כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שרה קונפורטי - ויטראז'ים, ציור על זכוכית, עיצוב עבודות אמנות ל בתי כנסת, אריחי קרמיקה וזכוכית מצוירים, יודאיקה, תכשיטי אופנה

  אני אמנית ישראלית שחיה ונושמת אמנות 24 שעות ביממה. לא תמיד אני בטוחה שזו מתנת אל. להיות כל כך שקועה בתחום זה, לחיות אותו, לעבוד אותו, לקרוא, ללמוד, לחדש, לנשום, לחלום אותו.... ישנם רק דברים מעטים, המהנים יותר מאשר יצירת עולם חלומותיך.
  אך בכל זאת.....מרגישה הכי שפויה כאשר אני יוצרת.....
  אוהבת ליצור כל יום עולם חדש..יפה וטוב יותר
  אדם שיש לו יופי הקרוב אליו – נעשה יפה יותר..

  אני אמנית זכוכית - מעצבת, מתכננת ומבצעת עבודות אמנותיות לבתי כנסת, עיצוב וביצוע ארונות קודש אמנותיים, תיבת חזן, וויטראז'ים לבתים פרטיים, פרוכות לארונות קודש, מחיצות אמנותיות עבודת יד לעזרת נשים, ציור על זכוכית, פסיפס, עבודות פיוזינג, עבודות יודאיקה אמנותיות, אריחי קרמיקה וזכוכית אמנותיים, אריחים מצוירים, לבתי כנסת, למבנים ציבוריים ולבתים פרטיים. מתכננת ויוצרת עבור עיריות שונות, עבודות קרמיקה מיוחדות לקישוט רחובות העיר (פתח תקווה), שלטי חוץ מיוחדים אמנותיים, ציורי קיר מוזמנים ללקוחות פרטיים וחברות ציבוריות. אנדרטאות (אנדרטת צומת בית ליד 30 מטר גובה על 2.5 דונם).
  שרה עונה על ביקוש וצרכי הלקוחות הבונים או משפצים את ביתם, כגון ציור על חלונות, דלתות, בדוגמאות ייחודיות, אריחים מצוירים למטבח או ל אמבטיה, ל קיר או ל רצפה, כיורים מצוירים, שלטים אמנותיים. בסגנון אישי , ציור על עץ בשילוב קרמיקה וזכוכית. שיווק לסיטונאים וגם ליחידים.
  ייצור מתנות ייחודיות לכל אירוע לפרטיים, לחנויות ולמפיצים

  מעבירה גם סדנאות לזכוכית ל יחידים ולקבוצות קטנות ובאווירה כפרית ייחודית.

  מוזמנים לגלוש באתר שלי ולהתרשם מעבודותיי

  שרה קונפורטי
  האתר שלי באנגלית www.sarakonforty.com
  האתר שלי בעברית http://www.sarakonforty.com/HE/

  המייל האישי ks7@inter.net.il
  בפייסבוק
  http://www.facebook.com/Konforty.Designing.Synagogues.StainedGlass
  בויקיפדיה
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99  052-3676472

  ארכיון

  ארכיון : 9/2009

  221 תגובות   יום ראשון, 13/9/09, 17:22

  ויטראז'ים נבל, שבעת המינים - עזרת נשים – מעקה – מחיצה - ויטראז' שופר, מנורה – לבתי כנסת - אולם תפילה -בית כנסת ברינתיה - בית כנסת ליהדות מרוקו -  תכנון וביצוע שרה קונפורטי, אמנית זכוכית 

   

  ויטראז'ים אלו ייצרתי, כאשר הוזמנתי לתכנן את מעקה עזרת הנשים אשר ב- בית הכנסת ברינתיה. הבטחתי להם שאסיים את מחיצת עזרת הנשים לפני  ראש השנה. ואכן לפני יומיים סיימנו להרכיב את כל סידרת הוויטראז'ים  לשביעות רצון המתפללים, שבוע לפני החג.

   

   וויטראז' המנורה,  הוא הוויטראז' המרכזי בשורת הוויטראז'ים. התמקדתי ב- ציור המנורה. בנוסף הוספתי את מוטיב לוחות הברית - עשרת הדיברות, וכרקע ציירתי מוטיבים מתוך ירושלים, המהווים סמלים לכל העדות כגון:  הכותל, עצי הברוש  

  מעקה מחיצת עזרת הנשים, היה ארוך אך צר מאד. נתונים אלו הגבילו את תכנון נושא הוויטרז'. תחילה בחרתי בנושא  שבעת המינים בלבד. לאחר שסיימתי לצייר שני ויטראז'ים,

   בנושא שבעת המינים בלבד,  החלטתי לגוון ולהוסיף מוטיבים נוספים, מתוך המוטיבים הנהוגים בבית הכנסת, זאת על מנת למנוע חזרה על אותו נושא שוב ושוב לאורך כל השטח.  

   

   

   ויטראז אחר היה וויטראז' נבל ושופר, וויטראז נוסף- בחרתי לצייר גם את וויטראז' לוחות הברית, ירושלים. ויטראז נוסף אותו יצרתי היה  ויטראז' כתר תורה, שושנת, מגן דוד, בויטראז' אחר את עץ החיים. 

   

  השתמשתי במוטיב כלי הנגינה, בכינור, ו- נבל, חצוצרה ו - שופר

   

    כינור ונבל:- הנבל מופיע כעיטור חפצי קודש. הנבל מתקשר לתיאורי שמחה והודיה לה', "אזמרה לך בכינור קדוש ישראל" (תהילים ע"א 22), 

   

  החצוצרה – החצוצרות היו מכלי המקדש והכוהנים בעיקר נהגו  להריע בהם במועדים ובראשי חודש. משה הצטווה להכין 2 חצוצרות כסף.

   

  השופר - יש קשר בין שופר, קרן וחצוצרה גם במקרא: "תקעו בשופר..חצוצרה ברמה" (הושע ה' 8). במעמד הר סיני נעשה שימוש בשופר. השופר מתקשר לתיאורי יום ה' (דב' א' 17) ומכריז על שיבת ציון (יש כ"ז 13). תקיעה בשופר מתקשרת לטקסי המלוכה. בימינו מתקשר

  השופר לראש השנה וימים נוראים. השופר, המחתה וארבעת המינים הם מן המוטיבים הנפוצים ביותר בימי המשנה והתלמוד, הם צמודים למנורה. אלה הם סמלי תשרי הקשורים אל העלייה לרגל לבית המקדש. 

   

   

  עץ החיים - מקורו של מושג עץ החיים הוא בסיפור גן העדן (בראשית, ב 9), אך משמעותו העממית היא; בריאות, מקור חיים, ריפוי, פוריות, והמשכיות החיים. עץ החיים מופיע כמוטיב בצורת עצים, פרות וצמחים, כמו עץ התמר, לוז-שקד, רימון, ברוש, פרח, אגרטל פרחים.

   

   

  המנורה:-  המנורה הייתה אחד הכלים שעמדו במשכן. כיום משמשת המנורה כסמל המדינה, ומסמלת את הקשר לבית המקדש.  המנורה - משמשת כמוטיב הנפוץ ביותר בתרבות היהודית.

  המנורה מכונה גם "מנורת שבעת הקנים" או "מנורת המקדש".  "ועשית מנורת זהב טהור מקשה תעשה המנורה ירכה וקנה גביעיה כפתוריה ופרחיה  ממנה יהיו וששה קנים יוצאים מצידיה ושלושה קני מנורה מצדה השני...שלושה גביעים משוקדים בקנה אחד כפתור ופרח..."

  (שמות כ"ה 31-33).

  המנורה מתוארת כ-"עץ –חיים"  נושא אור, שורשיו באדמה ופארותיו כלפי השמים. לפי חז"ל מסמלת המנורה את החכמה, את לימוד התורה, אור המנורה מסמל את השכינה. 

