כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 4/2012

  3 תגובות   יום ראשון, 29/4/12, 13:28

  פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת


  ראש שירות הבטחון הכללי לשעבר יובל דיסקין התעורר. הוא ידע על המציאות היום יומית, הפוליטית והחברתית שלנו יותר מכל אדם אחר. היו לו את כל הכלים לניתוח מצב. הוא ישב על עורק כל מקורות אינפורמציה. כל דלתות המערכת הפוליטית והבטחונית היו פתוחות בפניו. הוא היה מיודע גם בנושאים בינלאומיים וקשרים עם בנות ברית.


  הוא הבין שהוא עם. הוא החליט שהגיע זמן להתחיל ללכת לקראת עימות חזיתי עם המציאות בארץ. בצעד ראשון הוא הגדיר בצורה הכי ישירה ובוטה מי אחראי למצב המדיני-חברתי שאליו הגענו ונתן דעתו על פי מה שהוא יודע על האחראים:


  "אני לא מאמין לא בראש הממשלה ולא בשר הבטחון"

  "אני מאוד לא מאמין במנהיגות שמקבלת החלטות מתחושות משיחיות"


  הוא הגדיר בברור את ניתוח המצב המדיני חברתי כיום:


  "ישראל הופכת ב- 10-15 השנים האחרונות למדינה יותר ויותר גזענית"

  "אנחנו נעשים חברה הרבה יותר כוחנית"


  הוא שם את המדיניות שלנו במזרח התיכון על השולחן:


  "פעולה צבאית נגד הגרעין האירני לא תרחיק את הסכנה מאירן אלא להיפך, תחמיר אותה"

  "תעזבו את הדיבורים של אנחנו רוצים לדבר עם אבו-מאזן. אנחנו לא מדברים עם הפלסטינים כי הממשלה הזו לא רוצה לדבר עם הפלסטינים. נקודה."


  הוא מנתח בבהירות את מה שעלול לקרות בארץ בעתיד הלא רחוק:


  "בקרב יהודים קיצוניים - לא רק בשטחים אלא גם בתחומי הקו הירוק - יש עשרות שבסיטואציה של פינוי יישובים מוכנים להשתמש בנשק חם נגד אחיהם היהודים"

  "הנושא הזה - הידרדרות היחסים בין ערבים ליהודים בתוך ישראל - מונח כחבית חומר נפץ לפתחן של ממשלות ישראל,, ולאף אחת אין רצון להתמודד איתו. בוודאי לא לממשלה הנוכחית, שחלק מחבריה בונים על ריב עולם בין יהודים לערבים"


  והממשלה? היא מגיבה היום כמו כלב שחלה במחלת הכלבת. עם פה זב מריר היא מנסה לנשוך חזרה בכל מיני אימרות והאשמות מטומטמות שמעידות על פאניקה והיסטריה. בקלחת זו השר שמחון התעלה על עצמו בהאשמה: "בגלל דיסקין שליט נרקב בכלא". רקבון לא ראיתי אבל התפוררות מוחית של שר בממשלה, כן.


  דיסקין גרם לי אישית לתחושה של הקלה, לא שמחה. הקלה על כך שהביקורות שכתבתי על המצב, שהסתמכו על מקורות עקיפים וניתוחים אישיים, בסך הכל קלעו למטרה. אני יכול היום להחשיב את עצמי לאלו שלפחות עשו את מה שיכלו, להתריע ולנסות להניע להסב את הרע מכל. הרע אבל עוד יגיע, אלא אם כן יקרה משהו שאני לא מצפה -  ויקומו פתאום רבים וירגישו שהם עם ויתחילו ללכת ויגרשו את כל המשיחיים וההזויים מהשלטון.

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שישי , 27/4/12, 15:09

   אני כותב על סוף הדרך


   אבל


   הדור הצעיר ממשיך לדרוש צדק חברתי


   טוב שאולי צונאמי חברתי חדש בדרך

   טוב שיש צעירים שחולקים עלי

   שיש להם יוזמה ורעיונות

   ותקווה


   שווה להקשיב להם:


   ''

   דרג את התוכן:
    3 תגובות   יום רביעי, 25/4/12, 14:12

    שבעה סופרים נענו לכתוב את הפתיחת לביוגרפיה של המדינה. 

    אחד מהם הסופר יורם קניוק. אני רוצה לצטט אותו מילה במילה כי הן חקוקות בסלע הקיום שלנו:


    "ישראל נולדה בעבודה, במלחמה קשה, בקליטת מיליוני ניצולים, בנתה ארץ - אף עם לא הקים מדינה חדשה מזה מאות שנים - והתבססה על אדמת פלישתים. רצתה התחלה חדשה. לא מערת מכפלה אלא חוף יפו, תל-חי, השומר, דגניה, דונם ועוד דונם, אוניברסיטה קודם לישיבה, מדע, מאבק על חירות ונצחונות בשלוש מלחמות קשות. הייתה של עם ישראל על שבטיו.


    הייתה סיפור של הצלחה גדול. לקח חמישים שנה וניצני היהדות חזרו וצצו. אט-אט הקימו מדינה חדשה בשטחים שכבשנו לשלום ויצרו עם חדש שאיננו אנחנו. אין היום בסמכות הישראלית איש אחד שלחם במלחמת העצמאות. באו חדשים. ספרטה דתית, חרדית, משיחית. רצח רבין היה האות. עמדנו על מרפסת וצעקנו מוות לאיש הזה בשם המשיח. היום הם שולטים. איננו אותה אומה. איננו אותו עם. והם שולים ידיים הנה ואנחנו מנסים להתגונן אבל אין עם איתנו. רק אנחנו החיים בעבר שלא היה לו עתיד. לנו אין קשר עם ישראל החדשה של ביבי. היא זרה לנו. אנחנו זרים לה. עוד מעט קט ניכבש לחלוטין וכך יבוא קץ למדינת ישראל. לא נהיה להם חול ורוח בעיניים. נמצא מקומות אחרים. הייתה מדינה ואיננה עוד. אם החדשה תיקרא ישראל נבכה על נהרות בבל"  


    יורם קניוק 25.04.2012


    שווה צפירה שלישית - לעמוד ואולי להבין מה אנחנו עושים למדינה....


     

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     יקה1
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     שנה טובה לכולנו

     תנועה ירוקה