כותרות TheMarker >
  ';

  ארכיון : 8/2011

  1 תגובות   יום חמישי, 18/8/11, 00:05

  מריאן מקפרטלנד הייתה שם כמעט תמיד. מסלולה גובל במסלול היסטוריית הג'אז ומסלולים נוספים. נגנית, שדרנית רדיו, מלחינה. פורצת דרך כאשה בתחום הג'אז ובכלל. עדיין מופיעה בגיל 93. זכתה בפרסים רבים ותארי כבוד. בקרוב יצא סרט דוקומטרי שצולם במהלך 4 שנים. הסרט מתמקד בעיקר בחייה בזמן צילום הסרט.

   

  טריילר /  פרומו לסרט / מחבר הסרט  Huey Coleman

  ''

   

  מריאן מספרת על עצמה ביחד עם ביל טיילור וג'ורג' שירינג

   

  ''

   

  מריאן מראיינת ביל אבנס בתוכנית הרדיו שלה.

  ''

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום רביעי, 17/8/11, 23:42

   עם הרכב ג'אז טריו פרי-הדר תקבלו גם טריו ג'אז מסרותי אשר ינגן לכם ממיטב קלאסיקות הג'אז - וגם - מוזיקה ישראלית בניחוחות ג'אז.  טריו "פרי הדר" נוצר בשכונה הדר בחיפה. חברים, מנגנים, כותבים, אוכלים פירות ביום קיץ חם. כך זה החל. מאז מנגנים יחדיו ופועלים בסצנת המוזיקה המקומית והארצית.

   • * ניתן להצטמצם לדואט פסנתר וקונטרבס.

   ''

    

   למה פרי הדר ?

   מייצג משהוא ישראלי וטעים! בנוסף ההרכב הוקם בהדר-חיפה.

    

   אם צריך הגברה, מה עושים ?

   שאלה טובה, יש! הגברה רק צריך לשאול. יש כמה אפשרויות.

    

   מה זו המוזיקה שלכם בדיוק ?

   כאוהבי זמר עברי היה זה אך טבעי שנחבר את שתי אהבותינו. ג'אז ומוזיקה תוצרת הארץ.  בחוט השני שזור הזמר העברי עם הג'אז ולהיפך.  המוזיקה תמיד תואמת את האירוע, קהל היעד והאווירה.

    

   למה זה טוב ?

   הנגינה שלנו נוגעת בכולם.  באירועים נוכחים כל דורות המשפחה מי שפחות יתחבר לג'אז יתחבר יותר לנעימה מוכרת אחרת מהמוזיקה הישראלית.  המוזיקה תשפר ותחמם את האווירה אנשים יצאו מאירוע שלא ישכח...

    

   אתם מנגנים רק בקבלת הפנים ?

   אנחנו מנגנים כרוצים לשמוע אותנו.  נוכל לנגן לכם בקבלת הפנים, בזמן הארוחה כמוזיקת רקע ומתי שנהיה נחוצים במשך האירוע. ניתן גם לקיים מופע פרונטלי.

    

   עוד שאלות חשבות להרכב ג'אז- ותשובות

    

   לפרטים נוספים ויצירת קשר היכנסו ל: טריו ג'אז - פרי הדר

   http://cafe.themarker.com/image/2314860/

    

   חוות דעת שנכתבה על הופעה של הרכב זה בפורמט של רביעייה בתוספת מתופף שנערכה בקבלת פנים באירוע אי שם במרכז הארץ מאתר mit4mit

   דרג את התוכן:
    3 תגובות   יום שלישי, 2/8/11, 19:51

    במסגרת חיפושי אחר הקשרים ופעילות קוגניטיביים של המוח באלתור נתקלתי בסרטון הבא בערוץ היו-טיוב של sciencentral. הנחקר-נגן הוא גם החוקר שפיתח מקלדת פסנתר קטנה שנבנתה במיוחד לצורך המחקר. המקלדת עשויה מפסלטיק בלבד עמה הוא נכנס למכשיר MRI בוא נבדקת פעילות המוח בזמן נגינה של מוזיקה מאולתרת מול נגינה של מוזיקה שהוכנה מראש. בנוסף הוא בדק פסנתרנים נוספים. התוצאות הראו הבדלים בפעילות המוח. פעילות מוח עירה ורחבה יותר נתגלתה בזמן האלתור. 


    ''

    John Hopkin MedicinePLoS One

     

    בהקשר חינוכי ניתן להבין כי לימוד אלתור ויותר מכך התנסות באלתור מפתחת את החשיבה שלנו.  זו אחת הסיבות שלימוד הג'אז הפכו לפופלריים בקרב מגמות המוזיקה ובתי הספר.  אם שואלים אותי אני מעודד לימודי אלתור לכולם לא רק לתלמידי ג'אז.  מזמין אתכם ללמוד אלתור ואלתר איתי בסטודיו לפסנתר (אפשר ללמוד לאלתר על כל כלי).

     

    מידע נוסף:


    יתרונותיו של החינוך המוזיקלי


    מאמר על לימוד נגינה בסגנון פסנתר ג'אז


    דרג את התוכן: