כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שרה קונפורטי - ויטראז'ים, ציור על זכוכית, עיצוב עבודות אמנות ל בתי כנסת, אריחי קרמיקה וזכוכית מצוירים, יודאיקה, תכשיטי אופנה

  אני אמנית ישראלית שחיה ונושמת אמנות 24 שעות ביממה. לא תמיד אני בטוחה שזו מתנת אל. להיות כל כך שקועה בתחום זה, לחיות אותו, לעבוד אותו, לקרוא, ללמוד, לחדש, לנשום, לחלום אותו.... ישנם רק דברים מעטים, המהנים יותר מאשר יצירת עולם חלומותיך.
  אך בכל זאת.....מרגישה הכי שפויה כאשר אני יוצרת.....
  אוהבת ליצור כל יום עולם חדש..יפה וטוב יותר
  אדם שיש לו יופי הקרוב אליו – נעשה יפה יותר..

  אני אמנית זכוכית - מעצבת, מתכננת ומבצעת עבודות אמנותיות לבתי כנסת, עיצוב וביצוע ארונות קודש אמנותיים, תיבת חזן, וויטראז'ים לבתים פרטיים, פרוכות לארונות קודש, מחיצות אמנותיות עבודת יד לעזרת נשים, ציור על זכוכית, פסיפס, עבודות פיוזינג, עבודות יודאיקה אמנותיות, אריחי קרמיקה וזכוכית אמנותיים, אריחים מצוירים, לבתי כנסת, למבנים ציבוריים ולבתים פרטיים. מתכננת ויוצרת עבור עיריות שונות, עבודות קרמיקה מיוחדות לקישוט רחובות העיר (פתח תקווה), שלטי חוץ מיוחדים אמנותיים, ציורי קיר מוזמנים ללקוחות פרטיים וחברות ציבוריות. אנדרטאות (אנדרטת צומת בית ליד 30 מטר גובה על 2.5 דונם).
  שרה עונה על ביקוש וצרכי הלקוחות הבונים או משפצים את ביתם, כגון ציור על חלונות, דלתות, בדוגמאות ייחודיות, אריחים מצוירים למטבח או ל אמבטיה, ל קיר או ל רצפה, כיורים מצוירים, שלטים אמנותיים. בסגנון אישי , ציור על עץ בשילוב קרמיקה וזכוכית. שיווק לסיטונאים וגם ליחידים.
  ייצור מתנות ייחודיות לכל אירוע לפרטיים, לחנויות ולמפיצים

  מעבירה גם סדנאות לזכוכית ל יחידים ולקבוצות קטנות ובאווירה כפרית ייחודית.

  מוזמנים לגלוש באתר שלי ולהתרשם מעבודותיי

  שרה קונפורטי
  האתר שלי באנגלית www.sarakonforty.com
  האתר שלי בעברית http://www.sarakonforty.com/HE/

  המייל האישי ks7@inter.net.il
  בפייסבוק
  http://www.facebook.com/Konforty.Designing.Synagogues.StainedGlass
  בויקיפדיה
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%94_%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%99  052-3676472

  ארכיון

  ארכיון : 3/2011

  111 תגובות   יום ראשון, 27/3/11, 03:10

  ויטראז'ים, פסיפס, ציור על זכוכית, עבודות אמנות, ב בית הכנסת  הטוניסאי אור תורה, לגריבה בעכו מאת שרה קונפורטי

   

  הוזמנתי לבקר ב בית הכנסת אור תורה בעכו על ידי כבוד הרב ציון בעדאש. שוחחתי בטלפון עם אדם חביב ביותר. הוא לא נשמע צעיר אך לא תיארתי לעצמי את גילו האמיתי. בשעה היעודה חיכיתי מחוץ לשערי בית הכנסת, המקום היה נעול.

  צלצלתי אליו "אני כאן" אמרתי, "היכן אתה"?

  "הנה, אני מגיע עוד כמה שניות, אני רואה אותך.." ענה לי.

  אני מביטה לכל הכיוונים, מלבד אדם שמיהר אלי בצעדי ריצה לא ראיתי אף אחד. הסתבר שזה היה הוא. אחר כך הסתבר לי שהוא מתקרב לגיל 90!!!!!!!

  כבר כשמביטים על קירות בית הכנסת מבחוץ אתה עומד נפעם לגמרי.

   

  ''

  הקירות מחופים בעבודת אמנות, פסיפסים אמנותיים ובנוסף ישנן עבודות מיוחדות מפוסלות, מברזל המתארים את שבעת המינים (בקיר החזית), 6 הקשתות המדהימות המסמלות את ששת סדרי משנה. על פני השטח משובצים פסיפסים שהם פסוקים מן התנך, התלמוד וגם מחז"ל. קירות נוספים מחופים בפסיפס המתאר את שנים עשר השבטים, את ארון הברית, סמלי המדינה – סמל ישראל, מנורת שבעת הקנים. בתוך הקשתות ניתן גם לראות פסיפס המסמל את השואה, מלחמת החשמונאים, סמלי דוד המלך ועוד. העיין אינה שבעה לראות. אנשים עומדים משתוממים. וכל זאת לפני שנכנסתם פנימה....

  ניכר שבראש בית הכנסת עומד אדם יקר, עם נשמה אדירה, שגם זכה לפרסים מיוחדים בגין פעילותו הציונית, התנדבותו ועבודתו הבלתי נלאית למען יהודי טוניסיה, ו והקמת בית הכנסת ליוצאי טוניס ו ג'רבה בעכו.

  בית הכנסת לגרבה הוא מפעל חיים של הרב ציון שבאמצעותו רצה להנציח את תולדות העם היהודי,  על ידי עבודות אמנות, פסיפסים מיוחדים על ציוני התקופות השונות של קורות העם ועד הכמיהה, התקווה לגאולה ולביאת המשיח.

  יצירות האמנות משתרעות על פני רוב קירות בית הכנסת, התקרות, הרצפות, חדרי המדרגות, החלונות,  כל 4 הקומות כמעט כולם מחופים בעבודות פסיפס.

  ''

  ציון הושפע מבתי הכנסת העתיקים שבהם התגלו יצירות הפסיפס והחליט לקשט את בית הכנסת ב יצירות המבוססות על פסיפס ומוזאיקה. ב בית הכנסת ישנם 140 חלונות ויטראז. בשהותי שם, המקום המה מאנשים: תיירים מחו"ל, מתפללים קבועים, מבקרים פרטיים אשר הגיעו מרחוק, וקבוצות תיירים אשר מגיעים לבקר כמעט מדי יום, ואשר מקבלים הסברים מפורטים על ידי כבוד הרב ציון. מאות אלפי מבקרים מגיעים כל שנה לחזות בקירות הפסיפס המפוארים.

  ציורי הקיר מתארים את העיר עכו, על פני התקרה עבודת הפסיפס מתארת את בית המקדש, העין מביטה לימין, פסיפס עקידת יצחק, פסיפס סיפורי התנ"ך, יציאת מצרים, תיבת נוח. קירות אחרים מחופים ביצירות פסיפס המתארות את ירושלים בליווי פסוקים תואמים,  הכותל, מגדל דוד, יד אבשלום (אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני), טחנת הרוח של משה מונטיפיורי עם המשפט ירושלים שחוברה לה יחדיו, ארון הברית והכרובים.

  לאן שלא נביט, לאן שלא נפנה, לא נראה קיר חלק, תקרה חשופה או רצפה ללא תאור של נושא כלשהו.

  ציון חוזר ואומר כי לא היה ולא יהיה מקום שכזה. ואני מאד נוטה להסכים אתו.

   

  ''

  יהיו כאלה שיאמרו כי זה מוזיאון ולא בית כנסת.

  יהיו כאלה שיאמרו שלבית הכנסת באים להתפלל והיצירות מפריעות להתרכז בתפילה,

  יהיו כאלה שיאמרו שזה מוגזם, ועמוס מדי,

  אבל השורה התחתונה היא שעם עובדות אי אפשר להתווכח:

  אין בית כנסת שמגיעים אליו מספר עצום שכזה של מבקרים פרטיים, קבוצות מאורגנות מהארץ ומחו"ל,

  אי אפשר שלא להפסיק להתפעל,

  ''

  גם כשמביטים בהיקף ההשקעה האמנותית בכל שטח בית הכנסת מבפנים ומבחוץ,

  מהמחויבות האדירה של הרב ציון כלפי בית הכנסת, לטיפוח, להאדרה, ליופי, לזיכרון, להנצחה, למפעל חייו.

  ואני אומרת,

   שלא היו משקיעים גם בבתי הכנסת האחרים בארץ ובעולם מבחינה אמנותית, אפילו פסיק ממשה שהושקע כאן, הרי שבתי הכנסת היו הופכים לאבן שואבת וזוכות למספר מבקרים רב יותר.

  ציון מקבל באופן אישי את המגיעים לבית הכנסת, ומסביר בעצמו לכל אחד ואחד מה עומד מאחורי כל פרט ופרט. עיניו בורקות והוא כולו מלא התלהבות ומרץ כנער צעיר, בדבריו והסבריו על כל נושא הקשור לכל יצירת פסיפס או ויטראז. בסידורים הטכניים, בקביעת מועדי ביקורי הקבוצות והפגישות השוטפות מטפלת בתו יפה.

  אתם גם מוזמנים לגלוש באתר שלי  ולחזות בעבודות אמנות נוספות הקשורות לבתי כנסת אחרים

  http://www.sarakonforty.com/HE/product_cat_510.html

  לקריאת מאמרים נוספים ממליצה להיכנס לאתר שלי http://www.sarakonforty.com/HE/content_page_51.html

  אתם גם מוזמנים לגלוש באתר שלי  ולחזות בעבודות אמנות נוספות

  http://www.sarakonforty.com/HE/index.php

  שבוע נפלא לכם חברים יקרים

  שרה קונפורטי

  דרג את התוכן:
   130 תגובות   יום רביעי, 9/3/11, 03:31

   קרמיקה מצוירת לקירות מטבח, תכנון ועיצוב אריחים אמנותיים – שרה קונפורטי

     

   מטבח מעוצב ב אריחי קרמיקה עבודת יד, מצוירים למטבח, שבעת המינים, צפור, טווס, שעורה, חיטה, תאנה, גפן, רימון, זית, תמר, ופסוקים מצוירים על אריחי קרמיקה מעוצבים.

     

   תכננתי ועיצבתי את קירות מטבח זה עבור זוג מדהים מקנדה, ייקים בצורה קיצונית.  ליילה-סופרת ובעלה גורג' מדען, ורופא ילדים, אשר לא נפגשנו כלל במהלך תקופת העבודה אלא שנתיים לאחר סיום העבודה כשבאו לבקר בארץ. הייתה זו דירתם השנייה אשר החליטו לשפצה. עבודתי נמשכה על פני כמה חודשים.

    

   גורג וליילה ביקשו ממני לתכנן את קירות המטבח באריחים מצוירים, בצורה עדינה, מינימליסטית, ונתבקשתי שהציור לא יהיה עמוס מדי. מכיוון שהם זוג דתי מאד, היה זה מובן מאליו לבחור במוטיבים דתיים. הנושא הציורי על פני אריחי הקרמיקה, היה שבעת המינים, צפרי שיר ופרחים מפוזרים לחיבור בין המוטיבים השונים. שילבתי בין אריחי הקרמיקה האמנותיים גם פסוקים שונים הן מהתורה והן מתהילים, כך שיתאימו להם מבחינה תוכנית.

     

   ציירתי את האריחים בגודל של   7ס"מ 15 X  ס"מ . היה זה תכנון מורכב ביותר בגלל שקעי חשמל מרובים שהיו מתוכננים להיות בתוך האריחים  המצוירים. להזכירכם לילה וגורג היו בקנדה, וכל התכנון דרש אישור קפדני בשלט רחוק עם חו"ל על כל מילימטר. אני עבדתי לפי תכניות שרטוט של קירות המטבח, והייתי אמורה ליצור שטחי קירות שלמים מדויקים עד דיוק של מילימטרים, כל זאת מבלי להגיע ולמדוד בעצמי את קירות המטבח אלא להסתמך על מדידות שקיבלתי כנתון מאנשי מקצוע שעזבו או פוטרו. זו הייתה משימה לא פשוטה.

    

   חיברתי עבורם סיפור רומנטי- בו ציירתי את הבעל גורג כציפור שיר (כן, שכחתי להוסיף שהיה גם חזן) אשר שר לאשתו ליילה את אשת חייל מי ימצא, (אישה חכמה בצורה שלא תאמן).

    

   בתוך אריחי קרמיקה המצוירים, ניתן לראות את שבעת המינים שציירתי, את עץ התמר מצד ימין, הגפנים בצד שמאל של ה קרמיקה המצוירת , ובתוך שאר קירות המטבח המצוירים ומעוצבים ב קרמיקה אמנותית ניתן לראות את שאר המוטיבים של שבעת המינים כמו התאנה, החיטה, השעורה, הרימון, הגפן, הזית.

    

   בקטע קיר המרכזי מעל הכיור, ייצרתי את תמונת הנושא העיקרית בה ציירתי את ברכת המזון ומסגרתי את התמונה ב פסי זכוכיות פיוזינג להדגשה.

     

   קיר אחר הנקרא באנגלית Hutch , עד שהצלחתי להבין ולתרגם אותו מתוך השרטוט האדריכלי שניתן לי...עשיתי שמיניות.  הייתי צריכה לדייק בציור וב מספר האריחים המצוירים המדויק שייכנסו לתוך הקיר בדיוק של מילימטרים. היתה זו משימה כמעט בלתי אפשרית גם לאור העובדה שמדי יום ביומו היו שינויים בתכנון ובגודל הקיר. למזלי בזמן חיפוי האריחים על קירות המטבח לא היו שינויים חריגים או משמעותיים.

    

   השתדלתי מאד לתכנן ציור מעודן מאד (לפי דרישת לקוחותי  שהיו קפדניים בצורה שלא תאמן, מאד דעתניים, ובעלי טעם רב, עלי לציין. למזלי הרב, למרות שלא היו מרוצים מ-אף אחד מ-28 העובדים שעבדו שם, החליפו פעמיים מעצב פנים ושני קבלנים, היו מאושרים מעבודתי. ליילה הודיעה שאין סיכוי שהיא תבשל במטבח הזה. למעשה היא מתכוונת לשבת ולמכור כרטיסים לסיורים שתערוך לביקור במטבחה...

    

   ואימיילים שנשלחו בינינו במשך עבודתי ותגובות על עבודתי אפשר לקרוא בקישור הנ"ל בשפה האנגלית -  

   מומלץ!  

    

    http://www.sarakonforty.com/content_page_58.html

      

   תמונות נוספות מקירות המטבח אפשר לראות גם בקישור הבא באתר האישי שלי בקטגוריה

     

    אריחים מצוירים למטבח  או

   http://www.sarakonforty.com/HE/product_cat_511_555.html

     

   וגם בתת קטגוריה נוספת לתמונות נוספות

     

   אריחי קרמיקה למטבח, אריחים מצוירים, אריחי קרמיקה עבודת יד 

     

    או

   http://www.sarakonforty.com/HE/product_cat_514_626.html

     

   אשמח לביקורכם באתר הבית שלי

     

   http://www.sarakonforty.com/HE/ 

    

   שרה קונפורטי

   ''

   בתמונה למעלה - קטע מתוך חיפוי כל הקיר באריחים המצוירים

   צפור-טווס, רימונים, ענפי זית, גפן, והפסוק אשת חיל מי ימצא

    

   בתמונה למטה ניתן לראות את כל הקיר המעוצב עם תמונת הנושא באריחים המצוירים המחפים את כל הקיר

   ''

   בצילום למטה  ניתן לראות את קיר המטבח הנגדי המחופה באריחים המצוירים שיצרתי, במרכז תפילת המזון ומשני צידיה כדי פרחים צבעוניים מאד להדגשה, ומסביבם פסי זכוכיות פיוזינג שייצרתי להדגשה, וכן מסביב לכל קירות המטבח מעל הקרמיקה המצוירת

    

   ''

   בתמונה שלמטה ניתן לראות את הציור המרכזי במטבח - את ברכת המזון "פותח את ידך ומשביע לכל חי רצון"

   את פסוקי התפילה המצוירים על אריחים נקיים מקישוט כלשהו, יצרתי כמסגרת פנימית לתמונת הנושא, המהווים הפרדה מיוחדת בין המרכז לבין שאר שטחי האריחים המצוירים אשר מחפים את שאר שטחי המטבח.

    

   ''

   בצילום זה ניתן שוב לראות קטע נוסף - פינת מפגש בין 2 קירות, כאשר על קיר אחד ציירתי את הגפן ובקיר השני את המשך שבעת המינים והצפורים המייצגים את גורג וליילה.

   גורג שר לאשתו אשת חייל מי ימצא

    

    

   ''

   פרט מתוך הקיר המצויר - צפור מצוירת ישובה על ענף של פרח גן עדן

    

    

   ''

   פינת מטבח של קיר נוסף המצויר באריחי רימונים,

   אריחי קרמיקה מעוצבים בפרחי נוי צבעוניים,

   קרמיקה מצוירת בשבעת המינים,

   התמר,

   פסי מסגרת הזכוכיות שיצרתי בפיוזינג להפרדת האריחים

   ביחלקם העליון של האריחים המצוירים

    

   ''

   קטע אחר של אריחי מטבח מצוירים,

   המשכו של הקיר מלמעלה המצויר ברימונים

    

   ''

   שוב תקריב נוסף של קטע אחר של אריחי מטבח מצוירים

   כאן ניתן לראות את הפסוקים המצוירים

   חלק משבעת המינים המצוירים על פני אריחי הקרמיקה

   את הזית, הגפן, הרימון,

   הפסוק וימלאו אסמיך שבע ותירוש יקביך יפרצו

    

   ''

   קטע קיר מטבח אחר של אריחי קרמיקה מצויירים,

   את הצפור -טווסל יילה עם כתר לראשה,

   את אריחי הקרמיקה המצוירים בחיטה, שעורה, תאנה,

   צבעוניות מאד עדינה ולא בולטת

    

   ''

   ''

    

    

   קטע קיר אחר של ה-HUTCH ארוך מאד (כמה מטרים)

   המחופה באריחי הקרמיקה המצוירים

    

   למעלה ניתן לראות את כל הקיר המחופה באריחי קרמיקה מצוירים

   ובצילום התחתון ניתן לראות

   חלק מהקיר.

   ממליצה מאד להגדיל את הצילומים לראייה מיטבית

    

    

   ''

   דרך אגב,

    

   טיפ למי שרוצה לאמץ לו חיים קלים,

   שנים רבות אני מלמדת את המעצבים והמוכרים בחנויות שונות לאריחים ו קרמיקה בארץ,

   אשר משווקים את האריחים שלי,

   שלא חובה על הלקוחות להחליף אריחים אם רוצים לשדרג את קירות הבית,

   אפשר להדביק את האריחים על האריחים הקיימים על הקירות.

   זה נכון גם לגבי קירות המטבח, האמטיה, חדרי אוכל, חדרי אירוח, חדרי כניסה, לובי, חדרי המתנה, סלון, יציאה למרפסת וכו וכו.

   בעיקר אריחי הזכוכית - בוודאי ובוודאי.

    וזה גם נכון לכולכם.

    

   מי שרוצה להתייעץ אתי בקשר לשדרוג קירות ביתו - מוזמן להתקשר אלי 052-3676472

   www.sarakonforty.com

   ת ו ד ה   

   שרה קונפורטי

    

   דרג את התוכן:

    ארכיון

    הפעילות שלי

    אין רשומות לתצוגה

    פרופיל

    שרה קונפורטי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין