כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 4/2011

  71 תגובות   יום שישי , 22/4/11, 12:42

  משק כנפי פרפר

   

  ''

   

  היי חברים חג שמח!

  אהבות רבות לי בחיי. אחת מהן, כפי שכבר הספקתם להכיר מקרוב, היא לכתוב על חיות הטוטם האינדיאניות. אני אוהבת, במיוחד, כשחברים כותבים לי ומציתים את דמיוני בנוגע לחיה זו או אחרת. זה מטעין את תשוקתי להעמיק ולחקור בעולם הטוטמים ומייצר ריקוד ושיח משותף בין כולנו. הפוסט הנוכחי נולד מברכת חג שקיבלתי מחברי אוהד (yamragua):    

  חג שמח
  מעבדות לחירות
   אחדות ושלמות...

   

  ''  *********************************************

  הברכה של אוהד ריגשה אותי מאד! היא חיברה אותי מיד לדרך בה אני צועדת ולסגולת הפרפר  שהיא "חיית הכוח" שלי. חיית כוח, במפת הטוטם, מייצגת את ה"אני הפנימי" הדומיננטי שלנו המוקרן החוצה ומאפיין אותנו, יותר מכל, עד כדי כך שכולם יכולים לזהות את תכונותיה בנו (ולכן מכונה גם "צבע גוף"). חיה זו מקרינה גם על שאר 8 החיות במפה שלנו ולכן, ככל שנהיה מודעים לסגולותיה בתוכנו וניעזר בהן כך נרחיב את טווח היכולות שלנו ונעצים את מהותנו (ניתן לקרוא על מבנה מפת הטוטם בקישור הבא: http://cafe.themarker.com/post/1386259/).

   

  תמונת הפרפר הזכירה לי גם שמהרגע שהכרתי את אוהד כאן בקפה, לפני זמן רב, יצא לנו לדבר, לא פעם, על פרפרים ועל משמעותם האינדיאנית ולהחליף דעות על גלמים. בקיצור, הבנתי שהגיע זמן הפרפר!  שלחתי ע"כ הודעה לאוהד... וכתבתי שאני צריכה ממנו קצת השראה לכתיבה. והוא, חבר נאמן שכמותו, מיד התקשר מצרפת הרחוקה ושוחחנו. תוך כדי השיחה גילינו שיש פה חגיגה כפולה -  כי גם לאוהד יש פרפר במפה (והוא אפילו לא ידע)!

  אז אוהדי יקר....מתנת חג מיוחדת לשנינו ולכל החברים - פרפר!   

   

  ''

   

  *********************************************

  מיהו הפרפר?

  ''

   

  הפרפר, לפי המסורת האינדיאנית, הוא הנציג האולטימטיבי של אנרגיית השינוי בחיינו.  אומן הטרנספורמציה והמטמורפוזה. מחזור חייו מאופיין בהשתנות בארבעה שלבים - מתחיל כביצה, ממנה בוקע זחל ההופך לגולם, ומהגולם בוקע פרפר.  

   

  תהליך זה מסמל את המחזוריות האינסופית של השינויים בחיינו שכן, כמו הפרפר, המשתנה כל הזמן, כך גם אנחנו נמצאים, כל פעם, בתחנה מסוימת בפעילויות חיינו.

   

  לעיתים אנו בשלב הביצה כלומר, בתחילתם של תהליכים ודברים, בשלב של הפריה בו אנו יולדים רעיון, פעילות, תכונה חדשה או כל דבר אחר. בשלב זה הכול עדיין בגדר פוטנציאל שלא התממש.  


  ''

   

  בזמנים אחרים, אנו נמצאים בשלב הזחל בו אנו מחליטים להגשים ולממש, הלכה למעשה, את הרעיון שזה עתה נולד. זה שלב העיצוב, העיבוד, הפיתוח של הרעיון.

   

  ''

   

  הזחל אוכל כדי להתחזק וליצור את הבסיס לקיומו. במהלך גדילתו, הוא משיל את עורו 4-5 פעמים ומכפיל את גודלו פי 10,000- 1,000. עם סיום תהליך הגדילה הוא טווה סביב עצמו קורים ומתגלם. בתוך הגולם הוא מתארגן מחדש מבפנים גם אם מבחוץ נראה חסר חיים.

   

  ''


  כך גם אנחנו, בני האדם, הופכים לגלמים בזמנים מסוימים! גם אנו זקוקים לעיתים לסגת, לאחר הנחת היסודות, להיכנס עמוק פנימה לעצמינו, לדגור על הדברים, לבחון אותם בשקט ולראותם באור חדש. ישנם גם רגעים בתהליך היצירה בהם אנו חייבים להרפות ולהניח לדברים להתפתח באופן טבעי (לאחר שעשינו את כל הפעולות הנדרשות). 

   

  הגולם הוא תופעה מופלאה מאין כמותה! בדרך שאינה ברורה לחלוטין למדע מתרחש בתוכו שינוי מדהים. רקמות גופו ואבריו של הזחל מתפרקים ובמקומם מתפתחים אברי פרפר. כנפיים צומחות, מערכות העיכול, העצבים והשרירים משתנות, התאים מתארגנים מחדש. תקופת הגולם נעה בין מספר ימים למספר חודשים ואף שנים תלוי במין הפרפר ובטמפרטורת הסביבה

   

  הגולם מייצג פוטנציאל. הכל גלום בו!  - הסביבה אינה יכולה לראות כיצד הוא משתנה ומה משתנה בו אבל היא כן רואה איך ביום אביבי אחד בוקעת מתוכו הוויה חדשה לגמרי! פרפר מרהיב וצבעוני.  

   

  ''

   

  שלב הפרפר בתהליך השינוי מסמל זמנים בהם אנו בשלים ללדת ולממש את הרעיון שפיתחנו, יוצאים החוצה עם יצירתנו הסופית ומשתפים את העולם בחדוות היצירה שלנו ובגוונינו המרהיבים. כנפי הפרפר מסמלות את היצירה הבוגרת ואת התעופה אשר הופכת עבורו לדרך חיים ומייצגת את החופש להמשיך לבחון ולבחור כל הזמן נתיבי תעופה חדשים.

   

  הפרפר יוצא מהגולם רק באביב כשמזג האוויר מתחמם. עובדה זו משקפת את היכולת להפנות את המבט פנימה ולהחליט על הזמן המתאים ליצור ברמה גבוהה יותר. אורך חייו הוא תלוי מין ואקלים ונע בין מספר ימים לכמה חודשים. המינים הנודדים הינם בד"כ מאריכי חיים יותר מאלו המקומיים. 

   

  *********************************************

  מהו המסר של הפרפר?

   

  בשלבי המטמורפוזה מצוי המפתח ליצירה ולהגשמה של כל דבר!  ולכן מסר  הפרפר מייצג מחזור שינוי אישי שאינו תם לעולם! הוא בא להזכיר לנו שהדברים אינם נשארים לעולם באותו מצב ושהשינוי הוא הדבר היחיד הקבוע בחיינו! הדברים משתנים אם נרצה או לא נרצה. החיים זזים קדימה ומאתגרים אותנו כל הזמן בלמידה חדשה.  לכן, פרפר מציע לכולנו ללמוד ממנו להשתנות על מנת להתאים את עצמינו להשתנות החיים וזה אומר להשיל את הישן, להיפטר מצורות שעבר זמנן, לזרוק את החמץ ולהתחדש.  

   

  סגולת הפרפר מזמינה אותנו להתבונן ולשים לב היכן אנו נמצאים במחזור ההשתנות האישית שלנו שכן, כאשר אנו מזהים את שלב השינוי בו אנו נמצאים קל לנו יותר להבין מהו הדבר הבא שעלינו לעשות על מנת להמשיך להתפתח. "מודעות הפרפר" יכולה לעזור לנו להבהיר את חשיבתנו, לסייע לנו בארגון פרויקט שלקחנו על עצמינו או לעזור לנו למצוא את השלב הבא בחיינו האישיים או המקצועיים.

   

  השתנות מתמדת אינה דבר קל! אבל זו, לדעת הפרפר, צריכה להיות המחויבות שלנו לעצמינו אם אנו רוצים לשמור על בריאות טובה, על שמחה ועל חיות שכן, זו מהות החיים - תנועה! התקדמות! צמיחה! טרנספורמציה!

   

  פרפר טוען שחשוב עבור כולנו להתפתח ולהתחדש מכיוון שאחרת נשאר תמיד גלמים! ובמקרה היותר גרוע זחלים.. וזה ממש לא מומלץ לדעתו להיות זחל או גולם כרוני! שלא מתפתח.... שנשאר באזור הנוחות של ההרגלים והדפוסים הישנים...שאין לו אומץ להעיז להגיח החוצה לעולם במלוא צבעיו ומהותו (ותאמינו לו...הוא מדבר מנסיון!). 

   

  כשלא זזים קדימה, כשנותרים סגורים, כשמדכאים את כמיהות ותשוקות הלב (בגלל ש"אסור", "צריך", "לא מתאים עכשיו", "מה אחרים יגידו?"),  נוצר מצב של קיפאון ושל התייבשות של אנרגתית והמשמעות היא – אין חיים! רבים בייננו עדיין מאומנים היטב בלדכא את החלקים הנפלאים בנו שרוצים לעוף לאור ולחופש כמו הפרפרים. ובהקשר הזה, שימו לב לשיחה שניהלה עליסה (בארץ הפלאות) עם הזחל:

   

  "...זה בוודאי מבלבל מאד לשנות צורה כל פעם." אמרה אליס.

  "לא נכון" אמר הזחל.

  "אולי עוד לא הרגשת את זה" אמרה אליס "אבל כשתהפוך לגולם – ואתה יודע שזה יקרה יום אחד – ואחר כך לפרפר נראה לי שתרגיש קצת מוזר, אתה לא חושב?"

  "בכלל לא" אמר הזחל.

  "אז אולי אתה מרגיש אחרת" אמרה אליס "אבל אני יודעת שלי היתה הרגשה מאד משונה"

  "לך" ענה הזחל בבוז...."מי את בכלל?"

   

  לעומת זאת, כשאנו בוחרים בשינוי ובצמיחה מתמידים אנו בוחרים למעשה לצאת מעבדות לחירות! בוחרים בחופש! בקלילות! בשמחה! בצבע! בתנועה! באיחוד כוחות מודעים ובהתארגנות פנימית כדי לפרוץ החוצה. אנו בוחרים בנתיבי תעופה עדכניים שהינם מדויקים וטובים יותר עבורנו! אנו בוחרים במעבר מהמחשבות המוגבלות של הראש לתחושות העצומות של הלב.

   

  כן! מדובר כאן בבחירה מודעת! אמיצה! בכל פעם מחדש - בחירה לחיים! -  בחירה בחיים! - לצאת מהמקום הצר, הידוע, המגונן לכאורה ולעוף לעולם חדש. לפרוס את כנפינו ולנסוק למרחבים הפתוחים לעבר כל הפוטנציאלים האפשריים. להמריא לכל הכיוונים - למעלה, למטה, לצדדים ולעומקים  - ולשתות צוף ממגוון של פרחים. לבחור בחופשיות את נתיבי חיינו. הקשיבו לאריק איינשטיין - הוא מדבר ע"כ בשיר חדש.

   

   

  ''

  *********************************************

  מיהם אנשי הפרפר?

   

  ''

   

  אנשי הפרפר (מופיע במפת הטוטם שלהם) חושבים ומתנהלים בד"כ בשלבים ונתונים להתפתחות והתחדשות מתמדת. הם עוברים במהלך חייהם שינויים מהותיים ועמוקים וחווים לא פעם התנתקות לצורך התכנסות פנימה כדי לערוך שינוי יסודי. בנוסף, הם מאופיינים ברגישות לאנשים ולמגע, בתודעה גבוהה ובאינטואיציה מפותחת.   

