כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 6/2012

  5 תגובות   יום שני, 25/6/12, 15:28

  בראש מפקדת מרחב ירקון עומד בריון אלים. אינני יודע מאיפה הקריצו אותו והקפיצו אותו בסולם הדרגות., אבל הבריון הזה, אוחיון שמו חייב לעוף. אני לא מתייחס רק למעשי האלימות של שוטרים בריונים שתחת מרותו בשבת, אלא גם לכלל מעלליו בזמן האחרון.

   

  רוצים כמה דוגמאות, בבקשה:

  https://www.facebook.com/policeviolence

   

  המפגינים של הקיץ הזה מתוסכלים מזה זמן רב. המשטרה מתנכלת לפעילי המחאה, עוצרת וחוקרת אותם לפרקים באמתלאות שונות ומשונות. מה שהביא לכך שהפעילים נפלו בפח שטמנה להם הממשלה ובמקום מחאה חברתית הם התעסקו יותר מדי עם הבריונות המשטרתית. זאת בדיוק הייתה האסטרטגיה של הממשלה. לגרות את הפעילים והמפגינים הבלתי מיומנים באסטרטגיית היריב לתוך עימות עם כוחות המשטרה. איך זה קורה? המשטרה למשל אינה מאשרת הפגנות לגטימיות או הקמת אוהלי מחאה, שולחת פקחי עירייה שמחממים את השטח וכשהמפגינים מוחים בקול, זה כבר נחשב לתקיפת אנשי חוק ואפשר לשחרר את רוטוויילרים במדים לפרק להם את הצורה.

   

  אנחנו חיים במדינה של כוחניות. כאזרחים מן השורה התרגלנו למראות של תוקפנות, עם הפלסטינים משני, כן משני צידי המתרס, נגד הזרים שבאו לבקש מקלט, ועכשיו נגד מפגינים צעירים עקב הצלחתם במחאה החברתית של הקיץ האחרון. אלימות הפכה אצלינו ביום יום של דבר מה בכך. הדף לא מספיק להכיל את הדוגמאות רק של השבועיים האחרונים החל ברצח אישה וכלה בדקירות של תיכוניסטים שתויים. וזה מצביע על המצב של החברה שלנו מצד אחד ועל כך שאין לנו כוח אכיפה משטרתית כנדרש מצד שני. למול אוזלת היד המשטרתית בכל תחומי ההגנה על האזרח, עומדות יחידות משטרתיות מיוחדות מאובזרות ומאומנות היטב במצב הכן לכל אירוע הפגנתי.

   

  כוחניות ואלימות של הממשל הם סממנים ראשונים של פאשיזם, של דיכו אזרחים והפחדה לקחת חלק פעיל בחיי החברה. פעילי המחאה הוכיחו לא פעם שהם נגד כל אלימות. כל ההפגנות שהיו עברו בשקט ובשלווה, בעוד שבמקומות אחרים בעולם הרחובות בערו. אבל כמה אפשר לשבת רגוע כשאלימות משטרתית הולכת וגוברת. כמה אפשר להבליג אומרים בחורים ובחורות צעירים ששרתו בצבא ולמדו שצריך להגן על המדינה כלומר על עצמם. המשטרה לא תצליח לשבור אותם. הפוליטיקאים שמשסים את השוטרים במפגינים לא משכילים להבין שזה יחזור אליהם כבומרנג!

   

  ויש עוד אחראים לאלימות המשטרה, דור חדש של ימנים קיצוניים מתוחכמים בחרו בעיתונות כשדה איסטרטגי להכפיש את המחאה ואת פעיליה ולתת לגיטימציה והצדקה לאלימות שלטונית. זו חבורה מאורגנת כשבראשה עומדים אנשי עיתונות כמו דני ספקטור, יועז הנדל וחנוך דאום. באיצטלא של כביכול אנשי שטח אובייקטיביים הם בהסתמכות אחד על השני מרעילים את האוויר עד שקשה לנו לנשום. הם הזרוע הארוכה החדשה של הממשל שמכינים את הקרקע לכוחניות המשטרתית. העיתון שנותן להם את התשתית הוא ידיעות אחרונות. עיתון זה שבעבר נתן לכל הצדדים בקשת הפוליטית-חברתית מקום לביטוי, הופך בזמן האחרון לקול השופר של השלטון והימין הקיצוני. ידיעות אחרונות איבד את הלגיטימיות שלו כעיתונות חופשית.

