כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 12/2010

  0 תגובות   יום רביעי, 1/12/10, 09:39

  הנר השני-הקול הפנימי

  הוא השמיעה הפנימית, הקול הפנימי שלנו.
  הקול הפנימי הוא בעל תפקיד מרכזי ,על מנת לחיות את החיים הנכונים עבורנו.
  באמצעותו, אנו שואלים את השאלות הפנימיות, ומקבלים את התשובות המספקות הבנה על מקומנו האמיתי בחיים, ביחס לשיעורים השונים עמם אנו מתמודדים.

  אדם יכול להסתובב במשך שנים בעולם, לחיות את החיים מבלי להקשיב לקול הפנימי שבתוכו. הוא מקשיב להוריו, מוריו, חבריו, התרבות אליה הוא שייך. הוא מקשיב לפחדיו, לזיכרונות הכאובים שהוא נושא משחר ילדותו.

  הקול הפנימי- לדברי,איתי אלטשולר, הוא הקול שלנו ושל היקום כולו, זה הקול של היסוד החי שבתוכנו. הקול הפנימי הזה מגלה את קיומו לא במלים, בדרך כלל, אלא בתחושות גופניות שנמצאות באזורים שונים של הגוף: מחושים, נימולים, חום קור, כאבים. לעיתים הוא מתבטא אך ורק בהעלאת רמת מודעות לאזור מסוים בגוף.

  הקול הפנימי הזה הוא למעשה הדרך שלנו להתקשר, לקבל תשובות ברמה מודעת מהיסוד החי. לשמוע את דברו של היסוד החיי פותחת דרך אל הנשגב הרחב והכולל, משהו גדול מאתנו, חיצוני לנו. הקשבה לקול הפנימי מאפשר לנו להכיר, לגעת ולחוש בחוקי הטבע והיקום שנמצא סביבנו.

  היכולת לשמוע את הקול הזה, להבין את פישרו היא לא מתת של אנשים מיוחדים, היא לא מתת של כישרון יוצא דופן אלא הוא פרי של תרגול.

  דיבור הפנימי הוא השיח הבלתי פוסק שאנחנו מדברים אל עצמנו ועם עצמנו, מרצוננו או שלא מרצוננו. הוא חלק מהצורה שלנו לקיים את המודעות והתודעה, לאשר את הקיום העצמי שלנו .הדיבור הפנימי הוא כלי ראשון במעלה ביכולת שלנו לתקשר עם סביבתנו ועם עצמנו ברמת התודעה, עם זולתנו ברמה של קריאה, של דיון, של פיתוח רעיונות.

  החיסרון של הדיבור הפנימי מהווה גם רעש, רעש כמעט בלתי פוסק, הרעש הצמוד ביותר הנוכח ביותר בעולמנו. הרעש הצמוד הזה גורם לנו לחיות בסביבה רועשת; סביבה היוצרת חוסר שקט בעולמנו האישי .רעש המורכב ממילים מילים ועוד מילים רעש שאנו לעיתים שוכחים איך להוריד לו את העוצמה או איך להפסיקו לרגעים קלים.

  תהליך המודעות וההתפתחות האישית מתרחש ע"י כך, שהאדם מפסיק להסתמך על מידע המגיע אליו מבחוץ אלא הוא לקבל מידע מהקול הפנימי והייחודי לו - מתוך עצמיותו. במקום להקשיב לחוץ, האדם מאזין לקולות הבאים מתוכו.

  ראשיתו של תהליך זה, הוא בכך שהאדם מתחיל לשאול את עצמו שאלות שאין לו תשובה עליהן ואז, מתחיל לתרגל הקשבה לעצמו. הקשבה לקול הפנימי. כאשר אנו שואלים את עצמנו שאלות, תשובות מתחילות להגיע באופן ספונטאני. תכנים חדשים מגיעים מהמורה הפנימי המצוי בכל אחד מאיתנו.

  כל הידע הדרוש לאדם, מצוי ברשותו. ניתן לקבל את המידע הזה, באמצעות הקשבה למורה הפנימי המצוי ושוכן בתוך כל אחד ואחת מאיתנו. מה שעל האדם לעשות לשם כך, הוא לדעת זאת ולמעשה להיזכר. להיזכר שעליו לחבור בעצמו, ללא מתווכים, לאנרגיית החיים המרפאת, התבונית, הממלאת.


  הדרך היחידה להתחבר אל הקול הפנימי, לשמוע ולפעול לפיו, היא לגעת בנקודה שבלב. לבחור באהבה ולא בפחד. באחדות ולא בפירוד. וזו בחירה שניתנת לאדם בכל רגע נתון.


  הקול הפנימי מכיל בתוכו חכמה המבוססת הן על אינטואיציה גבוהה וכן, על ראיית עמוקה ורחבה של הדברים.

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום רביעי, 1/12/10, 07:08

   חלום שלא נפתר הוא כאיגרת שלא נקראה

    

   חלום הוא חוויה סובייקטיבית של מראות דמיוניים, ותחושות במהלך השינה. החלום הוא תופעה כלל-אנושית חוצה תרבויות, שגם נצפתה בחיות, ושגם ילדים לומדים לזהותה כבר בגיל צעיר.

    

   חז"ל גילו לנו שהשינה היא אחד חלקי שישים מהמיתה, והחלום הוא אחד חלקי שישים מהנבואה. דמויות היסטוריות רבות ידועות כמי שהיו מושפעות מחלומותיהן. לפותרי חלומות היה מעמד מיוחד בחצרותיהם של מלכים, ולרוב הם שימשו ככוהנים, בשל החשיבות הרבה שבני אדם ייחסו לחלומות בעולם העתיק.

    

   חכמת הקבלה מלמדת שכל אחד מאתנו נמצא בעולם הזה כדי להשיג את האור. על מנת להגיע למצב זה, עלינו לעבור תהליך של שינוי ושיפור תמידיים. החלומות, יכולים להיות הזדמנויות וסימני דרך ,המאפשרים לנו להבין מה עלינו לשנות בחיינו. הם גם מסוגלים לספק לנו אנרגיה שתסייע לנו להוציא אל הפועל את משימותינו.

    

   במשך היום קיים מאבק בין מודעות החומר של הגוף המבקש סיפוק חומרי, לבין מודעות הנשמה ששואפת להיות בנתינה, בעשייה ובהשפעה. השינה היא למעשה מתן אפשרות לנשמה להגיע למקום שהגוף אינו שולט בו, והזמן, תנועה ומקום אינם מגבילים. בלילה מקבלת הנשמה כוח, לו היא זקוקה ליום המחרת.

    

   ככל שהאדם נמצא בתהליך מתקדם יותר בעבודה הרוחנית שלו, כך יוכל לזהות טוב יותר את הסימנים שיופיעו בחלומותיו. לכן,חשובה המודעות שמובילה אותנו לחלומות אלה.

    

    לחלום שגרתי מספר מאפיינים:

   -חוסר מודעות לכך שמדובר בחלום

   -אי יכולת לשלוט ולכוון את השתלשלותו

   -חוסר הפעלה של מנגנון הביקורת והשיפוט.

    

   מדענים משערים כי כרבע מהשינה מוקדשת לחלום. ישנם  סוגי חלומות שונים,והם:

   1 .חלום טבעי-זהו חלום הנובע ממחשבות האדם במשך היום או מדברים שעסק בהם במשך היום. החלום קשור יותר לעולם הדמיון המושפע ממזגו, מסוג האוכל, מהתרבות בה האדם חי וכן מהלחצים שהוא חווה ביומיום. חלומות אלה הם לרוב משונים ביותר, ועליהם נאמר: "והחלומות שווא ידברו."

    2 .חלום השגחי-זהו חלום שבא לבשר בשורה טובה או להפך להזהיר ממשהו רע.

   3. חלום נבואי-זהו חלום שבאמצעותו האדם מקבל ידע לגבי אירועים שיקרו לו או לאנשים הסובבים אותו. חלום מסוג זה מכין ומכוון את החולם לידיעה מוקדמת לעתיד הצפוי.

    

    החלומות נחווים כ:

   -סיוט-מפחיד ומטיל אימה סיוטים מתרחשים כאשר במשך היום אדם מתנהג באופן שלילי, או חווה מצבים שליליים ללא כל שליטה. הסיוטים נועדו לסייע לאדם בחשיבתו ובהעלאת שאלות על זהותו ועל המשך דרכו.

   -חלום טוב, הגורם לאדם לקום בהרגשה טובה וחיוניות.

   -חלומות ארוטיים, המערבים תמונות ומראות הקשורים למין.

    

   קיימות גישות רבות להסברת מהותו של החלום:

    -תגובה לגירויים חיצוניים או פנימיים.

   -כוחות המודחקים שנכבשו על ידי האגו לעבר המודעות

   -הבעת התודעה באופן סימבולי

   -התקשרות עם  התת-מודע הקולקטיבי ואם הקל. הקב"ה מודיע אל הנשמה בחלום את הדברים העתידיים לבוא בעולם כדי שיקבל האדם תוכחה מדברי העולם.

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    אסתר רבקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS