כותרות TheMarker >
  ';

  מיש-מש

  בלוג ללא נושא מוגדר, פוסטים שבועיים במגוון נושאים.

  ארכיון : 6/2012

  0 תגובות   יום שלישי, 19/6/12, 19:55

  אחת הבעיות הרבות שיש לי עם אנשים היא הניגוד בין היגיון שלי לבין הרגש שלי. מבחינה הגיונית, אני מבינה שאף אחד לא חייב לי שום דבר, ולכן גם אף אחד לא חייב לרצות אותי כל הזמן ולעשות את מה שאני מבקשת או מתאווה שיעשה. זה נראה לי חלק בלתי נפרד מכבוד האדם. אם אני רוצה להתייחס בכבוד לאנשים, אני צריכה גם לכבד את רצונם ולא לדרוש מהם לעשות כל מה שאני מבקשת מהם. אבל מבחינה רגשית, לפעמים קשה לי לסבול את זה שמישהו מסרב לעשות דבר שחשוב לי מאוד שיעשה. קשה לי מאוד לסבול את זה שמישהו לא נותן לי את מה שאני רוצה. ולמעשה קשה לי לסבול את המישהו הזה. אני לא ממש טיפוסים כאלה, שחלק בלתי נפרד מן העצמאות שלהם הוא לסרב לתת לי דווקא את מה שאני הכי רוצה באותו רגע. מבחינה הגיונית אני רוצה לכבד כל אדם באשר הוא, אבל ספק אם אני מסוגלת ליישם את זה מבחינה רגשית. הרגש שלי פשוט לא מקבל את העניין הזה, שאותו אחד שמסרב לתת לי משהו שכל כך חשוב לי לקבל באמת לא חייב לי שום דבר. אני יכולה אומנם לא לדרוש ממנו לעשות את זה, וגם לא להתווכח או לריב איתו. אבל שלא בנוכחותו אני יכולה לומר עליו דברים כמו "שילך לעזאזל", "לא סובלת אותו" ועוד דברים מהסוג הזה. אז האם אני באמת מכבדת אותו?? הייתי אומרת שאני מעמידה פנים בפניו שאני מכבדת אותו, אבל בתוך תוכי ואולי גם כלפי חוץ בפני אנשים אחרים בזמן שהוא לא נמצא, כמובן שאין לי אליו רגש אמיתי של כבוד. לא יתכן שאני כל כך אכעס עליו ואגיד עליו כאלה דברים אם אני באמת מכבדת אותו. או שאולי כבוד זה לא עניין רגשי אלא רציונלי? כלומר אם אני אומרת עליו מילים כמו "שילך לעזאזל" זה מעיד כעס ושנאה, אבל לאו דווקא על העדר כבוד?

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום ראשון, 10/6/12, 21:12

   יכולות תקשורת מעולות הן דבר חשוב בחיים. אדם תקשורתי הוא אדם שיודע להסביר את עצמו בצורה ברורה ומובנת לכל, או לפחות לרוב האנשים. זהו אדם שיודע להעביר מסרים בצורה טובה ואפקטיבית כך שישרתו את המטרות שלו. תקשורת טובה עם אנשים בכל מקום חשובה מאוד להצלחה האישית של כל אחד, וליחסיו עם אנשים. היא חשובה ליחסים טובים עם בני המשפחה, החברים והמכרים, עם אנשים בעבודה, ועוד. אדם לא תקשורתי יתקשה להצליח בהרבה מאוד תחומים בחיים. אני אדם עם בעיות תקשורת, ובעיות התקשורת שלי בהחלט מקשות עליי להצליח בכל מיני תחומי חיים. לכן אני מודעת לחשיבות הרבה של תקשורת טובה. חלק מהאנשים שאני פוגשת אומרים שיש לי כושר ביטוי מעולה, אבל מה שווה כושר ביטוי מעולה עם בעיות תקשורת חמורות?? איזו תועלת אני יכולה להפיק מיכולת הביטוי שלי אם יש לי בעיות קשות בתקשורת? פעם חשבתי שכושר הביטוי שלי הוא לא כזה טוב כמו שמייחסים לי. למעשה כבר אז זיהיתי את קשיי התקשורת החמורים שלי, אבל לא ידעתי לקרוא לזה בשם הנכון. ולכן טענתי שכושר הביטוי שלי הוא גרוע. אבל הבעיה שלי אז וגם היום בעיה בתקשורת. כשאנשים מדברים על כושר הביטוי המעולה שלי, הכוונה היא בעיקר לאוצר המילים שלי, לכך שאני משתמשת במילים יפות. אבל עם כל אוצר המילים הזה, אני לא מצליחה לדייק בדברי ולהביע את מה שאני באמת מנסה לומר. אז מה שווה אוצר המילים העשיר שלי, אם הוא לא עוזר לי להעביר את המסרים שלי בצורה טובה ויעילה? מה הוא שווה אם אני בכל מקרה מנסה להגיד משהו אחד, והצד השני מבין ממני משהו אחר לגמרי?? פעם שאלתי מישהי שאמרה לי שכושר הביטוי שלי מצוין, מה הבעיה שלי? כלומר מה גורם לי לאי הבנות ולכך שאני מתקשה להסביר את עצמי. והיא אמרה שאלה פשוט בעיות תקשורתיות. ואז מן הסתם נפל לי האסימון כמובן, והבנתי לראשונה שאני קודם כל צריכה להחליף את המילים "כושר ביטוי גרוע" במילים "בעיות קשות בתקשורת" כשאני מתלוננת על הקשיים שלי. וחוץ מזה, היה נדמה לי שהיא מתייחסת אל אותן בעיות תקשורת שכל כך מפריעות לי בחיים כדבר שולי ולא משמעותי וחשוב. אבל אני שסובלת מקשיים בתקשורת, יודעת עד כמה יכולות תקשורת מעולות הן דבר חשוב בחיים, למעשה הרבה יותר חשוב מכושר ביטוי מעולה ומאוצר מילים!

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום רביעי, 6/6/12, 21:41

    יש לי יחס מאוד אמביוולנטי לכסף. מצד אחד אני חושבת שהעולם היה טוב יותר אילו הכלכלה העולמית כולה לא היתה קפיטליסטית ולא היתה מבוססת על כסף. היה טוב יותר אילו הצרכים הקיומיים של בני האדם - מזון, מים, לבוש, דיור, ניקיון והיגיינה, בריאות, חינוך, תחבורה ציבורית, ותקשורת לא היו עולים בכלל כסף. היה טוב יותר גם לו יצירות תרבות ואמנות היו בחינם ונגישות לכולם/ן. מצד שני, ברור לי שמדובר בחזון אוטופי ואני לא חיה בעולם כזה אלא בעולם שבו הכלכלה מבוססת על כסף ורוב הדברים, כולל צרכים קיומיים בסיסיים, עולים כסף. ולכן, גם אני כמו כל אחד ואחת זקוקה לכסף כדי להתקיים. למעשה, מידת חופש הבחירה של כל אדם נקבעת במידה רבה על פי כמות הכסף שיש לו או לה. ככל שאדם הוא עשיר יותר, בעל הון רב יותר, יש לו גם יותר אפשרויות בחירה בחיים למימוש עצמי. וזו הסיבה שאני מנסה להרוויח כסף בדרכים שונות. אני גם משקיעה זמן בלימודים והכשרה מקצועית. אני לומדת בקורס ערב בניית אתרים במכללת אינליין בפתח תקווה. בניית אתרים כמו מקצועות אחרים בתחום ההייטק, מחשבים, ואינטרנט הוא מקצוע מכניס מאוד. אפשר להרוויח מזה הרבה כסף, הן כשכירה והן כעצמאית. אני גם מתעניינת בשיווק באינטרנט ובמסחר אלקטרוני. מצד אחד ברור לי שמדובר בתחום עסקי וקפיטליסטי ואילו השקפת עולמי היא סוציאליסטית. ולא זו בלבד אלא שכל התחום של המכירות והשיווק באינטרנט מבוסס על תרבות של צריכה ופרסומות, וגם לתרבות הקפיטליסטית הזאת אני מתנגדת לפחות מבחינה עקרונית. אבל אני חיה בעולם קפיטליסטי - מה לעשות?! - ואני חייבת להרוויח גם כן כסף כדי להתקיים בעולם הזה. עשיתי גם טעות קריטית בחיי בכך שלא התחלתי לעבוד בצעירותי וחיכיתי יותר מדיי זמן עד שהתחלתי לחפש עבודה. ועכשיו, כשאני בת 38, אני מתקשה למצוא עבודה כשכירה. לכן אני מנסה לעשות כסף מהאינטרנט. לכן אני לומדת בקורס בניית אתרים, וגם מעוניינת ללמוד קידום אתרים ושיווק באינטרנט. וכך, אני למעשה נוהגת במידה מסויימת לפחות בסתירה להשקפת עולמי ולעקרונות שבהם אני מאמינה.

    דרג את התוכן:

     פרופיל

     scrimi
     1. שלח הודעה
     2. אוף ליין
     3. אוף ליין

     ארכיון

     פיד RSS