כותרות TheMarker >
  ';

  סדן הפקת אמנות

  מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית.
  הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם.
  ניסיון בהפקת כ-170 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

  ארכיון : 7/2013

  0 תגובות   יום חמישי, 25/7/13, 20:44

  "צבע הדברים" מארחת אמנים מבולגריה

  ''
  ''
   

  " נוף ציורי מהדנובה"

  פתיחה חגיגית

  ביום חמישי 1.8.2013 בשעה  19.00

  דברי פתיחה:

   

  מר דימיטר מיכאלוב שגריר בולגריה בישראל

  מר יוסי קיוסו - נציג עולי בולגריה בישראל

  הגב' דניאלה טסנקובה - בשם גלריה רוסה בבולגריה

  הגב' דניאלה קלאוזנר - בשם אמני "צבע הדברים"

  מר אודי אלוני - נציג האמנים בישראל

   

  בחסות מר דימיטר מיכאלוב שגריר בולגריה בישראל

  בשיתוף אירגון עולי בולגריה בישראל

  בחסות קבוצת AL GROUP ישראל-בולגריה

  נציגי האמנים מהעיר רוסה בבולגריה

  ''
  ''
   

  התערוכה היא תערוכת מחווה של אמנים ישראליים, לעם הבולגרי שמנע את השמדת היהודים לפני 70 שנה, בתקופת מלחמת העולם השנייה.

   

  התערוכה בחסות קבוצתAL GROUP  ישראל-בולגריה ובשיתוף עולי בולגריה בישראל, בתערוכת "נוף ציורי הדנובה" משתתפים 16 אמנים בולגריים מהעיר רוסה,         בהשתתפות הגב' הלנה סטפאנובה וליקובה - בשם גלריה "רוסה".                                זו תערוכת ידידות ישראלית-בולגרית.

   

  36 חברים מאמני קבוצת "צבע הדברים" קיימו בשנה שעברה תערוכה בבולגריה,   בעיר רוסה. "צבע הדברים" הינה סדנת אמנות בהדרכתה של ברוריה הסנר.

  ''
   

  התערוכה מתקיימת ב"גלריית אשכול פיס" במתחם תיכון עירוני א' תל-אביב,

  רח'  לאונרדו דה וינצ'י 1,  פינת רח' הארבעה ת"א

  ''
   

   מפיקה ואוצרת התערוכה : רחל זיו

   

  רחל זיו: יזמות, הפקה ואוצרות     052-3366612        rlziv9@walla.com

  נעילת התערוכה: 15.8.2013

   

  דרג את התוכן:
   0 תגובות   יום שלישי, 23/7/13, 22:23

    

    

   מלאך ההיסטוריה חוזר אל ציוריו של יהודה בן נחום

   ''

   פתיחה חגיגית: 4.8.2013 בשעה : 19:30

   בהיכל התרבות ראשון לציון

   רח' ז'בוטינסקי 16

   ציוריו של יהודה בן נחום נראים כאילו נתונים בדיאלוג עם יצירתו של פול קליי אותה העניק כמתנה לסופר גרשון שלום, תמונה המצויה כיום במוזיאון ישראל והידועה בשמה "המלאך החדש"       (אנגלוס נובוס").  המסר החברתי העולה מההתוודעות הרצינית והמעמיקה של הצופה לאילוסטרציות הדרמטיות הרות הגורל של בן נחום הוא אחד –  מה שנראה אכן שקוף וקיים, ומה שאינו נראה, אך קיים וקורה מסביבנו - מחייב התייחסות, למידה והבנה, כי הוא קשור לגורלו של כל אחד מאתנו.

   ''

   מלאך ההיסטוריה, כאמור, אינו פוסח על איש מאתנו. בציורו של קליי מתואר המלאך מפנה את גבו אל העבר, מקום בו מופיעה לפני שרשרת אירועים, מתוכם הוא רואה רק שואה אחת, שואה העורמת גלי חורבות ומטילה אותן לרגליו. הוא מבקש לאחות את השברים ולעורר את המתים ,                        "אבל רוח סערה הנושבת מגן עדן מסתבכת בכנפיו עד שאינו יכול לסגור אותן עוד. הסערה הופכת לעתיד וערימת ההריסות המצטברת לפניו מדגישה שהקדמה היא הסערה הזו".- כותב וולטר בנימין במסה הידועה שלו על ההיסטוריה.   

   יהודה בן נחום מצייר בצורה סיזיפית מראות הלקוחים ממקורות מעורבים. חלק מעבודותיו לקוחות ישירות מעיתון העכשווי, מהמאורעות האקטואליים שמקיפים את חיינו, בראשם הסכנות האפוקליפטיות מאימת ההשתלטות המוסלמית על העולם. החרדה המלווה את העבודות מושוות באופן ישיר למלחמות, לטרור בעת הנוכחית, אך עם משוב מעורר פלצות לזיכרון השואה האיומה מלפני שבעים שנה.          אצל יהודה בן נחום מצוירים פורטרטים אלגוריים של אנשים ניצולים, בודדים על איים שנותרו בחורבה, ראשים היוצאים מתוך פתחים, שנותרו בכדור הארץ, המדומה בעצמו לבלון העומד להתפוצץ בכל רגע. הציור החצי סוריאליסטי, מקאברי בתיאוריו המפורטים, לוקח את הצופה לעמדת מתבונן נוכח, מעמיד אותו מתוודע למציאות המתחוללת ממולו, דורש ומבקש ממנו התערבות ותגובה.

   סדרת העבודות המתמודדת עם ציורים מיתיים משחר ההיסטוריה, עבודותיהם של מאסטרים שהכרנו ואשר מלווים את תודעתנו, מקבלת משמעות חדשה, קורצת ודוקרת בעת ועונה אחת. האישה עם כד החלב של ורמיר מגלה בחלונה נוף ארץ ישראלי של בתים עם גגות אדומים, קוראת אולי תגר לנאיביות המקומית שלנו על רצף ההתפתחות התרבותית. הזעקה של אדוארד מונק מתקבלת בברכה על ידי יהודה בן נחום, כסמליות מתמשכת לזוועה הבלתי פוסקת מידי יום ביומו. אפילו ונוס של בוטיצ'לי עולה מן הגלים, כאישה בשלה ומציגה את שדיה לקהל הצופה בה, מעין אלגוריה ביקורתית על השימוש בסקס ופורנוגרפיה באמצעי המידיה, המהווים חלק ממנת שטיפת המוח היומיומית שלנו. אל מול הסדרה הזו מצייר בן נחום סדרה נאיבית מקסימה של בעלי מקצוע הזכורים לו מימי ילדותו ואשר פסים ונעלמים מן העולם. הסנדלר, הספר, החלבן, אנשים ומקצועות שהפכו לחלק מהעולם העמלני, שאינו קיים עוד.

   יהודה בן נחום יודע אמנות, קורא מתעניין ומתחקר ללא הרף את העבר, ההווה והעתיד. אמנותו מתייחסת, כאמור, לסיפורים ואירועים ספציפיים מוכרים, לרוב ניתן להבחין בהם באופן מידי. הוא משתמש בסגנונות אמנות משולבים כמו ציור פיגורטיבי וסממנים סוריאליסטיים, טובל באילוסטרציות ריאליסטיות הבנויות מקו דק וברור ומהולות בצבע שמן כמעט שקוף. לעיתים, נראה, כי יהודה בן נחום יוצר מעין ז'אנר אמנותי פרטי וייחודי שלו ורק לו, סגנון אמנותי, המשרת את משנתו הביקורתית. כמו ה"פרנויה המבוקרת", שיטת הציור שהמציא סלבדור דאלי בהסתמכותו על כתביו של זגמונד פרויד, המשלבת בין מציאות להזיות, כך מלאכתו הוירטואוזית של בן נחום יוצרת שפה אמנותית חדשה, המאפשרת מבט על התנהלותה של ההיסטוריה הנוכחית - ממש כאן ועכשיו ממולנו.

   דורון פולק / אוצר התערוכה  

   ''

   נעילת התערוכה :31.8.2013

   שעות ביקור בתערוכה: א-ה' 09:00-15:00

   ובערבי מופעים

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום שני, 8/7/13, 12:21

     

     

    PatchArt

    שש אמניות מעשה טלאים

    פתיחה חגיגית9.7.2013 בשעה:19:00

     

    אוצרת : – רחל זיו

    ''

    PatchArt

    שש אמניות מעשה טלאים 

    פתיחה חגיגית בגלרית "הבית הירוק"

    9.7.2013 בשעה 19:00

     

    אוצרת התערוכה – רחל זיו

     

    תערוכת "PatchArt" מציגה 6 אמניות מעשה טלאים. התערוכה מציגה יצירות של צירופי בדים המתבססים על הרמוניה של צבעים, מכלול של ומרקמים שונים, בהתאם לעיצוב שתוכנן מראש. לטכניקה ניתנו שמות רבים: "מעשה טלאים", "אפליקציה",   ו patchwork. כל אלה הגיעו אלינו מארה"ב, שם החלה אמנות "מעשה הטלאים" -  traditional quilt,  מסורת שהתפתחה כדי לתת מענה לצורך שימושי ליצירת שמיכות, וילונות, כריות וכדומה, מסורת בה נטווה הקשר בין הדורות בשרשרת המחברת בין אם לבת ולנכדה. כיום הפכה יצירה זו לאומנות מגובשת תוך שילוב ישן וחדש, בעיצוב מודרני של צירוף פיסות בד קטנות זו לזו הנקראות תיפורי "קווילט". השימוש במגוון בדים, בעלי צבעים,דוגמאות ומירקמים שונים, מאפשר משחק עשיר כיד הדמיון ליצירת אינספור עבודות, כשכל אחת שונה וייחודית במשחק הצבעים, ובביטוי האומנותי.

    המחבר בין האמניות היוצרות בא ממקום של הקשבה פנימית, קואורדינציה, יכולת התבוננות, קשר עם אנשים והסביבה, קשר פנימי אינטואיטיבי, וחברות. כל אלה מהווים את האינסטינקט הטבעי המרכיב יצירה, כל יצירה. זו יצירת אמנות מתוך היקסמות, והמתורגמת ברגישות לתיפורים המרכיבים את מעשה הטלאים.

     

     

     

    אורית מודיאנו 03-6378111                              חוליה אברהמי   050-5566642

     

     ימימה לבן   08-9714722                                  ליאן שילה         054-4783036                                             ליאת אנגלר   054-4920034                         שושי רימר        054-9234764   

     

    נעילת התערוכה :29.8.2013

    רחל זיו- יזמות הפקה ואוצרות           052-3366612         rlziv9@walla.com

     

     

    דרג את התוכן:

     ארכיון

     פיד RSS