כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 5/2012

  7 תגובות   יום ראשון, 13/5/12, 14:29

  אני מתערב איתכם שאינכם יודעים מי הם פעילי הליכוד בפועל!

   

  תמונה אחת שווה יותר מ- 1000 מילים:

   

  ''

   

  מתוך מוסף ידיעות אחרונות 11.05.2012

  דרג את התוכן:
   6 תגובות   יום רביעי, 9/5/12, 12:49

   מישהו כתב "הפוליטיקאים חושבים שציבור הבוחרים שלהם אידיוטים, הבעייה היא שהם צודקים". אני חושב שאם היו מחלקים את העמים לנבונים ואידיוטים, היינו מכהנים בראש הטבלהכאידיוטים ממדרגה ראשונה. אז יגידו לא נכון, הראש היהודי, ההייטק ההמצאות בעלי פרס נובל וכו. ואני עונה להם שבלועזית יש את הביטוי "אידיוט מקצועי" שזה מישהו עם ראש גאוני לדבר מסוים אבל אידיוט גמור בכל הנוגע לשאר תחומי החיים. וזה מזכיר לי שהכרתי בחור שאמרו עליו שהוא גאון מחשבים שלא היה מוציא מילה מהפה, פשוט לא מדבר, מוציא כל יום בערב את שלושת הכלבים של ידידתו שריחמה עליו ואספה אותו לדירתה לטיול ברחוב ובזה נגמר הסיפור.

    

   עם ישראל הוא גם כזה מין אוטיסט חברתי פוליטי. הוא החליט לנתק עצמו מאלו ששולטים במדינה ועושים בה כרצונם. גם אידיוט וגם אוטיסט זה כבר יותר מדי למי שעוד מוכן להפעיל את התאים האפורים שלו במוח ולהבין מה בעצם קורה היום במדינה. אני לא מדבר על החונטה הצבאית ששולטת במדינה בעזרתם של עסקנים מפוקפקים שמפשפשים מתחת לשמלות העובדות שלהם. אני מסתכל על העם, מדבר איתו בדו-שיח של אילמים וחרשים. רק אתמול אמר לי חבר שבכל רוע יש גם תקווה וחייבים להסתכל עליה. אופטימיסט, אוטיסט או סתם אידיוט?

    

   אפשר להסתכל לכל עבר, אידיוטים. אגב אני משתמש בכוונה במונח אידיוט שבמקורה מילה יוונית idiothes שפרושה אזרח שלא מתעסק בענייני ציבור, ולא במילה הדיוט שבלשון חז"ל משמעותה אדם פשוט. התרגום היווני מצביע על אדם אגואיסט, מה שגם אפשר לומר על כל אחד אידיוט, אבל מעבר לכך בעברית החדשה בכתיב אידיוט, משמעותה " שוטה או מטומטם, אדם שפעולותיו מזיקות או חסרות תועלת ושאינו מודע לתוצאות מעשיו”. זהו בדיוק הפרוש שאני נותן לעם ישראל. עם של אידיוטים.

    

   נשארה השאלה הפתוחה לגבי המחאה החברתית. חבורה קטנה של צעירים נאיבים שעוד לא היו נגועים במגיפת האידיוטיות החברתית הישראלית הוציאה מאות אלפים של אידיוטים לרחובות ברפלקס של הכרה עצמית הבינו לרגע היכן הם חיים ולמי הם מרשים לנהל להם את החיים. אבל הרגע ההיסטורי הזה הפך להפנינג של שוטים אידיוטים שלא הסכילו לנצל את המומנטום החברתי. והאידיוטים חזרו לטלוויזיה לסמם עצמם ברוקדים עם כוכבים או הישרדות.

    

   אגב הישרדות, חבורת האידיוטים על האי, היא בדיוק הראי החברתי שלנו. כל אידיוט נגד השני עם השלישי נגד הראשון עסוקים בעצמם בתחבולותיהם ומצפים להתעשר על חשבון האחרים. את הגזרות הניתכות עליהם הם מקבלים על עצמם ועושים הכל ועובדים קשה לקבל חוץ מהמקל גם מדי פעם גזר קטן. האידיוט הישראלי נמצא במציאות גם על אי במזרח התיכון, נלחם בחרוף נפש כל אחד לעצמו על הישרדות ואולי לעשות את המכה הגדולה וכאידיוט ממלא אחרי כל הגזרות, דיור יקר להחריד, מחירי בנזין וחשמל בשמיים מסים ועוד, שהחונטה הצבאית כממשלה מפילה עליו. למה? כי הוא אידיוט ופטריוט ישראלי.

   דרג את התוכן:
    5 תגובות   יום רביעי, 2/5/12, 13:02

    תמכתי במחאה החברתית וראיתי צוהר לשינוי.


    העיתונאי יבין כותב, "דינה הטבעי של מחאת הקיץ (האחרון) היה להוביל להקמת מפלגה זכת מניעים וטהורת מצפון, שתקדם סדר יום אנושי, צודק, סוציאליסטי, שתשיב את עטרת המדינה הדמוקרטית ליושנה. זה לא קרה. מנהיגי המחאה לא הבינו את גודל האחריות שנפלה על כתפיהם, מישום שזה דור שלא יודע הקרבה אידיאולוגית מהי".
    שימו לב למשפט האחרון!


    ובמקום זה אני רואה מאז בלה בלה חברתי, דיבורי הבל והפנינג, כל יום דף פייסבוק חדש, נכנסים כותבים זמן מה ונעלמים מהשטח. דינה של המחאה הבאה שעליה אתם חולמים כבר נחרץ - לצערי, כל עוד ההקרבה האידיאולוגית שלכם מסתיימת באיזו שהיא חינגה חברתית, אסיפה שכל אחד מכם שומע רק את עצמו, וחזון חברתי שלא מגיע עדד לפינה הקרובה.


    ניסיתי בזמנו כלמוד מלחמות חברתיות להסביר את מהות הצורך בהתארגנות חוץ פרלמנטרית שתביא שינוי המפה הפוליטית מבפנים, כוסות רוח למת.


    הקיץ יהיה חם ממלחמת גוג ומגוג של המושחתים, תאווי השלטון ועסקנות מפלגתית לקראת בחירות. המחאה החברתית אם תבוא תשב בצל, בצל הבחירות ולא תביא אותנו לשום מקום - עד שלא באמת תתעוררו
     
    "
    דרג את התוכן:

     פרופיל

     יקה1
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     שנה טובה לכולנו

     תנועה ירוקה