כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 10/2015

  1 תגובות   יום שבת, 31/10/15, 15:21

  אולי תשאלו אותי, למה אני בדרך כלל נמנע מלהתעמת (מילולית כמובן) עם אנשים מסוימים בעלי ״דעה אחרת״? התשובה היא פשוטה - כיוון שאין להם דעה ! 

   

  מה שאנשים אלו יודעים זה לתקוף אישית ולנסות לנגוס באמינות של מי שמעלה ביקורת על מה שקורה למול עינינו בחברה הישראלית. דבריהם חלולים מתוכן, זווית ראייתם מעוותת, המשקפיים דרכם הם רואים את סביבתם אטומים כמו משקפת נתניהו. עובדות לא מעניינות אותם כקליפת השום.

   

  יש להם בסיס אחד ויחיד שעליו הם נשענים: ״האני מאמין״ שלהם. לא מפריע להם, יותר מזה, לא בתודעתם, שאין שום קשר בין האני מאמין שלהם והמציאות. האחרונה חייבת להתכופף לתוך הראשון!


  אני נזכר עכשיו שאמרתי את אותם הדברים כבר לפני עשורים כשהתווכחתי עם סטודנטים פלסטינאים באוניברסיטה. אז טענתי שמה שהם חושבים ורוצים זו המציאות שלהם שבה הם מאמינים. האי-רציונליות הזו מנעה כל דו-שיח אמיתי.

  והנה, מה שכאילו אמור להיות ההבדל בינינו לבין בני-דודינו (שתחת עולינו) הוא אותו הדבר?! משני צידי המתרס חיי רוב גדול של אנשים שהם לא בני-דודים אלא בפועל אחים תאומים, שהמציאות שלהם מושתת על מה שהם רוצים להאמין שהיא כזו. כלומר הגישה שלהם למציאות היא אותה גישה והם קרוצים מאותו חומר.

   

  לכן אין פלא שאין דיאלוג בין הצדדים ולא רק שם אלא גם בתוך החברה הישראלית. הפיכת היוצרות בין האמונה האישית והמציאות העגומה שבה אנו חיים, מונעת גיבוש ושינוי חברתי, תרבות משותפת וחזון אחיד.

   

  צדק מי שאמר שבין עמים קרו בעבר הלא רחוק דברים נוראים של מלחמה וטרור כמו בין אנגליה לאירלנד וכמו בין הסרבים לקרואטים. הרציו של כל אחד מהצדדים- צודק או לא - הביא בסופו של דבר לפתרון מדיני-פוליטי.

   

  ועכשיו, לך תדבר ותביא הוכחות (כמו למשל ממגש הכסף) לגבי מציאות שאצל בן השיח אינה קיימת.....

  ''

  דרג את התוכן:
   1 תגובות   יום חמישי, 29/10/15, 14:20

   היום שלי נפתח בשלושה משפטי מפתח:

    

   1.  נתניהו בועדת החוץ והבטחון ביום ראשון האחרון קבל עם ועדה :

    

   ״שואלים אותי עם לעד נחיה על חרבנו -  כ ן ״

    

    

   זה משפט שמאשש את מה שכבר תמיד אמרתי. פוליטיקת עם מצדה. לא חזון ולא עתיד לשחר חדש באופק. מלחמה, הרס, אולי אפילו נצחון פירוס אחד שיחתום את גורל חורבן וגלות בית שלישי. מי שחי על החרב, לא רואה ולא יראה שלום למול עיניו, רק מלחמה. לעד נחיה על חרבנו מבטיח לנו רק דבר אחד ברור, אלפי קברים של לוחמים צעירים, יותר ויותר משפחות שכולות, ולשורדים במקלטים חיים בפחד  ובאי בטחון.

    

   2.  תרבות השנאה המתפשטת כסרטן אלים עם גרורות על ידי מי שהפילוסוף היהודי הדגול ישעיהו לייבוביץ כינה בשמם…  כאנשי שטנה של הימין הלאומני-דתי-קיצוני, נגועים בגזענות ונחושים לרדיפה עד איום והשמדה של כל מי שחושב אחרת. תחת האיצטלה זו הם חוגגים על נרצחים (כמו ריצ׳ארד לייקין) ומאיימים על מנהיגים ונשיאים (ריבלין).

    

   ״רק הקב״ה קובע, כפי שהוא קבע שרבין יתפגר (בשליחות יגאל עמיר) .. יגיע הזמן שריבלין (שאמר שהוא ״חושש לדמוקרטיה״) יחלוף מן העולם והיום הזה כבר לא רחוק״ 

    

    

   3.  המהות של עם ישראל לא נאמרה בבירור כל כך מתמצת כמו זו של השחקן איתי טיראן:

    

   ״אנחנו חברה שאוהבת אלימות, שלום זה אאוט. לא עם  ר ו ד ף  ש ל ו ם, אלא עם

     ר ד ו ף  ש ל ו ם. בורחים ממנו ונאחזים במלחמה״

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    יקה1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    שנה טובה לכולנו

    תנועה ירוקה