כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 9/2009

  40 תגובות   יום שבת, 26/9/09, 20:12

         
  עולמם של הקלפים האינדיאנים

   

   

   

  פרק ג' –  היבטים יישומיים וייעודיים  

   

  ''

   

  שלום חברים יקרים,  

  פרק ג' של "העולם המופלא" מוכן. 

   

  ואני שואלת את עצמי האם עתה זה הזמן המתאים לשלוח לכם את החומרים האלה? דווקא עכשיו? "דקה" לפני יום כיפור....כשכולם עוסקים בכתיבה על סליחות, מחילות, חשבונות נפש, סיכומים, חתימות, התחלות. אולי כדאי לחכות עם זה ל"אחרי החגים"? 

   

   

   שוקלת... ומגיעה למסקנה שאין זמן מתאים והולם יותר לכתוב את הפוסט הזה מאשר הזמן הנוכחי! 

  הזמן בו מנשבות רוחות של חג ומועד.... זמן בו יש באוויר ניחוחות של אנרגיה אלוהית חגיגית. עת בה קיימת אוירה  של הוד, ניקיון, סליחה, סיומים והתחלות חדשות.  

   

  זמן מיוחד... של פתיחת שערי שמיים ושל תקשורת טהורה ופתוחה עם עולמות עליונים. זמן נפלא...ממש הזדמנות פז. 

   

   

   דווקא עכשיו כשכולנו עושים סיכומים...מצהירים על כוונות..מגדירים התחלות והבטחות חדשות -  זה הזמן המדויק לנסח את העבודה עם הקלפים במונחים יישומיים כלומר, באופן יעודי.. ובמקרה הפרטי שלנו ניתן לומר שגם באופן יהודי.        

   

   אי לכך ובהתאם לזאת...

   

   הרי לכם היום "העולם המופלא – פרק ג' בניסוח יעודי ובהקשר יהודי. 

   

   

    

    ****************************

   

    

  בפרק א' של הסדרה חלקתי אתכם את סיפורי האישי ואת התחברותי לדרך האינדיאנית.   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1180028  

   

  בפרק ב', ערכנו הכרות קצרה עם עולמם של האינדיאנים ועם מקור הידע עליו מבוססים הקלפים. http://cafe.themarker.com/view.php?t=1219754

   

  בפרק ג', הנוכחי, אציג בפניכם את ערכת הקלפים ואת שימושיה היישומיים והייעודיים השונים.

   

  בפרק ד', הפוסט הבא בסדרה, אכתוב בפירוט על פריסת חיות הטוטם (הפריסה המשמעותית ביותר בעבודה עם הקלפים).

   

  מזכירה לכם לקרוא את הפוסט תוך שמיעת המוזיקה המצורפת שכן, היא מהווה חלק בלתי נפרד ובעל משמעות מהתוכן הכתוב. ...ויסלחו לי האינדיאנים כי היום, הרגשתי צורך לצרף דווקא שיר, כשלכאורה לא ממש קשור לתוכן הפוסט... אבל כאמור זה רק לכאורה.

   

   

  מדובר בשיר    " I just called to say I love you "שבא להזכיר לכולנו...שבין כל הסליחות, המחילות, החשבונות, התהליכים, העיבודים והסיכומים ...יש מהות שבל לנו לשכוח ולו לרגע אחד את קיומה. המילה הזו...אתם יודעים...המהות האחת העליונה והחשובה כל כך שנמצאת בכל מקום ובבסיסם של כל הדברים - מתחת, מעל, בתוך, מסביב...ולפני הכול... וקוראים לה אהבה!!!  וזו המהות הבלעדית והדינאמיקה המרכזית שצריכה לשרות ולהתחולל בין כולנו בימים אלה ובכלל...

   

  ועכשיו...ומתוך המקום הזה של אהבה ממשיכים בלמידה...

   

   

  ****************************

   

   

  ערכת הקלפים – נעים להכיר!    

   

  ''

    

   

   

  ****************************

   

   ומי בקלפים?

   

  ערכת הקלפים כוללת  52 קלפים של חיות*.

