כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 11/2014

  0 תגובות   יום שלישי, 11/11/14, 14:33

  על הדרך לקטסטרופה:

   

  Disaster אירועים הרי אסון שמשבשים את התפקוד של קהילה או חברה, וגורמים לאדם, חומר, הפסדים פוליטיים, חברתיים, כלכלים ובטחוניים שיעלו על יכולתה של הקהילה או החברה להתמודד עימן תוך שימוש במשאבים הנותרים.

   


  ''

   

   

  זו היא הנוסחה שמשמשת לי כמדד על הדרך לקטסטרופה שלנו.

   

  Hazard לקיחת סיכונים כמו התעמתות עם ארצות הברית ששקולה להתאבדות עצמית, התעלמות מדעת הקהל העולמית שמעמידה אות ישראל דה פאקטו כמדינת אפרטהייד כוחנית וגזענית, הדחקה ואטימות בממשלה שמאבדת בהדרגה שליטה על אירועים פוליטיים בישראל על סדר ושמירה על החוק לא רק בשטחים.

   

   

  Vulnerability פגיעות פוליטיות וחברתיות הן בעלות המשקל הכבד. פוליטיקאים נלוזים כמו שולי מועלם, מירי רגב, אורי אריאל, ציפי חוטבילי, משה פייגלין, משמשים כזרז לאינטיפאדה של הפלסטינאים בגדה ובישראל. זו בראש ולראשונה הפרובוקציה של עליה להר הבית לשם הסתה לאומנית שגורמת לפירוק המאזן הבין כה וכה רעוע בין העדות והלאומים בישראל.

   

  Capacity קיבולת של משאבים כלכליים ומשאבי אנוש מבוזבזים ומפוזרים על פי שיקולים פוליטיים ימניים קיצוניים, שיקולים דתיים אנכרוניסטיים ומיליטריזם לאומני כוחני שאיבד את משמעותו כצבא הגנה.

   

  הנוסחה מראה שהדרך לקטסטרופה כללית בישראל הולכת ומתקצרת עם כל אירוע מתווסף. הכלל הוא שסך האירועים השליליים שאנו חווים כל יום הוא קטן מהשלם ולכן אנשים מדחיקים אותו (את הקטסטרופה) ובאטימות בלתי מובנת ובלתי נסבלת עוברים לסדר יום כאילו לא קרה מאומה. מישהו זוכר ומזכיר עוד את ״צוק איתן״ למשל ?!

   

  בחוסר אונים למול הדחקה ואטימות הקהל בישראל אני קורא לעזרה חיצונית. אנחנו הישראלים כבר לא יכולים להציל את עצמנו מהקטסטרופה. אבדנו את היכולת והמשאבים. מדינה דו לאומית רוויה בשנאת העמים היא הדה פאקטו במציאות של היום. התפוררות חברתית בין עדתית ושנאה ושטנה ימנית, דתית לאומנית שוביניסטית מחלישה אותנו מבפנים.

   

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה