כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 1/2015

  2 תגובות   יום ראשון, 18/1/15, 11:09
  כמטפלת וכמורה-או נאמר:מורת דרך בתחילת היותי מאסטר רייקי ותוספות הילינג,פרחי באך וכו- היכולת לתת מאורך,התקשורים,המילים של מוארת,הטלפונים,הקשר עם המטופלים... בתחילה זו אמת לאמיתה.אתה מאמין שהצלחת להגיע לכלי זך המעביר אנרגיות מבריאות ועם כל צניעותך-אתה מכיר בכוחך.ואחרי זמן של עבודה עם עצמך אתה חש צורך בהתכנסות,בלבדות,בהתרחקות מקול השבח הסביבתי.אתה באמת רוצה למצא את נקודת האפס שבך ולהיותך כלי קטן,בלתי נראה ביקום בו מתגמלים אותך אנשים המחפשים אור. כשאני קוראת דברי מתקשרים,מטפלים אשר למדו למכור מרכולתם הייחודית וכדי למשוך מאדירים יכולותיהם-אינני יכולה שלא לחוש רתיעה ולחפש פינה שקטה משלי.צנועה.
  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 18/1/15, 01:57

   ''

    

    

   התפתחות רוחנית כתהליך השתנות

    

   רוחניות הינה דרך, אשר משפיעה על פנימיותו של האדם, עוזרת לאדם להתבונן במי שהוא, בבחירות שלו ובדברים המנהלים אותו ומשפיעים  עליו בחייו. האדם חופשי לבחור אם להתקדם רוחנית או פשוט לעזוב את התפתחותו הרוחנית ולהמשיך לחיות כרגיל.

    

   התפתחות רוחנית הינה תהליך, אותו עובר האדם עם עצמו. חל באדם שינוי ביחס לעצמו, לסביבתו ולחברה. אדם יכול לשנות בתהליך התפתחות רוחנית את צורת המחשבה שלו, או את הדרך שבה הוא רואה את החיים. סדרי עדיפויותיו של אדם עשויים להשתנות בתהליך זה.

    

   ישנם שני סוגי התפתחות רוחנית אצל האדם:

   -הסוג הראשון -שהאדם הפך להיות רוחני באמת.

    -הסוג השני -אחרי שהאדם הוא כבר רוחני בשלמות.

    

   המושג התפתחות מרמז על תהליך של צמיחה וגדילה. כאשר האדם מתפתח רוחנית ,הוא בונה דבר חדש על גבי הישן .האדם רואה בחייו את ה"השגחה הפרטית" והסיבות לאירועים שעברו עליו-בהם.

   למרות שחלק מהאירועים נחווים אצלנו כלא נעימים, כל מה שאנו עוברים במהלך התפתחותינו הרוחנית ובמהלך חיינו בכלל, יש לו סיבה והוא זה המביא אותנו למקום תודעתי גבוה יותר.

    כאשר האדם  עולה מדרגה יש ביכולתו לראות,להבין ולהפנים את הדברים אשר חווה במדרגה הקודמת ולמצא את הסיבה ,מדוע עבר חוויה מסויימת זו בחייו. 

    

   תפיסת המציאות מצד האדם משתנה. התפתחותו הרוחנית מתבטאת בדרך בה  הוא תופש את מה שמתרחש בחייו הפרטיים ובעולם בכלל. המציאות הגשמית סביבו נשארת כמות שהיא,מי שמשתנה היא פנימיותו ודרך השינוי בתפיסת עולמו.

    

   החיפוש הרוחני הוא  תהליך התעוררות וחשיפת הרוח שבנו, בו אנו נמצאים בתהליך התגלות הרצון האמיתי שלנו, הרצון הטהור, וככל שאנו מתקדמים בתהליך זה - אנו הופכים לאנשים מאושרים יותר.

   הדרך הרוחנית, היא המעצימה את האדם לחיות בהתאם למערכת הערכים שלו, לחיות חיי מימוש והגשמה במודעות ומתוך חופש בחירה.

    

   רוחניות -היא תמיד מעשית.זה החיבור בין הצד הלא מוחשי,דהיינו-פנימיותו של האדם ותודעתו ובין הצד המוחשי . הפרקטיקה של החיים או החיים עצמם. אדם אשר עושה עבודה רוחנית, השפעת העבודה שהוא עושה ניכרת בבירור בחייו: במערכות היחסים, בבריאות, במצבים רגשיים, בהפקת תוצאות, בקידום תחומים חשובים בחייו, בהשגת מטרות ראויות בעיניו ובהרבה רוגע ונינוחות.

    

   האומץ ללכת בדרכינו המיוחדת,להתבונן לפחדינו העולים -בעיניים ולהביסם בדרך של התגברות עליהם, היא חלק חשוב בעבודה של צמיחה אישית. ככל שאנו מתנקים מהפחד מזדכך הרצון שלנו האמיתי ומתחזק, והרצון הטהור יוצא לאור.

    

   אומץ לב והתגברות על פחדינו ,הוא הצידה החשובה ביותר של אדם השואף להתפתחות אישית. לשלוט בפחד באמצעות דבקות באופטימיות, בחשיבה חיובית ,אמונה איתנה בעצמנו, בכוחותינו, ובזכותנו לחיות את רצוננו, ואף להתגבר על הפחד מפני המוות, באמצעות השלמה עם הבלתי נמנע.  הבחירה המתמדת בחיים על פי הרצון ולא על פי הפחד היא המקדמת אותנו בהתפתחותנו הרוחנית.

    

   ולפנינו השיר הנוטע בנו אומץ לילך בחיינו:

    

   כל העולם כולו גשר צר מאוד /מילים: רבי נחמן מברסלב

    

   כל העולם כולו

   גשר צר מאוד

   והעיקר, והעיקר

   לא לפחד, לא לפחד כלל.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום ראשון, 18/1/15, 00:56
    אז מה יש לנו עכשו? בנוסף לכך שאתה נותן לעצמך דין וחשבון מה עשית בחייך,יש לך גם ילדים השואלים אותך,בוחנים את הישגך ושגיאותך וגם טוענים כנגדך טענות. ולמי בעצם יש חשק לכל זה? בחינות פתע כאלה שלא ציפית להם? ואני חשבתי שבסוף הדרך בורא עולם הוא שדורש תשובות...
    דרג את התוכן:
     3 תגובות   יום שבת, 17/1/15, 07:05
     למה ציפיתי שבזמן התרוקנות הקן ילדי המעופפים יזכרו לי חסד אמהותי ויבואו להחזיק ידי כבילדותם?
     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שישי , 16/1/15, 17:50
      והגעגועים האלה?והתמונות על אופניים בטיול תמים?והים המקיף את אהבתנו? היום יום מוצף וזוהר בקרני שמש. למעשה-למה לא?
      דרג את התוכן:
       2 תגובות   יום שישי , 16/1/15, 17:46
       כששקדתי להתבלט בייחודיותי-הייתי כמו כולם.כולם רוצים לבלוט בשוני שבהם כשלמעשה גם רצון זה מוכתב עי צו אופנתי. כששיחררתי את הרצון הזה ופשוט הייתי אני האמיתי-ללא ״שופו מי״(תראו אותי) והדבר לא עניין אותי-מפידבקים מפתיעים שקיבלתי הבנתי שמבחינים בזה ואתה לא מבין-על מה הם מדברים... להיות אתה ללא נוצות טווס-זאת תכלית מוארת...
       דרג את התוכן:
        2 תגובות   יום שישי , 16/1/15, 05:05
        עוד שבוע בא אל סיומו. עוד חודש מסתיים. לא מזמן שנה הגיפה דלתה ופינתה מקום לחדשה. עולם כמנהגו נוהג. הבמה נשארה עם תפאורות קבועות ומשתנות. רק אנו בני האנוש צועדים ומשילים עורות צעירותנו לטובת תלמי זקנה וחיבוטי הדרך. דור הולך ודור בא. הי חבר,הזדרז ופנה מקום לשחקן הבא.. הבל הבלים.אכן,שורה תחתונה-הבל הבלים.
        דרג את התוכן:
         2 תגובות   יום חמישי, 15/1/15, 08:49
         בהתרגשות את סופרת 25 שנים מאז לידת הבת החוגגת יום הולדתה.התינוקת הרכה בעלת האור(העור) הבהיר והעיניים התכולות. אוצר קיבלתי והופקדתי לגדלה מבלי יכולת לנבא את דרכינו המשותפות יחד עם אחיה ואחיותיה. איזה אופטימיות צריכה להיות ותמימות שנסכים לקחת אחריות מבלי לקבל ערבונות לבטחונות כל השנים שנצטרך לגדלה. אכן,אמיצי חיים וסיכונים אנו במודע ושלא במודע.ואולי עדיף כך.
         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום רביעי, 14/1/15, 04:52
          קנה המידה של החברה לקדש את חוויותיו של הילד מדרך גידולו ולבטל את מקומו של ה״מבוגר האחראי״-כישות החווה קשיים וכ״ילד של החיים״בעצמו- גורמת למבוגר להיות חשוף לביקורתו של ילדו ולטענותיו על פי מפלס צדק לא הוגן ולא מתחשב בנסיבות.
          דרג את התוכן:
           2 תגובות   יום שלישי, 13/1/15, 18:57
           גירושין הם ״הרמת ידיים״ זוגית.יש בה חוסר אחריות הורית,אנוכיות.ואם אתה חרדי ודבקת כהלכה במצוות ״פרו ורבו״- ולאחר מכן הלכת-שאל את עצמך איזה אדם חסר אחריות היית ומה בדיוק חשבת לעצמך?
           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום שלישי, 13/1/15, 06:40
            לאט לאט שמות שהיו ונאספו אל עמם מתאספים ובאים לתודעה. שמות מפורסמים,שכנים, כאלה שהיו שחקנים ראשיים,שוליים,רקע. לגדול בשנים זה אומר לאסוף עובדת הזמניות של שחקנים שהורדו מהבמה במת החיים. לתאר לעצמך את התור וריקוד התליין האלוקי. מסקרן מה המספר שלך.
            דרג את התוכן:
             3 תגובות   יום שני, 12/1/15, 03:54
             לשחרר ולהיות סבלן- לא לבקש כילד קטן שעכשו ומיד תקבל את הסוכריה. לאלוקים,ליקום,לטבע איך שתרצה להגדיר יש לוח זמנים משלו.. עשה את הנדרש ושחרר ומה ששלך יתגשם.רק בטח בכלל זה.
             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS