כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום שבת, 18/7/09, 14:47

  תרבות הבארבי נכשלה? בובת סוזן בוויל על שולחנות הייצור בסין??? לפני כחודשיים חגגה בארבי , בובת הפלא האנורקטית של התרבות המערבית, תרבות השפע- 50. חגיגה גדולה? נדמה לי כי חוקרי תרבות וסוציולוגיים יעשו קריירות מהתעמקות בתופעה. בשנות ה- 70, שלושים ויותר שנים קודם מצב "השמנים" באומה האמריקאית בהשוואה לאחוזי הנשים והגברים השמנים של היום. אז המצב היה טוב בעשרות מונים?

   

   

  אני שואל האם אולי הגיע היום שבובות המשחק של הילדות והילדים בארה"ב ואו בשאר מדינות העולם, ישקפו את המציאות של אותן המדינות ובראשן אמריקה שמהווה את אחת מהאומות השמנות והחולות בעולם. אולי המשחק בבובות השמנות יתנו אולי לילדים ולחברה בכול העולם - מודעות יתר להתמודד נכון יותר עם התופעה.

   

   

  הייתי מבקש לשאול שאלה מהותית ופשוטה : כשנותנים לציבור שלם של ילדות לדעת כבר מגיל צעיר כי הן לא תוכלנה להגיע למידותיה של הברבי שלה? אז מה נותר לה לעשות? הייתי מבקש לשאול כמה שאלות. האם היה והבובות שהיו ממוצאות לפני 50 שנה לא היו כה חטובות רזות על סף אנורקטיות האם זה היה משפיע על המשקל הממוצע של האמריקאי בשנת 2009?

   

  האם היה והבובות היו די מלאות ולא מושא של חלום שכמעט לא ניתן להשגה על ידי מיליוני נערות ובוגרות לאורך ההיסטוריה? האם אז המשקל הממוצע היה יורד ב- 30%? אין לי את התשובות, אבל תחושת הבטן שלי אומרת שאולי התוצאות היו אחרות?

   

   

  הניסיון להדמות לבארביות הבלונדיניות כשל. התסכול גבר ורבות מהילדות פנו לקבל נחמה מדלתות המקרר וטרקליני המזללות של אכול כפי יכולתך. הן לא יכלו להידמות לבארבי ולכן אולי "בעטו" לכיוון אחר? אני קורא כי תיוצר בארבית באובר ווייט של 50 קילו לפחות? או לפחות יזם עסקי רב תושייה יחליט לצאת בסט בובות סוזן בוייל- טרום מקצה השיפורים שלה....

   

   

  אני משוכנע כי המסר ייקלט טוב יותר בקרב צעירי וצעירות העולם הסוגדים לתרבות הצריכה ולתרבות הבלונד המצועצע. סוזן בוייל נתנה לכולנו נקודת מבט חדשה. תיוצר בובת סוזן בוייל לאלתר ומייד.. עוד לפני שתודעתה תחלוף מהעולם? מהיוטוב. היה ותרצו להביע עמדה ואו להכירני טוב יותר אני מזמין אותכם לבקר ב- http://www.nihul4u.co.il/ 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 13/7/09, 12:51


   המלחמה על דמותה של התקשורת במאה ה- 21 בישראל ואף בעולם מזכירה לי כמה וכמה דמויות שהשאירו חותם. הראשונה היא דמותו של דוב יודקובסקי.שאלתי את עצמי לאחרונה האם במקום יוסי מימן ורון לאודר היה לוקח את המושכות ליד אדם כמו יודקובסקי? האם התוצאה של ההשקעה הענקית הייתה זהה? קשה לנו לענות באופן חד, התחושה כי התוצאה הייתה עשוייה להיות אחרת?

    


   ניהול ללא יוהרה? הצלחתו המדהימה של יודקובסקי. הייתי מבקש להציג בפניכם מקרה שמעטים כבר זוכרים. הכיצד הצליח ידיעות לכבוש את המדינה? ולדחוק את העיתון של המדינה- מעריב לשוליים? הדיון עוסק הפעם בנקודה רגישה לנו כמנהלים. האם אנו באמת מאמינים כי ניתן לבצע "מהפכים" עסקיים??? האם יש באפשרותנו להאמין כי ממצב של מספר 3 או 4 בשוק אנו מסוגלים להוביל תהליך בו בטווח של שנים לא רבות נכבוש את המקום הראשון? בואו ונלמד מאחד שעשה זאת ועשה זאת בגדול .

    

    

   דוב יודקובסקי. האיש בתמציתיות מספר סיפור לארי שביט לפני חודשים מספר ומציג את תמצית ההצלחה- "פעם ראיתי בשווייץ מודעת פרסום שאמרה כך: "החלב שלנו בא מפרות שמחות". אם הפרות לא שמחות, החלב לא טוב. זה אלמנטארי. זה נכון בכל מקום עבודה ובמיוחד בעיתון". כך סיכם את משנתו. אני ממשיך ואומר כי "להון האנושי" חשיבות רבה להצלחה.

    

    

   ניהול ללא יוהרה מהווה לדבריו נדבך נוסף וחשוב להצלחה. יודקובסקי, מספק תובנה חשובה נוספת המהווה לדעתו - אבן יסוד להצלחה ניהולית בכל תחום: חטא היוהרה. "אנחנו היינו טבלואיד ואילו "מעריב", בגלל היוהרה של קרליבך, בחר בפורמט לא טבלואידי שאינו מתאים לעיתון פופולארי".... אנו מאמינים כי תפקידינו לשכנע מנהלים שזה אפשרי וניתן לבצע "מהפכים" עסקיים???

    

    

   יש באפשרותנו להאמין כי ממצב של מספר 3 או 4 בשוק אנו מסוגלים להוביל תהליך בו בטווח של מספר שנים תתקרבו לכבוש את המקום הראשון? בואו ונלמד מאחד שעשה זאת ועשה זאת בגדול. להרחבה ולקריאת הטיפ הניהולי הקצר והאפקטיבי לחודש יולי 2009 לחצו על הקישור: http://www.nihul4u.co.il/83991/יולי-2009--ניהול-ללא-יוהרה---

    

    

   היה ותרצו להביע עמדה ואו להכירני טוב יותר  אני מזמין אותכם לבקר ב- http://www.nihul4u.co.il/

   משה גרימברג - ניהול אפקטיבי - nihul4u    דואל: mgrimberg@bezeqint.net נייד: 054-4814332

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום חמישי, 25/6/09, 07:57

    שאפו למערכת המשפט. השבוע קבעו רף ותג מחיר לפוליטיקאים מושחתים שסרחו. בניזרי והירשזון. אני תקווה כי הענישה של בית הלל בתחום זה נעלמה סופית מהשטח. לא עוד עונש של 4 חודשי שרות ו- שנה מאסר על תנאי? השבוע, העונשים שהוטלו על הנאשמים הפעם עשויים אולי להרתיע אחרים.


    הייתי מבקש להציע הצעת חוק האומרת כי החל משנת 2010 או שנה אחרי, וללא יכולת של ענישה רטרואקטיבית, העונשים שיוטלו על פוליטיקאים ואנשי  ציבור שסרחו ועברו על החוק יהיו כפולים מהקבוע בחוק לשאר האזרחים. או לחילופין לשופטים לא תהיה אפשרות לתת ענישה הפחותה מעונש המקסימום כקבוע בחוק.  כן אני מדבר על אפליה! לא יהיה ניתן לתת לשופטים שיקול דעת לגבי עידון הענישה. נדמה לי כי היה וימצא חברת כנסת שייקחו את הנושא לידים ויעביר הצעת חוק בנדון- יש סיכוי שרבים מחברי הכנסת יתמכו והצעת החוק תתקבל ותזכה גם לתמיכת הממשלה.


    חברי הכנסת שימנעו מתמיכה בהצעה יזכו כבר מהיום הראשון לחשיפה תקשורתית בעייתית שיהיה להם לא קל להציג טיעונים כנגד הרעיון. אני מודע כי יש להמשיך ולהשקיע חשיבה, עבודה והתאמת הרעיון הראשוני הזה לשם הפיכתו לחוק ראוי.  אני לא משפטן ולא מומחה לחקיקה אבל אני כאזרח, חושב שיש מצבים שבו חייבים לחשוב "מחוץ לקופסה", ונדמה לי שזה אחד מהם. לא פעם בפעילויות אותן אני מוביל מול ארגונים ומנהלים בכירים במשק הישראלי בתחום הייעוץ הארגוני, הליווי וההדרכה, ופיתוח עסקי אני מלמד רבים מהם להשתמש "בחשיבה יוצרת" בכדי לפתור ולמנוע בעיות קיימות ועתידיות- כך השתדלתי לעשות גם כאן.


    יש להגדיר את סוג העברות ולמקד אותם בתחום הניקיון האישי והציבורי בלבד ולקבוע הגדרה לאלה הנופלים בקטגוריה של "אנשי ציבור" ופוליטיקאים.


    הצעתי זו תעשה חסד עם הפוליטיקאים ואיתנו האזרחים. אנשים "לא נקיים" בבסיסם, יחשבו פעמיים האם להשתמש בפוליטיקה, בשרות הציבורי, בכנסת ובממשלה כקדום לחפור בו ?למען עשיית הון אישי או פוליטי בדרכים לא כשרות.  נדמה לי כי תג המחיר הגבוה של הצעת החוק החדשה תמנע מהם כבר בשלב הראשון מלהיכנס "לחנות החרסינה" שבה פיתויים לרוב. היה ויכנסו כי הם בטוחים שיצליחו להסוות את פעילותם הלא ראויה הם לוקחים סיכון. סיכון גבוה מהותית מהסיכון של היום. היה ויורשעו העונש שעשוי להיות מוטל עליהם גבוה מהותית מהעונש שהיו מקבלים לו היו אזרחים מהשורה.


    כך נדמה לי ישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתחוקק חוק  פרו אקטיבי למניעת שחיתות ציבורית פוליטית .  חוק שיתחיל לחנך את נבחרי הציבור הקיימים ואת העתידיים כי עיסוקם בעשייה ציבורית ופוליטית מחייבת אותם להיות מודל לחיקוי חיובי בהיבטים של ניקיון כפיים אישי וציבורי. היה ותרצו להביע עמדה ואו להכירני טוב יותר אני מזמין אותכם לבקר ב- http://www.nihul4u.co.il/ 

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שבת, 13/6/09, 11:52

     מהו תהליך נכון של יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה מנצחת. הייתי מבקש לעלות לעורר חשיבה בדבר הדרך הנכונה לתחילתו של תהליך יעוץ ארגוני ופיתוח עסקי נכון? הכיצד מתחיל תהליך ייעוץ ארגוני נכון? תהליך נכון של יעוץ ארגוני וליווי מנכ"ל או הנהלה מתחיל במפגש ראשוני לצורך תיאום ציפיות והגדרת המשימה  ונמשך עד יישום המלצות, משובים והדרכה לצוותי המנהלים והעובדים. היה והתהליך מבוצע על פי התכנון, אנו מאמינים כי ביכולתנו להביא לשינוי מיידי וליישום מלא של המלצות בפרק זמן קצר שואפת לאפס. תפקידו של יעוץ הארגוני וליווי תהליכים של שינוי וצמיחה מתרכז בעקרון המרכזי העוסק בהבאת מקבל הייעוץ לידי יכולת להסתכלות עצמית שונה – להחליף את הפרדיגמות השולטות בחייו ועל פיהן הורגל לפעול וע"י כך להניעו לשינוי.

      

      

     שותפי הבכירים לדרך ואני הצבנו לעצמנו למטרה לסייע למנהלים בכל הדרגות, לארגונים גדולים ובינוניים, לאנשי עסקים ולבעלי מקצועות חופשיים, לממש את חזונם ומטרותיהם באמצעות יעוץ, ארגוני, אימון ופיתוח עסקי, ליווי, הדרכה, אימון ופיתוח אישי באמצעות מתודולוגיה הטמעה ומיקוד מתחומי האימון ה- Coaching, פיתוח מיומנויות והובלת תהליכי שינוי וצמיחה.רק בעבודה משותפת ומחויבות לתהליך אנו מצליחים לגרום לשיפור בתוצאות העסקיות. אנו מתמקדים בהיבטים של שינוי פרדיגמות אישיות וארגוניות מגבילות, כדרך לצמיחה ויצירת שינוי אישי וארגוני מנצח. 

      


     כחברה העוסקת בתחום יעוץ לחברות ארגונים הנהלות ומנכ"לים בכלל וייעוץ ארגוני בפרט אנו נתקלים לא אחת בתופעות מוזרות. מנהלים והנהלות לא אוהבים בדרך כלל להיעזר בגורמים חיצוניים. ברובם הם חושבים כי התועלת לא תהיה שווה את ההשקעה? בדרך כלל ארגונים ומנהלים מסוג זה מתעוררים מאוחר ולא אחת משלמים את מחיר היהירות. אין זה סוד כי יעוץ ארגוני, ליווי עסקי יחד עם הובלת תהליכי שינוי וצמיחה מהווים מכלול שלם של תהליכים חשובים ומורכבים, שמחייבים מעורבות מקצועית מעמיקה של היועץ ברמת מיומנות ולעתים אף רצויה וחשובה ההתחברות גם ברמה הרגשית, מול קהל יעד, שיכול להיות פרט בודד – כמו המנכ"ל או קשת רחבה של אוכלוסיה- כמו למשל פורום מנהלי אגפים. האינטראקציה האמון וזרימת המידע בין הגורם המייעץ והמלווה לבין המנהלים קריטי להצלחה.


     בתהליך הייעוץ הארגוני והליווי העסקי, אנו יוצרים פרדיגמות והרגלי עבודה חדשים, אפקטיביים ויעילים הרבה יותר. בתהליך אנו פועלים  להקניית מיומנויות ניהול מתקדמות, עוסקים באיתור דרכים לשיפור צמיחה אישית, בונים יחד הרגלי ניהול ומנהיגות אפקטיביים יותר.  נושאים אלה ואחרים נוטלים חלק במערך כולל של תהליך יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה לחברות עסקים והנהלות. התהליכים שלנו מביאים לשיפורים מרכזיים בתוצאות שמנהלים וארגונים מגיעים אליהן.     אני מבקש לציין כי תקופות משבר מאופיינות באחוזים גבוהים יותר של חברות ועסקים שקורסים. בתקופות של אי יציבות כלכלית ומשברי אשראי מקומיים ועולמיים מנהלים וארגונים שלט ילמדו להתאים את עצמם לשינוי ייעלמו ממפת העסקים. כידוע לכולנו, בתקופה שבה מתרחשים שינויים בקצב ובעוצמה הולכים וגוברים, ארגונים שלא ידעו לסגל עצמם לקצב, פשוט לא ישרדו. לא אחת ההפתעה גדולה כי נתונים דומים מתקבלים בקרב חברות גם בתקופת שפע ופריחה, אז החברות שלא נערכות נכון לשפע ולצמיחה- מפגרות מאחור, ונעלמות.     לא אחת אני נשאל מה יותר נכון לעשות? האם לחקור כישלונות, וללמוד מהם? או לחקור הצלחות וללמד לשכפל אותם כמה שיותר. אני חושב כי נכון לשאוף בתהליך יעוץ ארגוני וליווי עסקי לחקור הצלחות. אנו מקפידים במסגרת תהליכי הייעוץ הארגוני והעסקי ללמוד ולחקור את ההצלחות. אנו מאמינים כי  למידה מהצלחות הנה תפיסה בריאה ונכונה הרואה בניתוח והבנה עמוקה של הצלחות הארגון ומנהליו כלי רב עוצמה לפיתוח ארגוני, אישי, צוותי ותהליכי וזאת בשונה מתהליכים המתמקדים אך ורק בתחקור שגיאות וכישלונות. שותפי הבכירים לדרך ואני מאמינים כי דווקא יש חשיבות באיתור ושיכפול ההצלחות דווקא.     כמנהלים אנו כבר מודעים לידיעה כי ניתן לחלק את השינויים הארגוניים לשנים: שינויים ארגוניים המתחוללים באופן סדור ומתוכנן, מאחר וניתנים לצפייה מראש. ואחרים שבדרך כלל מגיעים אחרי ובתוך תקופות משבר ואז השינויים נכפים על ארגונים עקב אילוצים בלתי צפויים. ארגונים בעלי ידע מוקדם מסוגלים להיערך להתמודד נכון יותר עם שתי האפשרויות. הם מבינים כי משברים מתחוללים תוך מחזוריות, הוא יכול לחזות אותם ולהיערך לקראתם.     לסיכום, הייתי מבקש להביא את התובנה כי מנהלים וארגונים מצטיינים לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח אף פעם. היכולת שלהם להקדים את השוק והמתחרים מבטיחה להם את המובילות לאורך שנים. שותפי הבכירים לדרך ואני מאמינים מאד כי המפתח להצלחה ולמובילות קשורה קשר הדוק ליכולת הלמידה וההתפתחות העצמית. הצבנו לעצמנו למטרה לסייע למנהלים בכל הדרגות, לארגונים גדולים ובינוניים, לאנשי עסקים ולבעלי מקצועות חופשיים, לממש את חזונם ומטרותיהם באמצעות יעוץ, ארגוני, אימון ופיתוח עסקי, ליווי, הדרכה, אימון ופיתוח אישי באמצעות מתודולוגיה הטמעה ומיקוד מתחומי האימון ה- Coaching, פיתוח מיומנויות והובלת תהליכי שינוי וצמיחה.

      

      

     כאן באפשרותך להניע תהליך. משה גרימברג-  ישמח לפגישת עבודה בה נדון על מהות התהליך הנכון של יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה מנצחת. http://www.nihul4u.co.il

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 6/5/09, 10:59
      כשלון או הצלחה? האם האיש הנכון נמצא במקום הנכון? 

      הייתי מבקש לעלות לדיון נושא שלא אחת אני מתמודד איתו בתחום הייעוץ הארגוני והעבודה מול הנהלות ומנכ"לים בתהליכי שינוי וצמיחה . הכיצד מתמודדים עם "כוכבי על" בארגון ? סוגיה לא פשוטה כלל. בכדי לחדד את הבעיה  ואת הפתרון הייתי מבקש לקחת אותכם אל הפליאוף של ה- אן בי אי השנה. בצורה ממוקדת יותר להתמקד בשתי קבוצות. הפיסטונס מדטרויט והדנבר נאגטס.  


      אחת שיחררה "כוכב על" בעייתי משהו?- את אלן איברסון שלא התחבר, למרות שלאורך כל הדרך תוצאותיו האישיות היו לא רעות. התוצאות של הקבוצה לא השתנו ובעיקר הוא כשל בתהליך של שיפור השחקנים שלידו. דטרויט פיסטונס, השנייה שיחררה השחקן הקבוצתי את הלב והדבק את צואניסי בילאפס בכדי לקבל את "כוכב העל" איברסון מדנבר .

      התוצאות נכון להיום. דנבר הצליחה בטרייד בגדול. החיבור של בילאפס לקבוצה יצר סינרגיה ותהליך בו הסכום שהתקבל גבוה מסך חלקיו. התרומה שלו לקבוצה הייתה רבה הרבה יותר מסך הנקודות והאסיסטים שעשה. מנגד איברסון, גם בדטרויט הרס את המרקם המנצח. החיבור הקבוצתי ניזוק ולראיה הקבוצה לא עברה שלב בפליאוף.

       

      הכיצד אנו לומדים מכך ומקבלים תובנות לעולם העסקי? האם קיימת קורלציה? האם יש דמיון? התשובה שאני בדרך כלל נותן היא תשובה חד משמעית- התשובה היא כן ובגדול.

      לא אחת אנו נתקלים בפעילויות השונות שלנו בארגונים ובחברות הגדולות "בכוכבים" הנמצאים לא במקום הנכון. לא אחת היותם "כוכבים",  גורם נזק לארגון ולמנהליו. לא אחת אנו מגלים בצד "כוכבים אמיתיים" שלא זוכים להערכה ולחשיפה הנדרשת. פעמים לא מעטות אנו לא מעריכים אותם מספיק? לא מקשיבים לרעיונות שלהם ובדרך כלל נמנעים מלתת להם את מושכות ההנהגה. 


      היכן אצלכם בארגון, מנהלים יקרים מתחבא הצואניסי ביאלפס שלכם? הכיצד תצליחו להתמודד עם "כוכב על" שפוגע בתהליכי הצמיחה של הארגון? הכיצד הכי נכון "לאלפו" ולהפוך אותו לשחקן קבוצתי התורם לתהליך ולא רק לעצמו? אשמח לתגובות http://www.nihul4u.co.il/  אני זמין לשיחות אחד על אחד בנושא עם כאלה המבקשים להרחיב. משה גרימברג | ניהול אפקטיבי   054-5814332 או במייל    abc@nihul4u.co.il

      דרג את התוכן:
       4 תגובות   יום שבת, 25/4/09, 12:02

        היכן נמצאת הסוזן שלנו?

       היכן נמצאת הסוזן בוייל שלנו? בקרב החברים הקרובים ואו היותר רחוקים? בקרב העובדים שלנו? בקרב המנהלים הצעירים? מדוע אנו בעיקרון לא מחפשים אותה? היכן נעלמת הסוזן בוייל שלנו? מדוע איבדנו את היכולת לראות את העצים, כל אחד כפרט בודד בעל שוני ויכולות ....ולא רק את היער?  


       רפי לביא. האומן איש הרוח והמורה, שהלך לעולמו לאחרונה, בתערוכה שלו בגלריה "גבעון" הוא כתב כמה מילות פתיחה שאליהן התחברתי ואותן אני מבקש לקשור לנושא . "להתבונן גם בעצים ... ולא רק ביער" . " שמתי לב שקהל המסתובב בתערוכה... קולט את התמונה הכוללת, את המכנה המשותף....את הכלל, את היער...עבודות שיש בהן פרטים, ייחודיות, שוני ומורכבות, חומקות מהעין.... חבל שאנו בחלק לא קטן מהמקרים...לא שמים לב לעץ ומסתפקים בקליטה כללית של היער ותחושותיו..."  


       נדמה לי שאת הטעות הבסיסית שרפי לביא, כאומן מציג בשורות אלה, אנו עושים בחיי היומיום ולא מודעים מספיק לכוח של השונות והייחודיות של כל אחד ואחת. המקרה של סוזן בוייל מציג נאמנה את תובנתו.  כאחד העוסק בתחומי יעוץ ארגוני, פיתוח עסקי, אימון מנהלים וליווי ארגונים בתהליכי שינוי וצמיחה אני כל פעם מזכיר לעצמי לשאול – האם אנו לא מפספסים את הסוזן בוייל הפרטית שלנו? אני משתדל תמיד לעלות נקודה זו לדיון ולשאול- מה משמעות הדבר לנו , כבני אדם, כמנהלים? 


        לא אחת מתחת לאף, אנו מוצאים את הסוזן בוייל שלנו. רק צריך להיות מוכנים להתבונן וקצת לחפש.

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום רביעי, 15/4/09, 21:22
        זכרונות וטעמי ילדות

        השנה באופן חריג נזכרתי בתחושות ישנות. זכרתי טעמים של ילדות ביום בו חג הפסח נגמר. שעות צהרים מאוחרות, המרכז המסחרי בכרמיאל, 4 חנויות, טמבוריה אחת.....עשרות ילדים, מחכים משעות הצהרים המאוחרות סביב דוכן הפלאפל היחיד בכרמיאל למועד בו הבעלים והעובדים מהכפר השכן יגיעו להכין את כדורי הפלאפל הראשונים שלהם טעם גן עדן. 

        כרגע, עם בכתיבת שורות אלה אני חש את טעמה של הפיתה החמה, את טעמו של הכרוב החמוץ והמלפפון שמתנוסס צמוד לכדורי הפלאפל החומים המעוטרים בנוזל לבנבן טעים. טחינה נוזלית הנמזגת מבקבוק פלסטיק שמשלימה את התמונה הפסטוראלית של חצי מנה שמימית שלה טעם גן עדן. 

        טעם שנחרט בנפשו של ילד, עולה חדש, בשנות ה- 60 המאוחרות בעיירת עולים בצפון. הטעם חרוט בנפשי ובנקודות הטעם שבפיו לעולמי עולמים. חוויה אישית וקולינארית שלא תעזבני לעולם.

        כחיפאי בעשרים השנים האחרונות נחשפתי לא אחת לטעמים של יצרני כדורים הנחשבים בטופ הארצי, פלאפל הזקנים, פלאפל מישל בואדי ואחרים, אבל אין אחד המסוגל להתמודד עם טעמו של פלאפל גן עדן במוחו של ילד.. עולה חדש... בערבו של יום סיום חג הפסח. נדמה לי כי מהפעם האחרונה שאכלתי פלאפל עברו כמה שנים טובות?

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום רביעי, 8/4/09, 09:04

         מילה טובה לג’ודי שלום ניר מוזס. 

         כמות המרורים שביבי האכיל את סילבן טרום הרכבת הממשלה הייתה מספיקה להאכיל את כל רחשי רעתו של ביבי לדורותיהם. אנו יודעים כי המספר אינו קטן כלל. ג’ודי שלום ניר מוזס הייתה נקודת האור היחידה בהתנהלות הפעם .

         רעייתו המגוננת של סילבן שהפעם שמרה על דממה תקשורתית לא יצאה חוצץ. ג’ודי שלום ניר מוזס שמרה על איפוק כיאה לאשת שר החוץ לשעבר ולאשתו לעתיד של המיועד להיות על פי הבנתה ראש הממשלה הבא?  ג’ודי הפנימה את המקרה של שרה נתניהו ונמנעה מלחזור על אותן הטעויות.  

         לפעמים בתהליכי הליווי ופיתוח מיומנויות של מנהלים העוסקים במכירות ובמשא ומתן אני מקפיד ללמד כי בתהליכים בין אנשים היה רצוי שלט נגיע למצב בו יש מנצחים ומפסידים?

         אני לא מקנא בביבי? הוא לא יודע עם מי הוא פתח חשבון? בטיימינג הכי נכון והכי בלתי צפוי יתחיל המכבש של ג’ודי שלום ניר מוזס לישר כל חלקה טובה ולהכשיר את הקרקע לניסיון הבא של סילבן לתפוס את ההנהגה. אני שואל מי יותר חזק? האם שלדון אדלסון או נוני? ישראל היום? או ידיעות אחרונות יחד עם ערוצי התקשורת האלקטרוניים?  

         רבים מהעיתונאים היו מבקשים להיות זבוב על הקיר בסלון ביתם של "הסילבנים"? רבים אחרים היו מתחלקים גנטית ומבקשים להיות בו זמנית על קיר סלון ביתה של ש’רלה? על פי ניתוח העבר מגיע הפעם צל"ש ולו זמני ....לג’ודי שלום ניר מוזס. 

         חג שמח

         להכיר אותי קצת יותר לעומק ובצדדים נוספים אתם מוזמנים לבקר: http://www.nihul4u.co.il/

          

         דרג את התוכן:
          2 תגובות   יום שלישי, 31/3/09, 12:00


          אתמול, בכל עמודי החדשות הכלכליות בפרינט וברשת יצא ציטוט מופלא מפיו של לב לבייב שאמר מעומק ליבו את האמת העירומה שאמורה להיות נר לרגליו או לרגלינו האזרחים: " במקום לחשוב מה יקרה אם טייקון ייפול, צריך לחשוב איך לעזור לציבור; זה לא להציל את החברות, אלא להציל את הציבור" – המשיך לבייב ואמר: " היה וגם אם 5 טייקונים ייפלו נמשיך לחיות, זה רק כסף אחרי הכול".


          שאפו לאיש שבשנה שעברה הרוויח 5.18 מיליארד ₪ והשנה ב- 2008 דיווח על הפסדים של 4.86 מיליארד שקל בשנת 2008 .נשאלת השאלה האם פרץ היצירתיות של בלייב נבע מעומק ליבו או מעומק מחשבותיו של רני רהב, יועצו לתקשורת של הטיקון. במסיבת העיתונאים המצולמת היה ניתן לראות את רני רהב לא מש מסביבתו הקרובה של לבייב. אישית לוחצת כזאת גם פיני גרשון מאמן מכבי תל אביב היה מבקש לראות בקרב לראות בקרב לגיון הזרים היקר שלו, שכשל בניסיון העפלה לפיינל פור ביורוליג.          אז מה היה לנו כאן? האם לבייב קיבל טקסט מוכן וקנה את עולמו בפריים טיים? או התגלה לפנינו איש עסקים רציני המבין כי בסופו של ענין מדובר רק בכסף. לבייב סימן כאן תופעה ראויה וחריגה בנוף הטיקונים, היה והוא מתכוון באמת למה שהוא אמר? פעם מרווחים, ופעם מפסידים והיה רצוי בתהליך למנוע מצב בו האזרחים הפשוטים מהווים קרש ההצלה של אותם הטייקונים שנקלעו לאחרונה לקשיים.

           

           

          אז מי הזנב? ומי הכלב? או מי כאן הגאון של אמא?האם כשאפריקה ישראל ולבייב ב- 2007 הרוויחה 5.18 מליארד ₪ מישהו מהם התנדב לתת לציבור עוד 20% מיסים? האם הגיוני שאנו האזרחים ואו המדינה נממן את ההרפתקאות הפיננסיות של הטיקונים?

           


          למען הגילוי הנאות לבייב מאמין כי בכוחו להסתדר לבד? למה תמיד אנו אוהבים ככלל וכבני אדם לתפוס את המקל רק מהצד הנוח לנו? אז אני שואל לסיכום מי הגאון של אימא? האם רני או לבייב? או ששניהם גאונים כל אחד של האמא שלו. מוגש לחברי בקפה כחומר למחשבה.

           

          להכיר אותי קצת יותר לעומק ובצדדים נוספים אתם מוזמנים לבקר: http://www.nihul4u.co.il/

          דרג את התוכן:
           0 תגובות   יום שני, 16/3/09, 07:20

           תיאטרון האבסורד של ביבי? 

           דמיינו לכם תמונה בו אתם רואים את שועי הארץ שמנה וסלתא של הצמרת הכלכלית והניהולית ממתינים בתור לקבל ברכה? לקבל מגע? מהמקובל החדש.... ביבי. היה לי קשה לצפות בתמונות במהדורות החדשות. נעשו חישובים מי זכה לקבל מהמקובל 3 דקות ומי לא?

           חשבתי מי כאן המריונטה? האם ראש הממשלה המיועד ביבי נתניהו... המנוהל היטב על ידי אותם הטיקונים, או המריונטות במקרה הנ"ל הם אלה השולטים בגורלינו.  התקופה הקשה, מביאה את כולם להצטופף בצילה המגוננת אולי של המדינה?

           פתאום מעורבות ממשלתית היא לא רעה חולה? דווקא היא נדרשת צועקים כולם בראש חוצות תוך תקווה שהמדינה תחלץ אותם מהבוץ של האג"ח ומבורות אחרים שהם כרו לעצמם.  

           מי לדעתכם מנענע את מי?

            

            

           למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

           http://www.nihul4u.co.il

            

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום שלישי, 10/3/09, 07:51


            הפשטות הניהולית הבלתי מובנת של עו"ד רם כספי

             


            בגלובס השבוע בכותרת ענק יצא העו"ד רם כספי להגן על לקוחותיו ועל הלקוחות הפוטנציאליים שלו. בו בעת עשה עו"ד רם כספי קצת יחסי ציבור לעצמו. נדמה לי הפעם כי טענתו לוקה במעט.

             


            "יש פה עריפת ראשים לא מוצדקת של מנכ"לים, אני מוסיף; אפשר לחשוב שההפסד הוא האחריות של המנכ"ל" כספי ממשיך ומצוטט בגלובס מציג עמדה נחרצת ואומר: "כשכולם מקרטעים, זו לא בעיה של המנכ"ל אלא של העולם" .

             

            הייתי מבקש להמשיך את הטיעון הזה ולשאול האם בזמן של רווחה וביקושים וצמיחה האם אז למנכ"ל יש איזה שהיא אחריות או השפעה? לא מומלץ למנכ"לים להחזיק את המקל רק מצד אחד אפילו בשעת משבר עולמי קשה ומקיף. מנכ"לים מצטיינים שחוו שיאים בתקופות שפע ותוגמלו בהתאם חייבים לקחת אחריות גם בתקופות משבר.

             

            עליהם מוטלת האחריות לנווט את הספינה אל חוף מבטחים.

             


            התופעה של התפטרותם של מנכ"לים בתקופות של אי יציבות ואו משבר מראה לא אחת על רצונם להימנע מהמאבקים ואפילו מהחשש של אי ההצלחה. רבים מהם מעדיפים להיזכר בתודעה התקשורתית ככאלה שזכו להצלחות ולא היו חלק מכישלונות. כידוע, גם למנכ"לים מצטיינים קשה מאד לשנות פרדיגמות ולעבור לתפקוד "במוד" של משבר.רבים מהם מבקשים להימנע מהנסיון הלא פשוט. 

             


            רבים מהמנכ"לים המצטיינים בתקופות שפע כמו גם רבים מאיתנו שבויים בדפוסי פעילות שלא אחת מגבילים. לא פשוט לבצע את ההתאמות הנדרשות, כולל התאמה המביאה בחשבון פעילות חריגה מול בעלי החברה והדירקטוריון. בהבזק של השראה קבעתי בעבר כי אומנות הניהול עוסקת ביכולתם של מנהלים ומנהיגים מצטיינים לבצע את עבודתם בחוסר תמידי.

             


            חוסר במשאבים, חוסר בכוח אדם מיומן וחוסר בזמן. לנהל כשיש לך עודפים מהכול זאת חוכמה קטנה ביותר. המשבר הנוכחי יעלה לחזית הבמה קבוצה חדשה של מנהלים שיצליחו לבלוט על פני האחרים ואחרים "כוכבים" של תקופות השפע ייעלמו מהנוף העסקי. כך דרכו של עולם.

             

             

            למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

            http://www.nihul4u.co.il

            דרג את התוכן:
             0 תגובות   יום חמישי, 5/3/09, 09:10

             בעקבות הסיפור המככב בכותרות העיתונים על "האלוף" שחשקה נפשו בריגוש במועדון חשפניות, הייתי רוצה לעשות מניפולציה מחשבתית ולקחת אותנו 25 שנים קדימה.  

             השנה 2034 חודש מרץ יום חמישי ה- 5 לחודש. שרת המשפטים המכהנת, ישראלה ישראלי נקרא לה לצורך הדיון, תתעורר בוקר אחד ועולמה חרב עליה.מתברר כי לפני כ- 30 שנה חברותיה חגגו לה מסיבת רווקות לוהטת, היין והמשקאות זרמו ללא הפסק וגולת הערב היה מופע מדהים של חשפן מקצועי שפלרטט בעדינות יתירה עם ... "השרה" טרם כניסתה לחופה. בבוקרו של יום 5 למרץ 2034 , הכותרות הזועקות בעיתונות הצהובה ששרדו את משבר העיתונות היו : " ..........................................................................." מה לדעתך הייתה הכותרת? הייתי שמח לו כל אחד או אחת ימצא לנכון להשלים את הכותרת.  

             חברי היקרים, למותר לציין כי מנהיגינו ואו אחרים המשמשים כדמויות ערכיות ואו נושאים בתפקידים רשמיים מחויבים להפעיל יותר שיקול דעת? לחשוב סנטימטר נוסף קדימה לחשוב מה יקרה אם ובעיקר להפעיל את השכל הישר. האלוף טעה בשיקול הדעת ובכדי למנוע זאת בעתיד הוא חייב אישית להניח את המפתחות ולהמשיך אל עבר תהומות הנשייה. ההחלטה של הרמטכ"ל לנזוף בו הייתה רמז עבה שנכון להיום לא נקלט בצידו של האלוף "החרמן".  

             למנהיגים של קבוצת אנשים ובעיקר אנשים צעירים לובשי מדים, יש כוח רב להטות את הרגשות של כולם. אם הם יודעים להוביל את הרגשות של אנשיהם לאזור ההתלהבות, אז הביצועים עשויים לנסוק אל על. לתהליך הזה אנו קוראים- תהודה. בנושא זה האלוף "החרמן" טעה ובגדול. חברים, בתחום הפרט מותר לעשות כל מה שלא מנוגד לחוק, אבל בהיותך בעמדת הנהגה או ניהול בה אתה משמש כתיבת "תהודה" עליך לנהוג על פי המקובל.  

             לסיום חברים, נדמה לי כי מותר וחובה להמשיך ולחגוג מסיבות רווקות ואו רווקים...ולא לפחד כי בעוד כ- 25 שנה עיתונאי... כזה או אחר ישלוף את המידע ויעשה בו שימוש שלא בקונטקסט הנכון. צריכה להיקבע נורמה עיתונאית המקדשת את המקצועיות ובזה למגמה של הפיכת הבמה העיתונאית לביצה עכורה צהובה ומסריחה כגופרית לקידום רייטינג כזה או אחר .

             למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

             http://www.nihul4u.co.il/

              

              

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              ארכיון

              פיד RSS