   

  אם הממשל לא יתעשת זמן, הוא יאבד את השכבה העיקרית שנושאת בעול הכלכלי ומפרנסת את קופת המדינה. שכבת ביניים יחסית צעירה זו רואה את המצב שלנו כלפי חוץ מול איומים מאירן, מצרים וסוריה עקב התחזקות האיסלם הרדיקלי, מרגישה את רוח הקרב הנושבת שתדרוש שוב קורבנות רבים, את העול לסחוב לדורות עם של חרדים משתמטי צבא ועבודה על הגב, ומבינה שאי אפשר לבנות עתיד במדינה שבכל הקלחת הזו עיקר עיסוקה הוא בהזזת כמה מבנים בחור נידח בשטחים ששמו שכונת אולפנא לקיצוניות דתית חרדית. אני חושב שרבים מהם שרוצים לחיות בשקט, בכבוד ובסביבה כלכלית הוגנת ירימו יום אחד ראש ולא יבחרו באופציה להלחם נגד אלימות השלטון והמשטרה אלא באופציה השלישית, לחיות במקום אחר ששם אפשר לחיות כמו בן אדם חופשי ולנשום לרווחה.

   

  הומור שחור: יש אבל גם שוטרים מסוג אחר למשל אותו סגן ניצב שהחליט לרקוד הורה עם מפגינה..........

   

   

  ''

   

  לכל אילו שעוד לא הפנימו לאיזו רמה הגיע הברוטליות של השוטרים, עוד תיעוד של פאשיסט במדים שמוביל מפגין למעצר וברגע שחושב שלא מצלמים אותו מתחיל להכות אותו באגרופים:

   

  http://www.youtube.com/watch?v=bDJLQ22NQJc&feature=youtu.be

   

   וזהו המכה בתמונה משמאל לבחור שנעצר. חייבים לסלק גם אותו משורות המשטרה ולהעמידו לדין על תקיפת אזרח חמורה. מי עו"ד עם ביצים שירים את הכפפה הזו?

  ''

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום רביעי, 20/6/12, 14:23

   בזמן האחרון הופכים דפים רבים של ישראלים בפייסבוק למקור שיטנה. מאחורי שמות "ציוניים" או "תנכיים" מסתתרים כל מני טיפוסים שיושבים ברשת כמו האלמנה השחורה ורק מחכים שמישהו יקלע לדף כדי לקפוץ עליו ולתקוע בו את כל הארס.

    

   החלטתי לעקוב אחריהם ויצא שחלקם יושבים בשטחים ונראה שכל עיסוקם הוא בהפצת שיטנה. הימין הקיצוני מצא לו נישה מתאימה שנותנת פרנסה וכלי עבודה בעזרת כל מני קופות התרמה רבניים, מפלגתיים ותתפלאו גם מוסדיים ממלכתיים.

    

   קחו למשל את קהילת האקטואליה בקפה דה-מרקר. כנסו וכיתבו סתם משהו כנגד ההתנחלות או המתנחלים, בחברון למשל. לא יעבור זמן רב והעכבישים וביניהם אלמנה אחת בולטת אדומת שיער, יתקעו בכם את מלוא ארסם, ינסו לשתק אתכם על ידי התנצחות ללא סוף, עד שתרימו ידים. אם זה היה ויכוח אידיאולוגי גרידא ניחא. אבל מתוך שורות הארס נובעת שיטנה לכל מה שנחשב לאחרת, לכל מה שסוטה מהקו שלהם, לכל מה שניראה אחרת מאשר השחור-לבן שלהם.

    

   לקחתי כדוגמה שנייה את דפי הפייסבוק שמתעסקים ביאיר לפיד. ושוב אותם עכבישים ארסיים, קצת יותר מתוחכמים יושבים ברשת ולא פחות מסוכנים מהאלמנה השחורה. כמובן שגם הם מכנים עצמם בשמות אחרים ומתחבאים מאחורי אנונימיות (שאגב לא קשה לפצח אותה). השלכתי באתרים אלו פיתיון והם נגסו מיידית. גם כאן המגמה שיטנה מעודנת בנסיון להכפיש את יאיר לפיד בכל מה שעושה או אומר. התבטאות אחת לא נכונה והוא כמובן עם הכוונת שלהם עם קריקטורות שמזכירות אם לא בסגנון אבל בכיוון את השטורמר, עיתון הפשיסטים שכיוון את השיטנה אלינו היהודים בעבר.

    

   בשבוע האחרון נודע לי על עוד שלב במלחמת המומחים לשיטנה. כל דף פייסבוק שמכיל ביקורת על הימין הקיצוני, שלו קוראים רבים ודיונים בנושא, הופך להיות מוקד חיסול אינטרנטי. כיצד עושים זאת? מקימים להקות של קיצונים מאורגנים ברשת, ואלו על פי פקודה שולחים לניהול הפייסבוק דיווח על דף זה שהוא כביכול מפיץ "זבל, שנאה, אלימות או פורנוגרפיה". (ראו תמונה). פייסבוק מבטיחה לבדוק כל נושא לגופו של עניין, אבל בפועל מספיק שמתקבלות כמות תלונות גבוהה והתוכנה שלהם חוסמת את הדף אוטומטית. רק לאחר תהליכי דיון ארוכים עם פייסבוק אפשר למגן דף שמותקף על ידי הקיצונים. אלו אבל כבר נודדים כלהקות זאבים לשדה מרעה חדש אחר בפייסבוק.

    

   האם אפשר להלחם במומחי שיטנה אלו? יש בצד האחר גם מומחי אינטרנט שגומלים להם בהורדות דפי השיטנה שהם מעלים לפייסבוק באותה שיטה. הצעד הזה מזכיר לי את המצב שלנו בדרום. כל אחד מכה בשני ויוצר תגובות שרשרת ואין מוצא. לדעתי צריך פשוט להרעיב אותם עד שיעלמו מעצמם. ישבו המומחים לשיטנה ימים וחודשים ויחכו להזדמנות לשלוח את ארסם ולא יהיה טרף. ודפי שיטנה יגוועו ויעלמו והדיון הציבורי ימשיך לחיות בפייסבוק עם כל השנינות והחדות, הביקורתיות, הסטירה וההתנצחות הפוליטית-חברתית, אבל בראייה מציאותית ולא בשיטנה עיוורת.

    

   ''

    

   דרג את התוכן:
    16 תגובות   יום שני, 11/6/12, 14:51

    ''

     

    בוודאי נתקלתם לא פעם בקופת צדקה. בחנויות, במוסדות וברחובות העיר בני ברק למשל. בצמתים מרכזיים יצא גם לכם לפגוש בבעלי קופות צדקה מזוקנים שמנסים לדחוף לכם ליד תמונה ואימרה של רבנים לעשיית צדקה.


    רבותי זה כסף קטן שמשמש ככיסוי ערווה לכסף הגדול שעושים רבנים חרדים, שמנהלים עסקים מפוקפקים של הלבנת הון שחלקו בא מקרטלי סמים דרום אמריקאים, של עושק קופת המדינה דרך צינורות רבים מוסווים של תמלוגים וסבסודים ושל עסקי כשרות למהדרין שהפכו להיות המקור הראשי של המאפיה החרדית.


    למול המשפחה החרדית מרובת הילדים שנתמכת מקצבאות ותרומות וחסדים ועבודות שחורות בלי לשלם מסים, עומדת המכונה המשומנת של אילי ההון. אינני מתכוון למיליארדרים ומליונרים חרדים כמו לב לבייב. מדובר ברבנים חרדים , בעילית החדשה שהצטרפה לחוג המליארדרים שעלו לכותרות בזמן האחרון. בעוד שהאחרונים סובלים מחוסר מזומנים ועושים תספורות עד קרחת, צוברים הרבנים החרדים עושר עצום ואיתו השפעה על פוליטיקה וכלכלה.


    חמולת הרב עובדיה למשל גורפת מליונים רבים מדי שנה מעסקת הכשרות החרדית כמונופול הכשרות החרדית ספרדית למול המונופוליסט האשכנזי בדמות חסידות גור. עסקאות מסוג זה עובדות עם היד המושטת מתחת לשולחן, עם סחטנות וכל מני תשלומים מפוקפקים שלא מגעים לידי רישום כהלכה וגביית מסים.


    כך יוצא שהרב פנחס אבוחצירה יורש מאביו 1.3 מילארד שקל "שווי חצר" !

    הרב דוד חי אבוחצירא 750 מיליון שקל "שווי חצר"

    הרב מגור יעקוב אריה אלתר 350 מיליון שקל "שווי חצר"

    והרשימה עוד ארוכה !


    "ראש רשות המסים לשעבר, יהודה נסרדישי, אמר לפורבס (מגזין) כי ברשות מודעים להעלמות המסים הקיימות בחצרות הרבנים, והוסיף כי "יש רבנים שמחזיקים בסכומי כסף גדולים בהרבה ממה שהציבור חושב".

    http://news.walla.co.il/?w=/3/2540267


    ועם האידיוטים ממשיך לשלם ולממן ולהסחט .........

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     יקה1
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     שנה טובה לכולנו

     תנועה ירוקה