כותרות TheMarker >
  ';

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום שבת, 21/2/09, 21:07

  למה הדה מרקר כורת עצים לחינם?  

  אני לא מבין מדוע יש לשכנע את המשוכנעים? כאחד הקורא את "הארץ" מזה שנים ויחד איתו את הדה מרקר, אני זועם כל פעם מחדש . מסע הפרסום העצמי ענק המימדים בעמודי העיתון כמעט באופן אובססיבי מביאה אותי לתעות האם לא חבל על אותם עשרות אם לא מאות עצים הנכרתים לחינם בכדי לממן את תאוותם של העורכים והמנהלים של הדה מרקר. 

  עמודים שלמים מלאים בצבע שחור המציגים בענק את אחוזי השיפור והגידול... חוזרים על עצמם ומשכנעים את המשוכנעים. למה לבזבז משאב עולמי יקר? למה לא להסתפק במודעות מחוכמות קטנות ואפקטיביות לא פחות? מקריאה בעיתונים מתברר כי חרב הקיצוצים הגיעה גם אליהם. מדוע אם כךהם  מבזבזים כ- 10%-5%  מנפח הנייר והדפוס על פרסום עצמי מיותר?  האם זה לא עולה כסף לשוקן?האם ברשת עיתוניו של השותף הגרמני החדש של הארץ נוהגים כך גם כן?

  אני יוצא מכאן בקריאה נרגשת הפסיקו לבזבז משאבי טבע יקרים של העולם. די למגלומניה של המנהלים המסחריים של העיתון. נצלו נכון יותר את תקציבי השיווק והפעילו יצירתיות כך שעשרות עצים ינצלו מידי יום. נדמה לי שבתפוצה של כ- 50 אלף גיליונות ביום 4-8 עמודי פרסום עצמי, זה הרבה מידי ולא מוסיף דבר לכל אותם לקוחות שבויים ונאמנים שלהם. נדמה לי כי זה לא המקום להשקיע? אולי נכון יהיה לחשוב על דרך בזבזנית פחות וירוקה יותר למען עתיד כולנו.  

  מעניין כי לא ראיתי מסה קריטית כזאת בעיתונים מובילים אחרים, לא בידיעות אחרונות בארץ ולא בעולם . הם יודעים כי המידיה לשכנע בדרך כלל נמצאת אצל הלא משוכנעים. הייתכן שהמחלקה המסחרית בדה מרקר מתחפשת  ל"רשת" או "קשת" או אולי לערוץ 10 שמפציצים ללא הכרה ומעבר לכל פרופורציה בקדימונים ותשדירי פרומו שנמאסים על הצופים?

  מוגש כחומר למחשבה לכאלה שאולי יקלטו את המסר ויצמצמו במקצת את הביזבוז?

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום שבת, 21/2/09, 08:20
   שלום חברים, 
   הייתי מבקש להתחיל בוידוי קטן. אני מאד משתדל לבחור את חברי בקפה בקפידה רבה. לכן אין לי מאות חברים. ואפילו לא אלפים. צר לי, אני מאמין שהאיכות מנצחת תמיד את הכמות. לכן אני מתוודה כאן בפעם הראשונה ושמח לציין שכול אחד מחברי נבחר בקפידה והוא או היא פוטנציאל להכרות אישית מעבר לעולם הווירטואלי.
    

   כאדם וכאיש מקצוע אני מאמין גדול במושג סינרגיה. מאמין כי בעולם האמיתי האישי והעסקי ניתן להגיע לכך שחיבור בין 2 אנשים טובים לא ייתן את התוצאה החשבונאית המקובלת , 2 .... כי אם 20 או 40 או 120? חיבורים של אנשים טובים מקצועניים ומוכשרים בתחומם המצליחים לחבור וליזום פעילויות יחד יוצרים סינרגיות מדהימות.
    


   ממתין לרעיונות מכם חברי המכובדים הכיצד אנו יכולים להניע מהלכים ואו פעולות היכולות להתחיל ולהניע את מנועי הסינרגיה המושבתים? לטובת כולנו כל אחד ואחת בתחומי פעילותו. אני פתוח לכל רעיון יצירתי ומשוגע. החלטתי להיות זמין ופרו אקטיבי ולהגיב לכולם גם מחוץ לקפה בעיקר במייל ואפילו בנייד או באמצעות אתר הבית שלנו.

   להכיר אותי טוב יותר כנסו לסיבוב מהיר : http://www.nihul4u.co.il או צרו שיחה איתי ב- 054-4814332 או במייל mgrimberg@bezeqint.net או דרך המייל האישי שלי באתר.mgrimberg@Nihul4u.co.il

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 16/2/09, 10:06

    שלום לך לחברי בקפה, אני נוהג מזה שנים אחת לחודש להוציא במסגרת הפעילות העסקית שלי "טיפ ניהולי קצר ואפקטיבי" המותאם והמענין קבוצה איכותית של למעלה מ- 1000 מנהלים בדרגים השונים. החודש החלטתי בפעם הראשונה להכניסו גם אצלי בקפה.אני תקווה כי תמצאו לפעמים תובנות מענינות שאולי תוכלו ותרצו אולי לאמץ.

     

    הטיפ החודשי עוסק הפעם בנקודה רגישה לנו כמנהלים. האם אנו כמגזר עושים הכול בכדי ללמוד ולהשתפר? האם אנחנו לא "מנופחים" מידי? האם נעשו סקרים מדעיים שבאו לבדוק באם יש לנו את כל הכלים בכדי להצליח? האם נכון יהיה להזדקק לסיוע או להדרכה וליווי? מה צריך לעשות - בכדי לשפר את הסיכויים להיות מנהלים טובים יותר? האם יש לנו מימי ללמוד?  נדמה לי כי נופתע הפעם מהמשכו של הטיפ החודשי.

     

    הפעם משפט המפתח - הציטוט שהשאיר בי חותם עוסק בפיצוח הקוד הגנטי של ה"ווינירים". ההיסטוריה מלמדת שרוב ה"ווינרים" בחיים, ניצחו כיוון שהם סירבו להיות מובסים לאחר שנכשלו. ב.ס. פורבס. אני מתחבר מאד למסר ומקווה כי גם אתם מניסיונכם חושבים עד כמה חשוב להמשיך לנסות וללמוד מטעויות ולנוע קדימה.        

     

    סקר חדש מעלה כי למעלה ממחצית מהמנהלים זקוקים לסיוע...


    לא אחת אנו חוטאים ופוגעים בציבור העוסקים בחינוך במדינה. כמנהלים מהעולם העסקי אנו תמיד חושבים כי "הגיבנת" של האחר גדולה יותר. החודש, אני מבקש לשתף אותכם בממצאי סקר שבוצע לאחרונה על מחצית מכלל המנהלים, על ידי מכון אבני ראשה- המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית שבדק ומצא שכשני שלישים ממנהלי בתי הספר בישראל אומרים כי ברצונם לקבל עזרה בשיפור יכולותיהם המקצועיות. אנו בעולם העסקי בטוחים כי "אצלנו" הכול בשליטה. הייתי מבקש לשאול ולאתגר אותנו העוסקים בניהול עסקי - האם המצב שונה מהותית בעולם שלנו, בעולם העסקי?

     

    לקריאת הטיפ המלא: לחץ על הקישור כאן - http://www.nihul4u.co.il/83991/טיפ-חודש-פברואר-2009-למעלה-ממחצית-מהמנהלים-זקוקים-לסיוע---


     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שבת, 14/2/09, 21:15

     אתם מכירים את הסיפור על האיש הוא שהגיע לרופא ואמר: ד"ר יש לי חבר ויש לו בעיה....וביקש מימני לשאול אותך מה צריך לעשות? כך הייתי מבקש להציג את הקטעים שאותם אני מבקש להציג בדחילו ורחמו בבלוג שלי. תזכרו היטב – החומרים הם של חבר טוב שלי שביקש מימני לפרסמם. אני מבקש לא להרוס לעצמי את הדימוי של "מאצו" אותו פיתחתי בהצלה רבה מידי יותר מידי שנים. האמת שאני מקנא ביכולת של רבים מהחברים בקפה שמסוגלים להתנות אהבה עם מילים.  בפרץ יצירתיות ... אף חברי התעקש לבדוק יכולותיו והרי התוצאה לפניכם. 

      

      

     שקיעה 


     הסתיו עבר, החורף השנה ממען להגיע.

     מזג האוויר צוחק וממשיך לתעתע בכולנו.

     קצת מעונן, השמים כבר לא כחולים כל הזמן.

     החורף כבר בפתח, רוח חרישת וקרירה

     פוסעים הם, מחובקים אל עבר השקיעה

      

      

     הולכים על החול יד ביד, מרטיבים הרגליים

     מתחבקים וחולמים על מקומות רחוקים.

     מקומות שבהם יוכלו להעלם יחדיו לפרקים

     לתקופות לא קצרות, אף לימים ארוכים. 

      

      

     נפגשו אך אתמול, על חופו של ים כחול

     מהצד נראו כזוג במחול לוהט של חיזור.

     פתחו בקבוק, הרימו כוסית הכרות ופתאום

     זה קרה ראשו קרב ושפתותיו נגסו בעדינות

     וטעמו את שפתיה כשידיו עוטפות אותה ברוך.  

      

      

     הוא ליטף אותה כשהתכרבלה בזרועותיו

     ומילות אהבה היא לחשה לו ברוך באוזניו.

     "אוהבת אותך, היא אמרה לו בערגה" .

     ליטפה את ידו וראשה הניחה על כתפיו 

     "אוהב אותך לא פחות לחש לה, חברה".

      

      

     השמש שקעה נבלעה בימה הכחולה

     רוח קרירה ירח ממעל התחיל לבצבץ

     קרני השמש מסרבות  לשקוע  מנסה לשמר

     אותם רגעים נפלאים בליבות זוגות אוהבים 

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 8/2/09, 09:24
      הנפיחות העצמית של ארי שביט 

      נעשה כאן ב- 2009 5 ימים לפני הבחירות מעשה נבלה עיתונאי. עיתונאי מוכשר ורב פעלים נפל קורבן "לאגו" המשחית של עצמו. הרדיפה אחרי " אני משפיע" אני "חכם" "אני יודע יותר טוב מכולם" פגע אנושות לדעתי בעיתונאי המוערך- ארי שביט. האם נראה הגיוני שארי שביט היה מפרסם באותו המועד ובאותה החדות מידע אנונימי על יכולותיו של ביבי לעמוד בלחץ... ולא להזיע? או מקורותיו הרפואיים הבכירים היו מספרים לו בסוד כי "מנהיג" שלא אחת חושב שהיה נוכח באירועים שלא היו- מסוכן להנהיג את המדינה? האם גם אז ארי שביט היה עומד בעוז ומגן על מקורותיו.

        

      אני כאזרח מרגיש כי נעשה כאן מעשה נבלה. תחת הכסות של עיתונאות רצינית אובקטיבי, "אלק" היו אומרים יודעי דבר. ארי שביט- הפעם הגזמת!. שמת את עצמך במקום לא ראוי לעיתונאי. יש לך עוד הזדמנות לתקן את העוול ולחשוף את כל אותם "שפנים" שגיבורים על כאלה שהעזו לצאת ולהציג אלטרנטיבה, גם באם היא לא אלטרנטיבה מושלמת. האם השלמות נמצאת אצל ביבי? אצל ברק? או אולי "השם ישמור"  אצל ליברמן- גיבור ישראל??

      החלום הרטוב של כל אזרח שבראשו שכל ישר היה לעניות דעתי ליצור שיבוט פוליטי ואנושי של 3 המנהיגים המתמודדים כיום פרט לליברמן כאשר הפלטפורמה המרכזית לדמותו של המנהיג העתידי של מדינת שיראל שעליה ישובטו החלקים החסרים  חייבת להיות – ג’ומס.

      להכיר את פעילותי מקרוב אתם מוזמנים לבקר באתר הבית שלי- שלנו העוסק בפיתוח וליווי ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי וצמיחה. http://www.nihul4u.co.il/ .

       

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום רביעי, 4/2/09, 22:40
       מה ההבדל בין ימין שפוי? לימין הנוטה למרכז? בין שמאל שפוי? לסוציאל דמוקרטי? מה ההבדל באמת בין העבודה לליכוד? בין הקדימה לעבודה ואפילו למרץ? מביני דבר יתחילו מיד לצעוק, מה אתה מבין בכלל. ההבדלים זועקים לשמים, האומנם אני שואל? היה ואולי אני צודק.  


       מה היה קורה לו היינו לוקחים את המחשבה עוד 2 צעדים קדימה.... ותיבדק האפשרות להשתמש במקום במערכת השלטונית הקואליציונית הבזבזנית במערכת המשמרת את הגוונים הפוליטיים של הקבוצות השונות בעם יחד עם הכנסת יחידה שלטונית – ניהולית של אנשי מקצוע מהטובים בתחומם כתוספת למערכת הפוליטית הקיימת. במקום ממשלה של 24 שרים שלוקח לכול אחד כשנה להבין מה צריך לעשות וכבר שהתחיל להבין כבר הממשלה מאבדת את האמון ואו מתבצעים סבב תיקים כתוצאה מלחצים קואליציוניים כאלה ואחרים.

        

       האם לא יהיה נכון להגיע לפורמט של ממשלת מומחים. לא יותר מ- 12 משרדים המנוהלים על ידי המקצוענים ביותר בתחומם?  האמת שהכיוון של שלטון נשיאותי לא בטוח כי הוא המתאים לנו כעם כמדינה וכגזע. אצלנו בין כל 2 יהודים נמצא לא אחת 4 דעות ו- 2 קומבינטוריים המופיעים בו זמנית כמתפקדים בשתי המפלגות הגדולות... אז מהו הפתרון?  

        

       חקיקה ושיפור הבקרה על הפוליטיקאים. למשל חקיקה המגבילה את מספר המשרדים לא יותר מ- 12. חקיקה המחייבת שמנכ"ל המשרד יהיה איש מקצוע מהמדרגה הראשונה המכיר את תחומי פעילותו של המשרד. אפשרות לראש הממשלה לפטר שרים שלא עומדים בקריטריונים והיעדים שאושרו בממשלה. לסגור פרצות ולהקשות על "שוחד פוליטי" למפלגות ולקבוצות לחץ בכנסת ומחוצה לה. לא הייתי פוסל גם את עליית אחוז החסימה ל- 5% כך שהמפה הפוליטית תתייצב סביב 5-10 מפלגות בלבד. 

        

       האמת שהחלטתי ללכת קדימה עם ליכוד גדול והפעם להצביע הצבעת מחאה ל............זאת שרקדה הכי טוב בדיסקוטק? או לזה שמצליח עד עכשיו להחביא היטב את "בואי נלך.. שרלה" או את זה שאך סיים לפרק את הארגזים מהמעבר הדירה האחרון? הבחירה הפעם לא פשוטה. מזל שחידשתי דרכון והאזרחות שלי בתוקף. 
        

       למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

       http://www.nihul4u.co.il/

        

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שני, 26/1/09, 12:51

        שלום לחברי בקפה.

        שמתם לב כי בחודשים האחרונים הכתיבה שלי הייתה במצב של "הולד". הייתי מעל הראש עסוק בסיום בניית אתר הבית שלי ושל שותפי הבכירים לדרך. כאחד שלא הייתי מעולם טכנולוגי מידי, אני גא בתוצאות. אני מזמין כל אחת ואחד מחברי האישיים לקחת יוזמה ולהקדיש כמה דקות לגלישה באתר.

        http://www.nihul4u.co.il/

         ביקורת הארות והערות יתקבלו בשמחה. מאד חשוב לי לקבל את התחושה של הגולש כי אני בתהליך הבנייה הייתי שבוי באותן הפרדיגמות שלגביהן אני דן ועוסק בתהליכים שאותם אני מעביר לחברות ולמנהלים.

        זאת ועוד, שיתופי פעולה התקבלו בשמחה בכל פורמט או רעיון. נדמה לי כי השמיים הם הגבול. אני מאמין גדול בסינרגיה ובשיתוף וזאת ממרום גילי המופלג. ( יותר מסטק אחד ביום... גם אני לא מתכונן לאכול..?)

         

        מאד אשמח להיעזר ביכולות של כל אחת ואחד ובקשרים שלך  בקרב הקהילה של מנהלים ובעלי עסקים אותם את\ה מכיר ואולי תגיעו למחשבה שחיבור בינינו יכול אף לתרום להם.

        המצב כעת קל יותר והיה ותחליטו תוכלו להעביר אותו כלינק ... לחברים ומנהלים אותם את\ה מכיר\ה. נדמה לי כי הצוות התוכן והאתר לא מבייש חברות ופעילויות גדולות ומפורסמות מאיתנו.

        חברים, מאד אשמח לקבל פידבק הערות והארות אחרי שקצת תחרושו את האתר. כל אחד מכם מקצוען בתחומו, כך בחרתי ולפיכך דעתכםמאד חשובה לי .

        אשמח לקבל תגובות גם בטלפון הישיר שלי  054-4814332  ואף במייל  mgrimberg@bezeqint.net

        או בקפה או באתר ישירות. 
        http://www.nihul4u.co.il/
        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שבת, 15/11/08, 21:03

         הערב הצליחו להרגיז אותי. זה לא קורה לעיתים קרובות לאחרונה. הגיל גורם לגן ההתרגזות לאבד מכוחו.  מבקש לעלות לדיון את כל אותם סלברטאים- עיתונאים שיודעים ובקיאים בכול. יש להם עמדה ודעה נחרצת בכל נושא וענין.

         הם מומחים לביטחון וצבא. מומחים ומקצוענים בכלכלה. עסקים הי טק ותעשיה זה במגרש הביתי שלהם, ונושאי חברה פוליטיקה ושאר ירקות מהווים עבורם נושאים זוטרים שלו רק היו מקשיבים לעצות שלהם אזי מצבנו היה טוב הרבה יותר.

         ארי שביט, העיתונאי המוערך מעיתון הארץ, נדמה לי איבד את הצפון. הלהט והביטחון בניתוחיו מביאים אותו לא אחת בעיני לעשות צחוק מעצמו, לאבד פרופורציות. מהיכן שואב אתה את הביטחון הרב בדבריך? אני שואל.

         לא אחת נדמה לי כשאני מנסה להתאמץ לשמוע ולהבין בין בליל הצעקות בפאנל, עד כמה טיעוניך, ארי, פשוטים ופשטניים מידי ומאפיינים כאלה שנמצאים בצד של "המנתחים" "ונותני העצות". המציאות לצערי, קצת יותר מורכבת כאשר אתה נמצא בצעד השני. בצד של מקבלי ההחלטות. לא אחת אני מנסה להבין האם הבמה של "מועצת החכמים" משרתת עיתונאים מקצועיים או משרתת עיתונאים-שהם במסווה של יחצנים  המבקשים לפתוח בקרירות חדשות.

         הדוגמה של יוסף, טומי לפיד, ציפי חוטובלי, לאחרונה. ברורה לי התובנה כי כל פוליטיקאי בר דעת לא יעז לעלות נושא זה מול אחד מאושיות התקשורת הכתובה בישראל- מול ארי שביט. דינו יחרץ בו ביום. למזלי נכון לעכשו אין לי פרטניזיות פוליטיות ובנימין נתניהו ואו אחרים לא מנסים לשריין לי מקום בשביעיות.לפיכך חברים אני יכול להביע את עמדתי ללא חשש.

          

         אני תקווה כי נתניהו יציע לארי שביט להחליף את עיסוקו במתן עצות והערכות בעשייה אמיתית? אולי יציא לו את תפקיד השר הממונה על ההסברה והמדיניות האסטרטגית של הממשלה כפי שמתבטאת במוחם של עיתונאים ובעלי טור? מה דעתכם? האם האיש מעצם שינוי בפוזיציה האישית שלו, יבין כי מאד קל לבקר ולתת עיצות?

         ארי, אנו לא מכירים אבל תרשה לי להזכיר לך כי תמיד  קשה יותר לנתח ולקבל החלטות ובעיקר לבצע.  אני מבקש לאתגר את נתניהו ולהציע: ארי שביט לליכוד ועכשיו. במקרה הרע תמיד דן מרגלית ישמח לקבלו בחזרה לפאנל.

         לסיום הייתי מבקש לשאול בעדינות שאלה קלה-  מדוע עיתונאים מוערכים ומקצועיים מכל קצוות המפה הפוליטית נמנעים מלקחת חלק "בחגיגה" שלא מוסיפה כבוד להם כעיתונאים ולמהות הדיון?

         ארי שביט, עיתונאי מוערך ורב הצלחות שהיה ומבקש להמשיך בעשייתו העיתונאית הברוכה יעשה לדעתי, עם עצמו חסד ויפרוש "מפאנל החכמים" או לחילופין ינהג בקצת יותר צניעות וענווה.

         שבוע נפלא . למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

         http://www.nihul4u.co.il/

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום ראשון, 9/11/08, 13:05

          כשהחיפאים? או הסקרים בבחירות המקומיות מצביעים

          על? כן ... לא, וגם קצת ככה, למה הם באמת מתכוונים. 

           

          המאבק על כיבוש בית העירייה בחסן שוקרי בחיפה, נכנס לישורת האחרונה. 3 ימים לפני מועד הבחירות היריבים בחיפה מצחצחים את החרבות שעדיין נשארו בנדן, מוצאים את כל התחמושת תוך תקווה כי הפעם הסקרים לשם שינוי יהיו אמינים? המומחים בשני הצדדים "משקשקים" !

          כל צד, שומר את קלפיו צמוד לחזה. ההדלפות מכל מחנה מציגות תמונה הורודה יותר מהמציאות הבלתי ידועה? יונה יהב, ראש העיר המכהן בטוח בניצחונו. הוא שם את יהבו בתחושה הטובה שנתן במהלך מלחמת המפרץ השנייה. המתמודד השני, בורובסקי עשה ועושה מאמץ עילאי להיות אלטרנטיבה ראויה. האם יצליח, התשובה בעוד כ- 80 שעות.

          המציאות ההיסטורית, לא אחת מתעתעת, המקרה של ראש עיריית ניו יורק, ג’וליאני שהיה כוכב תקשורתי באסון התאומים – כשל בניסיון שלו לעלות כיתה. יונה יהב בניגוד אליו החליט לא לממש את ההצלחה והחשיפה למישור הארצי... אולי הוא למד וניתח את התוצאות מאמריקה? מנגד נדמה לציבור החיפאי כי ראש העיר שלנו חושב שאזרחי עירו יזכרו לו "חסד מלחמה"? אני מסופק בכך.

          כידוע הזיכרון האנושי קצר במיוחד. אנו נוטים לזכור את הדברים האחרונים, את הדברים שכרגע לוחצים על היבלות. נשאלת השאלה מה לוחץ כרגע לחיפאיים? האם הכישלון בתחום שימור הצעירים בעיר? האם הכישלונות בהבאת תעשייה חדשה לעיר, כך שתיתן עדיפות אמיתית לבנייה? האם בעיות התשתיות העירוניות עומדות על סף פריצה? האם יש חשיבה לבנייה לצעירים ואו לפתרון בעיות התחבורה וזיהום האוויר?

          הרבה שלאלות שבמערכת הבחירות הנ"ל לא זוכות לתשובות ראויות. יונה יהב בונה על הזיכרון החיפאי שאולי יזכור לו חסד בפעילותו והופעותיו הטלוויזיוניות בזמן מלחמת המפרץ השנייה. נדמה לי כי הוא עשוי להתאכזב. המאמץ הרב שהושקע להרדמת מערכת הבחירות מצידו של יונה יהב יכולה להיות עבורו הסיבה שלא יבחר לקדנציה שנייה?

          למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

          http://www.nihul4u.co.il/

           

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום ראשון, 9/11/08, 08:01


           אובמה? או . מה . בו .   

           כמה זמן לדעתכם ייקח עד שהגורמים שהביאו את אובמה לדרגה של "קדוש" או בנו של אלוהים על פני כדור הארץ, או ככזה שיש לו פתרונות לכל החולאים של החברה האמריקאית.. או של כלל העולם המערבי... או של כלל המדוכאים והדפוקים בעולם ובעיקר היה וצבע עורם הוא לא מתאים לפלטת הגוונים והצבעים של  הלבן?   

           כמה זמן ייקח לתקשורת, לאוהדיו להגיע לתובנה כי האיש "בשר ודם" שאמור להתמודד עם בעיות לא פשוטות. שלא יודע להמציא פתרונות קסם? כמה זמן לדעתכם "חכמי הטורים" בתקשורת האמריקאית והכלל עולמית יגיע לשאלה הנדרשת- או. מה. בו?   האם מהירות נסיקתו של אובמה יהיה כמהירות ההתפכחות?   

           שלא נבין מכך כי יש לי ביקורת על בחירתו. להפך. אני חושב כי  האיש עושה היסטוריה עושה צדק היסטורי עם קהילה שתמיד הרגישה חריגה ומופלת לרעה ביוניטיד סטייטס אוף אמריקה? אני מאד שמח על הבחירה הראויה. האיש מביא משב רוח רענן חזון חלום ותמימות שאני תקווה כי "תהפוכות" התקשורת ולהקות המעודדים לא יגרמו לו לאבד אמונה בדרך אחרי מאמרי הביקורת הראשונים שלהם. אני תמיד אומר כי : החיים במטבח לא אחת מסובכים יותר מאשר חייו של מבקר המסעדות.  

           יש בו הרבה, הוא תוצר השיטה האמריקאית שאוהבים לקנות ולקבל "אריזות יפות" אבל "השיטה האמריקאית" גם מאד אוהבת לרסק את אותם "איקונים" שאותם יצרה. כחיי במדינה ? הייתי מבקש לשאול מתי יצוץ האובמה שלנו?   

           האם יש סיכוי שפעם.. אולי פעם "תואם יוסי בילין" יוכל להפוך לאובמה הישראלי? או אולי דן מרידור? או לחילופין אופיר פינס? או כוכב שיצוץ ויהיה אלטרנטיבה ראויה לנתניהו? לברק? ולאחרים שמסרסים כל ניסיון של צמיחה והתפתחות של אובמה ישראלי. מוגש כחומר למחשבה לכל אלה שמבקשים לחשוב מתי אובמה יתחיל לחוש את "חום המטבח" ואז יש סיכוי כי יצטרך לבחור בין הרע לרע יותר?

            

           למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

           http://www.nihul4u.co.il/

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום רביעי, 1/10/08, 16:11

            שתיקת הרועים... או חוכמתם של היודעים בדיעבד.  

            קצה נפשי בתופעה הפושטת כשרפה בשדה קוצים. יודעי דבר מומחים לתורת מה היה קורה אילו... או כאלה שיודעים מה היה נכון לעשות דקה אחרי הצורך בקבלת ההחלטה. קשה לי להבין הכיצד כולנו מומחים לניתוח אירועים שקרו בעבר.

               

            יש לנו לא אחת ביקורת נוקבת. לא אחת אנחנו צוחקים על "טיפשותם" של מקבלי ההחלטות... ולעצם העניין מתברר כי אנחנו מומחים לביטחון... מומחים בכלכלה ושוק ההון ... מומחים בחברה יחסים ותרבות ובעיקר מומחים בלתת עצות בדיעבד.

              

            אומרים כי לשני יהודים 3 דעות... על פי התובנות שלי .. כל אחד מאיתנו מומחה, המומחה הכי גדול וחכם כמעט לכל דבר. לא אחת אני שומע "מומחים" היודעים בוודאות כי שר האוצר האמריקאי, פולסון, לא מבין כלום בכלכלה והוא יחד עם בוש קובר את הכלכלה האמריקאית... אחרים מפילים את האשמה על 8 שנות שגשוג וצמיחה ועל השבר הכלכלי שלפתחם של האמריקאים ואולי של כולנו על נגיד הפדרל ריזרב הקודם, גרינשפון. כלכלן מוערך על פי כל קנה מידה ... אבל כיום נמצא בחזית המושמצים של כל המומחים בדיעבד.

              

            בעיות הביטחון, בעיות המנהיגות של אולמרט במלחמת לבנון השנייה, שלו מול יוזמות האטום של סוריה ואירן, גם כאן לכל המומחים בדיעבד יש מתכון חכם יותר לביצוע. ההבדל הקטן שכמעט אף אחד מהם לא היה אף פעם בחייו בנקודת הכרעה אמיתית. מה היו "החכמים" אומרים אילו מלחמת לבנון השנייה הייתה גובה עוד 300 הרוגים מכניסה קרקעית מסיבית? מה אז היו אומרים כולם?

              

            צר לי כי הרוב שבנו לא התנסו במציאות בקבלת החלטות בזמן אמת. רובנו לא חשו את גודל האחריות את ההתמודדות עם "הרע במיעוטו" בנקודה שאין בה האפשרות לקחת פסק זמן כמו במשחק כדורסל. החיים הדרך כלל לא מאפשרים לעשות "פאווז" ולתכנת את המציאות מחדש כמו בעולמות הוירטואליים.

             

            אנחנו מומחים בספורט בכלכלה במדיניות חוץ ופנים אבל אנו בעיקר מומחים לבקר אירועים בדיעבד. אין אני נקי מביקורת מול המנהיגות שלנו, מול הצבא ואו הפוליטיקאים אבל יש לי הערכה רבה לכאלה שבזמן אמת חייבים לקבל החלטה.

              

            מנהיג נמדד כמו גם מנהל מצטיין בסה"כ ההחלטות הטובות שלו. אני מעדיף מנהיג או מנהל שקיבל במהלך תקופתו 1000 החלטות ביחס הבא - 70% מהחלטותיו נכונות מאשר מנהיג מתלבט שבתקופתו קיבל במאמץ רב 100 החלטות  ביחס טוב יותר המתקרב ל- 85% החלטות נכונות. נראה פשטני מידי? אבל זה הרבה יותר פרקטי כי גם אצל המנהיגים והמנהלים המוצלחים ביותר השלמות רחוקה מהם ונשמרת אולי למלאכים או לבורא עולם... אולי?

              

            חתימה טובה לכולנו.

             

            למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

            http://www.nihul4u.co.il/

             

            דרג את התוכן:
             0 תגובות   יום שבת, 20/9/08, 11:39

             לחברים בקפה

              

             גם בתחום כרטיסי הברכה....... והאיחולים לחג .......הפשטות ברוב המקרים אפקטיבית יותר.

             מכל הלב ובכול הפשטות, אני מבקש לברך אותך ואת יקיריך בשנת אושר הגשמה ושגשוג.

               effective - smart &  simple

             שנה טובה

                בברכה חמה , משה

             ניתן לפגוש אותי ב- www.nihul4u.co.il

              http://nihul4u.cafe.themarker.com

             משה גרימברג

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              ארכיון

              פיד RSS