כותרות TheMarker >
  ';

  אורן גני - על תודעה אהבה ומיניות

  ארכיון : 4/2010

  19 תגובות   יום ראשון, 25/4/10, 23:35

  כל אדם נולד וראוי לחיות את חייו שלו במלואם חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים.

  עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה, שכן בנסיבות חיינו אנו לומדים יותר ויותר לומר "לא" לעצמנו

  ושוכחים לבסוף מי אנו באמת ומי היינו יכולים להיות.

  אולם גם שנים ארוכות של מאבקים חיצוניים על הישרדות, שליטה, ביטחון והישגים, אינן מכבות לחלוטין את הלהבה הפנימית. ובהתעורר הכמיהה לשנוי מהותי אנו עולים שוב על "הדרך הביתה" מסע פנימי של התעוררות, צמיחה ומימוש עצמי. ואף אם הכיוון אינו תמיד נהיר לנו, בהיותנו פתוחים ונכונים ללכת אל הבלתי-ידוע, ייקרו על דרכנו תמרורים, מורים וחברים למסע, שיפתחו לנו שערים לקראת הצעד הבא אל  החופש להיות.

   

  כאן אנו בונים שער כזה לחברינו לדרך, "העולים לרגל" אל עצמם. אנו יודעים כי דרך זו מתממשת באמירת "כן" גדול ומשחרר לחיים, בכל מימדי הקיום האנושי רוח נפש וגוף. ביצירת מטווה שלם ומתואם של כוחותינו היסודיים תודעה אהבה ומיניות תוא"ם.

  אנו מאמינים בזכות וביכולת המולדת של כל אחד ואחת מאתנו לחוות עוצמה אורגזמית ולפיכך קיום אקסטטי גם בחיי היום-יום. רגעי השיא במעשה-האהבה, והתובנות העמוקות ביותר המופיעות בתודעתנו, מצביעים על מימד זה. וכך גם יכולתנו ליצור, והתפעמותנו מן היופי והשגב שאנו מוצאים באמנות ובמוסיקה, בשירה ובפילוסופיה, במדע ובטכניקה, בטבע ובנוף.

   

  בחרתי בדרך הטנטרית המשלבת את כל אלה למארג מופלא ("טנטרה" בסנסקריט = מארג, מטווה) של "ריקוד החיים", המקדש את הקיום באשר הוא. שאבתי השראה ממורים גדולים כאושו ואחרים, אשר הורו לנו את הדרך להתבוננות ושלווה פנימית בצד שמחת-חיים וחושניות מתפרצת. עברתי במסע תחנות חשובות ממכון אסלן בקליפורניה ועד לאשרם בפונה וחזרתי הביתה לחלוק בשפע שזכיתי לו. בשנת 1998 הועברה סדנת הטנטרה הראשונה. מכאן ואילך היה ברור,  כי מעת שנגענו במיניות אנו מחוץ לתחום הקונצנזוס המקובל ואנו "נידונים לחופש"... כיום, לאחר למעלה מ-1000 בוגרי סדנאות, אנו מבקשים להרחיב את המסגרת ולהקים מרכז גדול שיהיה שער לרבים נוספים תוא"ם.

   

  בחזוננו, תוא"ם יכלול לבד מסדנאות טנטרה גם בי"ס להכשרת מנחים, חוגים עיוניים, אמנות ומוסיקה, קורסים וטיפולים אלטרנטיביים למיניהם - "בית פתוח לרוח" ומקום מפגש ובילוי משותף לחברים-לדרך ואורחים. רצוננו ליצור מרחב שבו יוכל כל אחד למצוא נתיב משלו לטרנספורמציה, וקהילה חמה שתתמוך ולא תעמוד בדרכו. מרכז שימשוך אליו מורים נוספים מהארץ ומחו"ל, יהווה מוקד ליצירה משותפת ממזרח וממערב, ויקרין על סביבתו  רוח חופשית, אוהבת ומקבלת. רוח הנחוצה לנו כל כך בארץ הקשה והשסועה הזאת שבה בחרנו להיוולד ולחיות אך זו שבמקורותיה לא רק ספר "יהושע" אלא גם "שיר השירים".

  דרג את התוכן:
   3 תגובות   יום שלישי, 20/4/10, 23:27

    

   חזון תוא"ם

    

   כל אדם נולד וראוי לחיות את חייו שלו במלואם - חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים.

   עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה, שכן בנסיבות חיינו אנו לומדים יותר ויותר לומר "לא" לעצמנו -

   ושוכחים לבסוף מי אנו באמת ומי היינו יכולים להיות.

   אולם גם שנים ארוכות של מאבקים חיצוניים על הישרדות, שליטה, ביטחון והישגים, אינן מכבות לחלוטין את הלהבה הפנימית. ובהתעורר הכמיהה לשנוי מהותי אנו עולים שוב על "הדרך הביתה" - מסע פנימי של התעוררות, צמיחה ומימוש עצמי. ואף אם הכיוון אינו תמיד נהיר לנו, בהיותנו פתוחים ונכונים ללכת אל הבלתי-ידוע, ייקרו על דרכנו תמרורים, מורים וחברים למסע, שיפתחו לנו שערים לקראת הצעד הבא אל  החופש להיות.

    

   כאן אנו בונים שער כזה לחברינו לדרך, "העולים לרגל" אל עצמם. אנו יודעים כי דרך זו מתממשת באמירת "כן" גדול ומשחרר לחיים, בכל מימדי הקיום האנושי - רוח נפש וגוף. ביצירת מטווה שלם ומתואם של כוחותינו היסודיים - תודעה אהבה ומיניות - תוא"ם.

   אנו מאמינים בזכות וביכולת המולדת של כל אחד ואחת מאתנו לחוות עוצמה אורגזמית - ולפיכך קיום אקסטטי גם בחיי היום-יום. רגעי השיא במעשה-האהבה, והתובנות העמוקות ביותר המופיעות בתודעתנו, מצביעים על מימד זה. וכך גם יכולתנו ליצור, והתפעמותנו מן היופי והשגב שאנו מוצאים באמנות ובמוסיקה, בשירה ובפילוסופיה, במדע ובטכניקה, בטבע ובנוף.

    

   בחרתי בדרך הטנטרית המשלבת את כל אלה למארג מופלא ("טנטרה" בסנסקריט = מארג, מטווה) של "ריקוד החיים", המקדש את הקיום באשר הוא. שאבתי השראה ממורים גדולים כאושו ואחרים, אשר הורו לנו את הדרך להתבוננות ושלווה פנימית - בצד שמחת-חיים וחושניות מתפרצת. עברתי במסע תחנות חשובות - ממכון אסלן בקליפורניה ועד לאשרם בפונה - וחזרתי הביתה לחלוק בשפע שזכיתי לו. בשנת 1998 הועברה סדנת הטנטרה הראשונה. מכאן ואילך היה ברור,  כי מעת שנגענו במיניות אנו מחוץ לתחום הקונצנזוס המקובל ואנו "נידונים לחופש"... כיום, לאחר למעלה מ-1000 בוגרי סדנאות, אנו מבקשים להרחיב את המסגרת ולהקים מרכז גדול שיהיה שער לרבים נוספים - תוא"ם.

    

   בחזוננו, תוא"ם יכלול לבד מסדנאות טנטרה גם בי"ס להכשרת מנחים, חוגים עיוניים, אמנות ומוסיקה, קורסים וטיפולים אלטרנטיביים למיניהם - "בית פתוח לרוח" ומקום מפגש ובילוי משותף לחברים-לדרך ואורחים. רצוננו ליצור מרחב שבו יוכל כל אחד למצוא נתיב משלו לטרנספורמציה, וקהילה חמה שתתמוך - ולא תעמוד - בדרכו. מרכז שימשוך אליו מורים נוספים מהארץ ומחו"ל, יהווה מוקד ליצירה משותפת ממזרח וממערב, ויקרין על סביבתו  רוח חופשית, אוהבת ומקבלת. רוח הנחוצה לנו כל כך בארץ הקשה והשסועה הזאת שבה בחרנו להיוולד ולחיות - אך זו שבמקורותיה לא רק ספר "יהושע" אלא גם "שיר השירים".

    

   דרג את התוכן:
    2 תגובות   יום חמישי, 8/4/10, 00:25

    מעט על עצמי: מלמד טנטרה משנת 1998 והנחיתי מאות סדנאות, מפגשי הדרכה וייעוץ, הרצאות ואירועים נוספים -  בהם השתתפות בכנסים מקצועיים לסקסולוגיה בארץ ובחו"ל שהביאו הכרה בינלאומית. זכיתי ללמד אלפי תלמידים. חלקם מנחים כיום בתחומים שונים, ביניהם חיה כספי שהיתה בעבר שותפתי לחיים ולדרך והוכשרה כמנחת טנטרה בפני עצמה.

    כיום עוסק בהנחייה, יעוץ והדרכה אישית וזוגית, והכשרת מנחים.

    ברקע הקודם שלי עיסוק במדע (כימיה), פילוסופיה והוראת המדעים (תיאוריות מערכתיות ובין-תחומיות) וחינוך (התמקדות בבתי ספר פתוחים) במשך 20 שנה.  ב-1980 פגשתי לראשונה את אושו (אז רג'ניש) שהיה לי מקור השראה לטרנספורמציה בהשקפת עולמי ובחיי, ושהיתי שנים ארוכות באשרם שלו בפונה, הודו.  כך "בעטיו" הגעתי לטנטרה - ולהבנת המיניות ככוח-חיים יסודי וטרנספורמטיבי - אולם במהרה נוכחתי כי לא השאיר אחריו מתודה מובנית בתחום. לפיכך שאבתי רבות ממורים - בראש וראשונה מרגו אננד - ומתחומים נוספים, מטנטרה-יוגה והילינג-טאו ועד פסיכולוגיה ורפואה.

    ברוח זו הקמתי את תוא"ם - מרכז ידע ובי"ס ללימוד משולב של תודעה אהבה ומיניות - במטרה להציב רף מקצועי גבוה לעיסוק בתחום וליצור קהילה שחיה את הדרך, דוברת שפה זו בתוכה, תורמת ונתרמת מן החוויה. כל זאת בגישה הרואה בהוויה האנושית מארג מקושר ("טנטרה" בסנסקריט = מארג!) ומכוונת להעמקת המודעות והתואם (הרמוניה) בין צדדים שונים - ולעתים סותרים לכאורה - כתודעה רגש ויצר, למען קיום אותנטי ומספק יותר כאדם שלם בסביבתו.

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     אורן גני
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     תגיות

     ארכיון

     פיד RSS