כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 2/2009

  0 תגובות   יום שבת, 21/2/09, 21:07

  למה הדה מרקר כורת עצים לחינם?  

  אני לא מבין מדוע יש לשכנע את המשוכנעים? כאחד הקורא את "הארץ" מזה שנים ויחד איתו את הדה מרקר, אני זועם כל פעם מחדש . מסע הפרסום העצמי ענק המימדים בעמודי העיתון כמעט באופן אובססיבי מביאה אותי לתעות האם לא חבל על אותם עשרות אם לא מאות עצים הנכרתים לחינם בכדי לממן את תאוותם של העורכים והמנהלים של הדה מרקר. 

  עמודים שלמים מלאים בצבע שחור המציגים בענק את אחוזי השיפור והגידול... חוזרים על עצמם ומשכנעים את המשוכנעים. למה לבזבז משאב עולמי יקר? למה לא להסתפק במודעות מחוכמות קטנות ואפקטיביות לא פחות? מקריאה בעיתונים מתברר כי חרב הקיצוצים הגיעה גם אליהם. מדוע אם כךהם  מבזבזים כ- 10%-5%  מנפח הנייר והדפוס על פרסום עצמי מיותר?  האם זה לא עולה כסף לשוקן?האם ברשת עיתוניו של השותף הגרמני החדש של הארץ נוהגים כך גם כן?

  אני יוצא מכאן בקריאה נרגשת הפסיקו לבזבז משאבי טבע יקרים של העולם. די למגלומניה של המנהלים המסחריים של העיתון. נצלו נכון יותר את תקציבי השיווק והפעילו יצירתיות כך שעשרות עצים ינצלו מידי יום. נדמה לי שבתפוצה של כ- 50 אלף גיליונות ביום 4-8 עמודי פרסום עצמי, זה הרבה מידי ולא מוסיף דבר לכל אותם לקוחות שבויים ונאמנים שלהם. נדמה לי כי זה לא המקום להשקיע? אולי נכון יהיה לחשוב על דרך בזבזנית פחות וירוקה יותר למען עתיד כולנו.  

  מעניין כי לא ראיתי מסה קריטית כזאת בעיתונים מובילים אחרים, לא בידיעות אחרונות בארץ ולא בעולם . הם יודעים כי המידיה לשכנע בדרך כלל נמצאת אצל הלא משוכנעים. הייתכן שהמחלקה המסחרית בדה מרקר מתחפשת  ל"רשת" או "קשת" או אולי לערוץ 10 שמפציצים ללא הכרה ומעבר לכל פרופורציה בקדימונים ותשדירי פרומו שנמאסים על הצופים?

  מוגש כחומר למחשבה לכאלה שאולי יקלטו את המסר ויצמצמו במקצת את הביזבוז?

  דרג את התוכן:
   4 תגובות   יום שבת, 21/2/09, 08:20
   שלום חברים, 
   הייתי מבקש להתחיל בוידוי קטן. אני מאד משתדל לבחור את חברי בקפה בקפידה רבה. לכן אין לי מאות חברים. ואפילו לא אלפים. צר לי, אני מאמין שהאיכות מנצחת תמיד את הכמות. לכן אני מתוודה כאן בפעם הראשונה ושמח לציין שכול אחד מחברי נבחר בקפידה והוא או היא פוטנציאל להכרות אישית מעבר לעולם הווירטואלי.
    

   כאדם וכאיש מקצוע אני מאמין גדול במושג סינרגיה. מאמין כי בעולם האמיתי האישי והעסקי ניתן להגיע לכך שחיבור בין 2 אנשים טובים לא ייתן את התוצאה החשבונאית המקובלת , 2 .... כי אם 20 או 40 או 120? חיבורים של אנשים טובים מקצועניים ומוכשרים בתחומם המצליחים לחבור וליזום פעילויות יחד יוצרים סינרגיות מדהימות.
    


   ממתין לרעיונות מכם חברי המכובדים הכיצד אנו יכולים להניע מהלכים ואו פעולות היכולות להתחיל ולהניע את מנועי הסינרגיה המושבתים? לטובת כולנו כל אחד ואחת בתחומי פעילותו. אני פתוח לכל רעיון יצירתי ומשוגע. החלטתי להיות זמין ופרו אקטיבי ולהגיב לכולם גם מחוץ לקפה בעיקר במייל ואפילו בנייד או באמצעות אתר הבית שלנו.

   להכיר אותי טוב יותר כנסו לסיבוב מהיר : http://www.nihul4u.co.il או צרו שיחה איתי ב- 054-4814332 או במייל mgrimberg@bezeqint.net או דרך המייל האישי שלי באתר.mgrimberg@Nihul4u.co.il

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 16/2/09, 10:06

    שלום לך לחברי בקפה, אני נוהג מזה שנים אחת לחודש להוציא במסגרת הפעילות העסקית שלי "טיפ ניהולי קצר ואפקטיבי" המותאם והמענין קבוצה איכותית של למעלה מ- 1000 מנהלים בדרגים השונים. החודש החלטתי בפעם הראשונה להכניסו גם אצלי בקפה.אני תקווה כי תמצאו לפעמים תובנות מענינות שאולי תוכלו ותרצו אולי לאמץ.

     

    הטיפ החודשי עוסק הפעם בנקודה רגישה לנו כמנהלים. האם אנו כמגזר עושים הכול בכדי ללמוד ולהשתפר? האם אנחנו לא "מנופחים" מידי? האם נעשו סקרים מדעיים שבאו לבדוק באם יש לנו את כל הכלים בכדי להצליח? האם נכון יהיה להזדקק לסיוע או להדרכה וליווי? מה צריך לעשות - בכדי לשפר את הסיכויים להיות מנהלים טובים יותר? האם יש לנו מימי ללמוד?  נדמה לי כי נופתע הפעם מהמשכו של הטיפ החודשי.

     

    הפעם משפט המפתח - הציטוט שהשאיר בי חותם עוסק בפיצוח הקוד הגנטי של ה"ווינירים". ההיסטוריה מלמדת שרוב ה"ווינרים" בחיים, ניצחו כיוון שהם סירבו להיות מובסים לאחר שנכשלו. ב.ס. פורבס. אני מתחבר מאד למסר ומקווה כי גם אתם מניסיונכם חושבים עד כמה חשוב להמשיך לנסות וללמוד מטעויות ולנוע קדימה.        

     

    סקר חדש מעלה כי למעלה ממחצית מהמנהלים זקוקים לסיוע...


    לא אחת אנו חוטאים ופוגעים בציבור העוסקים בחינוך במדינה. כמנהלים מהעולם העסקי אנו תמיד חושבים כי "הגיבנת" של האחר גדולה יותר. החודש, אני מבקש לשתף אותכם בממצאי סקר שבוצע לאחרונה על מחצית מכלל המנהלים, על ידי מכון אבני ראשה- המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית שבדק ומצא שכשני שלישים ממנהלי בתי הספר בישראל אומרים כי ברצונם לקבל עזרה בשיפור יכולותיהם המקצועיות. אנו בעולם העסקי בטוחים כי "אצלנו" הכול בשליטה. הייתי מבקש לשאול ולאתגר אותנו העוסקים בניהול עסקי - האם המצב שונה מהותית בעולם שלנו, בעולם העסקי?

     

    לקריאת הטיפ המלא: לחץ על הקישור כאן - http://www.nihul4u.co.il/83991/טיפ-חודש-פברואר-2009-למעלה-ממחצית-מהמנהלים-זקוקים-לסיוע---


     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שבת, 14/2/09, 21:15

     אתם מכירים את הסיפור על האיש הוא שהגיע לרופא ואמר: ד"ר יש לי חבר ויש לו בעיה....וביקש מימני לשאול אותך מה צריך לעשות? כך הייתי מבקש להציג את הקטעים שאותם אני מבקש להציג בדחילו ורחמו בבלוג שלי. תזכרו היטב – החומרים הם של חבר טוב שלי שביקש מימני לפרסמם. אני מבקש לא להרוס לעצמי את הדימוי של "מאצו" אותו פיתחתי בהצלה רבה מידי יותר מידי שנים. האמת שאני מקנא ביכולת של רבים מהחברים בקפה שמסוגלים להתנות אהבה עם מילים.  בפרץ יצירתיות ... אף חברי התעקש לבדוק יכולותיו והרי התוצאה לפניכם. 

      

      

     שקיעה 


     הסתיו עבר, החורף השנה ממען להגיע.

     מזג האוויר צוחק וממשיך לתעתע בכולנו.

     קצת מעונן, השמים כבר לא כחולים כל הזמן.

     החורף כבר בפתח, רוח חרישת וקרירה

     פוסעים הם, מחובקים אל עבר השקיעה

      

      

     הולכים על החול יד ביד, מרטיבים הרגליים

     מתחבקים וחולמים על מקומות רחוקים.

     מקומות שבהם יוכלו להעלם יחדיו לפרקים

     לתקופות לא קצרות, אף לימים ארוכים. 

      

      

     נפגשו אך אתמול, על חופו של ים כחול

     מהצד נראו כזוג במחול לוהט של חיזור.

     פתחו בקבוק, הרימו כוסית הכרות ופתאום

     זה קרה ראשו קרב ושפתותיו נגסו בעדינות

     וטעמו את שפתיה כשידיו עוטפות אותה ברוך.  

      

      

     הוא ליטף אותה כשהתכרבלה בזרועותיו

     ומילות אהבה היא לחשה לו ברוך באוזניו.

     "אוהבת אותך, היא אמרה לו בערגה" .

     ליטפה את ידו וראשה הניחה על כתפיו 

     "אוהב אותך לא פחות לחש לה, חברה".

      

      

     השמש שקעה נבלעה בימה הכחולה

     רוח קרירה ירח ממעל התחיל לבצבץ

     קרני השמש מסרבות  לשקוע  מנסה לשמר

     אותם רגעים נפלאים בליבות זוגות אוהבים 

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום ראשון, 8/2/09, 09:24
      הנפיחות העצמית של ארי שביט 

      נעשה כאן ב- 2009 5 ימים לפני הבחירות מעשה נבלה עיתונאי. עיתונאי מוכשר ורב פעלים נפל קורבן "לאגו" המשחית של עצמו. הרדיפה אחרי " אני משפיע" אני "חכם" "אני יודע יותר טוב מכולם" פגע אנושות לדעתי בעיתונאי המוערך- ארי שביט. האם נראה הגיוני שארי שביט היה מפרסם באותו המועד ובאותה החדות מידע אנונימי על יכולותיו של ביבי לעמוד בלחץ... ולא להזיע? או מקורותיו הרפואיים הבכירים היו מספרים לו בסוד כי "מנהיג" שלא אחת חושב שהיה נוכח באירועים שלא היו- מסוכן להנהיג את המדינה? האם גם אז ארי שביט היה עומד בעוז ומגן על מקורותיו.

        

      אני כאזרח מרגיש כי נעשה כאן מעשה נבלה. תחת הכסות של עיתונאות רצינית אובקטיבי, "אלק" היו אומרים יודעי דבר. ארי שביט- הפעם הגזמת!. שמת את עצמך במקום לא ראוי לעיתונאי. יש לך עוד הזדמנות לתקן את העוול ולחשוף את כל אותם "שפנים" שגיבורים על כאלה שהעזו לצאת ולהציג אלטרנטיבה, גם באם היא לא אלטרנטיבה מושלמת. האם השלמות נמצאת אצל ביבי? אצל ברק? או אולי "השם ישמור"  אצל ליברמן- גיבור ישראל??

      החלום הרטוב של כל אזרח שבראשו שכל ישר היה לעניות דעתי ליצור שיבוט פוליטי ואנושי של 3 המנהיגים המתמודדים כיום פרט לליברמן כאשר הפלטפורמה המרכזית לדמותו של המנהיג העתידי של מדינת שיראל שעליה ישובטו החלקים החסרים  חייבת להיות – ג’ומס.

      להכיר את פעילותי מקרוב אתם מוזמנים לבקר באתר הבית שלי- שלנו העוסק בפיתוח וליווי ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי וצמיחה. http://www.nihul4u.co.il/ .

       

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום רביעי, 4/2/09, 22:40
       מה ההבדל בין ימין שפוי? לימין הנוטה למרכז? בין שמאל שפוי? לסוציאל דמוקרטי? מה ההבדל באמת בין העבודה לליכוד? בין הקדימה לעבודה ואפילו למרץ? מביני דבר יתחילו מיד לצעוק, מה אתה מבין בכלל. ההבדלים זועקים לשמים, האומנם אני שואל? היה ואולי אני צודק.  


       מה היה קורה לו היינו לוקחים את המחשבה עוד 2 צעדים קדימה.... ותיבדק האפשרות להשתמש במקום במערכת השלטונית הקואליציונית הבזבזנית במערכת המשמרת את הגוונים הפוליטיים של הקבוצות השונות בעם יחד עם הכנסת יחידה שלטונית – ניהולית של אנשי מקצוע מהטובים בתחומם כתוספת למערכת הפוליטית הקיימת. במקום ממשלה של 24 שרים שלוקח לכול אחד כשנה להבין מה צריך לעשות וכבר שהתחיל להבין כבר הממשלה מאבדת את האמון ואו מתבצעים סבב תיקים כתוצאה מלחצים קואליציוניים כאלה ואחרים.

        

       האם לא יהיה נכון להגיע לפורמט של ממשלת מומחים. לא יותר מ- 12 משרדים המנוהלים על ידי המקצוענים ביותר בתחומם?  האמת שהכיוון של שלטון נשיאותי לא בטוח כי הוא המתאים לנו כעם כמדינה וכגזע. אצלנו בין כל 2 יהודים נמצא לא אחת 4 דעות ו- 2 קומבינטוריים המופיעים בו זמנית כמתפקדים בשתי המפלגות הגדולות... אז מהו הפתרון?  

        

       חקיקה ושיפור הבקרה על הפוליטיקאים. למשל חקיקה המגבילה את מספר המשרדים לא יותר מ- 12. חקיקה המחייבת שמנכ"ל המשרד יהיה איש מקצוע מהמדרגה הראשונה המכיר את תחומי פעילותו של המשרד. אפשרות לראש הממשלה לפטר שרים שלא עומדים בקריטריונים והיעדים שאושרו בממשלה. לסגור פרצות ולהקשות על "שוחד פוליטי" למפלגות ולקבוצות לחץ בכנסת ומחוצה לה. לא הייתי פוסל גם את עליית אחוז החסימה ל- 5% כך שהמפה הפוליטית תתייצב סביב 5-10 מפלגות בלבד. 

        

       האמת שהחלטתי ללכת קדימה עם ליכוד גדול והפעם להצביע הצבעת מחאה ל............זאת שרקדה הכי טוב בדיסקוטק? או לזה שמצליח עד עכשיו להחביא היטב את "בואי נלך.. שרלה" או את זה שאך סיים לפרק את הארגזים מהמעבר הדירה האחרון? הבחירה הפעם לא פשוטה. מזל שחידשתי דרכון והאזרחות שלי בתוקף. 
        

       למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

       http://www.nihul4u.co.il/

        

       דרג את התוכן:

        פרופיל

        ארכיון

        פיד RSS