כותרות TheMarker >
  ';

  המהטמה- בר טבעוני ירושלמי

  המהטמה בר -הינו בר\מסעדה טבעוני שפתוח בימי שישי בבוקרה ב 11:00-15:00 ובימי חמישי מ19:00 כל שבוע סעודה בנושא אחר, לדוגמא ארוחה הודית, יפנית, ארוחה+סרט ועוד ועוד..
  בתפריט הרגיל בימי שישי:נקניקיות, כריכים, פיצות ותבשיל מתחלף. והכל ללא מוצרים מהחי בלי לפגוע באף יצור חי. בנוסף רבים מהמוצרים שלנו אורגניים.
  אנחנו לא מנצלים אף אחד, כל העובדים שלנו הם למעשה מתנדבים והתשלום לארוחות הינם תרומה מומלצת להמשך קיומינו.

  אנחנו מתארחים בזנגביל- מרכז קהילתי לצמחונות ובמקום מתקיימים אירועים, סדנאות ושיעורים שונים, ובנוסף ספריה בנושא זכויות בעלי חיים ונושאים משיקים, וחנות מוצרים אורגנים הוגנים ואלטרנטיבים.
  כל ימי חמישי האחרונים של החודש מתקיים ג'אם סשן פתוח, כל ימי שישי הראשונים של החודש מתקיים שוק קח תן.
  קפצו לבקר
  בלפור 8, ירושלים. 025665737
  veginger@gmail.com
  ginger,org.il

  ארכיון

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום ראשון, 6/2/11, 12:51

  ''
  ''
  ''

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 31/1/11, 15:35

   ''

   ''

    

   מהטמה- בר טבעוני וזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות


   בלפור 8 ירושלים

    טלפון: 02-5665737;

   אימייל: veginger@gmail.com

   כנסו לאתר!


   שלום,

   בחודש פברואר אנו מתחילים סדרת מפגשים חדשה: פופקורן וצדק חברתי.

   הסדרה עוסקת בזכויות אדם ובזכויות בעלי-חיים דרך ייצוגים קולנועיים. עינויים, השתקה, שחיטה, אפליה... מבחר יוצרים, במגוון של ז'אנרים קולנועיים, מתמודדים בצורות שונות עם מציאות של פגיעה בזכויות אדם ובבעלי-חיים. אחת לשבועיים ניפגש בגלריית ברבור, נראה סרט טוב וננסה להעמיק את הדיון בזכויות הספציפיות שהוא מעלה דרך ניתוח של השפה הקולנועית. ננסה לזהות קישורים וגם התחמקויות, ולתהות הן על הקולנוע והן על המציאות שהוא מייצג – וגם על התפקיד שלנו בתוכה. שני הסרטים הראשונים יהיו "מצ'וקה" ו"חוות הקסמים". הסדרה היא בשיתוף הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

    

   http://cafe.themarker.com/image/1596337/

    

   שימו לב: המפגשים מתקיימים בגלריה ברבור (שיריזלי 6, נחלאות) ולא בזנגביל.

   לצד סדרת המפגשים החדשה, אנו ממשיכים בסדרת המפגשים "מזון למחשבה" על יהדות ואתיקה של מזון. הקורס עוסק, מנקודת מבט אורתודוקסית, בנושאים שונים הנוגעים לאתיקה של מזון: סביבה, עובדים, צער בעלי-חיים ועוד. החודש נארח במסגרת הקורס את עו"ד יוסי וולפסון, שידבר על המציאות במשקי החי המתועשים, ואת הרב יובל שרלו, שידבר על כשרות וצדק. הפרויקט הוא בשיתוף עם עמותת "טבע עברי" לאחריות סביבתית-יהודית ובהשתתפות "התו החברתי" מיסודה של עמותת "מעגלי צדק". נשמח אם תעבירו את ההודעה על האירועים האלו לחבריכם – במיוחד אלו מהציבור הדתי-לאומי.היחס לבעלי-חיים ביהדות יעמוד גם במרכזם של שני שיעורים של הרב אדם פרנק, שיתקיימו בזנגביל במהלך חודש פברואר: באחד ישאל הרב פרנק אם היהדות מאמינה בזכויות בעלי-חיים. בשני יתאר את פרקטיקות השחיטה הכשרה בעידן המודרני.ועוד בתוכנית: הרצאה על הזיקה בין רפואה קונבנציונאלית לרפואה משלימהערב קברט,ערב איטלקיסדנת אוכל טבעוני קוצ'יני(!!) וג'אם סשן מוסיקלי.ביום שישי הראשון של החודש אנו ממשיכים לקיים שוק-חופשי, וביום שלישי האחרון של החודש: ארוחה קהילתיתפרויקט הייעוץ התזונתי שלנו נמשך גם הוא – ואתם מוזמנים לקבוע מפגש עם התזונאית אורית אופיר.

   להתראות!

   מהטמה בר

    

   ''

   יום חמישי 3.2.2011 19:00 ערב קברט:

    ערב ריקודים, שירה, תיאטרון, תלבושות ומוסיקה משנות ה-20 עד ה-50, כלומר בלוז, ג'אז וקברט!!!וכמובן, אוכל טבעוני ושתיה.אז תבואו עם מצב רוח טוב, ראש פתוח ותחפושות (לא חובה, יש לנו מחסן שלם).אנחנו מחכים לכם לערב משוגע, יוצא מהשגרה וכיף במיוחד! בארגון מתנדבי המהטמה.תרומה מומלצת: 25 ₪.

    

   ''

    

   יום שישי 4.2.2011 11:00-14:00 שוקחופשי:

   להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.המהטמה- בר טבעוני יפעל במקביל ואפשר לאכול בו תבשיל מתחלף, פיצות, סנדביצ'ים, קינוחים, ועכשיו גם מיצים אורגנים של נאות סמדר. בלא יותר מ-16ש''ח למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

    

   ''

    

   יום ראשון 6.2.2011

    19:00 בנאות דשא ירביצני? תעשיית משקי בעלי החיים

   מרצה: יוסי וולפסון. מעגל לימוד: הדס ילינק, טבע עברי.במסגרת הקורס "מזון למחשבה": סדנה בת שבעה מפגשים על יהדות ואתיקה של המזון.הקורס מאורגן בשיתוף עם "טבע עברי – אחריות סביבתית יהודית" ועם "התו החברתי", מיסודה של עמותת מעגלי צדק.השתתפות: 15 ₪ (או 10 ₪ למפגש לנרשמים לכל המפגשים הבאים). השתתפותו של איש לא תימנע בשל מחסור במזומנים.

   יום שני 7.2.2011

   20:00 רפואה קונבנציונאלית; רפואה משלימה

   שושנה צנוירט היא מרפאת ברפואה משלימה למעלה מ-25 שנים, בין היתר בשיאצו ורפלקסולוגיה. היא תדבר על קשרי הגומלין בין רפואה קונבנציונלית לבין רפואה משלימה.הכניסה חופשית.

    

   ''

   יום רביעי 9.2.2001 בגלריה ברבור

    19:00 פופקורן וצדק חברתי: הסרט מצ'וקה

   הקרנה של הסרט מצ'וקה (בימוי: אנדרס ווד, ספרד 2004). הסרט מספר על חברות בין ילד ממשפחה בורגנית לבין ילד ממשכנות העוני, על רקע ההפיכה הצבאית בצי'לה בשנת 1973.הקדמה קצרה: פאולה קיאל, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, על ה-11 בספטמבר של צ'ילה. לאחר הסרט יתקיים דיון. ההקרנה במסגרת "פופקורן וצדק חברתי" –  סדרת מפגשים על הקשר בין זכויות וייצוגים קולנועיים; פרויקט משותף של זנגביל ושל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.תרומה מומלצת (לכיסוי הוצאות) למפגש בודד: 15 ₪; לסדרה כולה (חמישה מפגשים): 50 ₪. ניתן להגיע למפגשים בודדים.

   שימו לב: האירוע לא מתקיים בזנגביל אלא בגלריה ברבור, רחוב שיריזלי 6, נחלאות.

    

    


    יום חמישי 10.2.2011

   19:00 ערב איטלקי

   פשיזם או בזיליקום? המהטמה בוחר בבזיליקום, ומזמין אתכם לארוחה שלא היתה מביישת את הסבתות של סאקו וונצטי.בארגון מתנדבי המהטמה.

   תרומה מומלצת: 25 ₪

    

    

    

   .יום שני 14.2.2011
   20:00 האם היהדות מאמינה בזכויות בעלי-חיים?

   שיעור עם הרב אדם פרנק.הרב אדם פרנק הוא רבה של קהילת מורשת ישראל ברחוב אגרון בירושלים. הוא מהמומחים המובילים בנושאים של רווחת בעלי-חיים בתנועה ליהדות מסורתית (קונסרבטיבית).השיעור באנגלית.הכניסה חופשית.

    

    

   יום חמישי 17.2.2011 

   ערב אוכל קוצ'יני

    17:00 סדנת אוכל קוצ'יני

   סדנת אוכל טבעוני מקוצ'ין (כיום: במדינת קרלה בדרום הודו). נלמד להכין וירנג'י (אורז צהוב), צ'מנאדי (מתבל חריף על בסיס קוקוס), ירק אולטיד (בתיבול של זרעי חרדל שחורים, עלי ופלה [קארי] ושאר תבלינים), אופמאו (על בסיס סולת, עם בצל וזרעי חרדל) ו-פייסם (קינוח טפיוקה בחלב קוקוס).מנחה: מיכל סטולר, בשלנית טבעונית, שגדלה על המטבח הקוצ'יני.

   19:30 ארוחה קוצי'ינית טבעונית

    בשבע וחצי נאכל את האוכל שהכנו בסדנה. אפשר להצטרף גם לארוחה בלבד.תרומה מומלצת (לסדנה ו/או לארוחה): 25 ש"ח.

    

    

   יום ראשון 20.2.2011

    19:00 כשרות וצדק – סדנה עם הרב יובל שרלו

   הרב יובל שרלו הוא ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, מהמנהיגים הבולטים של הציונות הדתית, וידוע בפסיקותיו החדשניות.המפגש מתקיים במסגרת הקורס "מזון למחשבה": סדנה בת שבעה מפגשים על יהדות ואתיקה של המזון.הקורס מאורגן בשיתוף עם "טבע עברי – אחריות סביבתית יהודית" ועם "התו החברתי", מיסודה של עמותת מעגלי צדק.השתתפות: 15 ₪ (או 10 ₪ למפגש לנרשמים לכל המפגשים הבאים). השתתפותו של איש לא תימנע בשל מחסור במזומנים.
   ''


    יום שלישי 22.2.2011

    20:00 פותחים שולחן – ארוחה קהילתית.

   בואו והביאו מאכל צמחי טעים - משהו פשוט או מסובך, מוכר או חדשני, גדול או קטן - או סתם בואו לבד או עם חברותיך, לערב של אכילה, דיבור וקהילה. בבקשה: בלי בשר, ביצים, חלב ושאר מוצרים מהחי 

   ''


   .יום רביעי 23.2.2001 בגלריה ברבור

    19:00 פופקורן וצדק חברתי: הסרט חוות הקסמים

   הקרנה של הסרט חוות הקסמים (בימוי: גארי ויניק, ארה"ב 2006). הסרט, לפי ספרו של א.ב. ווייט,  מביא את סיפור מאמציה של העכבישה שרלוט להציל את החזרזיר וילבור משחיטה.הקדמה קצרה: עומר גינצבורג, אנונימוס, על משקי החי המתועשים.לאחר הסרט יתקיים דיון.ההקרנה במסגרת "פופקורן וצדק חברתי" –  סדרת מפגשים על הקשר בין זכויות וייצוגים קולנועיים; פרויקט משותף של זנגביל ושל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.תרומה מומלצת (לכיסוי הוצאות) למפגש בודד: 15 ₪; לסדרה כולה (חמישה מפגשים): 50 ₪. ניתן להגיע למפגשים בודדים.


   שימו לב: האירוע לא מתקיים בזנגביל אלא בגלריה ברבור, רחוב שיריזלי 6, נחלאות. 

    

   יום חמישי 24.2.2011

   19:00 ערב פיצות, סנדביצ'ים וג'אם מוסיקלי

   ג'אם סשן מוסיקלי: בואו עם כלי נגינה, או רק להקשיב וליהנות ממוסיקה, פיצות טבעוניות וסנדביצ'ים מהצומח.בארגון מתנדבי המהטמה.
   ''


   יום שני 28.2.2011

   20:00 שחיטה כשרה בעידן המודרני

    שיעור עם הרב אדם פרנק.הרב אדם פרנק הוא רבה של קהילת מורשת ישראל ברחוב אגרון בירושלים. הוא מהמומחים המובילים בנושאים של רווחת בעלי-חיים בתנועה ליהדות מסורתית (קונסרבטיבית). בין היתר, יזם פסיקה הלכתית בנוגע לשיטות של שחיטה כשרה.השיעור באנגלית.הכניסה חופשית.  

    

   יום שישי 4.3.2011

   11:00-14:00 שוקחופשי

    להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.המהטמה- בר טבעוני יפעל במקביל ואפשר לאכול בו תבשיל מתחלף, פיצות, סנדביצ'ים, קינוחים, ועכשיו גם מיצים אורגנים של נאות סמדר. בלא יותר מ-16ש''ח למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

   "מזון למחשבה": מפגשים על יהדות ואתיקה של המזון
   המפגשים משלבים הרצאות ולימוד משותף בנושאים כגון תפיסת העולם המשתקפת בברכת המזון; כשרות וצדק; מזון מקומי וחקלאות מקיימת; חמלה כלפי בעלי-חיים במקורות; מזון וסביבה וכשרות חברתית.תוכנית המפגשים הבאים:6.2.2011 ב באדר א תשעא בנאות דשא ירביצני? תעשיית משקי בעלי החיים. מרצה: עו"ד יוסי וולפסון, זנגביל. מעגל לימוד: הדס ילינק, טבע עברי.20.2.2011 טז באדר א תשעא: כשרות וצדק. מרצה: הרב יובל שרלו.6.3.2011 ל באדר א תשעא: כשרות חברתית, בהנחיית התו החברתי.הסדנה מתקיימת אחת לשבועיים בימי ראשון בשעה 19:00ב"זנגביל" רחוב בלפור 8 (ליד בית ראש הממשלה). הקורס בתשלום  סמלי15 ₪ למפגש בודד; 10 ₪ למפגש בהרשמה לכל המפגשים הבאיםהשתתפותו של איש לא תימנע בשל מחסור במזומנים.פרטים נוספים:הדס ילינק 052-4804903; יוסי וולפסון 052-2598773;veginger@gmail.com


   פופקורן וצדק חברתי –סדרת מפגשים על הקשר בין זכויות וייצוגים קולנועיים
   עינויים, השתקה, שחיטה, אפליה... מבחר יוצרים, במגוון של ז'אנרים קולנועיים, מתמודדים בצורות שונות עם מציאות של פגיעה בזכויות אדם ובבעלי-חיים.
   אחת לשבועיים, ניפגש בגלריית ברבור, נראה סרט טוב וננסה להעמיק את הדיון בזכויות הספציפיות שהוא מעלה דרך ניתוח של השפה הקולנועית. ננסה לזהות קישורים וגם התחמקויות, ולתהות הן על הקולנוע והן על המציאות שהוא מייצג – וגם על התפקיד שלנו בתוכה.
   תוכנית הסרטיםיום ד' 9.2.2011 מצ'וקה (בימוי: אנדרס ווד, ספרד 2004)הקדמה קצרה: פאולה קיאל, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, על ה-11 בספטמבר של צ'ילה.יום ד' 23.2.2010 חוות הקסמים (בימוי: גארי ויניק, ארה"ב 2006)הקדמה קצרה: עומר גינצבורג, אנונימוס, על משקי החי המתועשים.יום ד' 9.3.2011 המבוך של פאן (בימוי: גיירמו דל טורו, ספרד 2006)הקדמה קצרה: עו"ד אירית בלאס, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, על אפילת חדר החקירות.יום ד' 23.3.2011 ואלס עם בשיר (בימוי: ארי פולמן, ישראל 2008)הקדמה קצרה: מיכאל ורשבסקי, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית, על מלחמת לבנון ותנועת ההתנגדות בישראל.יום ד' 6.4.2011 מקלייבל (בימוי: פראני ארמסטרונג, בריטניה 2005)הקדמה קצרה: חגית עופרן, ראש צוות מעקב התנחלויות בשלום-עכשיו, על ניסיונות השתקה באמצעות תביעות דיבה.

   תרומה מומלצת (לכיסוי הוצאות) למפגש בודד: 15 ₪; לסדרה כולה (חמישה מפגשים): 50 ₪. ניתן להגיע למפגשים בודדים.הסדרה תתקיים בגלריית ברבור, רח' שיריזלי 6, נחלאות

    

    

   להרשמה ולמידע נוסף: RightsAndCinema@gmail.comייעוץ תזונתי לתזונה צמחונית וטבעונית בריאהעם אורית אופיר ב'זנגביל'
   הייעוץ מתאים ל

   :

   • צמחונים/טבעונים לעתיד
   • צמחונים/טבעונים בהווה
   • צמחונים/טבעונים לשעבר הרוצים לחזור לתזונה זו תחת הנחיה מקצועית
   • אנשים שצורכים מעט בשר ("חצימחונים"), או רוצים להפחית את צריכתו

   אודותיי:אורית אופיר, דיאטנית קלינית  (B. Sc) בוגרת האוניברסיטה העברית.מתמחה בתכנון תזונה מאוזנת מהצומח: החל מתזונה דלה בבשר וכלה בטבעונות.בימים אלו לומדת  נטורופתיה במכללת רידמן.כאדם וכאשת מקצוע, אני מאמינה בשילוב בין תזונה קונבנציונלית לבין רפואה משלימה.מחירון: *
   רגיללחיילים, סטודנטים ופנסיונריםמפגש ראשון (שעה)230-150 ₪230-100 ₪המפגשים הבאים** (חצי שעה כל אחד)110-70 ₪110-40 ₪
   תעריף מיוחד לבני נוער (בסבסוד עמותת אנונימוס):40 ₪  ל4 פגישות: פגישה יסודית להיכרות ולהכוונה ושלוש פגישות ליווי קצרות יותר.
   *   התעריפים הם לפי מיטב המסורת של 'זנגביל' במחירון מדורג- כל אחד משלם לפי יכולתו.** לפי הצורךלפרטים נוספים ולתיאום פגישה:אורית אופיר 054-7238818  oritofir1@gmail.com (עדיף לשלוח מייל)

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 8/11/10, 13:07

    דלעת- נחשבת לירק מתוק ועפ"י הרפואה הסינית עוזרת לעיכול ע"י פעולתה על הטחול והקיבה.

    מאחר והיא כתומה היא מכילה הרבה בטא קרוטן (פרו ויטמין A ), שעוזר כנגד תהליכי חימצון. יש בה גם ויטמיני B, C ומינרלים כמו סידן, אשלגן, מגנזיום ומעט ברזל.

    הדלעת נשמרת לאורך זמן בגלל קליפתה הקשה, ע"כ ניתן לאכול אותה גם בחודשי החורף.

    זהו ירק קל מאד לעיכול ובעל ערך קלורי נמוך מאד. מזון טוב לתינוקות, ילדים ומבוגרים.

    אפשר לאוכלה מבושלת, מאודה, אפויה, טרייה (מגורדת בסלט, למשל), מעוכה, מוקפצת, כמיץ, בעוגות או מאפים, בריבות וגם את הגרעינים שלה אוכלים (לא קלויים, הם עשירים בחומצות שומן בלתי רוויות וגם באבץ). משתמשים גם בפרחי הדלעת למאכל (ממולאים, מטוגנים ובסלטים).

    ''

    לכבוד העונה הכתומה ביותר, קיימנו השבוע במהטמה ערב כתום, עם תבשילי דלעת ממקומות שונים בעולם

    בעקבות הביקוש נפרסם את המתכונים, כל המתכונים מהאתר IVU  

    התחלנו עם סלט דלעת קולומביאני

    המשכנו עם מרק דלעת תיאלנדי

    כמנה עיקרית הגשנו קארי דלעת חומוס בננה.

    ותבשיל דלעת ועדשים בסגנון מרוקאי

    וכמנה אחרונה- פאי דלעת בסגנון אמריקאי

     

    למי שמתקשה עם תבשילים אקזוטיים מדי, אפשר להתענג על המתכון שלנו לקיש דלעת, שהגשנו שבוע שעבר לכבוד ליל כל הקדושים.


    קיש דלעת מהצומח - 4-6 מנות

    מאת: המהטמה בר

    לבצק:

     1/2  כוס שיבולת שועל 
     3 כפות שומשום קלוי
    1 כוס קמח מלא או כוסמין.
    1/2  כפית אבקת אפייה
    3/4  כפית מלח ים
    1/2  כפית פלפל שחור
    1/3 כוס חלב סויה או אורז
    1/3  כוס שמן שומשום בהיר או שמן זית.

    למילוי:

    3 שיני שום פרוסות + שן שלמה

    2 כפות שמן לטיגון

    1 קג' דלעת

    1/2 קג' טופו רך, (או 2 חבילות קטנות של 300 גרם)

    4 גבעולי בזיליקום טרי

    חופן פטרוזיליה

    שתי כפות מיץ לימון טרי

    כפית מלח

    כפית ג'ינג'ר טרי מגורר

     

    הכנה:

      1. מחממים תנור ל 250.

    2. מרתיחים מים בסיר גדול ושמים את הדלעת, חתוכה לקוביות, לבישול עד להתרככותה, מסננים ומניחים.

    3. בינתים מכינים את הבצק : מערבלים במעבד מזון את כל היבשים: קמח, אבקת אפייה, מלח ופלפל, שיבולת שועל ושומשום.

    4.   בקערה בינונית, טורפים חלב סויה ושמן. מוזגים תוך ערבוב פנימה את החומרים היבשים עד לקבלת בצק אחיד ואוורירי.

    5.  משמנים תבנית  לעוגה (גם את השוליים) לשים את הבצק ומרדדים אותו, והופכים אותו לתבנית, ומהדקים באופן שווה, כולל מילוי הפינות. מכסים. ושמים בתנור ל2-4 דקות.

    6.מטגנים במחבת רחבה על אש בינונית שמן.  מוסיפים את הבצל ואת השום, מעלים את החום לגבוה, ומטגנים עד להזהבה.

    7. במעבד מזון מוסיפים בזיליקום, פטרוזיליה, שום, ג'ינג'ר,מיץ לימון ומערבלים. מוסיפים את הטופו, ולאחר ערבול נוסף את הדלעת עד שהתערובת חלקה.

    8. להוסיף את הבצל והשום המטוגנים ולערבל ערבול נוסף

    9. מניחים כמות עבה של תערובת על הבצק.

    10. אופים במשך 50 ל -60 דקות בחום של 250. מכבים.

    11. להניח בתנור ל10 דק' נוספות לפני ההגשה.

     

    ''

     

    ובונוס אחרון, תבשיל טמפה ודלעת במגזין עת לשינוי

     

    בהצלחה!

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שני, 25/10/10, 11:49

     ''

      

      

     בואו מחופשים, 25 ש''ח תרומה מומלצת

      

     ושבוע הבא:

     ''

     דרג את התוכן:
      1 תגובות   יום רביעי, 20/10/10, 10:47

      ''

       

       

      יום שישי, כרגיל:

      אוכל ביתי טבעוני, משעה 11:00 עד 15:00

      מנות עד 14 ש''ח: פיצות, כריכים,נקניקיות מהצומח תבשיל יומי מתחלף, בירה זולה, ועוד..

       

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שבת, 9/10/10, 09:03

       יום שני 11.10.2010  

       20:00 הרצאה וסרט: גיבורי-על וגיבורות-בעל-כורחם בתנועה לזכויות בעלות-חיים – והסרט מקלייבל

        

        

       ''

        

        


       McLibel: שני אנשים שסירבו לבקש סליחה.

       הסרט שמקדונלדס לא רוצים שתראו...

       לפני הסרט נשמע את דבריה של יוסףה מקייטון על גיבורי-על וגיבורות בעל כורחם בתנועה לזכויות בעלות-חיים.

       "מקלייבל" הוא סיפור על שני אנשים רגילים שהשפילו את התאגיד מקדונלדס במה שהוגדר כאסון יחסי הציבור הגדול בהיסטוריה.

       בסוף שנות ה-80, מקדונלדס השתמשו מספר פעמים בחוקי הדיבה האנגליים בכדי להשתיק ביקורת שהופנתה כלפיהם, והצליחו, בתביעות ובאיומים בתביעות, להשתיק גופי תקשורת ענקיים כמו ה BBC ועיתון ה-Guardian, ארגוני סטודנטים וקבוצות למען הסביבה, ולגרום להם להתנצל.

       בשנת 1990 הגישו מקדונלדס תביעה נגד שני פעילי איכות סביבה אנגליים - הגננית הלן סטיל והדוור דייב מוריס - בניסיון להשתיק את הביקורת שהעלו קבוצות סביבתיות נגד התאגיד. במשפט שהפך לארוך ביותר בהיסטוריה של אנגליה, שני הנתבעים ייצגו את עצמם מול צוות משפטי שמקדונלדס שכרו ב-10 מיליון ליש"ט. כל הבט עסקי של התאגיד הועמד לחקירה על דוכן העדים: ממכירת ג'אנק פוד ותנאי העסקה גרועים, לאכזריות כלפי בעלי-חיים, נזק סביבתי ופרסום לילדים. בפברואר 2005, המאבק המשפטי המתמשך הגיע לסיומו בבית המשפט האירופי לזכויות אדם, והתוצאה הפתיעה את כולם...

       הסיפור של מקלייבל הוא סיפור על חשיבותו של חופש הביטוי בזמנים בהם תאגידים בינלאומיים הם בעלי יותר כוח ממדינות. הסרט שצולם במשך עשר שנים ללא תקציב על-ידי הבימאית פראני ארמסטרונג, הוא סיפור דויד וגוליית של שני אנשים שסירבו לבקש סליחה, ובכך שינו את העולם. את קטעי שיחזור המשפט בסרט ביים הבמאי קן לואץ'. (85 דקות. אנגלית, תרגום לעברית).

       "לחופש הביטוי מעולם לא היה טעם טוב יותר" (Times)

       "למדתי (וצחקתי) הרבה יותר מאשר בסרט לאכול בגדול" (BBC)

       (הסרט באנגלית עם כתוביות בעברית)

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום רביעי, 1/9/10, 15:22

        יום חמישי 2.9.2010 

        19:00 סעודה לקראת ראש השנה


        המהטמה חוגג את השנה החדשה בארוחה חגיגית כמיטב מסורת ראש השנה

        המהטמה מאחל לכל בני האדם ובעלי החיים שנה טובה ומתוקה, שנה של סובלנות, כיבוד זכויות ואי פגיעה בזולת.

        הצטרפו אלינו לארוחת ראש השנה חגיגית, ארוחה המבוססת על מבחר מאכלי ראש השנה במסורת היהודית ובמנהגי העדות. הארוחה על טהרת רכיבים מהצומח -דלעת, תמרים, כרשה, רימונים, סלק, תמרים, לוביה, תפוחים, גזר וכמובן גם נמתיק את השנה בדבש תמרים, כמו בתקופת המקרא.

        בארוחה נתוודע למבחר מאכלים מסורתיים שחלקם קצת נשתכחו או נהוגים בעדות מסויימות. ינתן הסבר קצר על מקור המנהגים ומהם בכלל הקרא, הרוביא והכרתי הנאכלים בראש השנה?

        יחולקו דפי מתכונים שיאפשרו לכם לחגוג גם בבית ארוחת ראש השנה מסורתית ובלתי פוגענית.

        הארוחה תתקיים שבוע לפני החג, כדי לאפשר למשתתפים להעתיק מאיתנו ולחגוג ארוחה בלתי פוגענית גם בחוג המשפחה.

        למידע נוסף: 054-4943292

        בארגון מתנדבי המהטמה.

        תרומה מומלצת: 25 ₪.

         

        ויום למחרת:

        יום שישי 3.9.2010 

        11:00-14:00 שוקחופשי  

        סוף סוף זה הגיע!! שוק חופשי של החודש בזנגביל
        ג'אנק מכל הבא ליד , הביאו כל חפץ שרוצה להגיע לגנעדן
        התפללו בשבילו

        לקארמה טובה.

        קחו כל מה שתרצו, ותעזרו לחפצים של אחרים לקבל משמעות לחיים

         

         

        ''

         

        אוכל ושתיה כבכל יום שישי, תרומה להמשך קיומנו

        לפרטים:0504801551

         

        הכנסו לאתר שלנו

        ginger.org.il

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום שני, 2/8/10, 19:21

         השבוע במהטמה:

         ''

          

         התגעגענו והנה זה בא:

         ''

          

         שוק חופשי

         ג'אנק מכל הבא ליד, חופשי בלי החלפות, גנעדן לחפצים לא שימושיים. תביאו בהשקעה קבלו קארמה טובה. וגם שאריות מזון מהערב האיטלקי יום לפני, קיבלתם את הטופ של הטופ

         בירה ב8 שקל ומטעמים במחירים עממים במהטמה- בר.

          

          

         לפרטים 0504801551

         דרג את התוכן:
          0 תגובות   יום שישי , 23/7/10, 12:17

          שבוע שעבר קיימנו ערב הודי שהתברר כהצלחה מרובה, העלינו סרטון קצר שמסביר את האויירה הטובה שנוצרה, וכמות האנשים שהיו. ניתן לראות אותו פה.

           

          ובשבוע הבא אירוע טרום מצעד הגאוה, הפעם בשעות קצת שונות

          ''

           

           

           

           

           

          ולסיום, אתר חדש!  בואו קפצו, ממש פה.

          דרג את התוכן:
           1 תגובות   יום שני, 19/7/10, 20:21

            

           מי אנחנו,? למה,? מאיפה באנו? ולאן אנחנו שואפים?.

            

           המקום עצמו נקרא זנגביל- מרכז קהילתי צמחוני, בעלות המקום היא בידי עמותה בינלאומית של צמחונים יהודים. המקום אינו חדש, הוא פועל יותר מ 30 שנה לדעתי כמרכז צמחוני. אך עבר בשנים הרבה תהפוכות עד שעבר לידינו, המקום חידש את פעילותו לפני שנה בערך, כשהגיע לידי מספר פעילים שאפתניים.

           כחלק מהמאמצים שלנו לחשוף אנשים לצמחונות ולידד אותם עם הנושא הקמנו לפני שנה את המהטמה- הבר הטבעוני.


           האירגון שלנו -המהטמה בר- הוא התאגדות של פעילים עצמאיים, רובם צעירים.

           בעבר פעלנו קבוצת פעילים בתור ה'דילה-בר' במרכז 'דילה' להפצת מידע אלטרנטיבי.

           מי שזוכר את המרכז האינטימי בשלומציון המלכה שלימים נסגר והפך לפיצריה.

            

            

           ''

            

            

           מרכז דילה להפצת מידע אלטרנטיבי- זכרונו לברכה

            

            

           כשנסגר המרכז היינו צריכים למצוא מקום לחדש בו את הפעילות של הבר הטבעוני מצאנו עמותה יהודית לצמחונות, שהייתה אז בפירוק ולמען האמת עד עכשיו נמצאת בהליכים משפטיים להחייאה.

           המרכז שינה את שמו לזנגביל- מרכז קהילתי לצמחונות , והבר הטבעוני הפך ל'מהטמה'.

            

           ''

            

            

            הרכב הפעילים השתנה והתפתח, וגם המטרה והאידיאולוגיה מעט השתנו. אם בעבר מי שהרכיב את הדילה בר היו אך ורק טבעונים מהשמאל הרדיקלי, היום ניתן למצוא מתנדבים מכל דעה וגיל.

            

            הטבעונות והאידיאולוגיה המוסרית הרחבה שעומדת מאחורי טבעונות היא השראה למגוון הפעילויות שלנו והיא גם האידיאולוגיה שמלכדת אותנו כפעילים, למרות שאנחנו די מגוונים בדעותינו וחלקי מהפעילים אינם צמחונים בכלל.
           השאיפות שלנו ככלל למרות שכנראה שהן אישיות לכל מתנדב ומתנדבת היא ליצור איזה שהוא מקום שפוי ותומך למספר הולך וגובר של אנשים שבוחרים להפסיק לתמוך בתעשיות החי. לחשוף כמה שיותר אנשים לעלוות שהתעשיה יוצרת ולתת להם מרחב נטול מפגיעה כזו על מנת שיהיה להם קל יותר להעדיף ארוחה מהצומח.
           וגם באופן רחב יותר, מי שמעוניין להשפיע על העולם ועל התנהלות בעייתית שלו, אם זה עניין של סביבה או אי צדק חברתי גם הוא יכול למצוא מקום לקדם את עצמו אצלינו.
           חוץ מזה, אנחנו אוהבים לעשות פעילות למען הקהילה ביחד, ואנחנו אוהבים לאכול אוכל טעים, ואנחנו גם אוהבים לבשל.


           אנחנו רואים את הפוטנציאל לפנות ללב של אנשים דרך הבטן, כי כשנוח להם והם נהנים מהמגוון הרחב של אוכל טבעוני שקיים, קל להם יותר להחשף לרעיונות שלנו כי הם לא מרגישים מאויימים ונתקפים.
           אנחנו מציעים את האוכל שלנו במחירי כיסוי בלבד כדי שהאוכל יהיה יותר נגיש וכדי להציע יחסי כלכלה אלטרנטיבית בה אף אחד לא מרוויח יותר על חשבון הקהילה עצמה, ככה אנחנו יוצרים קהילה שתומכת בעצמה ומשתדלת להיות מענה עצמאי למגוון צרכים ובעיות.
           מעבר לכך, אנחנו רוצים לשמש כעזר ומקום מפגש למגוון רחב של אוכלוסיות, מאבקים חברתיים, ואירועי תרבות.


            לאחרונה פתחנו את הפעילות שלנו לקהל במתכונת מחודשת, ממש חמישי שעבר.
           שכוללת אירועי נושא. כל חמישי אירוע אחר שמשלב אוכל ופעילות אחרת כמו סרט או מוסיקה או משהו אחר.
           בימי שישי אנחנו פתוחים בתור בר טבעוני ומציעים אוכל עד 14 ש''ח למנה
           מנה ביתית חמה מתחלפת, כריכים,פיצות, כדורי תמרים ועוד..


           ''

           למרכז עצמו יש מגוון רחב  של פעילויות, מיוגה ומדיטציה עד סדנאות בישול והרצאות.
           בימי שישי הראשונים של כל חודש מתקיים שוק חופשי

           , שזה מן בזאר חופשי של חפצים משומשים שלוקחים ושמים ללא תמורה או החלפה,

           בימי שלישי האחרונים של כל חודש יש ארוחה קהילתית

           שבה כל אחד מביא מנה טבעונית ויושבים יחד להכיר אנשים חדשים סביב השולחן..

           מדי פעם יש כנסים  ופגישות של אירגונים שונים, ייעוץ תזונתי צמחוני\טבעוני,

           אירועי תרבות, תערוכות, סדנאות כתיבה וכ'ו.... אנחנו גם פתוחים לכל הצעה

           .

            

           והשבוע: הפעילות במהטמה:

            

           ''

           דרג את התוכן:
            0 תגובות   יום חמישי, 8/7/10, 13:58

              

            המהטמה מתחדשכסף

            ''

             

            שינויים במתכונת הפעילות של הבר הטבעוני

            מעתה יפעל הבר הטבעוני בימי חמישי במתכונת של ערבי נושא.


            הבר ייפתח בימי חמישי בשעה 19:00, ויגיש ארוחה ייחודית לפי הנושא שייקבע לאותו שבוע.

            התרומה המומלצת להשתתפות בארוחה היא 25 ₪.

            לאחר הארוחה, בשעה 20:30, יתקיים אירוע.


            הצטרפו אלינו לערבים הקרובים:

            15.7.2010 : ערב הודי!

            ''

            22.7.2010: ערב קינוחים!

            5.8.2010: ערב איטלקי!

            ב-29.7.2010 תיקבע מתכונת מיוחדת לאור מצעד הגאווה.

             

            כבר מתגעגעים לסנדוויצ'ים?

            בימי שישי ימשיך המהטמה לפעול בשעות 11:00 עד 15:00 במתכונת הקיימת.


            ''

            בברכת שבוע טעים

            דרג את התוכן:
             3 תגובות   יום שבת, 5/6/10, 20:38

             פיצה טבעונית מעולה!

               הפיצה המעולה שאנחנו עושים במהטמה בר . גם אתם יכולים לנסות בבית.

             למי שאין סבלנות אפשר להגיע כל ימי חמישי  17:00-23:00 או שישי , 11:00-14:00

               בלפור 8- ירושלים, ברחוב בית ראש הממשלה.

              

              

             מצרכים

              

             לבצק:

              

             5 כוסות קמח

             6 כפות שמן זית

             2 כוסות מים פושרים

             2 כפיות מלח

             2 כפיות סוכר

             חבילת שמרית

             ניתן להוסיף 2 כפות בזיליקום מיובש

              

              

             לרסק:

              

             בצל גדול

             עגבנייה חתוכה לקוביות

             מלח ופלפל

             שלוש שיני שום חתוכות לפרוסות

             3/4 חבילת רסק עגבניות

             1/4 כוס מים

              

             לגבינה:

              

             50 גרם מרגרינה

             1/4כוס קמח לבן

             3/4  1 כוסות מים רותחים

             3/4 כפית מלח
             כף רוטב סויה

             2 שיני שום כתושות

             קורט כורכום (בשביל הצבע)

             1/8 כוס שמן קנולה

             1/2 כוס פתיתי שמרי בירה

              

              

              

             אופן ההכנה:

              

             בצק:

              

             1) מכניסים את כלל המוצרים היבשים (שמרים,קמח,סוכר,מלח,בזילקום) לקערה.

             2)מוסיפים את שמן הזית.

             3)לשים הכל עד שהשמן מתערבב עם החומרים היבשים (אפשר בבלנדר במהירות בינונית).

             4)תוך כדי ערבוב מוסיפים מים בהדרגה עד לקבלת בצק אחיד ולא דביק.

             5)נותנים לבצק לתפוח כחצי שעה,מכסים במגבת לחה.

              

              + מחממים את התנור ל300 מעלות

              

             רסק:

              

             1) מטגנים את הבצל והשום עד להזהבה.

             2) מוסיפים את העגבנייה ומטגנים עוד קצת.

             3)מוסיפים את הרסק והמים ומתבלים לפי הטעם, מומלץ להוסיף רוטב סויה וסילאן.

              

             הגבינה:

              

             הערה: כדי לחסוך בלגן ולחץ מיותר כדאי להכין הכל מראש בכמויות בקעריות קטנות מכיוון שלוקח מעט זמן עד שהכל רותח ואז יש סכנה שזה יישרף. (למשל קערית עם שיני שום כתושות או קעריתכוס עם רבע כוס קמח....)

              

             1) ממיסים את המרגרינה בסיר על אש נמוכה, אחרי שהיא נמסה מוסיפים את הקמח ומערבבים עם מקציף עד לקבלת תערובת חלקה.

             2) כהשתערובת מתחילה לבעבע מוסיפים את המים,הרוטב סויה,המלח,השום והכורכום וממשיכים לערבב עד שהתערובת נהיית סמיכה ומבעבעת.

             3)מוסיפים את השמן ופתיתי שמרי הבירה,מערבבים היטב ומכבים את הגז כשהתערבות מבעבעת.

              

              

             ועכשיו הכל יחד-הפיצה עצמה:

              

             1) משמנים תבנית אפייה ומרדדים את הבצק שתפח על התבנית עם הידיים.

             2) מוסיפים את הרסק המוכן ומורחים על הבצק, יש לדאוג שכמויות הרוטב יהיו שוות בכל מקום ולהשאיר שוליים נקיים מרוטב).

             3) שופכים בעדינות את הגבינה על הפיצה, ועם לקקן מורחים אותה לאורך כלהפיצה, יש להקפיד שהרוטב והגבינה לא יתערבבו ושהכמות של הגבינה תהיה שווה בכל מקום.

             4) מוסיפים מעל הגבינה תוספות כמו בצל,פטריות,תירס,זיתים,עגבניות וכו'.

             5) מכניסים לתנור שחומם מראש ל20 דק'.

              

              

             בהצלחה!!

             +קרדיט לאליה יחיא שהשקיעה מליבה
             דרג את התוכן:

              הפעילות שלי

              אין רשומות לתצוגה

              קישורים מומלצים

              פרופיל

              המהטמה
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              תגיות