כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ספורי משפחה

  אני בת 57 אמא ל3 ילדים וגם לבעל, אהבתי לעסוק בספורט והיום אני רואה בטלויזיה או מתעדכנת באינטרנט, הענפים האהובים עלי הם אתלטיקה וכדור יד.
  אוהבת כל מה שהחיים מציעים לי, בשלוש שנים האחרונות הם מציעים לי הרבה פחות, אבל אני שואבת מספיק כוחות בכדי לקחת.
  אנחנו משפחה נורמטיבית עם הרבה סיפורים מעניינים, חלקם קשים וחלקם קלים אולם הכל מטובל בהומור.

  ארכיון : 6/2012

  4 תגובות   יום חמישי, 21/6/12, 14:18

   

  ליאור מחייג לאחד מחבריו המאומצים ואומר לו משפט קצר "האמא הביולוגית שלך נמצאה, בדיקת הד.נ.א אישרה זאת" ליאור שומע ניתוק, ליאור לא נבהל ולא מתרגש הוא מסביר לי שזו תגובה טבעית ובעוד כמה דקות הבחור יחזור אליו.  עובר זמן קצר והטלפון של ליאור מצלצל והבחור מתחיל בשיחה שנמשכת לתוך הלילה.

  קיימות בארץ כל כך הרבה עמותות מכל הסוגים והמינים, לחלוקות מזון, עזרה לנזקקים, עזרה לחולים. אפשר למלא דף שלם ולא לסיים על מספר העמותות שעושות עבודה נפלאה, לכל עמותה כזו או קבוצה שקמה בכדי לעזור ישנם מתנדבים חשבו לאיזה מספר גדול של אנשים אנו מגיעים שמתנדבים ומקדישים מזמנם למען האחר.

  מטרתי לא לכתוב על עמותות וקבוצות שקיימות ועוזרות אלא על התנדבות שונה לחלוטין שאינני יודעת כמה אנשים בארץ בכלל מודעים לה.

  אם שמתם לב כשפתחתי את הבלוג סיפרתי לכם על האימוץ של ליאור ובשלב מסוים שליאור הפסיק לחפש את אימו הביולוגית, בשלב ההוא של חייו הוא הרגיש שהחיפוש שואב ממנו את כל כוחותיו וההתעסקות עם הנושא ניטרלה אותו מלחיות חיים של בחור צעיר שצריך לעבוד, לבלות, להנות, וללמוד. כמות השעות שהוא הקדיש לנושא ביום הייתה רבה, בעצם הוא במשך כשנתיים או יותר עבד וחיפש את אימו הביולוגית אלה היו חייו, אני יכולה לומר לכם שכאמא הרגשתי הקלה שהוא לוקח פסק זמן מהנושא הוא טען שהוא גמר ויותר לא יחזור לנושא ואני בתוכי ידעתי שהוא לוקח רק פסק זמן. 

  ליאור לקח כשנה פסק זמן ושוב החל לעסוק בנושא  אלא שהפעם הוא החליט לא לחפש את אימו הביולוגית אלא לעזור לילדים אחרים שגם מחפשים את אימם והביולוגית ונתקלים בחומה בצורה.כידוע הילדים שאומצו בברזיל הגיעו לארץ עם תעודת לידה ועוד מסמך עם כמה מילים על האמא הביולוגית ובדיעבד הסתבר שהמסמכים הללו מזויפים ואין כל דרך לאתר את האם הביולוגית בניגוד לילדים שאומצו בארץ ויש להם תיק אימוץ. 

  ליאור החליט להתנדב, אם אינני יכול לעזור לעצמי אעזור לילדים אחרים.עם הידע הרב שהיה לו והמסמכים הרבים ממשרדי ממשלת ברזיל הוא הצליח לגייס מתנדבות בברזיל שיעזרו לו. ליאור החל לפרסם בכל מיני מקומות שהילדים המאומצים מברזיל כותבים, וכך בטפטוף החלו להגיע וליצור קשר ילדים מאומצים מברזיל.

  במשך השנה האחרונה ליאור מצד אחד המתנדבות מברזיל מהעבר השני הצליחו לאתר כמה אמהות ביולוגיות. כאמא לילד מאומץ שמסתכלת מן הצד ושומעת שיחה בין ליאור לילד מאומץ אחר (שגם מסמכיו מזויפים )מודיע לו כי נמצאה האישה שילדה אותו אני חווה חוויה רגשית מאד מאד גדולה. הרגע בו הילד המאומץ שומע כי אימו הביולוגית אותרה ובדיקת הד.נ.א תואמת והוא מנתק את הטלפון מבלי לומר מילה ורק לאחר כמה דקות חוזר בכדי לשמוע פרטים נוספים, מי שלא חווה רגע כזה לא יבין.

  ידוע משמועות כי ישנם בערך כ- 3000 ילדים מאומצים מברזיל כמחצית מהילדים הגיעו עם מסמכים מזויפים (על כך אכתוב בפעם אחרת)וכמו כל ילד מאומץ או רובם לפחות הם רוצים לדעת מה השורשים שלהם מי היא זו שילדה אותם ועוד הרבה שאלות שיש למאומצים. במשך הזמן הצלחתי להבין מה מושך את הילדים המאומצים לחפש את האמא הביולוגית, העניין של ההורות הוא לא הנושא המרכזי אצלם, הסיבות רבות ומשונות שילד ביולוגי לעולם לא יוכל להבין. כך שגם אם אני אומרת שהצלחתי להבין כנראה שעדין ישנם דברים שאני לא אבין לעולם.

  השבוע הגיע צוות עיתונאים מברזיל לארץ בכדי לערוך כתבה על הילדים המאומצים מברזיל (כל המשתתפים בכתבה הם ילדים מאומצים שהמסמכים שלהם מזויפים ) ליאור הזמין אותי ערב אחד להצטרף אליו לראיונות של הכתבת מברזיל עם שני ילדים שהאחד מצא את אימו הביולוגית והשני עדין בתהליכי חיפוש. ישבתי במשך ארבע שעות פעורת פה ומפנימה כל תשובה של הילדים המאומצים. הערכה שיש לילדים האלה להוריהם שמגדלים אותם השמירה על כבודם ומצד שני הכמיהה לדעת עוד ועוד על האמא הביולוגית (דבריו של הילד שאמו הביולוגית נמצאה )והשני שמייחל לרגע שיבשרו לו כי אימו הביולוגית נמצאה קשה מאד לתיאור ומילים לא יוכלו לעולם לתאר את החוויה הזו. כמה מאיתנו ישבו עם ילדים בני 24-27 ומקשיבים לאהבה שיש להם להורים שלהם ובכל זאת הם מחפשם את זו שילדה אותם.חבל שאינני יכולה להעלות את הוידאו אותו צילמתי (ליאור אישר לכתוב אולם אסר בפירוש להעלות את הסרטונים )

  מחר יום שישי אנו נארח את צוות העיתונאים ומכאן הם ייצאו בחזרה לארצם. מכיוון שהם אינם דוברים כל שפה אחרת מלבד פורטוגזית ליאור יהיה המתורגמן כפי שעשה זאת בכל הימים האחרונים. הכתבה תתפרסם בברזיל ויתכן שתעזור לעוד כמה ילדים לסגור מעגל בחייהם הסוערים.

  בפוסט הזה רציתי לומר שיש התנדבויות שהם של יחידים וההתנדבות היא מיוחדת.

  ליאור אינני בטוחה ויודעת אם אתה קורא כאן בבלוג אם כן אני רוצה לומר לך אני כל כך גאה בך

  אמא שאוהבת אותך


  דרג את התוכן:

   פרופיל

   אוריתי1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   ארכיון

   פיד RSS

   הפעילות שלי

   אין רשומות לתצוגה

   הקהילות שלי