כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 10/2008

  0 תגובות   יום רביעי, 1/10/08, 16:11

  שתיקת הרועים... או חוכמתם של היודעים בדיעבד.  

  קצה נפשי בתופעה הפושטת כשרפה בשדה קוצים. יודעי דבר מומחים לתורת מה היה קורה אילו... או כאלה שיודעים מה היה נכון לעשות דקה אחרי הצורך בקבלת ההחלטה. קשה לי להבין הכיצד כולנו מומחים לניתוח אירועים שקרו בעבר.

     

  יש לנו לא אחת ביקורת נוקבת. לא אחת אנחנו צוחקים על "טיפשותם" של מקבלי ההחלטות... ולעצם העניין מתברר כי אנחנו מומחים לביטחון... מומחים בכלכלה ושוק ההון ... מומחים בחברה יחסים ותרבות ובעיקר מומחים בלתת עצות בדיעבד.

    

  אומרים כי לשני יהודים 3 דעות... על פי התובנות שלי .. כל אחד מאיתנו מומחה, המומחה הכי גדול וחכם כמעט לכל דבר. לא אחת אני שומע "מומחים" היודעים בוודאות כי שר האוצר האמריקאי, פולסון, לא מבין כלום בכלכלה והוא יחד עם בוש קובר את הכלכלה האמריקאית... אחרים מפילים את האשמה על 8 שנות שגשוג וצמיחה ועל השבר הכלכלי שלפתחם של האמריקאים ואולי של כולנו על נגיד הפדרל ריזרב הקודם, גרינשפון. כלכלן מוערך על פי כל קנה מידה ... אבל כיום נמצא בחזית המושמצים של כל המומחים בדיעבד.

    

  בעיות הביטחון, בעיות המנהיגות של אולמרט במלחמת לבנון השנייה, שלו מול יוזמות האטום של סוריה ואירן, גם כאן לכל המומחים בדיעבד יש מתכון חכם יותר לביצוע. ההבדל הקטן שכמעט אף אחד מהם לא היה אף פעם בחייו בנקודת הכרעה אמיתית. מה היו "החכמים" אומרים אילו מלחמת לבנון השנייה הייתה גובה עוד 300 הרוגים מכניסה קרקעית מסיבית? מה אז היו אומרים כולם?

    

  צר לי כי הרוב שבנו לא התנסו במציאות בקבלת החלטות בזמן אמת. רובנו לא חשו את גודל האחריות את ההתמודדות עם "הרע במיעוטו" בנקודה שאין בה האפשרות לקחת פסק זמן כמו במשחק כדורסל. החיים הדרך כלל לא מאפשרים לעשות "פאווז" ולתכנת את המציאות מחדש כמו בעולמות הוירטואליים.

   

  אנחנו מומחים בספורט בכלכלה במדיניות חוץ ופנים אבל אנו בעיקר מומחים לבקר אירועים בדיעבד. אין אני נקי מביקורת מול המנהיגות שלנו, מול הצבא ואו הפוליטיקאים אבל יש לי הערכה רבה לכאלה שבזמן אמת חייבים לקבל החלטה.

    

  מנהיג נמדד כמו גם מנהל מצטיין בסה"כ ההחלטות הטובות שלו. אני מעדיף מנהיג או מנהל שקיבל במהלך תקופתו 1000 החלטות ביחס הבא - 70% מהחלטותיו נכונות מאשר מנהיג מתלבט שבתקופתו קיבל במאמץ רב 100 החלטות  ביחס טוב יותר המתקרב ל- 85% החלטות נכונות. נראה פשטני מידי? אבל זה הרבה יותר פרקטי כי גם אצל המנהיגים והמנהלים המוצלחים ביותר השלמות רחוקה מהם ונשמרת אולי למלאכים או לבורא עולם... אולי?

    

  חתימה טובה לכולנו.

   

  למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

  http://www.nihul4u.co.il/

   

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   ארכיון

   פיד RSS