כותרות TheMarker >
  ';

  ארכיון : 3/2012

  13 תגובות   יום שישי , 9/3/12, 19:23

  המְסַמְסִים  לאירוויזיון שהתקיים בערב שבועות בחרו למקום השני בשיר המקפיץ והשובב  "Party For  Everybody", ששרו האימהות של האימהות של רוסיה:  נטליה (76), יקטרינה (74), ולנטינה (74), גלינה (73), גרניה (62) והמנהלת האמנותית אולגה טוקטאריובה "הנכדה" (43). בהרכב יש עוד שתי חברות, שמפאת מצבן הבריאותי נאסר עליהן לטוס ולכן לא יצאו לבאקו. הסבתות מבוראנובו, "בוראנובסקי בבושקי" יצגו את רוסיה באירוויזיון 2012 בבירת אזרבייג'אן, וזכו בסגנות המכובדת.

  איזור מגוריהן, רפובליקת אודמורטיה, מצוי כ-3000 קילומטרים ממזרח למוסקבה, וענפי הפרנסה העיקריים הם גידולי שדה ובקר. שש הסבתות חברות בהרכב המוזיקלי של החובבים,  וברור שהן מתענגות על כל רגע. "אנחנו עדיין מגדלות תפוחי אדמה, אבל מבינות עניין. ברור לנו שאנחנו יכולות להיעלם בכל רגע", אומרת אולגה.  "כל דבר בחיים בא והולך".

  "הסבתות מבוראנוב", מופיעות זה כמה שנים, והיו מוכרות בעיקר בכפר וסביבתו. הן התפרסמו כאשר בהופעה באחד ממרכזי התרבות המקומיים, נתגלו על ידי הטלוויזיה המקומית והחלו לבצע שירי עם רוסיים בניב המקומי שלהן וגרסאות קאבר ללהיטים גדולים. מאז הוזמנו להופיע בפסטיבלי מוזיקה והוציאו דיסק עם גירסאות כיסוי בניחוח קולחוזי. יו-טיוב עשה עימן חסד רב הן התגלו כלהיט ברשת וסרטונים מתעדים עם בגדי הפולקלור שמלות ומטפחות. בעקבות ההופעה בטלוויזיה הממלכתית בראש השנה האזרחי, הגיעו גם אל בלוג זה...

  ''


  הלחן של השיר המתמודד נכתב על ידי ויקטור דרוביש. הן הודו כי  לא ידעו מה משמעות החלק האנגלי בטקסט המורכב משמות  של להיטים זרים מפורסמים. יתר המילים הן בשפה אודמורט. במהלך הראיון ב-"קומסומולסקאיה פראבדה", אמרה אולגה טוקטרביה כי הגיעו לאולפן עם טקסט כתוב שחברות הלהקה כתבו, ואילו את החלקים באנגלית נכתבו בידי אדם בריטי עלום שם. הטקסט באודמורטית אומר:  "אנחנו שרות מדליקות  את התנור, לשות בצק, ופורסות את המפה,  מחכות שהילדים יחזרו הביתה וכאשר הילדים שלנו יחזרו, יהיה לנו כיף לרקוד"...

  חוות הדעת של מפיקי מוסיקה רוסית ומבקרים לגבי הסיכוי של השיר לנצח היו חלוקות. ארתור גספריאן אמר לכתבים כי אירופה יכולה לראות בסבתות מסע מוסיקלי אם כי הסיכוי לנצח הוא מזערי". יוסיף פריגוז'ין  אומר כי אפשר לזכות בתחרות, בגלל המקוריות והאינדיבידואליות". איגור קרוטוי דיבר על מקוריות.  כולם ניבאו כי ביצוע הסבתות יהפוך באירוויזיון לאטרקציה מוסיקלית. הידיעה על הניצחון עוררה עניין גובר בקרב כתבי פופ זרים ששהו השנה באזרבייג'אן, לאחר שבשנה שעברה זכה באירוויזיון נציג מדינה זו  אלדר גאסימוב.

  רפובליקת אודמורטיה ממוקמת כאמור במזרח החלק האירופי של רוסיה, ובירתה היא איז'בסק. חבל אודמורטיה היה חלק מהנסיכויות הטטריות באזור, עד לכיבושו במאה ה-16 על ידי איוואן האיום, נסיך מוסקבה. ב-1918 כל הרפובליקות בין אורל וולגה התאחדו למדינת אידל-אורל, ושנה מאוחר יותר הכוחות הקומוניסטיים כבשו את המדינה הצעירה, וחילקו אותה לרפובליקות. ב-1934 החבל נהפך לרפובליקה אוטונומית בפדרציה הרוסית הסובייטית. ב־1991 השלטונות הגדירו אותה כרפובליקה. היא גובלת מצפון ובמערב במחוז קירוב, מדרום ברפובליקת טטרסטן, (שנציגתה בכדורגל רובין קאזאן) ובשקירייה, וממזרח במחוז פֶּרְם. (אמקר פרם). האודמורטים מהווים 29.3% מהאוכלוסייה, והטטרים מהווים 6.9%

  ''

   

  ''

  ''

  ''

  ''

  ''

  דרג את התוכן:
   9 תגובות   יום חמישי, 8/3/12, 20:34

   ''

   ילדות בנות 13-15 סבורות שהן יכולות לשדר מיניות בכל תחפושת, בין אם זו הדבורה מאיה, דיילת, טייסת חלל, או פקחית חנייה.


   כאשר אותו פלייליסט מושמע בְּ-לוּפּ, מתברר כי פורים הוא החג עם הכי מעט שירים.


   חולון אינה מאמינה בטובי בניה: במערכת ההגברה העירונית הושמעה אינספור פעמים הפארודיה במבטא תימני עמוק, על "שיר החתונות והטריבונות" של יוסי גיספאן.  בגירסה המעודכנת של אורי דמארי הוא נקרא: "מי שמאמין אוכל חמין, ג'חנון וקובנא עם ביצים..."


   התחפושת הכי פופולארית בקרב המבוגרים היא שוטר ושוטרת. ראינו מאות כאלה לאורך המסלול.

    

   אפרופו... משטרת ישראל התחילה לגייס שוטרות צעירות חטובות שוות.

    

   בכל מקום שיש מעקות בטיחות ומחסומים - יימצא מישהו שבדיוק באותו רגע דחוף לו לעבור לצד האסור.

    

   בכל פעם שרואים ילד יפה תואר, אימא שלו מדברת איתו ברוסית.

    

   ישראלים מסוגלים לאכול נקניקייה בלחמנייה כבר ב-10 בבוקר...

    

   הטרקטור שגרר את פלטפורמת "חולבים אותנו", עם הארטיק בקצה הזנב של הפרה, הוא המשך המאבק החברתי, ולא פרסומת לתנובה...

    

   תהלוכת תחפושות שהנושא שלה הוא מזון - יכולה להוות קריאה לצריכת מאכלים בריאים ותזונה מאוזנת, אבל  מהר מאוד היא יכולה להפוך למסר שיווקי: מחרוזות פסטה, חלוקת פופ קורן, בגדי ריקוד עם כתמי הפרה של טרה, חטיפי תירס, מסטיק בריאותי ומים מינרליים. 

    

   "האריה שאהב תות" ו"תירס חם" הם שני ספרי-הילדים היחידים שבשמם מופיע אוכל.

    

   שפגאט זה שם של בית ספר לריקודים.

    

   תינוקות (בדיוק כמו חיילים בשדה) יכולים להירדם או לאכול, בלי קשר למהומה שמתחוללת מסביב.

    

    

   ''

     

   דרג את התוכן:
    8 תגובות   יום חמישי, 1/3/12, 14:59

    לפני הכל, זו המבוכה בשידור חי ומלא... הטירוף הקדוש ההולך עד הקצה, בהיעדר בושה ותדהמה... הצחוק הלא מוגדר ברקע של המגישה שאינה יודעת לאן להוביל את הפאדיחה... סצינה אשר מופיעה כניגודיות מוחלטת לניקיון המצועצע של האוסקר ושטיחיו הבוהקים. סשה ברון כהן, לבוש במדי דיקטטור מזרח תיכוני, מלווה בשתי שומרות ראש חמורות סבר - מצליח לייצר  כעס, צחוק פרוע מהדהד, ואי-נוחות לתפארת בקודש הקודשים.

    "הדיקטטור" בחר להשפיל ולבזות דווקא את ריאן סיקרסט, מין גירסת מקור אמריקנית של גיא פינס, אחד שמייצג את כל ההתבסמות העצמית של ממלכת הוליווד, את אנשי התעשייה המרוצים מעצמם עד בחילה והקאה, ואת גיוס יכולתו השכלית לצרכי הפצה מבוקרת של רכילות שכונתית יח"צנית.

    ראוי היה ריאן סיקרסט, אותו צפיחית בדבש, שירוקנו על חליפת הארמני שלו, את מלוא תכולת כד האפר משריפת "גופתו של קים ג'ונג איל". סיקרסט, מנחה יהיר ואהוב על עצמו בכל מדיות הבידור, עם החיוך המלאכותי והטון המתנשא, דווקא הוא ספג את מלוא סאת הביזוי מן הכד של "הדיקטטור". ובשם איזה אידיאל? בשם יחסי הציבור, מקור פרנסתו של סיקרסט. 

    סיקרסט הגיב בג'נטלמניות על פי הקליפ המצורף, אבל מספרים כי מאחורי הקלעים נשרו לו חתיכות מן המוח. יפה עד מאוד לחזות במעמד הלא אסתטי:  מנחה שלכאורה דבר אינו דבק בו, הופך למי ששפכו אפר על ראשו על הנעליים ועל העניבה, ואין...אין... לאן לברוח.

    ערב נפלא וקסום לך הוליווד הקונסרווטיבית. אם לא תמו כל פלאייך - שלחת את אציל ההון, דונלד טראמפ,  לקרוא לפטר את אנשי הביטחון ולהזדעזע מקידום מסחרי שאינו עומד בתקן המחייב.

    אין לך בעולם מראה נאה ומלבב יותר, ממ"ראיין מושפל עד אפר", במיצג שכל מטרתו היא לשמן במעט עניין וסאטירה את גלגלי התעשייה.

    ''

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     רפי הג'ירפי
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון