כותרות TheMarker >
  ';

  צטל'ה

  ארכיון : 5/2011

  2 תגובות   יום שבת, 7/5/11, 07:42

   

  היא נכנסה לחדרי כולה נירגשת "אני מקווה שזו תהיה המכירה הראשונה שלנו, התפללתי עכשיו ואפילו נישקתי את המזוזה"

  -" כן גם אני מקווה כך" עניתי ורק עכשיו תפסתי את הקטש. היא נישקה את המזוזה? סיקית פנג'בית שמתעוררת כל בוקר בארבע למדיטציה ותפילה במקדש הקרוב לביתה מנשקת מזוזה של יהודים?

  -"וכי למה נישקת את המזוזה" שאלתי " הרי את סיקית והמזוזה של יהודים"?

  - " אלוהים זה אלוהים" היא ענתה "ואחרי שסיפרת לי שבתוך המזוזה יש קלף עם תפילה אז זה בכלל לא משנה לי".

  אני אישית לא מהמתפללים אבל בכל זאת אהבתי את תשובתה.


  האמת כולם מתענינים מה אלה הצינורות המוזרים. המשרד ממוקם בקצה מסדרון ארוך ובהפסקות הצהריים העובדים ההודים נוהגים ללכת קבוצות קבוצות הלוך חזור לאורך המסדרון בכדי להזיז קצת את הגוף לאחר הישיבה הארוכה במשרד. תמיד יהיה איזה סקרן שיפתח את הדלת וישאל על המזוזה. כשאין לי הרבה סבלנות אני אומר שזו מערכת האזעקה. וכשיש לי אני מספר על המזוזה והאמת שהם מאוד מסוקרנים ומתענינים.


  לפני כשבועיים "היא" התחילה לעבוד אצלנו ובדיוק לפני יומיים הסברתי לה מה אלה הצינורות המודבקים בפתחי הכניסה למשרד שלנו. כששאלה התשובה הראשונה שלי היתה " אלה מצלמות שמצלמות את המשרד בימים שאני לא אהיה כאן". רק לאחר שראיתי כי תשובתי המבודחת כלל לא הצחיקה אותה אלא להיפך ולפני הדימעה הראשונה התנצלתי והסברתי לה מה זו מזוזה. ומסתבר שהיא הפנימה.


  ולמה בכלל אני מספר סיפור זניח זה. כי לסיפור הזניח על המזוזה יש גם הפוכה.


  לפני כשלושה חודשים חגגנו חנוכת בית למשרד החדש בדלהי. המזוזות הנזכרות לעיל הודבקו בפתחי הדלתות על ידי היהודים וגם כמה תפילות נישאו באויר ומיד לאחר מכן הצוות ההודי ביצע "פוג'ה" שהיא תפילה הודית שעורכים בעת פתיחת מקום חדש. כאמור אני לא מהמתפללים אבל לפעמים נחמד לראות מנהגים של אחרים. ובמיוחד שבסוף שמים לך שרשרת פרחים ו"טיקה" אדומה בין העיניים.

  בעת שהשתתפנו בטקס הפוג'ה אחד היהודים יצא בכעס מהמשרד טרק את הדלת בעודו ממלמל לעברנו "אני לא מאמין איך אתם מסוגלים להשתתף בטקס של עובדי האלילים האלה"

   

  © נעם אשכול


  ''

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   NoamE
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS

   הפעילות שלי

   אין רשומות לתצוגה