כותרות TheMarker >
  ';

  מיש-מש

  בלוג ללא נושא מוגדר, פוסטים שבועיים במגוון נושאים.

  ארכיון : 5/2012

  0 תגובות   יום שלישי, 29/5/12, 20:17

  בחודשים האחרונים לקחתי על עצמי יותר מדיי פרויקטים ויותר מדיי עיסוקים. בנוסף לקורס יוונית למתחילים באוניברסיטת ת"א שאליו נרשמתי עוד בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, נרשמתי גם לקורס ערב בבניית אתרים. בנוסף לקחתי על עצמי הרבה התחייבויות אחרות שקשורות לפעילויות חברתיות שלי. התוצאה של זה היא שאני בקושי מצליחה להקדיש זמן ללימודי היוונית, ועוד פחות מזה ללימוד של בניית אתרים! בעניין היוונית העתיקה, יש לי לפחות מזל שאני לא סטודנטית מן המניין ואני לא צריכה להיבחן, וגם אין טעם שאשתתף בבוחנים שמדיי פעם ניתנים לנו, כי המורה לא תבדוק לי את הבוחן בגלל שאני לא סטודנטית מן המניין. מה שאני כן צריכה לעשות הוא להכין שיעורי בית ולהגיש את השיעורים למורה. את שיעורי הבית היא בודקת לכל התלמידים והתלמידות בכיתה ולא רק לסטודנטים מן המניין. אני מצליחה להגיש את שיעורי הבית שלי בזמן ולא לפגר מבחינת העבודות בית אחרי שאר הכיתה. אני מצליחה להיות מעודכנת אבל אני בקושי עושה את המינימום שדרוש כדי ללמוד היטב יוונית. יש לי גם עיסוקים אחרים. ובגלל העיסוקים האלה אני לא קוראת מספיק טקסטים ביוונית עתיקה, למעשה כמעט ולא קוראת טקסטים אפילו לא בספר הלימוד של הקורס. ויש לקורס גם אתר אינטרנט שגם בו אפשר ללמוד ולקרוא טקסטים, וללמוד על פעלים, ותחביר ועוד דברים שקשורים לשפה. ובנוסף אני גם צריכה לחזור על תחביר עברי. כדי ללמוד יוונית עתיקה אני חייבת להבין גם תחביר עברי. הרי לא מדובר בשפה מודרנית - חיה אלא בשפה עתיקה. אומנם מילים רבות ממנה חדרו לשפות מודרניות אחרות, אבל זו עדיין שפה עתיקה. יש גם מילים רבות בעברית שמקורן ביוונית. זו איננה שפה שמדוברת כיום על ידי המוני אנשים בימינו אלה. יש לנו רק את הטקסטים ביוונית עתיקה שהשתמרו מהתקופה העתיקה. היוונית המודרנית שונה מאוד מהיוונית העתיקה ויש הרבה מילים משותפות בין שתי השפות הללו. יש כמה וכמה מילים כאלה אבל לא הרבה. לכן, אין טקסטים מודרניים בשפה הזאת שאפשר להסתמך עליהם, וגם אי אפשר לדעת איך בדיוק דיברו היוונים הקדמונים. איך בדיוק הם הגו את האותיות, איך הגו תנועות קצרות ותנועות ארוכות ועוד. יש אומנם סרטוני וידאו באינטרנט שבהם נעשים ניסיונות לשחזר איך היוונים הקדמונים הגו את האותיות והמילים אבל למעשה אי אפשר לדעת. מה שנשאר לנו זה הטקסטים העתיקים של הפילוסופים היוונים, המשוררים, המחזאים, ועוד. בנוסף לטקסטים הללו, את השפה העתיקה הזאת לומדים באמצעות הבנת התחביר שלה. ולכן אני צריכה לדעת גם תחביר עברי. אומנם יש הבדלים בין העברית המודרנית לבין היוונית העתיקה, ותחביר עברי הוא שונה מתחביר של יוונית עתיקה. אבל עדיין חשוב לדעת מה זה נושא, נשוא, מושא עקיף, מושא ישיר, לוואי ועוד. לכן אני צריכה לקחת ספרי דקדוק מהתיכון כדי לחזור על התחביר העברי, ואת זה אני לא עושה בכלל. אני פשוט לא מספיקה.

  ''

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 22/5/12, 20:18

   יש לי כל מיני אמונות טפלות שאני למעשה המצאתי אותן, והן מיוחדות רק לי. אני לא מאמינה בדברים נפוצים אלא בדברים שמיוחדים רק לי. כשאני אומרת "מיוחדים רק לי" אני מתכוונת לכך שזה יכול לעבוד רק בשבילי. אם אחרים יעשו את אותם דברים שהם האמונות הטפלות שלי, זה לא יעבוד. אבל אם אני עושה את אותם הדברים זה כן עובד! אני מאמינה שאם אני אלך לישון בזמן מסוים, למשל להיכנס למיטה לפני השעה 12 בלילה (מזכיר קצת את סינדרלה) היום שלאחרי הלילה הזה יהיה מוצלח יותר מאשר אם אכנס למיטה אחרי השעה 12 בלילה! מאמינה שאם אני אכנס לפני חצות למיטה, דברים שאני רוצה שיקרו אכן יקרו  ומה שאני לא רוצה שיקרה - לא יקרה. אבל אם אני נכנסת למיטה אפילו דקה אחת לאחר חצות(!), יקרה מה שאני לא רוצה שיקרה! למשל אם אני אכנס למיטה אחרי חצות, ובאותו יום יש למשל הצבעה גורלית בכנסת או החלטה חשובה באיזה נושא שחשוב בעיניי, אז יקרה דבר שהוא רע מבחינתי ותתקבל הכרעה או החלטה שאני מתנגדת לה! אין כמובן שום הגיון ושום קשר הגיוני בין הזמן שבו אני נכנסת למיטה לבין מה שקורה בתוך המדינה וגם בחוץ לארץ. אבל אני משום מה מרגישה שהרבה פעמים זה פשוט עובד! הרבה פעמים כשאני נכנסת למיטה לפני חצות קורים ביום הבא דברים שאני רוצה שיקרו ולהפך. אחד הדברים הרעים באמונה כזאת היא האחריות הגדולה והמוגזמת (ושמה אולי המגלומנית והדמיונית) שהיא מעמיסה עליי. כאילו כל מיני אסונות, וגם כל מיני דברים אחרים שאני לא רוצה שיקרו קורים באשמתי, בגלל שנכנסתי למיטה מאוחר מדיי. כאילו שקבוצת ספורט שאני בעדה, והיא משחקת באותו היום שבו נכנסתי למיטה אחרי חצות, מפסידה במשחק בגללי, בגלל שנכנסתי למיטה אחרי חצות! כאילו הבחירות באיזו מדינה באירופה או הבחירות בארה"ב גם כן מושפעות מהזמן שבו אני נכנסת למיטה לפי שעון ישראל...זה אולי שטויות וחסר הגיון אבל הרבה פעמים אני מרגישה שזה משפיע...

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שלישי, 15/5/12, 17:57

    הריכוז שלי הוא על הפנים. זה מפריע לי בעיקר בלימודים שנערכים בצורה פרונטלית ואין ספרי לימוד אלא רק הרצאה בעל פה שצריך להקשיב לה ולרשום את הדברים. בצורה כזאת אני מפספסת הרבה חומר. אם יש ספרי לימוד עם החומר אז הספרים עוזרים לי להשלים את החלקים שפספסתי במהלך השיעור הפרונטלי. גם קורסים מצולמים בוידאו עדיפים מבחינתי על פני קורסים פרונטליים. דוגמא אחת היא הקורס של תומר חן, התנועה הסלולארית, שאליו נרשמתי לפני יותר משנה (תחילת 2011). היה מסלול של קורס פרונטלי והיה קורס וידאו. אני נרשמתי לשני המסלולים, ואין בכלל ספק שהפקתי הרבה יותר תועלת מקורס הוידאו מאשר מהשיעורים הפרונטליים! בימים אלו אני לומדת קורס במכללה בלימודי ערב ומדובר בלימודים פרונטליים של מורה שמרצה בשיעור וחוץ מהחומר שהוא מעביר בעל פה, אין כמעט שום חומר כתוב. אני מתקשה לקלוט בצורה טובה את החומר. יכול להיות שאני צריכה להקליט את השיעורים הללו, אולי גם לצלם אותם. למעשה יש תלמידים בקורס שעושים את זה! אבל אין ספק שהכי פשוט זה חומר לימוד כתוב או קורס וידאו שאפשר לצפות בו בכל עת ולעצור את הוידאו ולחזור בחזרה כדי לשמוע שוב את מה שפספסתי. גם כשאני מקשיבה לקורס וידאו מצולם כדאי שתהיה לי מחברת שבה אני ארשום את הדברים. בוידאו זה כמובן קל ונוח. הרי אפשר לעצור אותו כל הזמן. לעומת זאת מורה שמרצה בכיתה, לא תמיד נעים לעצור אותו ולבקש ממנו לחזור על דבריו. 

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     scrimi
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS