כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי האדם עץ השדה

  כי האדם עץ השדה / נתן זך

  כי האדם עץ השדה.
  כמו האדם גם העץ צומח
  כמו העץ האדם נגדע.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא שואף למעלה
  כמו האדם הוא נשרף באש.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  אהבתי וגם שנאתי
  טעמתי מזה ומזה.
  קברו אותי כחלקה של עפר
  ומר לי, מר לי בפה.
  כמו עץ השדה.


  כי האדם עץ השדה.
  כמו העץ הוא צמא למים
  כמו האדם גם הוא נשאר צמא.
  ואני לא יודע
  איפה הייתי ואיפה אהיה.
  כמו עץ השדה.

  ארכיון : 7/2015

  0 תגובות   יום רביעי, 29/7/15, 05:36

  תוצאת תמונה עבור נקודת מבט

   

  סטיב רוטר ,הדובר ומתקשר את ה"קבוצה" של משואות האור ,מציע מטאפורה פשוטה לשינוי החשיבה.


     דמיינו שאתם בחדר בו מצלמים תוכנית טלוויזיה ומסביב נמצאות שלוש מצלמות..הרי כל מה שנדרש כדי לשנות את התפיסה הוא פשוט להסתכל על החדר ממצלמה אחרת,כאשר אתה משנה את המבט ממצלמה אחת לאחרת כל תפיסת המציאות משתנה ועם שינוי זווית הראייה מיד משתנה הדרך שבה המציאות מופיעה לפניך,ולפיכך אתה משנה את המציאות שלך. 


  אנו רגילים כל כך להציב את המצלמה שלנו על החיים בכל פעם באותו מיקום ולכן קשה לנו לשנות את התפיסה ובעקבותיה את המציאות.


   

  אך אם אינך מרוצה מן המציאות שיצרת לך.. כל מה שצריך לעשות הוא לשנות את נקודת המבט לראות את הדברים אחרת ולהתחיל להזרים למוח מחשבות שונות ואף הפוכות מאילו שהזרמת עד היום.. על כל מחשבה רעה מיד הפוך אותה למחשבה טובה,וממנה קצרה הדרך לשינוי ההרגשה ,התחושה הפיזית ולשינוי המציאות לטובה. 

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שלישי, 28/7/15, 16:50

   תוצאת תמונה עבור אבא ובת

    

   האב הוא העומד מאחורי האישה המוצלחת

    

   היום כשהגירושים מתרבים,צריך לקחת בחשבון את מקומו שחשוב של האב בחיי ילדיו ובעיקר בחיי בנותיו. צריך לקחת בחשבון את תרומתו לחיי ילדיו ולחפש את המשמורת המשותפת, לאור המחקרים החדשים המעלים על נס את תרומת הדמות הגברית אצל שני המינים ועוד יותר אצל הבת.

    

   ממחקרים ומהחיים עולה כי מאחורי כל אישה מוצלחת עומדת,בד"כ, דמותו של אב מוצלח. "נשים מצליחות בתחום הקריירה הן על פי רוב ה"בנות של אבא", אומרת ד"ר אורניה ינאי, פסיכולוגית קלינית ותעסוקתית בכירה. לפי קרל יונג, האב הוא תפקיד המכיל יסודות ארכיטיפיים מולדים המאופיינים בכל זמן ובכל מקום.

    

   ממחקרים חדישים עולה חשיבות האב כאחראי באותה מידה, אם לא יותר, לבריאות הנפשית של צאצאיו, ובעיקר לזו של בתו. בשל היותו הגבר הראשון בחייה של בתו, הוא מהווה את המודל הגברי וקובע את הגבולות ליחסי גבר אישה.הוא מהווה את טיפוס הגבר אליו תשווה הבת ותבנה את יחסיה העתידיים עם המין הנגדי. לדרך בה ילדה קטנה לומדת להתייחס לאביה נודעות השפעות מתמשכות על יחסיה הבוגרים עם גברים - כמאהבים, כבני זוג, כמעסיקים וכעמיתים לעבודה. שותפות ראשונית זו תשפיע על מיניותה, על רוחניותה ועל יכולתה לבטא את דעותיה

    

   לאב נודעת חשיבות רבה בחיי בתו. הוא משפיע על התפתחות נשיותה ועל מערכות היחסים הבוגרות שלה עם גברים, כמו גם על הדימוי העצמי שלה כאדם וכאישה בוגרת.בת זקוקה לאב מחויב ואחראי שיעודד את התפתחותה האינטלקטואלית, המקצועית והרוחנית ויעריך את המיוחדות שבנשיותה. כאשר שמות האב אינה בנמצא, תתמודד הבת עם תחושות של בדידות ואיבוד אותה דמות סמכותית ותומכת. . מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד טוען שצעירות אשר חוו קרבה עם אביהן מצליחות יותר בלימודים, מצטיינות במתמטיקה ובמדעים וגם מתחתנות טוב יותר.

   כך אנו מוצאים נשים הסובלות מחוסר בטחון ביכולתן לעבוד ולתפקד בעולם. על פני השטח נראה כי נשים אלה מצליחות למדי, נשות עסקים בטוחות בעצמן, שכירות, סטודנטיות משוחררות וכו', אך בתוך תוכן סובלות הן מתחושות בדידות, ייאוש, פחד מפני נטישה ודחייה.

    

   מתברר שלאיכות היחסים עם אבא יש השפעה על הבחירה הרומנטית של אישה. צעירה שחוותה בילדותה יחסי אב-בת קרובים ובריאים, טוענים החוקרים, תבחר לבעל בחור גברי למראה, חסון, החלטי ובעל שאיפות ונטייה למנהיגות. לעומתה, חוסר מודל גברי סמכותי ואמין בילדות גורם לצעירה לחפש איש חלש ממנה, פחות "גברי", שפחות מאיים עליה. היא גם סובלת בדרך כלל מחוסר ביטחון בערכה כאישה מושכת ונאהבת.

    

   הפסיכולוגית לנארד טוענת כי רבות מן הנשים הללו חוו יחסים פגומים עם אביהן, חלקן עם אביהן האישי וחלקן יתכן שנפגעו על ידי חברה פטריארכאלית הפועלת כמו אב גרוע ותרבות הממעיטה בערכן של נשים. בשני המקרים נפגעת תדמיתן העצמית של הנשים, זהותן הנשית, יחסן כלפי הגבריות ותפקודן בחיי היום- יום.

    

   והנה שיר לאבא טוב שכזה...

    

   אבא שלי /מילים: מיכל חזון

    

   מי זה מניף אותי

   למעלה ולא מתעייף?

   מי משחק איתי?

   מי זה עושה לי רק כיף?

    

   זה אבא שלי זה אבא שלי

   הטוב החזק הנעים

   זה אבא שלי הוא טוב בשבילי

   יותר טוב מכל האבאים.

    

   מי זה נושא אותי

   שק קמח כבד על הגב?

   מי זה מושיב אותי

   גבוה מאוד על כתפיו?

    

   זה אבא שלי...

    

   מי מגרש חלומות מפחידים?

   מי זה דואג שילכו השדים?

   מי זה שומר, מי נשאר ער

   בלילות איתי?

    

   מי זה מניף אותי

   למעלה ולא מתעייף?

   מי מנשק אותי?

   זה אבא שלי האוהב.

    

   זה אבא שלי...

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום ראשון, 26/7/15, 10:23

    תוצאת תמונה עבור קלטת פנימית

     

    אלוקים לא ברא זבל

     

     

    יש לך כישרונות,חכמה ,חמלה-הכל נמצא בפנים.אתה צריך לפגוש ולהכיר את האני הפנימי  האמיתי שלך.

     

    להפסיק לקחת החלטות מתוך פחד.

     

    להפסיק לרדת על עצמך.

     

    להפסיק להיות עם ספקות עצמיים.

     

    ברגע שתאמר אני עיף,נמאס לי כבר.אני לא מוכן יותר עוד אף רגע אחד מחיי להמשיך עם זה.נמאס לי לברוח.נמאס לי לפחד....-זה הזמן לשינוי.


    הקלטות השליליות שנשמעות בראש שלנו שוב ושוב-צריך להפסיק אותן.

     

    אם אתה צריך שמישהו אחר יגיד לך תמיד שאתה בסדר-אלה סימני אזהרה.


    בדוק:מה הקלטת השלילית שלי?איזה דברים עוברים שוב ושוב בראש שלי?הן עובדות נורא מהר עד שכמעט לא מרגישים.אלה מחשבות אוטומטיות.

     

    אם בקלטת יש משפט כמו-לא מגיע לי יותר.אני לא רצוי.לא אוהבים אותי.זה משפיע על כל התפיסה.כל הגוף מתאים את עצמו לקלטת הזאת.כל המערכת.

     

    [ד"ר פיל]

    דרג את התוכן:
     1 תגובות   יום שבת, 25/7/15, 19:59

     תוצאת תמונה עבור גופנפש

      

     נקודה מעניינת להתבוננות...גופנפש...

      

      

     אנחנו רגילים לקום בבוקר ולראות את העטיפה החיצונית שלנו משתקפת אלינו בראי. פשוט התרגלנו כל כך, עד שמבלי לחשוב, אנחנו קוראים לעטיפה הזו - "אני."

      

     אנחנו מאוד מודאגים מכל כתם וקמט שיש לעטיפה, ועלולים אפילו לקבל דיכאון אם העטיפה הזו שוקלת כמה קילוגרמים יותר מעטיפות של אנשים אחרים…

      

     כן אנחנו נותנים חשיבות מוגזמת לעטיפה של הגוף, והורגלנו לטפח אותה עד אבדן חושים או ליתר דיוק עד אבדן כל פרופורציה.

      

      

     כמות עצומה ביותר של אנרגיה מושקעת בהחלקת קמטיה של העטיפה, בהגמשת שריריה, ובקישוטה בבדים תפורים היטב ואפילו לא 10% מתוך כל האנרגיה הזו - מושקעת בטיפוח מה שיש בתוך העטיפה, או לפחות בהכרות עם המהות הפנימית הזו. האם כאשר עטיפת הגוף נפגעת באופן קריטי, חלילה, בתאונה, או בפיגוע – האם האדם נעלם ?

     בודאי שלא.

      

      

     אבל מה בכל זאת קורה, כאשר הגוף נפגע ?

      

      

     מה שקורה הוא שאותו גוף - כבר לא יכול לשמש כלי לנפש, ולשאר החלקים הרוחניים ששכנו באותה עטיפה, ועליהם לצאת ממנה. אנחנו מכנים את התהליך הזה בשם מוות.

      

      

     אבל האדם- שהיה קודם בתוך הגוף הזה לא נמס, לא התאדה, לא נעלם בהוקוס פוקוס. כי בתוך הגוף הזה הייתה אנרגיה.יי

     אנרגיה חזקה, שאנשים רבים חשו בה.

     ואנרגיה, כפי שאמר אלברט איינשטיין- איננה יכולה להעלם – היא יכולה רק לשנות צורה.

     זהו חוק שימור האנרגיה.

      

      

     כלומר- אם הייתה באדם החי אנרגיה כלשהי, וכולנו נודה שהיא אכן הייתה בו - הרי שהיא לא יכולה למות. רק הגוף יכול למות.

     דרג את התוכן:
      3 תגובות   יום שבת, 25/7/15, 05:06

      תוצאת תמונה עבור מתושלח

       

      מתושלח הוא בעל מספר השנים הרב ביותר ופירוש שמו - מוות שלח

       

      מתושלח היה בנו של חנוך, אביו של למך וסבו של נח בונה התיבה.הוא דמות מקראית הנזכרת בספר בראשית ,בסדר הדורות שבין אדם לנח. שמו הפך לסמל של אריכות ימים. מתושלח הוא בעל מספר השנים הרב ביותר, וזהו אף פירוש שמו - מוות שלח. אפשר לראות אותו, אם כן, כדמות מיתית קדומה, כאלה שאנו מוצאים במיתולוגיה היוונית, כמו במיתולוגיות אחרות גם כן.

       

      מתושלח חי 969 שנים, משך הזמן הארוך ביותר במקרא. לפי המסורה מתושלח מת באותה שנה בה התרחש המבול, ולכן יש שטוענים כי הוא מת במבול עצמו.

      רש"י מפרש כי מתושלח מת שבוע לפני המבול.אלוקים המתין שבוע למותו של מתושלח, ורק אז החל את המבול, וזאת כדי "ללמדך שהספדן של צדיקים מעכבין את הפורענות לבא".

       

      על פי הנוסח השומרוני מתושלח מת למעלה שלוש מאות שנה לאחר המבול, אם כי לא ברור כיצד שרד את המבול.

      על פי נוסח השבעים מת מתושלח 6 שנים לאחר המבול, אולם בנוסח האלכסנדרוני מופיע תיקון לתאריכים, כך שמתושלח מת ב-14 בטרם למבול.

       

      העץ "מתושלח", שהוא העץ העתיק ביותר בעולם כיום ונמצא בקליפורניה, נקרא על שמו של מתושלח .זהו עץ אורן מהמין אורן האיצטרובל הזיפני (Pinus longaeva) הנמצא בהרים הלבנים בקליפורניה בשטח היער הלאומי איניו והוא העץ הזקן ביותר הידוע בעולם. גילו המוערך הוא 4,483 שנים  והוא גם האורגניזם החי הזקן ביותר הקיים היום. העץ נקרא על שמה של הדמות התנ"כית מתושלח שחי על פי המקרא עד גיל 969. שלב ההנבטה של העץ בשנת 2832 לפנה"ס, גם קרוב מאוד לשנה בה נולד מתושלח על פי הכרונולוגיה המקראית.

       

      הזרע העתיק ביותר בעולם* התגלה בשנת 1963 במצדה. מחקרים גילו כי הוא בן לא פחות מ?2,000 שנה! החוקרים הסקרנים החליטו בשנת 2005 לזרוע אותו בקיבוץ קטורה שבערבה. לאחרונה התרגשו לגלות כי הזרע נבט, ועץ תמר צעיר?זקן החל לצמוח. החוקרים החליטו לקרוא לעץ "מתושלח", על שמו של מתושלח המוזכר בתנ"ך, אשר חי לא פחות מ?969 שנים [ועדיין צעיר יותר מזרע העץ שלנו.]

      בשנת 70 לפני ספירת הנוצרים כבשו הרומאים את ארץ ישראל והטילו עליה מצור. לוחמים יהודים רבים ברחו והתבצרו במעוז מצדה, אשר שימש בעבר ארמון למלך הורדוס. כמה חודשים הם חיו במקום עד שהבינו כי הרומאים מקיפים אותם ועומדים לקום עליהם. בעצה משותפת החליטו כולם להתאבד יחדיו, כדי להימנע מכניעה לרומאים. היהודים הותירו מאגרים רבים של מזון כדי להוכיח לעולם כי לא הוכנעו בקרב אלא בחרו בעצמם במותם. הזרע שנמצא אלפיים שנה מאוחר יותר במצדה, הוא שריד ממצבורי המזון לאותו אירוע טרגי.

       

       

      http://news.galim.org.il/pages/1324*

      דרג את התוכן:
       3 תגובות   יום שישי , 24/7/15, 12:02

       תוצאת תמונה עבור נשים

        

       נשים-

        

       כל כך הרבה מוציאות על :

        

       חיטוב,

        

       העלמת קימטוטים,

        

       מילויי בוטוקס,

        

       ספורט

        

       ועוד.

        

        

        

       כאילו מה?

        

       אחרי 120-

        

       התכריכים יהלמו אותם יותר?

        

       הקברנים יתפעלו ?

        

       והעיקר?

        

        

       יצירת האל אותן כתינוקות תשוב משופצת?

        

       האם תקבלנה אותות הצטיינות

        

       בגיהינום ,בגן העדן?

        

        

       את כל הכסף הזה '

        

       העניקו לעניים,

        

       ללימודים,

        

       לטיפוח מידות טובות.

        

        

       הלא כן?!

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 24/7/15, 03:15

        ''

         

        אז לבכות זה טוב-או רע?

         


        בכי הינו, תופעה פיזיולוגית, בה זולגות דמעות מבלוטת הדמעות בעין, כתגובה למצב רגשי אצל בני אדם.
        אצל הרך הנולד הבכי הוא שפה ואינו מעיד בהכרח על מצוקה כלשהי, אלא מהווה בקשה מהסובבים להתייחס אליו ולטפל בצרכיו.

         
        בכי נחשב פורקן אישי עז וחד של רגשות אצל בני האדם. הביטויים הפיזיים הרבים של הבכי יכולים לכלול בין השאר דמעות, הסמקה, קצב לב מואץ ויבבה.

         
        התפקיד של הבכי עדיין אינו ברור די צרכו ותיאוריות שונות הוצעו על-מנת להסביר את התופעה:
        אנשים בוכים כי הם נמצאים במצוקה, עצובים או שמחים.

         
        למה יש צורך בדמעות? המסתורין גדל אם לוקחים בחשבון שבני אדם הם בעל החי היחיד שבוכה. שאר בעלי החיים מייללים, מקוננים, נאנחים או גועים אבל לא בוכים.

         
        דמעות מהוות חלק אינטגלי מעצם היותנו בני אדם והתפתחו במהלך ששת מיליוני השנה האחרונות כאמצעי תקשורת בין בני אדם.

         
        -צ'ארלס דרווין טוען כי הבכי הוא מנגנון שהתפתח באבולוציה, באמצעותו בני אדם (ובמיוחד ילדים) מושכים את תשומת-לבם של אחרים ומגייסים את עזרתם.

         
        -השערה נוספת נשענת על העובדה שבדמעות הנוצרות בעת בכי רגשי -ישנם ריכוזים גבוהים יותר של חומרים מסוימים, ובהם ההורמון האדרנוקורטיקוטרופי, הקשור לדחק. עובדה זו מעלה את האפשרות שהבכי נועד להוריד את ריכוזו של הורמון זה וחומרים אחרים הקשורים לדחק כאשר ריכוזם נעשה גבוה מדיי. תיאוריה כזו תוכל גם להסביר מדוע אנשים מרגישים טוב יותר לאחר בכי.

        . שיר: מה עושים הדגים כשהם עצובים?/ בת שבע שפירא

         
        מה עושים הדגים כשהם עצובים?
        הם בוכים במעמקי הים הרטובים.
        ואז מעיניהם העגולות והלחות
        זולגות להן דמעות גדולות ומלוחות,
        והן נמזגות במי הים המלוחים,
        וכך אין איש יודע שהדגים בוכים,
        ואין מי שינחם אותם
        עמוק עמוק בין גלי הים.

        דרג את התוכן:
         1 תגובות   יום חמישי, 23/7/15, 15:08

         תוצאת תמונה עבור העבר אין, העתיד עדיין, וההווה כהרף אין, דאגה מנין

          

         העבר אין, העתיד עדיין, וההווה כהרף אין, דאגה מנין?

          

         בעייתנו כבני אדם היא בתפיסת מושג הזמן. בציר הנע בין עבר, הווה ועתיד- איננו מוצאים את עצמנו באף מקום. כשאנחנו תפוסים בעבר, איננו נמצאים באמת, כי העבר כבר עבר ולא ישוב עוד. כשאנחנו חושבים על העתיד אנחנו עדיין לא נמצאים באמת, כי העתיד עדיין לא בא.

          

         הסיבה להרבה מאד צער ומכאוב, נובעת משום שהאדם מתחרט על העבר או שדואג לעתיד. על ידי כך שהאדם חי בהווה, הוא חוסך מעצמו- הרבה צער מיותר. אחד הרבנים שאל פעם את תלמידו

         -          "היכן היית היום?"

         -          "בבית המדרש" ענה הבחור.

         -           "לא שאלתי היכן היה גופך", הרב ענה, "אלא שאלתי היכן הראש שלך היה כל היום" ...

          

         אדם אשר מצליח לחיות את הכאן ועכשיו, מסוגל למצות את הרגע עד תום ובכך, הוא הופך את החוויה שלו מהחיים ,להרבה יותר מלאה ומספקת. אדם זה שם את הדגש, על מטרות אשר מספקות לו את הדברים החשובים לו ביותר בכדי לחיות כרגע, ללא חשש מידיעת העבר או אי ידיעת העתיד.

          

         למעשה, עלינו להבין כיצד אנו חיים את חיינו, גופנו נמצא כאן ועכשיו אך מחשבותינו עוסקות בעבר או בעתיד,אנו מעלים, ממחזרים זיכרונות או מצפים לעתיד. דבר זה יוצר אי שקט תמידי בתוכנו. כשאנו חיים במחשבותינו בעבר או בעתיד, גופנו מייצר בהתאם למחשבה רגש המציף אותנו ואנו חיים מחדש סיטואציות שחווינו, כאב עולה שוב, פחדים אכזבות ועוד. אין אנו מצליחים להבין שמחשבות ורגשות אלו גורמים לנו לחיות באשליה של קיום, כיוון שהעבר כבר עבר ולא ניתן להשפיע עליו יותר בשום עשייה והעתיד עדיין לא הגיע ומה שאנו חושבים לגביו יכול להשתנות בכל רגע.

          

         עלינו לעכל עובדה אחת פשוטה: כל מה שקורה ומתקיים בחיינו קורה ברגע נתון אחד בכל נקודת זמן – וזהו רגע ההווה.  

          

         אם נתרכז בעתיד, יתכן שנחווה תחושה של ציפייה או חרדה מהבאות, והגוף הרגשי שאמרנו שהוא מחובר במיידי למחשבות שלנו - יחווה חיים של חרדה מתמשכת, מכיוון שהמחשבה שלנו משדרת דאגה או סכנה מהבאות, מדברים אשר אין לנו מושג אם יקרו בכלל . אם נאפשר לסיטואציות מהעבר להציף אותנו ,יתכן שנחווה כאב רגשי מנוסטלגיה עקב אכזבה כעס או פגיעה שחווינו, אך כאב זה כרגע אף הוא אשליה, כי אין זו האמת של פגיעה שאנו חווים ברגע הזה, אלא רק שחזור של העבר שממשיך לחיות בתוכנו ולהפעיל אותנו רגשית ופיזית .

          

         שתי האופציות הללו – חיים בזיכרונות העבר או חיים בציפייה לעתיד- אינן טובות עבורנו ,שכן הם לא יכולים לקדם את חיינו כעת לשום מקום. כל זה הוא רק משחק של האני האשלייתי שלנו המופעל ע"י גוף המחשבות.

          

         ר' נחמן מברסלב אמר:"העבר אין, העתיד עדיין, וההווה כהרף אין, דאגה מנין?" כמו שהזמן הוא דבר בלתי נמצא בפעל, כי העבר אינו נמצא והעתיד לא יצא עדיין אל הפועל, וההווה -אינו אלא העתה הקושר בין העבר והעתיד.

          

         ככל שהאדם חי יותר את הרגע הזה בלבד, כך הוא חי טוב יותר, כך הוא מחובר יותר לעצמו ולמציאות האמיתית וכולי. כי באמת העבר אין, והעתיד עדיין, וההווה כהרף עין וחבל לחשוב על אתמול או על מחר- אם אפשר לחשוב רק על הרגע הזה בלבד.

          

          וכמו שאמר רבי נחמן מברסלב, כי האדם צריך לשכוח כל זאת [לשכוח את העבר], ויהיה נדמה לו כאילו היום נברא, והוא יחיד בעולם... כי אין לאדם בעולמו כי אם אותו היום ואותו השעה שעומד בו, כי יום המחרת הוא עולם אחר לגמרי , כי אין לו לאדם אלא את הרגע הזה בלבד.

         דרג את התוכן:
          5 תגובות   יום חמישי, 23/7/15, 01:04

          ''

           

          אדם המפותח מבחינה רוחנית נמצא במצב של התבוננות וקבלה

          רוחניות הינה דרך המאפשרת לאדם הבוחר ללכת לאורה לגלות את מהות קיומו.זהו מצב תודעתי-קיומי והשקפת חיים. הדרך להגיע אליה הינה שינוי דרך החיים הישנה, בדרך המתאימה יותר לאדם המעוניין בכך.

          רוחניות על פי הגדרת ויקפדיה היא "השקפה המטעימה את החלק הנפשי, הפנימי והסובייקטיבי של הקיום האנושי. מרבית ההשקפות הרוחניות רואות את חיי הרוח כעיקריים ואת החיים המטריאליסטים [החומריים, הפיזיים, החיצוניים, האובייקטיביים]- כמשניים בחשיבותם. השקפות רוחניות רבות נסמכות על אמונה בקיומה של מציאות על-חושית [טרנסצנדנטלית] כמו אלוקים או חיים שלאחר המוות, וחלקן על אידאות מופשטות אחרות".

          חכמת הקבלה מגדירה את המילה רוחניות כהשפעה ואהבה, כלומר נתינת שפע ללא שום מחשבה לתועלת אישית.איננו יכולים להרגיש רוחניות דרך חמשת החושים.אך-כל אחד יכול לפתח בתוכו את התכונה הרוחנית ולגלות בעזרתה מציאות חדשה-זאת מכיוון,שבתוך כל אחד מאיתנו קיימת "הנקודה שבלב" - מעין חוש שישי שבאמצעותו ניתן להרגיש את המציאות הרוחנית. כלי חישה אשר עדיין רדום בתוכנו. כדי לפתח אותו, עלינו לקרוא בכתבי הקבלה המקוריים, שבהם מתואר בפרטי פרטים המצב המושלם שלנו.
          כשאנו קוראים בכתבי הקבלה האותנטיים ורוצים להגיע לאותו מצב נעלה, אנו מושכים על עצמנו כוח מיוחד, שמקורו במצבים המתוארים בכתוב. כוח זה נקראת בלשון הקבלה "המאור המחזיר למוטב", והוא מתחיל לפתח בנו את "הנקודה שבלב" ולכוון אותנו לאט, לאט להרגשת העולם הרוחני. "וכשהאור העליון מאיר בתוך הלב", כותב בעל הסולם, "אז הלב מתחזק, ובכל פעם הוא מוסיף והולך"

          יש באפשרות האדם לתפוס את התדרים הקיימים מחוץ לו על פי "התדר הפנימי" שייצר בתוכו. להיות רוחני זה משהו שלא נראה כלפי חוץ ,אך הוא בעל כוחות אנרגטיים מיוחדים. כשאדם יוצא לדרך הרוחנית ומנסה להכיר את עצמו יותר, לשלוט בחייו או להיפך - להצליח לשחרר, הוא לעיתים מחפש הדרכה כלשהי או מורה שיוכל לכוון אותו לכיוון הרוחניות. 

          אדם מפותח מבחינה רוחנית יהיה במצב של התבוננות וקבלה חופשית בכל תחומי חייו. הדרך הרוחנית כרוכה בעיקר בראייה מפוכחת על החיים - "התבוננות", בהבנת המציאות העכשווית וקבלתה המוחלטת, בהבנת אלמנטים כגון: אהבה, כעס, עצבות וסבל. 
          כתוצאה מהבנת בהם-יחולו באופן ניכר שיפורים בהתנהגות .כגון: דיבור נכון, תנועה נכונה, אכילה נכונה ודברים נוספים שישפרו את המתרגל ואת סביבתו. 

          סביב האדם קיימים תדרים רבים, שאת רובם אינו מסוגל לקלוט, כמו קרני רנטגן או גלי רדיו. אם יצטייד האדם במכשיר קליטה מתאים המתרגם את הגלים הללו לאורך הגל אשר מתאים למכשירי הקליטה הטבעיים שלו,כגון: האוזן, העין, האף והחיישנים האחרים שבגופו - יוכל להכיר בקיומם של הגלים הללו באוויר.

          מחקרים רבים הראו כי תרגול מדיטציה, תפילה, יוגה, פיתוח מודעות עצמית-או השתייכות לקבוצות רוחניות/דתיות קשורות לבריאות פיסית, נפשית וחברתית .לאור זאת ,חל שינוי בהערכת אנשי מקצוע שונים את מקומה של הרוחניות מתפיסתה כמתייחסת לאמונות נוירוטיות שיש להירפא מהן לתפיסת הרוחניות כמקדמת התנהגויות שיכולות להוות מקור לכוח וחוסן ולהוביל שינוי אצל המטופל .

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום רביעי, 22/7/15, 07:08

           תוצאת תמונה עבור מפתח ללב

            

           ישנם אותם אנשים יחידי סגולה

            

            

            

           שיש להם

            

           את מפתח הסתרים

            

           אל ליבך.

            

            

           כל מגע עמם

            

           פותח

            

           מעגלי אנרגיה

            

           ומרטיט מיתרים נסתרים.

            

            

           זה חסר תכלית

            

           לנסות לקחת מהם

            

           מפתחות אלה...

            

            

           כנראה שזה הוענק להם

            

           ע"י המלאך

            

            

           המופקד על שלומם

            

           כשי.

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום שלישי, 21/7/15, 07:46

            תוצאת תמונה עבור עולם מופלא

             

             

            טוב.רציתי או לא ,

             

            פשוט הוכרחתי

             

            להגיע לעולם מופלא זה.

             

            ״בעל כורחך נולד.בעל כורחך אתה חי.ובעל כורחך אתה מת״.

             

            לא שאני מתלוננת...

             

            מילא ,קשיי הלידה של אמי ושלי.

             

            מילא קשיי הדרך.

             

            אבל למה המסתורין הזה

             

            לפני ואחרי מחיאות ההדרן

             

            עם סיום הצגת חיי?

             

            למה כל העסק הזה

             

            של בהפקרת גופי הזקן

             

            בידי אחרים?

             

            למה הטכס הזה לקבורתו?

             

            ועוד בלעדי?

             

            למעשה,

             

            מה הקטע של כל זה

             

            אלוקי?

            דרג את התוכן:
             2 תגובות   יום שישי , 17/7/15, 16:11

             תוצאת תמונה עבור מסע אל האור

              

             שישים וחמש שנה

              

             שישים וחמש חודשי אב ,בם מצאתי לנכון להיוולד.

              

             שישים וחמש שנים

              

             שהטבעתי חותמי בעולם,

              

             בבני זוגי,

              

             בילדי,

              

             באנשים שונים -

              

             לטוב ולרע.

              

              

             שישים וחמש שנה

              

             הילכתי בטוחות, מהוססות,

              

             מושכת הלוך וצחוק/הלוך ובכה

              

              עגלת חיי.

              

              

             ימי ענן וימי זריחה,

              

             ימי אהבה וימי אכזבה

              

             ימי שמחה וימי עצב....

              

              

             רק

              

             ״רק״

              

             שישים וחמש שנה.

              

              

             וזה עוד לא נגמר.

              

             מברכת את כולם בהצלחה

              

             במסע המשותף אל הנסתר,

              

             אל האור הגדול...

              

              

              

             אולי?!

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              אסתר רבקה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS