כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 6/2009

  2 תגובות   יום חמישי, 25/6/09, 07:57

  שאפו למערכת המשפט. השבוע קבעו רף ותג מחיר לפוליטיקאים מושחתים שסרחו. בניזרי והירשזון. אני תקווה כי הענישה של בית הלל בתחום זה נעלמה סופית מהשטח. לא עוד עונש של 4 חודשי שרות ו- שנה מאסר על תנאי? השבוע, העונשים שהוטלו על הנאשמים הפעם עשויים אולי להרתיע אחרים.


  הייתי מבקש להציע הצעת חוק האומרת כי החל משנת 2010 או שנה אחרי, וללא יכולת של ענישה רטרואקטיבית, העונשים שיוטלו על פוליטיקאים ואנשי  ציבור שסרחו ועברו על החוק יהיו כפולים מהקבוע בחוק לשאר האזרחים. או לחילופין לשופטים לא תהיה אפשרות לתת ענישה הפחותה מעונש המקסימום כקבוע בחוק.  כן אני מדבר על אפליה! לא יהיה ניתן לתת לשופטים שיקול דעת לגבי עידון הענישה. נדמה לי כי היה וימצא חברת כנסת שייקחו את הנושא לידים ויעביר הצעת חוק בנדון- יש סיכוי שרבים מחברי הכנסת יתמכו והצעת החוק תתקבל ותזכה גם לתמיכת הממשלה.


  חברי הכנסת שימנעו מתמיכה בהצעה יזכו כבר מהיום הראשון לחשיפה תקשורתית בעייתית שיהיה להם לא קל להציג טיעונים כנגד הרעיון. אני מודע כי יש להמשיך ולהשקיע חשיבה, עבודה והתאמת הרעיון הראשוני הזה לשם הפיכתו לחוק ראוי.  אני לא משפטן ולא מומחה לחקיקה אבל אני כאזרח, חושב שיש מצבים שבו חייבים לחשוב "מחוץ לקופסה", ונדמה לי שזה אחד מהם. לא פעם בפעילויות אותן אני מוביל מול ארגונים ומנהלים בכירים במשק הישראלי בתחום הייעוץ הארגוני, הליווי וההדרכה, ופיתוח עסקי אני מלמד רבים מהם להשתמש "בחשיבה יוצרת" בכדי לפתור ולמנוע בעיות קיימות ועתידיות- כך השתדלתי לעשות גם כאן.


  יש להגדיר את סוג העברות ולמקד אותם בתחום הניקיון האישי והציבורי בלבד ולקבוע הגדרה לאלה הנופלים בקטגוריה של "אנשי ציבור" ופוליטיקאים.


  הצעתי זו תעשה חסד עם הפוליטיקאים ואיתנו האזרחים. אנשים "לא נקיים" בבסיסם, יחשבו פעמיים האם להשתמש בפוליטיקה, בשרות הציבורי, בכנסת ובממשלה כקדום לחפור בו ?למען עשיית הון אישי או פוליטי בדרכים לא כשרות.  נדמה לי כי תג המחיר הגבוה של הצעת החוק החדשה תמנע מהם כבר בשלב הראשון מלהיכנס "לחנות החרסינה" שבה פיתויים לרוב. היה ויכנסו כי הם בטוחים שיצליחו להסוות את פעילותם הלא ראויה הם לוקחים סיכון. סיכון גבוה מהותית מהסיכון של היום. היה ויורשעו העונש שעשוי להיות מוטל עליהם גבוה מהותית מהעונש שהיו מקבלים לו היו אזרחים מהשורה.


  כך נדמה לי ישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתחוקק חוק  פרו אקטיבי למניעת שחיתות ציבורית פוליטית .  חוק שיתחיל לחנך את נבחרי הציבור הקיימים ואת העתידיים כי עיסוקם בעשייה ציבורית ופוליטית מחייבת אותם להיות מודל לחיקוי חיובי בהיבטים של ניקיון כפיים אישי וציבורי. היה ותרצו להביע עמדה ואו להכירני טוב יותר אני מזמין אותכם לבקר ב- http://www.nihul4u.co.il/ 

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שבת, 13/6/09, 11:52

   מהו תהליך נכון של יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה מנצחת. הייתי מבקש לעלות לעורר חשיבה בדבר הדרך הנכונה לתחילתו של תהליך יעוץ ארגוני ופיתוח עסקי נכון? הכיצד מתחיל תהליך ייעוץ ארגוני נכון? תהליך נכון של יעוץ ארגוני וליווי מנכ"ל או הנהלה מתחיל במפגש ראשוני לצורך תיאום ציפיות והגדרת המשימה  ונמשך עד יישום המלצות, משובים והדרכה לצוותי המנהלים והעובדים. היה והתהליך מבוצע על פי התכנון, אנו מאמינים כי ביכולתנו להביא לשינוי מיידי וליישום מלא של המלצות בפרק זמן קצר שואפת לאפס. תפקידו של יעוץ הארגוני וליווי תהליכים של שינוי וצמיחה מתרכז בעקרון המרכזי העוסק בהבאת מקבל הייעוץ לידי יכולת להסתכלות עצמית שונה – להחליף את הפרדיגמות השולטות בחייו ועל פיהן הורגל לפעול וע"י כך להניעו לשינוי.

    

    

   שותפי הבכירים לדרך ואני הצבנו לעצמנו למטרה לסייע למנהלים בכל הדרגות, לארגונים גדולים ובינוניים, לאנשי עסקים ולבעלי מקצועות חופשיים, לממש את חזונם ומטרותיהם באמצעות יעוץ, ארגוני, אימון ופיתוח עסקי, ליווי, הדרכה, אימון ופיתוח אישי באמצעות מתודולוגיה הטמעה ומיקוד מתחומי האימון ה- Coaching, פיתוח מיומנויות והובלת תהליכי שינוי וצמיחה.רק בעבודה משותפת ומחויבות לתהליך אנו מצליחים לגרום לשיפור בתוצאות העסקיות. אנו מתמקדים בהיבטים של שינוי פרדיגמות אישיות וארגוניות מגבילות, כדרך לצמיחה ויצירת שינוי אישי וארגוני מנצח. 

    


   כחברה העוסקת בתחום יעוץ לחברות ארגונים הנהלות ומנכ"לים בכלל וייעוץ ארגוני בפרט אנו נתקלים לא אחת בתופעות מוזרות. מנהלים והנהלות לא אוהבים בדרך כלל להיעזר בגורמים חיצוניים. ברובם הם חושבים כי התועלת לא תהיה שווה את ההשקעה? בדרך כלל ארגונים ומנהלים מסוג זה מתעוררים מאוחר ולא אחת משלמים את מחיר היהירות. אין זה סוד כי יעוץ ארגוני, ליווי עסקי יחד עם הובלת תהליכי שינוי וצמיחה מהווים מכלול שלם של תהליכים חשובים ומורכבים, שמחייבים מעורבות מקצועית מעמיקה של היועץ ברמת מיומנות ולעתים אף רצויה וחשובה ההתחברות גם ברמה הרגשית, מול קהל יעד, שיכול להיות פרט בודד – כמו המנכ"ל או קשת רחבה של אוכלוסיה- כמו למשל פורום מנהלי אגפים. האינטראקציה האמון וזרימת המידע בין הגורם המייעץ והמלווה לבין המנהלים קריטי להצלחה.


   בתהליך הייעוץ הארגוני והליווי העסקי, אנו יוצרים פרדיגמות והרגלי עבודה חדשים, אפקטיביים ויעילים הרבה יותר. בתהליך אנו פועלים  להקניית מיומנויות ניהול מתקדמות, עוסקים באיתור דרכים לשיפור צמיחה אישית, בונים יחד הרגלי ניהול ומנהיגות אפקטיביים יותר.  נושאים אלה ואחרים נוטלים חלק במערך כולל של תהליך יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה לחברות עסקים והנהלות. התהליכים שלנו מביאים לשיפורים מרכזיים בתוצאות שמנהלים וארגונים מגיעים אליהן.   אני מבקש לציין כי תקופות משבר מאופיינות באחוזים גבוהים יותר של חברות ועסקים שקורסים. בתקופות של אי יציבות כלכלית ומשברי אשראי מקומיים ועולמיים מנהלים וארגונים שלט ילמדו להתאים את עצמם לשינוי ייעלמו ממפת העסקים. כידוע לכולנו, בתקופה שבה מתרחשים שינויים בקצב ובעוצמה הולכים וגוברים, ארגונים שלא ידעו לסגל עצמם לקצב, פשוט לא ישרדו. לא אחת ההפתעה גדולה כי נתונים דומים מתקבלים בקרב חברות גם בתקופת שפע ופריחה, אז החברות שלא נערכות נכון לשפע ולצמיחה- מפגרות מאחור, ונעלמות.   לא אחת אני נשאל מה יותר נכון לעשות? האם לחקור כישלונות, וללמוד מהם? או לחקור הצלחות וללמד לשכפל אותם כמה שיותר. אני חושב כי נכון לשאוף בתהליך יעוץ ארגוני וליווי עסקי לחקור הצלחות. אנו מקפידים במסגרת תהליכי הייעוץ הארגוני והעסקי ללמוד ולחקור את ההצלחות. אנו מאמינים כי  למידה מהצלחות הנה תפיסה בריאה ונכונה הרואה בניתוח והבנה עמוקה של הצלחות הארגון ומנהליו כלי רב עוצמה לפיתוח ארגוני, אישי, צוותי ותהליכי וזאת בשונה מתהליכים המתמקדים אך ורק בתחקור שגיאות וכישלונות. שותפי הבכירים לדרך ואני מאמינים כי דווקא יש חשיבות באיתור ושיכפול ההצלחות דווקא.   כמנהלים אנו כבר מודעים לידיעה כי ניתן לחלק את השינויים הארגוניים לשנים: שינויים ארגוניים המתחוללים באופן סדור ומתוכנן, מאחר וניתנים לצפייה מראש. ואחרים שבדרך כלל מגיעים אחרי ובתוך תקופות משבר ואז השינויים נכפים על ארגונים עקב אילוצים בלתי צפויים. ארגונים בעלי ידע מוקדם מסוגלים להיערך להתמודד נכון יותר עם שתי האפשרויות. הם מבינים כי משברים מתחוללים תוך מחזוריות, הוא יכול לחזות אותם ולהיערך לקראתם.   לסיכום, הייתי מבקש להביא את התובנה כי מנהלים וארגונים מצטיינים לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח אף פעם. היכולת שלהם להקדים את השוק והמתחרים מבטיחה להם את המובילות לאורך שנים. שותפי הבכירים לדרך ואני מאמינים מאד כי המפתח להצלחה ולמובילות קשורה קשר הדוק ליכולת הלמידה וההתפתחות העצמית. הצבנו לעצמנו למטרה לסייע למנהלים בכל הדרגות, לארגונים גדולים ובינוניים, לאנשי עסקים ולבעלי מקצועות חופשיים, לממש את חזונם ומטרותיהם באמצעות יעוץ, ארגוני, אימון ופיתוח עסקי, ליווי, הדרכה, אימון ופיתוח אישי באמצעות מתודולוגיה הטמעה ומיקוד מתחומי האימון ה- Coaching, פיתוח מיומנויות והובלת תהליכי שינוי וצמיחה.

    

    

   כאן באפשרותך להניע תהליך. משה גרימברג-  ישמח לפגישת עבודה בה נדון על מהות התהליך הנכון של יעוץ ארגוני פיתוח עסקי ובניית אסטרטגיה מנצחת. http://www.nihul4u.co.il

   דרג את התוכן:

    פרופיל

    ארכיון

    פיד RSS