כותרות TheMarker >
  ';

  ארכיון : 9/2009

  2 תגובות   יום חמישי, 24/9/09, 04:12


  הפרדוקס הפוליטי אלקטורלי בארץ ישראל לא ייסגר - ולא מנימוקים פוליטיים חברתיים אלא מסיבות אבולוציוניות הקשורות במבנה המוח והנפש של מצביעינו, שהמדע עדיין לא מוצא להם פתרונות טיפוליים תרופתיים.

   

   

   

  האנשים שנפגעו מהקפיטליזם החזירי אשר זרוע אחרת שלו עומדת על משמר כבודנו  הלאומי וכבודה של תורת ישראל, אינם מסוגלים לפי שעה לבחור בחירה שתעניק להם חיים הגיוניים.

  השקט והשלווה עלולים להרוג אותם – משיעמום.

   

  בדרך כלל פונים אל השכל, המצפון או הרגש של האנשים. מצפים למצוא אצלם מחשבה מראש, שיפוט, שליטה בדחפים, אמפתיה, לימוד משגיאות-עבר. כלומר, פונים  אל החלק במוח שמעורב בהיותנו בני אדם בוגרים.

   

  אצלנו כל ההתעסקות הפוליטית אינה רק בקולות הצפים, אלא במאסות בני אדם עם סף ריכוז נמוך, בעיות בשליטה בדחפים, שיפוט גרוע, לא לומדים משגיאות. אנשים עם הרגלים רעים, מעשנים, מהמרים – מחפשים ריגושים,  יש להם מצפון חלש, לא עקביים, לא משלימים משימות, מחפשים עימותים, הכעס והשינאה ממלאים את החיים שלהם בעניין, לא יכולים להתנהל ללא דרמות, חייבים להיות מרוגזים כדי להיות מרוכזים. מלבים אש. כל הזמן חושדים. בדיסקט הזיכרון שבראש שלהם יש מין מנגנון המזהיר אותם מפני סכנות בכל פינת רחוב. ממש ג'י-פי-אס ביומטרי שמזהה בשבילם "מי בא להם לא טוב". איזה חשבונות לא נשכחים לא סגורים עדיין תלויים ביניהם מפעם. אלופים בהפצת דעות קדומות. ספציאליסטים בבניית סטריאוטיפים. אינם עקביים בנאמנות ובהשתייכות.

   

   

  המנטאליות של המערב – דמוקרטיה ובחירות שוויוניות אישיות וחשאיות - אינה פשוטה בשבילם. הם בנויים על תגובות לא צפויות. רגע אחד הם נחמדים ומסבירי פנים, אבל אם אתה מושך אותם יותר מדי, או כשקורה משהו בפתאומיות, הם פותחים פה ונכנסים לעימות, ברחוב, בעבודה, בכביש, בין שכנים ובפוליטיקה.

   

   

  מצד שני - עוד לא אבדה תקוותנו. שווה לנסות.

   גמר חתיכה טובה.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   רפי הג'ירפי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון