כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 11/2019

  0 תגובות   יום ראשון, 24/11/19, 13:59

   

  היה ויש לך - כישרון כתיבה!

  והכתיבה שלכם, היא מקורית
  אשמח לתת לכם - במה אצלי
  מאד אשמח שנכיר. אנו מתרחבים ומצרפים כותבים חדשים - בכדי לגוון את מאגר הידע חברים, שלחו בבקשה מספר דוגמאות ואו לינק לעיון - ישירות למשה גרימברג abc@nihul4u.co.il היה ומבקשים לקבל מידע נוסף- 054-4814332

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שישי , 8/11/19, 12:04

   הסכנה במנהלים נרקיסיסטים
   ''

    

   האם יש לכם מושג לגבי המאפיינים של מנהל נרקיסיסט? האם אתם מכירים מנהל כזה? מהי הדרך הנכונה לשרוד אותם? וכיצד מתמודדים מולם בעבודה? בויקיפדיה נגלה כי ההגדרה הכוללת לנרקיסיסט אומרת מתמקדת בכך: בעלי ההפרעות האישיות הנרקיסיסטית מתאפיינים בלפחות בשלוש (או יותר) מההתנהגויות הנ"ל: בעל תחושה מוגזמת של חשיבות עצמית.  ממוקד בדמיונות של הצלחה אין-סופית, כוח, יופי או אהבה מושלמת. מאמין שהוא מיוחד וייחודי ושרק אנשים מיוחדים יכולים להבין אותו. דורש הערצה מוגזמת. מגלה ציפייה בלתי הגיוני לקבל יחס מועדף. הוא נצלן. ללא יכולת מינימלית לאמפתיה. קנאי לאחרים לרוב בצורה חולנית כמעט, או לחילופין מאמין כי אחרים מקנאים בו. בעל יחס יהיר, שחצן ומתנשא. חשוב כי נדע שאמנם מידה מסוימת של תכונות נרקיסיסטיות נמצאת אצל אנשים ומנהלים רבים. בכולנו יש קורטוב קל של נרקיסיזם.

    

   נרקיסיזם מהווה סכנה ניהולית

    

   מחלת הנרקיסיזם מאובחנת כהפרעת אישיות במקרים קיצונים בלבד בקרב כ 1% ואף פחות מהאוכלוסייה. לא כל המנהיגים או המנהלים הכריזמטיים הם נרקיסיסטים. מנהיגים נרקיסיסטיים שיש להם מ- 5 מאפיינים המוצגים מעלה עשויים להראות התנהגויות שליליות ביותר במקומות עבודה. הם מתעסקים במאבקי כוח ובהתנהגות מניפולטיבית. בגרך כלל הם דואגים לפרסום הישגיהם בריש גלי תוך התנערות מאחריות אישית בגין כישלונותיהם. הם דורשים משמעת וצייתנות מוחלטת מצד עמיתיהם. יש להם נטייה להתפרצויות זעם בפרט כאשר חולקים עליהם או מבקרים אותם. הם בעלי דיבור לא ראוי או מתנשא כלפי הזולת והתייחסות פוגענית וחסרת רגישות כלפי עמיתיהם ועובדיהם. כתוצאה מכך, מנהלים ומנהיגים נרקיסיסטים הם לעיתים קרובות אנשים שקשה לעבוד עימם והם עשויים להוות מקור למתח רב ולתסכול עבור העובדים בארגון.

    

   כיצד תזהו מנהלים ועובדים בעלי מאפיינים נרקיסיסטים

    

   ננסה כאן לא להתמקד בהגדרות הפסיכולוגיות של הפרעת אישיות נרקיסיסטית, אבל נציג מאפיינים התנהגותיים אישיותיים – נרקיסיסטיים שלאורך השנים הצלחתי לגלות בעובדה עם ארגונים תאגידים וחברות אצל מנכ"לים, מנהלים בכירים ועובדים מצ"ב רשימה חלקית שנאספה מהניסיון המקצועי רב השנים שלי:

   • הם "וורקוולקים" אין להם חיים פרט לעבודה. הם מצפה מהעובדים לעבוד בשעות בלתי סבירות ובמקביל אינם מתעניינים בשום דבר מחוץ לעולם העבודה. אין אצלם משפחה, תחביבים, חופשה ותחומי עניין אחרים.
   • הם דורשים ומבקשים מסירות טוטלית. יש להם תמיד ציפייה לרעיונות חדשים ומבריקים כדרישת סף.
   • בורחים מאחריות. ההצלחות תמיד משויכות להם. בחיים לא ייתן קרדיט לאחרים. לגבי הכישלונות – הם אף פעם לא אשמים. היה ורעיונות נכשלים אזי העובדים ואו המנהלים אשמים.
   • הם מבקשים ודורשים עבודה קשה וארוכה. מניחים כי כולם חייבים להיות דומים להם כ- "וורקוולקים" .
   • בדרך כלל הם מתאפיינים באגרסיביות ובתרבות שפה והתנהגויות גסות רוח. לא פעם הם מתאפיינים בהרמות קול והתקפי זעם.
   • הם מתאפיינים בפורמט דיבור המקדש את המילה: "אני"… ואני… בדרך כלל מוגבלים ביכולתם להשתמש במילה אנחנו? יחד? כולנו וכדומה
   • המקרים החמורים שבהם יכולים במקרים קיצוניים לגרום להם לעבור את הקו ולהיות מעבר לתחום האפור. הם יכולים להשתמש בכוחם לרעה, עד כדי מעשים פליליים כגון שחיתות והטרדות מיניות.
   • הם לא מסוגלים לפרגן ולתת משוב. גם לא לקבל. הם מתעניינים רק ודואגים שהסובבים אותם ימשיכו להעריץ אותם.
   • ברוב המקרים הם מנצלים את המנהלים והעובדים לשם השגת מטרותיו והישגיו – לא מתקיימת סימטריה ביחסים. רק לקחת ולא לתת.
   • הם לא מעריכים לוז ופורמט עבודה מסודר. להם מותר לבטל פגישות 2 דקות לפני… הם כלל לא יהיו סלחניים למצב הפוך שמנהל או עובד מבטל או מבקש להזיז פגישה.

    

   כמנכ"ל חשוב כי תזהו סממנים של אישיות נרקיסיסטית בקרב מנהלים ועובדים.

    

   יש לנו כחובה להבין כי הרושם הראשוני של מנהל נרקיסיסט יכול להטעות: הוא מרשים, עובד קשה ושאפתן. אך בפועל הוא בעיקר דואג לאינטרסים של עצמו במקום של הארגון. מאפיינים נרקיסיסטיים עלולים להתגבר ככל שהמנהל עולה בהיררכיה הניהולית. התנהגות נרקיסיסטית עלולה לחלחל ולהדביק עובדים נוספים בעיקר עובדים זוטרים במדרגים מטה המבקשים להתחבב על המנהל הנרקיסיסט. השפעתו של המנהל הנרקיסיסט הזוטר על העובדים שמתחתיו עשויה להיות הרסנית. כולנו מכירים מנהל או מנהלים שיש להם דפוסי התנהגות שהזכרתי לעיל. העובדים של מנהל נרקיסיסט מרגישים שהם משרתים את המנהל במקום לשרת את הארגון.

    

   המחיר מאד יקר לארגון ולעובדיו.

    

   להתנהגויות אלו השפעה שלילית על העובדים: תסכול רב, השפלה, רגשות אשם, נטייה לראש קטן, חוסר יעילות ארגונית ובזבוז אנרגיות רבות. כל אלה גורמים לירידה משמעותית במוטיבציה של העובדים. במקרים קיצוניים הלחץ וההשפלה יכולים אפילו לבוא לידי ביטוי פיזיולוגי במצבו הבריאותי של העובד. גם המנהל עצמו מפסיד מהתנהגות שכזו. לא רק מתפוקה לא-מיטבית של העובדים שלו, אלא מסיכון ממשי של עזיבת עובדים ופגיעה במוניטין האישי שלו כמנהל. כמנכ"ל או כבעלים עליך לזהות זאת ולמנוע את התופעה. פעמים שיחות וליווי אישי עוזרות פעמים הפתרון בהיפרדות!

    

   הדרכים לשרוד ולהתמודד עם מנהל נרקיסיסט

    

   באופן כללי,  כעובד או מנהל זוטר אשר מצליח לזהות את דפוסי הפעולה הנרקיסיסטיים כבר מוריד אצלם את סף התסכול. בדרך כלל נופל האסימון והם אומרים: "עכשיו אני מבין מה קורה פה!", "זה לא אני שלא בסדר, זה המנהל". היה ונתקלת בתופעה והצלחתם לזהות עליכם לעשות אולי את הצעדים המעשיים הבאים: הראשון – להנמיך ציפיות לגבי קבלת שבחים או הערכה חיובית. לא לקחת את זה ללב. המנהל פשוט לא מסוגל לזה. לפתח מיומנות של "בליעת רוק". לנסות להתעלם, להבליג. יש עובדים שעוזר להם "לרחם" על המנהלים שלהם כדי לא להיפגע מהם. השני – להימנע מלהוציא את התסכול על עובדים אחרים! כפי שציינתי, התנהגות נרקיסיסטית של המנהל עלולה להדביק את העובדים שלו .

    

   שתפו את המנהלים שמעליכם?

    

   שני הצעדים הבאים יכולים להיות מסוכנים לקריירה האישית שלכם ומחייבים זהירות ורגישות. השלישי – להגדיר קווים אדומים, ולא לתת למנהל לחצות אותם. קו אדום יכול להיות למשל אלימות מילולית או פיזית, קונפליקט ערכי משמעותי. הרביעי – היה והמנהל חצה קו אדום – חייבים לנקוט פעולה לא לעבור בשתיקה ולנקוט בפעולות יזומות: החל משיחה עם המנהל, דרך עימות וכלה בהתפטרות. גם אם לא נחצו קווים אדומים, ניתן לקיים שיחה עם המנהל על מנת להציף קשיים ואתגרים בעבודה המשותפת ולהציע דרכים לשיפור. גם המנהל הנרקיסיסט יהיה מוכן להשתפר אם זה יתרום לו באופן אינטרסנטי.

    

   קריסת אנרון, ברנרד מיידוף ובועת הנדל"ן בארה"ב

    

   כתוצאה מכך, נרקיסיסטים הם לעיתים קרובות אנשים שקשה לעבוד עימם והם עשויים להוות מקור למתח רב ולתסכול עבור העובדים בארגון. עם זאת, ייתכן שמה שחשוב עוד יותר הוא שאמונות והתנהגויות נרקיסיסטיות עשויות לגרום להפסדים ארגוניים משמעותיים ואף להוביל להתנהגות פושעת. למשל, חברת אנרון האמריקאית. למשל מערכות הבנקאות והמשכנתאות בנופחות בארה"ב. ובעיקר המגלומניה של מיידוף. כאשר מנהלים לוקחים הלוואות אישיות מן החברות שבהן הם עובדים על-מנת לממן תחביבים יקרים מבלי להתחשב כיצד הדבר ישפיע על אחרים או על הארגון עצמו, דבר זה עשוי להיות מונע בחלקו על ידי גישה נרקיסיסטית. יתרה מכך, עבודה בתרבות ארגונית נרקיסיסטית, שבה העובדים סומכים באופן עיוור על מעשי המנהלים, רק מעטים מהם יתפסו את ההתנהגויות הללו כאסורות ומעטים עוד יותר יעזו להגיש תלונות בגינן.

    

   מיידוף עונה על ההגדרה של סופר נרקיסיסט

    

   היה ויש הגדרה לסופר נרקיסיסט אזי מיידוף, תופס את המקום הראשון. כך נראה המקרה של ברנרד מיידוף הידוע לשמצה, כמו גם יושב הראש לשעבר של בורסת הנאסד"ק, אשר הורשע בהונאה של אלפי משקיעים בסכום חסר תקדים של 65 מיליארד דולר. אצל מיידוף, אנליסטים ורגולטורים הוטעו וקוסמו על-ידי שחצנותו אשר הוביל אותם להאמין שהאיש גאון פיננסי ומצוי מעל לביקורת. ההתעלמות מפגיעה באחרים בגין מעשיו והיעדר החרטה שהפגין הם מאפיינים קלאסיים של נרקיסיזם. תחושת הזכאות ותחושות הכוח המנופחות הגורמות למנהלים נרקיסיסטים להרגיש שחוקים אינם תקפים לגביהם וכתוצאה הם אינם מחויבים להם או לתקנות הארגון. יתרה מזאת, האישיות הנרקיסיסטית  עשויה להוביל לתחושה שגויה של חסינות מפני ההשלכות הבלתי נמנעות של מעשיה. דבר זה נראה די בבירור במקרה של חברת AIG בארה"ב, אשר קיבלה מיליארדי דולרים מממשלת אמריקה כדי למנוע את קריסתה. זמן קצר לאחר קבלת הכספים הללו, ההנהלה הבכירה שלחה מנהלים בחברה לנופש יקר ויוקרתי.

    

   יש דרך להתמודד עם תופעת נרקיסיזם הניהולי

    

   לסיכום, כמנכ"ל או כבעלים או כיו"ר היה ואתם מתמודדים עם מנהלים נרקיסיסטים דעו לכם כי המחיר עשוי להיות כבד ויקר. הדרך להתמודד עם התופעה מתמקדת בשינוי תרבות ארגונית ובניית חזון וערכים משותפים לכולם. נשמח לפרט ולהרחיב בנושא הכלים להתמודדות עם מנהלים ועובדים נרקיסיסטים. תוכניות ההדרכה והעצמה למנהלים ועובדים מסוגלות להתמודד עם הבעיה. בדיוק בשבילך משה גרימברג, מנכ"ל ומייסד של Advanced Business Consulting חברת לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, ישמח להכיר והיפגש. מזה שנים אנו הובלנו תהליכי העצמה והדרכה לפורום מנהלים והנהלות במגוון רחב של ארגונים. בנינו מודל פיתוח מיומנויות, העצמה והדרכה לעובדים ולמנהלים בעבור חברות בינוניות וקטנות תחת השם הבא:  Effective – Smart & Simple. למידע נוסף על שירות חדשני זה, ניתן ליצור משה גרימברג בטלפון 0544814332 או בדוא"ל abc@nihul4u.co.il . נשמח ללוות גם אתכם.

    

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 6/11/19, 14:22

    למה אנחנו הדרך להגיע להישגים יחד!

     

    אחרי עשרות רבות של ארגונים חברות ומנכ"לים והנהלות היה נכון לבחון גם בעבורך מדוע לא הגיע הזמן שנכיר? נבחן יחד את האפשרויות בהן יש ביכולתנו להביא לך ערכים ותמורות מדידות וחשובות אשר יעניקו לך יתרונות על פני המתחרים. קבל ייעוץ ועזרה מאנשים שהיו בעבר בצמתים שאתה חיי אותם ביום יום. כאלה  עם הרבה קילומטרז שמתאפיינים ב - Gray hair or no hair !!!

     

     

    ''

     

     

    https://www.nihul4u.co.il/sales-and-customer-services-training/

    1. כי כ -  Gray hair or no hair? אנו עושים רק את מה שאנו אוהבים מתמחים ומצטיינים בו.
    2. כי אנחנו יודעים להביא גידולים של עשרות אחוזים היכן שהפוטנציאל לא מזוהה.
    3. לא יודעים לעשות קסמים. מאמינים בעבודה תהליכית בלבד.
    4. מחויבים לשפר ביצועים לאורך זמן. אין לנו צורך להיות בקדמת הבמה. ההצלחה שלכם היא שלנו.
    5. מגוון תהליכים המותאמים לצרכים. נותנים ללקוח לבחור את המסלול הרלוונטי לפי הצרכים.
    6. אנו לא אוהבים לתת עצות. אנו מובילים תהליכים. עובדים בצורה סינרגטית והוליסטית עם המנהלים והעובדים.
    7. נבצע תהליך קצר של איפיון מצב קיים בהיבט של המשאבים הדיגיטליים.
    8. מכירות זה סם חיים – אנו נושמים מכירות. מוכוונים להגדלת מכירות, מגדילים את אחוזי הסגירה.
    • שמחים לציין כי הלקוחות שלנו הם אנשי המכירות הכי טובים שלנו –לחצו כאן

     

    בוא/י  נשוחח צלצל/י  4814332 054  למשה גרימברג  או שלחו דוא"ל ישיר אליו abc@nihul4u.co.il ונקבע מפגש היכרות על כוס קפה ואז אני מניח תבינו….

     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום רביעי, 6/11/19, 11:16

     בטוח אני כי אתם מכירים את העסק שלכם הכי טוב! פעמים שווה לעשות בדיקה נוספת? אפיון מצב קיים – תמונת רנטגן מהירה, או סריקה מתקדמת יותר? אנו פיתחנו סריקת MRI מהירה באמצעות סקר מנהלים "אחד על אחד".  מבט מהיר וחד ללא הפילטרים המעוותים את תמונת המציאות. ראיונות העומק האישיים עם המנהלים והעובדים מתבצעים בכדי להכיר מקרוב את הארגון, המנהלים, הבכירים ואת העובדים. נלמד את תחושות הבטן שלהם, נזהה צרכים, חלומות, תסכולים וכעסים מבלי להיות מוטה על ידי "פילטרים" כאלה ואחרים.

      

     סריקת MRI ניהולי לעסק


     הכוונה לבצע ההליך מסודר ומובנה של איסוף מידע באמצעות פגישות אישיות עם מדגם מבין המנהלים והעובדים שלך, מדגם שאותו אתה תקבע. בתהליך נאתר את חוזקות הארגון? את חולשותיו? מהם "הזרמים התת קרקעיים" הפועלים בו? נאתר את קבוצות ההשפעה ואת האינטריגות והפוליטיקה הפנים ארגונית, ובעיקר את החוליות החלשות שפוגעות בארגון. נעשה זאת באמצעות ראיונות "אחד על אחד" עם עובדים ומנהלים בחברה שנבחרו בצורה "חכמה" לתהליך.

      

     להלן השלבים בתהליך סקר מנהלים:

     1.  "מיפוי צרכים ועמדות" ביצוע ראיונות עומק ואיסוף מידע אובייקטיבי
     2.  לימוד חומרים על הארגון, מטרותיו ופעולותיו בעבר ובהווה.
     3.  ראיונות אישיים עם כ: 8-12 מנהלים ועובדים בארגון.
     4.  כתיבת טיוטת דוח מסכם וקצר על פי תהליך שבוצע באמצעות ראיונות העומק.
     5.  מפגש להצגת הדוח ולהמלצות לשיפור.

     היתרונות שתקבלו מביצוע סקר מנהלים


     אפיון מצב קיים – סקר מנהלים פנימי, מהווה כלי ניהולי בעל ערך רב לארגון בהצגת תמונה טובה וברורה של התרבות הארגונית הקיימת, זו הגלויה וזו שמתחת פני השטח. באמצעותה נזהה מנהלים ועובדים מתוסכלים וכאלה שלא ניתן להם הזדמנות להציג את מלוא יכולותיהם. בפגישות האישיות ננסה למפות את עמדתם כלפי מקום העבודה הארגון, המנהל שלהם, תחושותיהם לגבי החברה והתוכניות האישיות שלהם לקידום ובניית קריירה ארוכת טווח בחברה. בתהליך מאתרים וחושפים מידע רב חשיבות, את החלומות הכי אישיים שלהם בתחום התעסוקה ואת היעדים האישיים שלהם להמשך הצמיחה בחברה. התהליך יחשוף ללא פילטרים עמדות על מה מבוצע נכון או שגוי בחברה. על מה מבזבזים משאבים ואנרגיות לחינם.

      

     החזר השקעה ROI  מיידי לאחר מיפוי ואפיון מצב קיים!


     התהליך מאד מוקד ובא לבצע הליך של זיהוי ולמידה לגבי תחושותיהם ודעותיהם של המנהלים ועובדים מרכזיים כלפי הארגון ומנהליו באמצעות גורם מקצועי חיצוני. בדיוק בשבילך כמנכ"ל או בעלים, משה גרימברג, מנכ"ל ומייסד של Advanced Business Consulting חברת לייעוץ ארגוני והובלת תהליכי שינוי וצמיחה, מציע לך לבחון את היתרונות מכך. כאחד שהוביל עשרות רבות של תהליכים דומים – אשמח להגיע, לפגישת עבודה והיכרות להציג לך ביתר פירוט את התועלות שניתן להפיק מתהליך קצר של אפיון מצב קיים – באמצעות סריקת  MRI מהירה, לביצוע סקר מנהלים.

      

     וזו  "מתנה קטנה" שלי אליך!

     ''

     אם מצאת כי קיימים תחומים שמעניינים אותך בתחום עיסוקיי, ויש לך צורך לייעוץ וחשיבה משותפת וראשונית, אשמח לעשות בפגישה מקצועית ומתוכננת מראש וזאת ללא כל התחייבות. קבע פגישה ואשמח שנכיר. נשמח לבחון יחד האם יש באפשרותנו להיות בעבורכם שותף להתלבטויות ולהוביל יחד איתכם תהליכי שינוי וצמיחה אישיים וארגוניים. מוזמנים לסייר ולהתרשם איכות העבודה שלנו לאורך השנים. https://www.nihul4u.co.il/success-/stories. נשמח ללוות גם אתכם.

      

     קבע פגישה איתנו

      

     למידע נוסף על השירות החדשני הזה המתמקד באפיון מצב קיים ארגוני – באמצעות סריקת MRI מהירה, וביצוע סקר מנהלים קצר. תהליך זה, בא לתת לך כמנכ"ל וכבעלים תמונת מצב עדכנית נקייה מדעות קדומות ופרדיגמות שלא פעם מעוותות לא פעם את תמונת המציאות. ניתן ליצור קשר ישיר עם משה גרימברג בטלפון 0544814332 או בדוא"ל abc@nihul4u.co.il  ולבחון היתכנות לביצוע תהליך חשוב זה גם אצלך.

      

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום שני, 4/11/19, 08:26

       

       

      להנות ממקצוע המכירות

      https://www.nihul4u.co.il/be-good-in-sales-or-not-to-be/

      שווה קריאה ותיאום פגישה  – 4814332 054 ישיר למשה

      מכירות או לא להיות..

      שווקים תחרותיים של המאה ה- 21 וכהערכות מוקדמת למחצית השנייה של שנת 2012 שעשויה להתברר כתקופה של האטה ומשבר כלכלי יש חשיבות רבה להגדלת התוצאות מצוות המכירות שלכם.  כידוע, שיפור מיומנויות ניהול משא ומתן ומכירות מהוות אבן בסיס להצלחתם של ארגונים ומנהלים. קיימות לא מעט טכניקות מכירה. יש טכניקות מכירה שסוגרות עניין מהר ויש נוספות שזוחלות. אך, טכניקות מכירה, מכל סוג שתהיינה, הינן משהו שכדאי לפתח, לאמן ולחדד. 

       

      מהניסיון שצברנו אנו מסוגלים לקבוע בוודאות כי מבחן ההצלחה נקבע על פי סגירת המכירה. ההבדל האמיתי בין טכניקות מכירה מצליחות לטכניקות מכירה שלא מצליחות היא מידת השליטה של המוכרן בהן. יש משמעות למידת מיומנותו של מנהל המכירות להתגבר על התנגדויות ולנווט את תהליך המכירה כך שתתבצע עסקה. יופיין של המכירות המוצלחות ביותר נעוץ בהכנה נכונה, מקצועיות ובידע מנצח הכולל יכולת וירטואוזית לייצר משיכה, סקרנות, ויצירת עניין אצל הצד שמהווה פוטנציאל קניה. מנהלי מכירות ומוכרנים שלא מגיעים לתחום עם התובנה שיש "לרגש" את הצד השני, בדרך כלל מאבדים נקודות חיוניות להצלחה.

       

      אינטליגנציה רגשית ויכולת תקשורתית מעולה מהווים כלים הכרחיים להצלחה

      כידוע, מכירות אינן מיוצרות בצורה טכנית. מדובר בתהליך שבו לוקחים חלק בני אדם. השונים האחד מהשני. ההצלחה תנבע אך ורק מתוך היכולת ליצירת תקשורת דו צדדית מעולה, הקשבה פנטסטית ונסיכת תחושות של אמפטיה בצד השני, יצירת מענה, הצגת פתרונות ותצוגת תועלות מוחשיות שהקונה הפוטנציאלי ישיג מעצם מימוש תהליך המכירה. לא פעם לכאורה אתם כעוסקים במכירות, יודעים מה אתם עושים, מבינים מצוין מבחינתכם מה עליכם לעשות, ולפתע תוך כדי טיפול בלקוח הפוטנציאלי אשר ממול, עולות דחיות, התנגדויות, חלקן אמתיות חלקן מדומות, התנהגויות בלתי צפויות (שלכם ושלו) ואתם לא פעם מוטלים לתוך זירה מתפתחת אשר אינה עולה בקנה אחד עם הידע המקצועי בתחום ניהול המכירות המוכר שלכםלא פשוט, אבל בר למידה.!!


      אנו מהניסיון שצברנו מאמינים כי ניתן להשתמש בטכניקות מכירה קלאסיות של הצגת תועלת, של מניית תכונות ייחודיות, של השוואה למוצר אחר, של הקשבה טובה ושיפור הבנת צרכי הלקוח וכן הלאה. אולם, עדיין יש סיכוי להיתקל נם לקוחות מהססים, ישנם כאלו אשר לא יצליחו מידית להתקרב לתחילת קנייה ומקרים נוספים שונים ומגוונים שתפגוש בהם. מתברר כי הנקודה המרכזית בתהליך הינה הדיבור. סוג השיחה, צורת הניסוח, דרכי הניסוחים האופייניות-  מייצרים תחושות, תצוגת דברים אחרת וסוג דינאמיות התקדמות השונה לחלוטין. בתוכם של אלו, מקופלים המפתחות האמיתית המייצרים את ההצלחה. חשוב כי תלמדו לנהל נכון שיחות מכירה, או קניה. מומלץ לשים לב עד כמה אתם נעים "קדימה" עם הלקוח, עד כמה אתם נעים "אחורה" עם הלקוח הפוטנציאלי המתלבט? מתברר כי שליטה טובה בסודות ובקסמי הדיבור המקצועי, ובעיקר מול קהל מייצרת ביטחון מכירתי גבוה יותר ופותרת בעיות רבות ומגוונות ובעיקר מביאה לסגירת עסקאות.

       

      לסיכום, אנו מאמינים כי ניהול משא ומתן ועיסוק בניהול מכירות לכאלה המבקשים לראות בעולם המכירות "דרך חיים אפקטיבית", הינו מקצוע רב חשיבות ומתגמל לאורך שנים. מכירות מהווה את "סם החיים" של כל ארגון. מיום הלידה ועד יום מותנו אנו כל הזמן "מוכרים". ולא פחות חשוב קונים!! מכירות כידוע מהווה נדבך מרכזי וחשוב בהצלחתם של ארגונים ועסקים מצטיינים.  במסגרת התוכניות של ניהול משא ומתן, וגם בתוכניות ניהול מכירות, אנו מקנים כלים לשינוי הגישות והתוצאות. התוכניות לשיפור מיומנויות ניהול משא ומתן ו- ניהול מכירות מתאימות הן לעצמאים ואנשי מפתח העוסקים בשירות ובקשרי לקוחות, והן בעבור העוסקים והמתמקדים ישירות במכירות עצמן בפועל. לשיחה ישירה עם משה גרימברג בנושא הגדלת המכירות בארגון – לחץ כאן.

       

      ''

      דרג את התוכן:

       פרופיל

       ארכיון

       פיד RSS