כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 7/2010

  54 תגובות   יום חמישי, 29/7/10, 16:49

    

  עולמם של הקלפים האינדיאנים 

   

  אלפי פריחות 

    

    

  ''

   

   

   שלום לכולם,

    

  ביום שני האחרון, ט"ו באב, מצאתי בתיבת הדואר שלי ב"קפה" את המכתב הבא:

    

   

  *********************************************************

  בקשה

  מה שלומך?  מזמן לא כתבת לנו פוסט על איזו חיה......

  ואני כל כך אוהבת לקרוא אותך??????????????!!!

  אז, בקשת השבוע?

  שלפי איזה חיה חמודה (מהכובע....) וכתבי לנו.

  בטוחה שהרבה מחכים לפוסטים שלך.

  בתודה מראש,

  אסתי

  *********************************************************

   

  את המילים הללו כתבה לי אסתי שכינויה בקפה הוא "דרך הצבע". ואני התרגשתי מאד!  הפנייה הזו הגיעה  אלי בעיתוי מיוחד  - ערב יום הולדתי העברי וחג האהבה! -  חג המסמל אולי יותר מכל את מי שאני ואת המהות האולטימטיבית בה אני דבקה ומאמינה. האהבה!

   

  ידעתי שבקשתה של אסתי היא קריאה עבורי לצאת מתוך ימי הכאב והשתיקה שגזרתי על עצמי, מהשיחות הנוקבות שניהלתי בתוכי ועם העולם על מהות האמת ועל הדרך... ומהקושי לשחרר נושאים מהעבר שכבר אינם רלבנטיים לחיי... ולשוב לכתוב, לשתף, להביע ולהפיץ את האהבה העצומה שפועמת בליבי...זו המבקשת לפרוץ מהלב המתפקע, להתבטא, להאיר ולגעת. האהבה, שכשאני מרשה לה להיות היא כל כך עצומה עד שיש בכוחה ליצור, לברוא ולהגשים כל דבר! כל חלום, כל כמיהה....ה-כ-ל!  

   

  החיה הראשונה שעלתה בראשי היא היגואר שנמצא במפת הטוטם שלי ומדברת על נושא האמת והיושרה בחיינו. זו חיה שליוותה אותי, בזמן האחרון, בהרבה שאלות ובחקר הפנימי. מנגד התעופפה לה מולי ציפור קטנה וצבעונית מלאה במתיקות, באהבה ובשמחת חיים. הצופית! התלבטתי מאד בין השתיים...וככל שנקפו הימים הסתמן יתרון ברור לצופית. בסופו של דבר החלטתי לבחור בה. ובמילים אחרות - בשמחה! במהלך כתיבת הפוסט התבהרה לי יותר ויותר בחירה זו... וזה היה גילוי מפעים ומרגש.

   

  אז... אסתי היקרה תודה גדולה לך! קבלי חיה שהיא לא רק חמודה אלא גם מתוקה אמיתית! חיה שיודעת ליהנות מכל היופי שבחיים!  ומכיוון ששימחת אותי מאד קבלי (את וכמובן כל החברים) גם בונוס! שיר ש"בחר" להצטרף לחגיגה!  - חגיגת האהבה, שמחת החיים ויום ההולדת שלי שחל היום. שיר שמבטא את האנרגיה הנפלאה בה אני חשה עכשיו ואותה אני מבקשת להעביר לכולכם. אז בבקשה הקשיבי/ו לשיר המצורף יחד עם קריאת הפוסט!

    

   

   

  ''

   

  ***************************************

     מיהי הצופית?

    

  ''

   

  הצופית היא הציפור הקטנה והמרתקת ביותר מבין כל הציפורים (ניתן למצוא למעלה מ – 300 מיני צופית). היא מכונה גם יונק דבש. שמה העברי ניתן לה משום שהיא יונקת את צוף הפרחים אך באנגלית היא נקראת  HUMMINGBIRD על שם הזמזום שמשמיעות כנפיה. 

    

  הצופית קלילה, צבעונית, מהירה, מיטיבה לעוף, ונודדת בעקבות האקלים החם אלפי קילומטרים באופן רצוף.  היא יכולה להניע את כנפיה בצורת הספרה 8  - סמל האינסוף ( ∞ ) דבר המאפשר לה לנוע בכל הכיוונים – למעלה, למטה, קדימה, אחורה, לצדדים, ואף לרחף באוויר ולהראות חסרת תנועה. היא מסוגלת להגיע למהירות גבוהה ביותר בהמראה ואף להיעצר בבת אחת.

    

  היא אוהבת לשחק במים ולהשתעשע בהנאה עם חברותיה ושומרת בקנאות על עצמאותה. חוץ מתקופת החיזור וההזדווגות היא אוהבת להיות לבד וליהנות מהחופש האישי.

    

  הצופית מרבה לאכול ומזונה מורכב בעיקר מצוף (סוכרים) הפרחים אך גם מחרקים קטנים. היא בעלת מקור ולשון ארוכים המאפשרים לה לדלות צוף מהפרחים. היא עשויה לאכול בין 50-60 ארוחות ביום כדי לשמור על חום גופה (בשל מימדיה הקטנים ופעילותה הרבה היא מאבדת במהירות את חום גופה).

     

    ***************************************

   

   מה מסמלת הצופית ומהן סגולותיה?

     

  ''

   

  הצופית מביאה עימה את סגולת המתיקות, שרה את התדר הקוסמי של שמחת החיים הטהורה והאושר ומסמלת עליצות, פליאה, יופי (מבחינה אנרגטית היא מגלמת בתוכה את האסתטיקה הגבוהה ביותר), הרמוניה, אמנות, מוסיקה שמימיית, אהבה וקסם. צבעיה המרהיבים מזכירים את צבעי הקשת. היא מעופפת לה בין הפרחים, מעירה אותם בשירתה, טועמת מצופם ומקרינה את צבעיהם. והם...הפרחים...אוהבים אותה! כי הודות לה הם חיים ופורחים! (יניקת הצוף מפעילה את מנגנון הרבייה שלהם).    

   

  הצופית מלמדת אותנו כיצד להשתמש בסגולות הפרחים לשם ריפוי (כמו: תמציות פרחי באך ואחרות). כמו כן, היא מלמדת אותנו על שמחת חיים ללא שיפוטיות, על הבאת שמחה לאחרים, ועל הפקת המיטב מכל אדם ומכל מערכת יחסים. קלילותה, מהירות מעופה וכושרה הפנומנאלי לעוף מרחקים ארוכים, באופן רצוף, מרמזות ומלמדות על כוח סיבולת, על קסם ועל יכולת להשיג את מה שנראה כבלתי אפשרי. זריזותה מזכירה לכולנו ליהנות כל זמן שאנו יכולים ובמהירות האפשרית...כלומר, לקחת עכשיו את הטוב! 

   

  עבור הצופית החיים הם עולם של עונג צרוף וכושרה לדלות נקטר מן הפרחים מראה לכולנו כיצד לדלות את נקטר החיים בעצמנו וכיצד למצוא שמחה ומתיקות בכל מצב! היא מתרחקת מכיעור וקשיות לב ומתעופפת במהירות ממקום שבו אין הסכמה או הרמוניה.

    

  בעיני האינדיאנים הצופית מסמלת, מזמנת ומהווה פתח אל האנרגיה האדירה ביותר, בכל העולמות ומעבר להם, האהבה! . מסיבה הזו נתפסות נוצותיה כבעלות איכויות של קסם הפותחות את הלב ומקרבות אהבה. הן שימשו במשך אלפי שנים, להכנת קמעות אהבה ולעשיית קסמים הקשורים באהבה.  

    

  בנוסף, נחשבת הצופית לאדון האור. רוחה היא הסימן כי האופל נעלם והאור חזר!... וכי איתו חזרה גם קשת הצבעים המביאה יופי ונועם לחיים. רוח הצופית שומרת על אלה הפוסעים בנתיבי הרוח, נותנת בהם חיים בכל פעם שהם עולים מתוך החשכה של עצמם ונותנת שם לדרך שבה בחרו לצעוד. היא מביאה תנועה של ריקוד אינסופי, יופי וצבעוניות שרק הקשת בענן היא תחרות לה, שירה וניגונים של התרגשות ושל  אש מרצדת בתוך הלב ומתוכו אל כל עבר ומרדף חסר פשרות ומלא בתעוזה אחר הצוף והמתיקות של החיים.  רוח הצופית מלטפת, מרפאה ומחבקת. היא מביאה את נוודי הרוח אל לב ליבם של עצמם ושל הדברים שבהם הם עוסקים. בדיוק כפי שהמקור המרהיב מוצא ללא ספק ושאלה את לב הפרח וממנו יונק את צופו, כך רוח הצופית מביאה מהירות מדויקת ונקודתית אל לב ליבם של הדברים ולב ליבו של ההולך בנתיבים השונים על פני האדמה.

   

   

      ***************************************

  על מה מעידה הופעתה של הצופית?

   

  ''

   

  כאשר עפה לה הצופית בסביבתכם הכינו את עצמכם לצחוק מצלצל ולהנאה צרופה. דעו שהגיע הזמן לעזוב את גישתכם השיפוטית ולהירגע!  חיה זו מביאה לכם ניצוצות מוארים של הרוח כשהיא נעה כחץ שלוח הטעון בשמחה ובאהבה מכאן לשם ולכל מקום. התכוננו להתפרצות חדשה של אנרגיה שתשטוף אתכם בים של אהבה ותסחרר את חושיכם. מטרת ביקורה של הצופית אצלכם היא אחת! יש לה משימה!  - להביא לכם יופי ושמחת חיים. מהותה היא להבריח את החושך מכם והלאה ...למלא אתכם באור או להיכחד (היא אינה מסוגלת לחיות בשבי או בכלוב) לכן אל תזעיפו פנים בנוכחות חיה זו ואל תכלאו אותה כי היא תמות מיד. זכרו שמדובר בסגולה מאד מעודנת שהינה חסרת הבנה בענייני העולם הגשמי.

    

   ***************************************

   מיהם אנשי הצופית (מופיעה במפת הטוטם שלהם)?

     

  אנשים בעלי סגולת הצופית הם:

  © אנשים שאוהבים את החיים על הנאותיהם. 

  © כאלה שנוכחותם משמחת אחרים.  

  © אנשים שמחוברים לשמחת החיים, לצבעים, לצלילים ושליחותם הינה הפצת השמחה והיופי.

  © כאלה שמערכות היחסים שהם יוצרים עם אנשים מוציאות מהם את המיטב. 

  © אנשים שיודעים מתוך אינסטינקט איפה ניתן למצוא יופי ותרים אחרי האידיאל שלהם בין אם הוא קרוב או רחוק. רבים מאנשי הצופית הם אמנים, מוסיקאים, ציירים, מרפאים, מעצבים, אדריכלים, כאלה העוסקים בתעשיית היופי ועוד – אלו אשר יביאו לחיינו יופי, הרמוניה ושמחה.

   

   ***************************************

    

  ולסיכום חברים יקרים ...אתם מוזמנים ללכת אחרי רוח הצופית, להתמלא בפרץ של שמחת חיים, להתרונן, להתמסר באופן טוטאלי למערבולת היופי ולמציאת הצוף שבחיים.... להשיל מעליכם את כל מה שאינו מביא אושר ושמחה ואת כל מה שמעכב אתכם מלפרוש כנפי קשת וללמוד לעוף. כמו כן אתם מוזמנים להיות נכונים להתבונן אל תוך ליבכם - לאחות את הקרעים שבו, לרפא את כאביו, להרגיע את פחדיו  -  ויחד עם אדון האור בעל כנפי הקשת הזעירות לנסוק אל תוך פרחי הבריאה ולשתות את צופם – נקטר העינוגים של החיים – האהבה!

    

    ***************************************

   

   מקורות

  1.  
  2. 1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999.קלפי סגולה. הוצאת ענבר.
  3. 2. טד אנדרוס, 1999,  שפת החיות.  הוצאת אור-עם. 
  4. 3. דוב טרובניק, 2007 מאיה -סודות התרבות הנעלמת
  5.     הוצאת הרוח הגדולה.

   

   

  ''

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

   

   

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   תגובות אחרונות

   פיד RSS