כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  סיעור מוחות

  ארכיון

  ארכיון : 2/2015

  5 תגובות   יום שני, 23/2/15, 15:46

  אנחנו בסך הכל אנשים נורמטיביים, אמר בעלה של זו שצווחה וקללה במטוס. הוא צודק! הם אנשי הנורמה השלטת בארץ. זו נורמה של התנהגות בהמית, של דחיפות וקללות, של תן בלי קח, של בריונות ופשע של צווארון לבן וצווארון שחור, של בעלי כיפה ובעלי שררה, של שוטרים ועד לשופטים מסוימים ובקיצור של מדינה שלמה.

   

  אם אתם חושבים שאתם לא נורמה, אתם טועים. אני ואתם קבלנו אותה, אני ואתם שתקנו לה, אני ואתם לפעמים בקטנה מאמצים אותה ואומרים לעצמנו, אם אלו עושים אז למה שנהיה טפשים ולא נעשה ולא ננצל את ההזדמנות.

   

  הנורמה השלטת חדרה למודעות שלנו דרך החינוך, בעיקר בבית, ולצערי גם דרך המדיות. זה מתחיל בכך שכל עבריין שנתפס באם רוצח, אנס, גנב, מועל ורמאי (ת), מקבל טורים שלמים בעיתון שמוקדשים לעורך דינו ומשפחתו. נכון שכל עוד הוא לא נשפט הוא בגדר ״חשוד״ אבל לא זו הנקודה. קן ההגנה הציבורי של הקרובים הוא תמיד אותו סיפור. ״אדם נורמטיבי לגמרי״, ״מלח הארץ״, שירת בצבא כ..״, ״מעידה חד פעמית״ וכל המשפטים האלו שכל תכולתם היא להכניס את החשוד למסגרת הנורמה השלטת. זה עובד!  כך למשל יכול להפוך רמאי קטן שנשפט למאסר להפוך לסמנכ״ל הכספים של בית הביבים.

   

  הנורמה הזו הורסת את המדינה. במקום להלחם בה אנו משתמשים בה כולנו ביום יום וכעת בזמן הבחירות כשבמקום שמצעים פוליטיים יעלו לסדר היום של המפלגות המתחרות, רובן עסוקות בהשלכת רפש אחת על השניה. וציבור הבוחרים מקבל את זה כמבן מאילו כי זה נורמטיבי, נורמטיבי להתנהלות בבחירות וביום שאחרי.

   

  אני טוען שהנורמטיבים האלו הם 51% שלפי משאל שנערך יבחרו את ביבי נתניהו. הם יבחרו אותו כי הוא המייצג האידאלי של הנורמטיביות שלהם.  לכן לא חשוב מה עוד יקרה אצל הביבים. מה שאצלם קורה זו המראה של מה שקורה אצל הנורמטיבים בבית שלהם, וזה מה שקורה כשהם טסים לבתי ההימורים. ומי שחושב שהיה צריך לעצור אותם כשחזרו לארץ לא מבין שההתנהלות הזו היא לא אחר מאשר נורמטיבית !

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שני, 16/2/15, 16:15

   מצד אחד אני אמור להגיד תודה למטומטם הצעיר הזה ששילמו לו לעשות פרסומת לבית התמחוי של הנזקקים - שני הביבים. מצד שני ההתנהלות שלו מול הביבים מעוררת בחילה. למען האמת נתקפתי בגועל נפש כל כך קשה שסגרתי את הוידיאו לאחר דקת צפייה.

    

   בעבר כתבתי הרבה פעמים על התחתית המדינית התרבותית והכלכלית שאנו מתרסקים אליה. ובכן אנחנו היום בתחתית. ואין לי שום ספק בכך.

    

   אנחנו כיום מבחינה פוליטית מדינת אפרטהייד, גזענית כלפי חוץ ופנים, מדינה מבודדת מכל העולם שנמאס לו מאיתנו ובצדק, כן במלוא הצדק! לידידה האסטרטגית החשובה לנו מכל, ארצות הברית, ירקנו בפנים ושמנו ז.. על הנשיא שלה. זה לא ביבי לבד זה אנחנו. אנחנו אזרחי המדינה אחראים לכל מה שקורה כולנו, אני, אתם ובעלי התמחוי ההזויים.

    

   אנחנו בתחתית האופל של התרבות. הרסנו אותה ואנחנו אחראים על כך שכיום מעיזים הביבים למיין סופרים ולדחוק אותם לפינות פוליטיות. חסר רק האקט האחרון, שריפת הספרים שלהם.

    

   החברה שלנו כולה בתחתית. שחיתות וזנות לא רק במשטרה, לאן שמסתכלים רואים חברה כוחנית ודורסנית במלא מובן המילה בלי לקיחת אחריות על שום דבר. רוצים לראות את התנהגותכם במראה קחו את האותיות האמצעיות של המילה, נהג. ראו איך אתם מתנהגים למשל בדרכים, איך אתם נדחפים, איך אתם דוהרים, איך אתם לא שומרים על חוקי תנועה ואיך אתם דורסים הורגים ובורחים. אתם זה אנחנו כולנו ללא יוצא מן הכלל. תחשבו על כך כשאתם שוב עם הנייד ביד בזמן נהיגה.

    

   כלכלית אנחנו בתחתית. אנחנו זה כמעט כולנו והשאר טייקונים שבוזזים את משאבי הטבע שלנו ורמאים מכל הסוגים והמינים שמועלים וחיים על בונוסים שמנים על שעשו ולא כלום שמצדיק התנהלות אי מוסרית שכזו. את הסדקים בקיר אפשר כבר לראות כמו בבתי התמ״א 38 שעוד עומדים על כרעי תרנגולת עד הרעידה הבאה. וכך גם בכלכלה.

    

   עוד מלחמה אחת שכבר בפתח מפני שאיבדנו את כוח ההרתעה והרצון לשרת את המדינה ולא לבזוז אותה, ואנחנו עם הרגל בקבר. וקיבוץ הנדבות מהאמריקאים כשיפסק או רק יטפטף ימחיש לנו את המשמעות האמיתי של כלכלתינו, בלי נדבה אין תקציב לצבא גם אם נחסל את שארית הפליטה של מה שהיה מדינת סעד.

    

   ונכון להיום לשמנה וסלתה יש כבר מזמן דרכונים ומזומנים בבנקים השוויצרים וילדיהם לומדים רובם גם בחו״ל, לתרגל ולהתרגל וכשיבוא היום והשאר לעזאזל. נשארה רק השאלה איזו חברה שפויה תהיה מוכנה לקלוט את הסחורה הפגומה הזו? אנטישמיות, זו היום לא הסיבה וזו לא תהיה סיבה שלא לרצות להתעסק איתנו. ובצדק. אני מבין לליבם ובמיוחד לראשם של אלו שלא ״אוהבים״ אותנו.

    

   מי כבר רוצה לחיות אם אנטישמים יהודים שמעלים בתוכם סרטי תעמולה עם קריקטורות של יהודונים ״שמאלניים״ או רוצחי דעש כחברים לנשק של פוליטיקאים ישראלים? היה מי שחזה את כל מה שאנחנו כולנו מביאים עלינו באחריותינו והוא היה ציוני בעל אמונה חזקה להבדיל מן המשיחיות הפנאטית הבזויה. שמעתם עליו? שמעתם בקולו שהזהיר אותנו מפני עצמנו? אינכם יודעים מיהו בכלל? ישעיהו ליבוביץ ז״ל.

    

   הפילוסוף אסא כשר כתב   "על שלושה דברים הדמוקרטיה עומדת: על הסדרים הוגנים בין האזרחים לבין עצמם ובין האזרחים לבין המדינה; על מנגנונים למימוש ההסדרים האלה; על תשתית המאפשרת את מימוש ההסדרים האלה, בעזרת המנגנונים הללו, תשתית "הולמת דמוקרטיה", תשתית פוליטית, חברתית ותרבותית"  ואני רוצה להוסיף - ומכל זאת מאומה לא נשאר.

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    יקה1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    שנה טובה לכולנו

    תנועה ירוקה