כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 7/2013

  2 תגובות   יום רביעי, 31/7/13, 16:22

  ''

   

  גוף ונפש לנצח/ד"ר דיפאק צופרה

   

  פרקי עיון:

   

  כללי הקיום היומיומיים קובעים כי הזיקנה ,החולשה והמוות-הם היעד המצפה לכולנו.כך היה הדבר מימים ימימה.

   

  הסופר מזמין אותנו להתנתק לזמן מה מהנחה "מציאותית" זו לכאורה –במטרה להיות חלוצים בארץ בה מרץ הנעורים,ההתחדשות,היצירתיות,השמחה ,הסיפוק והניצחיות הם התופעה השלטת.

   

  ארץ בה הזיקנה,הסניליות,המחלה,הנכות והמוות אינם קיימים ואף אינם ניזכרים כאפשרות.

   

  הכלל הישן של ההזדקנות לדעת דיאפק הינה השקפה קולקטיבית השוררת היום אותה קיבלנו מהורינו,מורנו ומהחברה.היא מעין "היפנוזת ההתניה החברתית"-ואינה אלא בדיה שנכפתה עלינו וכולנו הסכמנו לקבלה.

   

  גופנו מזדקן ללא שליטה מכיוון שתוכנתנו להגשים התניה זו .לא נוכל למנוע את תהליך ההזדקנות ללא ניפוץ כבלי האמונה הנושנים וליצור את האפשרות של גוף חסר גיל ונפש נצחית.

   

  ספר זה מבטיח לנו להגיע ליעד זה אך לא לפני שניפרד מעשרת ההנחות הנוגעות לזהותנו ולטיבעם האמיתי של גופנו ומוחנו,הנחות שהן כאמור אבני הפינה של השקפת העולם של כולנו.

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 31/7/13, 07:55
    

   ''

    

   קארמה היא חוק הסיבה והתוצאה

    

   לכל נשמה יש נתיב חיים ותכנית לימודים ייחודית משלה.הלמידה היא הסיבה להיותנו בעולם.הקארמה שלנו היא  שיעורי החיים שלנו,הדברים אשר עלינו ללמוד,לרפא ,להשיג בחיים אלה [בגלגול זה]ומהווים הזדמנות לצמיחה. כל היאחזות בחיים יוצרת קארמה ומובילה ללידה מחדש. את הקארמה אפשר לפתור רק בהיותנו בגוף.

    

   קארמה היא:"חוק הסיבה והתוצאה". קארמה הינה חוק טבע מרכזי, עם כל מה שמשתמע מזה. כשם שאנו יכולים לנוע בבטחה בעולם הפיזי ביודענו את חוקיו, כך נוכל לנוע בבטחה בעולמות המנטאליים והמוסריים כשנלמד את חוקיהם. בדתות בהן קיימת אמונה בגלגול נשמות - חלים יחסי הסיבתיות לאורך כל הגלגולים (בעבר, בהווה ובעתיד).

    

    קארמה [ [karma, היא מילה ששאל העולם מהודו. קארמה איננה גורל.בשפת הסנסקריט פירושה: "פעולה" או "מעשה" -הנו מושג פילוסופי המתאר מחזור מלא של יחסי סיבה-תוצאה. זהו סך כל מעשיו של האדם - בעבר בהווה ובעתיד. השפעתם המצטברת של המעשים משפיעה באופן ישיר על המציאות - ומכך משתמעת אחריותו האישית של כל אחד על חייו.

    

   הקארמה אינה עונש אלא תהליך למידה שמטרתו להביא לצמיחה רוחנית ולהתפתחות הנשמה.כשאנו לומדים מהי חמלה ,פעולה נכונה ,מחשבה טהורה ,עבודה בשירות האנושות ואי התקשרות אנו משתחררים מהצורך להיוולד מחדש ולסבול.אנו אחראים לנסיבות חיינו ,לכאב ולשמחה,להזדמנויות ולמגבלות שלנו.כל המחשבות,המניעים והרגשות שחווינו בעבר מרכיבים את מי שאנחנו היום.

    

   הקארמה מכילה בתוכה  רגשות או אירועים מכאיבים אשר אצורים בהילה ולא נרפאו לפני מותו של האדם.תשוקה והתקשרות ,יביאו ללידה מחדש.הקארמה הוא המנגנון אשר מביא לכך.הקארמה הוא פעולת התודעה.לכל פעולה יש תגובה "מה שאנו שולחים הוא שחוזר אלינו" חיים שיש בהם מעשים רעים דורשים תיקון,והנשמה תיוולד מחדש.

    

   הקארמה מחולקת לשני סוגים: קארמה מסוג סיבה ומסובב וקארמה מתגלגלת.

    קארמה מסוג סיבה ומסובב מציינת תופעה אשר שורשיה בגלגול אחר ומלווה אותנו היום. קארמה כזאת היא למעשה פתיחת מעגל של נסיבות אשר עד שלא נשלים ונסגור את המעגל לא נוכל להשתחרר מהתופעות הנגרמות על ידי קארמה זו, גם אם יימשך הדבר לאורך מספר גלגולים. והיה וסגרנו את המעגל, למעשה סלקנו את הקארמה מחיינו ולא נסבול ממנה שוב. קארמה כזו ,היא בדרך כלל קארמה בעלת תופעות שליליות.

   ישנם שני דרכים להשתחרר מקארמה שלילית:

   -בקשת חסד אלוקי שזה פשוט לבקש שחרור מהקארמה, דבר שלא בהכרח אכן יקרה.

   - על ידי טיפולים המכוונים פתירת הקארמה[שחזור גלגולים לדוגמא].

    

   לפי ההינדואיזם והבודהיזם, כל פעולה רצונית שאנו עושים, חיצונית או פנימית, מותירה בנו חותם או רשמים. הרשמים הללו משפיעים על הגלגול הזה והבא שלנו. חוק הקארמה איננו צדק מוסרי או מערכת של שכר ועונש. חוק הקארמה הוא כאמור, עיקרון של סיבה ותוצאה, של פעולה ותגובה, של עשייה ופירותיה.

    לפי השקפה זו:אם עשינו מעשים טובים- צברנו קארמה טובה. הקארמה הזאת תשפיע לטובה על הגלגול הבא שלנו. לפי הבודהיזם, הטוב שגוררת פעולה טובה איננו שכר שניתן לנו בידי אל, אלא תולדה טבעית של מעשה טוב.

    

   בכל מעשיו של האדם הוא  יוצר קארמה "שלילית"[שהיא סיבה נוספת למחלות בגלל טעויות ופחדים מגלגולים קודמים]  או "חיובית". לכל מעשה ישנה  השפעות ,תוצאות והשלכות - קרובות ומרחיקות לכת. לרוב האדם אינו מודע לתוצאות והשלכות מעשיו ברובד העמוק והרחב. כשירכוש האדם הבנה לגבי הקארמה, יוכל לשנות את טבעו כדי שיהיה מחר שונה ממה שהוא היום. הוא אינו לכוד בידי גורל שנכפה עליו מבחוץ ללא מנוס. הוא נמצא בעולם של חוק, עולם מלא בכוחות טבע, שביכולתו להשתמש בהם על מנת להגשים את רצונותיו. מה שנחוץ לו הם ידע ורצון. עליו להבין שקארמה אינה כוח הרסני, אלא היא שורה של תנאים המביאים לתוצאות מסוימות וקבועות.

    

   התודעה יכולה לבחור ליצור מציאות חדשה אשר מרפאה את הקארמה ומאפשרת להשתחרר מפחדים ישנים,לשנות דפוסים שאבד עליהם הכלח,לפתור קונפליקטים ויחסים בעייתיים ולהחזיר את האיזון החיובי,שימנע את היווצרותה של "קארמה שלילית" .הדרך היחידה לנטרול קארמה שלילית היא לעשות קארמה טובה.חשוב לתת צדקה,לעשות מעשים טובים ולטפח מחשבות חיוביות מידי יום.[כדי לבטל מחשבות שליליות אצלנו עלינו לומר שלוש פעמים:"בטל,בטל,בטל"].כל הצלחה ראויה להערכה ,אך אין מקום להאשמה.

    

   הגלגול הנוכחי של האדם אינו מושפע רק מהקארמה שלו בגלגולו האחרון, אלא שמעשים ופעולות בלידות קודמות המשפיעות עליו. מי שעושה פעולות רעות, צובר קארמה שלילית וכך הוא משפיע לרעה על גלגולו הבא.

    

   היות וקארמה הינה תוצאה של מעשים, בחיים אלו ואחרים - "גלגולים", הרי כל אדם שאנו פוגשים וחווינו עימו קשר כלשהו - באופן טבעי ומתבקש - נוצרת, או משתחררת קארמה בינינו. מובן מאליו כי עם בני זוג וחברים קרובים יש לכם קשרים קארמתיים. עם כל אחד ואחד שיש לנו קשר חיובי או שלילי במיוחד - הרי שיש בינינו קארמה משמעותית במיוחד.

    

   קשרים קארמתיים נחווים בגלגולי חיים שונים באופנים שונים. מערכות יחסים שצריכות להיפתר היות ואינן תקינות, מתחלפות ונחוות בצורות ובאופנים שונים, בדרמות החיים. לעתים, אם לאישה בן זוג שהקשר ביניהם בעייתי במיוחד, ולא בא לידי פתרונו במערכת יחסים טובה ותקינה - הרי שהאישה ובן זוגה יתגלגלו פעם נוספת ויחליפו תפקידים ביניהם, או, ישחזרו בדיוק את אותו קשר טעון שיפור ביניהם.

    

   ברגע שאנחנו הולכים נגד הזרימה הטבעית של החיים אנחנו ולא עפ"י יעודנו האמיתי ,ככל שאנחנו רחוקים מהנשמה שלנו ולא מחוברים אל עצמינו- כוח המשיכה של הקארמה פועל עלינו יותר חזק ומנסה בכוח להחזיר אותנו "הביתה" לנשמה. ככל שיש בנו יותר פחדים שמוציאים אותנו מהאיזון בחיים כך כוח משיכה - הקארמה, חזק יותר. ככל שאנחנו מתקרבים לנשמה ונמצאים באיזון, אנחנו חיים יותר בשלווה ויש פחות סבל בחיים. האיזון בין הגוף לנשמה.

    

   ישנה קארמה של עם,פלנטה,מדינה,מין,גזע, וישנה קארמת יחיד שפירושה תוכנית לימודים אישית.הדברים מעוצבים לפי היחיד עפ"י צרכיו והתיקונים שבחר לתקן לפני שהתגלם בגוף.חלקם משמחים וחלקם קשים.האדם זוכה למתנות חיוביות כמו היכולת לצייר, אך מאידך מתנסה בדברים לא נעימים .כל אדם מגיע לעולם עם יעוד ותכנית לימודים שהיא פועל יוצא מהקארמה.בני משפחה ואוהבים מתגלגלים גלגול אחר גלגול.

    

   עוד בהיותנו נשמה אנו מתייעצים עם אדוני הקארמה ,שהם ישויות אשר עוזרות לנו להחליט מהם השיעורים אשר נלמד בגלגול זה,לפני התגלמותנו בגוף. הם אלו המתעדים את התיעוד של  הספרייה האקשית,שומרים עליו ואחראים לקארמה האישית והקיבוצית.הם מכונים גם "ליפיקה"[מילה בהינדית]שפירושה "מלאכי התיעוד".הם האחראים על הקארמה האישית.הם עוקבים אחר פעולותינו,קולטים בהתמדה כל מידע חדש שנוסף לחומר המתועד המאוחסן בזיכרונם.

   דרג את התוכן:
    4 תגובות   יום רביעי, 31/7/13, 07:18

     

     

    ''

     

    בפרק הקודם אמרנו כי תמיד נוכל להתמודד עם הרגע הזה,אבל לעולם לא נוכל להתמודד עם העתיד-וגם אין צורך בכך!

    זאת מכיוון שהתשובה,הכוח,המעשה הנכון או העזרה-יהיו שם כשנזדקק להם,לא לפני כן,ולא אחרי כן!

     

    ועכשו נשאל את עצמנו:


    האם אנחנו רגילים לחכות באופן תמידי?

    כמה זמן בחיינו אנו  מבזבזים בציפייה?

     


    ישנם שני סוגי ציפיות:


    1.ציפיה בקנה מידה קטן-כמו לחכות בדואר,בבנק,בפקק תנועה וכו

    2.צפיה בקנה מידה גדול-לחכות לחופשה הבאה,לעבודה טובה יותר,לכך שהילדים יגדלו,למערכת יחסים משמעותית,להצלחה,להתעשרות,ללהיות חשובים,ללהיות מוארים.


    רבים מאיתנו מבלים את חייהם בציפייה לכך שהחיים יתחילו סוף סוף.

     

    ציפיה היא מצב תודעה.משמעותה הבסיסית היא:


    -שאנחנו רוצים את העתיד.

    -שאיננו רוצים את ההווה.

    -איננו רוצים את מה שיש לנו

    -אנחנו רוצים את מה שאין לנו.

     

    באמצעות הציפיה אנו יוצרים באופן בלתי מודע קונפליקט פנימי בין ה"כאן ועכשו" שלנו שאיננו מעוניינים בו לבין העתיד המושלך ע"י התודעה,בו אנו רוצים להיות.

     

    זה מפחית במידה ניכרת את איכות חיינו,בכך שזה גורם לנו לאובדן ההווה.

    דרג את התוכן:
     2 תגובות   יום שבת, 27/7/13, 06:07

     ''

      

      דוד גוטמן-האם איחרתי את הרכבת?/משמעות החיים במחצית השנייה של החיים

      

     להזדקן בכבוד

      

     להזדקן.להזדקן בכבוד.

     להפסיק לברוח מן המילה הנוראה ,מן הביולוגיה.

     לתפוס כי בעצם לא נורא כל כך!

     כי כל כך הרבה תלוי בך.בתבונת ידך.בסבר פניך.

     בערות שלא תרפה ממך להקשיב ולהבין,ללמוד ולשפר.

     לא להחמיץ!לא פנים ולא דם!

     כשכבר מסתדרים בלעדיך,מותר גם לנוח.להינפש בכבוד.

     להביט בשדירות שצמחו,בנוף שמתאכלס מעשי ידיך וידי חבריך,

     בשחקים הגבוהים שמעבר לחודי הברושים.

     לעסוק בתחביב.להמשיך בעיון.

     לרקום דבר בלתי צפוי לעצמך,להביט במבט מקיף עוד יותר,

     להרגיש היטב שלא לשוא.

     שהכל למטה,וסביב סביב,ממשיך לזרום-גם מכוח זרימתך,

     שכדאי היה.

      

     [מתוך "בשיבה טובה",הבוצאת ארכיון בין קיבוצי,בית השיטה,1982].

     מבוא:

     מהי הלוגותרפיה?

     זוהי תורה המתמקדת בשאיפהה האנושית מאז ימי האנושות לחיות חיים בעלי משמעות.

     הפרופסור ויקטור פראנקל[מחברו של הספר "האדם מחפש משמעות"] יצר אותה.

     פירושה:

     -טיפול נפשי רוחני באמצעות גילוי משמעות בחיים

     -היא תיאוריה טיפולית

     -שיטה טיפולית

     -פילוסופיית חיים,שעיקרה:

     *מחוייבות לערכים הומניים

     *שמירה על כבוד האדם ועצמאותו

     *זכותו של האדם לבחור ולעצב את חייו-כדי שיהיו משמעותיים עבורו ועבור החברה בה הוא חי.

      

     גישה זו לחיים שמה דגש על חשיבותו של המימד הרוחני על האדם.מימד בו כלולה:

     -שאיפת האדם לחופש

     -אחריותו כלפי בחירותיו.

     הן במובנה החילוני והן במובנה הדתי-רוחניות זו נמצאת מעבא לתפיסתו של האדם.היא ניזונה ממשאביו הפנימיים של האדם,ומזינה את זהותו ועוזרת לו לקבל בהבנה וברצון את חייו,כולל זקנותו.

     הרוחניות גם עוזרת להתמודד עם האובדנים המאפיינים את חיי האדם,בעיקר במחצית חייו השניה.

     דרג את התוכן:
      8 תגובות   יום שישי , 26/7/13, 13:42

      ''

       

      מי יספר מה השם ומה דרכי הטיפול?

      תודה

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שישי , 26/7/13, 06:34

        

       ''

        

        

       *האם אתם מודאגים?

        

       *האם יש לכם מחשבות:"מה אם?"

        

       אם כך,אתם מזוהים לגמרי עם תודעתכם,אשר משליכה את המצב לתוך מצב עתידי דמיוני היוצר בתוככם את הפחד.

        

       לא ניתן להתמודד עם מצב זה מכיוון שאינו קיים.הוא פשוט שד תוצרת דמיונכם.

        

       ובכן ידידי:תוכלו להפסיק מצב זה של חוסר שפיות ,במזיק לבריאותכם ולחייכם ע"י ההכרה ברגע הנוכחי!

        

       -היו מודעים לנשימתכם.

       -חושו את האוויר נכנס ויוצא מגופכם.

       -חושו את שדה האנרגיה הפנימי שלכם.

       כל מה שאנו צריכים להתמודד איתו אי פעם בחיינו האמיתיים[בניגוד להשלכות הדמיוניות של המוח]הוא הרגע הזה.


       -נשאל את עצמנו:

        

       איזו בעיה יש לנו ברגע זה?

       לא בשנה הבאה,מחר,או בעוד חמש דקות.

       -מה לא בסדר ברגע זה?


       זכרו!

       תמיד נוכל להתמודד עם הרגע הזה,אבל לעולם לא נוכל להתמודד עם העתיד-וגם אין צורך בכך!


       למה?

       כי התשובה,הכוח,המעשה הנכון או העזרה-יהיו שם כשנזדקק להם,לא לפני כן,ולא אחרי כן!

       דרג את התוכן:
        4 תגובות   יום חמישי, 25/7/13, 07:17

        ''
        25/07/2013

         

        תפקידה של אם

         

        תפקידה של אם מתחלף.

         

        מגידול עוברה בין כרסה

        עד הלידה

        בכאב

        כמאמרו "בצער תלדי בנים".

        ומשיוצא

         זוחל,תלוי בין דדיה,

        מתוק,צורח,צוחק,מחייך

        ומגיע הרגע בו

        על רגליו עומד והולך.

         

        בתחילה בגן מסרב להיפרד

        בבית ספר כבר מתבייש

        בפרהסיה נשיקות לקבל.

        חוגים,טיולים-הילד גדל

        אסיפות הורים,כיבוי שרפות.

         

        ופתאום היא מגלה

        רגליים ענקיות מבצבצות

        מתחת לשמיכה.

        זה שלי המגודל

        הצועק רצונותיו

        המורד בי ,דוחה

        טורק דלתו בפני.

         

        סערת בגרויות,בנות

        חצקונים לעזור לסלק

        לעמוד בחוסר אונים

        ולהאמין ש"זה עובר".

         

        ואז –

        הצבא,גאה ובוכה

        להמתין לבואו

        להתפלל שלא תהא מלחמה

        לחוש את הלב

        יום וליל.

         

        ואז-

         בילבול שלאחר הצבא

        טיול בהודו,לימוד באוניברסיטה

        חברה תלויה עליו

        והופ חתונה...

         

        נכנסת לתמונה חדשה

        נדחקת לפינה

        לא מבינה

        השליטה הסתלקה.

         

        הנכדים מגיעים

        סופרת מילה במילה

        לא לטעות,לא להיכנס

        לדלת חדשה

        החוסמת פיה.

         

        וכך הלאה והלאה

        והיא כבר הקשישה

        פה שם חולה

        עומדת בצד

        מתבוננת בשקט מודאג

        למסע חייו

        ובפיה תפילה ולחישה

        להצלחה....

         

        =========================

         

        14/08/2013

         

        באילת

         

        לא צריך הרבה מילים

        לומר

        מה עוד מביאים החיים

        בשלב מאוחר יותר

        לאחר התבגרות הצאצאים.

         

        באילת...הכי כיף

        ''

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום רביעי, 24/7/13, 23:41

         ''

          

         תקשורת טלפתית בין שני אנשים

          

         טלפתיה הינה תופעת - טבע שהמדע אינו יודע אם להכיר או לא להכיר בה. קיימות עדויות אין ספור לקיומה של טלפתיה: בין זוגות תאומים, בין קרובי משפחה, בין אוהבים, במקרים בהם הורה חש באסון שקרה לילדו ברגע האסון עצמו, ועוד. לא ניתן גם להתעלם מיכולות של אנשים בעלי כישורים טלפתיים יוצאי דופן.

          

         א. הטלפתיה מקוטלגת כתופעה על חושית ועל טבעית ביחד עם תופעות על חושיות פחות אמינות מבחינה מדעית, כגון :ראיית העתיד, קשר עם עולמות אחרים, טלקינזיס ותופעות אחרות "החוצות את הזמן והמרחב".

         ב. גם המדענים המאמינים בקיומה של טלפתיה מתייחסים אליה כאל אמצעי תקשורת פרימיטיבי, הקיים אולי בין בעלי חיים ושהיה קיים אולי בין בני האדם בטרם התפתחה שפת הדיבור. חוסר תמימות הדעים נגרם כתוצאה מכך ,שיש הרואים בה משהו רוחני וספיריטואלי ואחרים רואים בה משהו פרימיטיבי וחייתי.

          ג. העובדה שקוסמים ושרלטנים למיניהם משתמשים בטלפתיה באופן מאחז עיניים אינה מוסיפה לאמינותה המדעית.

          

         גישה סקפטית זו מוטעית ,והטלפתיה יכולה להוות כלי שימושי ויומיומי  בין אדם לאדם .

          

         איך שני אנשים יכולים להיות מחוברים בניהם ולהיות מסוגלים לתקשר בלי להיות במגע פיזי, לדבר זה עם זה באמצעות טלפתיה אפילו להרגיש את אותם הכאבים?

          

         היכולת לשלוח ולקבל מכל אחד מחשבות ורגשות מגיע ממקום של  חיבור רוחני בין שני אנשים כאשר הם קרובים זה לזה רוחנית.מצב זה מביא אותם  לעיתים קרובות למצב, בו הם חשים את מה שהאחר מרגיש או חושב. אמפתיה היא אחד הרכיבים העיקריים של טלפתיה.

          

         תקשורת טלפתית מורכב משני כיוונים:

         -שליחה

         -קבלה.

          

         הכול תלוי בכוונות שלך.אם יש לך כוונה לחוש מה אדם אחר חושב ומרגיש, או לאסוף מחשבות מסוימות ורגשות שהוא חש אליך-תוכל לתקשר איתו טלפתית.גם לך יהיה קשה להסתיר  ממנו את מחשבותיך.אתה עלול להיפגע ולסבול ממה שתגלה או יתגלה לזולתך עליך ,באם רצונך לדעת או למנוע ממנו לראות את הכוונות שלך.

          

         הקשר הטלפתי מתאים לאדם  בעל חוזק נפשי ,בהיר מחשבה,היכול  לחדור למגינים הנפשיים  של אחרים ולראות או לחוש את  מה שהם חושבים.הטלפתיה עובדת היטב  כאשר שני אנשים קרובים מבחינה רוחנית, ובוטחים זה בזה ובעלי אמפתיה הדדית.

          

         טלפתיה מתרחשת בדרך של תחושות, תמונות ותשוקות. ייתכן שתוכל לקבל תקשורת טלפתית מאדם אחר בצורה נקייה של מילים .אבל בדרך כלל המסרים מגיעים  דרך רגש, דימוי או תשוקה. אתה עשוי לקבל את ההודעה מידית ולדעת את המסר דרך שמיעה של קול פנימי בראשך או דרך הדמיון או בתחושה.

          

         בטלפתיה ממרחק ,מחוץ לטווח הראייה, אתה עשוי לחוש רגש שאדם אחר מרגיש באותו הזמן, או שאתה יכול לחשוב על דימוי הקשור במה שהאדם השני חווה, או לחוש מה האחר מתכוון לעשות. כל זה קורה מבלי שאתה רואה ויכול לקרא את שפת הגוף של האדם,מכיוון שאינו על ידך.

          

         זה מסר מהנשמה שאתה מקבל.המסר מגיע עם תחושה של בהירות וודאות פנימית שזה אמת,וזה בדיוק ממה שהאינטואיציה מורכבת. עליך להאמין למסרים שאתה מקבל.כל המסרים בעלי ערך עבורך רק באמצעות כוחה של אמונה במה שאתה מקבל. על מנת לשלוח או לקבל טלפתית, אתה קודם כל צריך לעבור אל שלב האמונה במסר שאתה מקבל וכי ניתן לשלוח ולקבל טלפתית וזה אכן עומד לקרות.

          

         הדרך להגיע לרמה זו של טלפתיה:

         -עליך לעורר רגש, דימוי או רצון המתעורר בתוך עצמך תחילה. הרשה לעצמך לחוות את זה באותו רגע. -דמיין את הרגשות שלך, תמונה או רצון לחוות אותם.

         -עליך להיות בטוח שזה קרה והמסר התקבל כמו שאתה התכוונת שיהיה.

          

         קח לתשומת לבך, הטלפתיה אף פעם לא נכשלת. התוצאה תמיד היא תוצאה של האמונות והעמדות של הצדדים והקשר הרוחני ביניהם. מה שאנו מכנים כישלון הוא רק משוב שלא תרגמנו נכון את המסר שנשלח אלינו.

          

         כאשר לא נראה שהמסר הועבר, או שנראה שהועבר המסר טלפתית אך בצורה מעוותת, זה מכיוון שיש בך התנגדות כלפי המסר ,הכוונות, האמונות או חוסר אמון הדדי בינך לבין האדם איתו ניסית לתקשר טלפתית. זאת יכולה אפילו להיות פרשנות משלך של רגשות, תשוקות תמונות שקיבלת אשר מונעות ממך לראות את המסר האמיתי שקיבלת.

          

         להיות אותנטי הוא אחד המפתחות כדי לשלוח ולקבל הודעות טלפתיות  ברורות. יושר ואמת הם החוקים הרוחניים של המציאות הטלפתית.

          

         כאשר יש לך קשר טלפתי טוב עם מישהו, אתה יכול לקרוא את כל המחשבות שלו בקלות. לפעמים אתה לא רוצה שידע את התשובה הנכונה לשאלה שיש לו טלפתית אליך. אתה יכול לשים הגנות כדי שהאדם לא יכול לקרוא את מחשבותיך.יש באפשרותך להטעות את האדם על ידי התמקדות במחשבה או תשובה שגויה וכך לרוב,תצליח להטעותו.

          

         לעיתים ,אנחנו חושבים מחשבות שליליות מסוימות כלפי אדם, כאשר אנו כועסים לרגע או נסערים. אנו עלולים לטעות ולשלוח אליו מחשבותינו אלו. זה בסדר לחשוב את המחשבות לזמן מה, אבל אסור לנו לשכוח לחזור לשלוח מחשבות חיוביות לאחר מכן  של שלום, הרמוניה במיוחד למישהו שאנחנו באמת אוהבים.

          

         כאשר אתה באמת אוהב מישהו, תקבל מסר על האדם .האדם הזה יכול גם לחוש רגשות מסוימים, תמונות ותשוקות ממך במוחו .

          

         קשר טלפתי עובד הכי טוב כאשר אנחנו לא מנסים לכפות אותו בכוח.כאשר אנחנו בטוחים שהקשר עובד, זה עובד. אבל כאשר אנחנו חושבים שזה לא יכול לעבוד, זה לא עובד. זה מונע יותר על ידי אמונות בתת מודע שלנו יותר מאשר על ידי מאמץ מודע. ככל שאנו מנסים לכפות שליחת או קבלת טלפתיה, אנו מצליחים פחות.

          

         הדברים שנשלחים טלפתית הם הדברים שאנחנו מתמקדים בהם זמן רב. אם מתמקדים לעתים קרובות יותר על דברים חיוביים, נשלח רגשות חיוביים, תמונות ותשוקות. אם נתמקד בעיקר על דברים שליליים, נשלח רגשות ,תמונות ותשוקות שליליים.

          

         *מסתמך על כתבתו של :חנוך טאן.

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום רביעי, 24/7/13, 08:03

           

          ''

           

          היכן שאנו נמצאים-נהיה שם באופן מלא

           

           

          בפרק האחרון סיימנו באומרנו כי דרכים רבות לנו להתנגד באופן בלתי מודע לרגע ההווה,ככל שנתאמן יותר –כוח ההתבוננות העצמית שלנו ,היכולת לפקח על מצבינו הפנימי,תתחדד יותר ויותר.

           

          בוא ונשאל את עצמנו כעת:


          -האם אנו מתוחים?

          -האם אנו שואפים להגיע לעתיד עד כדי כך שההווה שלנו מצטמצם לכדי אמצעי להגיע לשם?

          הפיצול הזה ,בו קיים מתח בין הפער להימצאות "כאן" ובין הרצון להיות "שם"-קורע אותנו בתוכנו.

           

          נשאל את עצמינו:


          -האם העבר תופס חלק ניכר מתשומת ליבנו?

          -האם אנו מדברים וחושבים עליו לעיתים קרובות[באופן שלילי או חיובי]?על הדברים הנפלאים שהשגנו או על היותנו קורבן ועל הדברים הנוראים שעשו לנו,או שעשינו לאחר?

          -האם תהליכי חשיבה אלו יוצרים בנו אשמה,גאווה,תיאוב,כעס,חרטה או רחמים עצמיים?


          אם התשובה היא חיובית,הרי ש:


          -אנו מחזקים את התחושה השקרית של העצמי שלנו.

          -אנחנו מאיצים את תהליך ההזדקנות של גופינו ע"י יצירת מאגר של עבר בנפשינו.

          -נוכל להיווכח בכך אם נצפה באותם אנשים בסביבתנו,שהינם בעלי נטיה להיאחז בעבר.


           

          הצעת הכותב אקהרט טול היא:


          *בוא נניח לעבר למות בכל רגע.איננו זקוקים לו.

          *בוא נתייחס אליו רק כאשר הינו רלוונטי לחלוטין להווה.

          *בוא נחוש את הרגע הזה ואת שלמות ההוויה .

          *בוא נחוש ונתחבר אל נוכחותנו.

          דרג את התוכן:
           6 תגובות   יום שלישי, 23/7/13, 22:33

           ''

            

           בריאת חווה

           ראשוניותה של חוה, מקרינה לכל הנשים אחריה: היא היתה ראשונה לכולן.חווה היא האישה בהא הידיעה. אם ותבנית כל הנשים. האשה האידיאלית העליונה המוגדרת בתורה בשתי מילים "צלם א-לקים".

           ויאמר ה' אלהים לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו:
           ... ולאדם לא מצא עזר כנגדו:(כא) ויפל ה' אלהים תרדמה על האדם ויישן ויקח אחת מצלעתיו ויסגר בשר תחתנה:(כב) ויבן ה' אלהים את הצלע אשר לקח מן האדם לאשה ויבאה אל האדם:(כג) ויאמר האדם זאת הפעם עצם מעצמי ובשר מבשרי לזאת יקרא אשה כי מאיש לקחה זאת:

           מתי נבראה חוה?
           על כך ישנה מחלוקת, האם נבראה ביום השישי שלפני השבת הראשונה, כמו אדם, או שנבראה שבוע לאחריו.

           באיזה גיל נבראה חוה?
           "אמר רבי יוחנן: אדם וחוה כבני עשרים שנה נבראו"


           לפי מדרש תהלים מזמור קלט:
           הקב"ה בנה את חוה כך, "כבנין אוצר, קצרה מלמעלה ורחבה מלמטה כדי לקבל את הולד", כלומר נבראה כבר ליעודה.

           על חווה:

           -חווה מעצם יצירתה, כלומר האשה מעצם יצירתה, היא ישרה. הם נבראו ללא בעיות ילדות, היא ואדם הופיעו מייד בשיא השלמות, ללא שלבי ביניים.
           -חוה אינה מופיעה ברשימת שבע הנביאות המוזכרות בחז"ל מגילה יד, א ונראה שהסיבה היא היותה מעל הנבואה.
           -חוה שמעה את קול ה' [יחד עם אדם]: "וישמעו את קול ה' א-לקים". אדם וחוה לא פרשו אחד מהשני, שלא כמו משה וצפורה, על מנת שמשה יזכה בנבואה תמידית, ובכל זאת ה' דיבר איתם.
           -חומר הגלם ממנו נברא האדם הוא האדמה, שהוא יסוד חומרי, ואילו האשה נבראה מהאיש. חומר הגלם ממנו קורצה הוא חומר גלם א-לקי, הוא עבר שכלול נוסף, בנייה נוספת.
           -חוה נקברה במערת המכפלה

           את חוה היה הקב"ה מחשב מאיזה מקום לבראותה. אמר: אם אברא אותה מן הראש - תהיה רוחה גסה, מן העין - תהיה סקרנית, מן הפה - תהיה פטפטנית, מן האזן - תהיה צייתנית, מן הידים - תהיה גונבת, מן הרגלים - תהיה פדרנית, מה עשה הקב"ה? בראה מן הצלע, ממקום צנוע, כדי שתהיה צנועה יושבת בבית. ...ואעפ"כ לא יצאו ידיהן מאלו המומין..."

           מהיכן נבראה חוה? גם בכך אין הסכמה: יש האומרים מהצלע, יש האומרים מזנב האדם ויש האומרים מעצמותיו.

           תמר לוי במאמרה מביאה את דעתה על ערך הצניעות:

           ה"זנב" רומז פה על סודות בראשית, שהרי חווה נבראה מהצלע, כדי שתהיה צנועה! כלומר: אומרים לה "כמו שהצלע מכוסה, כך את צריכה להיות צנועה, יושבת בבית ולא נראית בחוץ".
           ומאיזו צלע נבראה האשה? חז"ל אומרים שאדם הראשון נברא עם זנב, כלומר: איזו בליטה מיותרת, שאפשר לכרות אותה, והיא לא מפריעה לתפקוד היומיומי, מ"זנב" זה נבראה האשה, וחז"ל כינו לצלע בשם זנב.

           מי שהצניעות היא חלק בלתי נפרד מהאישיות שלה, רואה בכך מעלה וזכות גדולה, ולא אילוץ שקשה לבצע, כי האישה הצנועה בטבעה מבינה שטוב לה תפקיד זה אלף מונים מאשר להתהלך בחוצות עיר, לדאוג לפרנסה, לריב עם תגרים ולהתעסק עם אנשי השוק.

           האשה הצנועה מתיחסת אל עצמה כאל יהלום שווה ערך, שהכל מבינים כי מקומו בכספת שמורה, ולא כאל פרי זול שמקומו על גבי דוכן חשוף למראה עיניים ומשוש הידיים. הרי סוף הפירות הזולים להאכל או להרקיב, וסופו של יהלום יקר להשתבץ בכתר מלוכה.

           היום ,הנשים חלוקות בדעותיהן כיצד על האישה להיות.האם באמת "כל כבודה בת מלך פנימה" או עליה להיות מוחצנת-שווה לגבר.
           כמו עם התפוח,דעת היראים לדבר השם,תוכל אישה חשופה לפתות את הגבר...
           הנה לנו כאן שיר מאלמוני..על העניין של הפיתוי

           אדם וחוה /אלמונית

           ""בראשית ברא אלוהים עולם"

           בודד, שומם ומיותם

           מעפר יצר הוא אדם

           ואת חוה הוסיף לו גם

           נתן להם כל שחפצו

           אך למשאלתו הם לא ענו

           ציוה אותם כי מעץ הדעת

           אל לטעום ואל לגעת

           בכל פרי ביער יתענגו

           אך בזה העץ לא יגעו

           חוה תפוח מהעץ לקחה

           ואת אדם היא פיתתה

           עיניהם ניפקחו, כיסו גופם

           כי התביישו לעמוד מול בוראם

           אז גורש האדם לבל יאכל מעץ החיים

           יאכל מזיעת אפו ללא מתנת אלוהים
            

           דרג את התוכן:
            5 תגובות   יום שלישי, 23/7/13, 08:03

            ''

             

            דיאטת דוקטור דוקאן

             

            אל תברחו מהנושא.

            אני לא דיאטנית,אני סתם "מלאה"-שצריכה סוף סוף לקחת את השומנים בידיים ולשלחם לכל הרוחות גם מבחינה בריאותית.

            עשיתי ניקוי רעלים ביתי והרגשתי טוב עם עצמי-אבל זאת לא דיאטה אלא אכילה נכונה.

            לפני מספר ימים ,פגשתי את בן דודי והוא נראה רזה יותר וזקוף,וקיבלתי ממנו את ההצעה להיראות גם כך בעזרת דיאטת דוקטור דוקאן.

            הוא צייד אותי בספרו של הדוקטור ובמאזניים חדשות.

             

            היום היום השלישי ולא תאמינו ...ירדתי למעלה מ2 קילו ובמהירות כזו.

             

            אז אמרתי בליבי,אל תהיי אגואיסטית,ספרי לעם ישראל ה"שמן בחלקו"-שיהנה גם הוא.

            ולכן החלטתי לכתב לכם את תורתו שהינה מעשית לגמרי ו"די" פשוטה גם לאדם כמוני ששכח מה זה לעשות דיאטה ו"הרים ידיים".

             

            אז בוא נצא יחדו למסע הרזיה זה באופטימיות ובחשיבה חיובית,ואכתב לכם תורתו ומשנתו והמירוץ הפרטי שלי לא למליון אלא להרזיה ובריאות טובה.

             

            נשתמע בפרק הבא...

            דרג את התוכן:
             4 תגובות   יום שני, 22/7/13, 13:16

             22/07/2013

              

             ''

              

             טו באב

              

             זה הזמן על נס

             להעלות אהבות

             מעמקי שכחה

             מאבק דרך ארוכה

             מהמיית לבבות גועשות

             אשר נלכדו בעבותות זמן עבר.

              

             רק תמול ידיים מחבקות

             לחשי מתיקות מרפדות.

              

             והיום –

             מושלכות לתהום

             מלוכלכות ,מבוזות-אבודות.

              

             כמה רכה האהבה

             כמה הומה בעדנה

             כל סופה מזעזעת,מחריבה

              

             ופגה לה בדמעה.

              

             כלא היתה...

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS