כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון : 3/2013

  44 תגובות   יום שבת, 9/3/13, 00:17

        עולמם המופלא של הקלפים האינדיאנים

   

  קיפוד

   

   

  היי חברים,

  תראו את מי פגשנו הלילה בגינה. קיפוד מתוק שבא להזכיר לי שכבר מזמן הבטחתי לכתוב עליו. 


   

  ''
   


   

  לפני כשנתיים שאל אותי, חבר מה"קפה", מה זה אומר שמופיעים אצלו בגינה קיפודים כל ערב? הסברתי לו בקצרה והבטחתי שבהזדמנות אכתוב פוסט על הקיפוד.

   

  מאז עבר זמן רב והקיפוד המתין בסבלנות. הלילה הוא הגיח בעדינות, עם חיוך מבויש, כדי להזכיר לי שהגיע הזמן לפרוע את השטר חיוך . ומי אני שאסרב לקיפוד כזה מתוק? נהפוך הוא... לכבוד הוא לי לכתוב על הקיפוד! ולהתחבר לאנרגיה המדהימה שלו! תמיד! ובמיוחד בזמן הזה...עם בוא האביב. 

   

   

  ''

   

   

  ************************** 

   

   

  אז... מיהו הקיפוד ומהי האנרגיה שלו? 

   

  ''

   

  קיפוד מייצג את הילד הפנימי, שחי ופועם, בתוך כל אחד ואחת מאתנו. הוא עדין, רך, אוהב, מחובר מאד לעולם המשחק והשעשוע ומתייחס לחיים בתום ובענווה.

   

  הקיפוד הוא מהות של אהבה ועדינות ולמעשה הוא אחד מבין בעלי החיים היחידים בטבע שעושה סקס בשביל הכיף ולא רק לצורך רבייה.

   

  ''


   

  הוא אינו תוקפני ומכוסה במעטה קוצים המגן עליו. בד"כ הוא בורח כשתוקפים אותו ותוקף רק כשהופר האמון ו/או כשהאויב מתקרב יתר על המידה. אז הוא תוקע את קוציו, משחרר, ומסתלק במהירות.

   

  ''

   

  כך גם אנשי הקיפוד (אלו שהוא מככב במפת הטוטם שלהם) הינם עדינים, משוחררים מרצינות, פחדים חומרנות וסבל, ופתוחים לשמחה. הם אוהבים לפנטז ולדמיין כמו ילדים ומשתמשים ב"קוצים" רק כשהאמון נשבר וכשהם מותקפים. 

   

   

  ''

   

   

  **************************

   

  על מה מרמזת הופעת הקיפוד בזמן הזה?

   

  קיפוד מופיע עתה כדי להזכיר לכולנו שעתה הוא הזמן להעיר את הילד הקטן, החי ופעם בתוכנו, ולהתחבר לעולם הקסום של הילדות. עולם של תום, שמחה, משחק ואמונה בכוחם וביופיים של החיים.

   

   

  הוא מזמין את כולנו לאמץ ללבנו בחום את הילד שלנו. לחייך איליו ולתת לאנרגיה הנעימה והכייפית שלו להשתלט עלינו חיוך. הוא מורה לנו לאפשר לעצמנו, בזמן הזה, להתייחס להכל כאל משחק, לכבד את החיים כפלא, לפעול בחיינו מתוך שמחה, הנאה, אנרגיה חיובית והבנה שכל מה שקורה הוא לטובה כמו גם להעריך את העובדה שכל יום חדש הוא הרפתקה של גילויים חדשים והפתעות.

   


  ''

   

   

  קיפוד מבקש מאתנו ללמוד ממנו לבטוח! לתת אמון בחיים. לסמוך על כך שלרוח הגדולה יש תכנית עבורנו. שיש לנו יעוד. וכל מה שעלינו לעשות לדעתו הוא בסה"כ לקדם תכנית זו.

   

  ואיך עושים זאת? אתם בטח שואלים. והוא משיב:  ע"י מציאת דרך המלך שלכם בעולם הזה! כלומר, ע"י איתור שביל הזהב האישי שלכם - הנתיב המואר ביותר עבורכם. זה המאפשר לכם למצות את כל כישרונותיכם בהנאה ובשמחה. זה המאפשר לכם להיות מי שאתם, בלי מסכות ומניפולציות, ולעשות את הדברים שאתם הכי אוהבים ורוצים...הדברים שאתם הכי טובים בהם. אלה שמטעינים אתכם ומרחיבים לכם את הלב והנשמה.  


   

  ''

   

   

  היכולת הזו של הקיפוד, לבטוח, לאמץ חשיבה חיובית ולהאמין שהכול בחיים קורה לטובה ושניתן ליצור, כל דבר בו נרצה, טומנת בחובה מוטיבציה אדירה לפיה, ניתן לכבוש כל פסגה ולהתיק הרים ממקומם אם רק נאמין שהדבר אפשרי.  


  קיפוד יודע שכשאנו באים מתוך אמונה בעצמנו, מתוך מודעות ליכולותינו ומהידיעה שהחיים מזמנים עבורנו את הטוב ביותר אז... הכול פתוח בפנינו ואנו נדע למצוא בקלות את הדרך אל מטרותינו.

   

  ''

   

   

  אמון גם פותח את הלב שלנו וגורם גם לאחרים לפתוח את לבם כלפינו ולחלוק עמנו את מתנות האהבה, השמחה והחברות.

   

   

  ''

   

   

  הקיפוד טרח להגיע לגינה שלי הערב כדי להזכיר לי ולכם שרצינות, חומרת יתר, חששות ודאגות רק מרחיקים אותנו מיעדינו. ולא משנה באיזה יעד מדובר. המלצתו לנו היא להתבונן בחיינו ולהבין שאם איננו נהנים מהעשייה ומהדרך, ואם אין אנו מתלהבים, משמעות הדבר שאנו לא נמצאים במקום המתאים לנו ושמן הראוי לעשות בדק בית, בהקשר הזה, ולאתר את הדברים והאנשים שמסבים לנו הנאה ושמחה.  

   

  ''

   

   

  קיפוד גם מזהיר אותנו שלא להישאב לכאוס של עולם המבוגרים בו שולטים הפחד, החמדנות הסבל ומסכות הרצינות והניכור. וגם אם מופיעים בחיינו אתגרים ואנשים הפוגעים בנו, ומעמידים במבחן את יכולתנו לבטוח, עלינו לשים את מבטחנו בכך שאנו יכולים להתמודד עם אתגרים אלה, מתוך שמחה, ולבקש עזרה מהילד שבתוכנו כדי למצוא דרך להשיב אמונה ואמון לחיינו ולמערכות היחסים שלנו.

   

   

   

  ''

   

   

  קיפי מפציר בנו לחייך, אל האביב שבפתח, ולהאמין במי שאנחנו. ביכולות שלנו! ובכך שהדברים תמיד יסתדרו עבורנו על הצד הטוב ביותר. "כאשר אתם פועלים מתוך קלילות ואמונה", הוא אומר, "החיים מחייכים אליכם ואתם מגשימים את חלומותיכם".  

   

  אז זהו חברים התחברו לאיכויות הקיפוד. קבלו את האביב ואת חג הפסח בשמחה. לכו תיהנו, תשמחו, תשחקו ותבטחו במשחק החיים.

   

  ''

   

   

  אביב שמח!

  והרבה טוב...

  שלכם

  מיכל

   


  דרג את התוכן:

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   תגובות אחרונות

   פיד RSS