כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 1/2013

  39 תגובות   יום שבת, 26/1/13, 11:33

  חיבוק דוב 

   

  ''

   

   

  בתחילת השבוע התייעצתי עם חברה, שמכירה כמוני את עולם הטוטמים האינדיאנים, בנוגע להגשמת חזונות חדשים בעבודתי. דברנו על כך שהשגתי בחי יעדים מקצועיים רבים, בהם בחרתי, ועל כך שעתה הגיע עבורי זמן להרחיב את אופקי העשייה. סיפרתי לה שאני מתכננת להתקדם ולעלות מדרגה ע"י כניסה למחוזות חדשים תוך פיתוח ויצירת כלים נוספים וחדשניים לדברים שאני כבר עושה.

   

  החברה שלי הציעה לי למקד אנרגיה ולהיעזר בסגולת הדוב על מנת לקבל תשובות להתלבטויות שהעליתי בנוגע לדרך. במילים אחרות, היא בעצם שלחה אותי "לעשות דוב"!

   

  ואני... הבנתי מיד את הרעיון! ... אבל לקח לי קצת זמן לעצור, על מנת לפרוט אותו לפרטים, ולהבין מה בדיוק אני נדרשת לעשות? כלומר, מה זה אומר בפועל "לעשות דוב"?

   

   

  ורק עכשיו, ביוםשישי מאוחר בערב,  כשנגמר השבוע, הבחירות מאחורינו, ט"ו בשבט בפתח סיימתי את חובותיי לכ-ו-ל-ם! חיוך. בני הבית פרשו שבעים ומרוצים, אחרי ארוחת שבת דשנה, כל אחד לענייניו...וסוף, סוף הגיע השקט המיוחל. זמן איכות, שלי עם עצמי, בו אני יכולה להתפנות לחקירה הדובית שלי. זמן להתבונן ולבחון מה נדרש ממני על מנת "לעשות דוב" הכי טוב שאפשר.חיוך

   

   

  אז הגיע זמן לחיבוק ולשירות דוב חברים (וכן..אני מודעת למשמעות המושגים הללו, בתרבות המערבית, אבל אנחנו עכשיו בביקור אצל האינדיאנים ולכן נתייחס למילים כהווייתן).

   

  וכמובן... כל מי שרוצה לחקור דובים וללקק דבש יחד אתי, תוך כדי הקשבה לשיר מקסים של יהודית רביץ, מוזמן !!!

   

   

  ''

   

  *************************

   

  מיהו הדוב האינדיאני ומהן סגולותיו?

   

  ''

   

   

   

  הדוב בעיני האינדיאנים נושא את עוצמת ההתבוננות הפנימית.

  דובי אוהב לחפש אחר הדבש, ואחר מתיקותה של האמת, בתוך החלל הפנימי של גזע עץ ישן. הוא אוכל מכל הבא ליד. גם את מה שאינו מכיר. כך הוא לומד ומגיע להבנה, מה טוב ומה לא טוב עבורו, דרך התנסות ובדיקה פנימית. ההתנסויות שלו עוברות תמיד דרך מערכת העיכול ולא דרך הראש.  


   

  ''

   

   

  בחורף כשקר ומושלג בחוץ, נכנס הדוב למערה שלו  כדי לישון, לעכל את החוויות, שחווה בעונות הקודמות, לעשות אינטגרציה פנימית, ולחלום את החזונות והיעדים שהוא נושא בקרבו.  בזמן הזה יורדת טמפרטורת הגוף שלו, קצב נשימתו מואט והוא מתקיים על מאגרי השומן בגופו. גם המלטת הגורים מתרחשת בזמן תרדמת החורף.


   

   

  ''

   

  באביב כשהפרחים פורחים והעצים מלבלבים נולד דובי מחדש ויוצא לאור יחד איתם כשהוא ברמת מודעות חדשה.

   


   

  ''

   

   

   

  כולנו יודעים שכדי להגשים את החלומות שלנו אנו נדרשים לאמנות ההתבוננות פנימה! שכן, רק ע"י בחינת הדברים לעומק, הגדרתם, תכנונם והתכוונות אליהם אנו יכולים  להגיע אליהם.

   

  לעיתים, עלינו להסכים לעצור, לזמן מה, כדי לעשות זאת! -  להגיף תריסים, להשקיט קולות חיצוניים, להדמים מנועי המחשבות וטרטורי המוח מציקים ולהיכנס למרחב הפנימי שבתוכנו, ל"מערה" שלנו.

   

  שם, במרחב המקודש הזה, אנו יכולים לקבל מהשקט ומהריק הזנה שמגיעה בצורת תשובות כנות לכל השאלות שלנו. זוהי הזנה הנובעת מתוך מקור האמת אישית והעמוקה ביותר שלנו. המקום בו דרים בכפיפה אחת ובהרמוניה מופלאה כל הפתרונות האלטרנטיביים והאופטימליים לדילמות  הפוקדות את מציאות חיינו.  כשם שיש בחיינו שאלות רבות המבקשות פתרון כך טמונות בתוכנו כל התשובות לשאלות אלה.


   

  האינדיאנים כינו את המרחב הזה, של הידיעה הפנימית, בשם "משכן החלומות"!


   

  ''

   

   

  במשך עידנים רבים הלכו אלה אשר חיפשו אחר "זמן החלום" ואחר חזונות אישיים בנתיב הדממה כשהם משקיטים את הרעש הפנימי והחיצוני ומתבוננים פנימה. "זמן החלום" הינו מושג המייצג שינוי תודעתי או זמן שבו אנו ישנים וחולמים. גם אנחנו יכולים להיעזר ב"מערת הדוב" שבתוכנו על מנת  למצוא את הדרך אל משכן החלומות שלנו כדי ללמוד ולהבהיר אותם ולעצמינו ולהפכם לממשיים. כל אחד יכול לעשות שימוש בעוצמת הדוב!  ע"י כניסה למרחב השקט והידיעה הפנימית שלו וקבלת תשובות הולמות לשאלות בהן הוא מתלבט.  

   

   

  *************************

   

  מהי המשמעות של "לעשות דוב"? ועל מה מעידה הופעתו?


   

  ''

   

   

  דוב מופיע עכשיו כדי להזמין אותי ואתכם להתבוננות פנימה. כדי להמליץ לנו להיכנס אל תוך הדממה, להתחבר לידיעה הפנימית, למשכן החלומות האישי מתוך מטרה לממשם. הוא מלמדנו להשתמש במשאבינו הפנימיים כדי לשרוד בתקופת החורף.

   

  הופעת הדוב מרמזת לעיתים על תקופה "רדומה", בה האנרגיה נמוכה יותר וקשה לנו לפעול במרץ כדי להתקדם. זו תקופה בה אנו נדרשים לסכם את שהיה, להבהיר את ההמשך ורק אז לזוז  קדימה. זה קורה, לא פעם, אחרי שהשלמנו מהלכים ויעדים גדולים ומשמעותיים בחיינו שאחריהם עולה צורך לקחת פסק זמן, על מנת לנוח, למלא את המצברים, לסכם את ההישגים הקודמים ולהגדיר חלומות חדשים -  וכל זאת לקראת קפיצת המדרגה הבאה הממשמשת ובאה. ממש כמו שקורה אצלי עכשיו! הקפיצה הזו יכולה להתבטא בצורת התפתחות וגדילה בכל תחום שהוא.

   

  זה קורה הרבה פעמים שיש הרבה לחץ חיצוני ואנו נדרשים לעשות סדר במחשבות על מנת להתקדם קדימה לעבר החזון והיעדים שלנו. לעיתים, עודף המחשבות והדיאלוג הפנימי מסיטים אותנו מהתפישה הברורה של מטרותינו האמיתיות ומההקשר של הדברים בו אנו מכוונים לפעול. דבר זה גורם  לאיבוד אנרגיית חים חשובה שיכולה להיות מופנית לצמיחה במקום לאי הסדר והמיקוד.

   

   

  זה יכול גם לקרות לפעמים כשאנו מחפשים תשובות בחוץ, אצל אחרים, או מניחים בצד את רגשותינו ואת הידיעה הפנימית שלנו. מתעלמים מהקול הפנימי הכי אותנטי שלנו. ואז... מגיע רגע בו אנו נדרשים להשיב לעצמינו את הסמכות הפנימית הזו שכן, אף אחד לא יודע, יותר טוב מאתנו, מה נכון לנו לעשות כדי לצמוח ולשמוח ובאיזה עיתוי.

   

  זהו תהליך אשר מקביל למחזוריות בטבע. בחיינו, כמו בטבע, יש עליות ומורדות, שפל וגאות, מקצבים שונים, זמן שלכת כמו עת צמיחה ופריחה.  ועלינו לקבל את העובדה הזו - שיש עת לכל דבר – זמן "אקשן" והתפתחות מהירה כמו גם זמן הנדרש להתבוננות, מנוחה והמתנה. גם אם לא נקבל את הרעיון הזה ונסכים לו, הירידה האנרגטית תגיע בכל מקרה, ותכפה עלינו את ההאטה. 

   

   

  ''

   

   

  חודש שבט הוא זמן של צמיחה והארה. ט"ו שבט הוא חג המסמל את התחדשות השמחה המוזרמת בעורקי הנשמה והגוף שלנו ואת האהבה המתעוררת בנימי הלב. וכבר אמרה ימימה שאם נסכים לקבל את הירידה והעלייה הנפשית כחלק מהטבע המחזורי שלנו נתחיל לזרוע ולטעת בחירות טובות שילמדו אותנו גם מהי ה-מ–ת–נ-ה לקראת הבשלה. בזמן ההמתנה יש הרבה עשייה – דישון, השקיה, השגחה.. ואין גם להיות תלויים בתוצאה שהרי הפרי לא יגיע מיד לאחר שנטענו את העץ ... כך גם בדרך רוחנית!  יש מלאכה יומיומית שזורעת את זרעי התוצאות וההצלחות העתידיים. ובאינדיאנית "עשיית דוב".

   


  דובי אוהב את ט"ו בשבט. הדובים בטבע מטפסים על עצים ומתחככים בגזעים. הם מוצאים את הדבש בתוך העצים או בכוורות התלויות על ענפיהם. העץ הוא סמל לחיבור בין שמיים וארץ, לפוריות ולצמיחה. וכך גם דובי כמו העץ מלמד אותנו לעורר את הפוטנציאל הטמון בנו ולבטאו וליישמו בעזרת הענפים שלנו וזמני הלבלוב.


   

  ''

   

   

  ולכן עכשיו זה זמן עבורנו, חברים, להתחבר שוב לכוח הידיעה הפנימית! למצוא  חדווה בתוך העושר של השקט. להניח בצד מחשבות של בלבול, להדק ולמקד אנרגיה פנימית. לאפשר לאור הפנימי, העצום שלנו, להאיר את הלב והנשמה במלוא העוצמה ולבהירות להגיח החוצה ...כדי שנוכל לפעול מתוכם על מנת להזין את טובי חלומותינו ולזהות את העשייה הבאה שתסב לנו את השמחה הגדולה ביותר!!! ולא פסיק אחד פחות.

   

  וכבר אמר סוקרטס "דע את עצמך"!  - והוא התכוון בין השאר שכדי למצוא את השמחה והסיפוק בחיינו עלינו להכיר את עצמינו היטב – את גופנו, את מחשבותינו ואת רוחנו. לשם כך, עלינו לערוך מידי פעם "מסע דובי" אל השקט של מערתנו ולהיכנס ל"שנת חורף" שלווה בה אנו חולמים את חלומותינו הכמוסים ביותר ומאמצים אותם אל חיקנו. 

   

   

  ''

   

  וכך מתוך העוצמה והבהירות הללו נהיה מוכנים לגלות את הדבר הבא והמתוק המחכה לנו בתוך עץ החיים, לטפח אותו ולהביאו לידי ביטוי בקלילות ובחדווה.

   

   

  ''

   

   

  הדרכים האופרטיביות לעשות זאת מגוונות. אחת מהן היא למשל מדיטציה יומית (התבוננות תוך כוונה וסילוק המחשבות הרגילות), פעילות ספורט אהובה שאנו עושים לבד ומאפשרת לנו לחשוב תוך כדי..., שינה ועבודה מודעת עם חלומות ו/או ניסוח חזון אישי דרך תהליך של התבוננות באימון.  אפשר למצוא באינטרנט ובכלל חומרים רבים בנושאים הללו.

   

   

  ''

   

   

  אז יללה חברים.... אני הולכת לעשות קצת דוב...  לחשוב איך אני רוצה שההגשמות הבאות שלי תיראנה. ורגע לפני כן, רוצה לאחל מזל טוב לחברה טובה שלי מה"קפה" אילניק...שחוגגת היום -  ט"ו בשבט  -  יום הולדת. כמה סמלי וקשור לפוסט הזה. וגם פו הדוב מצטרף לברכות...   

  ''

   

   

   

   שתהיה לכולכם שבת נפלאה וחג אילנות שמח!

  והעיקר חברים... שתיטעו בלבכם הרבה שמחה ואהבה! תמיד!

  נשיקות,

  מיכל

   

   

  ''

   

  *************************

  מקורות

   

  1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.
  2. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.

   

   

  *************************

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי- דביר©

  דרג את התוכן:
   37 תגובות   יום רביעי, 9/1/13, 22:33

   על גשם והגשמה

    

    

   היי לכולם,

    

   אחרי שכולנו התפללנו לגשם הוא הופיע בקול תרועה רמה כחלק מהתפאורה של  סופה עוצמתית וסוחפת. מזג האוויר הזה אילץ את כולנו לעשות שינויים בתכניות, לגלות גמישות והבנה לדברים ש"משתבשים" ולהתכנס פנימה.

    

   ואני שמחה על כך. הזמן שהתפנה לי, בשל ביטול תכניות שונות בחוץ ובמרכז הארץ , איפשר לי לעבוד בשקט מביתי הצפוני, לבשל מרקים מהבילים , בטעמים שונים, לכל בני הבית, ליהנות מתנור הארובה החדש שלנו וכן...גם לחזור לכתוב כאן ולשתף.

    

   אז קבלו כמה שיתופים....


   הבוקר נתקלתי במשהו שכתב אילן גרינברג חבר בפייסבוק ואהבתי.


   "הגשם מלמד אותי משהו בחיים. צאו והגשימו. באנו להוריד מתנות לעולם, בכל תחום - קריירה, מערכות יחסים, הכול.  חבר'ה זה הזמן להגשמה, למימוש.  בא לי לממש את גן העדן כאן על הכדור. לשיר, לרפא ולחיות באהבה . פשוט לא ?"

    

   וזה באמת יפה חשבתי לעצמי. באמת גשם מסמל הגשמה ומהווה חלק בלתי נפרד ממנה במובנים רבים אפילו בשפה העברית. הוא מזין ומרווה אותנו ואת האדמה וממטיר עלינו ועליה מתנות הזנה וצמיחה רבות. בלעדיו כולנו היינו קמלים... ואיתו ובעזרתו כולנו יכולים לפרוח ולהיות שבעים וממומשים.

    

   **********************

    

   חברה אחרת, בשם שלומית זוהר, ציטטה היום את מרק טוויין שאמר פעם ש"כולם מדברים על מזג האוויר אבל אף אחד לא טורח לעשות דבר בעניין". היא קשרה בין סוגיית מזג האוויר למצבים שונים בחיינו. להבנתה היפה, כשם שמזג האוויר בא והולך כך גם מצבים שונים בחיינו מתחלפים. "לפעמים קל לנו ולפעמים קשה, לפעמים שמח ולפעמים עצוב. אין צורך להיאחז במה שכבר חלף. ואם רק נחשוב על הבעיות שלנו כעל סופה נבין שהן כמוה יכולות לחלוף. והיחידים שמשאירים אותן כאן ומעצמים אותן הם אנחנו".

    

   שלומית כותבת עוד היום: " הסופה הזו נהדרת! ... מגשים אמיתי יודע שאין כזה דבר בעיה. ישנם מצבים שונים הדורשים התמודדות שונה. ישנם מצבים שכדי לצאת מהם דרושה יצירתיות וגמישות. אז... צאו לסופה, התמודדו איתה או הישארו בבית וקבלו אותה. נכון שהיא מביאה גם נזק רב אבל גם מביאה גשמי ברכה, שוטפת את האדמה ומחדשת אותנו. מדוע לא נתחיל להסתכל על הצרות שלנו והבעיות באותו אופן? יש בכוחן להזין לרפא ולהצמיח אותנו הלאה".

    
   ********************** 

   רון דון  חבר מכאן הציע לי להוסיף למרק העוף  שבישלתי היום לילדים חוויאג'... וצחק עלי שבטח אני מבשלת רק מרק ירקות. מה אתם אומרים? להוסיף?

    

   **********************

    

    

   היום בצהרים  גיליתי שרותי טל - חברה אחרת מהפייסבוק ומהקפה- חיפשה בבוקר את מרי פופינס חיוך שתעזור לה להתעופף מעל הכבישים המוצפים בחסות המטריה המפורסמת שלה. רותי כתבה: "צריכה לצאת היום. מרי פופינס איפה את כשצריך אותך?"

    

   ''

    

   התמונה שרותי צירפה החזירה אותי מיד למחוזות ילדותי ולמרי פופינס שהיתה אחת מאהבותי הגדולות. נזכרת בשיר הנפלא chim chim cheree זוכרים?

    

    

   ''

    

    

    

   וגם נזכרתי בעוד שיר של מרי פופינס שמדבר על הגשמה! שהיא אהבה לא פחות גדולה שלי. ובה אני עוסקת היום בכל רגע ובכל דבר בו אני נוגעת. .. עד כדי כך שהפכתי אותה למקצוע...דרכו אני יכולה לסייע לאנשים אחרים להגשים את החיים בהם הם בוחרים.

    

   ''

    

    

   בשיר זה מספרת לנו ג'ולי אנדרוס שהכול יכול לקרות אם רק נאפשר לו. שנוכל להגשים כל חלום אם רק נהיה גמישים ונחושים ונרחיב את האופקים שלנו.

    

   ניתן להזיז הרים, היא שרה, אם רק נשתמש ב"מעדר" גדול יותר. ניתן לייצר פלאים אם נבחר בצמיחה ובהתפתחות. כי רק בידינו הבחירה אם להפוך לפרפר צבעוני, מרהיב וחופשי או להישאר סתם זחל.

    

   ג'ולי/מרי מבטיחה לנו שהכול יכול להתגשם אם רק נסכים לעבור דרך קשיים, לבצע שינויים ולפגוש אתגרים. שהכול יכול להתממש אם רק נדע מה אנחנו רוצים, נאמין בו, נדמיין ונפנטז הכי רחוק והכי גבוה. אף אחד לא יעשה זאת עבורנו, היא שרה, רק אנחנו יכולים!

    

   היא ממשיכה ומגלה שאם רק נפתח דלתות (פנימיות וחיצוניות כאחד) נוכל לגלות דברים יפים ומרגשים על עצמינו שלא הכרנו בעבר... ולמצוא איכויות ומתנות בתוכנו, שתמיד היו שם, ושהן לגמרי שלנו...שהן אנחנו. אם רק נסכים להסיר את "וילון הבלתי אפשרי" נגלה שדברים שחשבנו שאינם אפשריים הופכים לבטוחים וברי מימוש.

    

   מרי פופינס מזמינה אותנו, ביום הסוער והקר זה, להרחיב את את התודעה ואת האופק שלנו אל מעבר לפנטסטי! בהבטחה שאם נחתור אל השמיים והכוכבים...זה מה שנקבל! כוכבים! שאם נחתור אל גן העדן של חיינו נמצא שם המוני כוכבים מפוזרים בכל מקום... מחכים רק לנו.

    

   הכול יכול לקרות זה רשמי! היא מצהירה. אז יללה, היא מאיצה בנו, החיים בחוץ מחכים לכם...לכו תתחילו לחיות אותם בעוצמה, מכל וקול הלב...שאפו להגשים את החלומות שלכם ולא תצטערו על כך. הבחירה בידכם,אומרת ג'ולי, אם לבחור את הכי טוב שיש או להתפשר על השטחי והדלוח.  כי הכול יכול לקרות היא חוזרת ומבטיחה... (זו פיזיקה קוונטית חיוך) . לכן... התחילו לנווט את דרככם והמכשולים שבדרך יתחילו להעלם...כי כל דבר שתרצו יכול להתממש אם רק תרשו.

    

    

    

   אז זהו חברים בציר השיתופים להיום. שמחתי לבוא לכאן שוב נשיקה

    

   להשתמע,

   מיכל 

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    נתיב האור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    ארכיון

    פיד RSS