   

   

  בעצם ניתנה לי יד חופשית, מלבד מגבלות מסוימות: חבר וועד אחד הבהיר  חד משמעית כי המחיצה נועדה להסתיר את מראה הנשים מעיני הגברים באולם  בית הכנסת. מסיבה זו הודעתי שאשתמש בצבעים שקופים,  וכן במעט צבעי זכוכית אטומים,  בעת שאצייר על הזכוכיות. לעומת זאת הבהיר חבר וועד שני, שעל הוויטראז’ים להיות שקופים לגמרי, מכיוון שהנשים רוצות לראות היטב  את ספרי התורה בעת הוצאתם מ ההיכל. כך שבכל וויטרז' הייתי צריכה לתמרן עם הצבעים,  שקופים, אטומים, חצי שקופים, על מנת לענות לדרישות המתפללים. 

  את צבעוניות הויטראז'ים אני נוהגת לבחור לפי נושא הויטראז',  וכן לפי סביבת ורקע הויטראז'ים. בבית כנסת זה,

   הצבעוניות הייתה מינימאלית ביותר. הקירות היו לבנים וללא קישוטים,  ההיכל והתיבה היו משיש, וללא צבעוניות בולטת כלשהי. לכם החלטתי להתמקד  בצבעוניות תוססת של הויטראז'ים, על מנת להוסיף צבע לחלל בית הכנסת.

   

   אני יוצרת וויטראז'ים שהם בדרך כלל וויטראז' תלת מימדיים, בשל זכוכיות פיוזינג  שאני נוהגת להוסיף למשטח הכללי.  זכוכיות פיוזינג מיוצרות ומותאמות על ידי לכל וויטראז', הן בצבעוניותם, בגודלם, בדוגמת הזכוכית, בעובייה, ובצירוף הצבעים לכל יחידת זכוכית.  לפני תחילת תכנון היצירה, עלי לתכנן את סוג הזכוכית עליה אצייר. בדרך כלל  ויטראז'ים אשר נועדו עבור חלונות, פתחים מעבירי אור, ואשר מטרתם גם להוות  מחיצה שקופה או חצי שקופה, אני בוחרת בזכוכית שקופה לחלוטין. לעיתים  דרישת הלקוחות לויטראז'ים אשר יסתירו את הנוף או המראה מצידו השני של הוויטראז',  ואז אני בוחרת בזכוכית חלבית, אשר עליה אני יוצרת את עבודת האמנות.

   

   למושג ויטראז'  ישנם פרושים שונים וטכניקות שונות. הויטראז' המסורתי מוכר כצירוף מספר זכוכיות צבעוניות למשטח אחד. בדרך כלל אלו זכוכיות קנויות, אשר צבעוניותם ידועה מראש,  בשל האפשרויות המוגבלות. בדרך כלל המשטח הוא דו ממדי.  את עובי הזכוכית אני קובעת לפי המיקום, שבו יותאם הויטראז'. אם הויטראז' נועד לחלון בית הכנסת,  או וויטראז' לחלון ענק במיוחד, או ויטראז' עבור ארון קודש, או וויטראז' עבור דלתות בית הכנסת, או וויטראז'ים עבור מחיצת עזרת נשים, או וויטראז'ים עבור תיבת חזן, לכל מקום ומקום נקבע עובי שונה, טריפלקס בעובי שונה, או זכוכיות מחוסמות. בקטגוריה של עזרת הנשים באתר שלי, תוכלו לראות סקיצות ותכנונים של עזרת נשים שהכנתי עבור בית כנסת בסגנון מרוקאי, אשר עיקר מאמציי היה לשים דגש על הסגנון הספרדי-מזרחי אשר הושפע מאוד מהסגנון המוסלמי ואשר לפיו נהגו לבנות בתי כנסת ומבנים בכלל גם בארצות צפון אפריקה כמו תוניס ומרוקו וכן בספרד ופורטוגל בעיקר.

   

   

   שרה קונפורטי

   

   

   http://www.sarakonforty.com/HE/  

   

   

  http://www.sarakonforty.com/HE/product_cat_510_628.html

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   הפעילות שלי

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   שרה קונפורטי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין