כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 10/2010

  0 תגובות   יום ראשון, 31/10/10, 20:54

  יום ראשון, 15/11/09,


  לסגור מעגלים   

   

   

   

   

   

   לחזור לאנרגיות ישנות

   

   לסגור מעגלים

   

   עם עצמך.

   

   

   

   

   

   לחוש תחושות ישנות

   

   פחדים של אז

   

   ולהחליט להבין ולהתמודד.

   

   

   

   

   

    ישנם שיעורים בחיים

   

   ויש אומץ

   

   לשוב לאחור כדי לקושש

   

   עשבים שוטים שהנחת בדרך. 

   

   

   

   

   

   העבודה מיגעת

   

   העשב הוסיף שורשים עיקשים

   

   אך גם אני -עקשנות

   

  עודרת,מנכשת

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום ראשון, 31/10/10, 04:26

   קשת-נסיך המטות-מרחבים, יציאה לדרך חדשה, חו"ל

   קשת 21נובמבר - 21 דצמבר
   חודש כסלו מזל קשת פרקים ס"ז, צ"ג
   בפריסת בריאות משויכים לאגן הירכיים.
   הצבע המתאים למזל קשת - סגול.
   מזלות מתאימים - טלה ואריה

   מזל קשת- מייצג את החופש, מרחבים, אופטימיות, פתיחות, והרפתקנות. רגיש באזור הירכיים ומקושר בתכונותיו לחוש הבטן. בני מזל קשת כוכבם הוא צדק ויסודו אש, אנשים אלה אוהבים לדבר ולצחוק עם הסובבים אותם,במהלך חייהם צפוי להם אירוע משמעותי ומרכזי אחד,אסון,התעשרות,מעבר מגורים או ארץ,הם בעלי נטייה לנדודים ונסיעות,בני מזל קשת נחשבים לנאמנים לעקרונות ולסובבים.
   יכולת הזיהוי -או בפוטנציאל היכולת לפתח יכולת זו-זוהי בעצם היכולת הקלה ביותר של האינטליגנציה הרוחנית. מהי אם כן יכולת הזיהוי?יכולת הזיהוי היא היכולת להבדיל בין אמת ושקר.
   תכונותיהם החיוביות: אופטימיות, עליזות ושמחת חיים, חוש הומור מפותח, כנות, מסירות.
   תכונות שליליות כאשר הן מוקצנות: אופטימיות חסרת תקנה גם במצבים אבודים, חוסר זהירות, חוסר אחריות, שטחיות, חוסר טקט ונטילת סיכונים מיותרים.
   חברותיים, רחבי אופקים, שובבים וישרים. אתם אוהבים טיולים, מסיבות ויציאות שנעשות ברגע האחרון. חסרי טקט ושתלטנים. אתם כל כך מאריכים במחשבה, עד שלוקח לכם לספר סיפור פשוט כפליים מהזמן שלוקח לאחרים.
   הקשתים מזוהים בעיקר עם תכונתם הבולטת שמשפיעה על כל חייהם והיא - ה ח ו פ ש. הם אוהבים לשוטט, הן פיזית בטיולי טבע והן נפשית ורוחנית במסעות לגילוי עצמי ומדיטציה רוחנית. הם אינם אוהבים להיות קשורים למקום או לאדם ספציפי.
   הם נודדים בעקבות האמת וימשיכו לנדוד ולשאול את כל מי שיענה על שאלותיהם.
   הידע והחוכמה הם הדלק המספק להם את האנרגיה להמשיך בחיפושיהם ומאפשר את גישתם הליברלית והסובלנית לחיים.
   קשתים נמשכים לרוחניות ולפילוסופיה על מנת לספק את תשוקתם הבוערת לקבלת תשובות על הבעיות שלהם. כאנשי הרוח של גלגל המזלות הם הוגי דעות המעריכים את כל מי שמגיע לאותם המסקנות שהם הגיעו אליהם.
   לעיתים הם כל כך בטוחים במסקנותיהם עד שהם מתווכחים עם כל מי שחולק עליהם ואינם מוכנים לקבל דעה שונה.
   למרות זאת, קשתים אוהבים ללמוד דברים חדשים ולצבור יידע בכל נושא שמעניין אותם ואם הם מרגישים כי מונעים מהם זאת, הם הופכים לחסרי מנוחה ולעצבניים.
   לעומת זאת, כשהם מקבלים את החופש שהם זקוקים לו כל כך, הם מאוד נחמדים, אופטימיים, ברי מזל ולא פוחדים לקחת סיכון מידי פעם.
   הקשתים, ברגע שקיבלו את החופש הם מחזירים חיבה ואהבה ונחשבים למקסימים ונעימים בחברה.

   קשת באהבה וזוגיות:
   באהבה וביחסי הזוגיות שלהם הקשתים אוהבים לנסות דברים חדשים באהבה שמגרים ומסעירים אותם.
   למרות שהם סובלניים ומשתוקקים להשביע רצון, הישירות והכנות שלהם עלולה לפגוע בכל מי שמעדיף פחות כנות ויותר מסתוריות בקשר הרומנטי.
   קשתים מסתדרים היטב עם בעלי אופי יציב וחזק שמוכנים להבין את הצורך שלהם לחופש אישי ואת חוסר המנוחה שלהם.
   קשתים לא אוהבים להיות קשורים למישהו או למקום כלשהוא אך מוכנים לנסות קשרים רומנטיים מכל הסוגים והגוונים היות והם מאוד פתוחים וליברליים.
   כל עוד ייתן הפרטנר שלהם לקשתים את מרחב המחיה הפרטי שלהם וישמור על ההתעניינות שלהם בקשר עימו, מובטחת הצלחת הקשר לאורך זמן ארוך.

   איש העולם הגדול, בעל חוש צדק, אוהב לרכוש ידע ולהתנסות בתרבויות שונות. הוא קומוניסט באופי שלו, ומאוד לא רכושני. קונה דברים, אך בקלות נותן ומחלק לאחרים, שום דבר לא שייך לו ומאידך "כל העולם שלו". כל מה שיפה לא חייב להיות דווקא אצלו בבית, ואם הוא אדם אמיד וקנה תמונה יפה, יעדיף לתרום אותה למוזיאון שכולם יהנו. המוטו שלו הינו שהשפע זורם דרכו בכל עת, והעיקר שלא יחוש מחסור. הוא שונא את השיעבוד לכסף, זה מלחיץ אותו ואז חייו אינם חיים! מוכן לשלם כל החיים שכר דירה, העיקר לא לחוש מחוייב למשכנתא!

   יוציא כסף על חוויות מרחיבות דעת, נסיעות לחו"ל, ספרות יפה, אומנות. מחלק בקלות ידע, רעיונות וכו', לחלוטין לא שומר סודות בבטן.

   קל ראש עם כסף ועלול לא להעריך נכון את משאביו. ואוברדרפטים וצ'קים ללא כיסוי עלולים להיות חלק מחייו, כי הוא חי את הרגע ורק בסוף החודש רואה את "הברוך". בנוסף הוא עלול להיות מהמר, ומחפש כספים שבאים בקלות.

   מה מוכן לעשות עבור כסף- כאן יש פרדוכס. לא מוכן לעבוד קשה מצד אחד, ומצד שני אוהב לבזבז. יעדיף בן זוג עשיר או לקבל מן ההורים. ירצה להנות, לא יפחד לעזוב מקומות עבודה, כי לא יחשוב פעמיים. מצד שני יהיה לו קשה להיות עצמאי כי הוא לא מספיק מחושב. לכן עדיף לו להיות חצי עצמאי וחצי שכיר ושיעבוד בזמן ובקצב שלו. הוא מצליח מאוד כאשר הוא חש שהוא פועל מתוך חופש ולא מתוך אילוצים.

   קשת הוא אדם פתוח ובעל מחשבה אוניברסלית שלא עושה עניין מכסף, ולחלוטין לא חומרי, אם ישים לב יותר ליכולתו ומשאביו, ויהיה יותר זהיר יוכל לחיות חיים מלאי סיפוק כי דרישותיו החומריות אינן גדולות

   אבני הקריסטל המתאימים למזל:

   טורקיז - שוהם
   השמיים מתעוררים לחיים על-פני האדמה. מתאימה את הגשמי לממלכות העליונות. מסדרת את כל הצאקרות, כשהיא יוצרת ערוץ נקי יותר להזנה. מגבירה את הצורך בהגשמה עצמית ומעניקה בטחון עצמי. מעמיקה תהליכי חשיבה. האנרגיה היצירתית של האבן המקודשת הזו מגינה (הגנה מפני "עין רעה") ומברכת את הנושא אותה. מחזקת ומרגיעה את המוח והגוף ונותנת שקט נפשי.
   אחת מאבני החושן אותו נשא הכהן הגדול.


   לפיס לזולי
   מקילה על הנפש. נמצאה בשימוש במצרים העתיקה ע"י החכמים להשגת ידע קדוש. מנקה את השכל, הגוף והנשמה מאנרגיות שליליות. מילות המפתח הן: רצון, שלמות מודעות. מעודדת אינטגריטי ביחסים. מעניקה כוח. מגבירה יכולת הבעה וחיבור לאני עליון ולמדריך הרוחני. מונעת חרדות ומתח. מפיגה ביישנות ומופנמות. מחזקת את המערכת החיסונית.   אזורית
   פנס באפילה. מאירה את הפינות האפלות של תת ההכרה. מנקה, מחדשת את המודעות ויוצרת "חשיבה שמיימית" על-פני האדמה. התקדשות. כוח רצון. עוזרת לרפא את הגרון, מרה שחורה ואת עמוד השדרה.


   שלב זה בהתפתחות האנושית הוא המשך טבעי של קודמו, עקרב. כאשר האדם מצליח לעשות טרנספורמציה אמיתית ולהשיל מעל עצמו מגננות ומנגנונים חוסמים המונעים את התפתחותו האמיתית והלא מותנית. הוא מתחיל לחפש את האני מאמין שלו. זה שלב בחיים , שבו האדם מחפש משמעות לחיים (ויקטור פרנקל - לוגותרפיה). האדם מתעמת עם שאלות מהותיות על משמעות החיים, הצד הפילוסופי- רוחני מתעורר. האדם נאחז במערכות אמונה שהן יצירות של תרבויות שונות, יש שאיפה להרחבת אופקים, להיכרות עם אמיתות שונות. הצורך באמונה הולך וגובר וכעת הזמן לבסס את מערכות האמונה האישיות אך בו זמנית הם גם הקולקטיביות, כמו אמונה בדת או בחירה בתפיסה פילוסופית כלשהי. זה גם שלב של רצון בחופש, חירות אישית, השתחררות מכבלים ודוגמות של החברה והתרבות בה האדם גדל, פועל וחי. יש צורך פנימי בהרחבת המעגל החברתי. בעוד שהשלב הקודם, שלב העקרב התאפיין ברגשות ותחושות מאוד עזים, התעמתות עם תשוקות מיניות ודחפים, בשלב הנוכחי של קשת יש מאפיינים מנטליים שכלתניים מאוד ברורים, שנועדו להעניק לאדם תחושת שחרור ומרחב כמעט אינסופיים שה"מיינד" יכול לייצר. העקרב מייצג מצולות בעוד שהקשת מייצג גבהים.

   דרג את התוכן:
    10 תגובות   יום שבת, 30/10/10, 19:28

     האם אנו מבקשים אהבה?

     

     "חוק" קוסמי אומר שככל שאנו נותנים יותר, אנו מקבלים יותר וכך גוברת צמיחתנו הרוחנית. כל רגע בו אנו מתמקדים במחשבה על חוסר אהבה, מישהו שאינו אוהב או שאיננו יכולים לאהוב, מקרב אותנו לאותם אנשים המפנים עורף לאהבה. משאלות הנשמה שלנו, מטרתן להביא אותנו להתפתחות רוחנית, לתכלית עליונה: אהבה .


    האהבה אותה אנו מרבים לבקש, נמצאת בכולנו בפנים. אף לא אחד מאתנו חסר אותה, ולכן, קודם שנחפש אותה בחוץ, עלינו למצוא אותה בפנים. איננו יכולים לקבל מבלי לתת קודם מבלי להשאיר "חוב קוסמי". מכאן, שאיננו יכולים לתת את מה שאין בנו ולכן ראוי שנמצא קודם את האהבה בתוכנו, שנדע לקבל את עצמנו קודם שאנו מבקשים מאחרים לקבל אותנו.


    ככל שניתן יותר, נקבל יותר. דומה הדבר לבנק קוסמי, ככל שנפקיד יותר, כך יהיה לזכותנו יותר.

    דרג את התוכן:
     4 תגובות   יום שבת, 30/10/10, 19:24

     ראש חודש כסלו

     בסוף השבוע יגיע ראש חודש כסלו, אשר הינו החודש התשיעי למניין החודשים במקרא, מניין אשר מונים מניסן, והשלישי למניין שאנו מונים מתשרי.במרכזו של החודש נמצא חג החנוכה, חג המסמל את ניצחונם של היהודים על היוונים ואת עצמאותה של ישראל לאחר שנות שיעבוד.

     ראש חודש -הוא היום הראשון של החודש בלוח העברי -והוא תמיד עוקב אחר מולד הירח. כשם שהזרע מכיל בתוכו את הדנ"א של העץ כולו, כך היום הראשון של החודש -מכיל את הכוחות השונים שיתגלו באותו חודש. באותו היום יש לכולנו הזדמנות למשוך אנרגיה וכוח מכל ההיבטים החיוביים של החודש.
     כסלו הוא חודש של ניסים, יכולת להפוך מצבים של כאוס למצבים של שליטה וברכה.

     השם כסלו, כמו שאר שמות החודשים -איננו שם עברי,אלא שם אכדי ,אשר עלה יחד עם עולי בבל בתקופת שיבת ציון (תחילת ימי בית שני) מהגולה.

     פירוש השם כסלו:
     1. באכדית ,נקרא החודש "כיסלימו" שפירושו עבה, שמן.כלומר חודש אשר מרובה (שמן) בגשמים.
     2. "כסיל" זהו השם העברי של קבוצת כוכבים הנקראת אוריון. קבוצה זו זורחת בשמים בעיקר בחודש זה.
     3. "כסיל" זהו שם הקשת של אוריון . דבר המסביר גם את מזלו של החודש - הקשת. בחודש זה מרובים הימים בהם מתערבבים הגשם והשמש ונראות קשתות רבות בשמים.בחודש זה על פי המסורת נראתה הקשת הראשונה בעולם לאחר המבול. על פי הכתוב בתורה, לאחר יציאת נח מהתיבה הבטיח לו האל כי לא יהיה עוד מבול על הארץ וכסימן נתן "את קשתי נתתי בענן והיתה לאות ברית ביני ובין הארץ "
     4. על פי החסידות, כסל = ביטחון על פי הפסוק "אם שמתי זהב כסלי". בחודש זה גברה מידת הביטחון של היהודים בעת מלחמת המכבים.

     בחודש כסלו, קרה נס גדול. כאשר היוונים שלטו על ארץ ישראל תקופה ממושכת, בכה' בכסלו הגיעה המלחמה לסיום מפתיע, כאשר משפחה אחת, משפחת החשמונאים - המכבים, ניצחו את היוונים. נצחון המעטים על הרבים. כאשר באו החשמונאים לבית המקדש מצאו פך שמן זית טהור אשר עדיין נשא את חותם הכהן הגדול. באמצעות שמן זה ,הם הדליקו את המנורה הכבויה כדי להודיע על הנצחון. השמן שהיה אמור להספיק ליום אחד, דלק שמונה ימים.
     בכל שנה, בכה' בכסלו אנחנו מתחברים במשך שמונה ימים למאגר קוסמי של אנרגיית חיים, בריאות, הצלחה, ביטחון והמשכיות.

     מדוע שמונה ימים? שמונה מקושר לספירת בינה. שבע הספירות מחסד עד מלכות, והספירה השמינית - בינה, שהיא מחסן האנרגיה הקוסמית האין סופית. איך מתחברים לאנרגיה זו, על ידי הדלקת המנורה - חנוכיה, שיש בה שמונה קנים ועוד השמש, בכל יום מדליקים נר בסדר עולה, ביום הראשון נר אחד, ביום השני שני נרות, ביום השמיני את כל שמונת הנרות והכוונה היא שבכל יום משמונת ימים חנוכה אנחנו מגלים יותר אור עד לשלמות המלאה ביום השמיני שבו כאמור מדליקים את כל הנרות, וזה יום של אור שלם ומושלם.

     מזל החודש הוא קשת , מזל מיסוד האש, השלישי מבין מזלות האש.הוא מצטיין באופטימיות ושמחת חיים. ידוע כבר מזל, כל מה שהוא עושה בדרך כלל מצליח. פילוסוף מטבעו, אוהב נסיעות, לימודים, מוסיקה, אוהב להנות מהחיים, אוהב חברה, מצויין כמורה, עורך דין, מוסיקאי, טבח, ספורטאי, איש עסקים שמרבה לנסוע ולסחור עם ארצות רחוקות.
     לקשת יש פוטנציאל רוחני, וכשהוא באמת נוטה לרוחניות, גם מסוגל לחולל ניסים ולכן נקרא בר מזל. הצד הפחות סימפטי, הוא הנטייה לסמוך על הנס והכל כבר איכשהו יהיה בסדר, קצת נטיה לקלות ראש, הימורים, נשים וקלות ראש למינה. מזל קשת מסתדר טוב מאוד עם מזלות האש האחרים, וגם עם מזלות האויר.

     מנהגי ראש חודש:
     *בכל ראש-חודש לומד כל אחד פסוק או מספר פסוקים מפרק התהילים המסומן במספר שנות חייו. הלימוד הוא בעיון בפירושיהם של רש"י ואחרים.
     *השבת שלפני ראש-חודש, בה מברכים את החדש, נחשבת לשבת חגיגית. ברכת החדש נאמרת בהתלהבות ובחגיגיות.
     *עם צאת הכוכבים של ערב ראש-חודש מדליקה האישה את נר ראש-חודש, ויש הנוהגות להדליקו גם למחרת, בבוקר.
     *אין הנשים עוסקות בראש חודש במלאכות כגון תפירה, רקימה וכיו"ב.
     הערב בבית

     שירי חנוכה/אלמוני

     הערב בבית נר חג מלבלב
     לזכר הפלא בירח כסליו
     הנר הדולק
     בו רמז ואות
     לימי גבורה ניסים ותשועות
     ראו והביטו בנות ובנים
     הנר מתלקח באלף גוונים
     הוא נר ישראל העתיק וחדש
     מדור ועד דור אורו יתקדש.


     דרג את התוכן:
      4 תגובות   יום שבת, 30/10/10, 06:52

      ויעתר לו ה’ ותהר רבקה  (תולדות, כה-כא)/הרב ארקיה קרן

      הקב"ה גרם לכל האימהות להיות עקרות מכיון שמיתאווה לתפילתן של נשים צדקניות

      מעשה באשה שלא ילדה עשר שנים. הלך בעלה אל רבי שמעון בר יוחאי, ואמר לו שברצונו לגרש את אשתו.

      השיב לו רבי שמעון: "כשם שנשאתם זה לזה במאכל ובמשתה כן תתגרשו זה מזה במתוך מאכל ומשתה".

      עשה, אפוא, האיש סעודה גדולה, ובמהלכה השתכר מיין. כשהתפכח מיינו אמר לאשתו: בתי, כל חפץ טוב שיש לי בבית תוכלי ליטול עמך בשובך אל בית אביך".

      אותה אשה חכמה היתה. היא המתינה עד אשר נרדם בעלה, ואז הורתה לעבדיה לשאת אותו אל בית אביה.

      באישון ליל נעור האיש משנתו ושאל: "היכן אני נמצא?"

      השיבה לו האשה: "הן אמרת לי בערב: ’כל חפץ טוב שיש בביתי טלי אותו אל אביך’. ואני לא מצאתי חפץ טוב יותר ממך!"

      הלכו אפוא שניהם אל רבי שמעון בר יוחאי. עמד הצדיק והתפלל עליה עד שנפקדה וילדה.

      ללמדך, מה הקב"ה פוקד עקרות אף צדיקים פוקדים עקרות במיוחד נשים צדקניות. (על פי מדרש רבה, שיר השירים א, ל"א לוקט ממעשיהם של צדיקים)

      דרג את התוכן:
       4 תגובות   יום שבת, 30/10/10, 06:05

       שלמות ואיזון בגוף בנפש וברוח-מביאות לבריאות האדם.

       מחלה היא אי נוחות זמנית.גופנו מצויד במלאי תרופות,וקיימים בנו מנגנוני שיקום ואיזון טבעיים.לדוגמא:כשגופנו קודח מחום-ישנו ניסיון לפלטו באמצעות זיעה.או אחרי פציעה-ישנה התחדשות תאים.

       די במעט חוסר הרמוניה ואיזון בגוף,בנפש או במחשבה(ברוח)-כדי לדרדר את האדם למחלה.כל תא בגוף רוטט רטט מסוים ומיוחד הנשלט ע"י המוח.מחלה נגרמת בגלל שינוי הגלים החשמליים-המגנטיים של הגוף,הגורם לשינוי בזרימה התקינה של האנרגיה.בכך משתנה קצב או רטט התאים והאיברים עד כדי סטייה מהאיזון.אם מצב זה נמשך באופן כרוני,יביא הדבר למחלה.

       אדם בעל מודעות ,המפתח הקשבה פנימית לאיתותים מוקדמים,רגיש לרגע שבו הוא נחלש,ביכולתו לעצור את המחלה בטרם תידרדר.

       בריאות מוגדרת כשלמות ואיזון בגוף,ברוח ובנפש:

       א.בריאות בגוף הפיזי-מותנית בתזונה(מינרלים,ויטמינים)המתאימה לנו במדויק.וכן-במנוחה ,בשתייה,בספורט,בנשימת אוויר נקי,באקולוגיה,והיא תלויה בתורשה ובסביבה.ככל שנקשיב לאיתותים מוקדמים ביחס לבריאות הפיזית-כן ייטב.

       ב.הגוף הרגשי הבריא-אם אין אנו חסומים ע"י כעסים,פחדים,שנאה,טינה,עצב,קנאה וכו.או לכודים ע"י רגשות כאלה שלא שחררנו.כאמור-רגשות משנים את התגובה הביוכימיות אינזימטיות בגוף,ועלולים לפגוע במערכת החיסונית,כפי שכל מצב מתח עושה.רצוי למנוע זאת באמצעות טיפולים כמו:רייקי,פרחי באך,נשימה,יוגה,מדיטציה והרפיות,טיפולי העלאה במודעות וכו.

       ג.הגוף הרוחי-מנטאלי-החלק החושב-משפיע באמצעות מערכת העצבים המרכזית(המוחית)על שאר המערכות.כל מחשבה היא צורת אנרגיה בעלת תבנית או שדה כוח חשמלי מגנטי,אשר ביכולתה להשפיע על מחלה או על בריאות.כך גם זיכרונות שנחוו בעבר ונאגרים במוחנו-מקרינים את השפעתם.מחשבות כמו דיכאון,דאגה,אשמה ואחרות ישנו את המצב הביוכימי במוחנו וישפיעו פיזיולוגית.

       ברצוני לשתף אתכם, בניסיונה של אישה שאני מכירה אישית ,אשר הוכרה כחולה במחלה המוכרת ככרונית -שלא ניתן לרפאה, והיא רק הולכת ומחריפה עם השנים.
       היא קיבלת זריקות להתמודדות עם המחלה אשר גרמו לה מחצית מימות השבוע לשכב במיטה חסרת אונים.
       פעם בשנה אושפזה לקבלת סטרואידים וימי האשפוז רק נוספו.
       יום אחד הבינה, שאין היא מעוניינת לחיות באיכות חיים כזו את חייה- והחליטה להפסיק עם כל הטיפולים ולהיות הרופאה של עצמה....
       הצהרתה הייתה:מוטב איכות חיים מאריכות ימים....
       היא שינתה את מקום מגוריה,סלחה לעצמה על דברים שלא יכלה למחול עד כה.סלחה לכל מי שחשבה שהרס את חייה.ולאחר מכן החלה ללמוד רייקי ולטפל בעצמה.היא קראה ולמדה בשקיקה ספרים ,אשר דיברו על ריפוי מחלות -בעזרת אמונה ביכולת ריפוי עצמי ע"י חשיבה חיובית, ואמונה בבריאותה וביכולתה - להיות בריאה לאורך זמן .
       היא לוקחת היום, כשש שנים מאז ההחלטה -מלחי שוסלר לבניית התאים ולעזרה לשמירה על מערכת החיסון וכן פרחי באך כל פעם שהיא חשה כאב ,כדי להרגיע את סערות הנפש -הפוקדות כל אדם בגלל משברי החיים וקשייהם.מטפלת בעצמה ברייקי ובאחרים...
       זה לא סיפור ששמעתי.זאת אמת שחוויתי דרכה.

       לא,אינני מעודדת אתכם לזרוק את הכדורים שהרופא רשם לכם- כמוה.זאת הייתה החלטה שלה.אני רק מעודדת אתכם לחפש דרכים נוספות -לשמר את בריאותכם.אל תפחדו להתחבר אל עצמיכם ולהאמין ,שרק אתם הם הרופאים הטובים ביותר של עצמכם.הקשיבו לאינטואיציה ולקולות העולים מתוככם.לכו למטפלים,קונבנציונאלים או אלטרנטיביים, אשר אתם נותנים בהם אמון ,כדי שתוכלו להיעזר בהם -לקידום בריאותכם.

       חזקו את הנפש,את הרוח- ויחד איתה תחזקו את בריאותכם הגופנית.
       נפש בריאה בגוף בריא!
       בהצלחה!

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 29/10/10, 16:54

        יום שישי 29 אוקטובר 2010

         

        לעיתים

         

        ולעיתים בעוצמי עיני

        לפני השינה

        אני חשה את צביטת הלב

        את הכאב

        את ההזדמנות שחלפה.

         

        מה עיקש הוא הלב

        ההולך אחר פחדיו.

        נס כאחוז אמוק

        מזו שאהב...

        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום שישי , 29/10/10, 16:46

         יום שישי 29 אוקטובר 2010

          

         ברכת השבת

          

         באה השבת .

         מדפדפת

         בדפי ימות השבוע

         שעבר

         מניחה משקפיה בחיוך

         על קצת אפה

         מברכת ברכות

         כל אשר סביבה.

          

         "שבת שלום יקירי

         יהא השבוע שיגיע

         מלא אורה ואהבה".

          

         עוטפת בגלימת קודשה את העולם

         רכות לטיפתה מנעימה הנשמה:

          

         "נוחו בשלום יקירי

         שבת מנוחה תהלל יה..."

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שישי , 29/10/10, 14:58

          יום חמישי 30 ספטמבר 2010

           

           

          תחושות

           

          האושר המציף חדרי ליבי

          השקט הרך הכרוך כמלבוש לי

          לטיפת הרוח הנחה עלי ברגיעה

          הידיים הנעלמות החובקות את הנשמה.

           

          זאת השנה החדשה

          המרפרפת על לחיי נשיקה

          אלו מלאכי השומרים

          הלוחשים לי:לשנה טובה וברוכה.

           

          מחוללת בתחושותיי

          לוקחת וצובעת אותם

          במסגרת תוכניות השנה

          כהבטחה חתומה.

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שישי , 29/10/10, 14:55

           רבי גדול הגיע יום אחד לעיר שבה לא הכירו אותו. בהיותו אורח בבית הכנסת הוא הוזמן לארוחת יום שישי רבת מוזמנים, כנהוג בבתי היהודים.

            

           הוא לבש בגדים דלים והלך לבית המארחים, שם הושיבו אותו בפינת החדר והגישו לו שאריות של אוכל. 

            

            ביום השישי שלאחריו, הוא הגיע לארוחה בלבוש מהודר, כשהוא נראה מרשים מאד. מיד חלקו לו המארחים ואנשי העיר כבוד, הושיבו אותו בראש השולחן, ונתנו לו ממיטב המאכלים. 

            

            לאחר הברכות החלה הארוחה, ועיני הכל נשואות לאורח המכובד, והנה הרבי אינו אוכל. הוא מכניס את האוכל בצלחתו לכיסי החליפה המחויטת.

            

           נשתררה שתיקה של מבוכה. והנה אמר הרבי: מה אתם מתפלאים? זה הגיון פשוט! כשבאתי עם בגדים פשוטים, קיבלתי שאריות, וכשבאתי עם החליפה הזו קיבלתי מטעמים. מכאן שהמטעמים הם לא בשבילי, אלא בשביל החליפה שלי....

           דרג את התוכן:
            12 תגובות   יום חמישי, 28/10/10, 05:11

             

            זוהמה

             

               

            כמה שריטות

             

             

             

            כמה כאב

             

             

             

            אנו אוספים

             

             

             

            באשפות חיינו.

             

             

             

             

             

             

             

              

            כמה אנשים

             

             

             

             

             כמה מילים

             

             

            אנו אוגרים במוחנו

             

             

             

            מרצוננו.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

              

            כמה הפקרות

             

             

             

            אנו מאפשרים

             

             

             

            לדמויות בדרכנו

             

             

             

            לחולל בתוכנו...

             

             

             

             

             

             

             

             

             

              כדאי שניקח מטאטא

             

             

            ויעה אנרגטיים

             

             

             

             

            ונשליך הכל

             

             

             

             

            אל אשפת היקום...לרווחתנו...

            דרג את התוכן:
             2 תגובות   יום חמישי, 28/10/10, 04:28

             מערת הסוד הנעלם היא מערת המכפלה

              

             ככל שאנו יודעים יותר על מערת המכפלה, כך נעלמת היא ועוטה סוד. בתוך המערה, בה נחים האבות והאמהות- לא נכנס כנראה אדם מעולם, ולפיכך עדיין רב בה הנסתר על הגלוי .מערת המכפלה היא האתר היהודי הראשון בעולם. את המערה והשדה שלידה, קנה אברהם אבינו בכסף מלא לפני כ-3700 שנה.

              

             מערת המכפלה [הנקראת גם חרם אל-אברהימי, חרם אל-ח'ליל], נמצאת במזרח העיר חברון.היא המקום הראשון בארץ אליו התחבר העם היהודי בארץ ישראל. הינה מערה עתיקת יומין המתוארכת לתקופה הכנענית התיכונה[2000-155 לפנה"ס].

             מעל המערה ניצב מבנה מפואר המתוארך לתקופת בית שני [538 לפנה"ס-70 לספירה] אשר נבנה בתקופתו של המלך הורדוס (37-4 לפנה"ס) .ישנם מספר חוקרים, הטוענים שהוקם עוד קודם לכן במהלך המאה ה-2 לפנה"ס על ידי האדומים.

              

             על פי המסורת היהודית והכתובים, במערת המכפלה נקברו האבות - אברהם יצחק ויעקב, והאמהות - שרה, רבקה ולאה[רחל נקברה בקבר רחל בבית לחם]. האגדה מספרת, שאברהם בחר במערת המכפלה לקבר משפחתו ,משום שידע שאדם וחוה קבורים בה והיא נמצאת סמוך לפתחו של גן עדן. המסורת המוסלמית מוסיפה גם את ישמעאל ועשיו למניין הקבורים במערה.

              

             מדוע נקראה בשם "מערת המכפלה"?

             -מכיוון שבנויה היא משתי מערות, זו על גב זו[רב].

             -על שם הזוגות הקבורים שם [אדם וחוה, אברהם ושרה, יצחק ורבקה, יעקב ולאה[שמואל[.

             -שכפל הקב"ה קומתו של אדם הראשון וקברו בתוכה[רבי אבהו].

             -המערה נמצאה בשדה ששמו מכפלה, "ואין צורך לבקש טעם לשם המקומות"[רשב"ם, רמב"ן ורד"ק].

              

             בספר הזוהר כתוב כי האדם הראשון חצב את המערה וטמן בה את עצמו ואת אשתו. "מהיכן ידע האדם הראשון היכן המערה? אלא ראה אור אחד דקיק עולה באותו מקום, שיוצא מגן עדן, ורצה אותו לקברו. ושם הוא המקום, סמוך לשער גן עדן." [בראשית].

              

              כאשר עשה אברהם  סעודה למלאכים ורצה ליקח בן בקר, כפי שכתוב  :"ואל הבקר רץ אברהם" - ברח מלפניו ונכנס למערת המכפלה. רץ אברהם אחריו שם ומצא שם אדם וחווה שוכבים על המיטות וישנים, ונרות דולקים עליהם וריח טוב עליהם כריח ניחוח. לפיכך חמד את המערה לאחוזת קבר [פרקי דרבי אליעזר]." הוא קנה מהיבוסים את המערה.

              

             לפי ספר הזוהר, מערת המכפלה היא מעבר לנשמות הצדיקים שעוברים מהעולם הזה לעולם הבא דרך פיתחו של גן עדן.

              

             כלב בן יפונה בא לחברון להתפלל ולבטל את עצת המרגלים.

              

             יותר מ-700 שנה שהכניסה למערת המכפלה הייתה אסורה ליהודים,מאז תקופת הממלוכית עם כיבוש המערה במלחמת ששת הימים, יכלו יהודים לשוב ולהתפלל במערת המכפלה.

              

             בביקור שערך במקום ה"אמרי אמת" בשנת 1935ניתנה לו ולמלוויו רשות לעלות  "רק שבע מדרגות ויותר אף לא צעד אחד"- המלווים ספרו את המדרגות אשר האדמו"ר עלה בהן: "שמונה, תשע, עשר, אחת עשרה..." - זה הוא, כאן! נפלטה קריאה נרגשת מאת הרב אשר נעצר במקום, כשכולו שקוע בתפילה, ללא קול והגה, נוסח גור... "

              

             בעקבות פרעות תרפ"ט גורשו יהודי חברון וליהודים לא הייתה כל גישה למערה.

              

              המבנה נבדק ותועד במהלך תקופת המנדט הבריטי על ידי ואן-סאן ומק-קי שפרסמו את המחקר המקיף ביותר על המקום בספר בצרפתית בשם: "לה-חרם אל חליל"..

              

             כיום קיימים במבנה בית כנסת ומסגד. המבנה נתון לשליטת ישראל והוא נמצא בחלק של חברון הנמצא בשליטה ביטחונית ישראלית.

              

             את מערת המכפלה פוקדים מדי יום מאמינים רבים, יהודים ומוסלמים. המקום קדוש גם לנוצרים. לרגל קדושת המקום וחשיבותו, מתקיימות בו שמחות רבות - חגיגות ברית מילה, בר מצווה ובת מצווה, חתונות ועוד.

              

             ישנה מערה המסתורית, הטמונה כיום מתחת המבנה הענק, שנבנה בתקופת הבית השני. שנים רבות הילכו שמועות כי כל הנכנס אליה –לא יצא חי; מקום פתח המערה יוחס ל"פתח הנרות" –הפתח העגול ברצפת הקומה העליונה, באולם הנקרא כיום "אולם יצחק" .אגדה עממית מספרת, כי לפתח זה נפלה חרבו של הסולטאן לפני כ - 400 שנה. כל הניסיונות להוציאה –נכשלו, ורק ר' אברהם אזולאי, המקובל המכונה "חסד לאברהם", הצליח להוציאה, והציל את יהודי חברון.

              

             לאחרונה התברר, כי מתחת למבנה ישנן שתי קומות: בקומת הביניים נמצא "חדר הנרות" והמסדרון המוליך אליו; המערה נמצאת בקומה עמוקה יותר. המערה היא כפולה - ("מכפלה"): היא מורכבת מ- 2 מערות, מחוברות זו לזו במעבר צר.

              

             מערת המכפלה/ שיר מאת: אהובה קליין

              

             שרה אימנו אשת חסדים

             נשמתה השיבה לאלוקים

             זיכרונה ייחרת לנצח נצחים

             צדיקים במותם נקראים חיים.

              

             פני אברהם מועדות לחברון

             לרכוש חלקת אדמה מעפרון

             נחוש בדעתו בלב שלם

             ארבע מאות שקל ישקול וישלם.

              

             המגיע היום למערה

             יחוש קדושה והארה

             מקום בו השכינה שורה

             לחישת מלאכים: גאולה קרובה.

              

             הערה:השיר בהשראת פרשת חיי שרה [בראשית]

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS