כותרות TheMarker >
  ';

  ארכיון : 7/2009

  4 תגובות   יום שישי , 3/7/09, 02:47

   "לפני כמה שבועות סבתא החליטה לספר לך סבא, שמתוכננת חגיגה קטנה עם המשפחה, וכדאי להשתדל לעבור את כל ההכנות לַיום הזה בלי ויכוחים, והכי חשוב - להגיע בזמן.

  כל המשפחה התאספה כאן לכבודך סבא. מתחת לאותם עצי שֶסֶק שבְּצִילָם ישבת עם סבתא כבר אז, לפני כמעט שישים שנה.

  טוב להיוולד באמצע תמוז. בליל ירח מלא. אולי לנו קשה להבין מהן שמונים שנה, אבל אנחנו כן מבינים שהיום שבו נולדת לפני שמונים שנה, הוא היום שבו אלוהים כנראה הבין שהעולם הזה אינו יכול להתקיים בלעדיך. כייף למי שמגיע כמוך לגיל שמונים, וצובר ותק נכבד של שנים, זוכה לחלוק זיכרונות ישנים, כמו עץ ענק שנוספת לו עוד טבעת. גיל 80 זה אומר שהגעת לשלב במסע החיים, ואתה כבר יכול לצחוק על בני גיל-הזהב ולהיכנס עם כל הכייף לגיל הגבורות, כי להתבגר זה להיות בעל נשמה חכמה.

  עָבַרתָ הרבה בחיים:

  תל-אביב של פעם, מושבה של פעם, קיבוץ של פעם, פלמ"ח וצה"ל של פעם, בחורות של פעם... להיות סבא-צבר זה להיות אחד משלנו. חברמ'ן של המדינה עם ניסיון של מלחמה או שתיים, הכשרה במשק, שלוליות בחורף, יתושים בקיץ ואבטיחים מהמקשָאָה. נעורים שאינם מסתיימים לעולם. מה שנותר מהצבריות האמיתית, זה לדבר עברית בלי מבטא זר ובלי שגיאות, ומושגים כמו פשטות, צניעות, עבודה, ושמחת חיים. הצבריות שלך היום היא בעיקר עניין של גיל.

  אם יש לך זכרונות ותמונות של ארצות ותרבויות אחרות - הם רק  מהטיולים שעשית ברחבי העולם. רק בני מזל ראויים לזאת. לכן אני - בתור נכד שלך, וכל האחרים, מאחלים שתזכה לשנים רבות ומאושרות, בריאות סבירה, וכל המתנות הקטנות והיפות שברא לך הטבע : חיים, ממון , ו...להתעלס המון.

  היום זה באופנה להיות בן 80, ומבחינת ההרגשה זה כנראה שום דבר מיוחד או שונה. אם יש למישהו בן 80 תוכניות, זה רק להגיע בשלום עד 90, בלי להיות נודניק,  נו, ואחר כך כבר נִראֶה. 

   מזל טוב סבא !
  דרג את התוכן:

   פרופיל

   רפי הג'ירפי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון