כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 3/2009

  2 תגובות   יום שלישי, 31/3/09, 12:00


  אתמול, בכל עמודי החדשות הכלכליות בפרינט וברשת יצא ציטוט מופלא מפיו של לב לבייב שאמר מעומק ליבו את האמת העירומה שאמורה להיות נר לרגליו או לרגלינו האזרחים: " במקום לחשוב מה יקרה אם טייקון ייפול, צריך לחשוב איך לעזור לציבור; זה לא להציל את החברות, אלא להציל את הציבור" – המשיך לבייב ואמר: " היה וגם אם 5 טייקונים ייפלו נמשיך לחיות, זה רק כסף אחרי הכול".


  שאפו לאיש שבשנה שעברה הרוויח 5.18 מיליארד ₪ והשנה ב- 2008 דיווח על הפסדים של 4.86 מיליארד שקל בשנת 2008 .נשאלת השאלה האם פרץ היצירתיות של בלייב נבע מעומק ליבו או מעומק מחשבותיו של רני רהב, יועצו לתקשורת של הטיקון. במסיבת העיתונאים המצולמת היה ניתן לראות את רני רהב לא מש מסביבתו הקרובה של לבייב. אישית לוחצת כזאת גם פיני גרשון מאמן מכבי תל אביב היה מבקש לראות בקרב לראות בקרב לגיון הזרים היקר שלו, שכשל בניסיון העפלה לפיינל פור ביורוליג.  אז מה היה לנו כאן? האם לבייב קיבל טקסט מוכן וקנה את עולמו בפריים טיים? או התגלה לפנינו איש עסקים רציני המבין כי בסופו של ענין מדובר רק בכסף. לבייב סימן כאן תופעה ראויה וחריגה בנוף הטיקונים, היה והוא מתכוון באמת למה שהוא אמר? פעם מרווחים, ופעם מפסידים והיה רצוי בתהליך למנוע מצב בו האזרחים הפשוטים מהווים קרש ההצלה של אותם הטייקונים שנקלעו לאחרונה לקשיים.

   

   

  אז מי הזנב? ומי הכלב? או מי כאן הגאון של אמא?האם כשאפריקה ישראל ולבייב ב- 2007 הרוויחה 5.18 מליארד ₪ מישהו מהם התנדב לתת לציבור עוד 20% מיסים? האם הגיוני שאנו האזרחים ואו המדינה נממן את ההרפתקאות הפיננסיות של הטיקונים?

   


  למען הגילוי הנאות לבייב מאמין כי בכוחו להסתדר לבד? למה תמיד אנו אוהבים ככלל וכבני אדם לתפוס את המקל רק מהצד הנוח לנו? אז אני שואל לסיכום מי הגאון של אימא? האם רני או לבייב? או ששניהם גאונים כל אחד של האמא שלו. מוגש לחברי בקפה כחומר למחשבה.

   

  להכיר אותי קצת יותר לעומק ובצדדים נוספים אתם מוזמנים לבקר: http://www.nihul4u.co.il/

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 16/3/09, 07:20

   תיאטרון האבסורד של ביבי? 

   דמיינו לכם תמונה בו אתם רואים את שועי הארץ שמנה וסלתא של הצמרת הכלכלית והניהולית ממתינים בתור לקבל ברכה? לקבל מגע? מהמקובל החדש.... ביבי. היה לי קשה לצפות בתמונות במהדורות החדשות. נעשו חישובים מי זכה לקבל מהמקובל 3 דקות ומי לא?

   חשבתי מי כאן המריונטה? האם ראש הממשלה המיועד ביבי נתניהו... המנוהל היטב על ידי אותם הטיקונים, או המריונטות במקרה הנ"ל הם אלה השולטים בגורלינו.  התקופה הקשה, מביאה את כולם להצטופף בצילה המגוננת אולי של המדינה?

   פתאום מעורבות ממשלתית היא לא רעה חולה? דווקא היא נדרשת צועקים כולם בראש חוצות תוך תקווה שהמדינה תחלץ אותם מהבוץ של האג"ח ומבורות אחרים שהם כרו לעצמם.  

   מי לדעתכם מנענע את מי?

    

    

   למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

   http://www.nihul4u.co.il

    

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 10/3/09, 07:51


    הפשטות הניהולית הבלתי מובנת של עו"ד רם כספי

     


    בגלובס השבוע בכותרת ענק יצא העו"ד רם כספי להגן על לקוחותיו ועל הלקוחות הפוטנציאליים שלו. בו בעת עשה עו"ד רם כספי קצת יחסי ציבור לעצמו. נדמה לי הפעם כי טענתו לוקה במעט.

     


    "יש פה עריפת ראשים לא מוצדקת של מנכ"לים, אני מוסיף; אפשר לחשוב שההפסד הוא האחריות של המנכ"ל" כספי ממשיך ומצוטט בגלובס מציג עמדה נחרצת ואומר: "כשכולם מקרטעים, זו לא בעיה של המנכ"ל אלא של העולם" .

     

    הייתי מבקש להמשיך את הטיעון הזה ולשאול האם בזמן של רווחה וביקושים וצמיחה האם אז למנכ"ל יש איזה שהיא אחריות או השפעה? לא מומלץ למנכ"לים להחזיק את המקל רק מצד אחד אפילו בשעת משבר עולמי קשה ומקיף. מנכ"לים מצטיינים שחוו שיאים בתקופות שפע ותוגמלו בהתאם חייבים לקחת אחריות גם בתקופות משבר.

     

    עליהם מוטלת האחריות לנווט את הספינה אל חוף מבטחים.

     


    התופעה של התפטרותם של מנכ"לים בתקופות של אי יציבות ואו משבר מראה לא אחת על רצונם להימנע מהמאבקים ואפילו מהחשש של אי ההצלחה. רבים מהם מעדיפים להיזכר בתודעה התקשורתית ככאלה שזכו להצלחות ולא היו חלק מכישלונות. כידוע, גם למנכ"לים מצטיינים קשה מאד לשנות פרדיגמות ולעבור לתפקוד "במוד" של משבר.רבים מהם מבקשים להימנע מהנסיון הלא פשוט. 

     


    רבים מהמנכ"לים המצטיינים בתקופות שפע כמו גם רבים מאיתנו שבויים בדפוסי פעילות שלא אחת מגבילים. לא פשוט לבצע את ההתאמות הנדרשות, כולל התאמה המביאה בחשבון פעילות חריגה מול בעלי החברה והדירקטוריון. בהבזק של השראה קבעתי בעבר כי אומנות הניהול עוסקת ביכולתם של מנהלים ומנהיגים מצטיינים לבצע את עבודתם בחוסר תמידי.

     


    חוסר במשאבים, חוסר בכוח אדם מיומן וחוסר בזמן. לנהל כשיש לך עודפים מהכול זאת חוכמה קטנה ביותר. המשבר הנוכחי יעלה לחזית הבמה קבוצה חדשה של מנהלים שיצליחו לבלוט על פני האחרים ואחרים "כוכבים" של תקופות השפע ייעלמו מהנוף העסקי. כך דרכו של עולם.

     

     

    למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

    http://www.nihul4u.co.il

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום חמישי, 5/3/09, 09:10

     בעקבות הסיפור המככב בכותרות העיתונים על "האלוף" שחשקה נפשו בריגוש במועדון חשפניות, הייתי רוצה לעשות מניפולציה מחשבתית ולקחת אותנו 25 שנים קדימה.  

     השנה 2034 חודש מרץ יום חמישי ה- 5 לחודש. שרת המשפטים המכהנת, ישראלה ישראלי נקרא לה לצורך הדיון, תתעורר בוקר אחד ועולמה חרב עליה.מתברר כי לפני כ- 30 שנה חברותיה חגגו לה מסיבת רווקות לוהטת, היין והמשקאות זרמו ללא הפסק וגולת הערב היה מופע מדהים של חשפן מקצועי שפלרטט בעדינות יתירה עם ... "השרה" טרם כניסתה לחופה. בבוקרו של יום 5 למרץ 2034 , הכותרות הזועקות בעיתונות הצהובה ששרדו את משבר העיתונות היו : " ..........................................................................." מה לדעתך הייתה הכותרת? הייתי שמח לו כל אחד או אחת ימצא לנכון להשלים את הכותרת.  

     חברי היקרים, למותר לציין כי מנהיגינו ואו אחרים המשמשים כדמויות ערכיות ואו נושאים בתפקידים רשמיים מחויבים להפעיל יותר שיקול דעת? לחשוב סנטימטר נוסף קדימה לחשוב מה יקרה אם ובעיקר להפעיל את השכל הישר. האלוף טעה בשיקול הדעת ובכדי למנוע זאת בעתיד הוא חייב אישית להניח את המפתחות ולהמשיך אל עבר תהומות הנשייה. ההחלטה של הרמטכ"ל לנזוף בו הייתה רמז עבה שנכון להיום לא נקלט בצידו של האלוף "החרמן".  

     למנהיגים של קבוצת אנשים ובעיקר אנשים צעירים לובשי מדים, יש כוח רב להטות את הרגשות של כולם. אם הם יודעים להוביל את הרגשות של אנשיהם לאזור ההתלהבות, אז הביצועים עשויים לנסוק אל על. לתהליך הזה אנו קוראים- תהודה. בנושא זה האלוף "החרמן" טעה ובגדול. חברים, בתחום הפרט מותר לעשות כל מה שלא מנוגד לחוק, אבל בהיותך בעמדת הנהגה או ניהול בה אתה משמש כתיבת "תהודה" עליך לנהוג על פי המקובל.  

     לסיום חברים, נדמה לי כי מותר וחובה להמשיך ולחגוג מסיבות רווקות ואו רווקים...ולא לפחד כי בעוד כ- 25 שנה עיתונאי... כזה או אחר ישלוף את המידע ויעשה בו שימוש שלא בקונטקסט הנכון. צריכה להיקבע נורמה עיתונאית המקדשת את המקצועיות ובזה למגמה של הפיכת הבמה העיתונאית לביצה עכורה צהובה ומסריחה כגופרית לקידום רייטינג כזה או אחר .

     למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

     http://www.nihul4u.co.il/

      

      

     דרג את התוכן:
      2 תגובות   יום שני, 2/3/09, 22:20

      תשובה הטייקון שהקים את עצמו ב- 10 אצבעות, נותן לסריסיו ללכלך את ידיהם במאבק מול רוני בירן וגיל דוייטש המנכל"ים והבעלים של אקסלנס. אומרים בשוק כי לתשובה "מגע של זהב". כל מה שהוא נוגע הופך לזהב טהור? היה הדבר נכון עם קידוח תמר ועם עשרות רבות של עסקאות, החל מהעסקה הראשונית של רכישת חברת דלק מתחת לאפה של תאגיד חברות שבע ומנהליה שנרדמו בשמירה. 


      האם תשובה כשקנה מנויות בפניקס, במחיר גבוה מידי?לא ידע על המחויבות של הפניקס כלפני אקסלנס? נדמה לי כי כולם ידעו היטב כולל האיש בעל "מגע הזהב".?
       הדבר דומה לכל אותם מנהלים כוכבים אותם אני פוגש במסגרת עבודתי כיועץ ארגוני פעמים אני פוגש אותם בשיא ופעמים בשפל. בשיא כולנו שוכחים כי לסופה של עליה לפסגה מחכה לכולנו הדרך מטה. הדבר נכון גם לגהי הטייקונים בעלי ידי הזהב.


      אז מה השתנה היום? מדוע מתחוללת מלחמת עולם על עסקה שנסגרה עוד לפני כשנתיים ויותר? האם מישהו התעורר מאוחר וגילה כי העסקה הראשונית שלו בהצטרפותו לחברת הפניקס... הייתה בטעות יסודה? ועכשיו עד שעשרות מיליארדי הדולרים שיגיעו לתשובה מקידוח תמר... הוא זקוק נואשות למזומנים. הרבה מאד מזומנים.
       


      מר "ידי זהב", מוכן לסכן כאן אף את תדמיתו המלוטשת? כאיש עסקים מוצלח והגון? אז מה קרה כאן עם תשובה? הכיצד ייסגר העניין? האם מישהו איבד ולא לרגע את "מגע הזהב" שלו? פעם מאמן נבחרת ישראל בכדור רגל, שרף אמר ברגע של הוגנות כי לא אחת תוצאות המשחק נקבעת על ידי "השפיץ" של הנעל? ולא על ידי מיומנותו של הכוכב התורן. האם "השפיץ" של תשובה איבד מכוחו?

       

       

      למבקשים להכיר אותי קצת יותר מקרוב אתם מוזמנים לבקר ב-

      http://www.nihul4u.co.il/      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום ראשון, 1/3/09, 17:33

        אנחנו מטומטמים!

       עוד לפני המפולת הכלכלית הנוכחית, התרחשה עלינו לפני מספר חודשים מפולת שעמדה למנוע מאיתנו להיות מסוגלים לצרוך אורז? לפני חודשים לא רבים מחיר האורז במרכולים עמד על ממוצע של 4 עד 7 שקלים. יום אחד לפני חודשים לא מעטים תוהו ובוהו בעולם. עתודות האורז הלכו ונעלמו? והמחירים מייד קפצו בחנויות בלמעלה מ- 150%.  

       כיום מקריאת העיתונות הכלכלית היה נדמה לי כי בעולם עודפי ענקיים של אורז. מחיר האורז על פי הכותרות בעולם ירד בחודשים האחרונים בלמעלה מ- 50%? הכיצד התנודתיות הנ"ל לא מגיע לידי מימוש במרכולים? חזרתי היום מביקור קצר במרכול גדות בצפון. עברתי ליד מדפי האורז ונדהמתי לגלות כי המחירים התיישרו כלפי מעלה. האורז הפשוט מסתובב סביב ה- 10 שקלים... והמיוחדים, הבסמטיים ואחרים נושקים ל- 20+ שקלים.  

       האם הפכו אותנו למטומטמים?  

       או הנהלות המרכולים ויבואני הסחורות עשו יד אחת בכדי לשפר את רווחיותם על חשבון הצרכן הקטן? האם משכורות של 350 אלף ₪ לחודש למנכ"ל מוערך ברשת כזאת או אחרת ממומנת בחלקה הנכבד על חשבון מחירו של קילו אורז? אני שואל. האם לפני חודשים לא רבים, הרווח של ה- 25% בממוצע על מחיר הקניה לעומת מחיר המכירה לא היה מספיק. האם להרוויח שקל על קילו אורז לא הספיק להם?  

       הכיצד במקום בו אנו "כציבור  מטומטם" ולא מארגן בתודעה צרכנית מפותחת כמו במדינות המערב... מצליחים חברות ויבואנים להרוויח עלינו כסף קל מידי? חברים, אתם יודעים משהו, מגיע לנו שהתייחסו אלינו כאל מטומטמים.

       כציבור צרכנים, איבדנו את היכולת לשלוט ולהוביל תהליכים, הפכנו לעדר צרכני שאיבד כל כיוון ודרך. המערכות הקמעונאיות מובילות אותנו הצרכים באף, כאילו היינו חבורה של ילדים זבי חותם.

       הפסח באופק והרשתות מכריזות על מבצעי הוזלה ענקיים??? 15% על מוצרי יסוד, כולל אורז... ואז מחיר האורז יגיע לצרכן לכ- 9 שקלים.... הוזלה אמיתית? כך יציגו לנו אותה, ואנו כצרכנים נמשיך לשתוק ?

         
       דרג את התוכן:

        פרופיל

        ארכיון

        פיד RSS