כותרות TheMarker >
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 4/2013

  12 תגובות   יום שבת, 6/4/13, 09:30

  ''


  יום הזיכרון לשואה ולגבורה, המצוין בישראל מדי שנה בכ"ז ונקבע על ידי הכנסת בחוק יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תשי"ט-1959
  יום זה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי, ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד בימים ההם.
  ביום הזיכרון נשמעת בכל רחבי המדינה דומיה של שתי דקות. בהן לא עובדים ונפסקת כל תנועה בדרכים; מתקיימות אזכרות, עצרות עם, וטקסי התייחדות במחנות הצבא ובמוסדות החינוך; הדגלים על הבניינים הציבוריים יורדו לחצי התורן; תכניות השידורים ברדיו מביעים את יחודו של היום,בהתאם לחוק.
  בזיכרון השואה הייתה כוונה להלל את היהודי הלוחם אשר נאבק בנאצים. מאוחר יותר, התגבשה גישה שכללה בזיכרון השואה גם גיבורים מסוג אחר - אלו שעמדו בזוועות המלחמה וקידשו את החיים, ילדים שהבריחו מזון וכדומה. 

  כבת לדור שני של השואה ,לא הייתי מודעת בתחילה לכך ,שהורי אינם גיבורים -למרות ששרדו את השואה.שלמרות שאימי הייתה ילדה בת שבע עשרה ושרדה ,בגלל החלטה נחושה לא להתאבד למוות בהדבקות לעמודי החשמל כמו רבים אחרים,לא מראה כלל על כוחות נפש גדולים.שבזה שגנבה גזר עבורה ועבור חברותיה למרות סכנת המוות וקפאה לילה שלם בחוץ וחטפה מכה בעורפה-לא מראה על רצון הישרדות ואומץ.שזה שאמרה לקאפו כשלא קיבלה תפוחי אדמה במים שנקראו מרק ואמרה לה נחרצות:כשאני אצא מכאן אלמד אותך לקח...זו לא גבורה.שהיא וחברותיה מיד לאחר שואה איומה והבנת איבוד הבית וכל משפחתה כמעט, החליטו להביא ילדים לעולם ולהראות לגרמנים שעם ישראל חי וממשיך לחיות...זו לא גבורה. 
  הופתעתי כבחורה להבין שיש אשר בזו להם כי הלכו "כצאן לטבח".
  מי אשר מעז להעביר ביקורת על גבר שנישא והיה לו ילד ונלקח בכוח למחנה עבודה ושרד את כל התלאות למרות שיום יום היה מסע הישרדות לחיים,יום יום אתה קם בתחושה שאולי זה יומך האחרון...ובסוף השואה כששמע שבאושוויץ שרפו את אשתו ובנו והיו לו הכוחות לבנות בית נוסף ולגדל ילדים...לא הייתי מאחלת לו לעבור זאת כמובן ,אך הייתי מעמידה אותו ב"דמיון מודרך" בתנאי חייו של אבי ושואלת אותו אם עדיין יש לו ביקורת עליו...
  כמה כוחות נפש היו לאנשים אלה.מי מוצא את עוז הנפש לעמוד מולם ולאמר להם:הלכתם כצאן לטבח...
  האם מישהו היה רוצה לנסות ולו קמצוץ מהחוויה שהם עברו?

  וההפתעה הגמורה שלי היום, שיש מי שגוזל את כספם של אומללים אלה ונותן להם שוב לרעוב ומקמץ בקצבתם-כאילו לא די להם בחוויה שחוו בראשית חייהם.שיש מי שמעז להחזירם למצב של פת לחם והזעקה לא מספיק גדולה על העוול הנורא שהם עוברים גם בתוך עמם...
  אני אומרת "יזכור" בגאווה לרוב משפחתי, אשר נשרפה בכבשנים ובכאב על שנאלצו לעבור ניסיון ולאלו שגייסו כוחות נפש כדי לשרוד ולהמשיך לבנות ולהגן על הארץ הזו ולגדל דור צברי לתפארת -שיקים מדינה למרות הכל ואף על פי...
  תודה לכם שהענקתם לי חיים,למרות כל מה שחוויתם ונתתם לי את הזכות להיות אתכם במסע הלא יאמן אותו עברתם,ולימדתם אותי לשרוד הכל מצב...פיגועים,מלחמות אין סוף ועוד.
  אני אעמוד עבורכם, הורי ומשפחתי בגאווה את הדקות לזכרכם,ואצדיע לכם ואומר פסוקי תהילים בליבי למנוחת נפשכם בגן העדן.תודה על הזכות להיות בתם של גיבורי חיים כמוכם...

  דרג את התוכן:
   16 תגובות   יום שישי , 5/4/13, 22:10

   ''

    

   אנחנו,בני הדור השני לשואה

    

   אני בת הדור השני לשואה.אני גאה על תוארי זה למרות הכאב הרב שהוא חופן בחובו.לקראת יום השואה כמו בכל שנה אני נערכת לחזור אל מחוזות ילדותי בצל הורי הניצולים,זוכרת ולא שוכחת ומעבירה בהתמדה לילדי ולנכדי את המסר:

    

   "לזכור ולא לשכוח!"

