כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 2/2013

  0 תגובות   יום חמישי, 28/2/13, 05:36

  "רגע אחרי הגשם"

  בתיאטרון גבעתיים רח' רמז 40

  אוצרת: איילת אמוראי-בירן

  ''

  שישה אמנים מציגים את עבודותיהם בנושא אביב ופריחה בהשראתם של האמנית האמריקאית הידועה ג'ורג'יה אוקיף, צילומי הפרחים של האמן היפני נוביושי אראקי, קלף הקיסרית בטארוט וסמלי האביב בשירה ובספרות.

  הציירת מרים ברסון והצלם מתי קרפ מציגים עבודות המתארות את פנים הפרח בתקריב מוגדל. יצירותיהם, המתכתבות ישירות עם אוקיף ואראקי, הן בעלות אסוציאציה ארוטית , מבטאות פיוטיות ורכות, צבעוניות עזה ,חיות ויופי העבודות כמו מזמינות את הצופה להיכנס לתוכן. האובייקט – הפרח מנותק מכל מה שסובב אותו ונראה כציור מופשט. הקווים אסתטיים וברורים, חדים ונקיים, חשופים וישירים ועם זאת התחושה היא שהיצירה נושאת בתוכה סוד, זמניות ועל זמניות. 

  עוזי ז"ק ורחל לביא מתארים  מרבדי פרחים במרכז יצירותיהם ,בצבעוניות עזה וחושנית במסורת האמנות הנאיבית שמקור עוצמתה נובע  מן הצבעוניות והסיפור.  יצירותיהם האכספרסיביות  והחומריות מביעות שמחה ואופטימיות עושר ושפע. האביב בציוריהם מביא עמו רעננות, ההתרגשות וציפיה להתחלה חדשה, קלילות, נעורים ושמחת חיים.

  צביה פז המציגה בתערוכה זו את סדרת הציורים: ."במעבה היער", סדרה שנוצרה בעקבות מותו הפתאומי של בעלה לפני כ – 16 שנה, מתארת באופן סמבולי את המסע הפנימי שלה בימות החורף, אל המקומות האפלים של התמודדות עם אובדן ושכול, עצב וכאב ועל תהליך ההתחדשות בטבע ובתוכנו, הצורך להמשיך בחיים, להתחבר לעוצמה ואופטימיות.  הציורים בצבעי ירוק וזהוב, מלאי הצבע והחומריות העזה מביאים עימם ניחוח של רעננות ואביב מתעורר.

  ''

  שושי רימר עוסקת בחיבור של פיסות בדים לכלל מארג חדש בשיטת מעשה הטלאים המודרני (ART QUIL ). בשונה ממעשה הטלאים המסורתי שחיבור פיסות הבדים נעשה  בטכניקה של תפירה, החיבור של רימר נעשה על ידי חיתוך והדבקה. ביצירה: "פריחה על שפת האגם" לדוגמא, שהשראתה היא מציור אקוורל, היא מדביקה ומשלבת לכלל יצירה אחת פיסות בדים קטנות בשיטה המזכירה את אמנות הפסיפס. הצבעוניות של הפרחים היא צבעוניות עזה ועשירה, צבעים בהירים וחמים והתוצאה היא תחושה של בוהק, רעננות, אופטימיות והתחדשות.

  שעות ביקור בתערוכה:ימים א-ה 10:00-17:00 ן'10:00-12:30 ובשעות המופעים.

  נעילת התערוכה :16.3.2013

  ''

   

   

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 18/2/13, 18:03

   הפסלת עדנה בנס עונה בימים אלו לאתגר "להמציא את הצחוק" ולמעשה, לפסל יצירה המבטאת את הצחוק ולהמציא אותו מחדש, ולהמחיש אותו ביצירה פיסולית מרהיבה אשר תגרה את בלוטות הצחוק של מבקרי אלרוב, שדרות ממילא, ותיצור אינטראקציה מצחיקה עם הקהל הרחב.

   ''


   פסליה של בנס, החיפאית, המוצגים בימים אלו בתערוכת "מצחיקה" אשר בשדרות אלרוב ממילא, זוכים להצלחה חסרת תקדים והתערוכה נחשבת לתערוכת החוצות הגדולה בישראל.

   התערוכה, אשר תפתח לקהל הרחב ב19.2, תהיה תערוכת החוצות הגדולה ביותר במדינת ישראל בה יוצגו למעלה מ-210 פסלים שכולם יעסקו בצחוק, הומור, סאטירה ומה שביניהם.
   השנה, מצפים באלרוב ללמעלה ממיליון מבקרים מרחבי הארץ והעולם שייהנו מאוסף אקסקלוסיבי של פסלים ויצירות.
   ''

   עדנה נולדה בארץ ומתגוררת בחיפה. את לימודי האמנות רכשה במסגרת אוניברסיטת חיפה ומורים פרטיים.
   פסליה של עדנה ריאליסטים ומושפעים ממורשת הפיסול האירופאית. בפסליה, מצליחה האמנית להעביר בכישרון רב לצופה תמונה נאמנה ואותנטית למתרחש בחיים של כל אחד מאיתנן.

    הפיסול של עדנה, סגנונו פיגורטיבי ומאופיין בריאליזם, ולמעשה ממשיך את מסורת סגנון הפיסול המודרני האירופאי.
   הנשים מוצגות בתנוחות טבעיות ויכולתה הטכנית המרשימה של בנס יוצקת אותנטיות וטבעיות.
   האמנית מעוניינת ורוצה ללכוד את המצבים האנושיים הטבעיים הייחודיים. רצונה של האמנית ליצור הזדהות מיידית של הצופה ולייצר אמירה על האינדיבידואליות של הפסל.
   בנס מתבוננת באנשים בכל הזדמנות, ואותם היא מפסלת. דמויותיה מגוונות: אם עם ילדים, רקדניות, אישה משוחררת, זוג קשישים, זוג צעירים ונערה ספורטיבית.

   ''

   אוצרת: ציפי ויטל 


   פרטים והתקשרות עם האמנית: 050-5936427 

   דרג את התוכן:
    1 תגובות   יום שני, 11/2/13, 12:39

    האם ויתרו האמנים על הסמכות באמנות ,בהיותם סמרטוט לאוצרות? 

    אמני פתח תקוה מוכיחים  כי כל מצע הוא טוב לאמנות ה"קיימות"

    הצעירים -מתמודדים עם סטריאוטיפים

    הותיקים -רומנטיים  נוסטלגיים ופרקטים

    והתוצאה :סמרטוט מצא משמעות!

      Smart-tut סמרטוט מחפש משמעות באמנות - תערוכת קונספט חדשה בגלריית "הציפור הכחולה"

     

    ''

    פתיחה חגיגית : יום  שלישי, 12.2.2013   שעה 20:00     בגלריית ה"ציפור הכחולה" רח' רוטשילד   75 פתח תקווה

    אוצרת : שרה רז

    גלריה קטנה, בצלם של מוזיאונים, מציגה אמנות מקורית ייחודית של אמנים היוצרים במיוחד לתערוכת נושא. אתגרים רבים מציבה בפניהם , שרה רז, אוצרת התערוכות בגלריית "הציפור הכחולה".  היא מניעה את אמני פתח תקוה ליצירה בנושאים אקטואליים  ומגוונים . הפעם נושאי הקיימות, איכות הסביבה והמחזור ייצרו פרויקט רב תחומי. אחרי תערוכת "הולכים ירוק" ,שיצאה מגבולות העיר והוצגה במקומות אחרים ,האמנים שמעו הרצאות על שימור אורבאני,על אקו ארט  מקומי  ועולמי ,יצאו לסיור  לימודי בשריגים ליאון אצל שי זכאי הצלמת ,ויצרו תערוכה קבוצתית בנושא המים . כעת קיבלו  האמנים מצע של סמרטוטי רצפה מהם יצרו עבודות בציור פיסול . מפעל עופרטקס בברקן, ממחזר פסולת טקסטיל ויוצר ממנה חוטים חדשים ,טווה ואורג אותם מחדש תהליך מופלא שהעיניים רואות והמח אינו מבין הכיצד? חוויה מדהימה להכיר את האנשים בעלי החזון ובעלי יכולת טכנולוגית לעשייה שכזו. עופר תרם את הסמרטוטים וכל אמן קיבל את החומר המיוחד -אריג רך, בתול , בגודל מטר על 80 ס"מ.  האמנים מצאו דרכים שונות כיצד ליצור את עבודותיהם בצבעים שונים, דבקים שונים ,בחוט רקמה, בשימוש מלווה בבדים אחרים לאפליקציה, בשימוש בעץ ומתכת חרוזים וזכוכית .

    האמנים הותיקים השתעשעו ביצירת פסלים הומוריסטיים כשהסמרט -תות מהווה השראה לחשיבה מתוחכמת. נוצרו יצירות בצבע -תמונות מרהיבות של נופים פרחים ודמויות .  יצירות הקשורות בהערות והארות בנושא שימור  כדור הארץ ומתחת ידם וכישרונותיהם נוצרו יצירות פרקטיות של תיקים, כריות ,צעצועים ,מתלים לחדרי ילדים.

    בנוסף לחברי עמותת אמני פתח תקוה נוצר קשר עם תלמידי מגמת אמנות העיצוב בבית ספר  הרב תחומי עמל א'  בהדרכתו של עמי סרפוס. בהנחייתו התמודדו התלמידים עם סטריאוטיפים הקשורים לסמרטוט ולדימויים הנשיים והגבריים "שיוויון עכשיו" "עובדות בכביש" "אבולוציה" . בנוסף הועלה הרעיון של סמרטוט המנגב ומוחק זיכרונות. נושא שהניע אותם ליצור מספר עבודות קשות לצפייה.

    גלריה כמו "הציפור הכחולה", מאפשרת לאמנים ליצור את האמנות המקורית, החוויתית , האסטטית ,המובנת, ללא מתווה מעיק ודורש של סצנת האמנית העכשווית  הדורשת לווי של מדריך צמוד המפרש את כוונותיו של האמן. הטרנד הבא באמנות  שניצניו נראים ובוקעים אט אט ,להאדיר את אותן גלריות בפריפריה , בדרך כלל עם מטען של נוסטלגיה במקום של אתרים מיוחדים כדוגמת הציפור הכחולה ,הנותנות מקום לאמנים ללא אמנות ה"נבוט" הקשוחה שמכוונת את האמנים להיות פרובוקטיביים לא מובנים ,אניגמאטיים.כאן אנו פוגשים בקהל שוחר אמנות שמגיע מכל רחבי הארץ לצפות באמנות שאינה זקוקה לפירושים.

    עמותת אמני פתח תקוה ששמה לה למטרה לקדם אמנות ואמנים בעיר ומצליחה לעשות חיבור של גורמים שונים בקהילה: מהמערכת המוניציפאלית ,התרבות והחינוך, בתי ספר  יסודיים ותיכוניים ,בית ספר למוסיקה, סופרים, ומשוררים המלווים את העשייה באמנות פלסטית  ועל כך גאוותה.

    ''

    נעילת התערוכה :12.3.2013

    שעות פתיחת הגלריה:

    שעות פתיחה: ג‘, ה‘ בין השעות 19:00-17:00 ב‘, ו‘ ושבת 13:00-11:00

    * כל העבודות עשויות מאותם סמרטוטי רצפה בסיסים שנתרמו על ידי עופרטקס מפעל מיחזור  בברקן המייצר סמרטוטים

     

    ''

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 5/2/13, 17:52

     ב- 2 גלריות בבית גבריאל תערוכה קבוצתית חדשה-

                                   "מבע נשי"

     התערוכה מוקדשת לאמנית ולאשה הנפלאה רחל דביר שנפטרה ב- 28 ינואר.

      

     ''

     התערוכה תוצג החל מ- 4  פברואר ב- 2 גלריות צמודות ותימשך עד 2 מרץ 2013.

      

     פתיחה חגיגית ביום שישי 8 פברואר בשעה 11:30 בבית גבריאל

     אוצרת - יעל ניצן, יחסי ציבור- מיכל סדן.

      

     ''

     משתתפות- אהובה גרץ, אופירה מאיר, אורנה שני, אנג'לה גבעון, אסתר בר אל, אתי לורי, בריג'יט מסאלי, ורוניקה בלונדר, זהבית זהר, חגית וינטראוב,רונית קריסטל, יונה לוי גרוסמן, מורין פיין, מיכל בינהיים, מיכל בלייר, ד"ר דליה מאיר, מישל שטיגר פרקין, מלי אלבז אלמנדין, נורית צדרבוים, סמדר הראל, עידית הלחמי, ענת זהר, רחל וולף, רחלי פלביץ, רינה רינג, שוש ברודצקי, שרה טאיין, תמר חידו.

      

     התערוכה "מבע נשי" תתקיים בבית גבריאל בכנרת לרגל יום המשפחה ויום האשה 2013. בתערוכה ישתתפו כ- 30 אמניות שיציגו עבודות של ציור, פיסול, צילום ווידאו ארט.

      

     "בשנות ה-70 העלו לדעת הקהל בארץ תנועות הנשים את האפלייה שקיימת גם בארץ נגד נשים מבחינה חברתית וכלכלית במקביל חלה עלייה במספר האמניות-היוצרות. בשנות ה-70 היצירה היתה באופן שווה לאמנות גברית ואף היתה דומה לה בגישה, במיוחד תלמידותיו של רפי לביא.
     לקראת שנות ה-90 החל שימוש נרחב באמנות של נשים יוצרות בחשיפה של גוף האישה מנקודת מבט נשית אישית פנימית ואינטימית (בניגוד לנשים עירומות שצויירו ע"י גברים מנקודת מבט גברית חיצונית) התעסקות וטיפול לעתים חושפני ולא תמיד "אסטטי" בנושאים שהעסיקו ומעסיקים נשים - דימוי גוף, אימהות, מיניות, זהות מינית (לסביות) ומגדר, ושימוש בחומרים שנחשבו נחותים ביצירה אמנותית ושימשו עד אז למלאכת יד נשית (חוטים, כפתורים, בדים). במיוחד אפשר לשים לב לכך באמנות וידאו, אשר נשים עוסקות בה בדגש מיוחד, אמנות שיתרונה הוא שאינה כבולה למסורות גבריות באמנות אלא דבר חדש לגמרי שאפשר גם לחקור ולתעד.


     בהמשך הצטרפו גם קבוצות נשים ממיעוטים נוספים כמו נשים ערביות, חרדיות, מזרחיות, שכל אחת מהן רצתה לגיטימציה להביע את קולה וייחודה. אמנות פמיניסטית היתה הנפת דגל למאבק. היא הדגישה את הנושא הנשי תוך נסיון לקדם שוויון חברתי תוך יציאה נגד השליטה בעולם האמנות והמימסד האמנותי ע"י גברים, במקביל למאבקים הפמיניסטיים לשוויון חברתי וכלכלי וכדי לאפשר לנשים להביע עצמן בצורה ייחודית, אך בהחלט לא לשים את האמנות הנשית באיזה גטו. אבל אני רוצה לומר בעצם, שאמנות נשית אינה אמנות פמיניסטית. זוהי רק הדרך. אני רואה את מטרת הפמיניזם באמנות כדרך שאיפשרה לנשים להגיע למצב שבו תוכלנה לבטא עצמן בחופשיות, דרך הפרספקטיבה נשית.

     ''


     היצירה הנשית (בכתיבה, ובאמנות פלסטית: השיטות המסורתיות של ציור פיסול, והחדשות - אמנות וידיאו, צילום ועוד) באה ממקום נשי ייחודי וגם אישי. כמו שנשים שונות מגברים (אך שוות) במבנה, במהות, לפעמים בחשיבה ובחוויות הפיזיות שלהן גם ליצירה נשית יש מאפיינים משלה. ויש לה זכות להתקיים באופן שוויוני ובכבוד".

                                                                                                      חלק ממאמר באדיבות    אילנה גרף

     דרג את התוכן:
      1 תגובות   יום שבת, 2/2/13, 02:57

      "יריד חובק עולם"

      ''

      תערוכה קבוצתית בציור, בצילום ובמעשה טלאים

      אוצרת : רחל זיו

      פתיחה חגיגית :יום שלישי, 5.2.2013 בשעה 19:00

      במרכז לאומנויות הבמה בשוהם 

      ''

      יריד סובב עולם הוא שמה של תערוכה חדשה להצגת היבטים הקשורים בירידים ובשווקים.

      מסורת קיום שווקים וירידים היא מהעתיקות בעולם, וחובקת עמים וארצות. מקומו של היריד בחיי העמים והקהילות חשוב ביותר. זה המקום בו נערכו אירועי חג טקסיים, עצרות עם, אירועים עממיים, קניות ושעשועים, הודעות מהרשות והשלטון, מפגשים חברתיים ועסקיים, ופתיחת מבני ציבור ומבנים דתיים. ביריד פרח המסחר וחצה גבולות, תרבויות ומדינות. ירידים נפתחו עקב חגיגות ומאורעות הקשורים בעונות השנה ובתנובת הארץ, כמו בציר ענבים, קציר ואסיף, ועליהם נוספו חגים דתיים.

      ''

      לרוב, התקיימו הירידים במקומות קבועים: בכיכר העיר, בגנים ציבוריים, ברחבות ציבוריות ובמבני ציבור. הירידים לווו בדרך כלל במופעי רחוב, מופעי קרקס וליצנות. היריד הוא הלב הפועם של המקום בו הוא מתקיים. מפאת חשיבותו העסקית, הפך במרוצת הדורות לאירוע מדרגה ראשונה כשירידי ענק הפכו למקום בו מוצגות מיטב תערוכות האמנות, חפצי חן, עתיקות ופיתוחים והמצאות בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה, כשהם תורמים רבות לשגשוג כלכלי עולמי. הירידים הפכו לשם דבר ואנשים מרחבי תבל נוהרים אליהם כחלק מהבילוי והבידור החברתי, כמו נסיעה לשווקי לונדון, פריס, סין, הודו ועוד...

       

      ''

      האמנים המשתתפים      אדי שרגא,   אורנה טימן,    אלי רוזן,    אלן לפידוס שטרן,    יהונתן פאר,             כרמלה זק,   מיכאל עמרם,   נורית צדרבוים,   סמדר לוי,    עוזי ז"ק,    ענת בלקינד,    דר' פולי ליברמן,   רוחלה פליישר,    רונה בויארסקי,   שושי פלוטניק.

      ''

      דרג את התוכן:

       ארכיון

       פיד RSS