   

   

   

   

  בכל קלף מופיעה חיה המסמלת אוסף של איכויות, היבטים ומאפיינים של אנרגיה מסוימת. היבטי ומאפייני החיות מבוססים על התנהגותן בטבע כמו גם על אגדות ואמונות שמקורן בתרבות האינדיאנית. כל חיה מייצגת מתת של ריפוי ושיעור המבוסס על רעיון או מושג מרכזי אחד (כדי לשמור על פשטות מלמדת כל חיה שיעור מרכזי אחד בלבד. במציאות, כל חיה בטבע יכולה ללמד מאות שיעורים). 

   

   

   הערכה כוללת חיות כמו: עיט, נץ, אייל, סנאי, אנטילופה, גירית, צבי, פרפר, אופוסום, יגואר, עכביש, פומה, ליוויתן, דוב, נחש, לטאה, לוטרה, צב, מוס, כלב, זאב, עורב אפור ושחור, בופאלו, דולפין ועוד ....(פירוט הכולל הסבר מסודר ומעמיק על הקלפים ניתן למצוא בספרם של ג'ימי סאמס ודייויד קרסון "קלפי סגולה" המצורף לערכת הקלפים). 

   

   

   * בנוסף ל – 52 קלפי החיות יש בחפיסה עוד 9 קלפים ריקים שלתוכם כל אחד יכול להוסיף חיות אשר אליהן הוא חש קירבה (והן  לא מופיעות בחפיסה). לקלפים הריקים יש שימושים נוספים שלא ידונו בפוסט זה.     

   

   ****************************

   

  מדוע נקראים הקלפים "medicine cards" (קלפי סגולה)? 

   

   

  ''

   

   

   

   

   

  מקור שמם של הקלפים הינו בשורש ר.פ.א ובמילה רפואה ("Medicine  ").  

   בגרסה העברית תורגמה המילה "Medicine  " ל"סגולה".  

  ייעודם של הקלפים טמון בשמם...והוא להביא ריפוי!  

   

   

   כדי  להבין את המושג  Medicine  " כפי שמבינים אותו האינדיאנים יש להתבונן בו ולהגדירו בראייה רחבה ושונה מזו אליה הורגלנו אנו.  לפי הפילוסופיה האינדיאנית, מתכוונת המילה "סגולה" לכל מה שנמצא בפוטנציאל לשפר את הקשר שבין האדם לבין ה"מסתוריות הגדולה" וכל היצורים החיים (ה"מסתוריות הגדולה" לפי האינדיאנים הינו הכוח העליון המכיל בתוכו גם את ה"רוח הגדולה" שהיא הכוח היוצר ביקום). 

   

   

   כוונה זו של סגולות המרפא שבקלפים כוללת את הריפוי של כל הגופים שלנו - הפיזי, המנטאלי והרוחני ומגלמת בתוכה גם את כל מה שמביא איתו עוצמה אישית, כוח והבנה מתוך מטרה ליצור התפתחות, צמיחה וחיוניות. 

   

   

  מדובר כאן בתפישת עולם של דרך חיים, חובקת כל, שמשמעותה היא צעידה על פני האדמה בהרמוניה מושלמת עם היקום כולו. 

   

   בעלי החיים שבטבע מפגינים ומגלמים דפוסי התנהגות אשר מייצגים מסרי ריפוי לכל מי שפתוח ומוכן להתבונן בשיעורים שהם מביאים לחיינו וללמוד מהם.

   

   

   

   

   

  עוצמת הלימוד והריפוי נמצאת בחכמה ובהבנה שלכל אחד בעולם יש תפקיד בתוך "המסתוריות הגדולה" כמו גם בעצם העובדה שעלינו לכבד כל יצור חי כמורה שלנו.  

   

  השיעורים הנלמדים הם נצחיים וצפויים להמשך עד עולם. כשתם הלימוד תמים גם החיים!!!  

   

   

   

   ****************************

   

  היבטים יישומיים בעבודה עם הקלפים   

   

   בפוסט הקודם (פרק ב') נדון הקשר הבלתי אמצעי שהתקיים, בתקופות קדומות, בין האדם ובין עולם הטבע. סופר בו על מיתוסים המתארים תקופות ומקומות שבהם לא היו גבולות בין בני האדם ובעלי החיים. בני האדם חיו בשלום עם החיות, תקשרו איתן ולמדו את שפתן.  

   

   

   לפי אמונת האינדיאנים עולם החיות יכול ללמדנו רבות שכן, הוא מצביע על הפוטנציאל הטמון בתוכנו.  

   

   

   ישנן חיות שהן מומחיות בהישרדות ובהסתגלות ואנו יכולים ללמוד מכישוריהן.  חיות אחרות ניחנו בסגולות של התבוננות, תכנון אסטרטגי, בנייה, בחירה, התמדה, חלימה, יושרה, חוש הומור, לידה מחדש, ניהול  ומנהיגות.   

   

   

  חיות נוספות מלמדות אותנו נושאים כמו: הערכה וקבלה עצמית, יצירת איזון בחיינו, על אמנות הסבלנות, על דרך העוצמה שבניהול מושכל של מסע חיינו... ועוד ועוד. 

   

   

   זהו עולם עשיר, מאין כמוהו, וכל חיה מהווה שער לעולם פנומנאלי של רוח האדם. מה שאנו חושבים על החיות משקף את האופן שבו אנו חושבים על עצמנו.  

   

  על הבסיס הזה אנו משתמשים היום בידע, במאפיינים ובסגולות החיות בעבודה עם הקלפים. קלפי החיות מסייעים לנו לערוך מסע אישי להכרת מהותנו הפנימית. הם משקפים לנו את האיכויות והכישורים הגלומים בכל אחד ואחת מאתנו (חלקם מוכרים וידועים לנו וחלקם ברמה של פוטנציאלים אפשריים)  ומדריכים אותנו כיצד להוציאם לאור ולממשם בפועל.

   

     

   

  הקלפים מציגים לנו תמונה ברורה לגבי כל נושא, מאפשרים בניית והבנת החזון, היעוד והפוטנציאל האישי שלנו ומסייעים לנו לראות ולהגדיר את השלבים ואת אבני הדרך במסענו להגשמת מטרות ויעדים אישיים. כמו כן, מביאים הקלפים עבורנו מידע רלבנטי וגבוה אשר מסייע לנו ומספק הבנה בנוגע לכל תחום שבו הדברים אינם זורמים ומתקדמים בהתאם לצפיותינו ושאיפותינו.  מדובר כאן למעשה בדרך של התנסות והקשבה פנימה...המאפשרת לנו להתבונן, לנתח וליצור הבנות אישיות מתוך מקום של חיבוק עצמי וקבלה.  

   

   

   על בסיס כל האמור לעיל, עולה כי מדובר בכלי יישומי לגמרי בו ניתן להיעזר בעבודה עם אנשים. אני אישית עושה בו שימוש בעבודתי כמאמנת (coaching  ) בתחומים שונים. לטעמי ולמיטב ניסיוני, השימוש בקלפים עושה נפלאות בעבודת ההתפתחות והצמיחה של כל אדם אשר פתוח ומוכן להתחבר לידע הגלום בהם ולקשרו למציאות חייו.  

   

  מדובר בכלי עוצמתי מאד שבכוחו לחבר את האדם לעצמו ולדרכו, להחזיר לו את פלאי הילדות  ולעורר בו את האמונה בקסמים, חלומות והזדמנויות.  והרי זו מהות החיים -  לחלום, לזהות הזדמנויות ראויות ולהגשים את החלומות בדרכנו לחיים עשירים ומספקים של  מיצוי הפוטנציאל האישי.  

   

   

   זוהי  גם בדיוק גם מהות עבודתו של המאמן/ת - לסייע לאנשים להעפיל ולהגיע למקומות האלה...לנקודות מיצוי הפוטנציאל האישי ...לנקודות שיא ההצלחה בחייהם!  

   

  אני יכולה להעיד מניסיוני האישי שכאשר אני עושה את החיבור בין כלי זה (עולם החיות) לבין תורת האימון התוצאתי המבוססת על מודלים רציונאליים וניהוליים...קורים קסמים...והכול הופך לאפשרי.  