    

    הדור השני לשואה, או הדור השני, הוא השם שבו מכונים בניהם ובנותיהם של ניצולי השואה, שנולדו לאחר השואה. אף שבני הדור השני לשואה לא חוו ישירות את מוראות השואה, הרי השפעת הטראומה שעברו הוריהם ניכרת בהם במידה זו או אחרת, וזוכה להתייחסות בישראל.

    

   השאלות הנשאלות:

   -האם טראומה נפשית שחווה הורה יכולה לעבור לילדיו אף שלא היו נוכחים בעת הטראומה?

   -מה הם ביטוייה הנפשיים של העברה תחושת הטראומה של השואה- לדור שני?

    

   בבית הורי,אשר עברו ב"שן ועין" את אושוויץ,מחנה העבודה יחד עם אובדן אישה ובן ואם ואחיות,אחיינים ועוד הייתה אווירה כבדה, קשה, בה רווחה חשדנות, חוסר אמון למרות אהבת החיים שלהם למוסיקה,תיאטראות ותרבות.


   הנטל של הציפיות המודעות והבלתי מודעות לפצות את הורי על אובדניהם, היה כבד מנשוא, והקשה על פיתוח שאיפותי העצמיות.

    

   הדוגמא הבולטת ביותר בהינה תקופת גיל ההתבגרות .ככל שהתקרבתי לגיל 17-הגיל בו נגדעה שמחת הנעורים של אמי ע"י הנאצים ימ"ש-אמי סבלה יותר מפריחת הנעורים שלי.היא טענה שאני מקנאת בה בעוד שהאמת הייתה מונחת בחלל הבית.כאב הנערה שהושחת יופייה ע"י גזירת שערה,הלבשתה בכותונת והעבדתה לפרך בסכנת חיים יום יומית.נערה שראתה בענן הכבשן את מרבית בני משפחתה פורחים באוויר המחנה.

    

   ניסיתי להבינה כנערה ,אך לא יכולתי לעצור את תקופת הפריחה והיופי שלי.העלומים,האהבה הראשונה,הלימודים והבילויים שעברתי כמו כל נערה קונבנציונאלית.התסכול האימהי הלך והחריף.זאת לא הייתה מרידה של בת טיפש עשרה רגילה.זה היה עימות עם האם מול מראת מסכנות חווייתה כנערה.אולי משום כך,יצאתי מגיל הנעורים בהחלטות קשות כמו "לא כדאי להביא ילדים לעולם כזה".אולי משום כך הענשתי את עצמי ברגעים כבדים ועצובים בתוך התקופה היפה של גיל ההתבגרות?

   מה יכלה נערה כמוני לומר לאם –ילדה-נערה זו מול התסכול והכאב הנורא בה היתה?האם היה ביכולתי לעצור את פריחתי?

    

    ההורים הניצולים מעבירים לילדיהם מסר כפול: מצד אחד הם רוצים לגרום לילדים אלה אושר רב ככל האפשר, כפיצוי על הסבל והאובדנים שלהם עצמם, מצד שני הם מעבירים מסר של מחויבות לאבל ומגבלות על ביטויי שמחה ועליצות ספונטניים וישירים. באופן זה, הילד מפתח קונפליקט משמעותי סביב תכנים של שמחה והנאה. הקושי ורגשות האשמה סביב הנאה מן החיים מועברים כך אל הדור השני.אכן זאת הייתה תמונת המצב.

    

   אני עומדת פה לזכרם של הורי,משפחתי שנספתה ולזכר כל אותם שישה מיליונים שהורי היוו מיני מדגם מתוכם-כבת  דור שני לשואה גאה ,אשר ללא עזרה כלשהי מגורמי רווחה שונים-גידלה יחד עם אחיה את הוריה ונשאה אותם על גבה והשכילה להעביר הלאה את המסר החשוב והנורא מכל:

    

   עם ישראל חיי אף על פי ולמרות הכול!

    

   יהי זכרם ברוך של כל הנספים ותחזקנה ידי אלו שעמדו לצידם,ילדים קטנים שהעמידו אור ,תקווה והמשכיות לאודים שנצלו –ועמדו בכך בהצלחה,בדרכם הם-אנחנו ,בני הדור השני לשואה.

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום שישי , 5/4/13, 00:09

    ''

     

    היום שבוע וארבעה ימים לעומר-נצח שבגבורה

     

    ביקורת יעילה ובונה היא ביקורת עקבית,רצופה ומתמשכת.

     

    שאלות לבחינה עצמית:

    *האם מידת הביקורת שלי עקבית או מאולצת?

    *האם האחרים רואים בי מבקר חלש?

     

    האתגר היומי:

    -הרחב את תכניות "יום אחד" ו"יום שני" לתקופה ארוכה יותר.

    -ערוך רשימת המטרות לטווח הקצר והארוך

    -בכל יום עדכן ובחן את הרשימה ובדוק האם אתה עקבי ועומד במשימות.

    דרג את התוכן:
     4 תגובות   יום חמישי, 4/4/13, 18:39

     ''

      

     חודש אייר -הוא חודש של זיו ההילה.

     חודש אייר מסמל את סוף תקופת האביב. החודש השני במקרא למניין החודשים ליציאת מצרים - מניסן, ומשלים אותו במצות הפסח, אותם אנשים שלא חגגו את הפסח,או היו בדרך רחוקה ולא יכלו לעשות הפסח, ניתנת להם הזדמנות שנייה לקיים פסח שני בי"ד אייר. 
     חודש זה הוא השמיני למניין חודשי השנה לבריאת העולם מתשרי. חודש זה כלול בספירת העומר,שהיא אחת משתי תקופות האבלות של הלוח העברי.

     חודש אייר ,הוא חודש של תהליכים והתכוננות ל'גמר הגדול'. חודש של עבודה על המידות. קשיים ונפילות הם חלק מהדרך. עלינו להשכיל ולהבין שכל קושי בחיינו האישיים ובחיינו כאומה - הם מנוף להתעצמות וצמיחה. תפקידו של חודש אייר הוא :ליצור את החיבור והאיזון הנכון שבין ההארה הרוחנית העליונה שניתנת בחודש ניסן לבין הסביבה הגשמית והחומרית. 

     ראשי התיבות של אייר הוא: אני ה' רופאך, והסיבה שנתנו לכך היא שבחודש אייר אכלו בני ישראל את המן מן השמיים, ואכילת המן מנעה מחלות. וכן ראשי תיבות שמותיהם של:אברהם יצחק יעקב רחל.

     שמות החודש: 
     -כיתר החודשים הועלה מבבל ונקרא במקור "אארו".ומשמעותו:אור.
     - במקרא נקרא אייר "ירח זיו" -על שם זיו החמה הזוהרת בחודש זה,ואינה לוהטת כבשאר חודשי הקיץ.
     -וכן "זיו",אשר תרגומו ניצן- על שם הניצנים שנראים בארץ בתקופה זו.
     -בלוח החקלאי העברי הקדום שנמצא בחפירות גזר, נקרא אייר "ירח קציר שעורים" על שם קציר תבואות החורף המתקיים בחודש זה,בראשית החודש השעורה ובסופו החיטה.

     מזל החודש: שור .האיכרים הקדמוניים יחסו את ברכת השדה באביב לשור, השור הרתום למחרשה פלח את האדמה לזריעה. בחודש זה השדות מלאים בעשב, והשור יוצא לרעות. השור מסמל את העבודה עם הנפש הבהמית שבתוכנו.

     תאריכי -החודש 

     א' - שלמה המלך התחיל לבנות את בית המקדש הראשון ( שנת 480 לצאת ישראל ממצרים ). הסיבה לכך שחנוכת המקדש בימי שלמה המלך התקיימה דווקא בחודש אייר, שכן מהותו הפנימית של חודש זה, המסמלת את החיבור שבין הרוחני והגשמי, מתאימה יותר מכל לבניית מקדש - מבנה גשמי המכיל בתוכו הארות רוחניות רבות עוצמה. 
     ד' - יום הזיכרון לחללי צה"ל .
     ה' - הוכרז על הקמת מדינת ישראל ( תש"ח ) ונקבע חג לאומי - " יום העצמאות " . 
     ל"ג בעומר- היום השלושים ושלש לספירת העומר. יום זה הוא יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי, מגלה פנימיות התורה ובעל ספר הזוהר. לפני פטירתו גילה רשב"י סודות כמוסים ביותר ובכך הפך את היום הזה ליום מסוגל ביותר לגילוי פנימיות התורה.חוגגים אותו בימינו ב"הלולא דרבי שמעון בר - יוחאי ", במירון ובהשאת משואות.
     כז' אייר תשכ"ב- הוצא להורג בתליה הפושע הנאצי אדולף אייכמן לאחר משפט ארוך בו ניתנו עדויות מצמררות של ניצולי שואה על פעילותו במנגנון ההשמדה של המכונה הנאצית.
     כח' אייר- יום שחרור ירושלים - במלחמת ששת הימים שוחררה ירושלים על ידי צה"ל ושוחרר גם הכותל המערבי. יום זה נקבע כיום חג וכסמל הניצחון במלחמת ששת הימים.

     מזמור החודש בתהלים הוא:מזמור צ"ה.

     א לכו, נרננה ליהוה; נריעה, לצור ישענו.
     ב נקדמה פניו בתודה; בזמרות, נריע לו.
     ג כי אל גדול יהוה; ומלך גדול, על-כל-אלהים.
     ד אשר בידו, מחקרי-ארץ; ותועפת הרים לו.
     ה אשר-לו הים, והוא עשהו; ויבשת, ידיו יצרו.
     ו באו, נשתחוה ונכרעה; נברכה, לפני-יהוה עשנו.
     ז כי הוא אלהינו ואנחנו עם מרעיתו, וצאן ידו: היום, אם-בקלו תשמעו.
     ח אל-תקשו לבבכם, כמריבה; כיום מסה, במדבר.
     ט אשר נסוני, אבותיכם: בחנוני, גם-ראו פעלי.
     י ארבעים שנה, אקוט בדור ואמר, עם תעי לבב הם; והם, לא-ידעו דרכי.
     יא אשר-נשבעתי באפי; אם-יבאון, אל-מנוחתי.

     דרג את התוכן:
      12 תגובות   יום חמישי, 4/4/13, 04:49

      ''

       

      ההתפתחות הרוחנית

       
      אנשים אשר נפתחים לרוחניות חווים את ההתפתחות הרוחנית שלהם-כל אחד בדרכו הייחודית לו:
      חלק יחוו את השינויים לאט. אחרים יחוו סדרה של אירועים המתעוררים דרך צמיחה פתאומית. לא כולם חווים את אותם התופעות או שינויים. אנו דבקים באמונה הרוחנית האישית שלנו. אנו שונים ויחד עם זאת- אנו חולקים מהות משותפת.


      הסימנים להתעוררות רוחנית:


      1.שינויים בדפוסי שינה: חוסר מנוחה, רגליים חמות, יקיצה פעמיים-שלוש במשך הלילה. הרגשת עייפות כשמתעוררים וישנוניות מדי פעם במשך היום.
      2.פעילות בכתר הראש: תחושות של עקצוצים, גירוד, דקירות בקרקפת ו/או לאורך עמוד השדרה. תחושה של אנרגיה רוטטת על הראש, אתה חווה הוא- פתיחה של הצ'קרות. 
      3.פרצי אנרגיה פתאומיים. בכי פתאומי. כעס פתאומי או עצב ללא סיבה. או דיכאון בלתי מוסבר. אח"כ אושר רב. לעתים יש לחץ או תחושה של רגשות דחוסים בצ'אקרת הלב .
      4."דברים" מהעבר צצים, אנשים איתם עליך לעבוד על כך , מופיעים בחיים שלך. 
      5.שינויים במשקל:לעיתים, אנו משמינים-מכיוון שחלק גדול מהפחדים שדחקנו צפים עכשיו אל פני הקרקע כדי להתרפא. אנו מגיבים על ידי בניית הגנה. 
      6.שינויים בהרגלי אכילה. תשוקות מוזרות ובחירה של אוכל משונה. יש אנשים שפחות רעבים מקודם, או יותר רעבים. 
      7.רגישויות למאכלים, אלרגיות שלא היו לך קודם: כאשר הרוחניות שלך צומחת, אתה רגיש יותר לכל מה שסובב אותך. הגוף שלך יאמר לך מה הדברים שהוא לא יכול לסבול יותר, כאילו הוא גם משיל את מה שאינו משרת אותו יותר. יכול להיות שאתה מתנקה מרעלנים. 
      8. הרחבת החושים. רגישות מוגברת
      א.ראיה: ראיה מטושטשת, חפצים מהבהבים, לראות חלקיקים נוצצים, הילות מסביב לאנשים, צמחים, חיות וחפצים. ראיית חפצים כשקופים. כאשר אתה עוצם את עיניך, אתה כבר לא רואה חושך, אלא אדמומיות. אתה יכול לראות גם צורות גיאומטריות או צבעים מבריקים ותמונות . לאחר שהרגישות שלך תגבר, תראה צורות או קווי מתאר באוויר, במיוחד כאשר החדר כמעט חשוך. כאשר עיניך פקוחות או סגורות, תראה אולי צורות לבנות בראיה ההיקפית שלך. 
      ב.שמיעה. ירידה או עליה בשמיעה. רעש בראש, צלצולים, צפצופים, מוסיקה או רעש אלקטרוני. יש השומעים זרימת מים, זמזום של דבורים, רוח נושבת, שאגות או פעמונים. לא תמיד אתה מבין מה אנשים אומרים, כאילו אתה כבר לא יכול לתרגם את השפה שלך. יש אנשים ששומעים קולות משונים בחלומות שלהם, כאילו מישהו מרחף מעליהם..
      ג.תחושה מוגברת של ריח, מגע ו/או טעם. אוכל אחר יכול להיות טעים להפליא. אתה יכול אפילו להריח בושם של פרחים מדי פעם. כך היה אצל רואי נסתר רבים.
      9.פריחות בעור. פריחות, בליטות, אקנה, חרלת, הרפס. ייתכן שאתה משיל רעלנים ומביא רגשות אל המודעות. 
      10.אנרגיה מתפרצת מדי פעם- הגורמת לך לרצות לקפוץ מהמיטה ולהתחיל לפעול. ולאחר מכן תקופות של ישנוניות ועייפות. העייפות באה בדרך כלל אחרי שינויים גדולים. 
      11.שינויים בתפילה או במדיטציה. לא לחוש באותן התחושות כמו קודם. היעדר החוויה של להיות בקשר עם הרוח. קושי בהתמקדות.
      12.גלי חום. פתאום אתה לוהט מכף רגל ועד ראש. זאת תחושה רגעית, אך לא נוחה. לעומת זאת, יש אנשים שחשים בקור בלתי מוסבר. 
      13.מגוון של ביטויים פיזיים: כאבי ראש, כאבי גב, כאבים בצוואר, סימפטומים של שפעת ,בעיות עיכול, התכווצויות או עוויתות שרירים, דופק מהיר, כאבים בחזה, שינויים בתשוקה המינית, חוסר תחושה או כאבים בגפיים, קולות או תנועות גוף בלתי רצוניים. אצל חלק מאיתנו מחלות ילדות חזרו והופיעו לתקופה קצרה של ריפוי.
      14.להיראות צעירים יותר. אתם אוהבים יותר את עצמכם ואת החיים. אתם מתחילים להידמות לאדם ה"מושלם" שתמיד רציתם להיות באמת.
      15.חלומות ריאליסטים. לפעמים החלומות כל כך מציאותיים שאתם מתעוררים מבולבלים. אולי יהיו לכם חלומות צלולים בהם אתם נמצאים בשליטה. חלומות רבים יהיו אולי מיסטיים או ישאו מסר עבורכם. ובחלומות מסוימים אתה יודע שאתה לא "חולם" ? מה שמתרחש הוא בדרך כלשהי אמיתי. 
      זכור את מה שחשוב עבורך לזכור ואל תחשוש. 
      16.אירועים המשנים לגמרי את החיים שלך: מוות, גירושין, שינויים בעבודה, אבדן הבית, מחלה, ו/או אסונות אחרים ? לפעמים כמה ביחד! כוחות המאלצים אותך להאט, לפשט, לשנות, לבחון מחדש מי אתה ומה משמעות החיים עבורך. אתה לא יכול להתעלם מהכוחות האלה. אלה כוחות שגורמים לך לשחרר קשרים. כוחות אלה מעוררים את חוש האהבה והחמלה שלנו לאנשים.
      17.כמיהה להשתחרר מדפוסים מגבילים, עבודה סוחטת, סגנון חיים הגורם להרס, ואנשים או מצבים רעילים. אתה חש בצורך דחוף "למצוא את עצמך" ואת מטרתך בחיים ? עכשיו! אתה רוצה להיות יצירתי וחופשי להיות מי שאתה באמת. אתה עשוי למצוא שאתה נמשך אל האמנויות ולטבע. אתה רוצה" לעשות סדר בבלגן" של אנשים ודברים שכבר לא משרתים אותך.
      18.בלבול רגשי ונפשי: הרגשה שעליך לעשות סדר בחיים שלך ? שנראים כמו בלגן שלם. אך בו בזמן אתה מרגיש במצב של כאוס וחסר יכולת להתמקד. 
      19.התבוננות עצמית, בדידות ואיבוד עניין בפעילויות בשיתוף עם אחרים.
      20.פרצי יצירתיות: קבלת תמונות, רעיונות, מוסיקה, ועוד השראות יצירתיות בקצב שלעתים מהמם.
      21.תחושה של האצת הזמן. נראה כך כי הרבה שינויים התרחשו בחיים שלך בקצב ללא תקדים. נראה שמספר השינויים הולך וגדל.
      22.תחושה שמשהו עומד להתרחש. ישנה תחושה שמשהו עומד לקרות. דבר כזה יכול ליצור חרדה.
      23.חוסר סבלנות. אתה יודע שזה לא הדבר הנכון, אבל לפעמים אין לך שליטה. אתה רוצה להתקדם עם מה שמזדמן בדרכך. 
      24.כמיהה עמוקה למשמעות, תכלית, קשר רוחני, והתגלות. אולי עניין ברוחניות בפעם הראשונה בחיים שלך. העולם החומרי כבר לא מספק אותך.
      25.תחושה שאתה שונה בצורה כלשהי. תחושה מדאיגה שכל דבר בחיים שלך הוא חדש ושונה, שהשארת את האני הישן מאחור.
      26."מורים" מופיעים בכל מקום בתזמון מושלם כדי לסייע לך במסע הרוחני שלך: אנשים, ספרים, סרטים, אירועים, אמא הטבע וכדומה.
      27.אתה מוצא שביל רוחני שהוא הגיונו עבורך ו"מדבר אליך" ברמות העמוקות ביותר. פתאום אתה מגיע לפרספקטיבה שלא היית חושב עליה קודם. אתה רעב לדעת יותר. אתה קורא, משתף אחרים, שואל שאלות, ונכנס פנימה כדי לגלות עוד בקשר למי אתה ומדוע אתה כאן.
      28.אתה עובר מסלול למידה וסוגיות אישיות בקצב מאוד מהיר. 
      29.נוכחויות בלתי נראות. יש אנשים שמדווחים על הרגשה שיצורים סובבים אותם בלילה, או שמרגישים שנוגעים בהם או מדברים אליהם. לפעמים הם מתעוררים בבהלה. חלקם גם מרגישים רטט בגוף שלהם. 
      30.סימנים לבאות, "אשליות", מספרים וסמלים: לראות דברים בעלי חשיבות רוחנית עבורך. לכל דבר יש מסר אם תתפנה לראות. 
      31.מוסריות מוגברת. אתה מבין שהגיע הזמן לחפש ולומר את האמת שלך. פתאום נראה לך חשוב להיות אמיתי יותר ומחובר לעצמך. אולי תיאלץ להגיד "לא" לאנשים שבעבר ניסית למצוא חן בעיניהם. אולי תיווכח שזה בלתי נסבל עבורך לשמור על נישואיך או על עבודה שלא תומכים בך כפי שאתה. אולי תמצא שאין לך היכן להסתתר, אין יותר סודות. היושר חשוב בכל מערכות היחסים שלך.
      32.הרמוניה עם עונות ומחזורים: אתה יותר מכוון עם העונות, מופעי הירח ומחזורי הטבע. יותר מודעות למקום שלך בעולם הטבע. קשר חזק יותר לאדמה.
      33.ליקויים חשמליים ומכאניים. כאשר אתה נמצא בסביבה נורות מהבהבות, המחשב ננעל, או הרדיו משתגע.
      34. הרבה ניסים קטנים קורים.
      35. הגברת היכולות האינטואיטיביות ומצבי מודעות משתנים: לחשוב על מישהו ולשמוע ממנו מייד. קבלת תובנות פתאומיות על דפוסים או אירועים מן העבר. ראיית הנולד, חוויות חוץ- גופניות.רגישות וידיעה מחוזקים. מודעות למהות האישית ולזו של אחרים. תיעול של אנרגיות מלאכיות.
      36.תקשורת עם הרוח. מגע עם מלאכים, מדריכים רוחניים, ועוד ישויות אלוהיות. תיעול. לחוש השראה ולקבל מידע הלובש צורה של כתיבה, ציור, רעיונות, מסרים, מחול, וכד'. 
      37.תחושה של אחדות עם הכול. חוויה ישירה של האחדות הזו. להיות מוצף בחמלה ואהבה לכל החי. ניתוק רחום או אהבה ללא תנאי לכל דבר המרומם אותנו לרמות גבוהות של מודעות ואושר.
      38.רגעים של שמחה ואושר. תחושה עמוקה וקבועה של שלווה והידיעה שאתה לעולם אינך נמצא לבד.
      39.התחברות: מבחינה רגשית, פסיכולוגית, פיזית ורוחנית אתה מרגיש חזק וברור יותר. אתה חש כאילו שאתה בקו אחד עם האני העליון שלך.
      40.לחיות את המטרה שלך. אתה יודע שסוף סוף אתה עושה את מה שנועדת לעשות כאשר הגעת לכאן. מיומנויות וכישורים חדשים יוצאים לאור, במיוחד הקשורים בריפוי. חוויות החיים/עבודה שלך מתכנסות ומתחילות להיות הגיוניות. סוף סוף אתה הולך להשתמש בכולם.
      41.לחוש קרוב לחיות ולצמחים. עבור אנשים מסוימים, חיות מתנהגות בצורה "אנושית". חיות בר פוחדות פחות. צמחים מגיבים לאהבה ולתשומת הלב שלך יותר מאשר אי-פעם. לחלקם יש אפילו מסרים עבורך.
      42.לראות יצורים ממימדים אחרים. המסך בין המימדים דקיק יותר, לכן זה לא מפתיע. שמור על העצמאות שלך. אתה חזק יותר ממה שאתה יכול לדמיין לך, לכן אל תאפשר לפחד להגיע אליך. בקש עזרה מהמדריכים שלך אם אתה מפחד.
      43.לראות את הצורה האמיתית של בן אדם או לראות אנשים אהובים עם פנים אחרות(מגלגולים קודמים) חיים בעבר או חיים מקבילים.
      44.לבטא מחשבות ורצונות בצורה פיזית יותר, מהר וביעילות.
      45.ערפול במוח השמאלי. היכולות הרוחניות שלך, הידע האינטואיטיבי, הרגש והחמלה שלך, היכולת לחוות את הגוף שלך, החזון שלך, ההבעתיות שלך, הכול נובע מהמוח הימני. כדי לאפשר לצד הזה של המוח להתפתח בצורה מלאה חשוב "לסגור" מעט את המוח השמאלי. בדרך כלל היכולת של החצי השמאלי לסדר, ארגון, מבנה, סדר ליניארי, כושר ניתוח, הערכה, דיוק, פוקוס, פתרון בעיות ומתמטיקה שולטים על המוח הימני הזוכה להערכה מופחתת. התוצאה היא הידרדרות הזיכרון, מיקום מילים בסדר הלא נכון, חוסר יכולת או חוסר רצון לקרוא זמן ממושך, חוסר יכולת להתמקד; לשכוח מה שהתכוננת להגיד; חוסר סבלנות לצורות תקשורת ליניאריות (במבנה קולי או כתוב); תחושה של חלל, להיות מפוזר; איבוד של מחקר מעניין או מידע מסובך; להרגיש מפוצץ עם מילים, דיבור ומידע; חוסר רצון לכתוב. לפעמים אתה חש עמימות ולא מעוניין בניתוח, בשיחה אינטלקטואלית ערה, או במחקר. 
      מצד שני, אתה עשוי למצוא שאתה נמשך למה שמעורר את החושים: וידאו, מגזינים עם תמונות, עבודה אמנותית יפה, סרטים, מוסיקה, פיסול, ציור, להיות עם אנשים, לרקוד, גינון, הליכה.אולי חפש סיפוק רוחני, אפילו מדע בדיוני.
      46.סחרחורת. זה מתרחש כאשר אתה לא מחובר לקרקע. אולי בדיוק סילקת בעיה רגשית ענקית והגוף שלך מסתגל למצבך "הקליל" יותר.
      47.נפילות, תאונות, שבירת עצמות. הגוף שלך לא מקורקע או אולי החיים שלך לא מאוזנים. או הגוף שלך מנסה להגיד לך להאט, לבחון היבטים מסוימים של החיים שלך, או לרפא נושאים מסוימים. תמיד יש מסר. 
      48.דפיקות לב. לב דוהר מלווה בדרך כלל פתיחה של הלב. זה נמשך דקות ספורות ומצביע על כך שהלב מאזן את עצמו מחדש לאחר שחרור רגשי. 
      49.צמיחת מוגברת של שיער וציפורניים. 
      50.רצון למצוא את ידיד הנפש או את הנשמה התאומה. יותר מאשר אי-פעם, הרעיון שאנחנו יכולים לקיים מערכת יחסים התואמת את מי שאנחנו נראה רצוי יותר.
      51.זיכרונות עולים. זיכרונות של הגוף, זיכרונות דחוקים, תמונות מחיים קודמים ו/או חיים מקבילים. אנו מבריאים וממזגים את כל ה"אני"
      קבלו את השינויים באהבה הם מובילים למקומות חדשים ומעניקים חיים חדשים וחווייתיים בדרככם ב"מסע חייכם..."

      דרג את התוכן:
       5 תגובות   יום חמישי, 4/4/13, 03:26

       ''

        

       היום עשרה ימים לעומר-תפארת שבגבורה

        

       מלבד אהבה חבויה בביקורת רחמנות.

        

       יסודה של האהבה היא ההכרה בזכויותיך ותכונותיך הטובות,כאשר הביקורת מנתבת ומכוונת עוצמות חיוביות ומשרשת את אלה שאינן.


       רחמנות היא אהבה בלתי מותנית.היא אהבה לשם אהבה.

        

       תפארת היא תוצאה של ביטול היש באופן מוחלט כלפי הבורא.

       אתה אוהב ללא סיבה-אתה אוהב מאחר שאתה חלק מאלוקים.

        

       האתגר היומי:


       היה רחמן לאדם אותו הוכחת.

       דרג את התוכן:
        2 תגובות   יום רביעי, 3/4/13, 21:30
        27/5/10, 13:45
        ''

        כשנופלות התובנות 

         

         

         

         העצב שאחרי ההפנמה

         

         כשהפיכחון הופך לאחר

         

         צל צמוד לאשליה. 

         

         

         

         התהייה לאחר ההשלמה

         

         הקבלה של המצב

         

         מתוך ראיית העובדות. 

         


         

         

         

         הנשק שמונמך

         

         ההגנות שנופלות

         

         השקט שלאחר

        המהומה.

        דרג את התוכן:
         6 תגובות   יום רביעי, 3/4/13, 11:37

         ''

          

          

         היום תשעה ימים לעומר-גבורה שבגבורה

           

         בחן את מידת שליטתך בביקורתיות שבך.

          

           שאלות לבחינה עצמית:

          

          -האם מידת הביקורת שלי נשלטת או מוגזמת?-

         -האם אני משליט משמעת מספקת בחיי ובפעילותי?

         -האם אני מנצל את זמני כראוי?

         -האם אני מקדיש בכל יום די זמן למחשבה על הישגיי ותוכניותי?

         -מדוע אני נתקל בקשיים בכל הקשור במידת הביקורת שבי ומה ביכולתי לעשות כדי לפותרם?

          

          האתגר היומי:

         ערוך תוכנית מפורטת למשך היום ובסופו בדוק אם עמדת בכך.

         דרג את התוכן:
          8 תגובות   יום שלישי, 2/4/13, 05:47
           יום שישי , 24/9/10

          ''

           

          רואה את הדברים

           

          ורואה את הדברים

          מתקרבים אלי.

          את הים גועש

          חס עלינו .

           

          ורואה את העננים יורדים

          מכסים רכות את שנינו

          רק עיננו תשזופנה את שחווינו

          רק בינינו יצמחו מחדש החבצלות.

           

          ורואה את דרך חיינו

          מתכנסת ונאספת עמוק

          וכל תכולת בדידותנו

          נשפכת מחוץ לכל העולמות.

           

          ושוב אנו מרחפים

          ידינו חבוקות

          גוף אל גוף

          נשמה אל נשמה

          אנו אחד לתדהמה.

           

          בוא יקירי הנח ראשך

          על רכס כתפי

          תן לדמעותיך חירות לספר

          כל מה שגבריותך מנסה בהעלם

          לכבס.

           

          הנח ראשך על כריות חיי

          גמע מכל הצוף שנותר

          רק אתה מקבל את הנותר

          והמיותר ימתין לאחר כך.

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שלישי, 2/4/13, 00:29

           ''

            

            

           היום שמונה ימים לעומר[שבוע ויום]

            

           חסד שבגבורה

            

             חסד שבגבורה הוא אהבה מתוך ביקורתיות.

            

           זו הבנה שאין לנו זכות רק לאוהבם,ומתוך כך גם לשאוף שיהיו במיטבם.


             

           שאלות לבחינה עצמית:


             -כשאני מבקר או שופט אדם אחר ,האם זה נעשה מתוך כעס ובוז?

            

           -האם אני מוצא סיפוק נסתר בכישלונו?

            

           -האם אני מבקר מתוך אהבה?

             

           האתגר היומי:

            

           לפני שאתה מבקר אדם שני,חשוב פעמיים האם זה אכן נעשה מתוך דאגה ואהבה.

           דרג את התוכן:
            6 תגובות   יום שני, 1/4/13, 16:24

            ''

             

            המימונה

            בתחילה,לאחר קום המדינה,לא הייתה הכרה בחג המימונה ואף רבים לא היו מודעים לקיומה.מאוחר יותר כשעדות המזרח הקימו מחאה על ההפליה והחלו להשמיע את קולם ותבעו את זכויותיהם ,קמו פרנסי המדינה וניסו לשנות את פני הדברים ויחד עם זה הכירו בייחודה של חגיגת המימונה, והיא הפכה לאירוע מקובל ומתוקשר .

            ומהי המימונה?

            המימונה הוא חג עממי המקובל אצל יהודי צפון אפריקה ונחוג למחרת חג הפסח. הוא מתאפיין בהשארת דלת הבית פתוחה, להזמנת כל מי שרוצה להיכנס ולאו דווקא רק בני משפחה, מכרים או מוזמנים מראש. נהוג לברך האורחים; "תרבחו ותסעדו". חג המימונה נמשך לילה ויום, במהלכם סועדים, מרבים בשמחה, מבקרים איש את רעהו .

            מקורו של החג לפי השערת החוקרים הוא במאה ה-18. יום זה, נחגג מכיוון שבימות הפסח היו נזהרים שלא לאכל האחד אצל חברו.לכן, מיד לאחר פסח היו מארחים אחד את השני, כדי להראות שמה שלא אכל אצלו בפסח לא היה בגלל איבה ,והנה עתה הם אוכלים האחד ממאכלי השני.

            משמעות המילה בערבית "מימונה" היא מזל והצלחה, לכן בליל המימונה אוכלים רק מאכלים המסמלים ברכה כגון: דבש, חלב, קמח, שיבולי חיטה, דגנים ודברי מתיקה. המופלטות הם המאכל המסמל את המימונה היא עשויה מקמח שנרכש במוצאי החג.
            .
            פירושים נוספים לחג ה"מימונה":
            *המקור ההלכתי ליום זה נובע מהגדר ההלכתי של אסרו חג, שמשמעותו עשיית שמחה בסעודה בצאת החג. 
            *אמונה, כי בחודש ניסן עתידים ישראל להיגאל . מהמילה "אמונה" .על אף שחלף לו הפסח וטרם נגאלו ישראל, ממשיכים ומאמינים שאף על פי שיתמהמה עם כל זה בו יבוא.
            *נקראת על שם ר` מימון, אביו של הרמב"ם, שנפטר באיסרו חג של פסח.

            * במקורה היא סעודת פיוס שהיו עורכים לכבוד "מימון מלך מלכי השדים".
            *מקור השם נובע מהמילה הערבית מימון שפירושה מזל, והחוגגים מאמינים כי יום זה הוא יום מסוגל לפרנסה וזיווג.

            המימונה מסמלת את האביב ולכן יוצאים אל הטבע, בריקודים מסורתיים ובלבישת מלבושים מסורתיים של יהדות צפון אפריקה. גם בישראל חוגגים אותה בטבע עם שירים ובנפנופי מנגלים...איך לא?

            דרג את התוכן:
             4 תגובות   יום שני, 1/4/13, 07:40

             01/04/2013

              

             ''

              

             מנהיגה רוחנית

              

             אני קוראת אותה

             רואה וחשה

             מבין המילים הניתזות

             אל קלידי המחשב

             ומשם אל דף הפייסבוק שלה

             המדמם ובוכה

             ולבסוף אל אוזני הקוראים

             אל ליבותיהם.

              

             חשה את הבלתי נאמר

             רשף קצף עינויי ליבה

             זורמים כנחלי דם.

              

             בין המילים המצופות רוחניות

             מקשיבה לזעם העצור

             לעצב הנורא מאחורי ההטפה

             לחיי בריאות.

              

             מתכוני צמיחה ומודעות

             מרוחים בצואת לבטיה

             מבכים גורלה

             בצבעים עליזים

             המכסים על החושך

             שכיבה חיותה

             עם לכת אהובה

             עם חברתה הטובה...

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS