כותרות TheMarker >
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 4/2013

  4 תגובות   יום שלישי, 23/4/13, 00:32

  ''

   

  דרך גלי תטא אנו מתחברים לתדר של אהבה ללא תנאי

   

  דרך גלי תטא אנו מתחברים באופן ישיר למקור הבריאה כולה, לתדר של אהבה ללא תנאי, לאנרגיה היוצרת-כל. ממקום זה אנו מקבלים כלים אדירים בעוצמתם לריפוי עצמנו ואחרים ברמות העמוקות ביותר ונפתחות בפנינו אפשרויות אינסופיות לערוצי ידע, שפע והגשמה בלתי מוגבלים.

   

  המוח שלנו פועל בתדרים שונים בהתאם למחשבותינו ולמצב בו גופינו נמצא. קיימים חמישה תדרים שונים של גלי מוח ,הנמצאים בתנועה מתמדת:

  -ביתא (Beta) -כאשר אנו נמצאים במצב של מודעות מלאה המוח פועל בתדר של 14 עד 21 מחזורים בשנייה או יותר. במצב זה התודעה [מיינד] נמצאת בקשר ישיר עם הגירויים החיצונים. זה המצב שבו אנו פועלים, משתמשים בחמשת החושים, עיניים פקוחות, תשומת-לב מרוכזת ואנחנו מודעים לזמן ולמרחב.

  אנשים מבוגרים ללא אימון שכלי מתפקדים ב-ביתא רוב הזמן. גלי ביתא הם גלים מהירים בעלי עוצמה חשמלית נמוכה אין התאמה בין שני חלקי המוח.

  -אלפא (Alpha)-זה המצב שבו אנו נמצאים כאשר אנו  מתעורר בבוקר או כאשר אנו עוצמים עיננו ולפני השינה. מדובר בגלים איטיים בעלי עוצמה חשמלית גבוהה המופיעים גם במצב של הרפיה.

  המוח פועל בתדר של 7 עד 14 מחזורים שנייה. אנחנו לא מוגבלים על ידי הזמן והמרחב ואנו יכולים, למשל, להביא למודעות מקרה שקרה לפני הרבה שנים. במצב של אלפא נכנסים לפעולה מגוון רחב של יכולות כגון: תפיסה על חושית, אינטואיציה ודמיון יוצר. במצב זה ממציאים ויוצרים רבים הביאו לעולם את יצירותיהם.

   באלפא היציבות הרגשית גבוהה יותר כי יש התאמה בין שני חלקי המוח .תאי המוח פועלים ב-אלפא ב- 100 מקרו- וולטים מול 20 מיקרו-וולטים בתדר ביתא. לכן כאשר אנו נמצאים במצב של אלפא יש לנו יותר אנרגיה והמוח קולט יותר, מרוכז יותר ויצירתי יותר.

  -תטא (Theta) גלים המופיעים בשלב הראשון של השינה וגם במצב של  הרפיה עמוקה. אפשר להשתמש במצב זה כדי להרגיע כאבים.

  -דלתא (Delta) -הגלים האיטיים ביותר המופיעים בזמן של שינה עמוקה ובמצב של חוסר הכרה. כאשר המוח פועל בדלתא הגוף מרפא את עצמו.

  - גאמא (Gamma)

   

  גלי התטא הם גלים הנחווים בחלום , בזמן השינה, כאשר גלי המוח מאטים מקצב פעולתם ועוברים מגלי אלפא לתדר נמוך יותר [גלי תטא] שבו קצב הלב יורד והשרירים רפויים . זהו זמן החלימה.  בעזרת גלי התטא אנו יוצרים ואף משנים את החלום .

   

  וכך , כפי שזה אפשרי בזמן חלימה, זה אפשרי גם במציאות : אנו יכולים ליצור , לתכנן ואף לשנות את מציאות חיינו . במצב תטא מוחנו מתחבר בקלות לצדדים הלא פיזיים של המציאות שלנו. זהו המצב של "חלימה ערה". אותו חיפשו יוגים ומיסטיקנים במשך הדורות. כאשר מוחנו משדר בגלי תטא אנו יכולים להתחבר לאנרגיה המופלאה של המקור,ולהיות שותפים במודע ליצירת המציאות שלנו.

   

  גלי תטא הם המפתח הפיזי לצד הלא פיזי של המציאות שלנו. הם הגלים בהם אנו שרויים בזמן שינה וחלימה, מדיטציה עמוקה ,בהרפיה עמוקה או טראנס, בהיפנוזה ובמצבים יצירתיים -והם נעים בין 4 - 7 מחזורים בשנייה.

   

  במצב זה הנגישות שלנו לתת מודע גדולה ופתוחה יותר באופן טבעי. אנו יכולים לשנות אמונות ודפוסים שאינם רצויים ולהחליפם באמונות תומכות ומיטיבות.

   

   שינוי תדר המוח לגלי תטא והחיבור לאור אינסוף, לאנרגית המקור, מאפשר לנו לשנות את בריאותינו ואיכות חיינו.

   

  לסיכום,חיבור לתדר זה מאפשר לנו:

  -לשנות דפוסים, תבניות חשיבה ואמונות הקיימים

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 23/4/13, 00:22

   ''

    

   היום עשרים ושמונה ימים לעומר-מלכות שבנצח

     

   שליטה עצמית היא היסוד להתמדה.בהתמדה שכוללת את כל ששת המידות הקודמות היא אכן עדות לרוממות הרוח האנושית.

     

   שאלות לבחינה עצמית:

    *האם אני מבטא את ההתמדה שבי בצורה מכובדת?

   *האם התמדתי מוציאה את הטוב שבי?

   *ברגעי קושי וסכנה ,האם אני מתנהג כבן מלך וצועד בראש זקוף,בוטח בכוחות האלוקיים שבי,או האם אני נרתע ונרעד?

    

   האתגר היומי:

    

   הלחם למען מטרה נעלית.

   דרג את התוכן:
    6 תגובות   יום שני, 22/4/13, 08:34

    ''

     

    המחשבות הם דרך הנשמה לתקשר עם הגוף

     

    אפלטון אמר, שהמחשבות הן הדרך של הנשמה שלנו לתקשר עם גופינו.קייטי ביירון אומרת, כי מחשבות מתרוצצות ומיוצרות במוחינו כל הזמן. כמו שאנחנו מייצרים רוק, ואי אפשר לעצור את זה, כך גם המחשבות חולפות בראש.

     

    מחשבות הן  כלי עבודה. הן בונות תשובות הן יכולות לעשות אותה  חיוביות או שלילית. הן אלו  שישפיעו על מצבו הפיזי של הגוף.  הן ילוו אותו בכל עשייה בה נהיה , הן יתערבבו עם מחשבות אחרות,  עד יום מותנו לא נפסיק לחשוב. חוץ מאתנו- איש אינו יכול להשתמש בהן. רק אנו נחליט איזה מחשבה  תזרום עכשיו בתוכנו . מחשבות הן מה שאני חושב כעת.רק אנחנו יכולים לחשוב את המחשבות שלנו.איש לא יכול לכעוס עבורך,  רק אתה  תבחר  אם לכעוס או לאהוב.

     

     -כעס הוא מחשבה שלילית .מחשבות רעות - מגיעות לעיתים. אפשר לתת להם לעורר עניין, להנמיך אותנו, להפוך את זה לדיון סוער של הנשמה עם הגוף שלנו ואפשר פשוט לתת להן לחלוף, כי הם שם.

    -אהבה  היא מחשבה  חיובית. כל מחשבה חיובית  היא הזרמה של תשובות מרגיעות לתוך הגוף, מחשבה חיובית היא דבר שאני אוהב אותו ובדמיון שלי הוא כבר אצלי.

     

    שאילה קת'רין* אומרת ,כי ישנם כמה אופנים בהם ניתן להתבונן במחשבות:

     א. זיהוי הופעתה של מחשבה בתודעה -על ידי ציון מנטאלי. כלומר, כל פעם שעולה מחשבה, אנחנו מציינים באופן מנטלי: "מחשבה". כך אנחנו מפתחים תשומת לב למה שמתרחש בתודעה מרגע לרגע.

    ב.התבוננות בטבעה של המחשבה- אנו מעלים שאלות מסוימות מידי פעם. שאלות "שנזרקות" לחלל התודעה. לדוגמא: מה זו מחשבה? מאיפה היא מגיעה ולאן היא הולכת? מה טבעה? מידי פעם, ניתן לשאול את השאלה הזו בדיבור הפנימי ולתת לה להדהד בתוכנו.

    ג.התבוננות אשר בוחנת את המחשבות -תוך ניסיון לזהות איזה סוגי מחשבות מתעוררות בתודעתנו שוב ושוב. התבוננות זו בוחנת גם, וזו מילת מפתח, את תוכן המחשבות. היא מנסה לזהות את התבניות המחשבתיות העיקריות שלנו. ראייה בהירה של הנטיות המחשבתיות היא הדרך להשתחרר לאט לאט מאותם מחשבות שאינן מועילות ושגורמות לנו לסבל ומצוקה.

     

    היידגר* אומר כי מחשבה היא  תהליך של חיפוש. תהליך נפשי של חיפוש. המחשבה היא המהות של עצמה. לאדם אין יכולת להגיע למהות של עצמו מכיוון שזהו תהליך של הכנסת האין סוף, בתוך סוף של מחשבה. לאדם ישנה יכולת להבין חלק של האין סוף, שזהו הלא נחשב, בעזרת הרגשות או הדמיונות. מחשבה היא פעולה הנעשית לפני ההבנה, הידע וההכרה.

    הבנה או תפיסה הם מונחים של סיום המחשבה, ותוצאה של תהליך :

    -החיפוש- המחשבה.

    -הכרה- היא היכולת של האדם להבין שהוא מסוגל לדעת.

     -הבנה- התוצאה הסופית של פעולת החשיבה באדם.

     כשמחשבה מקורית יותר, זאת אומרת -שהיא מחשבה רחוקה יותר מהמהות שלה ומהתפיסה האנושית. ומכוון שכך  כדי להבינה אנו צריכים לעשות תהליך ארוך יותר של חיפוש..."הלא נחשב היא המתנה הכי נעלה שיכולה לתת המחשבה".הלא נחשב של המחשבה הם הדברים שאנו לא מודעים להם, או אותם דברים שלא חשבנו עליהם, אלה אותם דברים שמגרים אותנו לצאת לתהליך החיפוש לחשיבה.

     

    ולפנינו השיר מעורר מחשבות:

    מחשבות /מילים: יהודה מסס ועמיר בניון

     

    מחשבות רבות בלב איש

    המחשבות כולן, יש טובות יש עצובות

    יש לי מכולן, מחשבות מתחלפות מחשבות

    בלב כולם

    מחשבות רבות בלב איש

    המחשבות כולן, יש טובות יש עצובות

    יש לי מכולן, מחשבות נפגשות מחשבות

    בלב כולם

     

    עכשיו אני חושב

    איך זה בעצם שהלב

    לא מוותר, איך זה לרצות להיות

    למשהו אחר, מה זה פתאום לשכוח

    זיכרונות בכל הכוח

    עד הסוף, בכל הכוח

    עד הסוף

     

    עכשיו אני הולך, הולך בתלם

    לא רוצה להתנגד, שולי הדרך מסמנים להיצמד

    צועד בכל הכוח כי זה לא הזמן לנוח

    עד הסוף, בכל הכוח עד הסוף

     

     

    *שאילה קת'רין מורה לוויפסנה -מאמר:" תרגול ויפסנא ועבודה עם מחשבות"

    *מהספר "מה זה נקרא מחשבה " של היידגר ( 1954)

    דרג את התוכן:
     2 תגובות   יום שני, 22/4/13, 05:29

     ''

      

     אל תדון את האדם לפני שתגיע למקומו

      

     לפעמים צריך האדם להעביר ביקורת על מישהו (גם על עצמו). והשאלה היא, איך אפשר להעביר ביקורת בצורה בונה? ביקורת המתחשבת בצרכים של האדם השני, והמספקת מענה טוב יותר, לצרכים של זה שמעבירים עליו את הביקורת.ביקורת כזו הסיכוי שלה להתקבל גדול יותר, מאחר שהיא טובה יותר לשני הצדדים.

      

     רוב האנשים מוכנים לקבל ביקורת, אבל רק במידה מתונה.כדי שהביקורת תועיל, צריך לשלב בה גם מחמאות. הנטייה הטבעית היא לדחות את דברי הביקורת  ולהתעלם מהם, ולפעמים גם לתקוף את מי שאמר אותם.

      

     ספר משלי ממליץ למתוח ביקורת בזהירות ולהתאים את הביקורת לאופיו של האדם אשר מדברים איתו ובפרט, יש לקחת בחשבון את מידת ההבנה שלו: "תחת גערה במבין, מהכות כסיל מאה" [משלי יז]. כאשר גוערים באדם מבין היודע להסיק מסקנות, הדבר עלול לגרום לו נזק נפשי. הוא רגיש מאד לדברים שנאמרים לו, גערה לא זהירה עלולה להביא אותו למסקנה שהוא חסר-ערך, להשפיל אותו ולשבור אותו מבחינה נפשית יותר ממה שמאה מכות ישברו את הכסיל. הדרך הטובה ביותר להעביר ביקורת על אדם נבון היא ברמז דק, שהרי הנבון יודע להבין, מתוך רמזים דקים, מה כוונתו של הדובר. הרעיון שיש לדבר עם חכמים ברמזים נמצא כבר בדברי חז"ל: "די לחכימא – ברמיזא".

      

     כדאי להקדים לדברי-הביקורת כמה דברי-שבח ומחמאות, כך שהאדם ירגיש טוב ולא ייפגע מהביקורת. כדי להשיג תוצאה חיובית ,יש להדגיש את הצדדים החיוביים של הזולת, כך שיהיה ברור שהפגם שעליו מותחים ביקורת מתגמד לעומתם. ולהוסיף שכוונת הביקורת, להוסיף עוד יותר חיוביות לחיוביות שכבר נמצאת בו.זאת מכיוון  שכשאדם שומע דברי ביקורת, הם תמיד פוגעים בכבודו ובביטחונו העצמי .העברת ביקורת עלולה לפגוע בדימוי העצמי של הזולת ולגרום לו להרגיש פגום ופסול.

      

      

     אנשים חכמים יודעים להעביר ביקורת באופן שמשיג תוצאה הפוכה - הזולת מרגיש שהביקורת מחמיאה לו ומייפה אותו.עצם העובדה, שאדם חכם טרח למתוח עליו ביקורת מראה, שהוא ברובו טוב, שהרי אילו היה ברובו רע, לא היה "משתלם" להשקיע ולנסות לתקן אותו.

      

     אדם שכל דבריו הם תוכחות וממתיחת ביקורת על אחרים - מקשה את עורפם של השומעים, גורם להם להתעלם מדברי הביקורת שלו ואולי אף מדברי ביקורת בכלל, כי הם רואים שלביקורת שלו אין סוף - לא משנה מה יקרה, תמיד יהיה בזה משהו רע, ולכן אין טעם להתאמץ ולשפר.

      

     מעבר לנזק שהוא גורם לשומעים, איש ביקורתי גורם נזק גם לעצמו: מכיוון שהוא רואה בכל אירוע את הצד השלילי, הרגשות השליליים מצטברים בליבו, אין לו שמחת חיים, והוא יכול פתאום להישבר וליפול לדיכאון שממנו לא יוכל לצאת .

     .

     המסקנה היא :ככל שהדיבור אותו מוציא האדם מפיו ,מחובר יותר אל הדעת והמחשבה, כך הדיבור הביקורתי  עצמו הופך להיות טוב יותר.חשוב בטרם תדבר. חשוב טוב על כל התמונה המלאה. שים את עצמך במקומו של חברך. נסה להבין את הצד השני. ואל תדון את חברך עד שתגיע למקומו. רק כאשר תבין את הצד השני בדיוק כפי שאתה מבין את עצמך, רק אז באפשרותך להעביר אליו ביקורת בונה וחיובית.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 22/4/13, 01:27

      ''

       

      היום עשרים ושבעה ימים לעומר-יסוד שבנצח

       

      התקשרות מהווה מרכיב חיוני בהתמדה,והיא מבטאת מחוייבות בלתי מסויגת לאדם או לעניין אליו אתה מקושר.מחויבות זו תעזור לך לשאת ולסבול כדי לשמור על אותה היקשרות.

       ללא התקשרות,גם ההתמדה לא תשמר. 

       

       

      האתגר היומי:

       

      עליך להתקשר מיידית לעניין חדש או לאדם חדש.בכך תממש את החלטתך החדשה.

      דרג את התוכן:
       6 תגובות   יום ראשון, 21/4/13, 11:49

       21/04/2013

        

       ''

        

       זמן פנוי למועקה

        

       המועקה הזו

       הנותנת לעצמה חופש

       להלך במסדרונות ליבי

       לאסוף עובדות

       להביא הוכחות

       להאפיל חלונות עיני

       מראות זוהר השמש

       חיוך ציוץ ציפור

       חיים זהובים

       פרחים סגלגלים.

        

       זה זמן המועקה

       להתריע,להביא טענתה

       ואני מקשיבה

       שוקלת ,חוככת דעה,

       יודעת

       עוד מעט

       אשוב בצניחה

       לכאן ועכשיו,

       אאסוף הכוחות

       לאופטימיות הנצחית

       לקראת הבאות.

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום ראשון, 21/4/13, 07:54

         

        ''

         

        אין גבול למה שאנשים יכולים להגיע בעזרת התקשור,גילויים שיכולים להתרחש,מידע שניתן לחשוף או התרחבות אישית שניתן להשיג.

         

        *בעזרת התקשור אפשר להשיג גישה לכל הרעיונות ,הידע,החוכמה -אלה הידועים ואלה שעתידים להיות ידועים.

         

        משמעותו של התקשור

         

        התקשור :

         

        *היא יכולת אנושית שאנו מיישמים אותה ונעזרים בה באופן יומיומי,גם אם איננו מכנים אותה כך.

        *היא מיומנות שאפשר לרכוש.לדוגמא-כאשר אנו שומעים קול פנימי בתוכנו ופועלים על פיו-אנו מתקשרים.או שאנו מתייגעים בניסיון לפתור בעיה מסוימת,ודווקא כשאנו מרפים צצה לנו כמכת ברק התשובה-

        * אמצעי בעל עוצמה לפתיחה רוחנית ולהתמרה מודעת.

        *כאשר אנו מתקשרים אנחנו בונים גשר לממלכות גבוהות .

        *בעזרת התקשור אנחנו יכולים להשיג גישה לכל הרעיונות,הידע והחוכמה הנודעים ואלו שעתידים להיות נודעים.

        *כדי להפוך זאת למשהו שאינו מקרי אלא מכוון ,מודע ורצוני ,עלינו להתאים לתדר המתאים,לחדד את יכולת הקליטה ולפתח את הכושר שלנו לקבל את המסרים.

        *התקשור כרוך בהשגת מצב תודעה מורחב ,המאפשר לנו להתחבר עם מדריך מרמה גבוהה ,עם המקור או העצמי הגבוה שלנו.

        *איננו צריכים להיות מפותחים רוחנית או בעלי כישורים על חושיים כדי לתקשר.מה שדרוש הוא סבלנות,התמדה ותשוקה גדולה ליצור את הקשר.

        *כל אחד יכול לתקשר.

        *אפשר ללמוד ולשכלל את יכולת התקשור בעזרת תרגול.ככל שנתרגל יותר,כך תשתפר ותתפתח היכולת שלנו ,ואנו עשויים להיות מופתעים לגלות תוך כדי תרגול -כשרון תקשור חבוי שרק חיכה להתגלות.

        *התקשור הוא מיומנות שניתן ללמוד אותה.

        *פחדים,ספקנות וביקורת עצמית הם מנגנוני ההגנה והבקרה שלנו,ותפקידם לגונן עלינו ולשמור על יציבותנו.אך כשנותנים להם להכתיב את מהלכנו ולהוביל אותנו ,הם הופכים לאבני הנגף המקבעים ומגבילים אותנו.

        *תקשור משמעו-מתן רשות לעצמנו לקיים תקשורת זורמת עם המציאות הפנימית שלנו ,וגם עם חלק המציאות שמחוצה לנו,שאין לו ביטוי נראה לעין בעולם הפיזי.

        *כדי להתחיל לתקשר-עלינו להרשות לעצמנו להשתמש בכל החושים הפנימיים שלנו ולהרשות לעצמנו להשתמש בכל החושים הפנימיים ללא הצבת גבולות וללא הטלת ספקות.

        *ספקות עולים רק בהתחלה וגם בהמשך הדרך,תמיד עולה הספק שמא אנו ממציאים זאת או אולי זה דמיון.

        *עלינו לדעת שהדמיון הוא המפתח הפותח את השער לעולם הנסתר,וללא הצעד הראשון של סילוק חששות והסרת גבולות,לעולם לא נוכל לעלות על הדרך ולהתנסות במה שיש לעולם הרוח להציע לנו.

        *העצה היא:השתמשו במה שמתאים לכם ודחו את שאינו מתאים.תנו אמון במידע שאתם מקבלים.הישארו אמיתיים לשלמות הפנימית שהיא אתם.

        *מרכז האנרגיה המקושר באופן ישיר ליכולת התקשור הוא צאקרת העין השלישית.

        *התקשור משנה את החיים לטובה.ניתן לראות תמונה גדולה יותר ,לתפוס את העולם בדרכים חיוביות יותר,חווית שפע גדול יותר בחיים,בשל גישות חדשות,שינויים בחיים ,תפיסה ברורה יותר של תכליתנו.

        *רבים נוכחים לראות שהתקשור הוא מה שחיפשו כצעד מכריע וככלי לקראת ההארה.

        *ישנם סיפורי צמיחה אישית ורוחנית עצומים לאחר לימוד התקשור.תזוזה חיובית גם במערכות יחסים ותחושת ערך עצמי.ישנם תוצאות גם בחיים החיצוניים.

        *מודעות לעזרה שאפשר להגיש לילדים.

        *קשרים עמוקים יותר בין זוגות שמתקשרים.

        *מציאת דרך קלה יותר לסייע לאחרים,להבין ולסלוח.

        *יצירת מקומות טובים יותר לחיות,לעבוד,להתמחות-מתאימים יותר למי שאנחנו ולמה שאנחנו אוהבים לעשות.

        *עוזר לנו לאתר את כיווננו הגבוה ביותר ובו זמנית מסייע להשיגו.

        *אין גבול למה שאנשים יכולים להגיע בעזרת התקשור,גילויים שיכולים להתרחש,מידע שניתן לחשוף או התרחבות אישית שניתן להשיג.

        *בעזרת התקשור אפשר להשיג גישה לכל הרעיונות ,הידע,החוכמה -אלה הידועים ואלה שעתידים להיות ידועים.

        *בעזרת התקשור תלמד לאהוב את עצמך יותר.

        *תקשור מחזק ומקדם יצירתיות.

        *תחוש יותר מקועקע,יותר יציב,ובעל שליטה גבוהה יותר על החיים.

         

        המדריך שלך:

         

        *התקשור-יעניק לך את המורה החכם שאתה מחפש,כזה שבא מבפנים ולא מבחוץ.

        *המדריך שלכם הוא חבר שתמיד נוכח,כזה שבא מבפנים ולא מבחוץ.

        *מדריך מרמה גבוהה מעודד אותך לסמוך על הדרכתך הפנימית ,גם אם היא נוגדת את הצעתו.

        *מדריך מהרמות הגבוהות לא ישתלט עליך ולא יטיל עליך את מרותו.

        *המדריך יעזור לך לממש רמות חדשות של עוצמה אישית וצמיחה רוחנית.

        *כדי להתחבר למדריך מרמה גבוהה אתה צריך שני תנאים:להשתוקק לכך ולהתכוון להשיג אותו.המשאלה למדריך מביאה אותו.

        *מדריך יוצר אתך קשר לעתים קרובות בחלומות. 

        דרג את התוכן:
         6 תגובות   יום ראשון, 21/4/13, 02:29

         ''

          

         השפעת שם האדם

         האר"י הקדוש מגדיר את קריאת שמו של התינוק ע"י ההורים כ"נבואה קטנה". ההשראה הנבואית הבלתי מודעת, היא זו המכוונת את ההורים למציאת וקריאת השם המדויק עבור בנם.

         לפי הקבלה ,לפני שנוצר העולם נוצרו האותיות, והעולם עצמו נוצר על ידי ביטוי המילים שכן בספר בראשית נאמר " ויאמר אלוהים ......." וכך נוצרה הבריאה. מכאן אנו יודעים על הכוח היוצר של האותיות והמילים. ובהתאם השפעת שם האדם - המורכב מאותיות, על חייו. 

         שמו של האדם הוא שורש נשמתו. במילה "נשמה " נמצא כבר האותיות "שם" ,לכל אדם יש שם איתו הוא יורד לעולם, בהתאם לצורך תפקודו בעולם הזה.

         בשם האדם טמונות האנרגיות הפועלות בו. על פי הקבלה אותיות השם מהוות צינורות שפע רוחניים לאדם. חכמי ישראל בהרבה מקומות, למדו אותנו -ששם האדם (וכן שם של כל דבר) מבטא את מהותו.

         השם שניתן ליילוד לאחר היוולדן, מייצג את אופיו הבסיס של האדם הגלום בו.

         שם המשפחה מוערך לחוד,במיוחד אצל הנשים המחליפות שמות המשפחה עם נשואיהן. אצל הבנות-שם המשפחה הקודם שלה לפני נישואיה מהווה את התורשה שירשה בגורלה,או האומץ, חולשה .ביחד עם השפעת השם החדש שהיא מקבלת אנחנו יודעים מה מצפה להם , אם עושים את החשבון מגלים את מספר ההתפתחות חשוב מאוד להתייחס בכובד ראש לגילויים אלו.

         לעיתים האדם צומח רוחנית ומגלה שהשם כבר קטן עליו , חוסם אותו- כאן בא הצורך להוסיף, או לשנות.בדרך כלל האדם אומר" השם שההורים שלי נתנו לי לא מתאים לי".ואז שינוי וויבראציות מביאה אותו להזדמנויות שונות.

         שמות שמצטרפים עקב נישואין או אימוץ הם "מלאכים של ההתפתחות" הווה אומר, וויברציות חדשות.


         *עיקר ההשפעה של שם האדם היא כפי שקוראים לו - במידה ויש לו כמה שמות,הכינוי בו מכנים אותו קובע בנפשו יותר משאר השמות.אם קוראים לו בשני שמות אזי שני השמות פועלים בו וכמובן שהשם הראשון משפיע יותר מן השני.

         *רבי שמואל מניקלשבורג גילה לתלמידיו כי מי שקוראים לו בכינוי ולא בשמו המלא
         - זוהי הסיבה לקיצור חייו.

         *שם עם אות ה' גורם להולדה. לכן איש ואישה שלא זכו לזרע קימא יתנו דעתם בזה אם אפשר לשנות שמם עם אות ה'.ובזוהר מפליג בחשיבות אות ה' שממנה כל הברכות נשפעין.

         *הלימוד העקרי בענין שם האדם יתבטא בעיקר באותיות שם האדם,ודע שאות הראשונה קובעת ביותר מכל האותיות. וכן סדר האותיות מורה ביותר על משמעות השם.ואילו צרופי אותיות או גימטריות או כל מיני לימודים אחרים משמעותם אינה חזקה כמו הנ"ל (והם כפרפראות לחכמה). גם הניקוד של שם האדם יורה על משמעות רבה. למשל ניקוד חיריק (בעיקר בתחילת השם) יורה על גבורה ודין. ניקוד קמץ יורה על חסד וחכמה, וכו'.

         *אמר רבי נחמן מברסלב זצ"ל: שם האדם הוא נפשו וחיותו.וכתב תלמידו נתן שכל מה שעובר (ויעבור) על האדם משך חייו נמצא בשמו, כל פעולותיו והנהגותיו ומידותיו הכל נמצא בשמו.

         *כל אדם צדיק או רשע, שמו מרומז בתורה. (רמב"ן).

         *האדם לפי שמו יכול לידע תפקיד נשמתו הקדושה (רבנו נחמן מברסלב).

         *אם ראית אדם שאין בניו מתקימין דע כי השם גורם להם. (ספר חסידים)

         *לא טוב לשני בני אדם ששמותיהן שוין שיגורו בדירה אחת. (רבנו נחמן מברסלב).

         *מסופר בזוהר הקדוש שפגש רבי שמעון בצדיק אחד ודיבר עימו בדברי תורה.
         שאלו רבי שמעון לשמו וענה: "נהוראי".ואומר הזוהר הקדוש שמאותו צדיק למדנו, שלא יאמר אדם את שמו אלא כשישאלו אותו.

         *מצינו שרבי יהושוע וכן רבי מאיר היו בודקים את האדם לפי שמו ולפי זה קבעו דברים והתנהגו.

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 09:58

          20/04/2013

           

          ''

           

          בהמתנה

           

          בהמתנה

          בציפיה

          בהתבוננות

          בבחינת הענן

          בנבירה באדמה

          מצב סטטי

          לקראת תנופה...

           

          ככה זה אצלי כעת

          בכאן ועכשו.

           

          סקרנות,ריגוש

          פעימות לב נמהרות.

           

          שהזמן יעכל את השינויים

          שההתחלות תחכנה

          תתנה לי לספוג

          את חשיבות השעה

          את גדולת החידוש.

           

          וקדימה...הופ...

          לשיעור הבא...

          דרג את התוכן:
           2 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 03:24


           ''

            

           שאלת חלום


           שאלת חלום הינה פעולה, הנעשית לפני השינה על מנת לקבל בחלום מענה לשאלות בהלכה, בקבלה, או בצרכים אישיים.
           חכמת הקבלה מלמדת אותנו ,כיצד להתחבר לתוך עולם אחר שבו קיימת ודאות, עולם שיש בו תשובה לכל שאלה. זה נקרא לבקש סימן. השיטה הטובה ביותר לקבלת סימנים היא לבקש תשובה לשאלה מסוימת לפני שהולכים לישון. 
           ייתכן שהתשובה תתגלה לכם בחלום, או שתתעוררו עם תשובה, או שתקבלו תשובה ברורה במהלך היום. 

           כאשר הגוף נמצא במצב של שינה, הנשמה חופשית לעלות למימד גבוה יותר, ושם היא מוזנת רוחנית ומקבלת כוח. הנשמה נמצאת במימד שהוא מעבר לזמן, מרחב ותנועה. העבר, ההווה והעתיד מאוחדים. כל מהלך החיים של האדם - מן הלידה ועד המוות - עשוי להיות מוצג בפניו. וכך, חוץ מטעינת מצברים,אחרי יום מלא חוייות ועבודה, הנשמה לפעמים קולטת מראות על אירועים שעתידים להתרחש, חיוביים או שליליים, ואלה מקבלים צורת חלום.

           חכמת הקבלה מלמדת, כי אנו נמצא בעולם הזה -כדי להשיג את האור. לשם כך,עלינו לעבור תהליך של שינוי ושיפור תמידיים. החלומות יכולים להיות הזדמנויות וסימני דרך המאפשרים לנו להבין מה עלינו לשנות בחיינו. הם גם מסוגלים לספק לנו אנרגיה שתסייע לנו להוציא אל הפועל את ייעודנו לשמו הגענו לעולם.

           על מנת לקבל תשובה על שאלה, עלינו לשאול "שאלת חלום". השאלה צריכה להישאל בצורה מסוימת מאוד. היא אינה יכולה להיות משאלה אנוכית, 'לעצמנו בלבד', אלא משאלה שתהפוך אותנו לערוץ גם לטובת אחרים. השאלה הלא נכונה מובילה לתשובה הלא נכונה, וזו מביאה אותנו למקום הלא נכון.

           מדיטציה לפני שאלת חלום
           לפני השינה ניתן לתרגל מדיטציה על מנת לקבל תשובה לשאלה שיש לנו; עלינו להתמקד באותיות ז-כ-ר-י-ה, ולקרוא בספר הזוהר.


           כלים לשליטה בחלומות ולשיפור איכותם:

           -מודעות חיובית במשך היום כלפי עצמך וכלפי הסביבה.
           -עזרה לזולת ע"י צדקה או תמיכה רוחנית.
           -ניתן לשאול שאלות שרוצים לקבל עליהן תשובות, ועל-ידי כך תגיע הנשמה בחלום למקום המתאים.
           -מדיטציה לפני שינה: סריקת ע"ב שמות; קריאה בספר הזוהר. 
           -קריאת שמע: זו מורכבת מ- 248 מילים, כנגד 248 חלקי הנשמה שעוזבים את הגוף. 

           יש תמיד לפרש את התשובות בחלום פירוש חיובי.

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 03:20

            ''

             

            היום עשרים וחמישה ימים לעומר-נצח שבנצח

             

            בחן את מידת העוצמה והביטוי שבהתמדתך.לכל אחד מאתנו כוח רצון ויכולת החלטה.ביכולתנו לשאת ולסבול הרבה מעבר למה שאנחנו משערים,ולהישרד גם בנסיבות קשות ביותר.

             

            שאלות לבחינה עצמית:

             

             -האם אני עקבי?האם ניתן לסמוך עלי?

            -מדוע,למרות שניתן לנו כוח הרצון ויכולת ההחלטה,בכל זאת אנו נמנעים מלנצל אותם?

            -האם אני חושש להתמודד עם כוח ההתמדה שלי?

            -האם אני חושש מכישלון כתוצאה מהתחייבויות רבות מדי?אם כן,מדוע?

            האם זה כתוצאה ממשבר שעבר עלי?

            -האם אני מנצל את כוח הסבל שלי למטרות שאינן חיוביות?

            -האם אני מפחית בערכה של יכולתי לסבול?

             

             האתגר היומי:

             

            השתדל לפתח הרגל טוב חדש

            דרג את התוכן:
             8 תגובות   יום שישי , 19/4/13, 03:20

             ''

              

             מחשבה יוצרת מציאות

             בצורה לא מודעת, אנחנו מושכים כל מה שקורה לנו בחיים. לכן חשוב, שקודם כל, לפני שנסתכל החוצה ונאשים אחרים במצבנו, נסתכל פנימה ונבין את עצמנו-איך אנו גורמים בדרך מחשבתנו למציאות חיינו.

             הבאתי כאן את סיפור הממחיש זאת,אותו מספר אבי בוירסקי על עץ המשאלות:

              
             אדם אחד הלך כל היום בשמש הקופחת, וכבר התחיל להרגיש סימני אזהרה, סחרחורת קלה, נקודות מרצדות, והזיות קלות.פתאום ראה עץ גדול בעל נוף רחב וצל מחייה.הוא רץ אליו ו"התעלף" תחתיו בהקלה גדולה.אך נעלמה מעיניו העובדה, שהעץ שתחתיו הוא יושב הוא עץ המשאלות...

              
             כאן עלתה מחשבה בראשו: "אה, הלוואי והייתה כאן באר קטנה להרוות את צימאוני",

              

             ו-פוף, זרם של מים צוננים וזכים הופיעה ונבע ממש לרגליו.

              
             "אה, איזה מזל" חשב האיש לעצמו, והרווה את צימאונו.


             אך, כעבור מספר שניות עלתה מחשבה נוספת בראשו.
             "אה, הלוואי והייתה כאן מיטה לפרוש עליה את אברי הדואבים",

              

             ו-פוף מיטת אפריון לתפארת.
             התרווח האיש על המיטה והתנמנם לו בשלווה וביטחון.אבל בדיוק אז עלתה מחשבה נוספת.


             אה, כמה נחמד היה עם איזו עלמת חמד הייתה מעסה את אברי, אני עדיין חש כאב...,ו-פוף, עלמה צעירה החלה מעסה את אבריו הכואבים.
             העניין כבר התחיל למצוא חן בעיניו, ואז עלתה מחשבה, "ומה אם פתאום יגיע נמר...ו-פלוף, הגיח נמר וטרף את האיש...

             מוסר השכל:
             היזהר בדברים שאתה מבקש.
             התשוקות והרצונות מתממשים לבסוף.
             אתה אחראי למציאות שמיגנטת בעזרת מחשבותך למציאות חייך.
             לכן "חשוב טוב ויהיה טוב..."
              

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS