כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  מרעיון לארון לחזון - לסדנה

  בנייה בקרטון מבחינתי היא רעיון גדול עם עתיד מזהיר. אם תשאלו אותי - זה עוד יחליף את איקאה!
  אני עוסק בזה כתחביב כבר כמה שנים, הקיץ החלטתי להפוך את זה לענין רציני יותר, להפיק סדנה וללמד אנשים נוספים את הסוד...

  ארכיון : 6/2009

  9 תגובות   יום שני, 29/6/09, 00:11
  (המשך)  החלטתי להפיק סדנה: רעיון – יש, ואפילו יש לו תומכים עוד לפני שיצאתי לדרך. מיומנות יש לי, כבר בניתי מלא ואפילו העברתי סדנה לחברים שהייתה מוצלחת. ניסיון בהדרכה ולימוד גם לא חסר – זה מה שאני עושה ממילא...סיפרתי לחברים ומכרים ובחנתי את תגובתם. התגובות היו ברובן נלהבות, היו כמה פרקטיות (מתי? איפה? כמה? איך תשיג אנשים... וכו'), ועוד כמה אדישות. התגובות חיזקו אותי, אני מניח ששמעתי בעיקר את מה שחיפשתי לשמוע, בשלב הזה כבר ידעתי שאני רוצה את זה (ואם אף אחד לא יוריד אותי בכח מהעץ – אני ממשיך!)לרגע האופוריה התחלפה במבוכה – ועכשיו מה? איך מתחילים?!אז נזכרתי בימי ההדרכה בתנועת הנוער (המחנות העולים). לפני כל מפעל או אירוע היינו מכינים פלייר ובעזרתו מזמינים את החניכים.היעד הבא הוא פלייר!ביקשתי עזרה מחברה שלומדת עיצוב, קבענו פגישה, ערב מאוחר עוד שבוע (שנינו קצת עמוסים). הזמן עובר בשני מישורים שונים: באחד מסתיימת שנת הלימודים בחטיבת הביניים וצוות המדריכים במרכז הלמידה עסוק באירועי סיום ופרידות, כולל אירוע פרידה וכיף בבאולינג מדריכים וחניכים (היה מעולה)...בשני – לאט, ציפייה... אני מחליט להתחיל רהיט חדש – מסגרת למראה.... מסתיימת הציפייה. אנחנו מתחילים לעבוד על הפלייר אבל מוצאים את עצמנו קצת אבודים. תומר ציפתה שאגיע עם רעיון ואגיד מה אני רוצה ואני סמכתי על תומר שתעצב לי פלייר מקצועי כמו שהיא למדה...מפוקחים, אנחנו קובעים פגישה חדשה (עוד שבוע) ואני יוצא עם שיעורי בית... שיעורי בית: צריך תוכן לפיילר, פרטים על הסדנה, תימחור, מיקום, תאריכים. איך להגדיר את הסדנה?! מה אני מציע?! את מי להזמין?! איך להציג את עצמי?!שוב אני מתייעץ ושואל חברים, אוסף נתונים, סוקר שווקים... לאט לאט הדברים כבר נהיים סגורים.  תוך כדי אני מבין גם איך אני רוצה שהפלייר יראה. אני מדמיין אותו לפרטיו – לא מצליח לקרוא את הטקסט אבל התמונה ברורה (אתם יכולים לראות את מה שדמיינתי בגלריה שלי). נפגשים שוב. הרבה יותר ממודקים. מקצרים את הטקסט, סורקים את התוספות ומשלבים. ממקמים הכל – וזה עובד! הפלייר נראה טוב! (אם יורשה לי)


  אני שולח לחברים, אבל כבר צופה את התשובות, ובעצם לא צריך אותם – אני סתם משוויץ... יצא פלייר יפה.


  תודה לכל הקוראים והמגיבים    דרג את התוכן:
   21 תגובות   יום שישי , 26/6/09, 22:28

    

   קרה לכם שהייתם בבית, הסתכלתם סביבכם ובדמיונכם עלתה תמונה של רהיט אותו הייתם רוצים לראות בחלל הזה?  ראיתם את צורתו, כיצד הוא משתלב במרחב בו הוא מוצב, ראיתם את צבעיו ויופיו, שמעתם את התפעלות המכרים מהפונקציונאליות שלו...

   לי זה קרה לפני שנתיים בערך, כשבניתי את הארון הראשון שלי J (תמונה מצורפת). זה היה ארון גדול לחדר השינה. תכננתי אותו בדיוק לפי הצורך והפינה שיעדתי לו בחדר. למרות שזה הרהיט הראשון שבניתי העזתי ובניתי בגדול וגם החלטתי שאני רוצה מדפים ומגירות מקדימה ומהצד. בסוף הבנייה -לא היה מסופק ממני. הארון ממלא את ייעודו גם היום בצורה מצוינת.

   והנה לינק לתמונות של תהליך היצירה:

   http://picasaweb.google.com/nimroda80/uraX?feat=directlink

                                                                                                 ארון מספר 1

   אחרי הריגוש של הארון הראשון - לא יכולתי להפסיק. התחלתי
   לחפש תירוצים. מה חסר בבית... איפה יש מקום לרהיט נוסף...
   ואפילו - איזה רהיט מכוער מספיק כדי להחליף אותו.
   מרהיט לרהיט למדתי והשתכללתי. סיפרתי לחברים ולימדתי כמה


   בשבועות העברתי לקבוצת חברים סדנה.
   הסדנה התחילה באחת בלילה ונמשכה עד הבוקר.
   בסדנה הסברתי איך בונים. החברים התחלקו לזוגות והחליטו מה
   הם רוצים לבנות. תיכננו יחד את הרהיטים ויצאנו לדרך!

   בסוף הסדנה, אחרי 5 שעות בלבד, עמדו שני רהיטים שונים שרק
   חיקו לציפוי וצביעה...

   הפידבקים מהמשתתפים ומאנשים ששמעו היו נלהבים והתחלתי
   לקבל בקשות לסדנאות נוספות.

   הלכתי על זה! ועל זה בפוסט הבא

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    nimroda80
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

    תגיות

    ארכיון

    פיד RSS