כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 11/2008

  0 תגובות   יום שבת, 15/11/08, 21:03

  הערב הצליחו להרגיז אותי. זה לא קורה לעיתים קרובות לאחרונה. הגיל גורם לגן ההתרגזות לאבד מכוחו.  מבקש לעלות לדיון את כל אותם סלברטאים- עיתונאים שיודעים ובקיאים בכול. יש להם עמדה ודעה נחרצת בכל נושא וענין.

  הם מומחים לביטחון וצבא. מומחים ומקצוענים בכלכלה. עסקים הי טק ותעשיה זה במגרש הביתי שלהם, ונושאי חברה פוליטיקה ושאר ירקות מהווים עבורם נושאים זוטרים שלו רק היו מקשיבים לעצות שלהם אזי מצבנו היה טוב הרבה יותר.

  ארי שביט, העיתונאי המוערך מעיתון הארץ, נדמה לי איבד את הצפון. הלהט והביטחון בניתוחיו מביאים אותו לא אחת בעיני לעשות צחוק מעצמו, לאבד פרופורציות. מהיכן שואב אתה את הביטחון הרב בדבריך? אני שואל.

  לא אחת נדמה לי כשאני מנסה להתאמץ לשמוע ולהבין בין בליל הצעקות בפאנל, עד כמה טיעוניך, ארי, פשוטים ופשטניים מידי ומאפיינים כאלה שנמצאים בצד של "המנתחים" "ונותני העצות". המציאות לצערי, קצת יותר מורכבת כאשר אתה נמצא בצעד השני. בצד של מקבלי ההחלטות. לא אחת אני מנסה להבין האם הבמה של "מועצת החכמים" משרתת עיתונאים מקצועיים או משרתת עיתונאים-שהם במסווה של יחצנים  המבקשים לפתוח בקרירות חדשות.

  הדוגמה של יוסף, טומי לפיד, ציפי חוטובלי, לאחרונה. ברורה לי התובנה כי כל פוליטיקאי בר דעת לא יעז לעלות נושא זה מול אחד מאושיות התקשורת הכתובה בישראל- מול ארי שביט. דינו יחרץ בו ביום. למזלי נכון לעכשו אין לי פרטניזיות פוליטיות ובנימין נתניהו ואו אחרים לא מנסים לשריין לי מקום בשביעיות.לפיכך חברים אני יכול להביע את עמדתי ללא חשש.

   

  אני תקווה כי נתניהו יציע לארי שביט להחליף את עיסוקו במתן עצות והערכות בעשייה אמיתית? אולי יציא לו את תפקיד השר הממונה על ההסברה והמדיניות האסטרטגית של הממשלה כפי שמתבטאת במוחם של עיתונאים ובעלי טור? מה דעתכם? האם האיש מעצם שינוי בפוזיציה האישית שלו, יבין כי מאד קל לבקר ולתת עיצות?

  ארי, אנו לא מכירים אבל תרשה לי להזכיר לך כי תמיד  קשה יותר לנתח ולקבל החלטות ובעיקר לבצע.  אני מבקש לאתגר את נתניהו ולהציע: ארי שביט לליכוד ועכשיו. במקרה הרע תמיד דן מרגלית ישמח לקבלו בחזרה לפאנל.

  לסיום הייתי מבקש לשאול בעדינות שאלה קלה-  מדוע עיתונאים מוערכים ומקצועיים מכל קצוות המפה הפוליטית נמנעים מלקחת חלק "בחגיגה" שלא מוסיפה כבוד להם כעיתונאים ולמהות הדיון?

  ארי שביט, עיתונאי מוערך ורב הצלחות שהיה ומבקש להמשיך בעשייתו העיתונאית הברוכה יעשה לדעתי, עם עצמו חסד ויפרוש "מפאנל החכמים" או לחילופין ינהג בקצת יותר צניעות וענווה.

  שבוע נפלא . למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

  http://www.nihul4u.co.il/

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 9/11/08, 13:05

   כשהחיפאים? או הסקרים בבחירות המקומיות מצביעים

   על? כן ... לא, וגם קצת ככה, למה הם באמת מתכוונים. 

    

   המאבק על כיבוש בית העירייה בחסן שוקרי בחיפה, נכנס לישורת האחרונה. 3 ימים לפני מועד הבחירות היריבים בחיפה מצחצחים את החרבות שעדיין נשארו בנדן, מוצאים את כל התחמושת תוך תקווה כי הפעם הסקרים לשם שינוי יהיו אמינים? המומחים בשני הצדדים "משקשקים" !

   כל צד, שומר את קלפיו צמוד לחזה. ההדלפות מכל מחנה מציגות תמונה הורודה יותר מהמציאות הבלתי ידועה? יונה יהב, ראש העיר המכהן בטוח בניצחונו. הוא שם את יהבו בתחושה הטובה שנתן במהלך מלחמת המפרץ השנייה. המתמודד השני, בורובסקי עשה ועושה מאמץ עילאי להיות אלטרנטיבה ראויה. האם יצליח, התשובה בעוד כ- 80 שעות.

   המציאות ההיסטורית, לא אחת מתעתעת, המקרה של ראש עיריית ניו יורק, ג’וליאני שהיה כוכב תקשורתי באסון התאומים – כשל בניסיון שלו לעלות כיתה. יונה יהב בניגוד אליו החליט לא לממש את ההצלחה והחשיפה למישור הארצי... אולי הוא למד וניתח את התוצאות מאמריקה? מנגד נדמה לציבור החיפאי כי ראש העיר שלנו חושב שאזרחי עירו יזכרו לו "חסד מלחמה"? אני מסופק בכך.

   כידוע הזיכרון האנושי קצר במיוחד. אנו נוטים לזכור את הדברים האחרונים, את הדברים שכרגע לוחצים על היבלות. נשאלת השאלה מה לוחץ כרגע לחיפאיים? האם הכישלון בתחום שימור הצעירים בעיר? האם הכישלונות בהבאת תעשייה חדשה לעיר, כך שתיתן עדיפות אמיתית לבנייה? האם בעיות התשתיות העירוניות עומדות על סף פריצה? האם יש חשיבה לבנייה לצעירים ואו לפתרון בעיות התחבורה וזיהום האוויר?

   הרבה שלאלות שבמערכת הבחירות הנ"ל לא זוכות לתשובות ראויות. יונה יהב בונה על הזיכרון החיפאי שאולי יזכור לו חסד בפעילותו והופעותיו הטלוויזיוניות בזמן מלחמת המפרץ השנייה. נדמה לי כי הוא עשוי להתאכזב. המאמץ הרב שהושקע להרדמת מערכת הבחירות מצידו של יונה יהב יכולה להיות עבורו הסיבה שלא יבחר לקדנציה שנייה?

   למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

   http://www.nihul4u.co.il/

    

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום ראשון, 9/11/08, 08:01


    אובמה? או . מה . בו .   

    כמה זמן לדעתכם ייקח עד שהגורמים שהביאו את אובמה לדרגה של "קדוש" או בנו של אלוהים על פני כדור הארץ, או ככזה שיש לו פתרונות לכל החולאים של החברה האמריקאית.. או של כלל העולם המערבי... או של כלל המדוכאים והדפוקים בעולם ובעיקר היה וצבע עורם הוא לא מתאים לפלטת הגוונים והצבעים של  הלבן?   

    כמה זמן ייקח לתקשורת, לאוהדיו להגיע לתובנה כי האיש "בשר ודם" שאמור להתמודד עם בעיות לא פשוטות. שלא יודע להמציא פתרונות קסם? כמה זמן לדעתכם "חכמי הטורים" בתקשורת האמריקאית והכלל עולמית יגיע לשאלה הנדרשת- או. מה. בו?   האם מהירות נסיקתו של אובמה יהיה כמהירות ההתפכחות?   

    שלא נבין מכך כי יש לי ביקורת על בחירתו. להפך. אני חושב כי  האיש עושה היסטוריה עושה צדק היסטורי עם קהילה שתמיד הרגישה חריגה ומופלת לרעה ביוניטיד סטייטס אוף אמריקה? אני מאד שמח על הבחירה הראויה. האיש מביא משב רוח רענן חזון חלום ותמימות שאני תקווה כי "תהפוכות" התקשורת ולהקות המעודדים לא יגרמו לו לאבד אמונה בדרך אחרי מאמרי הביקורת הראשונים שלהם. אני תמיד אומר כי : החיים במטבח לא אחת מסובכים יותר מאשר חייו של מבקר המסעדות.  

    יש בו הרבה, הוא תוצר השיטה האמריקאית שאוהבים לקנות ולקבל "אריזות יפות" אבל "השיטה האמריקאית" גם מאד אוהבת לרסק את אותם "איקונים" שאותם יצרה. כחיי במדינה ? הייתי מבקש לשאול מתי יצוץ האובמה שלנו?   

    האם יש סיכוי שפעם.. אולי פעם "תואם יוסי בילין" יוכל להפוך לאובמה הישראלי? או אולי דן מרידור? או לחילופין אופיר פינס? או כוכב שיצוץ ויהיה אלטרנטיבה ראויה לנתניהו? לברק? ולאחרים שמסרסים כל ניסיון של צמיחה והתפתחות של אובמה ישראלי. מוגש כחומר למחשבה לכל אלה שמבקשים לחשוב מתי אובמה יתחיל לחוש את "חום המטבח" ואז יש סיכוי כי יצטרך לבחור בין הרע לרע יותר?

     

    למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

    http://www.nihul4u.co.il/

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     ארכיון

     פיד RSS