כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 6/2010

  51 תגובות   יום שלישי, 29/6/10, 13:52


    חברות

   פוסט המוקדש באהבה לחברותי ולכל הנשים באשר הן!   

    

  ''

     

    לפני זמן מה קבלתי בדואר האלקטרוני את המידע הבא:   

   

   

   ******************************

   

   עכשיו זה רשמי: החברות שלך טובות לבריאות! 

  מחקר אמריקאי מהפכני, שנערך באוניברסיטת קליפורניה, מוכיח את מה שאנחנו מרגישות באינטואיציה כבר מזמן: לחברות שלנו יש ערך בריאותי!  במחקר התברר, כי נשים מגיבות למתחים באמצעות הפרשת שורת חומרים כימיים במוח, ואלה גורמים להן ליצור ולתחזק חברויות עם נשים אחרות. החוקרים סבורים כי בילוי עם חברות יכול לשמש תרופה של ממש למצוקות הגופניות, שנגרמות לרובנו כתוצאה מלחצים בחיי היומיום.   

   

                                                                             

  Beating Heart

   

   

  במצבי לחץ ומתח נפשי נשים מתחברות!

  הסברה המקובלת בקרב מדענים, עד לפרסום תוצאות מחקר זה, הייתה שכאשר אנשים חווים מתח נפשי מפריש גופם הורמונים שגורמים להם להילחם או לברוח במהירות האפשרית. "זהו מכניזם עתיק שנועד לעזור לנו לשרוד עוד בתקופה שבה רדפו אחרינו חיות טרף" מסבירות עורכות המחקר. אלא שסברה זו הסתמכה על המחקר הקיים בנושא השפעות המתחים הנפשיים  ש-90% ממנו נערך על גברים.    מהמחקר החדש עולה, כי לנשים יש רפרטואר התנהגותי רחב יותר. "למעשה", אומרת ד"ר קליין, "נראה כי ההורמון אוקסיטוצין המשתחרר בגוף האשה בתגובה ללחץ ומתח נפשי,  ממתן את הדחף להילחם או לברוח. במקום זה, הוא מעודד את האשה לדאוג לצאצאיה ולחבור בו בזמן לנשים אחרות. כשאשה מגיבה בהתאם – מטפלת בילדיה וחוברת לנשים אחרות – מופרש בגופה עוד אוקסיטוצין, שמוסיף להילחם בתחושת הלחץ והמתח ומרגיע אותה.

   

    

  Beating Heart 

   

     חברויות מאריכות חיים

  המגמה אותה אתרו ד"ר קליין ועמיתתה למחקר, ד"ר שלי טיילור, מספקת הסבר לכך  שנשים חיות עד גיל מאוחר יותר מגברים. במחקרים רבים נמצא, כי קשרים חברתיים מפחיתים את הסיכון לחלות במגוון מחלות, משום שהם מסייעים להורדת לחץ הדם, קצב הלב ורמות הכולסטרול. באחד המחקרים הללו, למשל, נבדקו במשך חצי שנה אנשים שחיו ללא קשרים חברתיים, ונמצא כי סיכוייהם למות ממחלה גבוהים בהרבה מאלה של אנשים שקיימו קשרים חברתיים מסועפים. אין ספק, אומרת ד"ר קליין, שחברות עוזרות לנו לחיות יותר.

   

   

  Beating Heart 

   

  חברויות מסייעות לנו גם לשפר את איכות החיים 

  מחקר של בית הספר לרפואה באוניברסיטת הארוורד מצא, כי ככל שיש לנשים יותר חברות, הן נוטות פחות לפתח מחלות ומגבלות גופניות כשהן מתבגרות, וחייהן טובים ומלאי שמחה יותר. למעשה, התוצאות היו כה חד- משמעיות, שהחוקרים הסיקו כי היעדר חברות קרובות ונשות סוד הוא דבר מסוכן לבריאות ממש כמו עישון או משקל עודף!

   

   

  והמסקנה חברות (וחברים): בזמן שאתן מתמרנות בין הקריירה, הילדים, בן הזוג, הניקיונות והבישולים – אל תזניחו את החברות. זה חשוב לבריאות!

   

  ******************************

   

  ואני אישית מסכימה עם ממצאי מחקר זה.  תמיד היו לי חברות טובות והבנתי את ערכה של החברות הזו אבל היום ההבנה הזו הרבה יותר עמוקה ורחבה. ישנן חברות שמלוות אותי כבר שנות רבות מתקופות שונות בחיים וישנן חברות "חדשות" שפגשתי ממש בשנים האחרונות. ואני כותבת חדשות עם מרכאות מכיוון שהנשים הללו הפכו לחברות נפש מאד קרובות אלי ונדמה שאנחנו מכירות שנים רבות. אלה הן ממש חברות לדרך! וזה נפלא לצעוד יחד, לשתף, ולהחליף חוויות ותובנות. אני מוצאת שמידת העומקים, התמיכה, הנתינה, ההכלה, ההבנה והאהבה ההדדית שיש בקשרים הללו היא עצומה...ובעיני אין לה תחליף! זוהי עוצמה אדירה של אחוות נשים, של מפגש מופלא בין אמהות השבט,  נשים במיגוון צבעים (כן נכון זה באינדיאנית...ועוד אסביר את עצמי באחד הפוסטים הקרובים בהקשר הזה). וזוהי מתנה נפלאה וכאמור מאד בריאה!!! 

   

  חברות יקרות שלי אתן מביאות המון אור לחיי ואהבה נפלאה והיום הוא היום שלכן!    תודה על שאתן שותפות לדרכי ולחיי!  

   

   

   

  ''

  ''
  דרג את התוכן:
   47 תגובות   יום שישי , 18/6/10, 00:59
   מזל טוב ליובל

    

   המלאכית האהובה שלי!

    


    

   '' 

    


    

   יום הולדת שמח ילדה שלנו!

    

   14 שנים נפלאות אנחנו ביחד

    

   וזו רק ההתחלה...

    

   ''

    

    

    

   מתרגשת מכל רגע של שהייה בחברתך

   כל אחד מהם הוא חוויה מיוחדת במינה.

    

    

   ''

    

    

   האישיות שלך כובשת,

   השמחה שבך מדבקת,

   והאהבה שלך מרתקת.

    

   את ממש ילדה שמיימית!
    


   ''


    

    

   תודה שהתגשמת לנו

   את חלום מתוק ואהוב

   ואין אף אחת אחרת

    

    

    

   '' 

    

    

   אוהבת אותך הכי בעולם!

   אמא שלך

    

    

    

   ''

    

    

    

   http://farm5.static.flickr.com/4062/4710309788_15863f1f3b_m.jpg

    


     

    


    

    


    

    


    

    

   דרג את התוכן:
    65 תגובות   יום ראשון, 6/6/10, 22:49

     


    עולמם של הקלפים האינדיאנים

     

    אנשי הצפרדע 

     

    ''

     

     

    שלום חברים,

      

    היום נגלה מה מומלץ לעשות כשפוגשים צפרדע?

     

    האם כדאי פשוט לבלוע אותה (ולגמור עם זה)?  או אולי דווקא לנשק אותה (כדי שתהפוך לנסיך או נסיכה)?

     לחילופין...אולי רצוי להתחבר אליה? או שמא רק לקחת נשימה ארוכה, לקפוץ למים ולצלול יחד איתה אל עולם הדממה?

     

    בקיצור... כשפוגשים צפרדע...עושים מה?

    בואו נלך לשאול את האינדיאנים.  בידיהם הפתרון לתעלומה! 

     

     ***************************************        

     

     ורגע לפני שקופצים למים עם הצפרדע… אני רוצה להתייחס לשיר המצורף לפוסט.

    בחרתי בו לפני מספר שבועות, כשכתבתי את הדברים, בשל מילותיו שהתאימו והתחברו לתוכן הכתוב הנוגע לאיכויות ולסגולות הצפרדע (הקשיבו למילים).

     

     השיר "אנשי הדממה" מספר על אנשי השייטת. הוא נכתב ע"י יורם טהר לב, הולחן ע"י יאיר רוזנבלום והושר ע"י שלמה ארצי ולהקת חיל הים לפני כ - 40 שנה. בימים האחרונים קיבל שיר זה משמעות חדשה בשל אירועי המשט והתלבטתי האם יהיה נכון לצרף אותו לפוסט בזמן הזה. בסופו של עניין החלטתי להשתמש בו דווקא כהזדמנות להביע את הערכתי לחיילי שייטת 13 , להצדיע להם ולחזק את ידיהם.   הפוסט הזה מוקדש להם!

     

      **************************************

     ועכשיו...למים...

     מיהי הצפרדע?

    הצפרדע

     

    ''

    ''

     

     הצפרדע הינה הדו- חי המוכר ביותר ומשתייכת למשפחת הצפרדעים ולסדרת חסרי זנב.  ניתן למצוא 250 זנים שונים של צפרדעים. הצפרדע חיה הן במים והן על האדמה ובשל כך מאחדת בהיבטיה תכונות, איכויות וסגולות הקשורות לשני יסודות אלה גם יחד. היא מתפתחת בשלבים (יפורטו בהמשך) וחיה ליד ובתוך מקורות מים בהם היא מבלה את רוב זמנה. הצפרדע זקוקה למים ולכל מה שמתקשר אליהם על מנת להתקיים.  

     

     ***************************************

     

    מהן סגולות הצפרדע?

     

    מיתוסים רבים נקשרו לצפרדע בתרבויות עתיקות. סגולתה המרכזית מתייחסת ליסוד המים, אותו אנו בני האדם מבינים בצורה הטובה ביותר עוד מהיותנו ברחם. הצפרדע ממש כמונו מתחילה כביצה במים, מתפתחת לראשן שחי במי שפיר, ולומדת לקפוץ על האדמה רק לאחר שחוותה את עולם הנוזלים.   

     

    סגולתה המרכזית של הצפרדע באה ללמד אותנו על איכויות של ניקיון והטהרות בכל הרבדים – פיזי, רגשי ואנרגטי! האינדיאנים מאמינים שהצפרדע מקושרת לעולם המים ולכן העניקו לה את כל טקסי המים והחניכה בתרבותם. להבנתם, הצפרדע מחוברת לאנרגיות הירח (המשפיע על הגאות והשפל בכדור הארץ) ובכוחה להוריד גשמים מהשמים. הם נוהגים לספר כי כאשר יבשים שרה הצפרדע את השירים המביאים את הגשם במטרה לנקות, לטהר, לרפא, לשטוף, לעורר, להזין מחדש את האדמה ולהפוך את אבק הדרכים לנסבל יותר.

     

     

     ''

     

      

    המים מסמלים את עולם הרגש ולכן סגולת הצפרדע נושאת בתוכה גם איכויות של רגישות רבה, אינטואיציה טובה, כושר הקשבה, יכולת של ניקוי רגשי ואנרגטי וכושר ריפוי הנובע מיסוד המים (רכות וזרימה) ומהיבט הקול. תהליכים מעמיקים כאלה של טיהור רגשי נובעים מיכולת האדם להקשיב לעצמו ולזולתו ולתאר את תחושותיו באופן הייחודי לו. בשל מאפיינים אלה ניתן למצוא את הצפרדע  מככבת במפות הטוטם של פסיכולוגים, מטפלים, ואנשי רפואה רבים.  

     

    בתרבות בני המאיה והאצטקים החזיק השאמאן מים בפיו וריסס אותם על גוף המטופל - כדי להעביר את האנרגיה השלילית ממנו והלאה, להזין אותו באנרגיה חיובית חדשה ולאפשר ריפוי - בעודו מחזיק במחשבתו את דמות הצפרדע. לפעמים השתמשו גם בצפרדעים יבשות או מפוחלצות כדי להגן על גוף המטופל במהלך הטיפול. בנוסף, נהגו המרפאים להפיק תרופות מחומרים המופרשים מעור הצפרדע מכיוון שהם נתפשו כמטהרים.  

     

    היבט נוסף של סגולת ההתנקות וההתחדשות שמביאה הצפרדע בא לידי ביטוי בעובדה שמדובר בטוטם שעובר שלושה "גלגולים" של שינוי צורה במהלך חייו (ביצה, ראשן, צפרדע). טוטם זה מלמדנו כיצד להתנקות מהישן ולהיוולד מחדש במהלך חיינו. איכות זו קשורה ליסוד המים, אך גם לויתור על הזנב. כראשן יש לצפרדע זנב, ואף בשלב הראשוני שלה כצפרדע. בשלב האחרון של התגלמותה מתכנס הזנב לתוך הגוף ומסמל את העבר. היבט ייחודי זה בהתפתחותה של הצפרדע המאפשר ויתור על הזנב והעלמתו, מרמז על הכוח הפנימי להתנתק מטראומות העבר כחלק מתהליך ההיטהרות הפנימי. זהו שינוי עמוק בתודעה המביא עמו מוות ולידה מחדש. גם הצבע הירוק השולט בקרב רוב סוגי הצפרדעים קשור לתדר של צמיחה, פריצה ושינוי. זהו צבעה של צ'קרת הלב, שיש לה קשר הדוק ליכולתנו ליצור טרנספורמציה של אמת בחיינו. 

     

    בנוסף לנושא הניקיון שהינו סגולת המפתח של הצפרדע ומבדל אותה מחיות אחרות בתרבות האינדיאנית יש לה עוד מספר אפיונים. האינדיאנים מקשרים את הצפרדע לעולם הקולות והצלילים. לפי אמונתם, היא משתמשת בקולה כדי להוריד גשמים וכדי לבשר על פוריות ושפע (משני טעמים: 1. השלב הראשן שלה מזכיר את זרע הזכר 2. לאחר הגשם עולות צפרדעים רבות ליבשה וניזונות מחרקים ומתולעים המגיחים מבטן האדמה. הגשם מביא לצמיחה שמבטאת בין השאר פוריות ושפע). 

     

     

     ***************************************

     על מה מעידה הופעתה של הצפרדע?  

      

    כאשר מופיעה צפרדע בחייכם (בשלולית המים בה נתקלתם, במשיכת קלף יומי, במפת הטוטם שלכם ואולי גם על הצלחת אם אתם בצרפת למשל) דעו שהגיע זמן ניקיון ושחרור פנימי! זמן של התחברות ליסוד המים המטהר. יתכן שצפויים בחייכם "גשמים חדשים" או שעליכם לזמן אותם? או לחילופין אולי המים הישנים הפכו עכורים ומעופשים וצריך לנקות אותם?

       

     

    ''

    התבוננו בחייכם ושאלו את עצמכם האם אתם חשים בזמן הזה עייפים, מרוקנים חסרי אנרגיה? ואולי...עמוסים מידי, שקועים ומתבוססים בבוץ של קשיי היומיום?, גדושים ומוצפים בעבודה? במחשבות ורגשות מטרידים? האם אתם ממהרים? חשים אשמים/קצרי רוח/ עצבניים/ אובדי עצות? האם אתם חשים שהכול סוגר עליכם או שאתם טובעים בתוך רגשותיכם?

     

     אם האמור לעיל (או חלק ממנו) מתאר את מצבכם...יש לכם מה ללמוד מהצפרדע! 

     

    היא באה להודיע לכם שזה הסימן עבורכם לפנות זמן לעצמכם, לקחת אתנחתא, להיכנס לשקט פנימי ולרחוץ במים המטהרים של סגולת הצפרדע.

     

    טוטם זה מזמין אתכם לרענן את חייכם במים צלולים ולא לשקוע בביצת העול ומרוץ הפרנסה של החיים. לשבת על עלה לוטוס או נופר, למצוא שלווה ושמחה, ולטהר את עצמכם ממה שכבר עבר, לקבל הזנה מחודשת, להבהיר את מחשבתכם, ולמלא את מצברי הגוף והנשמהיתכן שהכוונה היא לשהייה ארוכה ומרגיעה באמבטיה, ים, בריכה...לניתוק כל הטלפונים והמחשבים, להכרזת "דייייייי" וללקיחת נשימות ארוכות ומטהרות. המפתח הוא למצוא דרך להימנע מכל הסחות הדעת ולהחליף את מי הבוץ העכורים באנרגיה נקייה ומחודשת. משמעות הדבר הינה טיהור שלכם מכל אדם, מקום או חפץ שאינם תורמים לתקופה חדשה של שלווה והתחדשות.   

     

    ***************************************

       מיהם אנשי הצפרדע (מופיעה במפת הטוטם שלהם)?

    אנשים בעלי סגולת הצפרדע הם:

     

     

    ©  אנשים שמחוברים לעולם המים על היבטיו השונים וזקוקים למים ולכל מה שקשור אליהם, באופן ישיר או סמלי, ממש כמו הצפרדע. המים מהותיים עבורם, טובים להם, מרגיעים ומטהרים אותם, מחדדים את חושיהם ומחברים אותם למעיינות היצירתיים שבנשמתם. לכן מומלץ להם לתת למים מקום בחייהם באופן כלשהו, בטבע ובבית (ים, מפלים, אקווריום, בריכה, מקלחות, גשם וכן תמונות וצלילים הקשורים במים). עליהם לאפשר לעצמם לבכות ולכבד את דמעותיהם שכן, אלה מנקות ומטהרות את הגוף ואת הנשמה.

     

    ©  אנשים שהניקיון מהותי עבורם ובא לידי ביטוי בכל הרבדים - פיזי, רגשי ואנרגטי. אלה  אנשים ישרים, אמינים, כנים ובעלי נטייה לבהירות רגשית ומחשבתית. ערפול, אי הבנה וחוסר אמינות אינם טובים להם ועליהם להרחיקם מחייהם ככל האפשר. מדובר אנשים שמנקים ומשחררים הכול ולא שומרים דברים בבטן. הם בעלי יכולת לשחרר דברים שעבר זמנם והגיע הזמן, לחוות במהלך חייהם שינויים מהותיים ולהיוולד מחדש. 

     

    ©  אנשים הזקוקים להתנתק מידי פעם מן השגרה לצורך שחרור לחצים, עייפות ועומס ועל מנת להתרענן ולמלא מצברים. מומלץ להם לאפשר לעצמם לקחת את הזמן והמקום שלהם הם זקוקים כדי לנוח, להתחבר לשקט להתנקות, להתמלא באנרגיות חדשות ובבהירות רגשית ומחשבתית ובנקודות מבט חדשות.  מנוחה, מים ושקט יסייעו בכל תהליך כזה. 

     

    ©  אנשים רגישים מאד אשר מגלים אמפתיה, חמלה והקשבה למצבם הרגשי של אחרים ויודעים באופן אינסטינקטיבי מה לומר וכיצד לפעול. אנשים ימצאו אצלם תמיד אוזן קשבת והכלה.  בנוסף, מדובר באנשים בעלי יכולת טיהור והתמרה. סגולת הצפרדע היא טיהור וניקוי משליליות. יש לה יכולת להתמיר תדר של אדם מחולי לבריאות, ולהפוך אנרגיה שלילית ותקועה לאנרגיה של ריפוי. כך גם לאנשי הצפרדע יש יכולת טיהור והתמרה אנרגטית ועבור עצמם עבור אחרים. הם מסוגלים לנקות אנרגיות שליליות, לטהר ולרפא כל סביבה וכל אדם. מסיבות אלה אנו מוצאים את הצפרדע כחית טוטם של רבים מהמרפאים, המדיומים  והפסיכולוגים! 

     

     ©  אנשים המחוברים לקולם ולעולם הצלילים.  באמצעות קולה מדברת הצפרדע על שמחה, התחדשות, ריפוי והיטהרות. גם בעלי סגולת הצפרדע מחוברים לקולם, בעלי רגישות רבה לקולות ולצלילים ובמקרים רבים ניחנים בכושר שירה. באמצעות קולם הם מעוררים רגשות, מטהרים את הסביבה, מתחדשים ומתחברים לשמחה.  מומלץ להם לחקור את יכולתם לשנות רגשות באמצעות תרגול הקשבה ושימוש בקולם. הצפרדע ממליצה לכל אדם, לקחת דוגמא ממנה, ולמגנט  הגשמה ושפע באמצעות ביטוי הצליל הייחודי רק לו . הצליל הייחודי הינו הדרך הטובה ביותר, לדעתה, ליצור ולהגשים שפע!

     

     ©  בתקופות של יובש ומחסור במים מתקיימת הצפרדע בזכות יכולתה להאט את פעילות גופה ולצרוך פחות אנרגיה. היא יכולה להתקיים זמן רב בתנאים קשים וללא תזונה. לכן משייכים לבעלי סגולת הצפרדע גם כושר הישרדות ואורך רוח. הם יודעים בחייהם תקופות קשות אך אינם נכנעים להן ואינם שוקעים בייאוש. הם יודעים לעבור את התקופות הללו, לצאת מתוך הקושי ולהתחבר שוב לשמחה. עליהם לזכור שלמרות הזמנים הקשים (היובש שלפני הגשם), מחכים להם בהמשך הדרך ימים טובים (של צמיחה והתחדשות) ולשמור על האופטימיות ושמחת החיים הטבעית שלהם.  

     

     

    ***************************************

    מקורות 

     

    1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.

    2. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.  

    3. יעל  אריאל.

     

        ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי© 

     

     

    דרג את התוכן:

    פרופיל

    נתיב האור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS