כותרות TheMarker >
  ';

  מועדון הפינוקים של גלובוסמן

  את מועדון הפינוקים של גלובוסמן יזמתי והקמתי לפני מספר חודשים. במועדון חברים היום עשרות עסקים איכותיים שמקבלים חשיפה גדולה לאלפי אנשים במחיר קטן. גם העסק שלכם יכול להצטרף למועדון הפינוקים. צרו קשר ותעשו צעד גדול לקידום העסק שלכם.
  נייד: 052-4514181

  ארכיון

  ארכיון : 2/2008

  7 תגובות   יום שלישי, 19/2/08, 11:33

   

   

  בפרקים הקודמים של הישרדות:

  שבט "כלבוטק" גילה חתולים מתענגים על בשר בחצר האחורית של טיב טעם. לאחר קרבות עיקשים וקשים שרד המותג טיב טעם ואף העצים את כוחו. שבט "שומר מסך" לא נשאר חייב, חיטט היטב וגילה עכברים וחולדות מתרוצצים במטבח של אורמה בסניף גורדון בת"א. ובל נשכח שלפני כשנה הסתבך בדיוק אותו מותג, ארומה, בסיפור גזעני של אחד מבעליו. ארומה שרדו את מאבק הגזענות, הלקוחות הצביעו ברגליים והמשיכו להגיע לסניפי הרשת ברחבי הארץ כאילו אין מחר.

   

  "ככל שיענוהו כן ירבה וכן יפרוץ" (ספר שמות, כמובן. רב מכר מומלץ). מה שעבד לפני 3,500 שנה במצרים עובד טוב גם עכשיו בארץ הקודש. המותג ארומה חזק מכל תחקיר טלויזיוני. מסתבר שהסיפור הגזעני מלפני שנה לא גרם לחרם צרכנים ולקריסת הרשת. נהפוך הוא, מאז הרשת רק התרחבה והיא עומדת כיום על 104 סניפים בכל רחבי הארץ (סנוב, בארומה ואדי ערה כבר ביקרת?!).  אין ספק שגם מכת המכרסמים במטבח של אחד הסניפים לא יגרום לבני ישראל להדיר רגליהם מארומה. מותג הקפה החזק יסיק את המסקנות, ישפר אל הליקויים וימשיך לכבוש עוד חלקות טובות ופנויות.

   

  בעידן שבו כל אחד מחזיק סלולרי עם מצלמה קשה להילחם בעובדים ותחקירנים שמצלמים את מה שקורה בחצר האחורית של רשתות מזון אלו ואחרות. אנחנו, הצרכנים, נצטרך להפעיל שיקול דעת ולהחליט למי להאמין ולמי לא, מתי להחרים ומתי לא (ע"ע המאבק של עובדי קופי בין בסניף אבן גבירול)  ובעיקר מתי להיות מעורבים ומתי אדישים.

   

  חזק חזק ונתמתג.

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 10/2/08, 12:39

   תככים, מזימות, הדחות, סכינים בגב, פוליטיקה, קואליציות, שקרים... זה לא הפרומו לתוכנית הבאה של הישרדות. ממש לא. מדובר בחצי הכוס הריקה ובעיקר האפלה של עולם השיווק והפרסום. נו טוב, אין ספק שהמונחים הנ"ל מאפיינים גם מקצועות וענפים אחרים כמו עורכי דין, שחקנים, עיתונאים וכדומה, אבל אני לא כוס התה שלהם.

    

   צריך לקחת את הדברים בפרופורציות, בכל זאת לא מדובר פה באיום קיומי על מדינת ישראל, אבל מאחורי הכותרות והמודעות בעיתונות (הכלכלית, בעיקר) מסתתרים דברים אחרים, כוונות אחרות.

    

    לקחתי חמש כותרות מהשבועות האחרונים שהופיעו במדורי שיווק ופרסום שונים וחשבתי לעצמי: למה באמת התכוון המשורר? אנא עזרו לי למצוא את התשובות הנכונות.

    

    כותרת 1: 

   ניר שטרן המשנה למנכ"ל פלאפון מסר לנטוניוז: "הבחירה בגאידמק נבעה מהקונספט החדשני והנועז של המהלך השיווקי. אני מאמין שהצופים יופתעו מהדרך בה ייחשף לראשונה גאידמק בקמפיין ומהחיבור המקורי וההומוריסטי למוצר."לאחר מכן בחרו פלאפון בנינט המגלחת. 

   מה עומד מאחורי המהלכים האלו של פלאפון?

   א.      חיזוק ערכי המותג, חשיבה אסטרטגית ומיצוב החברה כחדשנית וסופר טכנולוגית

   ב.      חיזוק מעמדם של משרדי הפרסום של פלאפון בתחרות הקקטוס הבאה

   ג.       חיזוק חשבון הבנק של נינט על חשבון הלקוחות של פלאפון  

    

   כותרת 2:

    

   מיכל המאירי, מנכ"ל גיתם BBDO: "בשונה מהמתרחש היום בשוק הפרסום הישראלי שבו חברות פרסום מוציאות החוצה את טובי בניה למען הקמת חברות אינטראקטיב נפרדות, אנחנו בגיתם חושבים אחרת ומבצעים מהלך שבו האינטראקטיב הינו מוביל את המשרד וחלק בלתי נפרד ממנו", מציינת המאירי.

   מה עומד מאחורי המהלך הזה של גיתם?

   א.      ראייה אסטרטגית המשלבת את חזון האינטראקטיב העתידי עם משרד הפרסום הגדול האולטימטיבי

   ב.      ראייה מפוכחת של ההפסדים של מחלקת האינטראקטיב שלא מתקדמת לשום מקום

   ג.       ראייה עגומה איך שילוח-מקאן דיגיטל וינון-אידיאולוג'יק ממריאים אל על וגורפים את כל התקציבים הגדולים באינטראקטיב 

    

   כותרת 3:

    

   אילון זרמון מסר ל-nrg ברנז'ה בתגובה: "אנחנו מאוד שמחים, לא היה לנו ספק שהצדק יצא לאור, ואנחנו מאוד מעריכים את חברת החשמל ואת חברי ועדת המכרזים על יכולתם להודות בטעות, להתעלות ולהחליט את ההחלטה הנכונה. אני מאמין ששיתוף הפעולה בינינו יהיה פורה, ובכוונתנו להזרים דם חדש בקריאיטיב של חברת החשמל"

    מה יהיה עכשיו טיב יחסיהם של הזרמונים עם הנהלת חברת החשמל?

   א.      הנהלת חברת החשמל מודים בטעותם, נופלים אפיים ארצה ומתכננים מסיבת ענק מחשמלת בהאנגר בנמל לרגל זכייתם של זרמון-גולדמן בתקציב

   ב.      ישיבות האסטרטגיה והקריאטיב בין משרד הפרסום והחבר'ה מחברת החשמל לא ממש יזרמו (חחחח...) להן בנחת

   ג.       משום מה התשלום למשרד הפרסום ישבור שיאים חדשים ויגיע לשוטף + 270 במקרה הטוב 

    

   כותרת 4:

    

   רה-ארגון בפרסום פלד: טלי נחושתן מונתה למנכ"ל, פיני מזרחי חוזר כסמנכ"ל קריאטיב. רזי פלד, בעלי המשרד: "המשרד היה בירידה, וחיפש בידול כדי שיוכל לחזור ולקבל שורה של לקוחות"

    

   מה עומד מאחורי המהלך המבריק של פלד?

   א.      אופיטימיות קוסמית של בעלי המשרד

   ב.      להיערך לקראת קבלת התקציבים האטרקטיביים של רהיטי קקדו ושעוני מיכאלשווילי

   ג.       ירידה לצורך עליה למטה וסיבוב פרסה לכיוון אחר. מבולבלים? גם אנחנו. 

    

   כותרת 5:

    

   יוסי ארז, מנכ"ל מקאן דיגיטל סראיון לאתר גלובס: "צריך להבין שהשוק השתנה, ולקוחות מצפים ליותר. כיום, הלקוחות כבר לא מסכימים לקבל את מה שהם קיבלו לפני שנתיים, ואידיאולוג'יק לא התקדמו בשנתיים האלו. אין להם עבודה קריאטיבית שהם יכולים להציג, ואי אפשר בכלל להשוות בינינו. אני לא בוחן את עצמי בהשוואה לאידיאולוג'יק - הם לא הבנצ'מארק שלי: אני רוצה להיות במקום אחר לחלוטין".

    

   למה התכוון יוסי ארז בדבריו ההחלטיים?

   א.      הוא בסך הכל העביר ביקורת בונה על אידיאולוג'יק מתוך רצון כן? לתחרות הוגנת ומכובדת בין שני משרדי האינטראקטיב הגדולים בארץ

   ב.      הוא בסך הכל רצה לחזור למשרד שלו בשלום

    

   ג.       הוא בסך הכל לא שם לב שאידיאולוג'יק הולכים למכור עצמם ב- 150 מיליון שקל, ינון ירוויח כמה מיליונים נחמדים, והשכירים ישארו עם תלוש נחמד בסוף החודש

    

    
   דרג את התוכן:

    מיאהו !

    0

      

    0 תגובות   יום ראשון, 3/2/08, 20:34

    עד לפני 4 שנים יאהו היה הנמר בג'ונגל של האינטרנט. הוא שלט ללא עוררין בממלכה החדשה.יאהו היה מודל לחיקוי ומקור השראה למאות ואלפי מיזמי אינטרנט בעולם.

    ואז הגיע לג'ונגל האריה האמיתי, גוגל.

    The new cat in the town עשתה את זה ומהר. כמו שכתב יובל דרור בפתיח לספר "החיפוש" (מאת ג'ון בטל. מומלץ מאוד): "גוגל יצרה סערת טורנדו ששואבת לתוכה אנרגיה כלכלית-תרבותית חסרת תקדים. היא מערערת בכוונה תחילה כל מוסכמה, מעצבת מחדש את מסגרת הפעולה בנסיון לבנות משפך דיגיטלי שיוביל אליה את כל המחשבות, הכוונות, הרצונות של האנושות."

    אז, לפני שנות דור (בסביבות 2003 - 2004) גוגל החליטה להיכנס בגדול לטריטוריה המסוכנת של מנועי החיפוש ששלטו בתקופת הפרה גוגל: יאהו, MSN, AOL, ASK ומאות אתרי חיפוש, מידע ומסחר מקוונים אחרים. בזכות הטכנולוגיה הייחודית גוגל החלה לתפוס נתח משמעותי מעוגת החיפוש בעולם ואח"כ גם מעוגת הפרסום, והשאר היסטוריה (ע"ע ביצועי המניה של גוגל בשלוש השנים האחרונות. ושוב לא נכנסתי בזמן).

    מייקרוסופט, דינוזאור טורף מתקופת היורה-ווינדואוס, התעורר משנת החורף וגילה לתדהמתו חיה טורפת שגדלה לו ליד הזנב, ולמרבה הפלצות היא ממשיכה לגדול בקצב מטורף.

    מייקרוסופט התעוררו, בדקו את קופת המזומנים וגילו שיש להם אי אילו מליארדי דולרים פנויים. בום, הם קנו אחוז וחצי בפייסבוק. לא מספיק כנראה כדי להתמודד מול גוגל. אין ברירה אלא ללכת על הנמר שהפך לחתול, יאהו, בתקווה שהיללה תהפוך לשאגה. מבולבלים? גם הם.

    התענוג יעלה למייקרוסופט כ- 60 מיליארד דולר (ביל חוזר לעבוד?), אבל כנראה שכאשר הדינוזאור רוצה בכל מחיר להיכנס בגוגל ולנגוס גם הוא משוק הפרסום המקוון העסיסי, הוא לא יהסס "להתאבד" ולעשות את המהלך הגדול  שעשה "וואוו", סליחה, מיאהו...

     

    האם 2008 תהיה שנת החתול?

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     שאול מידן
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     תגיות

     בלוג אישי

     גלובוסמן - אלפי טיפים והמלצות של גולשים

     גלובוסמן - פוסטים ותמונות