כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 1/2015

  2 תגובות   יום שני, 12/1/15, 22:08

  אנחנו בקיבעון שלנו כרגיל. 

  קצת טרור איסלמי, בריזה של בחירות, מעילות על מעילות, כמה רציחות והשתוללויות בדרכים.

  היום יום שלנו מסיט את המבט מדברים חשובים שקורים מחוץ לחומות והגדרות שלנו.

   

  קורים דברים בעולם הגלובאלי והמהפכה הרביעית אחרי מהפכת האינטרנט בדרך והיא כמובן תפסח מעל מפתן ביתנו, ובעוד שנים נדחק לראות מציאות חדשה בעוד שהיום אנו מחטטים בעבר.

   

  נתחיל בזה שב- 2008 כתבתי מאמר שברצוני להעלות אותו עוד פעם לדיון (שגם בקפה ובמקומות אחרים לא גרם לתגובה רצינית)

   

  ״

  בשנת 1874 כתב ג'ול וורן "מים הם הפחם של העתיד" ! 

  3 דקות למילוי דלק המימן במכוניותנו. ב-2012 אמורים יצרני המכוניות להוציא לשוק לא רק מכוניות מונעות במימן על בסיס "תאי-בעירה"  ידידותיות ביותר לסביבה, אלא גם להציע תשתית רחבה לתדלוק.
  מימן משאב בלתי נדלה כתוצר של פירוק מים ! כל מה שנפלט לאוויר כתוצאה משימוש במימן הן טיפות מים זכים !
  כיום אנחנו מתמקדים בפתרונות שלדעתי הם רק שלבי ביניים לקראת המהפך האמיתי הכלל עולמי - "הפצצה האקולוגית" של המימן. תארו לכם שמקור הזיהום הראשי של האוויר (ובמחזור האקולוגי גם של האדמה והמים)  המכוניות, התעשיה, בקיצור תוצרי השימוש באנרגיה הנפט והפחם, יעלם אחת ולתמיד. מדע בידיוני - לא אם נשיג את הניצחון על האינטרסים של המונופולים הגדולים ששולטים במקורות,עיבוד וחלוקת הנפט.
  עד כה נלחמו מדענים בבעיות שנובעות מאיבוד אנרגיה בתהליך האלקטרוליזה של פרוק המים ל- H2 וחמצן וגם בתהליך שריפת המימן בתאי-הבעירה.
  טכנולוגיית "תאי-הבעירה" נפתרה בתחילת 2008, לאחר שימוש מדהים בחומרי "ננו" שמגדילים בצורה דרסטית את יכולות הריאקציה הקטליטית. תארו לכם שלגרם אחד מחומר ה"ננו" הזה יש פני שטח של בערך מגרש כדורגל. (סליחה שאני גולש יותר מדי למונחים מקצועיים).
  הנחת העבודה כיום היא שאפשר להפיק הרבה יותר אנרגיה בסוף תהליך ייצור המימן מזו שאנו משקיעים בו. כלומר אנו יכולים להרוויח עד 300% יותר אנרגיה דרך מימן בהשוואה לאנרגיה הדרושה להפקתו.
  איטליה: חברת החשמל Enel בונה תחנת כוח מימנית ראשונה.
  גרמניה:   BMW Hydrogen 7 , עם מנוע בעירה קיבל אישור שהפליטות נמוכות בהרבה מכמות החומרים הנמצאים כרגיל באוויר שנשאב למנוע. חברת מרצדס תייצר משנת 2010 מכוניות עם תאי-בעירה.
  מצד השני של המתרס, מתריעים הלוביסטים של תאגידי הנפט לגבי השימוש במימן ומנסים להוכיח שמקור אנרגיה זה אינו מציג אלטרנטיבה ממשית, מתריעים שניצול האנרגיה תהיה נמוכה וסכנת הנפיצות תשאר ללא פיתרון.
   
  בארצנו אנו רואים מהלכי ביניים של פיתוח רשת אספקה למכוניות חשמליות ומכירות גדלות של מכוניות היברידיות. לדעתי אנחנו חייבים לחשוב קדימה ולנצל את הידע בטכנולוגיות סולריות כדי לקדם תשתית אספקה לייצור מימן בעתיד הקרוב. עידוד התעשייה הסולרית להתקנות של אספקת חשמל ביתי ועודפים לרשת היא צעד ראשון חשוב.
  ״
  עברו 6 שנים מאז. בטר-פלייס הבטיחה להביא פתרון ונכשלה. מהשימוש בפחם ומזוט כמזהמים המסוכנים אנחנו עומדים כיום לעבור לשימוש חלקי בגז שמזהם פחות אבל לא פותר את בעיית הזיהום הגדול ביותר שנוצר על ידי כלי הרכב. האנרגיה הסולארית לא התרוממה בגדול וחברת החשמל המונופוליסטית ממשיכה לשים רגל לכל מאמץ לקידום אנרגיה חלופית ראויה זולה ונקיה.

  שנתיים מאוחר יותר ממה שצפיתי המהפכה הרביעית יוצאת לדרך. ואני מצפה שזו תהיה המהפכה התעשייתית הגדולה והחשובה ביותר לדורות הבאים!  מהפכת המימן.

  את המהפכה תוביל בשלב זה יפן. הארץ שהתמכרה לאנרגיה גרעינית ספגה את המכה הקשה לאחר הצונאמי והפיצוצים בכורים האטומים שלה שיהוו בכיה לדורות. כל הארץ והים מסביב מזוהמים בחומרים רדיואקטיביים והזיהום ימשך ואין פתרון באופק לכורים שנפגעו. יפן שילמה ומשלמת מחיר כבד שדוחף אותה היום להבנה שפתרון האנרגיה מקורו במימן.

  חברת טויוטה היפנית עושה את הצעד הראשון בהכריזה שהיא מציעה חינם לכל דורש את שלל הפטנטים שלה שקשורים לאספקה, אכסון ושימוש במימן בכלי רכב. ליפן יש כבר כלי רכב מונעי מימן מזה כמה שנים, אבל נראה שעכשיו היא המדינה הראשונה שמכריזה על מהפיכת המימן כמטרה לאומית כלכלית.
  רוב יצרני המכוניות בעולם חברו לתאגידי האנרגיה במחשבה לדחוק את נושא המימן לשוליים כל עוד שני הצדדים האלו מרוויחים יפה.  הכניסה של מדינה חשובה כיפן לעידן החדש יכול להוות תמריץ לשינויים דרסטיים גם במדיניות האנרגיה בארצות אחרות.

  כנגד השינוי המהפכני הזה עומד כרגע מחיר הנפט הנמוך. אבל מגמה זו לא יכולה לעצור את מהפכת המימן אלא לכל היותר להאיט את צעדיה עד שהמרוץ האמיתי לשימוש במימן בבתים במפעלים, בייצור החשמל, ובמנועי כלי הרכב יתחיל.
   
  לנו אין כיום מה להציע. במהפכה זו אנחנו נמצא את עצמנו הרחק בשוליים אלא אם כן היפנים או יותר סביר הסינים יציעו לנו מתישהו לבנות תשתיות מימן ארציות......

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   יקה1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   שנה טובה לכולנו

   תנועה ירוקה