   

  אלה המודעים לסגולת הפרפר בחייהם, יודעים כבר לזהות, תוך כדי תהליך השינוי, באיזה שלב הם נמצאים ולנתח את דרכם קדימה. כך למשל, אני למדתי כבר לזהות מתי אני בשלב הגולם, כשדברים מתהווים, ומתי אני יכולה לפרוס את כנפי המרהיבות ולנסוק בהתלהבות למרומים. מדובר בתהליך שלעיתים מאד מתסכל מכיוון שלעבודה בשלבים יש דינאמיקה משלה אבל בסופו של תהליך, כשמתבוננים אחורה בזמן, ניתן לראות שלכל שלב, גם אם הוא נחווה כשיתוק או כנסיגה, יש את הערך שלו ושתמיד מגיע השלב הבא גם אם נדמה לנו שזה לא עומד לקרות אף פעם. לכן, עלינו להיות סבלניים כלפי עצמנו וכלפי קצב התהליך כדי להפיק את המיטב מהשינוי.  

   

  *********************************************

  המלצת הפרפר לזמן הזה!


  הפרפר ממליץ לנו, בזמן הזה של חג האביב, לפרוץ החוצה, מגבולות הגולם, על מנת לחוות את ההתנסות המלאה יותר של החיים. הוא מפציר בנו להיות מודעים לטבע הנרחב יותר של הפוטנציאלים העתידיים שלנו ולהרשות לעצמנו לחלום ואז להיות! להתגשם! להתקדם! להתפתח!

   

  פרפר יודע שהעתיד הוא העבר שנרפא ולכן הוא ממליץ לנו להפסיק להתנגד  לשינוי הצורה שהינו בלתי נמנע, להפסיק להיצמד לעבר אם החמיץ, אם אינו מתאים יותר, אם מכביד עלינו ומעכב את התקדמותנו.   

   

  פרפר מופיע עכשיו גם כדי להזכיר לנו שניתן לצמוח בעדינות ובשמחה אם נבחר בכך ושלא כל שינוי ושחרור צריך להיות קשה או טראומתי. המפתח לדעתו הוא לפעול בשלבים ולהיות מודעים לדרך כדי לדעת מהו הצעד הבא. בנוסף, הוא מזכיר לנו שהחיים הם ריקוד אביבי, צבעוני, שמח ומהנה אשר דוחף אותנו לקום, להתנועע, להתעופף בקלילות למרחבים, ולטעום מצוף פרחי החיים ומהרב גוניות שבהם וליהנות מהשמש האביבית וממזג אוויר נפלא ומחויך!

   

  פרפר מגלה לנו שלכל משק כנפיים חיובי ואוהב שלנו, ולו העדין ביותר, יש מעגלי השפעה על הסובבים אותנו ממש כמו "אפקט הפרפר" (מונח בפיזיקה לפיו משק כנפי פרפר עשוי ליצור שינויים זעירים המתגלגלים וגורמים לשרשרת מאורעות בקנה מידה גדול). במקרים רבים, פעולות מינוריות ולכאורה חסרות תוצאות בעבר מתרחבות, במהלך הזמן, ויכולות להשפיע בצורה רדיקלית על זמן ההווה של כולנו. כל אחד מאתנו נוגע במהלך חייו בחייהם של אלפי אנשים ומשפיע על הסובבים אותו. גם אם מדובר בהיתקלות קצרה ומקרית באדם אחר.

   

  התנהגותנו, האופן בו אנו מתנהלים בחיינו, הדרך בה אנו מחנכים את ילדינו, הצורה בה אנו מתקשרים עם הסובבים אותנו - משפיעים על זולתנו. אנו משנים, מרגשים, מרגיזים, משמחים אותם, מפרים את חייהם, מעוררים את מחשבותיהם, מכוונים את צעדיהם, משפיעים על החלטותיהם. לכל אחד מאתנו השפעה כל שהיא על היקום מסביבנו ולא חשוב כמה זמן אנו חיים. הפרפר הממוצע חי "רק" כשבועיים - שלושה, אבל תקופה זאת נראית קצרה רק עבורנו, כי הוא חווה בה את מלוא מסכת החיים ויכול ליצור מעגלי שינוי ואהבה ביקום כולו.

  ולכן, חברים יקרים הקפידו להמשיך לאהוב ולשלוח גלים חיוביים וטובים לכולם עם כנפיכם המלאכיות... ממש כמו הפרפרים!

   

  ''

   

  חג שמח לכולם!!!

  מיכל

  דרג את התוכן:
   28 תגובות   יום שישי , 8/4/11, 13:17

   שלום חברים,

   סולריה גרין היא מאמנת לטרנספורמציה אישית. אישה מיוחדת שהקימה לפני 15 שנה, עם שותפים, רשת מקצועית (Visionary Network) לקידום הפיתוח והמיצוי של הפוטנציאל הגבוה, בכל המובנים והרמות (ברמה האישית וברמה הגלובלית) ומתוך שמחה והנאה. אני עוקבת, כבר כמה שנים, אחרי עבודתה המתפתחת והמפתחת ומקבלת ממנה באופן קבוע "ניוזלטר" אחת לתקופה. המכתב של חודש אפריל, שכולל גם סרטון מרתק, הניע אצלי משהו והחלטתי לשתף בו גם אתכם. מצ"ב להלן קישור לאתר של סולריה בו תוכלו, אם תרצו, למצוא תכנים נוספים. 


   שבוע טוב! 

   מיכל

    


    

   ''
    

    

   *****************************************************************

    

    

   The greater game / by Soleira Green


   Today I watched a wonderful YouTube video of movie clips ... Reel Wisdom.  In it, one of my favourite characters ever, Yoda from 'Star Wars' says "My ally is the force and a powerful ally it is.  Life creates it.  Makes us grow.  It's energy surrounds us and binds us.  Luminous beings

   we are."

    

    

   ''   We've spent the last 15 years exploring the mystery, majesty and wonder of 'the force', the energetic source of Life, and how we can embody that and live as a collective 'source force', alivening, quickening and catalyzing Life into its fullest expression everywhere! 

   You might be thinking 'Oh yeah, that's for me!'  Or you might think 'That's not me -- I'm still trying to get myself sorted.' 

   We believe we're going through a super shift, a whopper transformation, all together, all over the world.  Some of the indicators that you're playing in this greater game might be:


   Are you feeling compelled to do something meaningful and make a difference in the world?  100% of the people we interact with are feeling this call.  It's our greater knowing pointing us

   towards playing our part in the greater game.


   Have you experienced a real shake up in your life in the last 3 or more years?  95% of the people we talk to are experiencing this.  It's part of humanity moving into new levels of ourselves as we transform from the inside out.  

   Do you sometimes find yourself moved to tears and not know why?  Something big is powering up and moving through, calling us into living from a deeper and more expansive place.  This is your new source power finding a way to settle in you.

   Do you find youself with loads of ideas and energy and then whoosh, nothing for a while?  Higher vibrational frequencies are pouring in from solar flares, cosmic events and global consciousness creations.  With the energy influx comes a period of super creativity followed by an integration period.  We're reassembling ourselves to attune to new levels of reality as we connect, disconnect and reconnect again en masse, higher than before.

   If you're experiencing any of these or other super shift symptoms, take delight in the fact that you're a player in a greater game.  We call it 'genisus' .. the metamorphing of humanity into a super conscious collective.

   What can you do to make this process more gracious and magical?

   1.  Follow the flow of your energy.  Let your passions and knowing guide you.
   2.  Keep yourself in a higher vibe.  Think of something you love (e.g. chocolate, gardening, being creative) and immerse yourself in the feeling of that several times a day.
   3.  Keep people around you who get you.  Surround yourself with resonant players who support you in the greater game.
   4.  Stop assessing yourself from a psychological viewpoint.  Consider that everything that happens to you is your amazing being pointing you to the next transformation for for us all.
   5.  Be an alivener of Life -- exhilarate potential, uplift people and create wildly and wonderfully.
   קישור לאתר של סולריה גרין:

   www.transformingourworld.com


   דרג את התוכן:

    פרופיל

    נתיב האור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS