כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 3/2007

  0 תגובות   יום חמישי, 29/3/07, 17:20

  העין מרמה , המוח לפעמים מטעה , הלב והרגש מנחה.

   

  כמה פעמים בחיים שלנו , אנו מחליטים להשאר מאחור. להחליט שלא להחליט. החיישנים שבנו זועקים... מרימים אין ספור דגלים... ואנו רובינו נשארים כאלומי קרב, תקועים במקום מבלי יכולת לזוז.

   

  זה לא פשוט בכל גיל , ובעיקר בגיל שבו כל אחד ואחת , מרגישים שהוא המתאים ביותר לשינוי וקבלת החלטות. חיים כולנו , כאילו חיים שלמים טובים יותר או פחות , ממוצים יותר או פחות , במסגרות טובות יותר או פחות , בונים קריירה , בונים משפחות טובות או פחות... שבויים בכוחות ששולטים בלי משים בכל אחד ואחת מאיתנו.

   

  חיים את ההווה מכח האינרציה , רואים את העולם בפרדיגמות שלקחנו לעצמנו מהבית .. מהורים .. מהמשפחה. שבויים בעצמנו.

   

  עין מרמה , המוח לפעמים מטעה , הלב והרגש מנחה. ולמרות התובנות של משפט פשוט זה , שברגע של הארה , עלה במוחי ומייד רשמתיו .אנו עושים הכול בכדי לתת לעין ולמוח להכתיב את חיינו?

   

  אנו בורחים כמו מאש מתחושות הלב והרגש? מהאינטואיציה האומרת בלחש... ולפעמים בצעקה רמה... עצור. לך לשם . בוא לפה . ..... אין זה סוד שאלה היודעים להקשיב ולפענח את תשדורות האינטואיציה והרגש שלהם , יש להם מקדמה רצינית על האחרים.

   

  לימדו לתת אמון בתחושות שלכם. תנו אמון במסרים שהרגש מעביר באמצעים שונים... על תפסלו מחשבות ואו תחושות, עשו הכול בכדי לא לסרס תחושות ותגובות שמגיעות ומסמנות שיש לבצע תיקון.

   

  יש לבצע עידכון משימה או פניית פרסה. פעמים לא מעטות האינטואיציה גורמת לאלה שמקשיבים לה להגיע לתוצאות טובות יותר, להימנע מטעויות ולמקסם את יכולותיהם.

   

  אנו לא פעם , עושים עצמנו כחירשים ועיוורים , מזיזים את הראש לכיוון הנגדי וממשיכים לנוע לעבר שום מקום? או למקום שבו אנו חושבים שיביא אותנו למשהו טוב יותר?

   

  הדבר נכון לא פחות לכל אותם מנהלים , אשר לא פעם שבויים בפרגידמות - בתובנות של עצמם. עוד לפני שמישהו גמר לשאול את השאלה... הם כבר יודעים לתת את התשובה...

   

  לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום חמישי, 29/3/07, 12:38

   כולנו מתאמצים לרצות את כולם. את בני הבית , הילדים , האישה , החברים , את המערכת העסקית , את המנהלים ובעלי העסק שמעלינו. לפעמים אנו כאנשים מהשורה או כמנהלים , מרגישים כמו להטוטנים בקירקס, בו זמנית אנו מעיפים 6 עד 8 כדורים באוויר , מחוייבים לעשות מאמץ עילאי כל יום מחדש - שאף כדור לא ייפול לרצפה. מתח מתמיד לחץ נפשי ואישי לא פשוט.

   הפרעות שינה, יתר לחץ דם והתקפי לב - הם חלק מ"סל ההטבות" שעשוי לקבל מי שמקודם לתפקיד ניהולי. ההכרה "במחלות מנהלים" חודרת לתודעה רק בשנים האחרונות ויחד איתה הסכנות הנלוות.

   העולם העסקי במאה ה- 21 כמו גם בעבר גובה מחירים. מחיר יקר מכל אחד ואחת בתפקידי ניהול , פיתוח שיווק ומכירות . ההווה מתאפיין בתחרות אגרסיבית רבה יותר , מאבק מתמשך על כל לקוח ולקוח ועל רמת שרות וגמישות מקסימאלית. הסובלנות לטעויות ... כמעט נעלמה!

   אין זה סוד שחלק גדול מתחלואי הדור החדש של המנהלים והעובדים בתעשיות תחרותיות - משפיע רבות על הסימפטומים של " מחלות המנהלים" . הדרישות העומדות בפני מנהל הן אדירות: עליו לקבל החלטות (רצוי נכונות) במצבי אי וודאות, לחיות במחסור כרוני של המשאבים החיוניים - זמן וכסף. בעוד ש"לחץ" לזמן קצר מביא לדריכות, ערנות ו"להזרמת אדרנלין" לגוף. הרפואה המודרנית כבר זיהתה שללחץ מתמשך ישנם תסמינים קשים - גופניים ונפשיים, שחלקם הוזכרו בפתח מאמר זה.

   מעבר לנזקים הגופניים, נפגמות גם יכולות הניהול והמנהיגות של המנהל - דבר המקרין את השלכותיו ההרסניות לארגון כולו. כל ספורטאי החותר להישגים משקיע הרבה במוכנות הנפשית שלו למצבי תחרות, ונעזר בצוות מקצועי מגוון. לעומת זאת, מנהלים בארץ, אשר נמצאים במרוץ ותחרות תמידית, עדיין נרתעים מקבלת "אימון". במצב זה "הבדידות הזוהרת" בצמרת הארגון גובה, במוקדם או במאוחר, את מחירה הן למנהל , הן למשפחתו והן לפירמה בה הוא מנהל.

   לפניך חלק מהגורמים למחלות המנהלים:

   • חוסר הלימה בין סמכות לאחריות של המנהל.
   • אי הגדרת רמת הציפיות והסכמה על מה ריאלי ומה לא.
   • חוסר איזון מספיק , בין תחומי החיים (קריירה, משפחה, בריאות).
   • חוסר במידתיות .
   • עשייה המנוגדת לעקרונות החיים והאתיקה האישית.
   • חוסר הדרכה והכשרה לתפקידי הניהול.
   • קשיים בתקשורת בין – אישית, והיעדר קבוצת תמיכה.
   • קושי בקביעת מטרות וסדרי עדיפויות.

   מתוך שנות עבודה לא מעטות הן ברמה האישית בתפקידי הקודמים , והן עם מנכ"לים ומנהלים בארץ בחברות מחברות שונות , זיהיתי כי עם כל השוני והייחודיות בין המנהלים, שהרי כל אחד מהם - מאיתנו הוא (עולם ומלואו), ניתן לראות מכנה משותף בבעיות והן בטיפול בפתרונן.

   המשותף שמצאתי, אחרי עבודה עם מנהלים בארץ ולאור הניסיון הרב שהצטבר

   מהעולם , הוא כי לצורך טיפול בבעיה, נדרשים מהמנהל שלושה דברים ראשוניים:

   א. להודות בקיום האתגר הניהולי .
   ב. להיות פתוח לשתף בכך גורם מקצועי חיצוני שרכש ניסיון בתחום - מאמן עסקי .
   ג. להפנים את המשפט: "אם תמשיך לעשות מה שתמיד עשית - תמשיך לקבל מה שתמיד קיבלת".

   כלומר, שעל מנת לקבל תוצאות אחרות, משופרות מהקיימות, יש לבצע שינויים בהרגלים ובעמדות של כל אחד מהמנהלים. יש לנפץ פרדיגמות ישנות , ולרכוש חדשות וטובות.

   במגזרים שונים של התעשיה ומגזר השירותים רכשתי לעצמי , ידע ונסיון לבנות תוכנית ודרך שבה אני מלמד לתת ולהמציא פתרונות לאותן "מחלות מנהלים" . אנו יחד מבנה מודלים בהם מנהלים יצליחו לווסת טוב יותר את המשאבים הפיזיים והרוחניים שלהם בתהליך.


   יש להיזהר מתוכניות האמורות לתת פתרונות קסם, או מתיימרות ליצור לכם אישיות חדשה, או להעביר את השליטה לסמכות רוחנית עלומה. האור שיצור הברק של תוכניות אלה יתפוגג חיש קל, ובאופן אירוני, החשכה שאחרי הברק - עמוקה יותר. למדו לתת אמון בזה שמוכן להיות לצידכם בתהליך האימון העסקי.תפקידי לאור הנסיון הרב שצברתי הוא: " להיות זה שמאפשר לכם לראות את העולם..... שלא במסגרת העדשות- הפרדיגמות הישנות שיש לכם על הפנים.."

    

   תוכנית טובה למנהלים צריכה להיות ברורה, מוגדרת, מתייחסת למטרותיו של כל משתתף כפרט, ולתת כלים אפקטיביים לניהול ולמנהיגות. תוצאותיה צריכות להיות מוחשיות וברות מדידה.מאמן עסקי טוב ותוכנית טובה תפתח את המנהל הן בתחום העסקי והן בתפקידיו האחרים - כבעל, כאב, כחבר וכחלק מהקהילה. תוכנית שכזאת תסייע למנהל לחיות חיים בריאים, מאוזנים וטובים יותר.

    

   לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 27/3/07, 11:59
    חוק הפארטו עובד פעמיים....חוק הפארטו , הישן והטוב יכול להיות יעיל פעמיים . זה לא סוד להבין...שאותן 20% מהפעולות השוטפות שלכם המייצרים 80% מהערך . המשיכו ונסו לאתר באותם 20% שגיליתם.. והפעם התייחסו אליהם כאל ה - 100% שלכם , מה הוא חוק הפארטו שעובד גם במקרה במקרה זה? אתרו מה הן אותן 20% מהפעולות שהכי חשוב לבצע מאותן 20% מפעולות גבוהות התגמול שזיהתם מקודם. כך מובטחת לכם שיטה קלה ופשוטה לאיתור "מאיצי הערך"- בשוטף.

    יצירת ערך נוצרת על ידי הפעלת תהליכים בשוטף אשר גורמים להגדלת התועלות למשתמשים , ללקוחות שלכם ובכך במקביל מוסיף ערך לפעולות שלכם. המושג הינו מתחומי הניהול הפיננסי ובא למדוד את הגורמים המשמעותיים המשפיעים על ערך חברה.

    יצירת ערך בחברות ובעסקים , נוצרת על ידי מאיצי ערך-
    Value drivers

    אשר מחולקים ל- 2 קבוצות :
    * מאיצים כלכליים ופיננסים. - מיזוגים הנפקות רכישות
    * מאיצי ערך כתוצאה מפעילויות ניהול אחרות בשוטף.- כמו הקטנת ימי האשראי והגדלת מועדי התשלום לספקים למשל , או פעולות אישיות של כל אחד מאיתנו.

    אנו כמנהלים , בדרגי הביניים ובדרגי הנהלה , חושבים ומתעמקים בסוגיה כל יום מחדש?
    " מה אנו יכולים לעשות החודש טוב יותר בכדי להוסיף ערך לפעולות שלנו ולחברה"?

    השאלה המרכזית - במה להתמקד?
    מטבע הדברים באותן הפעולות , "מאיצות הערך" שיביעו את התמורה והתועלת הרבה ביותר במאמץ ובהשקעה הנמוכה ביותר. לשם כך המצטיינים בתחום מודדים את תוספת הערך של כל " מאיצי הערך" שהם החליטו להשתמש בכדי לאתר במה נכון להתמקד.

    חוק הפארטו , גם בתחום זה מוכיח את עצמו .
    חוק הפארטו , הישן והטוב יכול להיות יעיל פעמיים . זה לא סוד להבין...שאותן 20% מהפעולות השוטפות שלכם המייצרים 80% מהערך . המשיכו ונסו לאתר באותם 20% שגיליתם.. והפעם התייחסו אליהם כאל ה - 100% שלכם , מה הוא חוק הפארטו שעובד במקרה זה? אתרו מה הן אותן 20% מהפעולות שהכי חשוב לבצע מאותן 20% מפעולות גבהות התגמול שזיהתם מקודם. כך מובטחת לכם שיטה קלה ופשוטה לאיתור "מאיצי הערך"- בשוטף.השיטה הפשוטה העוסקת באיתור והתמקדות בפעולות גבוהות התגמול של פעולות גבהות התגמול שכבר איתרתם - היא מביאה ליותר תוצאות .

     

     

    לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net    משה גרימברג , עוסק בתחומי ליווי מנהלים וארגונים ,פיתוח מנהלים וכוחות מכירה. רכש ניסיון רב עם חברות מוסדות וארגונים מהמובילים במשק הישראלי,בתהליך ייחודי המותאם מראש לכל ארגון . הפעילויות שלי מביאות תוצאות ב- 4 תחומים עיקריים שיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות,שיפור עבודת הצוות הניהולי,שיפור התקשורת הבין אישית והארגונית , שיפור הפרודוקטיביות (ובעברית פשוטה ,"השורה התחתונה"). מעבירים גם תוכנית מכירות ייחודית , למנהלי מכירות ובה אנו מתמקדים בשיפור המיומנויות ובפיתוח והגדלת אחוזי הסגירה ומכירות ההמשך.פיתחנו מודלים ואנו מצליחים להגיע לאחוזי שיפור מדהימים.    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 26/3/07, 20:18
     פרודוקטיביות .. דווקא בתקופת הגאות...מאת: משה גרימברג

     דווקא בזמנים של גאות כלכלית , של שפע וצמיחה ולא רק בזמנים של משבר והאטה כלכלית הדרישה ממנהלים להיות פרודוקטיביים עולה לאין ערוך. בתהליך בו הכלכלה  שועטת קדימה במהירות שיא , ולא עוצרת אפילו באדום...  אלה מהם שלא יהיו מנהלים פרודוקטיביים מספיק יישארו מאחר .

      

     כיום בתקופת "הבועה" הכלכלית המרמה , דווקא כאן המנהלים נדרשים להתייעלות וחסכון. ארגונים וחברות  מחייבים ניהול חכם, תגובות מהירות והסתגלות טובה לשינויים התכופים. המרוץ המטורף לספק תוצאות דווקא בזמנים טובים , בהם התחרות גוברת ,דווקא כאן המנהלים מחויבים בהגברת הפרודוקטיביות ,בניהול יעיל של משאב הזמן המוגבל ובקבלת החלטות נכונות בזמן הנכון.

      

     דווקא בזמנים כאלה יש צורך בהשקעה בעובדים ובהכשרתם כל זאת בכדי להגיע למיקסום התהליך כך כשהחברה תצליח להתמודד אף עם מצבים וזמנים קשים בעתיד. היא חייבת להשיג מספיק עודפי מזומנים ולקוחות שיאפשרו לה לעבור את התקופה הקשה.

      מה גורם לכך שמנהל אחד יהיה מאוד הישגי ופרודוקטיבי, בעוד שהאחר אינו יודע להביא תוצאות ולמצות בצורה יעילה את כישוריו וזמנו? מה מניע עובדים בארגון להצלחה בזמן שאחרים נשארים מאחור? כישורים מולדים , ניסיון , עמדות חיים, דימוי עצמי, מודעות וכיוון בחיים – לכל אלה יש השפעה על אופן ניהולו של העובד בארגון ועל אופן התנהלותו של המנהל.

     להלן עשרת הדיברות שיסיעו לכולנו להיות פרודוקטיביים יותר, הן ברמה האישית והן העסקית:

     חשוב שנדע שלפני שננהל אחרים , עלינו ללמוד לנהל את עצמנו.
     1. מצא את הדרך להפוך "לתיבת התהודה" של הארגון. קבע לעצמך מטרות, וקבע כיצד ניתן למדוד את השגתן , חבר את האחרים אליהן ,רשום אותן ופתח תוכנית פעולה למימושן , קבע חזון ושתף אחרים שישיגו יחד איתך את מטרותיהם גם כן.
     2. כמנהל באחריותך להשביח עד כמה שניתן את מאגר הכישרונות בארגון. זכור שידע , אינטלקט ויוזמה הם הערכים הכי חשובים בעולם המודרני.
     3. זכור ושנן תמיד. זמן לא ניתן לאגור. מה שלא נוצל לא יחזור. למדו להפיק מכל דקה ושעה את המיטב. נצלו את משאב הזמן בצורה חכמה.
     4. איזון ומידתיות , זוהי כל התורה על רגל אחת. שימורו על איזון וחילקו את זמנכם בהתאם לסדרי העדיפויות שאתה קובעים, השתדלו לא לפספס את המחויבויות הנוספות שלכם כ: מנהל, בן זוג, הורה, חבר בקהילה וכו'.
     5. התמקדו בתחומים שיש לכם יתרון יחסי. השקיעו ושפרו אותו עוד ועוד. את תחומי העשייה האחרים האצל לאחרים או בטל.
     6. לדעת לקבוע סדרי עדיפויות וללמוד להגיד "לא" . קשה גם למנהלים נהדרים להספיק את הכול כל הזמן.
     7. תעצים תמיד את יכולות עובדיך באמצעות  האצלת סמכויות, כך גם תשתחרר מפעילויות שאינן בתחומים שבהם אתה מצטיין, ובו בזמן  תחזק את יכולתם של עובדיך למימוש עצמי ולהגברת רמת שביעות רצונם מהעבודה.
     8. אמון זה כל הסיפור. בנה וטפח מערכת יחסי אמון וכבוד הדדי עם העובדים, הלקוחות והספקים. צרו סינרגיות בכל הזדמנות . הדבר יאיץ את הפרודוקטיביות באופן מופלא.
     9. חתור לתוצאות ולא לשלמות. שמור על אווירת למידה וחדשנות בארגון ובעיקר האמן שתצליח להביא תוצאות. מי שלא מאמין בעצמו גורם גם לאחרים לפקפק ביכולותיו.
      
     דרג את התוכן:
      2 תגובות   יום ראשון, 25/3/07, 18:15

      למנהיג של קבוצת אנשים יש כוח מרבי להטות את הרגשות של כולם.

      אם הוא יודע להוביל את רגשותיהם של אנשיו לאזור ההתלהבות – הביצועים עשויים לנסוק אל על. אבל באם אנשים נדחקים לאזור האיבה והחרדה- הם יסטו מהמסלול.

       

      לתהליך הזה אנו קוראים- תהודה.אנו משדרים תחושות אף מבלי להוציא הגה מהפה ההשפעה מדבקת לטוב ולרע. חשוב לציין שצחוק מדבק. מצב רוח חיובי וחיוך גורם לצד השני להגיב ולהוריד רמת חרדה או איום. הרגשות כמו וירוס אינטרנטי רב כוח אבל ללא ההרס...כלומר רגשות יכולים להתפזר כנגיף! ולהשפיע!!! רבי נחמן מברסלב אמר: " אתה נמצא במקום שנמצאות מחשבותיך... ודא שמחשבותיך נמצאות במקום שבו אתה רוצה להיות...."

      תחושות ומחשבות מרחיבות לב – מצב מנטאלי חיובי למנהיגים בעלי כישורי אינטליגנציה רגשית הם :

      אהבה , אמפטיה , אמונה , אופטימיות , תקווה , הומור , פרגון עצמי, אינטימיות ורוח לחימה על עקרונות וערכים

      מנהיגות מחוננת נוצרת כאשר הלב והמוח – התחושה והמחשבה ,מתקרבים

      ונפגשים זה עם זה . אלה הן שתי הכנפיים המאפשרות למנהיג להגביה עוף. אלברט אינשטיין כבר בעבר הזהיר ואמר: " עלינו להיזהר מלהפוך את האינטלקט לאלוהים שלנו.....יש לו כמובן שרירים חזקים אבל אין לו אישיות.. הוא אינו מסוגל להנהיג , הוא מסוגל רק לשרת..!!!!! " במילים אחרות ככל שדרגתם של אלה שנחשבו לכוכבי על בביצוע הייתה גבוה יותר כך התגלו כישורי אינטליגנציה רגשית מרובים ומפותחים יותר כסיבה לתכליתם. 85% מההבדלים של התוצאות בין כוכבי העל היו כתוצאה מההבדלים בכישורים של האינטליגנציה הרגשית שלהם.
      • הכלל המעשי אומר שאינטליגנציה רגשית תורמת כ- 80% עד 90%

      מהכישורים המבדילים בין מנהל מעולה למנהל ממוצע. ולעיתים אף יותר! לא פעם תוצאותיהם של אנשי מכירות מיומנים בעלי יכולות גבוהות של אינטליגנציה רגשית ויכולת התחברות לזולת מגיעים לאחוזי הצלחה גבוהים במאות אחוזים מהאחרים. בפירמה של משרד רואי חשבון התברר שמנהלים שותפים בעלי יכולות טובות יותר בהיבט של האינטליגנציה הרגשית הגיעו לתוצאות טובות פי כמעט 400% בשורת הרווחים המצטברים לשנה. הדבר הוכח גם בקרב פירמות של עורכי דין בארה"ב. מוגש כחומר למחשבה לכל אותם אלה היודעים את התשובות עוד לפני שהצד השני סיים לשאול את השאלות ? לכאלה מהמגזר הצבאי והביטחוני שמלאים בנפיחות עצמית שגורמת להם להיות שבויים בפרדיגמות של עצמם . ולכאלה שתמיד חושבים שהחוכמה ניתנה רק להם.

      כאחד,שעוסק בפיתוח וליווי מנהלים וארגונים יש לי נסיון רב בהחדרת חשיבות תיפקודה של "תיבת התהודה" אצל מנהלים ומנהיגים עסקיים שאמורים להוביל ולסחוף אחריהם עובדים .

       

      לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שבת, 24/3/07, 08:10

       כמו בכל שנה .....לכל החברים האמיתיים והוירטואליים שיהפכו לאמיתיים..

       אני שמח לברך אותך באופן אישי

       בברכת חג אביב ופסח נפלא.

       מזכ"ל האו"ם ,באן קי-מון מתכנן להגיע לארץ לביקור,אני מבקש לצטט כמה מילים שאמר באחד מנאומיו

       : "אסיה היא יבשת בה צניעות נחשבת למעלה. הצניעות מתבטאת בהתנהגות, לא בחזון או במטרות. צניעות אינה חוסר מחויבות או חוסר במנהיגות. להיפך, היא החלטית בנחישותה לביצוע דברים ללא הרבה 'רעש וצלצולים' מיותרים ".

       אני מאד מתחבר למסר ולתובנה , ומנצל את ההזדמנות להגיד שאנו גיאוגרפית ממוקמים בקו התפר שבין אסיה , אפריקה ואירופה... בואו נאמץ לעצמנו רק את הדברים הטובים..... את הרעים נשאיר לאחרים..

       לכל אלו שהכרתי בעבר , ואשמח להכיר טוב יותרבהווה ובעתיד .אני באמת מאמין כי נפלה בידי הזכות להכירך ולהוקירך, ואני תקווה שהשארתי והשאיר תמיד , חותם ולו הקטן ביותר בהכרות בנינו.

       משה גרימברג

        

        

       לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net

       דרג את התוכן:
        3 תגובות   יום שישי , 23/3/07, 20:32

        "ימי הבועה" חוזרים?

        אני מבקש להעלות נושא כחומר למחשבה והפעם הנושא עוסק

        "בהעצמת עובדים ומנהלים כפיפים".

        נתון חשוב לנו כמנהלים : עובדים מועצמים ומוערכים, מרגישים שייכות ומחויבות למקום עבודתם והתרומה והאפקטיביות שלהם רבה יותר.

        מורגשת באוויר האווירה של חזרת "ימי הבועה"

        שיעור ההיעדרויות ממקום העבודה ב : 7- 2006 הוא מהגבוהים שהמשק ידע בשנים האחרונות. לשפעת יש חלק ..אבל לא רק? נתון זה אינו מפתיע , והוא מעיד על בטחון תעסוקתי רב יותר בקרב העובדים כלומר, העובדים חשים כי יש להם אלטרנטיבות מעניינות בשוק . וכפועל יוצא, ירשו לעצמם יותר "גמישות" בהיעדרויותיהם מהעבודה.

        מה משמעות הדבר לנו כמנהלים?

        צריך לתת כעת יותר מתמיד דגש לניהול מסוג שונה !

        עובדים המרגישים מועצמים משמעותיים ומוערכים, מרגישים שייכות ומחויבות למקום עבודתם ולפיכך נעדרים לאין שיעור פחות מחבריהם המרגישים כי להם ולעבודתם אין הערכה וחשיבות.

        תפקיד המנהל – להיות תיבת התהודה של הארגון

        להגביר את המסרים ולסמן הדרך לעובדים . המנהל המנהיג הוא מחויב להפגין באופן שוטף פעולות והתנהגויות התומכות בערכים אלה של מתן כבוד, משמעות והעצמת העובדים.

        כאחד העוסק בתחומי פיתוח ארגונים,מנהלים וכוחות מכירה ובעל ניסיון רב עם חברות מוסדות וארגונים מהמובילים במשק הישראלי , בתהליך ייחודי המותאם לכל ארגון על פי הייחודיות שלו .

        אני חש "שימי הבועה" עומדים בפתח. טעויות נעשות על ידי רבים בכל מדרגי המשק. נראה לי שלא למדנו כלום?

        אשמח לשמוע את דעתכם?

        לתגובות, שאלות , רעיונות ובקשות ניתן לפנות למשה גרימברג: mgrimberg@bezeqint.net

        דרג את התוכן:
         4 תגובות   יום שלישי, 20/3/07, 09:05
         נתון חשוב לנו כמנהלים:עובדים מועצמים ומוערכים, מרגישים שייכות ומחויבות למקום עבודתם והתרומה והאפקטיביות שלהם רבה יותר.מורגשת באוויר האווירה של חזרת "ימי הבועה" שיעור ההיעדרויות ממקום העבודה בשנה האחרונה : 7- 2006 הוא מהגבוהים שהמשק ידע בשנים האחרונות.

         לשפעת יש חלק ..אבל לא רק?

         נתון זה אינו מפתיע , והוא מעיד על בטחון תעסוקתי רב יותר בקרב העובדים כלומר, העובדים חשים כי יש להם אלטרנטיבות מעניינות בשוק . וכפועל יוצא, ירשו לעצמם יותר "גמישות" בהיעדרויותיהם מהעבודה.

         מה משמעות הדבר לנו כמנהלים? צריך לתת כעת יותר מתמיד דגש לניהול מסוג שונה !

         עובדים המרגישים מועצמים משמעותיים ומוערכים, מרגישים שייכות ומחויבות למקום עבודתם ולפיכך נעדרים לאין שיעור פחות מחבריהם המרגישים כי להם ולעבודתם אין הערכה וחשיבות.

         תפקיד המנהל – להיות "תיבת התהודה" של הארגון , להגביר את המסרים ולסמן הדרך לעובדים . המנהל המנהיג הוא מחויב להפגין באופן שוטף פעולות והתנהגויות התומכות בערכים אלה של מתן כבוד, משמעות והעצמת העובדים. מה דעתכם בנושא?? האם חזרנו לימי "הבועה"?? האם למדנו משהו??משה גרימברג

          

         דרג את התוכן:
          1 תגובות   יום ראשון, 18/3/07, 14:24

          ניהול מנקודת מבטו של דאוד , הדייג.לא פעם שאלתי את עצמי מה המשותף לניהול מוצלח ולדיג. לא התביישתי ירדתי לנמל הקישון ועשיתי סיבוב עם הדייגים הוותיקים. הקשבתי , ראיתי ובעיקר התרשמתי מחוכמת הפשטות. דאוד , אחד מהדייגים אמר לי : משה , חשוב שתבין שיש הבדל מהותי בין דייג חובב לדייג מקצועי.יש הבדל מהותי בין דייג הדג להנאתו לבין דייג המתפרנס מעבודתו. ההבדלים הולכים וגדלים גם בתחום הדייג המקצועי באמצעות רשתות ממשיך ומסביר לי הדייג בשפתו הציורית.אז איך לדעתך שאלתי ניתן לאתר דייג מקצועי? דאוד , כבר שמע וראה כמעט את כולי סוגי האנשים שהחליטו לבלבל לו את המוח.... תגיד לי הוא אמר במה אתה עוסק? " אני עוסק בתחום של פיתוח וליווי ארגונים ומנהלים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם.... אמרתי בגאווה " . צחוק וחיוך קטן עלה על פרצופו הגמלוני של הדייג.

          תגיד הוא אמר : "בענף שלך , כיצד אתה מצליח לזהות מנהלים וארגונים מוצלחים"? כך בטח זה גם אצלנו הדייגים , אמר והסתובב לשחרר את סירתו מהמזח. זכור הוא אמר: "כשתראה דייג מקצועי יושב על החוף דע לך שהוא עשה את כל ההכנות הנדרשות. הוא למד את המיקום האופטימאלי לדייג. הכין את כל הפיתיונות הנכונים , דאג לאיכותו של הציוד והשתדל להתרחק מדייגים אחרים... "

          האם אין הדבר נכון גם בקרב מנהלים של חברות בינוניות וקטנות שאתה מנסה למכור להם רעיונות? תגיד הוא ממשיך ומעביר לי את אחד משיעורי הניהול הכי מעניינים : " אתה רואה את הים , הוא ענק ועצום ובו דגים מסוגים וגדלים שונים.... דייג מקצועי עם סירה או ספינה קטנה , חייב להחליט מה הוא סוג הדגים שהוא הולך לדוג , מה גודל החורים ברשת שהוא מתכונן להשליך במסעו הקרוב.. חובה עליו לקבל החלטה ולהתמקד ולתכנן , כי אחרת רשת עם חורים גדולים מידיי יכולה לגרום להפסד .... מסכם דאוד את התובנה העסקית שלו.

          הבחנתי בשיחה זו שהאמרה "מרוב עצים לא רואים את היער" הייתה נכונה יותר בהיבט של הדייגים האומרים: "הים מלא בדגים... החוכמה לתכנן את הדרך היעילה והמהירה ביותר להשגתם ". חוכמת הדייגים במעגן הקישון מלמדת שהתכנון הוא כלי רב חשיבות להצלחה. המיקוד וההתמקצעות הם כלים נוספים חשובים ביותר. היכולת לעסוק בעיקר ולא בטפל היא המניע למצוינות הן בעולמות הדיג והן בעולמות הניהול לדרגותיו. בים הגדול ניתן ללכת לאיבוד היה ואין לנו מפה תוכנית ומצפן .

          תכנון מקדים ולימוד המשימה מבטיחים יתרון לאורך זמן , ללא תמונה שמאפשרת למפות את "הים הגדול" אנו עשויים ללכת לאיבוד? היכולת לראות בברור את היעד עוד לפני שנגיע אליו תועיל הן לכולנו . מנהלים , בודדים ודייגים כאחד. זה יאפשר לכולנו להתמודד עם הקשיים בהשגת היעדים והאסטרטגיות שלנו ובניהול כלל משימותינו.

          לנו כמנהלים , כמו גם לחברים של דאוד במעגן הדייג , ישנם פעמים בהם אנו חשים שהולכים לאיבוד בתוך ים הפרטים? מרוב דגים בים , לא אחת אנו חוזרים עם הרשתות ריקות... זה יכול לגרום לכם לקיפאון ואי יכולת לפעול. מעטים מסוגלים לבחון זאת אחרת. הם מחליטים לפעול בנמרצות לבחון ולראות דרכים נכונות יותר להשגת המטרות. דאוד הדייג , אף פעם לא מתייאש , ושומר על אופטימיות ולומד כל יום דבר חדש על עצמו , על השוק על המתחרים ובעיקר לומד ומנסה לשכפל הצלחות....." כי כך למדתי מסיים דאוד בחיוך "... את השיעור שנתן לי.

          משה גרימברג , עוסק בתחומי ליווי מנהלים וארגונים ,פיתוח מנהלים וכוחות מכירה. רכש ניסיון רב עם חברות מוסדות וארגונים מהמובילים במשק הישראלי,בתהליך ייחודי המותאם מראש לכל ארגון . התוכניות שלנו מביאות תוצאות ב- 4 תחומים עיקריים שיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות,שיפור עבודת הצוות הניהולי,שיפור התקשורת הבין אישית והארגונית , שיפור הפרודוקטיביות (ובעברית פשוטה ,"השורה התחתונה"). אנו מעבירים גם תוכנית מכירות ייחודית , למנהלי מכירות ובה אנו מתמקדים בשיפור המיומנויות ובפיתוח והגדלת אחוזי הסגירה ומכירות ההמשך.

          פיתחנו מודלים ואנו מצליחים להגיע לאחוזי שיפור מדהימים. סיימנו לאחרונה פעילות מאד מוצלחות עם דור אלון , דור גז- פורום הנהלה המורחב ותוכניות למנהלים ומנהלי מכירות., מוטורולה , חברת השילוח אושפיר , דור אלון טכנולוגיות גז , תוכנית בנושא "השרות כמנוע צמיחה" , חברת מדוק מערכות רפואיות , דור אלון – תחנות דלק ותאגיד החברות של התכוף וסולאור . גלובל פקטורינג , חברת EMF למימון ציוד לשוק התעשייתי , הרצוג פוקס נאמן,קב' שפע , מלרג ,סלקום , הבורסה לניירות ערך , פלאפון , אורקל וקומברס הינם רק חלק קטן מהארגונים אותם לווינו ואנו מלווים.

          דרג את התוכן:

           פרופיל

           ארכיון

           פיד RSS