כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 7/2014

  0 תגובות   יום חמישי, 31/7/14, 06:27

  ''

   

  במידה שאדם מודד מודדים לו-מתן צדקה

   

  חז"ל קבעו, כי אדם העושה מצווה יש לו על מצחו אות של אור המלווה אותו באותו היום, אולם כשהוא מקיים את מצוות צדקה האות של האור מלווה אותו שבוע שלם. הם אומרים: "במידה שאדם מודד מודדין לו" -האדם מקבל במידה שבה הוא נותן לאחרים. כה גדולה מצות הצדקה וגמילות חסדים, עד שעליה אמרו רבותינו שבזכות מצוות אלו ציון תפדה, יקרב משיח צדקנו, ומעלתם שקולה כנגד כל התורה כולה!!

   

  צדקה היא עזרה וולונטארית - חומרית לנזקקים. הצדקה היא ערך חברתי הקיים בכל דת ובכל צורת התאגדות חברתית.היא מונעת מרגשות החמלה הבסיסיים של האדם כלפי הזולת המצוי במחסור, או משורשים דתיים.

   

  מתן הצדקה יכול להיות:

  -בין אדם לאדם

  -על ידי ארגונים וגופים ממוסדים הפועלים למען הנזקקים בקהילתם או בקהילות אחרות.

  -על ידי מדינות וגופים בינלאומיים הפועלים למען הנזקקים בכל פינה בעולם.

   

  מתן הצדקה נחשב על-ידי חלק מפוסקי ההלכה היהודים, למצווה שבין אדם לאלוקים, המילהצדקה יכולה להתפרש גם במובן של "צדק". אלוקים בוחר אנשים מסוימים להיות שלוחיו כדי לחלק את השפע לאחרים. לפיכך, כשאנו מצויים בעמדה שבה אנו יכולים לסייע לאדם אחר, אין אנו מתנהגים מתוך גאווה ותחושה שאנו מחלקים משהו השייך לנו, אלא עושים צדק בכך שאנו מחלקים בנאמנות את הכסף שאלוקים נתן בידינו, בהתאם לרצונו של האלוקים.

   

  רוב הפוסקים רואים במתן צדקה, מצווה שבין אדם לחברו.התורה רגישה מאוד לדינמיקה העדינה שבין התורמים ובין מקבלי הסיוע. התורה רואה בשימור כבודו העצמי של המקבל חלק חשוב מאוד במצוות הצדקה.

   

  על  פי  חכמי   המקובלים   אין ליתן  צדקה  בלילה,  לפי שהלילה  הוא  זמן  דין .אך, אם בלילה  בא  לביתו   אדם  עני  ומבקש  צדקה,מחויב   ליתן לו צדקה. ישנו סיפור שהרבי האחרון מחב''ד שם צדקה בקופה בלילה ומישהו התרעם עליו הייתכן וכו'. הרבי שאל את חמיו הרבי הריי''צ מה דעתו. הרבי הקודם ענה לרבי:תנוח דעתך האיש ההוא מן הסתם לא נותן צדקה גם ביום...

   

  צדקה יכולה להגיע בצורות שונות:צדקה יכולה להיות נתינה בסיסית, כמו להציע למישהו טרמפ או לשאת את משאו הכבד של ידיד. צדקה יכולה גם ללבוש צורות "רוחניות" יותר – לעודד חבר השרוי בדיכאון או לחלוק את הידע והתובנות שלנו עם אדם אחר.

   

  הרמב"ם (רבי משה בן מיימון, 1135–1204) ערך רשימה שבה מפורטות שמונה רמות של נתינה התואמות את דרגות הרגישות של הנותן לצרכיו ולרגשותיו של המקבל:

   

   רמה 8: לתת באי-רצון, בפרצוף חמוץ:אין ספק שעדיף לתת באי-רצון מאשר לא לתת כלל. זוהי צורת הצדקה הנמוכה ביותר. יש אירוניה בכך שלצורת נתינה זו אופיינית אנוכיות מסוימת, שכן המניע שביסודה אינו אכפתיות או אהבה אמיתית, אלא רגש אשמה ,או תחושת חובה. צדקה אמיתית, לעומת זאת, מלווה בברכות ובמילים חמות.

   

   רמה 7: לתת פחות משאתה יכול להרשות לעצמך, אך בנועם- ביטוי כן של אכפתיות ושל דאגה היכולה לספק את האדם מבחינה רגשית ולתת לו את הכוח להמשיך הלאה, אפילו אם אין בידיך או אם אינך מוכן לתת לו את מלוא מבוקשו.

   

  רמה 6: לתת בנדיבות, אך רק לאחר שנתבקשת- לעולם לא תדע כמה קשה ומביך היה להם לפנות אליך בבקשת טובה, וכמה נואש הוא הצורך שלהם בכך שתשיב להם בנדיבות ובנעימות. התורה אינה גורסת שעלינו לוותר על כל גבולותינו האישיים ולתת לאחרים לנצל אותנו, אולם אם נהיה כנים עם עצמנו נוכל תמיד למצוא דרך להיענות לצרכיו של הזולת או להפנות אותו למישהו אחר שמסוגל לעזור לו.

   

  רמה 5: לתת בטרם נתבקשת: למד לצפות מראש את צרכיהם של אחרים אף בטרם ייגשו אליך. אל תמתין שהם ישמיעו קריאה לעזרה בטרם תושיט להם יד. אל תגביל את מעורבותך למי שמוצאים חן בעיניך. חפש הזדמנויות שבהן תוכל לעזור באופן משמעותי.

   

  רמה 4: המקבל מכיר את הנותן, אך הנותן אינו מכיר את המקבל: הנתינה נעשית כך שמקבל העזרה יודע את זהותו של הנותן, אך הוא עצמו נשאר בעילום שם. במקרה זה הנותן נוהג בענווה רבה יותר, כיוון שהוא אינו יודע את זהותו של האדם שהוא נותן לו את עזרתו. ברם רגשותיו של המקבל עדיין נפגעו, שכן הוא יודע מי נתן לו את הצדקה.

   

  רמה 3: הנותן מכיר את המקבל, אך המקבל לא מכיר את הנותן.ברמת צדקה זו –המקבל אינו יודע מי נתן לו את הצדקה, וכך נשמר כבודו העצמי.

   

  רמה 2: לתת בעילום שם, כך שהמקבל והנותן אינם מכירים איש את רעהו. לקבל צדקה בעילום שם – כששני הצדדים נשארים אנונימיים – מוציא את עיקר העוקץ מהחוויה של הצד המקבל. הרבה יותר טוב לתת סיוע בסתר, מתוך התמסרות כה שלמה לזולתנו עד שהאגו שלנו מתמזג בשלהם, שכן אז איש מן הצדדים אינו מרגיש שהוא בעמדה עליונה או נחותה.[ הקהילות היהודיות ייסדו בכל הדורות קרנות צדקה שאותן מנהלים בני אדם הניחנים ביושר ובדיסקרטיות מרביים, הפועלים בהתנדבות  כדי לאסוף צדקה ולחלק אותה לנזקקים ].

   

  רמה 1: לעזור למישהו להפוך למסוגל לקיים את עצמו-הצורך הבסיסי ביותר של האדם הוא לחוש שזקוקים לו ושהוא מוכשר ובעל יכולת. לכן צורת הצדקה הגבוהה ביותר היא לעזור לאדם למצוא עבודה או לעזור לו להתבסס בתחום העסקי. דרך פעולה זו משמרת את כבודו של המקבל, ובעת ובעונה אחת היא גם משנה אותו מאדם מקבל לאדם המסוגל לסייע לאחרים. בדומה לכך, אם אתה מצוי בעמדה שבה אתה יכול לייעץ לאדם אחר, חשוב לטעת באותו אדם ביטחון באשר ליכולתו למצוא פתרונות ללבטיו ואפילו להפוך בעצמו למקור עוצמה לאחרים.

   

  בתקופתנו בה עגל הזהב שלנו הוא רדיפת המותרות ותאוות הממון, חשיבותה של מצוות הצדקה לאין ערוך,מכיוון שמצווה זו מחנכת את האדם לוותר על החומר לטובת הרוחני ולהתחשב בצרכי זולתו. נתינת צדקה היא  מעשה של התעלות מעל טבעו של האדם. חוקי החומר אומרים - מה ששלי שייך לי ומה ששלך שייך לך. לעומתם, חוקי הרוח אומרים – גם מה ששלי בעצם שייך לך, או יותר נכון שייך לקב"ה שהוא למעשה כולנו.

  גם לאדם הרוחני כמובן חשוב שצרכיו הבסיסיים והחומרים יסופקו, אולם הוא לא עסוק באגירה וצבירה מעבר למה שהוא זקוק לו. מתוך גישה זו הוא מתחלק עם סביבתו בשפע שהוא זוכה לקבל. כדי להגיע למקום הנשגב הזה יש להתעלות מעל הטבע הבהמי-גשמי שנולדנו איתו, לעמול ולהתאמן בנתינה ועידון אופיינו.

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום רביעי, 30/7/14, 08:29

   ''

    

   עוף החול מאגד בתוכו את חוכמת העבר ויכולות ריפוי

    

   אי שם קיימת ציפור מדהימה הממחזרת את חייה ,צומחת פורחת ובעלת יכולות ריפוי. כאשר היא מגיעה לשיא התפתחותה, היא שורפת את עצמה באש קדושה. למעשה ,זה לא הסוף אלה התחלה חדשה. היא קמה מן העפר אל החיים חזקה ובריאה יותר, חכמה ויצירתית יותר, אם אפשרות לצמיחה פריחה וריפוי אין סופיים...

   עוף החול מאגד בתוכו את חוכמת העבר והיכולת האין סופית להמשיך ללמוד ולצמוח אל עבר העתיד.

    

    במיתולוגיה היוונית ובמיתולוגיות אחרות האמינו שעוף החול [ביוונית: פויניקס] הינו ציפור האש הקדושה. העוף הקטן בצבע החול שצבעיו כצבע הנגב המדברי שבו נמצא המרכז , זכה לברכה "שלא ימות לעולם" .הוא מסמל במיתולוגיות שונות סמל לצמיחה והתפתחות מחודשת ויציאה ממשבר.

   הוא מופיע במיתולוגיות רבות תחת מספר שמות ביניהם : ציפור האש, פניקס, עוף החול, ציפור השמש ועוד.

    

   לפי המיתולוגיה המצרית, עוף החול חי במדבר במשך 500 או 1461 שנים, לפני שכילה עצמו באש וקם מחדש לתחייה מן האפר. עוף החול הינו תמיד ממין זכר, והוא אינו מתרבה. לקראת סיום חייו הוא בונה לעצמו קן העשוי ענפי קינמון, ומצית את עצמו. מן האפר נוצר עוף החול החדש, אשר לוקח את האפר של עוף החול הישן, עוטף אותו בקליפה עשויה מור, ומניח אותו בהליופוליס שבמצרים.

    

   עוף החול מתואר לרוב כמו אנפה ולעתים כנחליאלי צהוב או כעיט עם נוצות אדומות וזהובות. הוא מקושר לאל השמש רע, הנולד כל יום מחדש, לאחר מותו בערב הקודם.

    

    המצרים קישרו את עוף החול גם למילה "בנו" - היינו גרעין דקל, הצומח מתוך חולות המדבר. זהו גם מקור השם היווני "פויניקס" שמשמעו ביוונית "צבע חום-אדום".

    

    קבוצת הכוכבים הנקראת "עוף החול"- נמצאת בשמי הדרום והיא מייצגת את עוף החול המיתולוגי - יצור אגדי שנשרף וקם לתחייה מאפרו. בשל מיקומה הדרומי של ישראל לא ניתן לצפות ממנה בקבוצה זו.

    

   לפי היהדות:

   ביהדות ישנן אגדות המקבילות לאגדות הפניקס, המיוחסות לנשרים [הנשרפים בכל עשר שנים וצומחים מחדש במשך עשרה מחזורים עד שמתים בגיל מאה], ולציפור בשם "גרופית" [לה מיוחסות תכונות מחזוריות הקשורות לגלגולי חיים ומוות].

    

   עוף זה נקרא חול."כחול ארבה ימים" כהתייחסות לעוף החול - "עוף ושמו חול ולא נקנסה [=נגזרה] עליו מיתה, שלא טעם מעץ הדעת ולבסוף אלף שנה מתחדש וחוזר לנערותו"[מדרש בראשית רבה] ששמו של העוף "אורשינא - עוף ושמו חול בלשון המקרא, ואינו מת לעולם" [רש"י].

    

   ולפנינו שיר על עוף החול:

   עוף החול /מילים :חיים צינוביץ' 

   בים הזמן אני טיפה

   עולה על גל עולה יורדת

   ממרחבי הזמן האמונה

   ממלחמות הלהב והחרב

   אני מגדל אני חומה

   נפשי נצרבה בלהבה

   ממחנות שאין מהן מוצא

   מתוך כל זה עוף החול יבקע

    

   אש תעבור מעלי

   אמרתי אש לא תמחה עקבותי

   אם היית איתי, אם הייתי איתך

   היינו חלק מן האגדה

    

   בתוך הכל אני אחד

   ואלוהים באצבעו נגע בי

   אמר לי פרוס כנפיים עוף מוזר

   הרי אותך יותר מכל אהבתי

   אז אל תפחד לא אל תירא

   גם אם ללהבה נפלת

   בתוך האש אתה כמו נכחד

   תדע מתוך האש אתה גם באת

    

   אש תעבור מעלי...

    

   ואם תרגיש שהאש חזקה

   אם תרגיש שהיא שורפת אותך

   תקרא לי

   אז בעיניים עצומות

   נפרוס כנפיים ונעוף למעלה

   עוף החול, אני ואתה!

    

   אש תעבור מעלי...

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 29/7/14, 09:52

    ''

     

    עייפות,לפי ויקפדיה, היא שם כולל לכמה סוגים של תחושות גופניות, או מנטאליות, אשר מעודדות את האדם, או בעל החיים, למתן את פעילותו הפיזית והמנטאלית, או להתארגן למעבר למצב של שינה. זוהי תחושת אי-נוחות שקשה לאפיין אותה במדויק ,או למקם את תחושתה באיבר או במקום מסוים בגוף.

    עייפות מופיעה בעיקר באופן מחזורי לקראת שעת השינה. אנשים שמנגנון השינה שלהם השתבש עקב פגיעה מוחית, מדווחים לעתים קרובות על היעדר תחושת עייפות, או על תחושת עייפות מתמדת. מכאן אפשר ללמוד כי תחושה זו מושרית על ידי מרכז מסוים במוח, כדי להביא למצב של שינה. חוקרים מאמינים כי תחושת העייפות מצויה במערכת הפעלה רשתית של המוח התחתון.

    לדברי המטפל אורי אלישר, הרפואה הסינית מתייחסת לעייפות כאל מסר טבעי הרומז לנו שמאגרי גופנו התרוקנו ועלינו להטעין אותם במרכיבים חיוניים.

    שלושת המטעינים העיקריים הם:
    - מזון -האם אתם נמנעים מאוכל מזין וצורכים במקומו אוכל דל ('דיאטטי') או מרעיל ('ג'אנק פוד')?
    - אויר -האם אתם נושמים באופן רדוד, מעשנים כבדים (אקטיבית או פסיבית) ומבלים מעט מדי זמן באוויר הצח?
    - מנוחה ושינה- מהו היחס בין היקף ועוצמת הפעילות שלכם (פיזית ומנטאלית) לבין היקף ואיכות המנוחה והשינה שלכם?".


    הרב ברג אומר:"כאשר מישהו מרגיש עייף, מה בדיוק מעייף את אותו אדם? הנשמה לא מעייפת והאטומים לא מעייפים גם הם. העייפות, כמו מגבלות אחרות של הגוף הגשמי, היא ביטוי של הרצון לקבל של הגוף. אבל, מגבלה זו לא מגבילה את האיכות הפנימית של האדם.
    הצעתו היא:
    התחילו היום, בכך שתשלטו על רצון אנוכי אחד- ייתכן שזהו רצון לקפה, לסיגריות, לאהדה, או הצורך לשמור מרחק בטוח מעמיתיכם לעבודה, והראו לגוף שלכם מי הבוס - הנשמה שלכם. עליכם לדעת שמטרתו של הגוף היא למנוע מהנשמה להישאר מחוברת. זה הזמן לקחת אחריות!"

    עייפות/איה שחר
    עייפות

    פשטה בי

    מתחפרת מכלה

    כל טיפה של רגע

    שיהיה או שהיה

    ואני כבר לא נלחמת

    זהו קרב מראש אבוד

    מלב עזוב

    מגב נבגד

    מכוח שאזל, שנגזל

    עד שחדל

    ועייף

    דרג את התוכן:
     2 תגובות   יום שני, 28/7/14, 07:27

     ''

      

     ‏יום שני 28 יולי 2014

      

     אדם אוחז באדמתו

      

     אדם אוחז באדמתו

     מקריב שארית דמיו

     להשקותה

     בעת צרתו.

     מקריב ילדיו

     מערבל בתוכה

     ניצוצות זעמו.

      

     אדם אוחז באדמתו

     מקום קבורתו היא לו.

     לא יקח מקל נדודיו

     אלא אם מפגעים

     פגעו בו.

      

     לאדם נותר מפתח ליבו

     בהולכו אל שמיו

     בבוא ימיו.

      

     יותיר טפטופי דמו

     מבעבעים בזעקה

     בעומקי ליבת

     אדמתו התאווה.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 27/7/14, 08:55

      צטט: הצעדה אל הפנסיה 2014-07-27 08:46:22

      ''

       

      מתוך הספר "תזונה אינטגרטיבית"של גושוע רוזנטל

       

      הגישה הפוסט מודרניסטית לתזונה:

       

      -ההכרה בייחודיות הביולוגית של כל אדם.

      -אין צורת אכילה מושלמת ואחידה המתאימה לכולם.

      -המזון המתאים לגופנו ,לגילנו ולאורח חיינו יכול להיות מזיק לאחר ולהביאו להשמנה ולתחושת עייפות.

      -איו צורת אכילה אחת שתתאים לנו לאורך כל שנות חיינו.

      -יתכן שמזונות אשר אכלנו בילדותנו אינו טוב לנו לנו כיום.

       

      אחד העקרונות החיוניים של התזונה הפוסט מודרנית הוא הצורך לגשר על הפער בין תזונה לבין צמיחה והתפתחות אישית.

       

      לא כל כך מסובך להיות בריאים.הגוף שלנו יודע מה לאכול.המוח שלנו הוא שטועה ומטעה.

      איננו חייבים לקרא ספרי תזונה כדי לדעת מה לאכל.עלינו לפתח קשר אישי עמוק יותר עם גופנו ולהקשיב למזונות הגורמים לנו לתפקד בצורה מיטבית.

       

      הגישה הפוסט מודרנית מסייעת לנו לטפח את היכולת לאכל בצורה אינטואיטיבית ולבטוח בגופנו ולא בספרים,שפים או מחקרים-כדי לכוון את עצמנו למזונות אשר יאפשרו לנו לתפקד בצורה הטובה ביותר,מבחינה גופנית ונפשית כאחד.

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 27/7/14, 07:28

       ''

        

       ספר תהילים מלא בתהילות לאלוקים, שירה והבעת רגשות

        

       ספר תהילים הוא ספר מספרי המקרא, הפותח את חלקו האחרון של המקרא: "כתובים". ספר תהילים כשמו כן הוא, כולו מלא בתהילות לאלוקים, שירה והבעת רגשות. זהו הספר הארוך ביותר מבין ספרי התנ"ך. הוא אחד משלושת ספרי אמ"ת – איוב, משלי ותהילים - ספרים בסגנון שירי ובעלי טעמי מקרא שונים במקצת.

        

       שם הספר תהילים כפי שהוא שגור אצלנו -הוא צורת רבים של המילה תהילה, שמשמעותה: דבר שבח. בלשון חז"ל נשמטה האות ה ושם הספר נקרא תילים [בארמית: תילין או תילי], והגייה זו נשמרה בקרב חלק מעדות ישראל עד ימינו. ממפרשי ימי הביניים, כגון הרמב"ן ובמיוחד האבן עזרא, היו שקראו לספר תהילות.

        

       ספר תהילים הוא קובץ של מזמורים שונים, כשכל אחד מהמזמורים עומד בפני עצמו. כתיבת המזמורים מיוחסת לכותבים שונים, ביניהם דוד המלך, אסף, בני קרח, שלמה ועוד. עפ"י המסורת ספר תהילים מיוחס כולו לדוד המלך [יש המייחסים את התהילים גם לאישים נוספים]. מסורת זו נמצאה בספרי המזמורים שנמצאו במערות קומראן בשנת 1947. לרוב, שם הכותב מופיע בראש המזמור: "מזמור לדוד...". מספר מזמורים מתוארכים בחקר המקרא לתקופת חורבן בית ראשון ולימי בית שני.

        

       בספר תהלים מאה וחמישים מזמורים מסוגים שונים: מזמורי הלל, מזמורי הודאה, מזמורי שבח. יהודים בכל הדורות נהגו לומר תהלים, הן בזמן צרה, והן כתחנונים.

       בקאנון היהודי מצויים 150 פרקים בספר תהילים, בתרגום השבעים מופיע גם הפרק ה-151. במאה האחרונה התגלו במגילות קומראן מספר פרקים נוספים.

        

       מהעצות היעוצות :

       -לחיזוק רגש הביטחון באם צריך חיזוק -יש לומר מזמור כ"ג בספר התהילים, היינו מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר גו'.

       -לקרוא כל פרק שמתחברים אליו או לפי סדר יומי ,שבועי וכדומה :
       ניתן לומר גם את פרקי התהילים הבאים:
       ח- למציאת חן.
       לב- לבקשת רחמים.
       נז-להצלחה.
       עא,עב,- למציאת חן וחסד.
       קח- להצלחה.
       קכ-לעשיית שלום.

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 25/7/14, 13:54

        ''

         

        חודש אב-היכולת לראות את הנולד.


        אב הוא חודש מיוחד, בו האור מאיר בגבורה יתרה. המסורת היהודית נוהגת להוסיף שם של נחמה לחודש זה.
        בזמן עבר,נמנה חודש אב בין החודשים ה"טובים", חודש של בציר ענבים וביכורי שאר פירות הקיץ. 
        כתוצאה מאירועים קשים ,כמו חורבן שני בתי המקדש, הפך חודש אב להיות חודש של אבל ויגון.לכן, הוסיפו לו את הכינוי, "מנחם", כלומר - חודש מנחם-אב,כנחמה של בניין בית המקדש לה אנו מצפים. בנוסף, מנחם הוא שמו של המשיח, אשר על פי המסורת עתיד להיוולד בחודש זה.

        חודש אב הינו החמישי למניין החודשים במקרא אשר מונים מניסן, והאחד-עשר למניין מחודש תשרי. השם "אב", כמו שאר שמות החודשים איננו שם עברי, אלא שם אכדי.

        ע"פ הקבלה מרמז אב לספירת החכמה הנקראת 'אב', ואיזהו חכם הרואה את הנולד'. כלומר, ניתנת לנו בחודש אב יכולת מיוחדת לראות איך שכל דבר נולד ומתהווה מדבר ה', וש'אין רע יורד מלמעלה'.

        פירושים לשם החודש:
        -abu- פירושו קנים. על פי החוקרים, בחודש זה נהגו לקצור את הקנים לצרכים שונים.
        -בבבלית, פרוש השם הוא אש -על שם החום הכבד השורר בתקופה זו של השנה. 
        -במסורת היהודית, נקרא החודש "אב" כנחמה על כך שלמרות הצרות והפרעות אשר פקדו את עם ישראל בחודש זה, ירחם עלינו הקב"ה כרחם אב על בניו. 
        -בלוח גזר, נקרא החודש "ירח קיץ", על שם אסיף הפירות בתקופה זו.

        מזל החודש - אריה: 
        -רמז לעם ישראל עליו נאמר בברכת בלעם: "הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא" - כלומר, למרות הגזרות והצרות יקום העם מן החורבן ויצעד לגאולה.
        -ב"אריה"-ישנם ראשי התיבות: אלול, ראש השנה, יום הכיפורים, הושענה רבא.
        -אריה גם אותיות ראיה. מכאן לומדים שבחודש מנחם אב יש לנו את היכולת להתבונן ולראות קדימה, לצפות למרחוק ולהתכונן לגילויים הנשגבים של החודשים אלול ותשרי. 

        ראש חודש אב הוא יום תענית צדיקים, כיוון שהוא יום פטירתו של אהרון הכהן.
        מנהג חסידים ומקובלים הוא לאחל 'כתיבה וחתימה טובה' כבר מחמישה עשר באב (ט"ו באב).


        ימים מיוחדים:

        ה' אב- יום ההילולא של האר"י הקדוש - רבי יצחק לוריא, המורה הגדול של הקבלה.ה' אב אותיות א.ה.ב המלמדות שיום זה מסוגל לאהבת ה' ואהבת הבריות מתוך התבוננות פנימית.
        ט"ו באב- בו הותרו השבטים להתחתן זה עם זה, אירוע המסמל אחדות ואהבת ישראל.

        דרג את התוכן:
         3 תגובות   יום שישי , 25/7/14, 06:56

         ''

          

         האריה העליב מאד את היתוש:''

         -"פצפון עלוב שכמותך! אתה לא שווה שום דבר!"

         - "באמת? לא שווה? תכף אראה לך מה אני שווה," השיב לו היתוש בהתרסה. התחיל היתוש להקניט את האריה: עקץ אותו באפו, עקץ בגבו, זמזם באוזניו, פיזז מול עיניו ומשם-לזנב. התחיל האריה להכות לכל הכיוונים, ולא פגע ביתוש. הוא שאג, הוא השתולל, הוא שרט את גופו, הוא חבט בעצמו- ואילו היתוש המשיך להציק וקרא בקול:

         - "מלך החיות, הא? גיבור גדול!".

          התעייף האריה ונכנע, והיתוש עף משם.

          בדרכו נקלע היתוש הפזיז לרשת של קורי-עכביש- ושם מצא את מותו.

          

         מוסר השכל:לפעמים מי שמצליח לצאת בשלום מסכנות גדולות, עלול מרוב שאננות ליפול למלכודת קטנה אך מסוכנת. ואל ישכח הגדול והחזק: דווקא הקטנים, שנראים חלשים, הם לפעמים המנצחים בקרב.

          

         דרג את התוכן:
          2 תגובות   יום חמישי, 24/7/14, 12:36

          ''

           

          מזל אריה-מלכת המטות


          23יולי - 22 אוגוסט
          חודש אב מזל אריה פרק קל"ז 
          הם בעלי יסוד האש
          מזלות מתאימים - תאומים, מאזניים.
          מופקד על האיברים:לב,גב,עמוד השדרה


          מזל אריה- מייצג נהנתנות ורוחב לב, כבוד, מנהיגות, יושר, אצילות, נדיבות. רגיש בגב ובלב מקושר ליכולות של אינטליגנציה של טעם. חוש הטעם (כמו כליה ימין) מבחין בין טוב ורע, מוציא פסולת דרך השתן מקפיד על טעם טוב בדיבור, בלבוש ובמעשה ונהנה מטעם החיים. בני מזל אריה כוכבם הוא חמה ויסודו אש, אנשים אלה אוהבים את השררה והכוח,בעלי יכולת הצלחה מחמת העקשנות.נוטים לקחת סיכונים שלא לצורך,בני מזל אריה חומריים מאוד,אך יהיו מוכנים להשקיע מאמץ רב כדי להצליח.


          תכונות חיוביות: נדבנות, לבביות, יצירתיות, התלהבות, אינטליגנטיות, פתיחות, מנהיגות ונאמנות.
          תכונות שליליות כאשר הן מוקצנות: יהירות, התנשאות, שתלטנות, חוסר סובלנות, אנוכיות, מניפולטיביות. 
          קיימת בהם-יכולת השינוי- היא היכולת המעידה בוודאות גמורה ,על רמה גבוהה ביותר של איטיליגנציה רוחנית .כאשר מדברים על יכולת השינוי הכוונה ,היא לטרנספורמציה של ממש.במילים שונות אפשר לכנות אותה יכולת ההמרה .והכוונה היא ליכולת לשנות מצב נתון או להופכו למצב נתון .בלשון המקורות ,זוהי בדיוק אותה יכולת לשנות את רוע הגזרה


          יכולת הבקשה - זוהי יכולת שדורשת משמעת רוחנית רצינית ביותר.הכוונה כמובן ליכולת של בני מזל מסוים לבקש למען הזולת . יכולת זו נחשבת ליקרת המציאות גם היא , וידועה בפילוסופיה המיסטית בשם:יכולת הברכה או יכולת האמירה.
          האריות קיבלו הרבה כריזמה ויכולת מולדת להנהיג ולהוליך אנשים אחריהם. תכונה זו מבטיחה כי בדרך כלל נמצא אותם במרכז העניינים, באור הזרקורים, היכן שמלכים אמיתיים אוהבים להיות.

          אריות הם יצורים המלאים בחום ואופטימיות ולרוב נהנים להיות בחברתם. 
          אריות הם חסרי פחד, מאוד חזקים, כשיזמתים ומלאי הדר ואם נאחד תכונות אלו, נקבל מנהיגים נהדרים. לעיתים, הם שתלטנים ואף נראים כרודנים, אך הם תמיד שואפים שנתיניהם יחיו באושר.


          העוצמה באישיות של האריות מבטיחה כי כל משימה שהם ייקחו על עצמם הם ייבצעו ולרוב גם יצליחו. הם מלאי ביטחון עצמי, יצירתיים, אידיאליסטיים ובעלי תשוקה בלתי נלאית לחיים. 
          אריות לוקחים על עצמם את המנהיגות בשמחה וללא חששות מכישלון ותמיד ידאגו שהמשימה תבוצע כמו שצריך ובזמן. כמנהיגים טובים, אריות יודעים להפיק את המיטב מהסובבים אותם.
          אריות מאוד אוהבים לכייף ואוהבים שגם הסובבים אותם ייהנו עימם. הם מוכנים גם לקחת סיכונים לפעמים וסומכים על כישוריהם שבעזרתם הם יצליחו במה שלקחו על עצמם. 
          לסיכום, אין הרבה אנשים שלא יסתדרו עם האריות בעל האופי המושך והביטחון העצמי הרב.


          באהבה וזוגיות:
          ביחסי הזוגיות, האריות המלכותיים הם מאהבים רומנטיקנים חסרי תקנה, האוהבים גם לכייף וליהנות מהחיים. הם נאמנים ומלאי תאווה ורומנטיקה כאשר האש בוערת בהם ברוב שעות היום ובעיקר בלילה... 
          האריות אינם אוהבים לנסות דברים חדשים ו/או פוזיציות חדשות ביחסי המין אך ניתן לשכנע אותם בזהירות לנסות דברים חדשים במשך הזמן. 
          לעיתים אריות נאחזים בקשר רומנטי גרוע היות והם אופטימיים מלידה והאגו המנופח שלהם לא נותן להם להודות שעשו טעות בבחירת בן או בת הזוג. 
          האריות הם נדיבים, חמים ובאמת ובתמים רוצים את הטוב עבור כולם. רגש הנאמנות ואחריות שלהם ימנע מהם מלבגוד ובני זוגם יכולים להיות רגועים לחלוטין. 
          לסיכום, אריות מוכחים כמאהבים מושלמים והאהבה שלהם לילדים הופכת אותם גם להורים טובים הדואגים למשפחתם. 
          מזל ראוותני ובזבזן במיוחד עבור הנאות. 

          יחסו לכסף מוזר- יחסוך הרבה מצד אחד, אך יוציא על דברים יקרי ערך. הוא מחפש סטייל ולפאר את עצמו בעיני אחרים, למשל חתונה מפוארת לילדים.

          כסף עבורו, לא בכל מחיר, ובטח לא להשתעמם בעבודה. ירצה להיות עצמאי ובוס לעצמו! ירצה ליצור בעזרת כסף: שיהיה לו עסק, במיוחד שבנה לעצמו אימפריה כלכלית והוא המנהל, ואז הוא נהנה מזה שהוא מספק עבודה לאחרים. אריה זה דמות הגביר הנדיב, שבהחלט מוציא כסף על כבוד ולהאדיר את שמו הטוב, אך בהחלט גם נוטה לעזור לאחרים.

          המוטו שלו זה להנות מכספו כמה שיותר. בראש וראשונה הוא ראוותן, ולכן ישקיע הרבה בחיצוניות- כמו בגדים, איפור, ניתוחים פלסטיים, מכוני כושר... מזל שור משקיע ברכוש, מזל אריה ישקיע בעצמו. יותר מכך חשובים יצירתיות והנאות: חוגי יצירה, בילויים, נופשים, נסיעות.

          הכסף חשוב לו כמקור לחיים ולהנאות, אך הוא אינו אוהב להשקיע מאמץ רב. הוא היה מעדיף לעבוד כמה שפחות, ולהרוויח כמה שיותר, ולכן כדאי לו לעסוק בעיסוק ייחודי. 

          אבני הקריסטל המתאימים למזל:

          טורמלין 
          מביאה כוח של ריפוי לנושא אותה . מצוינת לאיזון מוח ימין עם מוח שמאל ואיזון הצ'אקרות. נותנת לאדם הבחנה וראיה נכונה של מצב נתון. מספקת הגנה, השראה יצירתיות ויצירתיות. נותנת השראה ומעוררת ומסגלת את עצמה לכל הצאקרות בהתאם לצבע האבן: 
          ירוק - מפתחת רגשות אהבה. 
          ורוד - מחזקת יכולת הסתכלות וקבלה, חכמה וכוח רצון 
          אבטיח - עוזרת בשחרור פחדים ישנים. 
          שחור - מגינה מפני אנרגיות שליליות. 
          כחול - מפתחת תקשורת.


          סיטרין 
          אבן הזהב של השפע. פותחת ומפעילה את "הסולר פלקסוס" (מקלעת השמש). מאחדת כוח אישי עם כוח גופני. נותנת תוצאות יצירתיות ראשוניות. נותנת מיקוד מנטאלי ושולטת על הרגשות. עוזרת לקבלת החלטות. מוכרת כאבן "העסקים". מגדילה את העושר ושומרת עליו. הגשמה של שאיפות חומריות. אבן הצחוק, השמחה האופטימיות היצירתיות. פתיחות וסובלנות. 


          עין הנמר (טייגר - אי) 
          יוצרת סדר והרמוניה מתוך הכאוס. מאזנת רגשות ומביאה בהירות ומיקוד למוח. משפרת יכולויות טבעיות ועל טבעיות. מושכת יופי ושפע ובעלת חכמה מעשית. 
          מקנה שלווה, אופטימיות, עליזות, התלהבות ושמחת חיים. מחשבת כאבן מזל בעלת כוח משיכה ל"קרן השפע".

          בשלב זה של ההתפתחות האנושית הילד מתחיל לפתח אישיות עצמאית. היצירתיות שלו מתחילה להתבטא ברצון ובצורך לצייר, לשיר ולרקוד. ישנם גם גילויי מיניות במובן של סקרנות והתעניינות בעצמו ובבני המין השני. זהו שלב שהילד מקבל בו משוב רב מהסובבים אותו לגבי הופעתו החיצונית, לגבי כישוריו. זה שלב שאין בו חובות, אין בו עדיין אג'נדה, הילד הוא מלך העולם. הוא חווה את עצמו כמרכז וכל הבמה שייכת לו, הוא מתחיל להבין שכל העולם הוא במה אך הוא חושב עדיין שהוא השחקן המרכזי על במה זו. הוא לומד טכניקות להשגה של צרכים ומאוויים והקשר עם דמות האב מתחיל לקבל חשיבות רבה. פרויד הגדיר שלב זה כשלב האדיפאלי שבו מתמקדת אנרגיה ליבידינאלית רבה בקשר עם האב, יחד עם משיכה רבה לדמותו כמייצגת כוח, סמכות, מציאותיות, ויכולת לזכות בתשומת לב והערכה מצד הסובבים אותו.
          זהו שלב יאנגי במהותו שבו הילד פועל על פי שילוב של דחפים ורגשות המעורבים גם בחשיבה טקטית של כאן ועכשיו כשהשיקול המרכזי הוא להיות במרכז כדי לקבל תשומת לב, אהבה ואהדה מהסובבים. לשם כך מפתח הילד יצירתיות שמזכה אותו על פי תפיסתו בתשומת הלב הראויה. מתפתחים שירה, ריקוד וציור ורצון לזכות במחמאות . כאן מתחילים הניצנים של תחושת עלבון במידה והילד לא זוכה למידת תשומת הלב שהוא זקוק לה. בנוסף לכך, ילדים שלא התפתחו בצורה נכונה מפתחים בשלבים אלה דרמטיזציה, עושים סצנות של חוסר שליטה, דרמות, וכו'.

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום חמישי, 24/7/14, 12:28

           צטט: הצעדה אל הפנסיה 2014-07-24 12:14:36

           ''

            

            

           מתוך הספר:יהיו מזונותיך תרופותיך/מרשם לחיים בריאים ללא תרופות

           של פטריק הולפורד וגירום ברן

            

           פרק 1:

           תרופות אינן מרפאות את מרבית המחלות שעבורן הן ניתנות.

           אכן,הן :

           -מקלות את התסמינים

           -הן מאזנות [לחץ דם,סוכרת ועוד]

            

           אך-

            

           הן אינן מרפאות את אותן המחלות.

           אם תפסיקו לקחת את התרופות-מייד יעלה לחץ הדם,רמת הסוכר בדם.

           זה אינו טיפול מרפא!

            

           בספר זה,נקבל הדרכה:

           -כיצד להחליט אם כדאי ורצוי ליטול תרופה מסוימת.

           -אלו שאלות להפנות אל הרופא.

           כל זאת במטרה שנוכל להחליט לגבי נטילת תרופה שהומלצה עבורנו.

            

           הספר בא כדי ליצור בריאות אופטימאלי ולא רק דרך טיפול במחלות.

           הספר מייצג גישה מתקדמת המובילה היום את הרפואה הטבעית.

           גם שימוש בתוספי תזונה צריך להיות על גיבוי מחקרי,כמו כל טיפול המוצע לנו .

           דרג את התוכן:
            4 תגובות   יום רביעי, 23/7/14, 08:35

            צטט: הצעדה אל הפנסיה 2014-07-23 08:21:22

            ''

             

            פתח דבר:

             

            מרשם לחיים בריאים

             

            לפני למעלה מעשר שנים החלטתי לא לקחת יותר את כל התרופות שהיו אמורות לתחזק את גופי כחולת דלקת פרקים כתוצאה ממחלת הפסוריאזיס.

            משך כארבע השנים שניסו תחילה לאבחן את המחלה וסוף סוף אחרי מחצית השנה לבשר לי את בשורת התגלית.מה בעצם יש לי.

            לאחר מכן החלו התרופות,סטרואידים,הזריקות,ושנתיים אחרונות מהם משך שבועיים עד חודש נאלצתי להתאשפז כדי למלא תא גופי בתנופה מרשימה בסטרואידים ועוד כדי לתת לי טיפול עשרת אלפים כדי לתחזק את עצמי .

            התרופות השכיבו אותי רוב ימות השבוע ורק יומיים שלושה הגיע הרווחה.באשפוז האחרון גילו כבר בעיות סכרת,לב,כבד וכו ואמרו שזה תוצאה מהתרופות.

            ברגע של הארה החלטתי שאני ארפא את עצמי וזאת ללא כל ידיעה כיצד,ללא הכרות על הרפואה המשלימה ומאוחר יותר הבנה שהמזון שאני אוכלת,המדיטציות,פרחי באך ומלחי שוסלר,דיאטה מתאימה ופעילות גופני ובעיקר שינוי חשיבה ותפיסה חיובית של החיים וטיפול בקשת טיפולים שלמדתי כהילינג,רייקי וכו –הבאתי את עצמי לחיות ללא כדורים ועם מדיטציה טובה להחליף את הכדורים נגד הכאבים הרבים שחשתי.

            היום בחיפוש אחרי תזונה בריאה ונכונה גיליתי ספרים המחזקים את התהליך האינטואיטיבי שעברתי דרך ניסוי והתהייה שאכן דרכי הייתה נכונה וכעת אחרי כ15 שנה של תהליך הארה רוחני ופיזי אוכל למצוא את הדרך הנכונה ביותר עבורי לחיות נכון כמה שניתן.

            לא לשרוד!לחיות!

            רוצה אני לקחת אתכם איתי להמשך מסעי זה ולגלות יחד אתכם איך להתחבר כל אחד על פי נטייתו ואופיו לאורח החיים הבריא ביותר עבורו.

            ולעניין הכדורים שבספר ספציפי זה-אני לקחתי החלטה כאמור לא לקחת תרופות אלא להיעזר בפרחי באך,מלחי שוסלר מדיטציות וכו.

            האמת...דרכי צלחה .הרבה אמונה באמת והרבה רצון לא להרעיל את עצמי לשווא.

            אינני חושבת שכלל לא צריך להיעזר בכדורים אם אתם חשים פחד או צורך בהם אבל כמו שתקראו דרך הספר הספציפי הזה,מצאו קודם תחליפים אלטרנטיביים דרך מזו,דרך אורח חיים תקין ואכילה בריאה ...

            והמעוניינים לצאת איתי לדרך מוזמנים.נאסוף ספרים המדברים על אורח חיים זה ונחליט מה הכי מתאים לנו אישית.

            אז שיהיה לנו בהצלחה רבה.

            דרג את התוכן:
             0 תגובות   יום רביעי, 23/7/14, 07:01

             ''

              

             מאין הנשמה באה,לאן הולכת ומה קורה כשהיא חוזרת

              

             למה אדם מת לא יכול לראות? הרי יש לו עיניים. ולמה הוא לא יכול ללכת? הרי יש לו רגליים. יש, מסתבר, משהו אחר המפעיל אותו - הנשמה. וכמו שהגוף בא ממקום כלשהו[ מזרע וביצית], כך גם הנשמה,באה והולכת למקום כלשהו. הגוף הוא רק לבוש, כמו שאומר האר"י.

              

             עד לפני עשור או שניים, הרבה לפני עידן הניו-אייג', גלגול הנשמות נתפס כתופעה מיסטית השייכת לתרבויות אחרות. האמונה בגלגול נשמות נפוצה במזרח והיא מעיקרי תורת הבודהיזם או היוגה, ובשנים האחרונות הפכה ממש לאופנה במערב.

              גם בתרבויות ובדתות אחרות (במיוחד אצל הדרוזים, למשל) ידועה ומוכרת תופעת גלגול הנשמות. אבל הם לומדים את זה בעיקר מהמציאות, ממחקרים שונים וממקרים מפתיעים בהם ילד טוען שהוא גלגול של מישהו אחר ואף נותן שלל הוכחות. כך, לדוגמה, מאמינים הדרוזים שאין סוף לגלגולים, וברגע שאדם מסוים נפטר - נולד תינוק אחר עם אותה נשמה.

             ביהדות,עניין גלגול הנשמות הוא אחד מיסודותיה. יש את כתבי חז"ל והמקובלים שלפי האמונה נכתבו ברוח הקודש, והם מפרטים בדיוק רב, מעמיק ומסודר את נושא הגלגולים, כולל ההיגיון שעומד מאחוריהם.שהרי אם העולם הבא לא קיים ,ואחרי המוות הנשמה פשוט נעלמת - מהי התכלית? התשובה היא:מה שלא הספקנו לתקן בעולם הזה - נהיה עלולים לחזור ולתקן  בגלגול חדש. קיים גם שלב ביניים, שבו נשמה שחטאה עולה למעלה ושם מחליטים לזכך אותה באמצעים אחרים בעולם הבא, ולאו דווקא על ידי גלגול מחדש. רק לאחר מכן ,עוברת הנשמה לגן עדן, שהרי זוהי תכלית הבריאה, ושם מקבל האדם את שכרו על כל המצוות והמעשים הטובים שעשה כאן.

              

             על פי אמונה זו, אנו חיים יותר מפעם אחת, ואנו שבים ומתגלגלים כל פעם מחדש בחיים חדשים, למרות שאיננו זוכרים זאת. רשמי החיים הקודמים נשארים חבויים בתת-ההכרה שלנו, והם פורצים החוצה להכרה בכל פעם שישנו מצב המעורר אותם. למשל: ביקור במקום מסוים תוך תחושה שכבר היינו שם - דז'ה-וי, או מפגש עם אדם מסוים שנדמה שאנו מכירים ומעולם לא נפרדנו.

              

             הסיבה לגלגול הנשמות היא הצורך לשוב ולתקן ליקויים מחיים קודמים ,בדרך החיים ובאישיות שלנו, כתוצאה מכך "שצברנו קרמה" שלילית. משום כך גם "הבלגן" בחיי רבים, אשר פעמים רבות חשים שהם בעלי אישיות בוגרת יותר רגשית ונפשית ואינם מבינים מדוע עליהם לחיות חיים "שאינם שייכים להם".

              

             מהלך החיים והתיקון אותו תעבור הנשמה בחיים אלו, הינם בחירה ראשונית הנעשית עוד בטרם לידת הנשמה .ככל שהסבל רב יותר ,כך רב יותר התיקון. על פי אמונת גלגול הנשמות ,הנשמה היא שבוחרת לה את החיים החדשים, כלומר את המקום וההורים שלהם היא תיוולד  והיא נקשרת לחייה החדשים ברגע ההפריה. עד החודש השלישי היא עוד יכולה "להתחרט", ולכן ריבוי ההפלות עד חודש זה, כל עוד היא ברחם האם היא עדיין במודעות חלקית על חייה הקודמים, וברגע הלידה היא שוכחת.

              

             האם ניתן לזכור מה היינו בגלגול הקודם? יש מדענים הטוענים שניתן לעשות זאת באמצעות הפנוט ורגרסיה, דבר המביא את המתגלגלים אפילו לדבר בשפות שכלל אינם מכירים ביומיום, אך רבים אחרים טוענים שמדובר בשיטה שאינה מדעית וודאית.

              

             על פי המסורת היהודית ברגע הלידה ,סוטר מלאך לתינוק מעל שפתו העליונה ואז הוא שוכח את כל אשר ידע. היהדות אוסרת לשחזר גלגולים. במקרים נדירים אפשר למצוא אנשים שזוכרים גלגול אחד באופן "טבעי", ובמקרים נדירים יותר ניתן למצוא שזוכרים כמה גלגולים. למה זה קורה? לפי היהדות, הקב"ה נותן להם את הזכות הזו על מנת להוכיח לספקנים שקיים גלגול נשמה.

              

             לכל אדם ישנו גוף קרמאתי ,אשר  מכיל את הידע המצוי בו לגבי כל הגלגולים הקודמים שעבר ואת הסיבות להמצאו בגוף הפיזי ,את היעוד והתיקונים שעליו לעבור ולהשלים בעולם הזה.ישנם מתקשרים ומטפלים המצליחים להוציא מידע מגוף זה ולטפל בו, ובהסתמך עליו להיעזר בו לטיפול ולמטופל. הגוף הקרמתי נמצא במרכז עמוד השדרה. הוא מכיל כאמור,את ההתנסויות, ההתניות והנושאים הקרמתים שלנו. משפיע מאד על התנהגותנו הנוכחית – באמצעות ההתניות הקרמתיות שהוא מכיל.

              

             אנחנו יודעים לא מעט על הגלגולים של דמויות תנ"כיות, ואותם גלגולים מסבירים לא מעט דברים אודותיהן. כך למשל, איוב היה בגלגולו הקודם תרח, אביו של אברהם אבינו. תרח היה עובד אלילים ומוכר פסלים, והגיע לעולם הזה שוב בדמותו של איוב על מנת לתקן את עצמו, להזדכך ולהתנקות.

              

             ולסיכום,במות יקירנו אנו יכולים להתנחם כי הנשמה עדיין קיימת. היא אמנם לא איתנו כאן בחדר, אבל בהחלט בחדר מקביל. אנחנו לא באמת נפרדים,ובהחלט נתאחד שוב. הגמרא אומרת שאסור להתאבל יותר מדי, כי זה מעיד על חוסר אמונה בהישארות הנשמה. כשבוכים יותר מדי, מעבר לחוסר האמונה שהדבר עלול לבטא, זה גורם צער עצום לנשמת הנפטר.

              

             טיפ קטן לסיום: רוצים לדעת כמה גלגולים עברתם, בהתחשב בכך שכולנו נשמות מגולגלות ואין כבר נשמות "חדשות" בעולם? הסתכלו על פרק היד שאתם לא כותבים בה. מספר הפסים, "צמידים", מתחת לכף היד שווה למספר הגלגולים שעברתם.

              

             *חלק מהמידע הובא מתוך כתבתו של דודו כהן "עד הגלגול הבא"

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS