כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  עדכונים מ -ofirtal.com

  תכנים אחרונים

  2 תגובות   יום שישי , 14/10/11, 01:39
  ד"ר אריק שמידט, יו"ר גוגל פורס את משנתו לגבי העתיד מדבר על מהי מנהיגות, מהלל את סטיב ג'ובס ומפאר את גוגל.  מהו עתיד וכמה זמן זה ? היא שאלה שתלויה בנשאל.  העתיד תלוי בכיון ובהתמדה שיש לנמצאים בהווה.
  סטיב ג'ובס. היה לו חזון, יכולות ואמביציה גבוהות עד כדי כך שהצליח "להגיע לעתיד" שלו. הוא גם היה מנהיג. עיצוב המחשב הביתי תוך הקפדה על פרטים, יופי ואסתטיקה שנתנו לו גוון של "אנושיות". כל זאת הוא עשה לבד ביהירות ויעילות.  בגוגל עובדים אחרת ונותנים לרעיונות לצוף מלמטה למעלה או הפוך.  וכמו שהרשת עובדת, אוסף של מידע מכל העולם כך הם מנהלים את חברתם.  
    גוגל. יש תכנון לארגן את כל המידע האנושי בצורה נגישה וברורה. הם לא יודעים מתי יסיימו אבל יש להם חזון (כסף), ומנהיגות. הם בדרך לשם.
  המנהיגים שלנו, בארה"ב בארץ אין יכולת להגשים חזון ארוך טווח (אם יש להם) מעבר לקדנציה שמוכתבת ע"י תקציב שמצומצם לזמן מוגבל.  המערכות הציבוריות של המדינות והממשלות מוקצבות מראש לחיים קצרים ואינן מתחדשות אלא נשענות על הישן והמוכר. בחברה דינמית שצמאה לשינוי איך נבנה כך את עתידנו? החיים הדיגיטליים, המקוונים והמהירים, מה שפעם היה העתיד נהייה ההווה.  קיים פער גדול בין המערכות הכבדות והאטיות למציאות הגמישה והזריזה. חוסר ההתאמה הזה הוא עניין שיש לשים עליו את הדעת. הגבולות הבין לאומיים ולאומניים מטשטשים, הגלובליזציה מתעצמת. אנשים מתחזקים, מתפתחים ומתקדמים. המנגנונים החברתיים-בין אישיים ששמרו פעם על מסגרת החיים נפרצים וצריך ליישר קו, בקו הקדמי ביותר, עם כולם.

  בשפה רהוטה (אנגלית) ובטוב טעם יגזול לכם ד"ר אריק שמידט כשעה מחייכם.  
  ''

   

  דרג את התוכן:
   2 תגובות   יום שבת, 1/10/11, 23:44

   "שיר ליל שבת" סדרת מופעי זמר עם מתן ודודו זכאי - עונה חמישית -  2011/12

    

   סדרת מופעי הזמר "שיר ליל שבת" חוזרת לעונה חמישית.  הפקה מקומית ואיכותית בה משתתפים מוזיקאים מקומיים וותיקים ומנוסים יחד עם צעירים בתחילת דרכם המקצועית. כל מופע מתקיים ברוח משורר + מלחין שונים המשרים את האווירה לאותו ערב.  המופעים מתקיימים באולם האזורי עין השופט.

    

   ניהול מוזיקלי - אופיר טל
   בנוסף אנגן גיטרה בס, קלידים וכינור יחד עם עוד כ- 8 מוזיקאים נפלאים.  

    

   ''

    

   פרטים נוספים באתר המועצה

    

    

   לוח מופעים:


    "היה או לא היה" – מוני אמריליו, אלכסנדר פן.

   יום שישי  18.11.2011 בשעה 21:30


    "סתם יום של חול" – יוסי גמזו, שמטוב לוי.

   יום שישי  27.01.2012 בשעה 21:30


    "העיקר זו הרומנטיקה" – מרדכי זעירא, עלי מוהר.

   יום שישי 30.03.2012 בשעה 21:30


    "היו לילות" – נורית הירש, יעקב אורלנד.

   יום שישי 8.06.2012 בשעה 21:30

    

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום חמישי, 18/8/11, 00:05

    מריאן מקפרטלנד הייתה שם כמעט תמיד. מסלולה גובל במסלול היסטוריית הג'אז ומסלולים נוספים. נגנית, שדרנית רדיו, מלחינה. פורצת דרך כאשה בתחום הג'אז ובכלל. עדיין מופיעה בגיל 93. זכתה בפרסים רבים ותארי כבוד. בקרוב יצא סרט דוקומטרי שצולם במהלך 4 שנים. הסרט מתמקד בעיקר בחייה בזמן צילום הסרט.

     

    טריילר /  פרומו לסרט / מחבר הסרט  Huey Coleman

    ''

     

    מריאן מספרת על עצמה ביחד עם ביל טיילור וג'ורג' שירינג

     

    ''

     

    מריאן מראיינת ביל אבנס בתוכנית הרדיו שלה.

    ''

     

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום רביעי, 17/8/11, 23:42

     עם הרכב ג'אז טריו פרי-הדר תקבלו גם טריו ג'אז מסרותי אשר ינגן לכם ממיטב קלאסיקות הג'אז - וגם - מוזיקה ישראלית בניחוחות ג'אז.  טריו "פרי הדר" נוצר בשכונה הדר בחיפה. חברים, מנגנים, כותבים, אוכלים פירות ביום קיץ חם. כך זה החל. מאז מנגנים יחדיו ופועלים בסצנת המוזיקה המקומית והארצית.

     • * ניתן להצטמצם לדואט פסנתר וקונטרבס.

     ''

      

     למה פרי הדר ?

     מייצג משהוא ישראלי וטעים! בנוסף ההרכב הוקם בהדר-חיפה.

      

     אם צריך הגברה, מה עושים ?

     שאלה טובה, יש! הגברה רק צריך לשאול. יש כמה אפשרויות.

      

     מה זו המוזיקה שלכם בדיוק ?

     כאוהבי זמר עברי היה זה אך טבעי שנחבר את שתי אהבותינו. ג'אז ומוזיקה תוצרת הארץ.  בחוט השני שזור הזמר העברי עם הג'אז ולהיפך.  המוזיקה תמיד תואמת את האירוע, קהל היעד והאווירה.

      

     למה זה טוב ?

     הנגינה שלנו נוגעת בכולם.  באירועים נוכחים כל דורות המשפחה מי שפחות יתחבר לג'אז יתחבר יותר לנעימה מוכרת אחרת מהמוזיקה הישראלית.  המוזיקה תשפר ותחמם את האווירה אנשים יצאו מאירוע שלא ישכח...

      

     אתם מנגנים רק בקבלת הפנים ?

     אנחנו מנגנים כרוצים לשמוע אותנו.  נוכל לנגן לכם בקבלת הפנים, בזמן הארוחה כמוזיקת רקע ומתי שנהיה נחוצים במשך האירוע. ניתן גם לקיים מופע פרונטלי.

      

     עוד שאלות חשבות להרכב ג'אז- ותשובות

      

     לפרטים נוספים ויצירת קשר היכנסו ל: טריו ג'אז - פרי הדר

     http://cafe.themarker.com/image/2314860/

      

     חוות דעת שנכתבה על הופעה של הרכב זה בפורמט של רביעייה בתוספת מתופף שנערכה בקבלת פנים באירוע אי שם במרכז הארץ מאתר mit4mit

     דרג את התוכן:
      3 תגובות   יום שלישי, 2/8/11, 19:51

      במסגרת חיפושי אחר הקשרים ופעילות קוגניטיביים של המוח באלתור נתקלתי בסרטון הבא בערוץ היו-טיוב של sciencentral. הנחקר-נגן הוא גם החוקר שפיתח מקלדת פסנתר קטנה שנבנתה במיוחד לצורך המחקר. המקלדת עשויה מפסלטיק בלבד עמה הוא נכנס למכשיר MRI בוא נבדקת פעילות המוח בזמן נגינה של מוזיקה מאולתרת מול נגינה של מוזיקה שהוכנה מראש. בנוסף הוא בדק פסנתרנים נוספים. התוצאות הראו הבדלים בפעילות המוח. פעילות מוח עירה ורחבה יותר נתגלתה בזמן האלתור. 


      ''

      John Hopkin MedicinePLoS One

       

      בהקשר חינוכי ניתן להבין כי לימוד אלתור ויותר מכך התנסות באלתור מפתחת את החשיבה שלנו.  זו אחת הסיבות שלימוד הג'אז הפכו לפופלריים בקרב מגמות המוזיקה ובתי הספר.  אם שואלים אותי אני מעודד לימודי אלתור לכולם לא רק לתלמידי ג'אז.  מזמין אתכם ללמוד אלתור ואלתר איתי בסטודיו לפסנתר (אפשר ללמוד לאלתר על כל כלי).

       

      מידע נוסף:


      יתרונותיו של החינוך המוזיקלי


      מאמר על לימוד נגינה בסגנון פסנתר ג'אז


      דרג את התוכן:
       1 תגובות   יום ראשון, 3/7/11, 19:15

       טריו סילק הרכב ג'אז

       http://cafe.themarker.com/music/2251418/


       תחילת הדרך:   סיפורינו מתחיל בערב קיצי 2005

        

       ערב אחד, מתוך רבים כמותו, מנגן אודי קז'מרסקי בבית קפה חיפאי.  באותו ערב בדיוק מתיישב אופיר, שעדיין גר בירושלים אך מתכנן לעבור לצפון, לקפה וקרואסון באותו מקום.  וכבר לאחר כשבוע, מופיעים הם יחדיו לראשונה.  לאחר כחודש, מפגיש אודי בין אופיר ואורי, שניהם אודי ואורי, מנגנים יחדיו שנים רבות.  לא עבר שבוע ונגינה נוספת משותפת אחת בכדי לדעת...


       קונטרבס   -  אודי קז'מרסקי (ז״ל) 1956, חיפה.  למד מוסיקה אצל מרדכי אבני ז"ל.  מאז (1975) ועד היום שואב ידע מהמוסיקה מתוך התעסקות עם מגוון רחב של מצבים מוסיקליים.  בנוסף זוכה לראות את תלמידיו מנגנים ברחבי העולם.

        

       חצוצרה -  אורי און (ר') 1970, עכו.  בוגר הקונסרבטוריון העירוני בעכו בכיתתו של מר פיסי אושרוביץ'.  נע בין משפטים מתמטיים נצחיים לבין מצלולים מוסיקליים רגעיים.

        

       פסנתר -  אופיר טל 1977, כרמיאל.  פסנתרן ג'אז המנגן במספר הרכבים.  מורה למוסיקה ומנצח תזמורת.
       מאז טריו סילק מנגנים ביחד לא מעט במיוחד ברחבי חיפה והצפון 


       אנחנו שלישיית ג'אז, מנגנים סטנדרטים - בוסה נובות, בלאדות וסווינג.

        

       מתאים לחתונה, בר מצווה, מסיבה או יומולדת. כנסים כל אירוע בכל פורמט.

        

       אנחנו נתאים את עצמו לפי בקשתכם ולפי סוג האירוע שלכם בין אם זה מוסיקת רקע לקבלת פנים לארוחת ערב או מופע


       ''

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום שישי , 1/7/11, 15:54

        מוזיקת הג'אז פורחת בארץ, בפריפריה הצפונית.  הרכב חדש-ישן ומפתיע. שילוב מנצח של חברות אישית ומוזיקלית. 

         

        ליאור מיליגר נגן סקסופון סופרן, הלחין ועיבד את מירב הקטעים להרכב זה. קטעים נוספים נכתבו ועובדו ע"י הפסנתרן אופיר טל ושני חברי ההרכב הנוספים הם טל פדר, המנגן על קונטרבס ועמית לורבר על התופים שיחדיו יצרו את הצבע והאנרגיה של ההרכב.

         

        החיבור האנושי של חברי ההרכב והכימיה ביניהם יוצרת אנרגיה מוזיקלית שמחממת את הלב וסוחפת אותו למקומות שונים בכרונולוגיה המוזיקלית המקומית. הלחנים רעננים וחדשים, אך עם זאת מזכירים לנו משהו מפעם – כשהמחשבה היצירתית עוד רווחה כאן והמוסיקה נבעה מחיבור למקום ולזמן. כל אחד מחברי ההרכב מביא את השפעותיו המוזיקליות השונות מתחום הג'אז, מוסיקה קלאסית, מוסיקה אתנית ובעיקר אהבתו למוזיקה הישראלית, יצירה מקומית. כך נוצר הרכב שמנגן מוזיקה מקורית בניחוח מקומי שאינו זר לנו, ומשלב את המימד האלתורי של הג'אז.


        http://cafe.themarker.com/music/2248299/

        ''

         

        להזמנת מופעים לחצו כאן - ההרכב מתאים גם לקבלות פנים ואירועים.

         


        דרג את התוכן:
         1 תגובות   יום שישי , 1/7/11, 13:53

         ''

          

         האנסמבל הוקם בשנת 2006 במטרה לבצע ולהקליט ניגונים ופיוטים ממורשת קהילות ישראל בעיבוד להרכב אקוסטי המשלב כלי נגינה אותנטיים עם כלים מערביים. ההרכב מחדש את הניגונים העתיקים והמקודשים ומתחדש דרכם . ובדרך זו מתקיים הכתוב הישן מתחדש והחדש מתקדש.

         לצד עיבודים לחומרים ממורשת קהילות ישראל ההרכב מבצע חומרים מקוריים שנכתבו ע"י חביר ההרכב בהשראת המוזיקה המסורתית מקהילות אשכנז , ספרד וצפון אפריקה.

         הנגנים בולטים גם בסצנת הג'ז הישראלית דבר הניכר בסגנון המוזיקאלי של ההרכב ובעיבודים. הגישה הפתוחה והאינטרפרטציה האישית המאפיינת את סגנון הג'ז וכן מצויה במוזיקת עולם אמנותית לסוגיה תורמת לכך שבכל קונצרט האנסמבל מגיש את החומרים המוזיקאליים בהשראה מחודשת החיה ומחייה את המפגש בין העבר וההווה...

         דרג את התוכן:

          מהיוטיוב שלי

          הפעילות שלי