כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 4/2013

  0 תגובות   יום ראשון, 28/4/13, 14:23

   

  דיאלוג מרגש בין האמנים : אמירה ברזילי וחאתם אבו חלף

   

  אוצרת התערוכה : רחל זיו

   

  התערוכה מתקיימת במועדון האוניברסיטה גלריית "הבית הירוק" באוניברסיטת ת"א

  רח' ג'ורג' וייז 24, רמת אביב

  1.6.2013.-1.5.2013

   

  אמירה ברזילי -  ציירת

  ''

   

  נולדה במגדל שעל שפת הכנרת, את שנות לימודיה ביסודי ובתיכון עברה בקריות, ואת שירותה הצבאי בחיל האוויר. חיה בירושלים.                                                                                               "מאז שאני זוכרת את עצמי אני מציירת. את הציורים הראשונים ציירתי עוד בבית הוריי במגדל, את נופי הכנרת ואת חומת הבזלת השחורה. באוזניי מהדהדות מילות השבחים לציוריי של המורה לציור אדון סופר כשהייתי בכיתה ג'. הורי שראו את אהבתי לציור שלחו אותי בכתה ה' ללמוד אצל הצייר אברשה נסטי. אצלו למדתי עד סוף התיכון, הוא העניק לי את היסודות הראשונים ברישום בעיפרון ובפחם. הוא לימד אותי את שמות הצבעים. הוא דרש ממני לסדר את הצבעים על הפלטה מן הבהיר לכהה, לערבב אותם כדי ליצור צל ואור בציור, להביע מרחק, וליצור פרספקטיבה, בעיקר בצבעי אקוורל ובצבעי פאסטל. מעל לכול למדתי להתבונן היטב במוצג שאני מציירת, התבוננות נכונה היא המפתח לציור טוב. יסודות אלה חקוקים בי היטב.           

  ''
                                                                                      כשעקרתי לירושלים המשכתי ללמוד בחוגי ציור אצל מורים מבצלאל: אצל בני עדן למדתי רישום, צבע למדתי אצל גראו ואצל יוסף הירש   רישום וצבע. לאחר מכן ציירתי עשר שנים בסטודיו של יוליה לגוסקר למדתי להשתמש בצבעי שמן. הושפעתי ממנה רבות. ובמשך שנתיים נוספות אצל הציירת ימימה ארגז במתנ"ס בית הכרם. כשלמדתי אצל יוליה היא אמרה לי: "את כבר יכולה לעשות תערוכה" וימימה אמרה לי : "את ממש ציירת", דברים אלה העניקו לי את הביטחון להציג  את ציוריי. הצגתי בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות".

   

   

  ''

  חאתם אבו חלף  -  צלם

   

  "נולדתי במזרח ירושלים. שם למדתי ביסודי ובתיכון, ועדיין מתגורר שם. נשוי ואב לבת. הצילום משך את לבי עוד בהיותי ילד. לימים ראיתי מצלמה אצל קרוב משפחתי, שנהג לצלם. המצלמה נראתה לי אז כמכשיר מופלא וחלמתי כי יבוא יום ותהיה גם לי מצלמה, הצילומים בחוברות "נאשיונל ג'יאוגרפיק" שבו את לבי, והתבוננתי בהן שוב ושוב,  כשנזדמנה לידי מצלמה ניסיתי לחקות את הצילומים שבעיתון. פעמיים שלחתי את צילומיי לתחרויות צילומים שערך העיתון "נאשיונל ג'יאוגרפיק" באבו דאבי לחובבים.                                                                                                                                                        אני עובד כבר שתים עשרה שנה במחלקה הסיעודית במערב ירושלים. שם הכרתי  את אמירה ברזילי כשטיפלתי בבעלה החולה. במקום עבודתי נודעה אהבתי הגדולה לצילום והפכתי עם הזמן לצלם הטקסים והאירועים של המקום. הטבע הוא נושא המרתק אותי מאוד, ואני מצלם נופים, עצים ופרחים. שמחתי כשהצלחתי לצלם דבורה שבאה למצוץ צוף מפרח, או חרק אחר. תוך כדי התבוננות בטבע ובנוף גיליתי איך מראות הנוף לובשים ופושטים צורה בכל שעה משעות היום.

  כשאמירה גילתה שאני חובב צילום, היא ביקשה ממני לצלם עבורה צילומי טבע, כדי שהיא תוכל לצייר על פי צילומיי. אך טבעי היה שלתערוכת הציורים שלה  אצטרף עם עבודותיי".

   

  ''

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שני, 22/4/13, 19:08

   אוצרת התערוכה: בשמת ניראון      

   ''

    

   פתיחה חגיגית :יום רביעי, 1.5.2013 בשעה : 19:30

   אולם וולוו – רח' יצחק שדה 17, תל אביב

   ''

   התערוכה ART AND OBJECTHOOD מהווה נקודת מפנה בפרוייקט "אמנות בתנועה " מבית חברת וולוו המחשיבה את החוויה הנוצרת בתערוכות השונות ומנכסת את העובדה שהיא לא רק מציגה תערוכות אלא גם יוצרת מפגשים ויחסים חברתיים

   ''

   יצירת חוויה במקום הספציפי מובילה כל פעם לניסיון חדש המוליד לתחושות של שמחה ויחד: HAPPY BEING  שלא ניתן לבודד את החברתיות מתנאי החיים בחוץ
   התערוכה מציגה סיטואציות ואובייקטים שונים שעברו ניכוס ומניפולציות בחלל בספציפי וכל אלו בכדי ליצור חוויה חברתית שלא מתייחסת רק לסביבה מטריאלית אלא מגרה את הדמיון ומעלה שאלות ביחס להקשרים
   .
   המקום  והזמן – מובלים ליצירה עשירה של התרחשויות, לאינטראקציה סובייקטיבית – בין האובייקט – צופה – חלל.


   ''
   התערוכה תבקש להציג וליישם קריטריונים אסתטיים: משמעות על-זמנית, מלאה ואוטונומית תוך בחינת התייחסות ספציפית  לקריטריונים של האובייקט – פירוקו והרכבו מחדש בצורות שונות ובמשמעויות שונות.

   האמנים הוזמנו ליצור התערבות ב"אמיתי" ובקונקרטי שבמציאות החברתית ולא לייצר רק אובייקטים, אלא להוביל ליצירת שינויים בתוך המרחב הקיים. הם ביקשו לחפש את הקוד של היופי, המוביל לאסתטיקה בין היחסים, הגורם לדבר להיות נכון, יפה, מובן ורציונלי.


   בשמת ניראון

   0528-655545

   WWW.BOSMATNIRON.COM
   http://volvo-israel.co.il/?CategoryID=191

   האמנים המציגים:  אמיר עינב,  טל שר, כתריאל קראוס, דן יעקבי, בריג'יט מסאלי, אלון טננבאום, רוחל'ה פליישר,  אילנה טמאן, בתיה שרון, הרמוניקה, קוסטה קאצקאציב, בתיה גזית, רביע באשא, יהודית פסקל, רמי אטר, יולנדה אנטל, מיכל קורפלד, נילי ללום, רועי זליחובסקי, יוסי קורח, משה דיין, בשמת ניראון  שמשון שמש.

    

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שבת, 20/4/13, 01:06

                             

                                                       קיט Kit                                                    

    צילום פירוק והרכבה

    פתיחה חגיגית : 25.4.2013 בשעה : 20:00 בגלריית "הקוביה"

    רח' יהושע ייבין 13 עמק המצלבה ירושלים  

    אוצרת :אלה כהן ונסובר

     

    ''

    שלוש הצלמות והאמן המשתתפים  בתערוכה עוסקים בהפשטה דרך צילום או דרך מחשבה צילומית כל אחד/ת בדרכו/ה. בהפשטה אינני מתכוונת למונח השגור בשפת האמנות אלא למחשבה נוספת על צילום. למשל: פירוק הצילום והמשגת מנגנון הצילום.

    ג'ני רפלסון משתמשת במה שהמדיום מאפשר היום מבחינה טכנית ותרבותית. מצלמה של טלפון, פילטרים, לומו. קיימת לגיטימיות היום להציג כל צילום, השימוש בפוטושופ, במצלמת טלפון או בדימוי מגורען לחלוטין מחוסר אור הוא לגיטימי ויותר מכך, הוא חלק משפה צילומית ואישית. הפילטרים או הצילום ללא אור מחזירים את נראות הצילום למקום הרבה פחות משוכלל כביכול.

    שמוליק טוויג בודק את המכאניקה שמאפשרת את היווצרות הדימוי - הוא מפרק את הצילום לגורמיו הפיזיים וממציא טכניקות שבודקות את גבולות המדיום ומערבות אותו במדיומים אחרים.

    נגה גרינברג משתמשת ברגש ככלי, כמו שצייר משתמש בצבע מסוים. יש לה יכולת לייצר פריימים שנוגעים במקום ראשוני מאוד אצל הצופה, האינטואיציה שלה מדויקת.

    רעות שאשא בודקת בצילומיה את מנגנון ייצור הרגש אצל הצופה בצורה יותר שכלתנית. היא עושה זאת בין היתר ע''י פירוק גיאומטרי של האובייקטים המצולמים ובכך מוסיפה נדבך ויזואלי קר (למשל של צורה וצבע) למשמעותם התרבותית. אפשר כמעט להתמכר לדימויים שלה .

    משותף לכולם הוא הפירוק הוויזואלי והוצאת הצילום ממקומו התיאורי.

    ארבעת האמנים בוחנים את חווית הצילום. אצל כולם יש כמעט סתמיות ולכל אחד/ת דרך להימנע ממנה.

    ג'ני מצרפת סיפור, נגה יופי מסמא, שמוליק חכמה ורעות גילוי.

     

     

    ''
    ''
    ''
    ''

     

     

     

    קיט Kit הקוביה גלריה לאמנות עכשווית יהושע ייבין 13, עמק המצלבה, ירושלים.    

    נעילה: 20.6.2013                                                              

    א'-ה' 09:00-18:00

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום שלישי, 2/4/13, 02:43

     קשר עין – יד

     תערוכה קבוצתית בציור, בצילום, בפיסול ובמעשה טלאים

     פתיחה חגיגית : 4.4.2013  19:00 בגלריית "הבית הירוק" אוניברסיטת ת"א

     אוצרת התערוכה – רחל זיו

     ''

      

     תערוכת "קשר עין-יד" מציגה 5 אמנים מתחומי יצירה שונים: ציור, צילום, פיסול ומעשה טלאים. החיבור בין האמנים והיוצרים בא ממקום של הקשבה פנימית, קואורדינציה, יכולת התבוננות, קשר עם אנשים והסביבה, קשר פנימי אינטואיטיבי ועוד... כל אלה מהווים את האינסטינקט הטבעי המרכיב יצירה הקשורה באופן הדוק ליחסי קשר עין-יד וליחסי התקשורת האישית והאנושית בינינו לבין סביבתנו. זו יצירת אמנות שמקורה בהתבוננות במציאות, מתוך עניין תמידי, מתוך היקסמות, מן הרגע שהיא מתורגמת ברגישות לנגיעה במכחול, ללחיצה על כפתור המצלמה, למעשה טלאים ברקימה ובנגיעה בחומר פיסולי. תערוכה זו מזמינה ומשתפת את הצופה להתבוננות ביצירה. לכל אחד מהאמנים קונספט שונה, המופיע בצד העבודות בתערוכה.

      

      

     אדי שרגא - ציור,    אורית מודיאנו - מעשה טלאים,     סיגלית פריד – צילום,        רונית ירושלמי – פיסול,     שושי רימר – מעשה טלאים  

      

      

      

     נעילת התערוכה:1.5.2013 

     ''
     ''
     ''
     ''
     ''

     דרג את התוכן:

      ארכיון

      פיד RSS