   

   

                            ****************************

   

                              כיצד נעזרים בקלפים?  - שיטות עבודה

   

                                                     ''

   

   

  בעזרת הקלפים ניתן לבצע פריסות שונות כדי לקבל תשובות לשאלות מגוונות בנושאים שונים.  

   

   

   דוגמא אחת היא  "פריסת הדרך" (path way  ) שמטרתה לתת לאדם מידע כולל על דרכו בחיים.

   

   פריסה זו כוללת 7 קלפים ולכל אחד משמעות לפי סדר שליפתו מהחפיסה: 

   

  1. אפיון עברו של האדם, 

   2. מצבו בהווה,

  3. הפוטנציאל העתידי שלו,

  4. דפוסים או שיעורים השזורים במהלך חייו בזמן הנוכחי, 

   5. שיעורים/אתגרים שהסתיימו והושלמו, 

   6. גורמים הפועלים לטובת השואל/ת (מסייעים ומחזקים), 

   7. גורמים הפועלים נגד השואל/ת (עוצרים, מעכבים, חוסמים).    

   

  דרך פריסה זו יכול האדם לראות ולהבין את דרכו בהווה, את ה"מקומות" בהם היה, ה"מקומות" אליהם הוא הולך ואת האתגרים והמשימות אותם כבר השלים.  

   

   

    פריסות נוספות אפשריות הן:  

  * פריסת גלגל הסגולות,

  * פריסת משכן השמש,  

  * פריסת משכן הירח,  

  * פריסת הפרפר,  

  * פריסת אבא שמיים/ אמא אדמה.

   

    

  לכל פריסה כזו יש מטרה ייעודית (פירוט על הפריסות ניתן למצוא בספר "קלפי סגולה" שהוזכר לעיל).

   

   

  בנוסף לפריסות הללו, אותן אפשר לבצע בנקודות זמן שונות במהלך החיים, ניתן ומומלץ לפרוס בעזרת הקלפים מפת טוטם אישית . זו מפה אותה פותחים רק פעם בחיים ומכאן חשיבותה ומשמעותה.

   

     'טוטם'  - הוא סמל אינדיאני המייצג מהויות מעולם החי. טוטם של חיה מייצג את תכונות והיבטי החיה עצמה, את רוחה ואת עוצמתה.


  לפי האמונה האינדיאנית לכל אדם יש תשע חיות טוטם המלוות אותו מרגע לידתו (בין אם הוא מודע להן ובין אם לאו) והמדריכות אותו במשך כל ימי חייו. חיות אלה מייצגות סגולות ומאפיינים שלו בתחומים ובמצבים שונים בחיים. הן מלמדות אותו על עצמו, על היכולות והעוצמות החבויות בו כמו גם על חסמי הצלחה ועל האתגרים המרכזיים עימם עליו להתמודד במסע חייו.  חיות הטוטם יכולות לחזק, להגן, לרפא, לתת השראה ולסייע לאדם בצמיחתו האישית ובהגשמת ייעודו ומטרותיו.   

   

   

   לפי תפישתי וניסיוני האישי בעבודה עם הקלפים בשילוב של תהליכי אימון תוצאתי, מפת הטוטם האישית  מהווה מעין "צילום רנטגן פנימי" מדויק ביותר של האדם (גם ברמת פוטנציאל). לפיכך, היכרות של כל אחד עם תשע החיות המלוות שלו מסייעת לו להבין טוב יותר את עצמו ולפעול למיקסום כישרונותיו ועוצמותיו כמו גם להיות מודע ולהתמודד עם הדפוסים והנושאים החוסמים אותו בדרכו למימוש עצמי.   

   

   

   על מפת הטוטם אכתוב בהרחבה בפוסט הבא (העולם המופלא – פרק ד').    

   

   

   המשך יבוא.... 

   

   

   

    ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  דרג את התוכן:
  89 תגובות   יום שישי , 18/9/09, 22:53


   ערב רה"ש תש"ע

   

   

  נתקלתי היום בבצוע חדש ומרגש

  של בועז שרעבי ומאיה אברהם

  של שיר שלא ניתן להתעלם ממנו

  בערב חגיגי זה...

   

   

   

  אלף כוכבים כבר מכסים את השמיים
  ואת יודעת כבר את נשמתי כמו בעל פה
  ביום המיוחד הזה דולקים אורות הבית
  ומאירים את כל חדרי ליבי המצפה


  חג שמח אהבת חיי
  היום המחבק הזה מציף בי את הלב
  חג שמח רק הביטי בעיני
  ותקראי בהן כמה אותך אני אוהב


  בואי וחבקי אותי כמו שאת יודעת
  הקודש והחול שלנו טהורים כל כך
  בואי ונפליג לים שלנו ובלי פחד
  נגלה אותנו במסע שלא נשכח

  חג שמח...

  כשאני נושם אותך לאורך כל הלילה
  מתפלל שכך יהי שנה אחר שנה
  כל המלאכים יורדים אלינו מלמעלה
  מגישים לשנינו את היום במתנה.

   

   

  מקדישה לכם חברי ואהובי

  את המילים הללו

  ואת המנגינה הזו.... 

   

   

  ומאחלת לכולכם מעומק הלב

  חג שמח

  ושנה מצוינת...

   

   

   

  כל שתאחלו לעצמכם

  לו יהי! 

   

   

   

  באהבה רבה,

  מיכל

  דרג את התוכן:
   58 תגובות   יום שבת, 12/9/09, 00:05


    

   עולמם של הקלפים האינדיאנים

    

    

   פרק ב'  - מקור הידע 

    

    

    

   ''

    

    

    שלום חברים יקרים שלי,

    

    

   עבר כמעט חודש מאז הפוסט הראשון שכתבתי בנושא הקלפים האינדיאנים. בשל תקלה במחשב שלי התעכבה כתיבת הפרקים הבאים. הבעיה נפתרה ואפשר להמשיך... 

    

    

   אז ראשית, תודה לכולכם על התגובות המתעניינות והמפרגנות לפוסט הקודם. למי מביניכם שמכירים את הנושא ומוסיפים ו/או מאירים נקודות רלבנטיות תודה גדולה! כל הארה ותוספת מתקבלות בברכה שכן ,כולנו נמצאים כאן  לשם תרומה, למידה והעצמה הדדית. 

    

    

    לכל אלה שהמליצו  על ספרים וחומרים בנושא "גלגל הצבעים האינדיאני" אני מודה. מכירה ועובדת גם עם חומרים אלה אבל בסדרת "העולם המופלא" בחרתי להתמקד בקלפי החיות בלבד ולהעביר מידע הקשור אליהם. מטרתי כאן היא לספק מושג בסיסי בנושא הקלפים למי שלא מכיר. אלה שירצו להעמיק יותר בנושא יוכלו לפנות לספרות רלבנטית או לקורסים בנושא.   

    

    ממשיכים....

    

    ************************* 

    

    

    בפרק א' של "העולם המופלא" חלקתי אתכם את סיפורי האישי ואת התחברותי לדרך האינדיאנית. http://cafe.themarker.com/view.php?t=1180028  . 

    

    בפרק ב', הנוכחי, אערוך הכרות קצרה עם עולמם של האינדיאנים ועם מקור הידע עליו מבוססת ערכת הקלפים. בפרק ג', הבא בתור, אתן מידע על ערכת הקלפים עצמה ועל שימושיה השונים. בפרק ד' אכתוב בפירוט על פריסת חיות הטוטם.

    

    

   אני ממליצה לכם בחום לקרוא את הפוסטים תוך שמיעת המוזיקה המצורפת שכן, היא מהווה חלק בלתי נפרד ובעל משמעות מהתוכן הכתוב.

    

      

   ****************************

    

   כדי להבין את הפילוסופיה ומקורות הידע העומדים בבסיס הקלפים חשוב לדעת ולהבין מיהם האינדיאנים וע"כ אכתוב בפוסט זה. לפני כן אקדים ואומר, לשם הבנה ראשונית, שערכת הקלפים האינדיאנים כוללת 52 קלפים של חיות. קלפים אלה ידועים גם בשם "קלפי סגולה" (MEDICINE CARDS  ). 

    

    

    '' 

     

    בכל קלף מופיעה חיה שונה המסמלת אוסף של איכויות, היבטים ומאפיינים של אנרגיה מסוימת. היבטי ומאפייני החיות מבוססים על התנהגותן בטבע כמו גם על אגדות ואמונות שמקורן בתרבות האינדיאנית. כל חיה מייצגת מתת של ריפוי ושיעור המבוסס על רעיון או מושג מרכזי אחד. פירוט נוסף על הערכה יינתן בפוסט הבא.

    

     ****************************

    ועכשיו על האינדיאנים ועל מקורות הידע.... 

      

    

   מיהם האינדיאנים?

    

   ''

    

    

    

    השם"אינדיאנים מקורו בטעות של מגלה הארצות, כריסטופר קולומבוס, אשר בהגיעו לחופי אמריקה סבר שהגיע להודו (בספרדית: India  ), ולכן כינה את המקומיים "אינדיאנים", כלומר הודים. טעות זו לא תוקנה, והשתרשה לאורך דורות בשפות רבות. בשפות מסוימות כמו אנגלית וספרדית, הפכה המילה לדו-משמעית, כשהיא מציינת את תושבי הודו (כמשמעותה המקורית) וגם את ילידי יבשת אמריקה. 

   בארה"ב נחשב היום השימוש במונח "אינדיאנים" כבלתי תקין פוליטית והוחלף במונח "ילידים אמריקאים" (Native Americans  ).

   בקנדה מקובל המונח "עמים ראשונים" (First Nations). באמריקה הלטינית נפוצה המילה "indígenas  "  (שמשמעה "ילידים") או Amerindians   - חיבור של המילים American   ו-Indian  .  לפיכך, המונח אינדיאנים מתייחס למעשה לבני עמים ושבטים רבים, היושבים ברחבי צפון אמריקה, מרכז אמריקה, דרום אמריקה והאיים הקריביים.

    

    

    

    

    מקור הידע הטמון בקלפים

    

    ''

    

    

   בתקופות קדומות ראתה את עצמה האנושות כחלק בלתי נפרד מהטבע. הילידים הקדמונים היו קשורים אל המקצבים והאנרגיות של עולמות החי והצומח וחיו איתם באיזון ובהרמוניה. הם הבינו כי  הטבע והאדם אחד הם, שהטבעי והעל טבעי מחוברים ומתמזגים זה בזה ושלא ניתן להפריד את הפיזי מהרוחני ואת הנראה מהבלתי נראה. הם גם השכילו להבין כי תפקיד האדם הוא ללמוד להבין את סביבתו ולחיות עימה בהרמוניה.

    

   "הנשמה האינדיאנית" ידעה והבינה כי בפלנטה שלנו קיים איזון בין כל הדברים. בכולם מתקיימת החוקיות האלוהית אותה כינו "המסתוריות הגדולה". רוחות השמיים, החיות, האדמה, הצבעים, האבנים, האנשים  - כולם הינם ביטוי של האלוהי ולכן בכולם טמונים סודות היקום. לפי הבנתם, קיימת הנחייה אלוהית בכל רגע - האנשים שנקרים בדרכנו, מפגש מקרי עם חיה, עם אבן, צבע, עץ אינם מקריים - כל אחד הינו רמז, שמטרתו להנחות אותנו אל חוכמתנו העליונה. כל הרמזים וכל החוכמה מצויים סביבנו בכל רגע נתון ועלינו מוטל רק ללמוד להתבונן ולהקשיב.  הקשבה תסייע לנו ללמוד לעשות את הדברים הנכונים לקצב שלנו, לליבנו ולנשמתנו...ותבהיר לכל אחד מאתנו מהו מקומו ותפקידו בעולם ומהן האיכויות והמתנות שקיבל בחיים אלה. 

    

   מהבסיס הפילוסופי הזה נובעת גם האמונה של האינדיאנים כי הכוחות האלוהיים מדברים אל בני האדם באמצעות עולם הטבע ובכללו החיות. לטענתם, בעלי החיים מדברים עם מי שמקשיב להם ולכל חיה יש סיפור לספר לנו.

    

   האינדיאנים ראו במאפייני החיות וברוחן סמלים רבי עוצמה היכולים לסייע לבני האדם במישורים שונים. מסיבה זו הם נהגו לחקות את החיות בלבוש, בהתנהגות, בריקודים ובטקסים. דרך כך הם ביקשו לבטא את אחדותם עם עולם החי ולעורר את ההאצלה של אנרגיות ותכונות שהחיות השונות גילמו בעולמם. כל חיה וכל היבט של הטבע הזכירו להם את שיכלו לבטא בחייהם וסייעו להם לגשר בין העולם הטבעי לעולם העל טבעי ולעורר את שתי המציאויות בחייהם.     

    

   ההתבוננות בדרכן ובמאפייניהן של החיות עזרה לאינדיאנים ליצור ולבטא חיבור בין חיי האדם המודעים לבין עולם הטבע והרוח וזאת במטרה לקבל תשובות לדילמות שונות, לרפא את עצמם ולזהות בתוכם סגולות ואיכויות שונות. דרך פילוסופיה זו ניתן היה לפי אמונתם להבין ולנתח מצבי חיים אישים, לזהות את מקורות העוצמה שלנו, ללמוד על יעודנו בעולם ועל הדרך שלנו להגיע להרמוניה עם עצמינו, לרפא מחלות ולקבל הכוונה גבוהה לגבי נושאים שונים.

    

    

     ****************************

    

    גם היום, בזמנים המודרניים, כולנו משתאים אל מול פלאי הטבע, רב- גוניותו ועוצמתו האינסופית.  אנו מרבים לשמוע על מגמות של "חזרה לטבע" ועל חשיבות ההשקעה בהיבטים אקולוגיים שונים על מנת לאפשר את המשכיות מעגלי הטבע והחיים. האמת היא, שבפועל מעולם לא התנתקנו מהטבע ומהאדמה!  אנו מחוברים אליהם תדיר והם אלינו. כל מה שאנו עושים מהדהד בהם ולהיפך.  

    

   למרות עובדה מוצקה זו, אנשים רבים בוחרים להתכחש או להתעלם מהאחדות שבין הטבע לאדם ועושים ביניהם הפרדה מלאכותית ו"רציונאלית". הם אינם מודעים לעובדה שכאשר אנו לא מכבדים היבט כלשהוא של הטבע, ואת הקשר האינטימי שיש לנו איתו, אין אנו מכבדים למעשה היבטים אינטימיים של עצמיותינו.   יתרה מזאת, אנו, בני האדם, מהווים חלק מהטבע וככאלה מוטלת עלינו האחריות לדעת ולהבין כמה שיותר את היבטיו השונים. ככל שנבין טוב יותר את הסביבה בה אנו חיים, ואת כל היצורים החיים בה, כך נבין טוב יותר את עצמינו  שכן,  שפת הטבע היא שפת החיים  

    

    

   הטקסים וההתנהגויות של הילידים האמריקאים נראים היום לחלק גדול מבני החברה המודרנית, המעשיים והרציונאליים, כפרימיטיביים וחסרי משמעות. למרות זאת, עוצמתם של אלה לא פחתה גם בזמן הזה שכן, הם מבוססים על חוקים פיזיים ורוחניים שתוקפם לא פג.  החוק הבולט מבין חוקים אלה הוא "החוק ההרמטי של ההקשרים": עליונים כתחתונים    ;תחתונים כעליונים. הוא בא ללמדנו שכל הדברים מחוברים זה לזה ויש להם משמעות. איננו יכולים להפריד את הפיזי מהרוחני, את הנראה מן הבלתי נראה.  עקרון זה מאפשר לנו לפתור פרדוקסים נסתרים רבים ולפענח את סודות הטבע.  האינדיאנים  הקדומים התייחסו לחוק זה כאל אחד הכלים המנטאליים החשובים ביותר שבאמצעותם יכול האדם להסיר את המכשולים שמנעו ממנו להכיר את הבלתי ידוע. הוא איפשר להם להסיק בצורה אינטליגנטית מהידוע לבלתי ידוע.  

    

   בפוסט הבא (העולם המופלא – פרק ג') אציג את ערכת 52 הקלפים ואת שימושיה היישומיים. בגדול אומר כבר עכשיו שהעבודה עם הקלפים משמשת אותנו היום באופן דומה לשימוש שעשו האינדיאנים בעבר במאפייני החיות שבטבע. על כך בפעם הבאה.  

    

    

     המשך יבוא ....

    

    

    ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי© 

   דרג את התוכן:
   71 תגובות   יום שישי , 4/9/09, 18:33

   סודות נחשפים

     סודות מתגלים

    נפתחים אל האור

    כמו עלי כותרת

    של שושן צחור. 

    

    רזים נפרמים

    נחשפים לאור יקרות

    והאמת

    כמו  אורכידיאה מלכותית

    עולה,

   נישאת,

    מורמת,

    מניחה את עצמה כלאחר כבוד

    "על השולחן"

    אל מול עיני .

    

     ואני משתאה

   נפעמת 

    איזה יופי!!!

    איזה חן,

    איזו עוצמה לי מתגלה....

    נפתחת,

    פורחת,

    מטעינה,

    מרוממת. 

    

    כל תשובה

    כל פתרון

    מגיע בדיוק בזמן

    בעת הנכונה

    בדיוק מרבי

    בסינכרוניזציה מושלמת.       

    

    

    והסודות?

    נעלמים

    משילים מעליהם את חומות ההגנה

    את הקליפות

    ומתגלים במלוא הטוהר והבהירות .

    

    והאמת מופיעה  

    כולה הוד והדר

    עטויה בגלימת מלכות

    עם כתר מוזהב

    משובץ באבנים טובות...

    

     והסודות מדברים אלי

    כמו אומרים לי

    הנה האמת כאן...

    באור מלא

    עם כל הבהירות

    והצלילות.    

    

    מה?

    באמת דאגת שלא תדעי את התשובה בבוא העת?

    חששת שתישארי מיותמת? 

    ללא תשובות?

    ללא פתרונות?

    ללא דרך? 

    ללא מסלול המותווה בצעדים הנכונים עבורך?

    בצעדייך את?

    

    

    מה פתאום?

    איך יכולת לחשוב כך?

    כיצד יכולת להרגיש כה בודדה?

    נטושה?

   בחיים לא היינו עוזבים אותך .

    

   זה היה בסה"כ חושך מדומה

    פסק זמן שנדרש לבירור פנימי

    כדי לחשוף את האמת שבך

    את היופי

    את הגרעין הפנימי

    את נשמת אפך.

    

    

    והנה

    אנחנו כאן

    התשובות לכל שאלותייך

    לכל תהיותייך

    מתייצבות למולך

    נעמדות  תחת אלומה של אור

    לבן נקי ובוהק

    מסתדרות אל מול עינייך בשורה,

    בשדרה,

    בסדר מופתי

    מתגלות בפנייך כמשנה סדורה

    נפתחות עבורך

    לתמונה שלימה

    ומליאה.

    

    

    ואנחנו יודעים

    הרי בנית את התמונה הזו במשך שנים

    במהלך  עידנים

    בעבודה סיזיפית

    עם סבלנות אין קץ

    ליקטת אותות

    סימנים

    אספת חתיכה

    ועוד פיסה

    בפאזל ענק

    שנדמה היה לך שאינו נגמר

    שהינו אינסופי...

    

    

   והנה פתאום באחת את קולטת

    שהכול כאן מתאחד למולך

    לאחר עבודה של שנים

    של בירור בינך לבין עצמך

    בין עצמך לבין האחרים

    בינך לבין האלוהים. 

    

    ועכשיו הכול נמצא

    איזו תמונה נפלאה

    שלימה,

    נקיה,

    בהירה,

    פשוטה,

    מרגשת .

    

    

   ואני קדה קידה,

    מהנהנת בראשי

    ואומרת שוב תודה. 

    

    

   תודה על הכול

    על הבהירות

    על השמחה שמחלחלת לה אט, אט בחזרה

    על החשיפה של האמת

    על קילוף הסודות

    על התשובה.

    

    פשוט תודה!

    איזה עולם נפלא!   

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    נתיב האור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS