כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 2/2012

  62 תגובות   יום חמישי, 9/2/12, 22:53

  אהבה ממבט ראשון

  לוטרה

   

  ''

   

  היי לכולם,


  כייף לכתוב שוב אחרי הפסקה ארוכה.


  מזמן רציתי לכתוב על לוטרה החיה הכי קוקטית ונשית ביקום... והנה נפלה לי הזדמנות נפלאה לידיים. גם נתקלתי בקלף שלה לאחרונה, בהקשר אישי, וגם יש לי חברה מאד טובה, שהכרתי כאן בקפה שחגגה, בשבת שעברה, יום הולדת.


  נפגשנו לפני, כמעט שלוש שנים. היתה זו אהבה ממבט ראשון. 

   

  ''

   

  מאז... התפתחה חברות אמיצה ועמוקה. כאילו שהכרנו מאז ומתמיד.

   

  קניתי לה מתנה, עוד לפני התאריך הרשמי ונפגשנו לארוחת צהרים בביסטרו השכונתי (כן שתינו חיפאיות). הבטחתי לכתוב בהמשך גם ברכה עד יום ההולדת.

    

  הגיע היום, בשבת שעברה, התקשרתי לברכך בטלפון... ואני יודעת שחשבת ששכחתי. לכתוב ברכה כפי שהבטחתי. אבל זהו שממש לא! נראה לך? איך אפשר לשכוח כזה דבר חשוב?  


  אז... היום הסתיים לו עוד שבוע עמוס והתיישבתי לכתוב. החלטתי לשלוח לך ברכה בעזרתה האדיבה, של חיה מיוחדת במינה - הלוטרה. פוסט שבתוכו מקופלות כל הברכות הכי, הכי שבעולם!

   

  ואתם חברים יקרים מוזמנים להצטרף לחגיגה, לברך יחד איתי את אילניק ליום הולדתה וכמובן ליהנות משפע האנרגיה הנהדרת של הלוטרה.

   

  ''


   

  אז לוטרה אילניק זו התגלמות הנשיות, העליצות והמתיקות. מדובר בחיה ארוכה, חלקה, גמישה, רכה ומאד מושכת שמדברת בשפת האהבה המשחק וההנאה. היא נחשבת  לדמות הקוקטית של עולם החי.


  הלוטרה חיה ביבשה אבל תמיד ליד מקור מים מתוקים. היא  מסמלת, אצל האינדיאנים, איכויות נשיות ומייצגת  מכלול שיעורים הקשורים באנרגיה הנשית המאוזנת. סגולותיה מתייחסות לנשים וגברים כאחד שכן, לכולנו צדדים נשיים. 

   

  ''


  מדובר בחיה מרתקת  - חיננית, מלאת שמחה, חיונית וסקרנית שאוהבת להיות בתנועה, לבלות, לשחק, להשתובב ולהשתעשע שעות רבות, עם חברותיה, או לבדה בתוך המים. היא יודעת ליהנות מכל מה שהיא עושה. בהווייתה היא מהווה סמל לכוחות הנשיים והיצירתיים של החיים ומייצגת מיניות נשית הבאה מתוך הנאה ושימחת חיים.


  היא שולטת ביסוד המים (הרגש) כאקרובטית מיומנת. המים הם סמל עתיק לכוחות הריפוי, הפוריות ועוצמת היצירה הנשית. הקשר של הלוטרה למים מחבר אותה לאיכויות של יצירתיות, דמיון ושמחה. משהו המזכיר שובבות של פיות. היא מזכירה לנו שהחיים מהנים הרבה יותר כשאנו נוקטים בגישה הנכונה, זוכרים לשלב הנאה בעבודה ולקחת פסקי זמן לחקירה ולשעשוע.


   

  ''


  ללוטרה אין אויבים. היא חברותית, נותנת אמון ומניחה שכל שאר היצורים הם ידידותיים עד שהוכח אחרת. זהו ביטוי של הצד הנשי המאוזן, הנותן מרחב לאחרים להיכנס לחיינו ללא חשדות ודעות קדומות. היא מלמדת על החופש של אהבה ללא קנאה, דאגה, משחקי כוח ושליטה.


  הלוטרה מאמינה באחוות נשים. היא שמחה להשתתף במזלם הטוב ובשמחתם של אחרים ולחלוק את מתנותיה איתם.  היא לעולם אינה נלחמת, אלא אם כן הותקפה תחילה. אז היא מסוגלת להשיב מלחמה ולהיות אגרסיבית.    


  היא מייצגת גם איכות של משפחתיות ואמהות. לאחר שהיא יולדת, מסלקת האם את האב מהמאורה ומאפשרת לו לחזור רק כאשר הצאצאים מתחילים להיות עצמאיים. היא אם אחראית מאד בכל הקשור לצאצאיה - מגינה עליהם ומלמדת אותם לשחות.

   

  ''

   

  עבור האינדיאניים מהווה הלוטרה סמל לריפוי ולכן שקיקי הריפוי בהם נהגו המרפאים לאסוף צמחי מרפא ואביזרי ריפוי שונים, נתפרו בדרך כלל מפרוות הלוטרה. מהות הלוטרה היא זרימה. זהו מצב של חיים ללא חסימות המביאות למחלה. ההיפך מהמילה מחלה נמצא בחלימה. הלוטרה היא ביטוי להבנה שחיינו כאן הם חלום. לכל מצב תקוע, לכל טראומה יש מזור ופתרון. 

   

   


  מה מלמדת אותנו הלוטרה?

  ועל מה מעידה הופעתה בזמן הזה?


  ''

   

   

  אם יש חיה ממנה אנו יכולים ללמוד כיצד להפוך את חיינו למלאי שמחה ושפע הרי זו הלוטרה. הופעתה מעידה על התעוררות הילד הפנימי שבנו ומחברת אותנו לתדרים של שמחה, יצירה והנאה. היא מזמינה את כולנו (כן גם אתם הגברים!) להתחבר לאנרגיות הנשיות שלנו ולסקרנות הטבועה בנו. היא מנחה אותנו לזרום עם החיים, לתת אמון מוחלט באחרים, להשתחרר מכבלי החומר, הקנאה, הפחד והכעס... ולחלוק עם כולם את מתנותינו ואת השפע שלנו.

   

  ''

   

  לוטרה באה ללמד אותנו להתייחס לחיים כאל משחק מהנה ולהרשות ליופי ולטוב להתגלות בחיינו. היא מבקשת מאתנו להשיל מעלינו את הכבדות וההתמכרות לדאגה, בכל המישורים, ולזרום עם נהר החיים. היא מזכירה לנו להכיר בשמחה המצויה גם בצד המקבל של טבענו – להסכים לקבל חיבוק, מתנה, מחמאה כמו גם לאפשר ליופי הפנימי האמיתי שלנו לצאת החוצה.


  לוטרה אומרת לנו ביום הזה – יום הולדתה של אילניק: "הבחינו בכך שהזרימה היחידה היא זרימתה של אהבה מהרוח הגדולה אליכם, מכם אל אחרים, ומהאחרים חזרה אליכם.  זוהי דרכה של האנרגיה הנשית המאוזנת של הקבלה. כבדו אותה! ותגלו את העוצמה הנשית.


  אז זהו אילניק יקרה כל ההנחיות הללו הן מתנות עבורך ליום הולדת שמח ולשנה מצוינת ממדריכה מתוקה ושמה לוטרה. את מוזמנת ליהנות מהן... להוציאן לאור ולהפגינן לעולם בזמן הזה! יחד עם כל החברים והחברות!

   

   

  ''


  של כולכם

  באהבה רבה,

  מיכל


  מקורות:

  ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 - קלפי סגולה. הוצאת ענבר אירוח כפרי.

   

  © כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   תגובות אחרונות

   פיד RSS