כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הפעילות שלי

  אין רשומות לתצוגה

  משה גרימברג | ניהול אפקטיבי | nihul4u

  ג’ק וולטש, המנכ\"ל האגדי של GE , פיטר דרוקר אבי תורת הניהול המודרנית, הנרי פורד, תומס ג’ ווטסון , מייסד IBM ,ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט,דויויד פקארד, מייסדי HP ,ג’ון סקאלי מפפסיקו ומאפל, לי איקוקה, מקרייזלר, רון באפט האגדי, וולט דיסני, סם וולטון מייסד וולמרט, אלי הורוביץ מטבע ,קי קרוק, מנהלה האגדי של רשת מקדונלד, אפי ארזי , מיסד סאייטקס ואפי, סטיב ג’ובס, מאפל, קן אולסון, מיסד אורקל, ווליאם מקנייט, מנהלה האגדי של 3M פיטר גרוב מאינטל , מיכאל שטראוס ,עמיקם כהן מפרטנר תקשורת , בני גאון מכור ורבים אחרים היו במהלך ההיסטוריה בעמדות ניהול ומנהיגות אשר הקרינו על דורות של מנהלים ומנהיגים בכל העולם.

  הם ידעו לסחוף אחריהם אלפי אנשים ויותר מכל הם ידעו להציב חזון , לחלום ולחתור למימושו. הם ידעו לרתום אליהם את האחרים ויחד הצליחו להגיע לפסגה עסקית. שמנו לעצמנו למטרה לנסות להבין ולשכפל ולהביא את כל הידע והניסיון שהצטבר בתחומי הניהול אצל המנהלים אשר השפיעו ושינו בדרכם את המציאות העסקית לאותה התקופה. כאלה שהיו בעלי חזון והשאירו חותם אישי בעולם ויצרו עולם טוב יותר ונתנו לכולנו תובנות ומוצרים שקידמו את האנושות שנות דור קדימה.

  במסגרת תוכניות פיתוח המנהלים וליווי ארגונים הנהלות וכוחות מכירה , אנו שומרים על עדכנות מקצועית ומובילים תהליכים אשר גורמים לכך שמנהלים וארגונים טובים מגיעים למימוש מלוא הפוטנציאל שלהם ומגיעים להיות מנהלים וארגונים טובים יותר.http://www.nihul4u.co.il/

  ארכיון : 2/2020

  1 תגובות   יום שלישי, 4/2/20, 14:13

  ''

   

   

  מה אתם אומרים? האם מיקור חוץ אאוטסורסינג למכירות שטח – כדאי או לא כדאי? האם יש הגיון כלכלי ניהולי ועסקי לאמץ Outsourcing for outdoor Sales management עבור צוותי מכירות שטח גדולים? מה דעתכם בנדון? רבים בעולם העסקי עדיין חושבים כי איש מכירות שטח בחברה צריך להיות מישהו שמנוהל ומועסק ישירות על ידי החברה כשכיר. בהבנתם יכולת השליטה והניהול יהיו טובות יותר במצב שבו מנהלי המכירות ואנשי מכירות השטח יהיו בשליטה ישירה ובניהול הדוק של החברה. כיום הטענה הזאת פעמים מאבדת מכוחה. כחברה לייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי אנו מציגים מצג שבו מתברר כי בחודשים החלשים, אנשי המכירות שמתקשים לעמוד ביעדים עולים הרבה יותר כסף ממה שהם מכניסים. המערכת מסבסדת בחלק מחודשי השנה את מחלקת המכירות.

   

   

  גמישות ניהולית בהפעלת המכירות

   

  פעמים מדובר בהבדל בין רווח או הפסד לחברה. המציאות ב- 2020 מציגה תמונה קצת יותר מורכבת מתברר כי כאשר יש תקופות האטה וירידה בנפחי העסקאות כתוצאה מחגים, עונות השנה, או תקופת החורף או הקיץ בהתאמה לעסקים השונים. במועדים האלה ארגונים ומנהלים מתחילים להבין כי תפוקת מחלקת המכירות פעמים לא מצדיקה את עלויות ההפעלה והשכר לאנשי ומנהלי המכירות. רוב הזמן הם מועסקים במשרה מלאה כאשר בפועל פעמים הם עובדים בתפוקות שלא מצדיקות את הקיף המשרה המלאה שלהם. נוצרת בעיה לא פשוטה לניהול. לגייס או לפטר זה לא הפתרון. הכיצד מגיעים לגמישות תפעולית וניהולית חכמה? התשובה שימוש מושכל ויעיל במסגרת שירות ניהול מכירות שטח ושירות באמצעות מיקור חוץ. שירות המאפשר גמישות כמעט מקסימלית וניהול יעיל הרבה יותר של תשומות הפעלת מערכי המכירות והשירות.


  האם מיקור חוץ לניהול מכירות כדאי?

   

  פעמים אנו מתמודדים בטענה האומרת כי ניהול מערכי המכירות והשירות באמצעות חברה חיצונית שתעניק שירותי ניהול והפעלת מערכי המכירות והשרות יהיו יקרות מהותית מאשר העלויות שהחברה נושאת בהן כיום. הטענה הזאת זקוקה להבהרות. צריך להבין כי נכון יהיה להשוות "תפוחים לתפוחים" ולבצע תחשיב הכולל גם את כלל העלויות העקיפות כמו למשל: עלויות גיוס והדרכה, עלויות התנאים הסוציאליים והנלוות לשכר העבודה, עלויות אי ניצול מערכי המכירות בתקופות של שפל שבהן אנשי המכירות והשרות פועלים שלא על פי ההתאמה לנפח המשרה המלאה שלהם. תחשיב נכון של כל המשתנים יכול להראות שקיימת כדאיות כלכלית מובהקת לבחינת ההצטרפות לשירות ניהול מכירות ושירות במסגרת מיקור חוץ. באימוץ השירות כל העלויות, מוכרות במס וחברות וארגונים מצליחים להקל על ניהול תזרים המזומנים שלהם כתוצאה מהקטנת העלויות הקבועות של ניהול המכירות.


  תוצאות מכירה טובות יותר

   

  ההחלטה הניהולית כלל לא קלה. יש לבחון מגוון רחב של משתנים בתחומים המשיקים לעולם הכלכלי והפיננסי של החברה. לבדוק האם החברה בשלה להוציא "החוצה" את האחריות לניהול מערכי המכירות והשירות? האם השימוש במיקור חוץ לשם ניהול מערך המכירות בחברה עשוי להיות ראוי ונכון כשלב שבו מנהלי החברה מתקדמים בדברים שיש להם יתרונות מוכחים ובלעדיים? האם בעלי החברה והמנכ"ל מסוגלים לבנות מערכת עבודה משתפת ולהאציל סמכויות? האם הארגון מסוגל לפעול במסגרת מבנה ניהולי מבוזר? ובעיקר האם השימוש העתידי במיקור חוץ בתחום ניהול המכירות ההדרכה והשרות מהווה יתרון כלכלי תפעולי ועסקי.

   

  אנו נשמח להגיע ולבחון לעומק את השאלות המרכזיות האלה כשלב מקדים לחשיבה באם שירות מיקור חוץ לניהול מכירות ופיתוח מנהלים עשוי להתאים לכם? אשמח להיות בעבורכם פרטנר לחשיבה ולהתלבטות. אנו מתמחים בניהול מכירות במיקור חוץ לעסקים וחברות. בניהול ושיפור מערכי מכירות קיימים. אחרי קבלת ההחלטה וניתוח היתרונות יישאר באחריותכם לטפל בכל אותם הדברים החשובים שמחזקים את רמת שביעות רצון הלקוחות ובפיתוח וחדשנות של מגוון מוצרים ושירותים עדכניים. אנא, צרו איתנו קשר לצורך בחינת אפשרות שאנו ננהל את מערכת המכירות בחברתכם.


  ניהול מכירות במיקור חוץ.

   

  ככלל, אנו מתמחים במתן שירותי "מיקור חוץ" בתחום ניהול ומכירות ופיתוח עסקי לחברות בינוניות ועסקים משפחתיים. מבצעים בהצלחה את ההתאמות הנדרשות ומבצעים במקביל הדרכות קורסים וסדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול ומכירות, מנטורינג ואימון עסקי בפורמט "אחד על אחד" בקרב המנהלים ואנשי המכירות. מזמין אותך להתרווח לשעה או יותר במשרדך ולשמוע חשיבה אחרת? להקשיב לרעיונות וכיווני חשיבה חדשים ועדכניים לעסק שלך שעשויים לגרום לפעילות העסקית שלך לבצע קפיצת מדרגה קדימה? כיועצים עסקיים מזה שנים, וכדרך חיים עסקית אנחנו מעניקים לך מפגש "סיעור מוחות" וחשיבה משותפת ללא תשלום וללא התחייבות!


  היה ונושא ניהול מכירות במיקור חוץ נמצא על סדר היום הניהולי אצלך ומבקש לשמוע עוד…

   

  בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לך להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.ci.il כתבו בכמה מילים מה את/ה מצפה לקבל מהפגישה הראשונית בתחום הייעוץ העסקי והייעוץ האסטרטגי שבה יבוצע הליך מהיר וממוקד של "סיעור מוחות" ניהולי משותף  לגבי היתרונות בשימוש במיקור חוץ לניהול מכירות, פיתוח עסקי ואפילו ניהול בכיר אצלך.

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 4/2/20, 14:09

   בתהליכי אימון מנהלים מתקדם, אנו מכירים שלושה מצבים לשימוש בתהליכי אימון מנהלים ומנכ"לים. הראשון מתמקד ברצון של מנהלים בכירים, בעלי חברות ועסקים המשמשים גם כמנכ"לים לשפר מיומנויות ניהול מנהיגות ותקשורת כחלק מהעצמה ולימוד והתפתחות אישית ומקצועית. השני מתמקד ברצון חברה או עסק להשקיע בתוכנית העצמה ואימון של צוות המנהלים בארגון. משבר הקורונה, או כל משבר אחר מהווה מועד נוח לבחון את עדכנות התוכנית העסקית והאסטרטגית.

    

   לבנות בעבורם תוכנית העוזרת ומכינה אותם לתפקידי הניהול חדשים ובכירים יותר בארגון. השלישי מתמקד במנהלים צעירים או וותיקים הנמצאים במעבר בין תפקיד לתפקיד ומבקשים באופן אישי ועצמאי להשקיע בעצמם בכל מה שקשור לפיתוח מיומנויות ניהול ומנהיגות כחלק מהכנה מקדמית לתפקיד הבכיר הבא. מנהלים בכירים ומנכ"לים המחפשים את האתגר הבא לוקחים חלק בתהליכי אימון ומנטורינג עסקי ואישי במסגרת עבודה בפורמט "אחד על אחד" אנו עוזרים להם להתכונן טוב יותר למבחני הקבלה ובעיקר לראיונות העומק והסימולציות בתהליכים.

    

   ''

    

   אימון מנהלים – קווים לתהליך

    

   אימון מנהלים הוא תהליך שמטרתו לקחת מנהלים ומנכ"לים טובים ולתת להם כלים והדרכה שיהפכו אותם לטובים הרבה יותר. להפוך אותם למצטיינים בתחומי הניהול המנהיגות והנעת צוותים ומשימות.  בתחום האימון למנהלים נקנה למשתתפים כלים ישימים ואפקטיביים בהתמודדות השוטפת מול סוגיות ניהול מורכבות הן ברמה העסקית והן בהיבט של ניהול משאבי האנוש והמנהלים בארגון. תמיד נחפש את ההלימה בין העסקי לפרטי בין האישי למקצועי נבנה תמונה רחבה התואמת את המציאות והיכולות. נעדכן הן את החזון האישי ונתאים אותו לחזון הארגוני, תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות. בנוסף נשפר גם את מיומנויות התקשורת הבינאישית. נתמקד בקידום אישי ותכנון קריירה ארוכת טווח, ונתמקד בשיפור ופיתוח מודעות אישית וניהולית מקדמת. בעבודתי לאורך השנים בתחומי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והדרכות מנכ"לים ומנהלים מצאתי כי כאשר מנהלים לא משנה רמתם – קובעים מטרות ראויות, מקצים משאבים ובונים תוכנית להשגתן ומשיגים אותן, הם נהנים ומרגישים מלאי מרץ ואנרגיה.

   המטרות של אימון מנהלים אפקטיבי

    

   מטרות אימון מנהלים נקבעות אך ורק לאחר ביצוע תהליך של איפיון צרכים ומיפוי יכולות. המטרות באימון מנהלים מוגדרות לאחר מכן, כבר בפגישות הראשונות שלאחריהן נפנה להרכבת תוכנית אימון ייעודית המותאמת למנכ"ל או למנהל הבכיר. תוכנית המנטורינג והאימון למנהלים המשתתפים תזכה לסילבוס מפורט שיכלול את המפגשים והתכנים כאשר לאורך כל תהליכי האימון יקבעו יעדים מדידים וראויים להשגה. אנו מאמינים כי מטרת המרכזית בתהליך אימון מנהלים בכירים מתמקדת בהקניית כלים ישימים לשיפור מיומנויות הניהול והגשמת הפוטנציאל הניהולי כך ששני הצדדים ירוויחו תמיד מהתהליך. המנהל או המנכ"ל מצד אחד , ומהצד השני הארגון העסקי. בעבודתי לאורך השנים בתחומי הייעוץ הארגוני, פיתוח עסקי והדרכות מנכ"לים ומנהלים מצאתי כי כאשר מנהלים לא משנה רמתם – קובעים מטרות ראויות, מקצים משאבים ובונים תוכנית להשגתן ומשיגים אותן, הם נהנים ומרגישים מלאי מרץ ואנרגיה.

   תוכניות אימון מנהלים מותאמות

    

   אנו שמחים להציג בפני מקבלי ההחלטות בעולם העסקי, מנהלי ומנהלות המשאב האנושי בארגון, ובקרב מנהלים ומנכ"לים שעשויים לבקש לקחת חלק באופן עצמאי בתוכנית אימון אישית. תוכנית אימון מנהלים הבאה לתת כלים חדשים לשיפור מיומנויות ניהול מנהיגות ותקשורת כחלק מרצון להמשיך להתפתח ברמה העסקית והאישית גם יחד. בדיוק לשם כך מעמידים לכם מגוון רחב של קורסים למנהלים, כמו גם סדנאות העשרה למנהלים במספר תצורות. אימון מנהלים, סדנאות פיתוח מנהלים מעניקות למשתתפים יכולת להתעדכן בידע מקצועי חדש וליישם אותו לעולם התוכן של המנהלים המשתתפים בתהליכי האימון והעצמה. במהלך אימון המנהלים ואו במסגרת התהליכים האחרים עוברים המנכ"לים או המנהלים הבכירים תהליכים מואצים של שיפור מיומנויות ורכישת כלים ניהוליים חדשים לעבודתם השוטפת.

   רשימה חלקית של הנושאים שיטופלו במסגרת אימון מנהלים:

   • מיפוי יכולות, זיהוי חוזקות טיפול בחוליות החלשות שלך כמנהל וכמנכ"ל.
   • שיפור יכולות הניהול האישי. מי שלא יודע לנהל את עצמו לא יכול לנהל אחרים.
   • הדרך ללמוד להתמקד בעיקר ולשפר את אחוזי קבלת ההחלטות הנכונות
   • שיפור כישורי אינטליגנציה רגשית ותקשורת בינאישית אפקטיבית
   • אימוץ כלים להתמודדות יעילה יותר עם דילמות ניהוליות בתחום העסקי ובתחום ניהול המשאב האנושי
   • גמישות ויצירתיות ככלים חשובים לאיתור חסמים ולהתגברות על מכשולים בדרך להצלחה
   • תהליך אימון מנהלים הוא כלי מהיר, משתלם ואפקטיבי ליישום במיוחד בתקופות משבר.
   • מנהיגות עסקית- מנהיגות אישית, הדרך להצבת מטרות ובניית חזון
   • הפעלת עובדים ומנהלים – הנעה, הדרכה, העצמה וחניכה עובדים ומנהלים לעמוד ביעדים.

   אין זה סוד כי אימון מנהלים הוא הכלי היעיל, המהיר והאפקטיבי ביותר להשגת תוצאות. בוא להכיר ולהבין את מגוון הנושאים והכלים שתקבלו במסגרת תהליכי אימון מנהלים שאותם יהיה נכון לצרף אל "ארגז הכלים הניהולי" שלך ולהביאו למצב שהוא תמיד נשאר מעודכן ורלוונטי לשינויים שחלו בשנים האחרונות.

   רשימת הסגמנטים בתחום אימון המנהלים

    

   כחברה העוסקת בייעוץ ארגוני, הובלת תהליכי שינוי וצמיחה ובהדרכה והעצמה למנהלים ולכוחות מכירה מאמינים בשיתוף ידע. מאמינים כי באפשרותו של כל מנהל או אדם להתפתח ולצמוח. כולנו מסוגלים לפרוץ את "תקרת הזכוכית" המגבילה. את הידע הרב והניסיון המקצועי שלנו אנו שמחים לשתף ולהעביר לדור המנהלים הבא.

   אימון מנהלים למנכ"לים וסמנכ"לים.

    

   מנהלים בכירים מאד המבינים כי עליהם להשקיע בפיתוח אישי ומקצועי. הם מבינים כי תמיד נכון להישאר מעודכנים ואף לרכוש ידע ומיומנויות חדשות. כל חיינו אנו לומדים.. ובסוף מתים טיפשים.. התוכנית מתאימה גם לכאלה הנמצאים במעבר בין תפקיד לתפקיד או לכאלה המבקשים להכין את עצמם לתפקיד הראשון שלהם כמנכ"ל או כסמנכ"ל בכיר.

   אימון מנהלים – .Top Talents  

    

   חברות וארגונים הבינו עד כמה צריך ונכון להשקיע בדור המנהלים הבא. לטפח ולבנות בעבורם אופק ניהולי ותעסוקתי ארוך טווח. אנו עובדים מולם במסגרת קבוצה או בפורט של "אחד על אחד" ומטפלים בכל ההיבטים של ניהול מנהיגות ותקשורת אפקטיבית. משפרים את מיומנויות הניהוליות של המשתתפים.

   אימון מנהלים בחברות הזנק והייטק.

    

   בתחום חברות ההזנק, המשימה כאן מורכבת ומאתגרת הרבה יותר.  עולמות הייטק מתאפיינים כסביבה עסקית ותעסוקתית תובענית במיוחד, הדורשת יצירתיות, עמידה בלוחות זמנים ועבודה קשה מסביב לשעון. כאן נתמקד באימוץ תרבות המקדשת "איזון ומידתיות" בין עולמות הניהול והעסקים לעולם החיים הפרטיים שלנו. אנו מעניקים למשתתפים מיומנויות ובונים הרגלים חדשים אשר יסייעו למשתתפים לשלב טוב יותר בין הקריירה למשפחה.

   אימון מנהלים והדרכה – במיקור חוץ.

    

   בואו נבחן יחד את האפשרות לבצע בעבורכם אימון מנהלים והדרכה וקורסים במיקור חוץ. מדוע עסקים קטנים ובינוניים, חברות משפחתיות ואפילו תאגידי ענק הולכים וממאמצים את השימוש בשירותים מקצועיים במסגרת הפעלת מערכי מיקור חוץ במגוון הולך וגובר של תחומים. גם עולמות ניהול מערכי מכירות, פיתוח עסקי והדרכה עוברים לתחום מיקור חוץ? האם יש לזה הגיון עסקי? בוודאות שכן.

   אימון מנהלים בתעשיות מסורתיות גדולות.

    

   מנהלים זוטרים ואף בכירים בארגונים גדולים בעיקר מעולמות התעשייה המסורתית, זקוקים לריענון ולהעצמה. פעמים הם זקוקים לניעור ובעיקר לגרום להם לנטוש את "אזור הנוחות" המוכר והפחות יעיל בדרך כלל. מהי הדרך לעשות זאת נכון? שווה כי ניפגש. בארגונים כאלה נלמד להקטין את מרווחי החיכוך ושפר את התקשורת הפנימית בכדי למגר את הפוליטיקות הפנים ארגוניות ההרסניות ולהקטין את השפעת הביורוקרטיה על המנהלים והעובדים.

   בואו לבחור את מועד הנכון לפגישת היכרות קצרה

    

   אני מבקש שוב לקבוע כי אימון מנהלים, הדרכות קורסים וסדנאות בתחום שיפור מיומנויות ניהול ומכירות קריטיים להצלחה עסקית שלך כמנכ"ל וכבעלים. הגיע הזמן שנבנה יחד כלים עדכניים יותר להמשך ההצלחות שלך, ההצלחות של מנהליך. אז איפה אתם כבעלים, כמנכ"לים פוגשים את הנושאים האלה? הנושאים החשובים שמתמקדים בשיפור מיומנויות ניהול ומנהיגות והפעם מדובר בך ובארגון אותו אתה מנהל? הכיצד בונים תוכנית העשרה והעצמה המותאמת לך כמנכ"ל ולמנהלים שמתחתיך?

   היה והנושא נמצא על סדר היום הניהולי אצלכם בחברה ומבקשים לשמוע עוד

    

   בואו נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית – להזמנת  שירותי אימון מנהלים, הדרכה קורסים וסדנאות למנהלים ,פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.ci.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף לאימון מנהלים ומנכ"לים, ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 4/2/20, 14:02

    ההילה של חברות ייעוץ וליועצים בפרט נמצאת בירידה. לאורך השנים נכנסו לתחומי הייעוץ העסקי גורמים שלא הביאו איתם מספיק ידע וניסיון ניהולי. תחום הייעוץ הארגוני, האסטרטגי – פיתוח עסקי מחייב הרבה מעבר לידע תאורטי שנרכש באקדמיה. ידע חשוב ומועיל אבל חייב לבוא בהתאמה להיכרות מעמיקה של העולמות העסקיים והניהוליים בעיקר מעמדות בכירות של ניהול פיתוח עסקי ומכירות.

    רבים מבינים שהרבה יותר קל "להסתכל על הגיבנת של האחר". אבל הרבה יותר קשה לא להסתפק רק במתן עצות, אלא להוביל תהליכים ולבצע הבראה שינוי וצמיחה במצבי קיצון בחיים העסקיים של חברה תאגיד או עסק משפחתי בינוני. בואו יחד נקטין את רמת החרדה באמצעות מענה למספר שאלות מרכזיות. אני לשירותכם במתן מענה נוסף לשאלות שלכם שעדיין אתם מחפשים תשובות.

     

    ''

     

    מהו ייעוץ אסטרטגי?


    ייעוץ אסטרטגי מטפל בתהליכים עסקיים הבאים לשפר ביצועים ונוכחות של חברה או ארגון ציבורי או עסק משפחתי קטן או בינוני בשווקים שבם הם פועלים. במסגרת מצבי משבר, לא פעם חברות נאלצות להתמודד עם פערים משמעותיים בתפיסת "תמונת המציאות" של השוק, הלקוחות והמתחרים. התוצאה מחייבת שינוי בדפוסי הפעולה ופיתוח נישות עסקיות לפעילויות חדשות. הקיבעון וההרגלים משפיעים על יכולת הארגון להתמודד מול השינויים והתגברות התחרות. היעילות והאפקטיביות יורדת וכן מזהים ירידה בכל המדדים הפיננסיים.

     

    מהן הסיבות להניע תהליך עם יועץ אסטרטגי?


    הבנה כי הגיע הזמן לעדכן ולשפר את יכולות הניהול והכישורים הנדרשים להמשך הצלחה וזאת באמצעות הדרכה ומנטורינג עסקי וניהולי מצד יועץ אסטרטגי מיומן. זאת בהתמודדות עם מצבים מורכבים ומלאים באתגר בשוק המטרה שלהם. השימוש ביועץ אסטרטגי מביא להנהלה ולמנכ"ל אפשרות לנתץ פרדיגמות והרגלים מעכבים כתהליך חשוב מאד לקבל תמונת מציאות עדכנית ונקייה מטעויות כחלק מתהליכי צמיחה אישיים ועסקיים.

    רצון אמיתי וכן של הבעלים או המנכ"ל לוודא כי האסטרטגיה והתוכנית העסקית מתקדמת לכיוון הנכון. לזהות באמצעות יועץ אסטרטגי מיומן האם "הסולם נשען על הקיר הנכון"? היה ולא, להוביל תהליך של שינוי ומיקוד עסקי חדש. זאת כחלק מגורם מקצועי חיצוני הנקי מאינטריגות בפוליטיקות אירגוניות המאפיינים עסקים וותיקים ובעיקר עסקים משפחתיים.

     

    התחומים שבהם ייעוץ אסטרטגי עוסק
    ברמת הפיתוח העסקי בחברות 
    SMB?


    ייעוץ אסטרטגי בשיפור מערכי ניהול השיווק, המכירות והשירות בארגון. ייעוץ אסטרטגי בשיפור מערכי הניהול הפיננסי והבקרה. ייעוץ אסטרטגי בשיפור מערכת שרשרת ההספקה בהיבטים של אימוץ שיטות ניהול ושיטות תפעול ולוגיסטיקה עדכניות וחדשות המביאות לייעול וחיסכון. ייעוץ אסטרטגי לגבי הובלת תהליכי צמיחה באמצעות רכישות ומיזוגים ופיצול חברת האם לחברות בנות מתמחות. ייעוץ אסטרטגי בהיבטים של גיוס מנכ"לים וחילופים ברמת ההנהלה של התפקידים המרכזיים. שיווק ופיתוח עסקי, מכירות ושירות, טכנולוגיה כספים ויצור. ייעוץ אסטרטגי בכל מה שקשור לשיפור מערכות קיימות ולהקמת מערכות חדשות בשיווק, במכירות, בשירות לקוחות, ובתפעול והלוגיסטיקה.    האם ייעוץ אסטרטגי וחשיבה אסטרטגית אחד הם?

     

    יש הלימה בין שני המושגים. החשיבה האסטרטגית בונה את התוכנית האסטרטגית- התוכנית העסקית שכוללת את היעדים שיש להשיג בחתך של שנה, שלוש שנים וחתך של תוכנית רב שנתית ל" 5-8 השנים הבאות. יעוץ אסטרטגי בא לעדכן את אתן 3 השאלות של התוכנית האסטרטגית: השאלה הראשונה- היכן ברמה העסקית אנחנו  נמצאים עכשיו? והאם אנו משיגים את היעדים? ובעיקר לבחון באם השוק והמתחרים לא השתנו מהותית. השאלה השנייה – לאן אנחנו רוצים להגיע? מה היעדים שלנו בהתאמה לשינויים שהשוק חווה? השאלה השלישית עוסקת – בדרך הכי אפקטיבית לעשות את זה? תוך בדיקה כי המענה האסטרטגי עדיין תואם לתמונת המציאות של השוק והמתחרים.


    מדוע ייעוץ אסטרטגי כחלק מרכזי מתהליכי הבראה וצמיחה?

     

    מנכ"לים ובעלי חברות שמחים בנקודות משבר להיעזר באנשי מקצועי מהתחום של יעוץ אסטרטגי – פיתוח עסקי מיומנים. הם יעדיפו לאתר יועצים אסטרטגיים בעלי ידע וניסיון המכירים את שוק הפעילות הקיים ובעיקר בעלי יכולת לזהות במהרה מה נדרש לעשות בכדי להחזיר חברות ועסקים למסלול צמיחה אחרי תהליכי הבראה קצרים ככל שניתן. עסקים וחברות מחפשים לקבל ייעוץ אסטרטגי המציג חלופות ודרכי פעולה חדשות היוצרות גידול משמעותי בהכנסות, הרחבת פלח שוק קיים וכניסה לנישות חדשות. בו בזמן מחפשים להיעזר בידע ובניסיון שלהם לייעל ולצמצום בהוצאות, לטייב ולהעצים את פורום המנהלים וההנהלה, לשפר מיומנויות של צוותי המכירות ובעיקר לעדכן את האסטרטגיה העסקית לשינויים בשוק.


    כמה עולה תהליך בסיסי של ייעוץ אסטרטגי? כמה עשוי לעלות תהליך ליווי כולל?

     

    השאלה כאן מאד כוללנית מידי ולא מקצועית, אבל כישראלים, בטוח שהנושא מאד חשוב ומסקרן כל אחד כבעלים או כמנכ"ל של חברה או עסק בינוני או קטן. לפיכך אנסה לתת טווח עלויות לסוגים השונים של התהליכים. עלות שעת מפגש בסיסי של יועץ אסטרטגי מול בעלים או מנכ"ל יכול לנוע בין 900 ₪ ל- 1500 ₪ לפני מע"מ. ככלל אנו פועלים לבצע את פגישת העבודה הראשונה להיכרות ולמתן ייעוץ אסטרטגי ראשוני- ללא עלות. אנו תמיד שמחים לשתף ידע וניסיון מקצועי.

     

    עלות תהליך קצר של אפיון מצב קיים ראיונות עומק וניתוח שוק ומתחרים עשוי לנוע בין 8,900 ₪  ל- 17,900 ₪ תלוי במורכבות של התהליך וברצון של ההנהלה לבצע יותר ראיונות עומק עם מנהלים ועובדים. ייעוץ אסטרטגי תהליכי שמגיע אחרי ביצוע שלב איפיון מצב קיים וראיונות העומק יבוצע על ידנו על בסיס ריטיינר חודשי של 6-9 חודשים או על פי ליווי ותמיכה במיקור חוץ. עלות חודשית יכולה לנוע בין 7,900  11,500 ₪ לפני מע"מ לחודש.


    התחומים הנוספים הנכללים בתהליכי ייעוץ אסטרטגי במיקור חוץ?

     

    במסגרת תהליכי העבודה ארוכי הטווח לשיפור ועדכון התוכנית האסטרטגית בחברה, אנו נעסוק גם בפיתוח והדרכה של צוותי הניהול והמכירות בחברה. ניצור הדרכות ייעודיות, נבצע טיוב וגיוס כוח אדם מקצועי וניהולי שיתמכו בתהליכי השינוי. נקצץ "מאגרי שומן" ונייעל תהליכים בכל מחלקה ומחלקה. בעיקר נבנה צוות רעב ומאמין שיש ביכולתו להניע ולעבור את תהליכי ההבראה והשינוי ובעיקר צוות שיכול להוביל צמיחה. נעביר תוכנית הדרכה למנהלים. נשפר מיומנויות ניהול מכירות ושירות ונבצע התאמה של החזון והיעדים לתוכנית האסטרטגית העדכנית.


    הכיצד מתחבר תהליך תכנון אסטרטגי עם התאמת התוכנית השיווקית?

     

    תכנון אסטרטגי בהמשך לתהליכי ייעוץ אסטרטגי, הבא לעדכן את התוכנית האסטרטגית – התוכנית העסקית מתבצע באמצעות עדכון והתאמת סט פעולות ופעילויות ייחודי ומבודל הבא לייצר שילוב ייחודי של ערך חדש ועדכני לחברה ובעיקר ללקוחות. התכנון האסטרטגי העדכני והמותאם לשינויים בשווקים משולב עם המטרות העסקיות החדשות שנבחרו אחרי ביצוע תהליך SWOT הכוללת שוב את התאמת אסטרטגיה שיווקית, תכנית פעולה, תקציב, מאמץ שיווקי וצפי מכירות. תוכנית מוגדרת כמותית ובה נקודות בקרה לאפיון ההתקדמות על פי התוכנית.


    תהליך הוליסטי שלם? או מעורבות מקומית לעצירת הדימום?

     

    כידוע לפתרון משברים עסקיים חמורים, יש מספר חלופות. החלופה הראשונה של הייעוץ האסטרטגי, מתמקדת בכאן ועכשיו. עצירת הדימום וחזרה למסלול פעילות ישן.. עד למשבר הגדול הבא? החלופה השנייה של תהליכי ייעוץ אסטרטגי ארוך טווח, מתמקדת בהבנה מצד הבעלים והמנכ"ל כי נדרשת עבודה הוליסטית בכל הקשור לביצוע עדכון התוכנית האסטרטגית. בתהליכים הרחבים אנו מעניקים מעטפת ייעוצית רחבה.

    המשלבת את תחום הייעוץ הארגוני, הדרכה ופיתוח מנהלים, שיפור בתהליכי מכירה שירות ועדכון התוכנית השיווקית. ייעוץ אסטרטגי מקצועי שמביא לערכים מדידים מחייב עבודה תהליכית והוליסטית בכל הממשקים של הארגון עם השוק, הלקוחות והמתחרים. בתהליכים אנו מציעים לבנות צוותי עבודה רב תחומיים מתוך הארגון שיהוו צוותי חשיבה וסוכני שינוי בתהליכי העדכון של האסטרטגיה העסקית


    הפרופיל המומלץ ליועץ אסטרטגי מקצועי?

     

    חפשו תמיד יועץ אסטרטגי שיש לו "עמוד שדרה מקצועי" הבא לבצע את עבודתו מבלי להיות מושפע ואו לקחת חלק במאבקי הכוח הפוליטיים בארגון. אחד כזה שיהיה מסוגל להדוף אינטריגות פנימיות וניסיונות הגעה למחוזות המשרתים "פרסונות" ולא יעדים עסקיים. חפשו את היועצים האסטרטגיים שמסוגלים לשקף מציאות ללא כחל וסרק. מסוגלים לעמוד בגבורה ולהגיד: "המלך עירום" ובעיקר מסוגל להוביל תהליכים ולא רק להישאר במסגרת הגורם המקצועי שרק נותן עצות.


    מתי התוכנית האסטרטגית שלך זקוקה לרענון?

     

    לאור השינויים בשווקים, הגברת התחרותיות ואיבוד המובילות שהייתה לכם לאורך השנים, האם לא הגיע הזמן לעדכן את התוכנית האסטרטגית? האם לא הגיע הזמן לעשות משהו שונה מדפוסי הפעילות הרגילים שגרמו לכם להיות במקום הפחות טוב שאתם נמצאים? אני מניח כי אחרי קריאת התשובות לשאלות הביסי המופיעות מעלה – רמת ההתלבטות והחרדה ירדה במקצת? הגיע הזמן לחשוב ברצינות על עדכון האסטרטגיה שלכם, לאתר מנועי צמיחה חדשים, לעצור את השחיקה. בעיקר לחזור ולקחת הובלה תוך חיזוק את המותג ונאמנות הלקוחות.


    האם הגיע הזמן להכניס נושא חשוב זה – לסדר היום הניהולי שלך…


    קחו יוזמה – קבעו פגישה ראשונה
     ללא עלות לבדיקת המוכנות שלך לקחת צעד קדימה ולהשקיע בעדכון התוכנית האסטרטגית. בוא ונחשוב יחד מה באמת הערך האמיתי, של ייעוץ אסטרטגי אפקטיבי? האם שווה מבחינתך להוציא כסף ומשאבים ניהוליים אחרים בכדי להניע תהליך משותף? שווה כי נבחן יחד חלופות וכדאיות. בוא נשוחח על כוס קפה. כעת, זהו המקום להציע לכם להתקשר ישירות למשה גרימברג 054-4814332 ולקבוע פגישת היכרות ראשונית.


    להזמנת מפגש היכרות לבחינת היתכנות להתחיל בתהליך של ייעוץ אסטרטגי ועסקי אצלך בארגון במסגרת ריטיינר של 4-8 חודשים או בפורמט של 
    מיקור חוץ. פנו ישירות למייל של משה גרימברג- abc@nihul4u.ci.il  כתבו בכמה מילים מה אתם מצפים מתהליך משותף הבא לעדכן את התוכנית האסטרטגית אצלך. בוא ונקבע פגישה ראשונית להיכרות וללא כל עלות.

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     ארכיון

     פיד RSS