כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום שלישי, 28/9/10, 21:11

  עצמו את העיניים למשך 30 שניות. נסו לחוות את העולם דרך "האין מבט" של העיוורים. של מוגבלי הראיה שמסתובבים לידנו. נסו לחוש מה תרגישו היה ואתם "תולעי ספרים ועיתונים" מזה עשרות שנים שלאחרונה התחלתם לאבד את הראייה? הכיצד תחושו? אני מבקש לעלות למודעות ולציין לשבח ארגון נסתר ומתחבא על הכלים אשר מבצע עבודת קודש אל מול אותם אלפים של עיוורים ומוגבלי ראייה המבקשים עדיין לקרוא.

   

  מדובר על הספרייה המרכזית לעיוורים ולכבדי ראייה מנתניה.

   

  יש לי חבר יקר שלאחרונה בעקבות מחלת סכרת מתחיל לאבד את יכולת הראייה. מאדם |צמא" ספר נאלץ האיש כמעט להפסיק לקרוא עד שנחשף לישועה האישית שלו. לספריה המרכזית לכבדי ראיה מנתניה. מתברר כי יש פינות "חמד" במדינה. יש ארגונים ואנשים העושים מעשים טובים יומיום מבלי לצפות לתמורה. אני מרשה לעצמי לצטט מכתב הערכה והוקרה שחברי יוסף ברמק שלח להנהלת הספריה:

   

  "לאחרונה עם הגיעי לגיל 73 נפגעה ראייתי עקב מחלת הסוכרת, כך שנבצר ממני לקרוא ספר, עיתון (מלבד כותרות), ירחון ולמעשה כל חומר כתוב תקנית באשר הוא, כ"כ סיימתי את פרק הנהיגה. בניסיונותיי לאתר פתרון, הגעתי דרך האינטרנט אליכם ומאז אורו עיני ורחב לבבי. כמו שכבר ציינתי, מעולם לא נתקלתי ביחס כזה גם מחברות אשר עבור שירותיהם יש לשלם תשלום מלא הכולל רווח ניכר. אצלכם דמי החבר הם סמליים בסך 100 ש"ח לשנה, כן זו לא טעות 100 ש"ח לשנה. אני חושב שיש להודות מקרב לב, לכל העובדים והמתנדבים העוסקים במלאכה.."

   

  אינני רוצה להלאות את הקורא בפרטים, אני מעדיף לשוב ולהודות לכל העוסקים במלאכת הקודש אשר הוציאוני מעבדות לחרות (לפחות חלקית) ונתנו בידי כלים להתמודד עם מגבלות הראייה אשר נחתו עלי. ממשיך ומציין יוסף ברמק  : "אני מבין כי נתקלתם לאחרונה בחוסר תמיכה תקציבית מהמדינה, אני פונה אל כל המשרדים הממשלתיים להעצים את התמיכה הניתנת ולאפשר פתיחת חלון לעיוורים ולכבדי הראייה על מנת שיוכלו לצאת "מאפלה לאור" לקרוא/להאזין להנאתם, ללמוד ולהשכיל אם זהו רצונם. קשה להבין את התועלת שמביאה הספרייה לעיוורים  ולכבדי הראייה כמוני, שאו ברכה".

   

  נראה כי נכון להוציא לאור הזרקורים עשייה התנדבותית יוצאת מהכלל.

   

  דרג את התוכן:
   3 תגובות   יום ראשון, 12/9/10, 07:36

   השב"כ דומה לכל מקום עבודה אחר. גם בו מוצאים זמן לנהל "רומנים" ומערכות יחסים כמו שקורה לא אחת בעולם הנורמאלי? מדוע קיבלתי את התחושה כי לאחרונה בשב"כ יש יותר מידי סיפורים על מערכות יחסים ורומנים מעל הממוצע. לפני חודשים פרש בכיר, לאחרונה פרש בכיר נוסף... מה קרה?

    

    

   כולם פרשו כי לא ידעו לשים חיץ בין העבודה השוטפת למערכות יחסים לא ראויות במקום העבודה. האם בחורינו המצוינים לא מסופקים די מהעבודה והריגושים מהשטח? אני שואל, או זהו סימפטום הרבה יותר גדול לריקנות של אנשי שטח שעוברים לעבוד מאחורי שולחן ולידם פקידות מזכירות ועמיתות מהמין השני.

    

    

   לאחרונה נסדק הארגון בהיבט של נוהלי העבודה הראויים. מוגש כחומר למחשבה למרות העבודה המצוינת שהארגון  עושה באמצעות "בחורינו המצוינים" לשמירת הביטחון במדינה, אני שואל האם כשהריגוש עובד? מה קורה ליכולת המבצעית?  

    

    

    

   ''

   http://www.nihul4u.co.il/

    

    

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 7/9/10, 23:23

    ''

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שישי , 3/9/10, 17:54

     עבור חברה מובילה ומצליחה מתחום הביטוח בחיפה שאנו בתהליכי הליווי והייעוץ האסטרטגי עוסקים גם באיתור דור מנהלי הביניים. אנו מחפשים חתמים עסקיים המבקשים להשאיר חותם מקצועי בחברה איכותית ומצטיינת. נסיון קודם רצוי אך לא הכרחי.

      

     ההזדמנות חד פעמית

      

     מציעים לך אופק תעסוקתי וקריירה מאתגרת.

      

     לארגון מצליח בתחום הביטוח בחיפה, דרושים מועמדים לתפקיד מנהל/ת סיכונים בביטוח כללי.

     3 ראשי צוות חיתום עסקי:

     להנעה וניהול צוותי חתמים עסקיים.

     התפקיד כולל עבודה מול סוכנים והגדלת נפחי פעילות, טיפול וחיזוק הקשר בין הסוכנים לחברה כמו גם חיזוק רמת השרות, ופיתוח שווקים חדשים וניהול צוות חתמים זוטרים בעתיד. העבודה מתבצעת בעיקר בתחום העסקי\ניהול סיכונים ובמידת הצורך גם בתחום הפרט.

      

     לתושבי חיפה קריות והסביבה. 5 ימי עבודה בשבוע. ניסיון בניהול צוות - יתרון. יכולת עבודה עצמאית ולימוד מהיר תוך הנעת סוכנים ועובדים להגיע ליעדים.

      

     יתרון לבעלי תואר אקדמי. ניסיון קודם בביטוח לא הכרחי.

     למחפשים קריירה, יציבות תעסוקתית ואופק התקדמות אישי ומקצועי.

     מועמדים מתאימים יעברו הכשרה מקצועית ע"ח החברה

     תנאים טובים למתאימים

      

     בפרטים לפנות במייל בלבד למשרה 0013 "ראש צוות חיתום עסקי" abc@nihul4u.co.il רק פניות מתאימות יוזמנו לראיון עבודה ראשוני.

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שבת, 14/8/10, 07:53

      הפעם מבקש להציף נושא שמרתיח אותי. להשאיר את הים פתוח עד השקיעה.

       

      משאב הים והחופים הולך ומתכווץ מול שיני הנדלניסטים. צינורות הביוב העירוניות ושפכי התעשייה לא פעם פורקים את הים. אבל ראו את החלם: בעונת הקיץ כשהשמש שוקעת בסביבות השעה 20:00 המצילים מסיימים את יום עבודתם בשעה 18:00? למה? יגידו ראשי העיר כי אין תקציב? מעניין כי תקציב לפקחים עד 24.00 בלילה שרושמים דוחות יש...למצילים מ- 07:00 בבוקר שכמעט אין להם את מי להציל ... יש אבל לעשרות אלפי מתרחצים הבורחים מהחום ומגיעים לים בשעות אחר הצהריים המאוחרות שהשמש פחות סרטנית... אין? מדוע אין העיריות מבצעות משמרות בקרב המצילים?

       

      מדוע הן לא מעניקות שרות לאזרח עד שקיעת החמה?  כסף לקחת מאיתנו האזרחים הן יודעות... לשרות יעיל לא פעם הן פחות מודעות. יקום ראש העיר הראשון ויקבל החלטה. נראה כי גם עשרות אנשים ינצלו ממוות בחופי הים בין אלה שטבעו והלכו לעולמם בין השעות 18:00 עד 20:00?

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 8/8/10, 14:34

       לא פעם אני מחליט לתת הזדמנות לאנשים בתחילת דרכם. החוכמה להגיע אליהם בדרך יצירתית ולא באמצעות הדברים המקובלים. לפעמים הם לא מצליחים לעבור את המסננת הראשונה. אישית אני מאמין כי הם מהטובים שיש. כאלה שעדיין לא התקלקלו? ויש להם רצון לתרום ולהשאיר חותם.

       לפיכך היה ואתם מכירים ככאלה אשמח לתת להם את ההזדמנות הראשונה בחברת אנרגיה מובילה. המשרה לאיוש מיידי ומיועדת לתושבי חיפה קריות והצפון. אנא תרגישו חופשי לתקשר ולקבל מימני עוד מידע. משה גרימברג וצוות שותפיו לדרך.

       משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

       עבור לקוח שלנו - חברת אנרגיה בצמיחה 

       דרוש /ה 

       הנדסאי /ת תעו"נ, מכונות / אזרחי

        להובלת ההקמה של פרויקטים בתחום האנרגיה החילופית.

        

       כישורים נדרשים:

       הנדסאי /ת תעו"נ, מכונות/אזרחי – חובה. נמרץ\ת בתחילת הקריירה עד גיל 30 .

       יתרון לניסיון כמפעילי מכונות\חשמל\דיזל\בקרה. ניסיון בהקמה והובלת פרויקטים,

       בסדרי גודל של למעלה ממיליון ₪, או פעילויות שוות ערך כחלק מצוות גדול יותר.

       צעירים נמרצים ובעלי ניסיון פיקודי - יתרון.

       עברית ברמת שפת אם. שליטה באנגלית ברמה גבוהה כולל כתיבה ותכתובת עסקית.

       יכולת למידה עצמאית של תחומים חדשים. יכולת ניהול לו"ז ותקציב. יכולת עבודה עם

       תוכנות ייעודיות ומחשב. ממוקד עבודה תחת לחץ.

        

       לתושבי קריות, חיפה עכו נהרייה וכרמיאל.

       תנאים טובים למתאימים. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

       לפנות במייל בלבד: mgrimberg@bezeqint.net או באמצעות

        http://www.nihul4u.co.il

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שבת, 17/7/10, 10:48

        כשמגה חברה שקמה מהקרשים והגיעה להובלה מחודשת יחד עם המנכ"ל האגדי, סטיב ג'ובס מתחילים לגמגם.. זה סימן לא טוב. התקלות הרבות המאפיינות את ההשקה של האיפון מסדרה 4 גרמה לרעשים ופגיעה בתדמית המצליחה של אפל. במקום לקחת אחריות ולהתמודד עם המשבר, החליטו באפל לא למהר. המשבר רק התעצם והפגיעה התדמיתית רק גדלה.

         

         

         

        מה מוזר כי אתמול אני קורא כי נמצא הפתרון: "שרוול פלסטי" ובנוסף אמירה בעייתית מאד האומרת: מנכ"ל אפל: "אני מתנצל בפני הלקוחות, אך זו בעיה של המגזר כולו - גם לבלאקברי ול-HTC יש בעיות קליטה". זאת הטעות השנייה הקריטית של המנכ"ל המוערך- לזרוק רפש על המתחרים ולהתחבא סביב בעיות משותפות? זאת לא התרבות הניהולית שג'ובס הטיף כל חייו?

         

         

        המניה בשבועות האחרונים הגיבה בירידות משמעותיות. הלקוחות כועסים. ההתנצלות האחרונה ומתן "שרוול הפלא" לא בטוח כי יצליחו לתקן את הנזק. כמה חבל לדעת, שלא פעם גם מנהלים וחברות מצטיינות נופלות בחטא היוהרה.

         

         

        ניהול משברים זה מקצוע כמו מקצוע החדשנות. הפעם סטיב "הכול יכול" פישל ובגדול. בתהליכים אותם אנו מובילים כחברת יעוץ ארגוני המתמקדת בתהליכי שינוי וצמיחה אנו מלמדים כי נכון לכל ארגון ומנכ"ל לדעת ולהתמודד נכון עם משברים. ההתעלמות מהם לא יביאו לתועלת. אשמח לארח אותכם באתר הבית שלנו ושם תוכלו לקבל מידע נוסך על "ניהול סיכונים יעיל". http://www.nihul4u.co.il/

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שבת, 5/6/10, 13:25

         שלוש אצבעות מופנות כלפינו... תמיד.

         כשאנו מפנים אצבע אחת ומצביעים על האחר כאשם,חשוב כי נבין ששלוש אצבעות מופנות אלינו. זאת תובנה מהותית שאנו לא פעם שוכחים. "חוכמתם של הגאונים בדיעבד" לא פעם גורמת לי לשאול האם הם באמת מאמינים לכל הרעיונות והמחשבות המעמיקות בסיומו של כל אירוע? אירוע מהתחום הכלכלי, הביטחוני, החברתי, ואו אפילו מתחומי התרבות והמוסיקה.

         כולם "חכמים" לבקר ולתת עצות.  מעטים מהם היו אולי היו בצמתים של קבלת החלטות מורכבות. לא פעם רבים מהם התנהלו על פי החלטות שאחרים קיבלו והם נשארו רק לקטר.  הדבר דומה גם במקרה האחרון של "משט הדמים לעזה". שר החוץ והשר לביטחון פנים ממפלגת העבודה לשעבר, הפרופסור שלמה בן עמי ניתח את המציאות ביושר ובהגינות תוך ניסיון אמיתי לצאת מהכבלים והפרדיגמות הכובלות את שני הצדדים ליותר ממאה שנות מלחמה הרס ושנאה.  

         על פי דבריו יש להבחין כי המגמות של הצמיחה של החמאס ברצועת עזה ובגדה המערבית "הוא גידול טבעי שצומח בשנים האחרונות בכל העולם הערבי, וכדאי שנבין שאי אפשר לחסל גידולים טבעיים", אומר בן עמי. גידול שהתבסס בתחום ריק שלא טופל על ידי הפתח.   אני נוטה להסכים כי על המנהיגות שני הצדדים לצאת "מאזורי הנוחות" הכול כך נוחים ולחשוב "קצת אחרת" לשם ניסיון אמיתי ואמיץ לתחילתו של דרך לפתרון העימות.

         פעם חשבנו כי מה שלא הולך בכוח... ילך בעוד יותר כוח... והיה ויידרש כוח נוסף יצליח להביא לפתרון.. מתברר כי לא כך הדבר. ניתן לראות זאת מדוגמאות לאורך השנים האחרונות עם מעצמות על כמו ארה"ב ובריה"מ. הייתה תיאוריה שאומרת שהזמן פועל לטובתנו? נראה לא אחת כי דברים שלא הצלחנו לסגור בעבר "כשהברזל היה חם" נעלמו כלא היו. אוסלו, הצעותיו של ברק, הצעותיו של אולמרט ועכשיו הסיסמאות של נתניהו.

           

         אז כשאנו מצביעים על האשמה של הצד השני, היה נכון להבין כי שלוש אצבעות מכוונות את האשמה אלינו. הגיע הזמן שנפסיק להיות נגררים ונתחיל להיות יוזמים. הנהגת המדינה חייבת להתמקד בלקיחת היוזמה לידים ולהפוך את המדיניות שלה לפרו אקטיבית החותרת לשלום ולביטחון כאשר הפורמט המומלץ להגיע למצב בו שני הצדדים ובעיקר 25+ המדינות השכנות מסכימים ומבינות כי שני הצדדים מפסידים ומרוויחים בו זמנית.

          

          

         להכירני טוב יותר ולהבין במה אני עוסק אשמח לארח אותך אצלי באתר.

         http://www.nihul4u.co.il/

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שני, 22/2/10, 15:58


          אשמח לעזור למתאים לבנות קריירה בחברת אנרגיה מובילה.

           

          לתאגיד אנרגיה גדול המוביל בתחומו והמבקש לגדול ולהתפתח בתחומי האנרגיה הנקייה הגפ''מ והגז הטבעי דרושים מקצוענים שיצטרפו להצלחה. אנו מחפשים איש מכירות בכיר ומנוסה למשרה מגוונת ומאתגרת, לקידום והחדרת מוצרים חדשים. בעל יכולת ומיומנות גבוהה לניהול וסגירת הסכמים. בעל יכולת לאבחן מגמות בשוק האנרגיה והגז בהווה ובעתיד.


          ייעוץ, שיווק ומכירות מגוון פתרונות בתחום האנרגיה הגפ''מ והגז הטבעי למגזרים של תעשייה מסורתית, תעשיה תהליכית
          וכימית ולתעשיית הסמיקונדקטורס והתעשייה הפרמצבטית.עבודה מאתגרת שמאפשרת מגע עם מקבלי החלטות ברמות גבוהות בתעשייה.

           

          בפרטים לפנות ישירות למשה

          abc@nihul4u.co.il או באמצעות האתר : http://www.nihul4u.co.il/

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שישי , 13/11/09, 10:52

            אובמה? או . מה . בו .   נובמבר 2009 

            

           החלטתי לפרסם שוב את הפוסט שנכתב על ידי מיד עם בחירתו של אובמה לנשיא. הוא מאד רלוונטי לפוסט האחרון שכתבתי כאן בשבוע שעבר. נדמה לי כי כבני אדם אנו אוהבים מאד להכתיר "מלכים" ומיד אחרי זה נהנים להתעלל ולפגוע בהם. זה נכון גם לגבי המנהיגים עצמם שלא פעם נשבים באימג ובהילה שהפירסומאים ואנשי השיווק יצרו לו.

           ענווה ומיקוד ועבודה על פי תוכניות מסודרות מבטיחות הצלחה בטווח הארוך. מצרף את הפוסט עם תיקונים והתאמות קלות. http://cafe.themarker.com/view.php?t=1311399
            

           אובמה? או . מה . בו .   נובמבר 2009 

           כמה זמן לדעתכם ייקח עד שהגורמים שהביאו את אובמה לדרגה של "קדוש" או בנו של אלוהים על פני כדור הארץ, או ככזה שיש לו פתרונות לכל החולאים של החברה האמריקאית.. או של כלל העולם המערבי... או של כלל המדוכאים והדפוקים בעולם ובעיקר היה וצבע עורם הוא לא מתאים לפלטת הגוונים והצבעים של  הלבן?   

           כמה זמן ייקח לתקשורת, לאוהדיו להגיע לתובנה כי האיש "בשר ודם" שאמור להתמודד עם בעיות לא פשוטות. שלא יודע להמציא פתרונות קסם? כמה זמן לדעתכם "חכמי הטורים" בתקשורת האמריקאית והכלל עולמית יגיע לשאלה הנדרשת- או. מה. בו?   האם מהירות נסיקתו של אובמה יהיה כמהירות ההתפכחות?   

           שלא נבין מכך כי יש לי ביקורת על בחירתו. להפך. אני חושב כי  האיש עושה היסטוריה עושה צדק היסטורי עם קהילה שתמיד הרגישה חריגה ומופלת לרעה ביוניטיד סטייטס אוף אמריקה? אני מאד שמח על הבחירה הראויה. האיש מביא משב רוח רענן חזון חלום ותמימות שאני תקווה כי "תהפוכות" התקשורת ולהקות המעודדים לא יגרמו לו לאבד אמונה בדרך אחרי מאמרי הביקורת הראשונים שלהם. אני תמיד אומר כי : החיים במטבח לא אחת מסובכים יותר מאשר חייו של מבקר המסעדות.  

           יש בו הרבה, הוא תוצר השיטה האמריקאית שאוהבים לקנות ולקבל "אריזות יפות" אבל "השיטה האמריקאית" גם מאד אוהבת לרסק את אותם "איקונים" שאותם יצרה. כחיי במדינה ? הייתי מבקש לשאול מתי יצוץ האובמה שלנו?   

           האם יש סיכוי שפעם.. אולי פעם "תואם יוסי בילין" יוכל להפוך לאובמה הישראלי? או אולי דן מרידור? או לחילופין אופיר פינס? או כוכב שיצוץ ויהיה אלטרנטיבה ראויה לנתניהו? לברק? ולאחרים שמסרסים כל ניסיון של צמיחה והתפתחות של אובמה ישראלי. מוגש כחומר למחשבה לכל אלה שמבקשים לחשוב מתי אובמה יתחיל לחוש את "חום המטבח" ואז יש סיכוי כי יצטרך לבחור בין הרע לרע יותר?

            

           נובמבר 2009 - נדמה לי כי האיש עדיין מנסה לרצות את כולם בו זמנית ועדיין לא הפנים כי מנהיג אמור לעסוק בקביעת סדרי עדיפויות והקצאת משאבים כדי להשיג מטרות ראויות על פי סדר עדיפות לאומי. אובמה עדיין נראה כי לא החליט על הסדר??

            

           למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

           http://www.nihul4u.co.il/

           דרג את התוכן:
            5 תגובות   יום ראשון, 8/11/09, 14:51

            כמנהלים או מנהיגים עסקיים ואחרים אנו מופתעים להגיע לתפקיד חיינו מהר יותר ממה שתכננו לא אחת. לאורך כל הדרך הצגנו תוכניות ורעיונות ליישום. חפצנו לשנות גם את השיווק לשפר מכירות ובעיקר לבצע מהפכה טוטאלית. להשאיר בכל מחיר חותם על מקסימום הרבדים בחברה או בארגון. מתברר כי היכולת למכור "חלומות " ואו רעיונות קלה הרבה יותר מאשר היישום שלהם.

             הדרך אל המטרה קלה שבעתיים מהתפעול והתפקוד השוטף, זה ידוע לכל מנהיג מנהל או איש פוליטי. לא אחת אני מזהיר מנהלים עסקיים החותרים אל עבר פסגה ניהולית חדשה לחשוב כבר משלב א’ לגבי איתור וקביעת העדיפויות והמיקוד מהיום הראשון בפסגה. הדוגמא של אובמה מראה כי קשה לתפוס את המקל משני צדדיו. ואצלו אפילו ביקש להחזיק כמה וכמה מקלות בו זמנית. אין דרך להצליח לנוע במקביל. בדרך כלל ההצלחה מתמקדת במשפט : "להרוג טורקי.. ולנוח" מבלי להתכוון למהות נדמה לי כי הדוגמא הטובה ביותר "להתברברות" מנהיגותית ניתן לראות בשחיקת מעמדו של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

             טעותו של אובמה על פי הבנתי נובעת מאי הצגת דגל מרכזי אחד שאותו יש להשיג במהירות בכדי לבסס את ההצלחה ולקבל את האנרגיות הנדרשות בכדי לכבוש את הדגלים הנוספים. היה והמשבר הכלכלי היה הדגל המרכזי – לא היה צורך להציג בו זמנית גם את הדגל של ביטוח הבריאות לכול. היה ודגל השלום העולמי היה נדרש להיות במקום הראשון. חובה היה על ממשלו של אובמה ובעיקר עליו כנשיא, להציג זאת בראש חוצות ולהימנע מהצגת התיאוריה שניתן להגיע בו זמנית לטיפול איכותי וממוקד ביותר מבעיה אחת. נדמה כי שכח האיש שיש הבדל מהותי בין מועמד הרץ לתפקיד הנישא לבין הנשיא הנבחר הצריך להביא קבלות ועשייה יומיומית.

             תופעה זו – של "הגם גם וגם..." המאופיינת מעולמות השיווק הייצור והמכירות מאפיינת גם מנהלים הנכנסים לתפקיד ניהולי מאתגר וחדש ובו ביום מבקשים להוביל מהפכות בכמה וכמה תחומים. בדרך כלל ההתפזרות מונעת מיקוד האנרגיות הנדרשות להשגת הצלחות ובו בזמן הארגון עומד על רגליו האחוריות ומנסה להכשיל את הרפורמות והשינויים של "המנכ"ל התורן החדש". אין זה סוד כי ברק אובמה איבד הרבה מאד נקודות זכות בדעת הקהל מעצם זה שלא קיבל החלטה במה להתמקד. השאיפה לרצות את כולם מתאימה לאגדות. מנהיג או מנהל אינו יכול להיות נחמד לכולם. לטווח הקצר הוא עשוי לאבד תמיכה אבל בטווח הארוך הצלחותיו בטווח הקצר יתנו לו בסיס איתן להמשך השינויים שיבקש להוביל.

             כאן נדמה לי כי נשיא ארה"ב לא ניתח נכון את מצבו. היה ובאפשרותו להוביל מהלכים מחדש- נדמה לי כי היה מחליט להתמקד בנושא מרכזי אחד. מנהיגים ומנהלים אמורים ככלל לקבל החלטות – לפעמים החלטות לא פופולאריות אבל החלטות שעל פי הבנת המציאות נכונות יותר להתקבל גם במחיר של איבוד הערכה ציבורית לטווח הקצר. המשפט האומר : "אין הזדמנות שנייה לרושם הראשוני" מתאים בדיוק לתובנה כי כמנהיג וכמנהל עליך לקבל במאה הימים הראשונים את ההחלטות המהותיות ולקבוע את הדרך. היה ולא, החיים שלך כמנהל יהיו קשים יותר והתוצאות בהתאם.  מוגש כחומר למחשבה לעצמנו. המשך שבוע נפלא. משה גרימברג- ניהול אפקטיבי.

             

             

            דרג את התוכן:
             12 תגובות   יום שבת, 31/10/09, 08:17

             בבסיסי אני אדם אופטימי, המאמין כי למדינה מגיע עתיד טוב יותר ושהשלום חייב להגיע לטובת האנשים החיים בפינת החמד ששמה ישראל ואף לאזור שבו אנו מממוקמים – המזרח התיכון. שבוע שעבר חוויתי חוויה אישית שנתנה לי אמונה כי הסיכוי לשלום ולדו קיום באזור לא פס מהעולם. הייתי אמור לבצע בדיקת אקו ומאמץ ולפיכך הציעו לי לבצע זאת במרפאת מומחים בשפרעם.

              בדקתי האם המומחים- מומחים? וקיבלתי החלטה להגיע לשם. בכניסתי למקום, גיליתי יהודים וערבים צעירים ומבוגרים מחכים לתורם. הרגשתי לחלוטין לא זר! הרגשתי כי אולי זאת המתכונת לדו קיום. הבדיקות בוצעו במהירות במקצועיות וכל הדרך לחיפה חשבתי עד כמה מודל זה הוא תחילתו של תהליך שלאורך שנים עשוי להביא את השינוי?   לכלכלה ולאיכות החיים יש כוח עצום שלא אחת מסוגל להתמודד בהצלחה עם פונדמנטליזם קשה ואכזרי.

             כשמתאבד פוטנציאלי צעיר עושה לעצמו חשבון מה הוא עשוי לאבד מול מה עשויים קרוביו ומשפחתו להשיג.. ואפילו הוא בגן עדן... נראה כי במצב הנוכחי החשבון נוטה לכיוון של "בוא ונתאבד". משרה והכנסה גבוה מהותית, בית ועתיד שקולים וגוברים על כל הסתה דתית. הדוגמא הטובה ביותר היא רמאללה שחווה שגשוג כלכלי שמצליח לתת לתושבים ולכפרי האזור לטעום את טעם ההצלחה.   

             גם מול שילובם של ערבי ישראל יש לשאוף ולהאיץ את התהליכים של השתלבותם בחברה כפרטנר כלכלי ומקצועי שווה. הדוגמא של מכון רפואי מקצועי היא התחלה מצוינת, ויש לחתור ולהרחיבה כולל בתמריצים כלכליים מצד המדינה ומוסדותיה .מוגש כחומר למחשבה לעצמנו. המשך שבת גשומה ונפלאה. משה גרימברג- ניהול אפקטיבי.

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              ארכיון

              פיד RSS